NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 25 JANUARI 1927 Gemeenteraad Leiden. (Vervolg zitting van gisteren). Ingekomen zijn verschillende be sluiten van Ged. Staten tot goedkeu ring van raadsbesluiten. Een verzoek van de Leidsche Radio- vereeniging om wijziging van de re tributie-verordening wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Een verzoek om spoedige ingebruik neming van de Kaasmarkt. De voorzitter deelt enkele bijzonder heden mede omtrent den stand van het werk. Een verzoek van de Geref. School- vereen. om gelden beschikbaar te stel len voor de uitbreiding van het school gebouw aan de Hooglandsche Kerk- gracht wordt in handen gesteld van B. en W. oir prae-advies. Aan den heer Witmans wordt toe stemming verleend om in den Raad te interpelleeren over een benoeming bij een der gemeentediensten. Enkele andere stukken worden ter visie gelegd c. om prae-advies in han den van B. en W. gesteld. 1. Benoeming van vier leden van de Plaatselijke Schoolcommissie. Benoemd worden: mevr. Proos Mooi huyzen en de heeren Boot, Melief en Tjalsma. 2. Benoeming van een lid der Com missie voor de Bewaarscholen. Benoemd wordt de heer Van Wa- melen. 3. Benoeming van een leeraar in de Engelsche taal en letterkunde aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus. Benoemd wordt de heer Perdeck. 4. Benoeming van een Stads-genees- heer voor. het tijdvak 1 Januari 1927— 1 Januari 1928. Benoemd wordt de heer Weebers. 5. Benoeming van een Stads-genees- heer voor het tijdvak 1 Februari 1927 —1 Februari 1928. Benoemd wordt de heer Kist. 6. Benoeming van een 2en genees heer aan de gestichten „Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest". Benoemd wórdt de heer Dr. Querido. 7. Voorstel om de tijdelijke aanstel ling van S. J. Koopman als leeraar in de lichamelijke oefening aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, tot wederopzeggens te verlen gen. De heer Koopman wordt met alge- meene stemmen benoemd. 8. Voorstel om den datum van het ontslag van F. J. Kopman als leeraar aan de Hoogere Burgerschool met 5- jarigen cursus, nader te bepalen op 1 April 1927. Goedgekeurd. 9. Praeadvies op het verzoek van J. Overduin, om eervol ontslag als Direc teur van de Gemeentelijke Bank van Leening. Goedgekeurd. 10. Voorstel tot openbaren verkoop van op de Stadstimmerwerf aanwezi ge, buiten gebruik gestelde voorwer pen en materialen. Goedgekeurd. 11. Voorstel: a. tot verhuring van de perceelen weiland in den Pesthuispolder, kad. bekend Sectie L nis. 1344 en 1199 ged., aan L. Menken; b. tot verhuring van het perceel teel land in den Pesthui-polder kad. be kend Sectie L no. 1199 ged., aan G. Schut. Goedgekeurd. 12. Voorstel tot verhuring van oeti 4- tal lokalen van het voormalige school gebouw aan de Mare, aan de Christe lijke Jongemannen Vereeniging Pad vinders te Leiden. Goedgekeurd. '--.a iOt verhuring van een ilckaal van het vootw.^ge schoolge bouw aan de Mare" aan de Schoenma kers-Pa i-oons-Vereen, „Nieuw Leven" te Leiden. Goedgekeurd. 14. Voorstel tot verhuring van een lc.-aal van de voo:. 'de Pieterskerkgracht no. 9, aan het Leidsche Politie-MuzieL^ezelschap. Goedgekeurd. 15. Voorstel tot verhuring van het huis met erf en tuin aan de Pieters kerkgracht no. 5, aan A. Metz. Goedgekeurd. 16. Voorstel tot overname in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van: a. een strookje grond, deel uitma kende van het perceel aan den Hee-- (rensingel, Sectie K no. 3659; b. en strookje grond, deel uitmaken de van het perceel aan de Lopsenstr. .Sectie L no. 30. Goedgekeurd. 17. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage aan de Gemeente-Com missie van het Ned. Herv. Kerkge nootschap in de kosten van restaura tie der Pieterskerk en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootings- staat. Goe.livvkeu-d. 18. Piveadvies op het verzoek van de Vereeniging voor Christelijk Onder wijs te Leiden om beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de veran dering van inrichting van het school gebouw aan het Noordeinde no. 40. Goedgekeurd. 19. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de aan schaffing van leermiddelen voor de in richting van een zevende leerjaar aan de school Noqrdeinde no. 40, van de Vereeniging voor Christelijk Onder- Wijs te Leiden. Goedgekeurd. 20. Voorstel tot beschikbaarstelling yan gelden ten behoeve van de meer dere kosten van inrichting van den Di8tricts-Keuringsdienst van Waren in den linkervleugel van het Militair Hospitaal. Goedgekeurd. 21. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verde re verbreeding van den Lagen Rijn dijk nabij de Driftstraat en de sloot- demping en bestrating in die straat. Goedgekeurd. 22. Praeadvies op het voorstel van de heeren Huurman en Wilmer en op dat van den heer Groeneveld, inzake de stichting van een weeggelegenheid op de nieuwe Kaasmarkt. De heer Groeneveld is tegen 't voorstel, de nadere overwegingen van B. en W. hebben spr, niet overtuigd. Bij een kaasmarkt behoort een weeg gelegenheid. De waag is te ver af. In de omgeving zullen partieuliere weeg gelegenheden komen. De heer S y t s m a merkt op, dat de reden voor de verplaatsing was het ge vaar wegens druk rijverkeer; dat blijft nu. Is het daarom niet noodig ook reeds dadelijk met die vraag rekening te houden? Daarna wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. 23. Voorstel: a. tot overplaatsing naar de Leer school van mej. G. C. Broeze, thans onderwijzeres aan de school Maresin- gel A; b. c.q. tot overplaatsing naar de school Maresingel A. van Mej. S. M. Blom, thans onderwijzeres aan de school Vrouwenkerksteeg A. Goedgekeurd. 24. Voorstel tot yerhuring van het winkelhuis aan de. Botermarkt, hoek Gangetje, aan H. Link. De heer Bergers stemt in met een ingekomen verzoek van de Mid- denstandsvereen. „Centrumbelang" om alleen te verhuren aan bona fide huur ders. Aangezien het huis alleen ver huurd kan worden aan vliegende win kels, stelt hij voor, niet te verhuren. Spr. geeft in overweging om ook de andere perceelen aan de Vischmarkt te doen ontruimen en daar weer een nette winkelbuurt van te maken. Wethouder Mulder deelt mede, dat het gebouw verhuurd wordt aan iemand die een gevestigde zaak heeft. Men behoeft zich niet ongerust te ma ken. De heer Splinter deelt ook mede dat er waarschijnlijk alleen een filiaal in gevestigd zal worden. De heeren Bergers en Coster stellen voor het huis niet meer te verhuren. De her Dubbel d e-m an maakt B. en W. er een»verwljt van dat zij niet voldoende hebben onderzocht wat er in gevestigd zal worden. Wethouder Mulder toont aan, dat dit wel bekend is. Daarna wordt het voorstel van B. en W. met 27 tegen 3 stemmen aangeno men. Rondvraag. Mevr. van Ital,lie vestigt er de aandacht op, dat aan de Aalmarkt een afschuvvelijk leelijk gebouw gemaakt wordt. fipr. zou wenschen, dat zooiets voorkomen werd. De heer K n u 11 e l meent dat er ar chitectuur in zit. Mevr. v a n 11 a 1 l i e meent dat deze architectuur dan in" elk geval vloekt met de omgeving. De heer Wilmer sluit zich bij dat oordeel aan. Wethouder Mulder heeft een ar chitect van naam uit Rotterdam ge sproken die h,et prachtig vond. Op de opmerking dat het toch niet past in de omgeving antwoordde hij, dat de om geving zich dan maar moest aanslui ten. De heer Eerdmans wijst er op, dat de bouwverordening de mogelijk heid laat om te eischen aansluiting aan de omgeving. Er zijn gevallen waarin wel met het stadsbeeld werd rekening gehouden. Spr. vindt dit negersmaak; het hoort thuis in Afrika. Hoofdzaak is echter, dat wij nu- hooren dat er niets aan te doen is. Is dat juist, dan moet een motie komen tot aanvulling van de verordening. De heer Huurman wijst er op, dat het niet zoo eenvoudig is. Wanneer men een Commissie benoemt, loopen we de kans dat wij alleen kunstenaars krijgen. De voorzitter deelt mede, dat het denkbeeld van den heer Eerdmans in het College reeds is besproken. Maar het College zou dan wenschen een Commissie van Waakzaamheid. De heer Eer d m an s vraagt: kun nen B. en W. op grond van de verorde ning een dergelijke bouw verhinderen In het ontkennend geval is het noodig dat B. en W. die macht krijgen. Wethouder Mulder deelt mede, dat er wel een artikel is, waarop B. en W. weigeren kunnen. Spr. wijst er op, dat schoonheid een zeer rekbaar be grip is. De heer van Eek wil in verband met het onlangs hier voorgekomen on geluk, het doodschieten van een poli tieman, de vraag stellen of er een be paling bestaat, dat de politie alleen in uiterste gevallen van de vuurwapenen mag gebruik maken. Zoo neen, of zoo'n bepaling dan niet noodig geacht wordt Spr. zou gaarne in een volgende verga dering antwoord hebben. De heer Groeneveld vraagt of B. en W. spoedig komen met het toe gezegd prae-advies over de Janvossen steeg. Voorts dringt hij aan op spoediger doen verschijnen van het officieel raadsverslag. Wethouder Mulder deelt mede, dat wegens ziekte aan het advies over de Janvossensteeg nog niets is gedaan Daarna gaat de Raad in besloten zitting. Na heropening der vergadering deelt de voorzitter mede, dat er tus- scben de gemeente en de verzekerings maatschappij „Fatum" te 's-Graven- hage, met welke maatschappij de ge meente voor haar rekenplichtige amb tenaren een overeenkomst van borg tocht heeft aangegaan, een geschil is gerezen over het bedrag door „Fatum" uit te keeren als schadevergoeding in verband met de door een voormalig administratief ambtenaar ten kantore van den gemeenteontvanger gepleeg de fraude. B. en W. stellen thans voor dit geschil te doen beslechten door een scheidsgerecht en voor het geval de verzekeringsmaatschappij dit mocht weigeren, hen te machtigen tegen „Fa tum" een rechtsvordering in te stellen als bedoeld bij art. 624 van het Wet boek van Burgerlijke rechtsvordering Zonder discussie en z. h. st. wordt hier toe besloten. UIT DE OMGEVING. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Maria Wilhelmina, d,v. W. vau Niel en W. Schoorl. Cornelia Maria, d.v. J. C. Suid- geest, en Th.:P. KrasjtWgk. Maria Wou- trina Ja'nsje, d.v. J. C. A. Roosen ea G. van Rootjen. OndertrouwdAnthonie Kempe 24 j. en Jetje Scheepsma 19 jaar. Getrouwd: Johannes Cornells van Rooijen, 26 j. en Ida Johanna Heems kerk 37 jaar, weduwe. Overleden: Te V-lsen: Theodora Kep zer 70 j. wed. v. W. van Beek. Aueush Stephanie Brrija°rt 11 dagen d.v. C. J; Brerjaert en E, H. v. Dieen. .Taooba Ali da de Hejj 43 jaar, ongehuwd. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Aria, z.v. A. de Best en M. Bloot. Petrus Jo zef z.v. N. J. Winters en G. J. Borst. Gerardus Bernard us Theresia d.v. G. A. Ouweling en E. M. O. Braun. Wilhelm') na Cornelia d.v. J. Th. van Paridon en M. G. Olsthoom. Petronella d.v. J. van Djjk en P. van Beelem. Hendricua Mattheus Petrus z.v. J. van Steijn en G. A. van Leeuwen. Ondertrouwd: P. van der Plas en Ta. Haanoot. Getrouwd: Corn, van Beelen en Arenrl je Dijkhuizen. Corn. Pronk en Judith van den Oever. Nicolaas Ku(jt en E. E. van Schie. Jan van der Plas en Neeltje van der Plas. Overleden: Jannetje de Jong, oud 78 j. weduwe van P. van der Plas. Aaltje Varkevisser oud 91 j. weduwe van 0. Schaap. Gerrit Kupt oud 4 maanden z.\ G. Kujjt en Tr. van der Plas. Gijsbert M_erjvogel oud 77 j. wein. van M. Kulk. Dirk Jongeneel oud 71 j. wedn. van E. Lanehout. Jacob Schaap oud 59 j. z.v. Jacob Schaap en A. Varkevisser. Maria van Wolferen oud 3 mnd. d.v. W. A. P. F. L. van Wolferen en P. de Jong. KATWIJK AAN DEN RIJN. Niettegenstaande het in den tuin bouw op heden zeer slecht gesteld ia, werden bfj de verhuring van tuingronden van goede kwaliteit, verhuurd door de Gemeente van f 0,60 tot f 1,perR. R. geboden. De hoop doet leven. KOUDEKERK. In onze kleine gemeente is er bij na geen huis of de griep is er binnenge drongen, hoewel hier ook over het alge meen goedaardig, heeft men toch eenige gevallen met ernstige afloop moeten con stateeren. Een van die slachtoffers ia Mej. Gelderblom, moeder van het Tehuis voor Ouden van dagen, die Maandagmor gen na een korte ongesteldheid in den ouderdom van 55 jaar is overleden. A\ femeen werd de overledene gewaaai - eerd om hare ernstige en trouws plichtsbetraohtding. Gedurende acht ja. ren heeft zjj met haar echtgenoot de zorg gehad voor de vele verpleegden en gebrekkigen, en slechts mee groots krachtsinspanning gelukte het dit echt paar om alles zoo keurig in orde te hou den. Zoowel voor de Weesvader als vooi de verpleegden beteekent dit sterfge val een onherstelbaar verlies. De tet- laardebestelling zal plaats hebben op Donderdag a.s. op 'ue Algemeene Be graafplaats alhier. De Brugkwestle. Beambten van den Provincialen Waterstaat zjjn in de laatste maanden in deze gemeente herhaaldelijk bezig werk zaamheden te verrichten, in verband met de Koudekerkscbe Brug. Heefi men in den afgeloopen zomer reeds kunnen oonstateeren, dat alle passanten gedu rende eèmge weken óve# de brug wet den genoteerd, thans is men weer hd- haaldelijk bezig met het doen van borin gen en opmetingen. Wij kunnen omtrent de planned nog geen mededeeelingen doen, doch wel omtrent de oorzaak van al deze geheimzinninge werkzaamheden. Reeds in April 1935 zijn er door het Gemeentebestuur alhier, ernstige pogin-; gen aangewend dat de Koudekerkscha Brug door de Provincie wordt overgena- men. Aanvankelijk waren deze pogingen zonder succes, doch in de daaropvolgen de maanden werden er van verschillende zijde bij Gedeputeerde Staten klachten ingebracht omtrent den toestand der brug waarop Ged. Staten de meening van het Gemeentebestuur hebben gevraagd. Uit verschillende omstandigheden bleek toen dat deze zaak de aandacht van Ged. Sta ten had, want de Commissaris der Ko ningin, heeft in hoogst eigen persoon een bezoek aan de Brug gebracht en zioh daar ter plaatse inlichtingen laten verschaffen. Het is ons niet mogelijk omtrent het rapport van het Gemeente bestuur thans reeds nadere mededeelin- gen te doen, doch zjjn wij goed ingelicht dan zou men niet ongenegen zijn zich een groot iiranckel off er uit de gemeente kas te getroosten, zulks met het oog op de belangen die ook deze Gemeente bij jen goede brug heeft. Het spreekt van zelf, dat het de bedoeling van het Gemeentebestuur is, om de brugrechten te schaffen. Zooals algemeen be nd is,- zijn deze gegrond op een oud veerrecht. Vroeger was dit onaantast baar, doch wij meenen, dat de Veeren wet hierin verandering gebracht heeft. Hopen wij, dat deze voor onze ge meente zoo belangrijke zaak, in samen werking met de gemeente Hazetswouds, spoedig in orde kome. Wegenbelasting. De verordening op de heffing van de wegbelastdng in deze Gemeente, die door den Raad onlangs werd vastgesteld is thans bi) Koninklijk Besluit goedge keurd. Het is wellicht gewenscht, mede te deelen dat deze belasting geheven wordt van gebouwde eigendommen en daarbij behoorende erven, die aan open bare landwegen in de Gemeente beien den of in ae onmiddellijke nabijheid daarvan gelezen zijn. De belasting be draagt jaarlijks 1,3 pet. van de belast bare opbrengst. Voor de gebouwde eigen dommen en daarbij behoorende erven, die belenden of gelegen zijn in de on middellijke nabijheid van openbare wo- fei, welke over de geheele breedte van estratinp zijn voorzien, bedraagt de bèr lasting evenwel 4 pet. Deze Belasting zal ingaan op 1 Januari 1927. LEIMUIDEN. Mej. P. zou een lezing houden ts Rijnsaterwoude voor de leden van hel „Nut van het Algemeen". Bij haar aan komst zou zij ontvangen worden door den heer Diemont te Leimuiden. De bus stepte recht voor de deur van diens wo ning, doch de dam is op zp van het huis. Mej. P., met deze ligging niet be- kend, liep vanuit de bus regelrecht op de deur aan en liep in de sloot, welks voor het huis is gelegen. De heer D. schoot spoedig te nulp zoodat Mej. K er met een koud bad afkwam. Door den. heer 0. Bernard werden op de pluimveetentoonsteDing te Aals meer behaald 3 eerste en 3 eereprjjzen met vitte Indische loopeenden, een eer sten en eereprjjs met fluweel eend, en twee tweede pro'zen met trio witte Indi sche loopeenden. NOORDWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Ber- nardus Wilhelmus Louis, z.v. L. H. L. v. Camerijk en G. C. Nuis. Cornelia Jo hanna Theresia d.v. Th. van Leeuwen en M. C. v. Schooten. Willem, z.v. Ja». Passchier en C. Barahoorn. Jacoba Adri ans, d.v. P. J. G. Huisman en J. Was senaar. Adrianus Antonius, z.v. J. P. Bierman en A. v. d. Nooriand. Cornelia, d.v. Th. C. v. d. Mast en B. G. A. v. d. Berg. OndertrouwdCornells Jacobus Hoo- geveen, 34 j. alhier en Elisabeth Anna Maria Dames 27 j. te 's-Gravenhage. Wilhelmus Leonaraus Theodoras Alke- made en Johanna Petronella Buschman. Overleden: Elisabeth Catharina Hen driks 84 j. ongeh. Maria Zonneveld 75 j., wed. van F. Boogaards. Adriana v. d. Wiel 72 j., huisvr. van G. Corbet. Simon Kloos 75 j„ wed. van W. v. d. Luyt. Geertruid Catharina van der Poel 4 jv d.v. O. v. d. Poel en G. Hogt- vorst Sijtje v. Duyn 90 j., wed. van A. Spaanderman, eerder van P. Haasnoot Wilhelmina Anna Wjjnakker, 51 jaar, ongehuwd. A.s. Donderdag 3 Februari hoopt de Christ. Zangvereeniging .Zingt den Heer" een uitvoering tè geven in de Ge reformeerde Kerk te Noord wjjk aan Zee Gevonden voorwerpen: i jongens blouse, 2 portemonnaie s, 1 Foroslei- tel, 1 vulpenhouder, 1 rijwielbel., 1 rol horgaas, 1 paar handschoenen, 1 horlo ge met ketting. Inlichtingen aan 't Poli tiebureau, Zaterdags van 121 uur. NOORDWIJK AAN ZEE. A.s. Dinsdagavond hoopt Dr. B. Wielenga van Amsterdam, in de Gerei. Kerk op te treden met het onderwerp: „De Bijbel het Boek der schoonheid*. Aanvang 's avonds 7,15 uur. Sinds eenigen tjjd is men al bezig den Noord-Boulevard te veraree- den. Voor dat het badseizoen intreden zal, hoopt men met dit werk klaarte zijn RIJNZATERWOUDE. Dezer dagen heeft de heer A. Wijnen, in café De Boer, een le zing gehouden, over: de Volvette kaas op de Boerderij en het voorstel van •den Frieschen Zuivelbond om gelijk stelling van het kaasmeik. De geachte spreker begon zijn red» met een voorgeschiedenis, hoe het gesteld was met de zuivelindustrie in |de jaren 18401880 in dien tijd werd er op de Zuid-Hollandsche boerde rijen en ook in een deel van de Pro vincis Utrecht, een heel kwantum vol melksche kaas gemaakt, ieder jaar werd er meer dan drie millioen Kilo's uitgevoerd. ih Frieschlanidf weid in dien tijd op de Boerderijen in hoofdzaak' boter be reid, die over het algemeen niet best- was, vooral in den zomer, op de markt te Leeuwarden, trol men allerhande kwaliteiten aan v. d. afgeroomde melk werd de zoogenaamde Friesche nagel kaas gemaakt, een minderwaardig pro duct, dat hoofdzakelijk in het binnen land tegen lagen prijs werd verkocht. Na de tachtiger jaren kwamen in Friesland de Zuivelfabrieken. Deze fabriceerden al spoedig een prima pro duct boter, dat zijn weg vond naar het buitenland, vooral toen de botercon- tróle werd ingevoerd, de nagelkaas bleef altijd nog laag in prijs. De Di recties der fabrieken zonnen ook opi middelen, om ook de kaas te verbete ren, die werden gevonden in den vorm van Gouda-Kaasvaten en om van de half- of geheel afgeroomde melk, kaasl te maken van 2040 plus. Die magere kazen werden hoofdza kelijk verkocht aan Zuid-Hollaridsche en Ütrechtsclie handelaars, die ze bij wijlen tegelijk met Boeren volvette Kaas vermengden, vooral voor veralge legene landen, men kwam alzoo in het buitenland met het merk Hollandsche Kaas, dikwijls bedrogen uit. Om paal en perk aan die knoeierijen te stellen, kwam na veel tobben het kaasmerktot stand, met de aanwijzing, 4ö. pet. en vol' vet. Het merk garandeert lederen koo- Eer, dat ze uit onafgeroomde melk is> ereid, de beste kwaliteiten Boeren kaas is dan ook zeer gezocht en wordt duur betaald. De Friesche Fabrikan, ten wilden van die hooge prijzen ookl wel profiteeren en na veel heen enl weer praten werd overeengekomen, dat als ze een gelijk stempel (op een1 kleine wijziging naj wilden voeren, 48 pet. moesten garandeeren; want con trole is in een fabriek uitgesloten, om' reden dat er verschillende soorten won den gefabriceerd. Niettegenstaande de 48 pet. bleet de volmelksche tabriekskaas altijd van minder kwaliteit, dan de beste volvette Boerenkaas en kon ook die hooge prijs niet bedingen, Dat zal ook wel de re den zijn, dat nog altijd maar een klein gedeelte melk tot die 48 pet. werd; bereid, minstens 20 maal meer vol vette boerenkaas, wordt nog heden opi de boerderijen in Zuid Holland enl U trechtgemaakt. Niettegenstaande die regeling van voor drie jaar, komen de heeren nu) bij de regeering aankloppen, neen aan dringen op een uniform merk van 45 tot 46 pet zonder vermelding van vol vet. Daar ze in Friesland goed1 georga niseerd zijn en de boeren in Zuict- Holland heel slecht, weten zij in Den Haag zich terdege te doen gelden, hebben nog een paar ermnen e voor sprekers op hun hand en zien zoo het pleit te winnen en de Boerenvol- vette kaas van de wereldmaikt te ven dringen. Verder werd nog aangehaald; dat om zeil de melk te kunnen verwer ken, men baas moet blijven in eigen; huis, Voorts weid gewezen op de nan. delsverdragen met Duitschland, waar de tuinders groote schade van on dervonden, dan de sluiting der En gelsche markt voor ons versch vieescb een schadepost, die door de boeren danig aan den lijve wordt gevoeld. Wanneer nu de Friesche labrikan ten ons nog een handje helpen, dan zijn wij op weg om voor goedl de plaats te ruimen, daar dan geen bestaan meer mogelijk blijft. RIJNSBURG Geregelde vraag naar goede kwali teit vare de beste soorten in het buiten land, met loonende prijzen voor de trek kers, zoo is den laatsten tijd en ook nu den toestand in den bloemenhandel. Dai- win William Copland ie iets in prijB ge zakt, doch de aanvoer is van beteekenii. De prijzen zijn deze dagen per ioo: Pr van Oostenrijk 6,307,40. La Reine 4,505,io, Couronne d' Ur 6,507,20, Flamingo 6,806,90 Gele Prins 5,80 7,10, Roee Gris de lin 4,905,20, Sai- vator Rose 6,306,50, Oram. Brillant 4,705,40, Fred. Moore 5,5,60, Pros perity 5,305,90, Darwin William Cop land 6,507,40, Victoir d' Olivierre 17, 17,2°. Saheepstij dingen. HOLLAND—AMURIKA-LIJN. GLAMORGANSHIRE. R'dam n. Van couver 20 v. Los Angeles, e NICHTEROY, Vancouver n. R'dam 22 v. Londen via Hamburg. GROOTENDIJK, Vancouver n. R'dam 22 te Seattle. MOERDIJK, Vancouver n. R'dam 20 v. DRECHTDIJK, R'dam n. Vancouver 23 v. Cristobal. NOORDERDIK, Vancouver n. R'dam 22 v. Cristobal. BLIJDENDIJK, Newport News n. Rot terdam, 24 (12.5 n.m.) 90 mijl W. v. Scilly. DINTELDIJK, Vancouver n. Liverpool en R'dam 23 (1.48 v.m) 1140 mijl Z.- W. v. Land's End. ROTTERDAM, R'dam n. New York 21 (5.2 n.m.) 140 mijl Z. v. Valentia. STADSDIJK, R'dam n. Philadelphia 23 (8.43 v.m.) 90 mijl Z.-W. v. Valen tia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIJPERKERK, 23 v. Antw. te R'dam. AVA (thuisr.) 23 te Marseille. NIAS (thuisr.) 24 v. Duinkerken via Antwerpen. MAPIA (uitr.) 24 te Las Palmas. HEEMSKERK (uitr.) 24 te Kaapstad. RIETFONTEIN (uitr.) 24 te Dar-es- Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. CERES (thuisr.) p. 23 Teneriffe. DELFL1ÖJD (thuisr. 23 te Havre. DOCJA (thuisr.) p. 23 Finisterre. KON. HOLLANDSClHE LLOYD. AMSTELLAND, 23 v. A'dajn te Ham burg. GAASTERLAND, 22 v. Buenos-Ayres n. Amsterdam. GELRIA (uitr.) p. 23 Needles. ORESTES, A'dam n. Curasao p. 22 St. Michaels. DRECHTERLAND, 24 v. Hamburg te Amsterdam. ORANIA (uitr). 24 v. Santos. SALLAND (thuisr.) 23 v. Las Palmas. FLANDRIA (thuisr.), 23 v. Las Palmas. MAASLAND (uitr.) 22 te Rio Grande. ROTTERDABISCHE LLOYD. TAMBORA (thuisr.) 23 v. Port Said. KAWI (uitr.) p. 24 Dover. INSULINDE (uitr.) 23 (6 n.m.) v. Co lombo. INDRAPOERA (thuisr.) 24 v. Sabang. DEMBER (thuisr.) p. 24 Pont de Galle. SIANTAR (thuisr.) p. 23 Finisterre. PATRIA (uitr.) p. 23 Kaap del Armi. JACATRA (thuisr.) p. 23 Pont de Galle STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. SOEMBA (thuisr.) p. 22 Gibraltar. RADJA (thuisr.) 24 v. Port Said. GROTIUS (thuisr.) 22 v. Genua. SALAWATI (uitr.) 23 v. Suez. BATJAN (uitr.) 24 te Batavia. MOENA (uitr.) 23 v. Sabang. REMBRANDT (uitr.) 24 te Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6