NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 25 JANUARI 1927 DAG-AGENDA. Woensdag 26 Jan., 's av. acht uur, Hooigrachtkerk: Winterlezing door Ds. L. D. Poot, van Haarlem, over „Wat is waarheid?'' Woensdag 26 Jan., Stadsgehoorzaal, Zendingsbijeenkomst met vert. Suri- namèsfilm., Half zes voor kinderen; acht uur voor volwassenen. Dohderdag 27 Jan. Algemeene leden vergadering der Chr. H. B. S. in het schoolgebouw Kagerstraat 1, aanvang 8 uur. Maandag 31 Jan., 's av. kwart over acht, Café-Rest. „In den Vergulden Turk", Breestraat, Jaarl. Alg. Leden vergadering der 3-Oct. Vereeniging. Woensdag 2 Febrnari, 's av. acht u„ Lezing met lichtbeelden. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 Jan. tot en met Zondag 30 Jan. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg, Tel. 807. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" ICempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. Toen eenmaal Mr. Diepenhorst als voorzitter van het Prov. Comité wasi gekozen, werd door de jongerengroep de idee gelanceerd, dat Mr. Diepen horst een belangrijke plaats moest neb ben op de lijst voor de Staten, zoodatf iMr. Diepenhorst thans reeds van zulk! een-plaats verzekerd zou zijn, dat hij! iMr. van Andel zou kunnen vervangen- i [Wjie even in de organisatie onzer partij thuis is, zal bij' het lezen van (deze passage een hartelijken lach niet kun nen onderdrukken. Kostelijke humor. I Om te beginnen: Mr. van Andel'. (En dan die voorzitter „buiten het mo- (deramen". Maar vooral' die zin over den heer Colijn. En tenslotte de „jon gerengroep", die in het stuk een keer of vijt wordt genoemd en die in de A. R. partij zelf niemand kent. Als je zoo'n stuk leest krijg je an (ders medelijden met die arme A. R. .paryj.Ze tobben niet alleen meer met iele „sociale en kerkelijke schakeerin- 'gen", maar hebben nu ook al last van een „jongerengroep", die allerlei onbe raden besluiten doordrijft en de ver-» jdeeldheid te grooter maakt. Gelukkig, dat het nog, iets anders is. BUITENLAND. DE DUITSCHE REGEERINGSCRISIS. Marx en de Dnitsch-nationalen. 1 Naar 5de bladen vernemen, hebben 'de onderhandelingen van Marx met de Duitsch-Nationalen voornamelijk ^eloopen over een ontwerp-program, dat inzake de buitenlahdscne politiek! voortzetting van de politiek "van Lo carno een loyale medewerking in dèq volkenbond inhoudt, efi wat de binnen- lan'dsche politiek betreft, de richtlij nen aangeeft, inzake de rijksweerbaar .baarheid, de sociale politiek en de bescherming der republiek. Ook bepleit het programma maat: regelen tegen de organisaties, die met' geweld een revolutie willen veroorza ken. Tegen twee uur gistermiddag \ver- dlen de onderHhndelingen van rijks kanselier Marx met' de Duitsch-natio- nalen onderbroken en tot hedenmor gen verdaagd. Het verloop der onderhandelingen. In jden namiddag voerde rijkskanse lier Marx besprekingen met den voor zitter ider rijksdagfractie van de Duif- eche volkspartij, Dr. Scholz, en niet (den vertegenwoordiger van den eco jnomischen bond. Tegen zes uur 's avonds ontving hij -den voorzitter der sociaal-democnal tische fractie MüllerFranken. Een verzoek tot deelneming der so cialisten aan de regeering; heeft Mar* jden socialistisohen leider niet gedaan. ;De rijkskanselier wees hem er op, idat zijn opdracht begrensd was. Naar het nieuwsbureau van den Duitschen dagblad-uitgeversbond uit! parlementaire kringen verneemt, moet! Dr. Marx het verloop der, onderhan delingen tot dusver niet ongunstig hebben genoemd1. Naar genoemd nieuwsbureau verder verneemt, Js op de voornaamste pun ten van het voorloopig regeeringspro- gram reeds een belangrijke toenade ring tot stand gekomen. Eqrn uitzondering vormen de sociaal- politieke eischen van het program man Marx en de erkenning van de Symbolen van de republiek. 'Over schoolpolitiek is nog niet ge sproken. f DB ECONOMISCHE WERELD- CONFERENTIE. Rusland weigert deel te nemen. De sóvjet-regeering heeft, op de uit- nooidiging van den Volkenbond tot deelneming aan de economische we reldconferentie geantwoord, dat zij de keuze van Genève als conferentieze» tel meent te moeten opvatten, als 'q duidelijk teeken, dat de Volkenbond de mogelijkheid van de Russische me Idewerkmg aan die conferentie opzet telijk wenscht uit te sluiten. Onder deze omstandigheden kan de teovjetregeering den brief van het vol- kenbor ïds-secretariaat niet eens als 'u lUitnoodiging beschouwen en nog veel minder gedelegeerden ter conferentie benoemen. Ofschoon een weigerend antwoord .verwacht weild1, had men een cierge- lijken bruusken toon niet verwacht.* Iedere verdere gédachtenwisseling; in dezen tusechen den VolkenboridsraadJ en de sovjetregeering schijnt nu uit gesloten en daarmede eveneens de al lerlaatste kans veikeken, dat de vol kenbondsraad Tenslotte, nog Amster- |clam als confercntiezetel zou aanwij zen. DE FINANCIEELE VOLMACHT IN BELGIë. De crisisgeruchten tegengesproken. De ministerraad heeft zich gisteren bezig géhouden met de redactie van het'rapport, dat ingevolge de bepa lingen van de wet van 16 Juli 1926, betreffende de _financieele Volmacht, welke sedert 15 dezer is verstreken, aan het parlement moet worden voor Minister-president Jaspar zou heden een verklaring in de Kamer afleken over de Wijze, waarop d'e regeermg van deze volmacht gebruik heeft ge- •maakt. - Van de." opcenten en het door de -socialisten bestreden voorstel Hou- tart blijkt geen sprake te zijn geweest. In sommige kringen blijven de crisiis geruchten aanhouden. Van officieusê zijde wofden zij even wel voorbarig gëheeten en zelfs tegen gesproken. AARDSCHOKKEN IN SCHOTLAND. Geen schade. Gistermorgen om vijf uur zijn aard schokken gevoeld, in een uitgebreid gelied van N. .Schotland, o.a. te Aberdeen, Elgin,. Ballater, en op de lOrkaden en de Shetland-eilanden. De schokken duurden van 20 secon. |den tot I1/? minuutr- -- In alle plaatsen, waar de schokken werden waargenomen, schudden de huizen en werd- eenige ongerustheid! gewekt. Er wordt evenwel geen schade ge meld, behalve, dat aardewerk op den tvloer stuk viel. HEVIGE SNEEUWVAL IN ROEMENIë Het heeft de laatste dagen in Roe menië zoo hevig gesneeuwd, dat het spoorwegverkeer er totaal door ont redderd was. De laatste trein, die Zondag uit Boe ka rest te Boedapest- aangekomen is, had 27 uur vertraging, doordat hij te Predeal ingesneeuwd was geweest. De Simplon express is Zondag hee lemaal niet uit Boekarest vertrokken. NOODLOTTIGE KOUDE IN RUSLAND Ernstige sneeuwstormen, gepaard gaande met een -koudegolf, teisteren Rusland. Volgens berichten in de Rus sische bladen hebben, er vele drama's plaats. Zoo wordt o.m; door den cor respondent van de „Praw.da" te Rostof gemeld, dat de politiè do lijken gevon den heeft van negen, en twintig dak- looze kinderen, die waren doodgevro ren. Ze waren onder de spoorwagens gekropen om een beetje warmte te vin den. Uft Samara wordt gemeld, dat de wolven dertigduizend stuks levend vee hebbèh opgevreten. Andere berichten maken er melding van, dat hulpploegen: reizigers ontdekt hebbën ?in ingesneeuwde treinen,, die vreëselijk van de vorst hadden te lij den en van wie sommigen doodgevro ren, waren, terwijl- deJ sterfte onder de gevangenen, die- de wegen trachten ivrij te maken van sheeuw, groot is. Tweehonderd yisschers zijn in de jongste stormen omgekomen. De „Prawda" meldt, dat het onmo gelijk is vóór de a.s. lente het aantal dóoden te bepalen. DE CHAOS' IN CHINA. Een nederlaag voor Soen Tsjoean Fang? Kolonel 'H. St. Smalhvood seint uit Peking aan de Daily Telegraph d-d. Zondag: Japansche agentschappen melden de toenadering van de Russische troepen aan ide Mandsjoerijnsche grens, die een gevaar vormen voor Moekden. Het leger van. maarschalk Soen Jsjoean Fang, de militaire gouverneur van de. vijf Jangtseprovincies, heeft een nederlaag geleden bij-de Lantsji, 100 Eng, mijl Z.\V|. van- Sjanghai. Zijn troepen trekken terug._ Deze gebeurtenis ,in samenhang be schouwd' met de dreigende staking van de arbeiders in de electrische een trales, maakt den toestand in Sjang hai ongunstiger. EEN WEIGERING. De Duitsche Egyptoloog prof. Burk- hardt, 4ie. aan de Egyptische regeering had verzócht opgravingen, te mogen vèrrichten bij Tel-el-Amarna, beeft een refuus gekregen. Deze weigering wórdt toegeschreven aan bet feit, dat zich in een der Ber- lijnsche musea, liet prachtige beeld be vindt van Koningin Nefertiti, (de vrouw van den Kétter-könihg Ank-Aten). De prachtige vrouwenkop was meenen de Egyptenaren niet mét eerlijke middelen uit Egypte naar Berlijn overgebracht. Wordt, het hoofd van Nefertiti teruggegeven aan Egypte, dan mag prof. Burkhardt weer komen graven. KORTE BERICHTEN. Naar uit Sofia gemeld wordt, heeft ook Bulgarije erg van 'de griep te lijden. De gezondheidsraad neefd thahs order gegeven alle schouwbur gen, scholen, oioscopen en andere openbare inrichtingen te sluiiten. Naar de Berlijnsche bladen over de onderhandelingen met Frankrijk vernemen, heeft men in Ide ontwape- ningskwestie nog geen grondslagen voor een compromis bereikt. Een dergelijke voorloopige overeen stemming schijnt echter nabij! te zijn. President C.oolidge weigert arbi trage in de Mexicaansche petroleum! (kwestie. De Britsche Liberale Raad zal geheel onafhankelijk zijn van het fonds jyaa J,loyd .George. De Catalaarische samenzweerders •zijn in vrijheid gesteld en uit Frank rijk verbannen. Gisteren begon te Genève het pro ces tegen den Hongaar I wan fust, die destijds graaf Bethlen een oorvijg! gaf- Het O. M. ejschte tegen "beklaagde een gevangenisstraf van" zes maanden en verbanninguitZwitserland. RECLAME. Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Sanapirin-labletten (Wettig beschermd tegen vervalschlng). Bij Apoth. ei» Drog. Bujsje 75, 40 en 25 ct." UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Uitvoering Chr. Fanfarecorps Crescendo". Vrijdagavond, .2.1 januari, gaf boven genoemd Corps een uitvoering, die, wat de uitvoering.zelf betreft, goed ge slaagd mag heeten. Voor wat ons aan gaat zouden wij in de keuze van het programma eenige verandering" gaar ne gezien hebben. No. 1 van 't programma, Psalm 150 vers 1, werd als lofpsalm met te wei nig geestdrift en in een eenigszin§ slee- pend tempo voorgedragen; dit lied, dat zingt van de menigte blijken van des Heeren groote Macht en Zijn heer lijk Koninkrijk, moet de uitvoerenden zoodanig bezielen, dat ze het uitjube len. Daartoe moeten tempó cji geest drift medewerken. Dit kwam in dit no. niet geheel tot zijn recht ofschoon de voordracht overigens goed was. Met meer animo werd de Ouverture van Andrieu gespeeld. Behoudens een enkele onzuiverheid van toon, gaf 't Corps hier blijken van technische ont wikkeling en goede toon vórming. In No. 3, dat zeer zuiver en met voor dracht werd uitgevoerd, trof ons de mooie meelachtige toon; een woord van lof is hier zeker op zijn plaats. Bij 't volgende stuk werd 't Corps de taak opgelegd, te zorgen dat de hoorders de gewaarwordingen deelen, die J. R. van der Glas beleefd heeft tij dens een zonnige dag op.de yeluwe, een taak waarvan de blazers" zich op lofwaardige wijze kweten. Vervolgens werd 't publiek uitge- noodigd naar een samenvoeging van melodieën v. Chr. liederen, met soms minder daarbij passén tusschenspelen, te willen luisteren, aan welke vriende lijke uitnoodiging natuurlijk gaarne werd gehoor gegeven. tWas ook inderdaad een zeer „kun stige" aaneenschakeling van „sterm mingen"; 't was inderdaad „een fan tasie". Dit no. zou naar het ons voor komt beter voldoen -op een feest in de open lucht dan in een-kerk. 't Begon, al heel verheven, met: „Eere zij God in den Hooge". De.maker van het stuk daarentegen, voerde ons al spoedig (juist bij 't motief; „in den Hooge") naar lage vlakten; een oogen blik krijgt men zelfs den indruk dat de maker van hèt stuk niet de waarde van den zang dér Engele"n heeft door voeld. Heel èterk, is het daar ^fantasie" Ons bekoort meer het jubelende oude: „Eere zij God". Wij dreven. verder maar vóórt -op de grillige en wisselende baren der fan tasie, van 't eene lied op 't andere, van Christelijke liederen kwamen we ineens, zonder merkbare overgang, in lustige wijsjes van losse vroolijke volksliedjes; tótdat 't lied: „Boven de starren daar zal 't eens lichten", onze onrustige ziel deed scheep gaan naar ongekende verten,1 naar 't Hemelsch Vredeoord, want de „koperea monden" deden werkelijk ook klanken hooren, die in overeenstemming waren met een bovenaardsch verlangen. Jamimer, dat ook deze gewijde stem ming weer moest wórden afgebroken vanwege de zwierige fantasie des Com ponisten. Wij bewonderen „Crescendo", dat bet de ziel ontroerende momenten in dit stuk op zoo verdienstelijke wijze kon doen uitkomen. Evenals de eerste Ouverture van Andrieu was ook de 2de van een iet wat zoetelijk karakter; vooral in 't 2de gedeelte misten we de ader! en~verhe venheid. We beluisterden in dit stuk een mooien en soms ook een warmen toon. - -- In No. 7 waren momexticn, die een gewijden indruk maakten, Met wat oefening zal „Crescendo" ons inderdaad in de toekomst brengen dat klassieke van de grootmeesters der muziek, dat ons zoo heerlijk ver voeren kan. In „Soli Deo Gloria" vonden we weer eenige naar onze meening onge- wenschte contrasten, wat stijl en stem ming betreft, vooral toen men na 't spelen van Psalm 138 (waarvan ook de zetting ons niet beviel) de wijding werd getemperd door 't hieropvolgen- de slotgedeelte. Wanneer wij programma en uitvoe ring samen vatten dan kunnen wij toch spreken van een goeden, veel beloven den avond. De uitvoering was goed. Sommige 9tukken deden genieten. Anderen waren zooals wij boven aan toonden minder geschikt voor een dergelijke uitvoering. Het koor en zijn dirigent komt een woord van lof toe. Crescendo neme het ons niet kwa lijk dat wij- eerlijk onze meening heb ben gezegd. De muziek moet verheffen omhoog voeren. De muziek moet de zal veredelen. Op de muziek kan men dansen, maar ook kan de muziek ons zijn openbaring, inspiratie floor den Heiligen Geest. Voor on9 moet de mu ziek altijd zijn de toon van Psalm^l46: Ik zal zoo lang ik 't levenslicht geniet, Hem verhoogen in mijn lied. Wij vertrouwen, dat een volgende uitvoering, ons onverdeeld verheven, gewijde, kunst zal bieden en dat Cres cendo ons dan op even kunstzinnige wijze dat programma vertolken zal. HILLEGOM. Voor de Chr. Geref. Gem1, hoopt Donderdag 27 Januari op te treden Ds. Joh. Jansen van Leiden. OEGSTGEEST. Overzicht der ontvangsten over de aige- loopen drie laatste jaren van de Ned. Herv. Gemeente. Voor de Diaconie: 1924 1925 1926 Coll. Godsdienstoef. f 1323.86s 1312.78 1402.616 Bij Avondm. vier. f 90.34 109.36 101.14 Bij Huwelijksinz. f 74.47s 53.23s 32.12 Langs de huizen f 963.48 935.04 1045.09s Uit Begraafpl. bussen f 146.26 262.11 178.98 Uit Raadhuisbus f 152.79 Aan giftenf 13.— 79.23 125.— Totalen f 2765.21 2751.75° 2884.95 Opbrengst Collecten in de Godsdienst oefeningen enz. voor: Eeredienst Lokaal In en uitw. Totalen (kerk) Irene Zend. en Chr. belangen 1924 f 77.71° f 543.89° f 832.37 f 2151.98 1925 f 852.94 f 557.09 f 1354.24 f 2764.27 1926 f 915.42 f 625.82° f 1307.68 f 2848.92° Ontvangen over de maand December 1926 aan collecten: Voor de Diaconie f 320.13 den Eeredienst f 109. „Irene" f 79.89 de Zending f 41.30 Em. Pred., Wed. en Weezen f 81.48 de Nieuwe Kerk i 1.— Totaal f 632.80 Gisteren voormiddag' waren twea kooplieden genaamd K. S. en A. A., beiaen uit Scheveningen afkomstig, ai- hier in de Van Assenaelftstraat aan het venten met kunstaardewerk. Bij üetv heer F. in genoemde straat gekomen., kwam na het bellen diens zoon naar vo ren, die K. S. mededeelde, niets noodig te hebben. K. S. probeerde, zoo als koop lui altijd doen, zijn waren te verkoopeo, wat blijkbaar niet naar den zin ble3k te zjjn van den zoon van F. Deze wilds,, om de brutaliteit van den koopman hem eens voor goed af té bleeren, hem met een stok onthalen, waarvan K. »S. niet gediend was. Zoo onstond een iormeele vechtpartij. De politie werd met deze- Z£,ak gemoeid, die een eind maakte aan 't duel. K. S. en de zoon van F. hadden, beiden een flinken bloedneus. WASSENAAR. Na een korte ongesteldheid over leed onze oudste ingezetene, de heer Hermanus van Wissen, in den ouderdom van 95 jaren. De heer van Wissen waa de buurman van den in het vorig jaar overleden 101 -jarige heer Voorham en zjjn trouwe metgezel. De krasse heer van Wissen was nog uitstekend ter been. Eiken Zondag kwam hij trouw terkerkft, een afstand van ruim 20 minuten gaans. Burgerlijke stand. Geboren: Joan na Elisabeth Hendrika d.v. Th. J. F. v. d. Klaauw en H. G. P. Borsboom. Elisa beth Hendrika d.v... G. H. van Agthoven en D. Henkes. Gerardus z,v. W. van Eg- mond en O. Mantel. Johanna Catharina Jacoba d.v. G. H. Lans en C. A. M. Berends. Frans z.v. F. van Leeuwen en G. van der Henst. Johanna Cornelia. Theresiad.v. J. Meiman en Ph. J. Bakker Ondertrouwd: J. van Reenen en M. O. JIageman. P. H. Versteeg en C. M. SoV leveld". P. Th. Hugenholtz en G. R. Doornbos. Overleden: Hermanus van Wissen 95 j. Anna Catharina Vogels 72 j. Maarten van der Boon 10 mnd. Johanna Gathari na Borsboom 18 jaar Het Christ. Wassen. Mannenkoor hoopt D.V. Woensdag 26 Januari een uitvoering te geven in het gebouw voor Chr. Belangen. WOUBRUGGE. .Verleden week eindigde het lan ge leven van den heer Gerrit Groen, fle laatste van de talrijke watermole naars van den polder „Vierambacht" een der laatste polders in Rijnland', Destijds brachten 12 watermolens het jwater in Rijnlands boezem. Den 30sten October 1858 aanvaard de de heer Groen zijn arbeid hier, komende van Nieuweikerk aan deri IJssel. Het was op den 'dag dat de jVV,ed. lArie Kroon, welke den molen met! een knecht bediende, wetd begraven. (Zijn molen was de bovenmolen aan den Heuvel. Later kreeg Groen den tweeden molen, toen zijn voorganger, Jan Idë iRoos, overleed", en de zoon van Ariey 'Martmus, meerderjarig werd en molen no. 1 kreeg. Opfl eze molen bleet Groen tot het jaar 1870, toen -zijn molen, met molenj no. 4 afbraridde. Op (deze molen woonde de wed. Mul der, welke vertrok na den brand. Molen no. 2 werd niet opgebouwd, Wel molen no. 4. Aan Groen werd opgedragen dien' ïnolen te bedienen, hetwelk hij tot 1879 verrichtte. Toen kreeg hij een werkkring, aan de watermacmne. Zijn molen werd af gebroken, doch hij bleef wonen in zijn! zomerhuis, waarin hij nu na bijna .70 jaren aan den polder verbonden te zijn geweest, stierf. In 1908 werd hij gepensioneerd. Nu deze, een der laatste van het wegstervend gilde van watermolenaars; is heengegaan en wiens nakroost in Ideze environs zoovelen zijn, willen wijl hunne namen nog eens in gedachtenis brengen.' Van de aller oudste, Izaak .vos, C. (Vrolijk, Abr. Kroon, Corn. Breeveld, Jacob Kroon, Corn. Kroon Sr., Corn* (Kroon Lr., S. van Beijeren, D. van> iZiiT, J. van Zijl, C. Molenaar, F. deni Hertog. Van de ouderen: Pieter de |W(iL Albert Kroon, Frans Hartog, J. Vro lijk, Corn, van Klaveren, C. Hooge- Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van de N.V. De Leidsche Broodfabriek om vergum, ning tot het uitbreiden van de brood- en beschuitbakkerij in het perceel Nieuwe Mare No. 1 kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie A No. 556. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, da* genoemd verzoek met de bijlagen op de Serrétarie dezer gemeente ter visie, gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 5en. Februari e.k. des voormiddags te- half elf uren op het Raadhuis, geld' genheid zal worden gegeven om zwaren tegen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der .Hinderwet voor het gemeentebes stuur of een zijner leden zijn versclm nen, teneinde hunne bezwaren mons deling toe te lichten. Leiden, 22 Januari 1922. y AUG. L. REIMERINGER, Wetiï, f loco-burgem VAN STRIJEN. Secretaris. veen, Arie Kroon, P. Mulder, D. Mo lenaar, H. Mulder, H. van Harten SrJ !W. Buurman, De latere: Jacob Kroon, Aart Vro lijk, Abr. Kroon, M. Kroon Azn,Jo* hannes van Vliet en H. van Harten* - Ide beide laatste nog in leven .en O. - tVrolijk, thans nog in dienst. ZOETERWOUDE. De Raad dezer gemeente zal ver- aderen op Woensdag 26 Januari a.SL, es v.m. 9.30 uur ten Gemeentehuize. 1. Ingekomen stukken. y 2. Aanbieding van het verslag van het Correspondentschap der Arbeidsbemiè* - deling over 1^26. 3. Verzoek van het R.-K... Schoolbe stuur aan den Hoogen Rijndijk om een voorschot op de gemeentelijke vergoe ding ex artikel 101 der L. O.-Wet 192®» - 4. Verzoek van de Bat. Import Mg. om vergunning tot ingebruikneming van ■gemeentegrona voor plaatsing van -een benzinepomp tegenover de garage van N van den Akker. 5. Benoeming yan een lid-secretaris der Commissie van Toezicht op het L. 0. Wegens _periodieke aftreding van den heer N. Roos. De aanbeveling luidt alö volgt: 1. N. Roos. 2. Mej. C. Dullemans. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot oninbaarverklaring van ach terstallige belastingschuld. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verbreeding en verbetering van den Vrouwenweg. 8. Rondvraag. Bb" vonnis van 21 December 1926, is door de Arr. Rechtbank te 's-Graven- hage, wegens overtreding van art. 15-7 der Motor- en Rtjwidwet, aan Alosius Leonardos de Bruijn alhier, voor den tijd van 6 maanden de bevoegdheid ont zegd tot het berijden van Motorrijtuigen. Burgemeester en Wethouders heb-' ben besloten, de artikelen 16a en 24 van het gewijzigd melkbesluit, betrek king hebbende op het vervoeren, vep- koopen en in voorschot hebben van melk en of melkproducten in deze gemeente van toepassing te verklaren, zoodat van de melknandelaren voortaan vergunning van genoemd college zal' worden geêischi. Loop der bevolking in- 1926: Otv 31 December 1925 was het aantal inwo ners 3502. Vermeerdering door geboortal met 83 .en met vestiging 273 is 356. Ver mindering door overlijden 42 en door vertrek naar andere gemeenten 309 isi 351. Totale vermeerdering 5 personen - is 3507.. BOSKOOP. j; Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer Ge meente op Vrijdagavond 7. uur. Voorzitter de heer P. A. Colijm Bur gemeester. Secretaris de heer 0. va a Heesen. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent, de vergdadering en trekt voor stemming en rondvraag no. 8, zoodat deze zullen aanvangen bb' den heer Th. A. Houdijk. De Voorzitter houdt de Nieuwjaars rede, die wij morgen hopen op te nemea. De heer Brand wijst er op, dat hoe bij den aanvang van deze Bestuurspe riode de financieele toestand der Ge meente niet rooskleurig was, terwijl-de kleine opleving in den handel, kort na den oorlog, weer plaats scheen Je ma ken voor een inzinking. Gelukkig wei den de grenzen van Duitschland geopend voor den invoer van boomen en planten, waardoor een groote opleving plaats vond Als gevolg van deze opleving konden •belangrijke werken tot stand worden gebracht, zooals de bouw van arbeiders woningen, verbetering van verkeerswee gen, de aansluiting aan het electrisch net. Voor de deur staat echter de Goüwa verbreeding, hetgeen voor de Gemeente beteekent een tijd van zorgen en verder zal de aansluiting aan het spoorwegnet zeer groote offers vragen, die de Ge meente zich gaarne getroost, aangezien deze aansluiting voor Boskoop van hel grootste belang is. Voorts zegt spreker, dat men zich in deze zorgvolle tijden gelukkig mag ach ten aan het hopfd der Gemeente oen man te hebben, die zich wijdt aan de Ge*- meente, een man, die zijn schouders er onder zet, die niet wijkt waar moeilijk lieden zich voordoen, maar welbewust den stelregel huldigt: „Waar een wil ia, js ook een weg". Ten slotte brengt hij een woord van (hulde aan de beide Wethouders, Idle zeer zeker ook hun aandeel in de vele .werkzaamheden hebben^gehad.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2