WULS Afd. BEDDEN. Haarlemmerstraat 130-136. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 26 JANUARI 192*. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Gemeenteraad (V ervolg). Vooretel van B. en W„ betreffende te werkstelling van een tweeden brug- kneeht. De heer Noest betreurt het, dat een dergelftke man op leeftijd zijn ouden dag1 op de bm? zal moeten sintel De heer van der wolf meent, dat dit 3«*t oen oplossing: is in het belang van den persoon den Vader in hef Algemeen Armen-en Weeshuis, die door het sterven van zjjn vrouw, zijn betrek king heeft verloren en in het belang der Gemeente. De Voorzitter onderschrijft deze mee ning en wijst er voorts nog op, dat dit de eenige manier is om belanghebbende nog in het pensioenfonds te houden. De heer Noest heeft juist bezwaar tegen het plaatsen van een dergelijken ouden man op de brug. Aanbieding door B. en W. van de ba lans en de winst- en verliesrekening over 1926 van het Gemeentelijk Bouwte? rein aan de Zuidkade. De. heer _Van der Wolf vraagt naar aanleiding hiervan of het niet gewenschl is om het terrein geheel bouwrijp te door ophooging, waardoor "wel licht de kooplust Wordt bevorderd. De Voorzitter bestrijdt deze opvatting Voorstel van B. en W. betreffende het doen van stortingen in het z.g. Oven fonds der Gasfabriek. Na een opmerking van den heef Boek raad wordt hiertoe besloten. Voorstel van B. en" W. betreffende de of de openbare School voor het doen van uitkeeringen, ingevolge art. 103 der L. _0.-Wet 1920 aan de Bestu ren der Bijzondere Lagere Scholen in deze Gemeente als maa tee vend kan woi den aangemerkt. B. en W. meenen van wel. De Raad vereenigt zich na eenige discussie met dit voorstel. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt een wijziging van de ba- grooting dienst 1926, conform concept -vastgesteld. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot onderhandsche verhuring van een gedeelte van het brandspuithuisie aan de Achterkade. De heer Noest vraagt of het bekend is, dat indertijd de heer van den Brink, de eigenaar van het bewuste schuurtje op de Aohterkade, hetwelk onteigend zal worden, het heeft willen huren. Hp heeft een en ander verzocht aan den gemeente-Architect, doch heeft nimmer een antwoord gehad. V.' eth. Guldemond is hiervan niets be kend. De heer Njjhof weet, dat de Gemeen- te-Architect verklaard heeft, dit aan 'W ethouder Guldemond te hebben mede gedeeld. Wethouder Guldemond ontkent ten stelligste iets hieromtrent te weten. De heer Mesman dringt dan op een verantwoording van den Gemeente-Ar chitect aan. De Raad ve/reenigt zich hiermede. '- .Het voorstel wordt aangehouden. Besloten wordt voorts tot onderhand- scne verhuring van het perceel KerK- scraat 10 aan. den heer A. Pos. Eveneens tot doortrekking van de gasleiding in den Otweg tot aan de sluis. Overeenkomstig het voorstel van B. W. wordt besloten, tot levering van gas aan bewoners van het einde van Laag Boskoop, door de Lichtfabrieken van Lf/iden. Vastgesteld worden de afschrpvings- oercontages op diverse onderdeelen van het electriciteitsbedrijf. De jaarwedden van het administratie ve personeel der bedrpven worden defi mitief geregeld. Alleen de heer Boekraad wil geacht worden te hebben tegenge- Ten slotte wordt aan B. en W. een crediete verleend voor buitengewone hei stelling *van het draai werk der Gouwe- brug. Bp de rondvraag dringen de beer (Houdpk en Van Kleef op herziening der waterleidingtarieven aan. Wethouder van Gelderen zegt, dal door de herschatting van de perceeïlh voor de Personeeie Belasting de onge lijkheden, welke bestonden, uit den weg zijn geruimd. i erhoogt men het waterverbruik, dan krpgt men dit bezwaar, dat degenen, dis veel water verbruiken, evenveel betalen als zij, die heel weinig water verbruiken. De heer Van Kleef dringt aan op Bespoediging van de werken aan ae Wethouder Guldemond licht een en ander toe, en hoopt naar aanleiding daarvan, dat over een maand het werk zeer ver gevorderd zal zjjn. Na noig enkele onbelangrijke vragen, gaat de vergadering in comité. Na heropening der deuren, vraagt de heer Brand of de woningen, welke blij kens advertentie in Reijerskoop aange boden worden, om te worden gebouwd, niet het karakter zullen dragen van arbeiderswoningen, gelijk die gebouwd zpn door de woningbouwvereeniging-en. De Voorzitter antwoordt hierop, dat hij ter voorkoming van teleurstelling van gegadigden moet mededeelen. dat dergelijke woningen uit een schoonneius- iiogpunt niet zuilen worden toegelaten. NIEUWJAARSREDE. Bp den aans.vng der eerste gemeente raadsvergadering in dit jaar, hield dc Burgemeester, de heer P. A. Colijn, de volgende Nieuwjaarsrede: Staande 'aan het begin van onzen ge aieenschappeljjken arbeid in het nieuwe jaar, is bet mp een behoefte U aller -erst va;n deze plaats dank te zeggen foor de goede wenschen, welke ik van u, bij de jaarwisseling, mocht ontvan gen, en is het wederkeerig mpn wensch, Jat 1927^ voor U en Uw gezin en voor uw arbeid een rijk gezegend jaar moge ivordfjn. Do terugblik op den arbeid in liet «'ifgeloopen jaar verricht, kan dit- pnal kort zijn, hetgeen niet zeggen wü, lat hot jaar 1926 zou moeten "worden gerangschikt onder de jaren, welke zon der beteekenis voor onze Gemeente \va ren. Wjj hebben ons echter, en als Raad en als College van Burgemeester ei\ Wethouders zooveel mogelijk gehouden aan de gedane toezegging' om ons te onthouden van het entameeren van nieu we werken, doch te volstaan met uit te voeren datgene, waartoe- reeds in be ginsel in 1925 was besloten, en... bel is goed dat we aldus hebben gehandeld, want ven voor den Raad en Voor ons, bracht de afwerking van het program nog werk te over met zich. Nog een groot deel van éen woning bouw „Onze Woning", „St. Joseph"', en „Patrimonium" ondernomen, moest in 1926 worden afgewerkt. De Achterkade "onderging een alge- heele verandering en ae doorbraak Zuidkade nadert Tiaar voltooiing. De bestrating van het eerste gedeelte der Zijde kwam tot een begin van uit voering. Ons electrisch bedrijf werd op gericht en in werking gesteld. Onder de nieuwe beslissingen valt te rekenen het besluit tot den bouw van een vijftiental eenvoudige woningenter vervanging van de z.g.# krotwoningen. De gemeente-bedrijven bleven zich gunstig ontwikkelen. Voor ons waterlei dingbedrijf konden wjj een belangrijk voordeeliger contract inzake stroomleve- ring afsluiten. t> De gasproductie, welke in het jaar 1925 1.075.000 Ms bedroeg, bleef con stant, niettegenstaande den 2en Augus tus het electrisch bedrijf met de stroom levering een aanvang maakte. Nu trekke men daaruit niet de conclu sie, dat ons gasbedrijf niet den invloed der elektrificatie zou ondergaan, want indien die electrificatie er niet ware ge komen, zou de productie, dank zij' hel groot aantal nieuw gebouwde woningen waarschijnlijk dicht de 1.200.000 W hebben genaderd. De verwachting is dan ook gewettigd, dat de productie over 1927 niet belangrijk onder het mjllioen M3 zal behoeven te dalen. Indien de ko- lenmarkt zich in dalende lpn blijft bewe gen, is het ons voornemen om spoedig te komen met voorstellen tot verlaging van den gasprijs. Van de groote kelens taking heeft ons bedrijf, daar groote partijen kolen in voorkoop waren, geen noemenswaardig nadeel ondervonden. Wel moest eenmaal in het begin der staking, 300 ton kolen worden bpgekocht, doch overigens is da aflevering vrij vlot verloopen en is tlians het geheele contract afgewerkt. De ontwikkeling van net electrisch be drijf gaf reden tot tevredenheid. Voorzoover ons de cijfers ten dienste staan, zal er reeds een bedrgfsoverschol zijn. dat echter ais zoodanig niet reeel ia, omdat op de exploitatie der verschenen eerste 5 maanden nog geen aflossing van kapitaal drukt, hetgeen in 1927 wel het geval zal zijn. Het aantal aansluitingen bedraagt nu ruim 470, de afgegeven K.W.U. 37000. Mochten wij ten vorigen jare er nog op wijzen, dat ons bevolkingscijfer t& langzaam steeg n.l. slechts 24, gevolg van het feit, dat het aantal personen, dat vertrok, het getalwan degenen, die zich hier vestigden, met bijna 100 o vertrol thans schpnfc daarin een gunstige wen ding gekomen. Ons bevolkingscijfer steeg van 6693 tot 6931, dus met 238, waarvan 140 door vestiging en 98 door geboorte- surplus. Voornamelijk voor den handeldrijven- den middenstand is regèlmatige stpgïng der bevolking een factor van beteekenis. Ook uit dit oogpunt is een behoorlijke woningvoorziening een zaak, welke de aandacht van den Raad ten volle waard is. Gelukkig was het afgeloopen jaar in dit opzicht gunstig. Behalve de 66 wo ningen van de drie bouwvereenigingen, waarvoor vergunningen in 1925 werden uitgegeven, kwam ook van particuliere zijde menig nieuwe woning tot stand. Uitsluitend echter betrof dit middel stands- en grootere woningen. Op het gebied van arbeiders-woning- bouw bleef de particuliere bouwnpver verheid nu al gedurende een tiental ja ren volslagen in gebreke, hoewel' toch niet gezegd kan worden, dat de gemeen te zich aan woningbouw „te buiten" ging Uitgegeven werden in 1926 53 bouw vergunningen, waarvan: 8 voor loodsen en schuren, 17 voor verbouwingen en 28 voor nieuwe woningen en winkelhui zen. De gezondheidstoestand was in hel afgeloopen jaar wederom gunstig. Onza gemeente bleef gespaard voor do in hel aen afgeloopen zomer elders heerschen den typhus. Van andere besmettelijks ziekten deden zich in totaal 8 gevallen voor, n.I. roodvonk 6, diphtheritis 2. Het sterftecijfer was belangrijk hoo- er dan verleden jaar, er kwamen n.l. 5 sterfgevallen voor tegen 41 in 1925. Reeds ten vorigen jare *rees ik er op, dat het cijfer van 41, gevende een ver houding van 61/2 per 1000 niet normaal is te achten. Ook net cijfer 65 is dit ech ter niet, daar het sterk beïnvloed werd door het sterven van veel ouden van dar gen, n.l. 14 boven 80 jaar'en 11 van 70 tot 80 jaar. Over den economisohen toestand onzer Gemeente zou ik gevoegelijk kunnen zwijgen- ik gevoel mp altijd in een moei lijk parket als ik in uw gezelschap ovei die dingen spreken moet. In mp'n vorige Nieuwjaarsrede zei ik: „De barometer staat op veranderlijk met neiging tot dalen". Deze daling is gekomen, zooals was te voorzien. Laai ons hopen, dat de daling tot staan ge komen is en dat spoedig weer betere tij den aanbreken, af zullen wjj, bij het ge- meentebeheer ook met de tegenoverge stelde mogelijkheid moeten rekening houden. Met genoegen mag ik wijzen op de toenemende beteekenis der Boakoop- sche veiling en die der plantenbeurs. Gegevens, welke echter al niet meer geheel en al juist zijn spreken van 700c M2 uitbreiding van kassenbouw, waai door het oppervlak tot 36000 M* geste gen is. Zeker het is nog niet veel in ver gelijking re* andere plaatsen, maar de toename is belangrijk en regelmatig. Dit kan ook gezegd worden van het RECLAME. Kinderledikant P.P. 60 125 7,75 Prima wil gelakt, beuken Kinderledikant 10,50 Bijpass, lm. Paardenhaar Matras 3,35 Kindersloelljes, mass, beuken 0,025 «klapbare Kinderstoel 4,40 Idem met gesloten Kooi 5,50 Baby Boxen, prima beuken gelakt 5,75 veilingscjjfer. De omzet bedroeg f91.500 tegenover f75.000,—- in 1925, f65.000, in 1924 en f45.000,in 1923, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat de groentenveiline,, welke ten vorige iare nog f 6.000,— bedroeg, thans ge neel is verdwenen. Al zijn WÜ niet blind voor de moeilijk heden die er zijn en die er dreigen, toch geloof ik, dat wjj niet al te pessimistisch tegeno ver de toekomst behoeven te staan mits dezelfde voorzichtigheid worde bs- tracht als in de afgeloopen jaren. Mogen wjj hopen, dat die voorzichtig heid nimmer uit het oog worde verloren, anderzjjds stemt het tot verheuging, dat de onderlinge samenwerking tusscnen den Raad en net College van Burgemees ter en Wethouders zoo is, dat wjj dien het gaat om de groote belangen van onze plaats medewerking inriepen, dit nimmer tevergeefs was, en dat met name op het gebied van de verbetering der verkeerswegen gedaan wordt, wat het moderne verkeer eischt. Ons staan in niet verre toekomst nog belangrijke beslissingen te wachten. Indien binnenkort het rapport der Raadscommissie i.z. Raadhuis6ouw on derwerp van bespreking uitmaakt, zullen wjj een beslissing hebben te nemen, in zake het raadhuisterrein en dan kan het niet uitblijven of zoo inzake den bouw zelf zal een beslissing moeten worden genomen. Moge ook Boskoop daarin met zijn lijd mee gaan of beter gezegd zjjn tijd iets vooruit wezen, dan pas zal later blij ken dat er iet» gedaan is, wat goed was. Ten slotte is net ons den laatsten tjjd duideljjk geworden, dat het vraagstuk dar Gouweverbreeding meer en meea zjjn oplossing nadert, d.w.z.. een oplos sing ten opzichte van de scheepvaart en verbetering van het verkeer te land, maar de oplossing voor allen die ziclv hun huis of winkel onteigend zien, Is daarmede alllerminst gevonden, en toch daarnaar zal ook moeten worden gezocht In hoeverre van gemeentewege daar bij leiding zal moeten gegeven worden, staat nog niet voor ons vast; maar maakt wel een punt van overweging uit. Denkt U allen maar in,' dat de nelft van de kom van ons dorp wordt afgebro ken en dus elders weer zal moeten wor den herbouwd, terwjjl later bebouwing der opengekomen terreinen als van zeil sprekend te wachten is. Nu rjjst de vraag of zulk een herbouw op groote schaal waarbij dus het as pect van ons dorp zoo nauw betrokken islangs ons heen moeten gaan, of, dat getracht moe tworden, regelen te stellen en leiding te geven, opdat het aesthetiseh gedeelte niet worde verwaar loosd. Hiervoor is noodig een spoedige, ja bjjna onmiddellijke wijziging van het ver oudeflde uitbreidingsplan, waarover wjj, reeds eerder spraken, maar waartoe ons de werkkrachten ontbraken. Het is niet onmogelijk, dat wjj ten de- »enroet nadere vooisttl en moet n komeai De gelegenheid om iets beters dan nel alledaagscne te krjjeen, wordt zeker niet ten andere male geboden. 1927, mjjne Heeren, kan dus een zeer belangrijk jaar voor onze gemeente w<H- deo, en dan denk ik daarbij ook aan de komende raadsverkiezing. Of ik daar nu als Voorzitter over mag spreken, weet ik eigenlijk niet. Als het wel mag, zou ik, gezien de goede samen werking, en Uw interesse voor het ge meentebelang, zeggen: we moesten de zaak voorloopig maar een jaar of vier op den ouden voet voortzetten maar de kiezer is er ook nog. Wanneer wjj zien op het vele, dat op afdoening wacht, vooral bij de afdeeling Publieke Werken, is er zelfbeheerschmg noodig om rustig, zonder overhaasting, de vraagstukken voor te bereiden en onder de oogen te zien. Schenke God U en mjj de kracht om de ons opgelegde taak, met jjver en nauwgezetheid te volbrengen, en geve Hrj over dit werk Zjjn zegen, opdat onze arbeid tot heil van Boskoop zij. (Teekenen van instemming.) RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN Er stonden 53 zaken op de rol, waar van 45 bestemd voor openbare behan deling. Als plaatsvervangend Kantonrechter trad op mr. A. I. Fokker, die vóór den aanvang der zitting, staande eenige hartelijke woorden wijdde aan mr. J. H. Goudsmit, plaatsvervangend Kan tonrechter, een der meest gewaardeer de leden van de Leidsche advocaten, die verleden Zaterdag, na een lang lij den is overleden. Hij schetste hem als eeh zeer scherpzinnig jurist, man van onkreukbare trouw en eerlijkheid. Zoo wel bij den kantonrechter, als bij het parket en de griffie zal zijn nagedach tenis in hooge eere worden gehouden, aldus besloot spreker. De talrijke aan wezigen op de publieke tribune boor den deze woorden onder eerbiedige stilte aan. Het eerst werd opgeroepen J.v.S. de B., vleeschverkooper te Leiden, die moest terechtstaan wegens het voor handen hebben van ondeugdelijk vleesch. Verdachte was niet- verschenen. Na dat de keurmeester aan het openbaar slachthuis, de heer Veldhuizen, was gehoord, eischte de Ambtenaar 30 subs. 10 dagen. C. P. J. d. W. en Van B. uit Noord- wijk waren gedagvaard wegens roo- ken in de tram 'te Leiden, nadat ben dat verboden was door den conducteur Vander Steen. Ook zij waren niet ver schenen. De conducteur, nu als getuige ge hoord verklaarde dat de eerste twee hadden opgehouden te rooken. Alleen de laatste niet, tegen wien nu 6 subs. 6 dagen werd geëischt. J. H. v. U. te Voorschoten had in strijd met de bepalingen der aldaar geldende bouwverordening, een huis gebouwd. Nadat dit' was bevestigd door de verklaring van den bouwkun dige C. P. vhn Missen aldaar, eischte de Ambt. bij verstek 15 subs. 10 dag. P. J. R., te Leiden, had met steehen geworpen wat door de getroffene, mej. Kuivenhoven werd verklaard. Eisch 3 of 3 dagen, Sj. J. H. S., chauffeur te Leiden,- had volgens de dagvaarding, op den Nieuwen Rijn bij het afrijden van de brug onvoorzichtig gereden, tengevol ge waarvan hij een andere vracht auto, bestuurd door H. J. Tekamp en %en lantarenpaal had aangereden. Ver dachte zeide dat het ongeluk aan een samenloop van omstandigheden was te wijten geweest. Hij had geremd. Getuige Livingstone, die het geval had gezien, meende, dat de schuld wel bij verdachte lag, wat een derde getui ge, zekere Hoks, die mee op de auto had gezeten, weer ontkende. De ambtenaar bleef echter ook van meening, dat verdachte niet de noodi- ge voorzichtigheid in acht bad geno men en eischte daarom 10 subs. 10 dagen. Verdachte zeide thans werkloos te zijn, waarom hij clementie vroeg. Tegen W. H. v. L., te Katwijk, die de vorige week had terecht gestaan we gens het loopen op verboden grond al daar, en toen verklaarde, dat deze grond vrij was, werd. nu, nadat de ma rechaussee Huisman en Slóotmaker hadden verklaard, dat de grond aan den Staat der Nederlanden behoorde, en er geen voetpad was, geëischt 3 subs. 3 dagen. W. J. K., chauffeur te Hoek van Hol land had op de Breestraat te Leiden gereden met een auto met cushionban den en zwaarder dan 1700 K.G., zonder daarvoor vergunning te hebben gehad Verdachte zeide slechts met een snelheid van 6. K.M. te hebben gere den, wat volgens den Ambtenaar hem niet verontschuldigde, die daarom 10 boete eischte, subs. 10 dagen hechtenis J. R. D., een 24-jarige los werkman had op de Haarlemmerstraat bij avond gereden op een rijwiel zonder licht en niet voorzien van een behoorlijke bel. Eisch twee geldboeten van 2 subs. 2 dagen voor elke boete. L. v. d. E., chauffeur te Leiden, had met een auto aan de Oostzijde van de Mare in verboden richting gereden. Eisch 4 9ubs. 4 dageiï. H. O. en A. v. d. B., te Noorwijk had den aldaar in strijd met de verorde ning op de straatpolitie, in de Lim- burgh StiruiAstraat tegen de ramen geleund. Eisch tegen elk der verdachten 3 subs. 3 dagen. A. V., C. K., A. F., C. L. en P. K, te Leiden, gedagvaard wegens openbare dronkenschap werden onmiddellijk veroordeeld tot 10 subs. 10 dagen. J. K., die eveneens wegens dronken schap terechtstond werd veroordeeld tot 15 subs. 15 dagen. KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN Ter zake van het voorhanden heb ben van ziek vleesch was gedagvaard C. P. te Alphen a. d. Rijn, omdat hij van een ter keuring aangegeven rund, zekere lichaamsdeelen had verwij derd. Getuige J. H., hoofd van den keu ringsdienst, verklaarde, dat beklaag de herhaalde malen was gewaar schuwd. En, daar het thans zieke li chaamsdeelen betrof, die uitgesneden waren, achtte hij de maat vol en werd bekl. door den kantonrechter veroor deeld tot 25 subs. 10 dagen. P. C. R., te Boskoop, heeft zijn kip pen niet vastgehouden. Deze liet de beestjes los loopen, zeer tot last van zijn buurman. De kïppenkwestie kwam nu voor het kantongerecht. Inmiddels had hij ze nu opgeruimd om verdere last te voorkomen. De opruiming ge schiedde echter te laat en 't kostte den man nu 4 of 2 dagen. Het in vooraad hebben van onge keurd varkensvleesch is niet geoor loofd. M. v. Z. te Alphen a. d. Rijn, waagde het er op, doch dat viel hem niet mee. De kantonrechter veroor deelde bekl., die niet verschenen was, tot 15 of 10 dagen. Het vleesch was afkomstig van een dier dat niet de natuurlijke dood was gestorven. Het was in een: voerbak ge stikt en omdat het nog een jong dier tje was, vond de eigenaar het niet de moeite daarvan, aangife te doen. Het feit werd echter ontdekt en het einde van het liedje was 5 of 2 dagen. Dat varken had nog een staartje voor de slager die het had afgeslacht zonder vergunning. KANTONGERECHT HAARLEMMER MEER. N. J. A. R. te Boskoop heeft art. 314 overtreden. Verd. heeft bij ZegerBrau denhorst, landarbeider te Haarl.meer, een boom huilst leeggesnoeid zonder dien hulst gekocht te hebben. Verd. ontkent en doet het voorkomen alsof hij de hulst van B.'s vrouw gekocht heeft. Getuige Zeger Brandenhorst, eige- naar vam den hulstboom, heeft wel te gen verd. gezegd dat hij de boom koo- pen kon, maar gekocht had verd. niets Getuige mej. Brandenhorstden Ou den verklaart dat verd. tweemaal i9 geweest en dat haar man verd. zou ge schreven hebben, maar daar was geen tijd voor, daar verd. twee dagen na el kaai* kwam, en toen maar was gaan snijden. Zij had verd. een trapje ge geven om er bij te kunnen, zij was, bang voor die twee mannen. Get. had nog tegen verd. gezegd, dat hij te vroeg was, en het geld, dat hij neer legde te weinig was. Haar man zou wel mopperen. Ook had zij een buur vrouw geroepen, waarop verd. er nog 50 ct. bij had gelegd, zoodat hij ten slotte totaail f3 had betaald. Get. Za gers zegt, dat hij de hulst niet voor minder dan f 10 had willen veritoopen. Verd. heeft 2 getuigen a décharge medegenomen, die ook gehoord wor den. Getuige Petrus Rodenburg, boom kweeker te Boskoop zegt, dat bij ver dachte f 1.50 gegeven had, om de vrouw te betalen, en dat hij heeft hel pen snijden. Getuige Leendert van Zoomeren boomkweeker eveneens te' Boskoop, verklaart, dat de boom niet vernield is. Get. kwam toevallig daar ook voorbij; had toen even helpen snij den. Verd. geeft op de vraag van den griffier toe, dat hij de verklaring ön- derschrijft. De ambtenaar van het O. M. neemt hierna zijn requisitoir, be wijst dat verd. de boom niet beeft ge kocht, dat er van een koop geen spra ke is. Verd. beeft eigenmachtig de hulst weggenomen en daarvoor eenig geld achtergelaten, zoodat verd. art. 314 heeft overtreden. De ambtenaar^ vindt 't 'n ernstig feit, zich eens anders goed toe te eigenen, want de hulst heeft verd, geroofd en vernield. Hij eischt schuldig verklaring en strafop legging van f 10 of 10 dagen. De kan tonrechter veroordeelt verd. tot f7 of 7 dagen. M. v. S. uit Rotterdam, is te Lisse met zijn auto in botsicig gekomen met een Brockwaybus. Verd.'s auto is to-' taal in elkaar gereden. Er zaten 5 per sonen in, die wonder hoven wonder, er goed waren afgekomen met eenige lichte kwetsuren. Verd ontkent schuld Hem is ten laste gelegd nie»t voldoende te hebben uitgeweken. Get. G. vain H. chauffeur te Heemstede, verklaart, dat hij zijn Brockwaybus had stopgezet. Getuige bleef achter de stoom rijden, die de tram, welke voor hem uitging, uitliet. Getuige meende, dat dit stoom uitlaten plagerij is van het tramper soneel. Get. had er ail een lneelen tijd achter gereden met een snelheid van 10 a 12 Kilometer. Opeens kwam verd. met oen groote snelheid door de stoohi en reed op de auto van getuige. Mej. N. P. Lommer- se, te Hillegom zat voor in de Brock waybus en zag het ongeluk aankomen Verd. had zachter moeten rijden, dan' was er niets gebeurd. Ook had verd. meer uit moeten halen. De ambte naar vraagt f 20 of 5 dagen; de kan* 1 tonrechter veroordeelde overeenkom stig den eisch. F. M. V., te Lisse heeft des Zater dagsmiddags in zijn maalderij niet be let dat daar arbeid werd verricht. Ver dachte bekent de ten laste legging. Het personeel was aan het hoornen schoonmaken. Dit bad voor den mid* dag af moeten zijn, doch was tegen geloopen. Verd. was naar Leiden. Eisch f 3 of 3 dagen. Uitspraak con form. E. iHl, te Hillegom heeft herhaalde lijk zijn dochtertje van school thuis ge/houden. Verd. bekent. Het meisje is, zegt verd., voor enkele jaren be handeld door Dr. Murk Jansen te Lei den, doch haar beenen zijn nog zieke lijk, zoodat zij nu en dan niet. loopen kan. De ambtenaar van het O.M. vraagt of verdachte er dan geen dok ter bij haalt. Verd. zegt, dat helpt toch niets. Op de vraag waarom hij dan niet naar de schoolcommissie gaat als hij opgeroepen wordt, antwoordt hij, dat al meer gedaan te hebben, maar voor elk verzuim wordt bij opgeroe pen. Hij meent dat de reden voldoen de bekend is. De zaak wordt 14 da gen aangehouden om het hoofd der school te hooren. J. H., arbeider te Oude Wetering, heeft in dienst va/n E. Kndbbe te Haar lemmermeer gereden met smerige klei wielen. De 'wielen waren niet vol doende geschrapt. De opzichter van den Haarl .meerpolder had geconsta teerd, dat de pol der keur was overtre den. Verd. bekende. Een ander was be last met het w i e len schrappengeheel schoon was ondoenlijk: dan zouden zij voor iederen wagen bieten wel een half uur werk helbben. Eisch f3 of 2 dagen. Uitspraak conform. W. C. G., schilder te Lisse, beeft ailu daar op een fiets rijdende zich vast gehouden aan een auto. Verd. bekent hij heeft dat gedaan omdat hem 'n rij tuig tegen k wam en de bode voor hem stopte. Had hij zich niet vastgehouden dan was hij gevallen. De ambtenaar van het O.M. nam verd.'s verweer niet aan, omreden verd. al eens voor een zelfde feit veroordeeld is. Eisch f4 of 4 dagen. Uitspraak conform den eisch

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6