NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 21 JA NUARI 192V Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren la. KöNIÜSW.USTEBH., 1300 M. 6.50 Lezing. 8.35. ,Volksliederen. .9.50—11.50 Muziek. 1 I LAVEÜTRY, .1600 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert. 7.05 Concert. 8.20 Concert. 9.50 Muziek. 10.10 Concert. 11.0511.20 Concert. HILVERSUM, .1050 M. 5.006.45 Concert. I I 1 1 7.45 Politiebericht. 8.10 .Vierde les vanwege het OndeP- wijsfonda voor de binnenvaart, 8.45 Lezing. 1 9.3011.15 Populaire avond. 10.00 .Persberichten. PAKIJS (Radio-Paris), ,1750 M. 5.05 Concert. 5.55 Koersen en inlichtingen. S.00 Actualiteiten. 8.20 Koersen en persberichten. 9.05 Concert. RECLAME. Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Sanapirin-tabieiien (Wettig beschermd tegen vervalsching). Bij Apoth. en Drog. Buisje 75, 40 en 25 ct. DAG-AGENDA. Zondag 23 Jan., 's morgens tien uur „Jeruël" Middelstegracht 3. Samenk. Spr. de heer v. d. Horst; 's avonds half zeven de heer Max J. Schreuder, yan Rotterdam. Donderdag 27 Jan. Algemeene leden yergadering der Chr. H. B. S. in het schoolgebouw, Kagerstraat 1, aanvang 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Januari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Te lef. 523. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4. des nachts en des Zondags. in den kieskring amersfoort. Naar aanleiding van hetgeen de Uts. berichtgever van het Handelsblad ve> nam van Prof. Hugo Visscher over do kandidaatstelling voor de Utrechtscho Staten, maakt de „Standaard" enkele op merkingen. Het blad schrijft o.a.: Wij willen er allereerst op wijzen» dat het niet juist is, dat „Mr. Van Kuyk is Hervormd en werd dus door de Re*- yormden naar voren gebracht". De stem mingen bewezen hier anders. Ook an dere Hervormden werden naar voren ga- bracht en Mr. Van Kuyk bezat in het ge heel geen bijzondere voorkeur. Wij willen er in de tweede plaats op (wijzen, dat het niet juist is, dat „van •hoogerhand geadviseerd was Mr. Van Kuyk te candideeren op een kansgeveiv de plaats". Het advies van den heer Co lijn hield in, dat 2 van de 5 kansbieden de plaatsen door Hervormden bezet zon den worden en vervolgde: „De algemeene partijleiding mist ten eenenmale de noodige kennis van perse nen en van locale toestanden om daarbij van advies te dienen. Dientengevolge moet ondergeteekende zich dan ook vol strekt onthouden van een partijkiezen in zake gerezen meeningsverschil omtrent de keuze van personen voor de Staten verkiezing in de provincie Utrecht". In. de derde plaats moeten wij wraken de "voorstelling als zou „met voorbijgaan va/ti Mr. Van. Kuyk, Mr. Diepenhorst ge kandideerd zijn. 'Mr. Diepenhorst is ge candideerd, omdat hij vorig jaar gek® zen is tot voorzitter van het provinciaal comité en de Utrechtsche gewoonte van ijaren het meebrengt dat deze in de Pro vinciale Staten zitting krijgt. De eerste plaats is hem door de stemming toegewe zen. Ook al zou Mr. Van Kuyk chis go candideerd zjjn Mr. Diepenhorst zon daarvoor niet hebben behoeven te wij ken. jubileum nat. chr. onderoff. vereeniging. 'Op 15 Febr. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat 'de Nat. Chr. Onlder- o£f. vereeniging is- opgericht, geduren jde dien tijd is door genoemde vereen, veel gedaan, in 't bijzortder ook voor ide behartiging 'van jeugdige dienst plichtigen. Met dank aan God kan de ze vereeniging met trots op haar ge- (dane werk terugzien. Op 24 en 25 Mei a.s. zal een feest, tevens jaarvergadering te Utrecht ge houden worden. Ds. H. Janssen, leger- en vlootpre- Idikant en Ds. van Heiningen, zullen idan als sprekers optreden. proefrit. De éktra Trein, waarmede, zooars wij de vorige week berichtten, op he iden een onderzoek wordt ingesteld naar den toestand op het traject Am- teteiidamRotterdam, zal worden sa mengesteld uit een D-treinrijtuig le en 2de kla sse, een electrisch treinstel en een groot aanhangrijtuig 3e kl., ge trokken 'door een der grootste loco motieven. Zooals wij eenigen tijd geléden (mededeelden,werden aande nieuwe elêctrische rijtuigen enkele technische verbeteringen aangebracht om het (hevige schudjden, waarover op de lij- lien RotterdamDen Haag—Scheve- ningen veelvuldig was geklaagd, op te heffen. Het onderzoek zou nu dienstbaar worden gemaakt aan het constateerem van de wisselwerking, die de weg opi (deze electrische rijtuigen en deze riji- tuigen op den weg uitoefenen bij ^róo te snelheden. AaXigezien het hier een proef neming betreft, waarvoor geen maximumsnei- 'I\eiJöi geldt, moest op sommige gedeel ten. jde-/snelheid; ook boven de 90 K. 'M. worden opgevoerd. Uit het Sociale Leven. kantoorbedienden in canada. A&P brieven ontvangen van in Ca nada gevestigde Nederlanders, -ont leent het Tijdschrift van den Neder lands ch en Werkloosheiidisraad ook eenige bijzonderheden omtrennt de er varingen van enkele kantoorbedien den. Allereerst van een kantoorbediende in het bezit van vier diploma's en met eenige jaren kantoorpraktijk, die hier te lande niet op bevredigende wijze, kon slagen. Hij kwam aan in Toronto, een stad met ongeveer hetzelfde aantal inwo ners als Amsterdam, en bezocht heel wat kantoren om een betrekking- te krijgen, echter zonder succes. Ver- eischt wordt o.a. perfect stenografee- ren en groot© kennis van boekhouden, waarbij te denken is dat de methode yam boekhouden belangrijk verschilt met die. welke men hier gewoon is. Zij, die aan de bedoelde vereischten kunnen voldoen, beginnen dan in den regel eea salaris yan 20. dollar, ia RECLAME. PANTOFFELS, LEDERWAREN PORTEMONNAIE ENZ. ENZ. Uiterst Concurreerend L. van ESCH Wzn. - Haarlemmersfr. 210 TELEFOON 2063. de week, waarvan men vrij goed kan rondkomen. Het is echter buitengewoon moeilijk een dergelijke betrekking te vinden. Talenkennis wordt weinig of niet op prijs gesteld, daar de Engelsche taal in Canada de taal is (afgezien van bet gebruik van Fransch in een bepaald gedeelte van het land. n.l. in de pro vincie. Quebec). Andere talen komen zoo goed als oiiet te pas. het Fransch ook niet buiten het Fransche taalge bied in Canada. De Hollandsche kantoorbediende is dus in een minder- gunstige positie bij het zoeken naar werk. De kantoor bediende in kwestie vond na vrij lang zoeken ten slotte een betrekking als knecht in een ziekenhuis tegen een maandloon van rond 40 dollar met den kost. Zijn taak bestaat o.m. in het schoonmaken van groenten, het rond brengen van eten, het schoonhouden van de keukens en dergelijke bezighe den. Werktijd van 7 tot 5, ook op Zon dag. Een- ander kantoorbediende kreeg ina veel moeite een baantje in een groote lunchroom als counterman, be last met het verzorgen van de toon bank, zoo iets als buffetchef dus. Zijn loon bedraagt 12 dollar in de week met den kost. werktijd .van.8 tot 8. hij is echter Zondags vrij. Een derde kantoorbediende werkt in een vleeschfabriek tegen een loon van gemiddeld 20 dollar in de week, de werkzaamheden staan hem zeer te gen. Een bekende van deze kantoormen- schen is metselaar en verdient met dat werk 'gemiddeld 30 tot 40 'dollar in de week bij een achtürigen werkdag. Die is van de vrienden dus het beste af, zoowel wat de verdiensten betreft als met betrekking tot den werktijd. Hij daarentegen heeft veel kans geduren de de wintermaanden buiten het werk te komen, hetgeen dan langer duurt dan de seizoenwerkloosheid hier te lande. Voor kamers met den kost moeten dergelijke jongelui op een uitgave van gemiddeld 8 dollar in de week rekenen voor een kamer zonder iets ten min ste 2 dollar. Land- en Tuinbouw. mendeltulpen bij gebr. eggink te voorschoten. Wie dezer dagen voorbij de Firma Gebr. Eggink te Voorschoten gaat, kan daar op bijna alle uren van den dag een rij van auto's zien staan, die de heeren Bloemist-liefhebbers aan brengen. Daar is dan ook werkelijk iets bijzonders té zien hetgeen onge twijfeld al deze bezoekers zullen toe stemmen. Voor deze menschen staat het, dan ook vast dat dit soort tulpen een waardevolle beteekenis heeft voor de toekomst, waar trouwens de vak bladen ook van getuigen. Toch willen we ook voor onze lezers iets over deze soort mededeelen. Mendel tulpen zijn ontstaarr door een kruising tusschen Due van Toll en Darwintulpen. De due van Toll welke reeds einde Maart als de eerstelingen op 't veld liaar kleur laten zien, en met St. Ni- colaas en Kerstmis ook weer als de eerste uit de kassen ter markt worden gebracht. De Darwintulpen bekend om haar prachtige kleuren en-forsche stelen, maar daarentegen veel later in bloei, kunnen, een enkele uitgezonderd, niet eerder dan half Februari in de kas in bloei worden gebracht, het grootste gedeelte is hier echter geheel ongeschikt voor. Door ieder bloemist wordt dan ook gevoeld van welke be teekenis het zou zijn als er tulpen wa ren die half December en begin Jan. ter markt konden Worden gebracht met kleuren en stelen als de Darwin tulpen bezitten, inplaats van de duc- jes en de enkele soorten vroege tulpen met hun korte steeltjes, vaak te kort om af te snijden, zood.at het bolleje er aan moet blijven. Welnu, jaren gele den heeft de heer E. N. Krelage „the great man" in de Bloemisten wereld, en de heer J. F. Ch. Dix toen bij hem in dienst, een kruising tot stand gebracht tusschen de Due van Toll en de Dar wintulpen, en ge begrijpt met het doel om een nieuw ras tulpen te krijgen welke de broeieigenschappen bezit van de eerstgenoemde, en de kleuren en stelen -van de laatste. Zijn ze hierin geslaagd? Dit nu is te zien bij de Fa. Gebr. Eggink welke eenige jaran gele den, toén de heer Krelage zich uit zijn zaken terugtrok, een groote partij van deze zaailingén kochten met da over tuiging dat hier iéts goeds in kon zit ten, hetgeen de uitkomst ook heeft be wezen. Reeds verleden jaar heeft zij met succes eenige proeven genomen wat ze nu op groote schaal heeft her haald. Zoo mochten we een collectie in oogenschouw nemen van niet minder dan 250 soorten in pot gekweekt, waar van zij er een 100 afgezonderd heeft als ongeschikt voor dezen tijd, van de overige heeft zij weèr de helft als de minste hijeen geplaatst zoodat er ten slotte een 70 soorten als 't ware met elkander strijden om den voorrang in kleur, stand, en stengel. Dat dit resul taat voor genoemde firma en voor de genen die deze kruising tot stand brachten, groote voldoening geeft spreek^ vanzelf. Het is dan pok goed gevoeld dat zij enkele van de beste variëteiten.-naan deze laatste heeft vel* noemd, n.l. Krelages Triumph, Mrs. E. N. Krelage. en J. F. Ch. Dix. Aardig is wel dat ook een mooie variëteit ver leden jaar, onder den invloed van de vredesconferentie te Locarno., naar dit plaatsje werd vernoemd. Ook op het schilderstuk, aangebo den door de afdeeling van Bloembol lencultuur vooi* 't nieuwe Raadhuis zijn enkele van deze tulpen afgebeeld, als vertegenwoordigers van, een nieu we toekomst op -dit gebied. Mochten er nog bloemisten zijn die dit lëzèn.en er niet geweest zijn dan raden we ze in hun eigen belang aan deze collectie le bezichtigen, te meer daar deze firma voor ieder liefhebber, Vakman of niet, onvermoeid is iti: haar ontvangen, voorlichten, en aanwijzen met een bui tengewone welwillendheid waarvoor ook wij nogmaals onzen dank betui gen. RECLAME. TIJDELIJK! HEERENZOOLEN EN HAKKEN 1.75 DAMES 1.25 PRIMA GRONDSTOFFEN! L. van ESCH Wzn. - Haarlemmerslr. 210 TELEFOON 2063. UIT DE OMGEVING. katwijk. De Nieuwjaarsrede. De Burgemeester hield gisteren bijl {den aanvang "der éers'te raaJdszittmgi 'in dit Jaar ae vólgende réde: Zoo is dan 192o ahveer voorbij'ge-» sneld, en als vanzelf- staan wlf eèni oogenblik stil, bij 'hetgeen ons al3 ge meente, heeft gebracht. In de eerste plaats moet ik', als i'kl onzen kleinen' kring rondzie, cónsta- teeren, dat zich dharin een tweetal veranderingen hebben voorgedaan. De plaats van; ons voormalig mede lid van Leeuwen, 'dié bedankte wegens! idrukke bezigheden, werd ingenomen» 'door den heer G. van Duijn. Wijlen de heqr van Walsum zag zicll verplicht wegens gezondheidsredenen, ontslag te nemen-en werd vervangen {door den heer J. Dubbeldam. De heen van Walsum, die jaren lang met eeré een plaats in. uw midden had'bekleed, is helaas spoedig, daarna reeds over-» ïèden. Zij'n aangenaam optreden zaH iiem nog rang "bij alien, 'die het voor recht hadden met hem als Raadslid» hier zitting te hebben, in 'de herin- inering doen voortleven. In uwe vergadering van 16 "April werd tot- tijdelijk wethouder benoemcfl 1de heer Meerburg, zulks ter vervan ging van den heer R. Ouwehand, 'die. op raad van zijn geneesheer een rust kuur moest doormaken. In de ^ver gadering van 15 Juni kon de Voor-' zitter eentér reeds médedeelen, dat de héér Ouwehand hersteld, was, en zijn .taak als wethouder weer had opge vat. 1 Op economisch gebied gat het at- geloopen jaar aan deze gemeente wei nig stot tot roemen. De druk der tij den werd hier te Katwijk terdege ge voeld. N-och de visscherij", doch dei tuinbouw hadden wat men noemt een goed jaar. Integendeel. De resultaten aer visscherij waren behoudens enkele uitzonderingen over het geheel beneden het middel matige. Ook de tuinbouw maakte moeilijke perioden door. De oogst was goed maar de prijzen lieten maar al te vaak veel te wenschen over. Onze gemeente werd 'daarbij' nog 'getroffen door. een zware ramp, door dat een tweetal, loggers, de K.-Wj, 148 en de K. Wi. .150. in den storm van 10 en 11 'October, verlorengingen, terwijl de geheele -bemanning dén idoöd vond in. de golven. 1926 is voor tal van gezinnen daar Idoor een rampjaargeworden. Met dankb'aarhéiaj mogen wij ech ter daarb ook gedenken, ban de vele blijken van sympathie endeelneming uit allerlei oorden van ons lariH ons toegekomen en niet'het minst van £>n- zegeeerffiedigde "Koningin. ■"Hoewe. de gedrukte toestand der beide hoofdbronnen van bestaan in [deze gemeente natuurfijk niet zonder invloéd bleef op. de gemeentelijke huis houding, is het tot dusverre nog mo gelijk geweest,, geen verdere verzwa ring van den belastingdruk toe te passen, dank zijt vooral aan het voor zichtig beheer der bedrijven, waardoor een belangrijke bate in 'de gemeente kas kon worden gestort. (Verschillende .werken, noodzakelijk geworden (door het -zich steeds uitbrei dend verkeer, -werden uitgevoerd, of zijn in voorbereiding. De Wiassenaarsche weg en die door {den jviolentuin zijn gereed gekomen en zijn belangrijke- verbeteringen geble ken. (Voorts ,wer!d) besloten tot het boui wen van een nieuwe ophaalbrug te .Katwijk aan den Rijn, een nieuw, uit breidingsplan .ontworpen en regelen voor (ae bebouwing langs den ver niéuwden (Wassenaarschen weg vast gesteld', terwijl' de noodige besluiten werden genomen om verbreéding-van het noordelijk deel van de Voorstraat te Katwijk aan dén Rijti, waar deze 'aansluit aan den weg naar Noordwijk mogelijk ie maken. Inzake het Lager onderwijs werden onderscheidene bélangrijke regelingen (getroffen. De voormalige openbare M.U.L.O. (school werd vereenigd met de open bare school I en 'van de Openbare scholen I en II lokalen afgestaan aan het bestuur der Hervormde scholen te Katwijk aan Zee. De Hervormde school aan de Voor straat te Katwijk aan Zee, die door het Schooltoezicht .was afgekeurd. werd op kosten, der gemeente geheel gerestaureerd', terwijl daarin nieuwe banken werden geplaatst. Een en an- ,'der vorderde-een uitgaat van f'7312,15 Opmerkelijk is het verschijnsel, dat zich trouwens overal voordoet, 'maar 'in deze gemeente in bijzonder ster ke mate aan het licht treedt, n.l. de .vermindering van het aantal kinderen {dat de openbare scholen bezoekt. Op 15 Dec, 1915 telden de openbare (Lagere Scholen nog 321 leerlingen, op 15 December 1926 was dit aantal inog slechts 236 leerlingen. De Bijzondere scholen hadden op! 15 Dec. 1925, 2239 leerlingen .en opl 15 Dec. 1926 2387. Eenerzijds |dus een vermindering met 85 leerlingen, en anderzijds een (toeneming met 148. De loop der bevolking wees op een vermeerdering door geboorten van 375' en door vestiging van 411 personen, totale vermeerdering dus van 786, te gen een vermindering van 117 we gens overlijden en 505 door vertrek, totaal 622. Vooruitgang dus in '26 ,164. Gesloten werden 93 huwelijken en ingeschreven 4 echtscheidingen. De bevolking op 31 December 1926 bestond uit 7626 mannen en 7236 vrou) wen, totaal 14.864. Er werden 81 nieuwe woningen in gebruik genomen. En zoo zijn wijl den nieuwen jaar kring 1927 weder ingetreden en de oude vraag 'dringt zich weder aan ons op: wat zal dit jaar ons brengen. Onbewolkt is onze gemeentelijke he mel allerminst. De gezondheidstoestand, die in het afgeloopen jaar gunstig, mocht hccten is dit op hét oogenblik, nu de alom heerschende griep zich ook hier doet gelden, zeker niet, al' mag gelukkig! geconstateerd worden, dat de ziekte tot hiertoe een goedaardig karakter heeft. Maar op economisch gebied rijzen (vele vragén. Zal het met 'de visscherij beter gaan Zal wellicht.de ingestelde Staats commissie door haar voorstellen-daar toe bijdragen Zal de vraag naar onze tuinpro'duc- ten in het buitenland bevredigender zijn en zullen de uitvoerbelemmeringen idie men allerwege in het leven heeft geroepen, verminderen En zoo 'zouden wij de vragen kun nen vermenigvuldigen, vragen, waar op wij het antwoord moeten schuldig 'en. och gelukkig weten wij, 'dat dei toekomst, ook wat de belangen onzer gemeente betreft, in Gods hand is. Met die wetenschap gaan wij ge- moed'igd voort, hopende op Gods ze gen, die wij telkens over onze beraad slagingen afbidden./en die ik onze ge meente in haar geheel en U allen in het bijzonder, in het nieuw begonnen jaar hartelijk toewensch. oegstgeest. Opheffing huurcommissie. Bij de behandeling der gemeente begrooting 1927, werd door versohillent de leden de wenschelrjkheid uitgespre ken over te gaan tot opheffing der Huur commissie daar met den sterken aanwa9 van nieuwe perceelen deze commissie niet meer noodzakelijk is en belemme rend werkt op de vrije concurrentiet Bq besluit van 28 December werd dooi B. en W. tot opheffing besloten, voert behoudens goedkeuring wan Gedep. Staten op een nader te bepalen tijdstip. Inmiddels werd door Gedep. Staten hiei op goedkeuring verleend en bij besluit van B. en W. van 20 dezer is de datum van opheffing bepaald op 1 Maart a.a Alzoo weer een crisiskindje overleden. Alhier werd op de Endegeestei laan een lantaarn stukgereden. De da der is bekend, zoodat hij verplicht zal zijn tot schadevergoeding. alkemade. Met 1 Februari a.s. hoopt de heei P. van Leeuwen het heugelijke feit te herdenken, dat hij voor 30 jaar als brug wachter te Nieuwe-Wetering aan het Kanaal werd aangésteld. Als typische bijzonderheid gelde nog dat hij de directe opvolger van zijn va der is geweest, die dezelfde standplaats gedurende 40 jaar bezette. nieuwe wetering. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de loopbrug, die de draai brug over de ringvaart alhier met den vasten wal verbindt, door een vaartuig van Yan der Meer's vrachtdienst uit Rotterdam aangevaren. De loopbrug is geheel uit zijn verband gerukt, zoodat een belangrijke schade is aangebracht. oude wetering. Naar wij' van zeer betrouwbare zij de vernemen, zullen binnenkort aan den Raad der gemeente Alkemade voorstel len ingediend worden om over te gaan tot verbreeding van den weg langs ons dorp. Worden deze voorstellen van Bin gemeester en Wethouders aangenomen» aan zal in de eerste plaats een aanvang (worden gemaakt met de verbreeding en verharding van het gedeelte, loopende vanaf het pontveer van Van Staveren tot aan de ophaalbrug bij den heer G. Rot teveel. Op verschillende punten zal de weg dan 2 a 3 Meter breeder wor- iden. Het ligt tevens in het voornemen de feheele verbreeding, dus van Noord tot uid, in drie gedeelten uit te voeren, Mochten deze voorstellen worden aan genomen, dan zal een zeer belangrijke verbetering tot stand worden gebracht roelofarendsveen. Woensdagavond hield de IJsclub „Ijsvermaak is ons Genoegen", haa? feestavond in Café van der Geest alhieto Door den Voorzitter, de heer W. van der Zwet werd -deze feestavond geopend met een woord van waardeering voor de groote opkomst. Er werd door 72 le den aan eeii wedstrijd deelgenomen, wel een bewris.* dat zulks hoog op prijs werd gesteld. De namen van alle prijsvvinners te vermelden, zou ons te ver voeren, ver, melden we daarom alleen de volgende-, ie prijs J. van der Meer Dzn. en D. de Blanken. 2de prijs J. J. van der Meer en D. van der Meer Jzn. 3de jJr\js N. Wa genaar en N. van Berkel. Troostprijzen 1 e prijsT. Hoogenbooni en P. Heem»-- :ekrk. ede prijs (J. Turk en A. van aer Meer; 3de prijs M. Bakker en J. L. (V er- haar. Na afloop werden de prijzen dooi den Voorzitter aan de gelukkige win- - naars uitgereikt. Het is een recht gezel lige atfond geweest. ,j; ALPHEN AAN DEN RIJN. Bij de regeering is zeer ernstig ia overweging terug te komen op hetpiaa om tot aanleg van een spoorweg Gouda Waddinxveen BcskcopAlphen a. a* Rijn over te gaan. Dit zeer ingrijpende besluit zou vcoi de regeering niet gemakkelijk zijn. Im mers tot den aanleg van dezen spoorweg iwerd bij wet van 29 Mei 1916 (StbA, 237) besloten, en niet dan nadat geble ken was, dat en de betreffende gemeen- ten, maar ook de provincie groote offers voor den aanleg van dit werk wilden brengen. Zoo werd door de provincie Zuid- Holland toegezegd bijdragen a fonds pel du een bearag van f675.000, door do gemeenten f325.000, in totaal dus een som van 11.coo.ooo. Dit deze bijdragen' kwam wel de groote begeerte van de streek vast te staan om de geprojec teerde verbinding te krijgen, en het 13 onmogelijk voor de Regeering, om nie; anet de gewekte verwachtingen reke- (ning te houden. i Bovendien aan de uitvoering der "wec ken is reeds begonnen. Naar liet schijnt is reeds meer dan een millioen verwerkt NOORDWIJK BINNEf'. Predikbeurten. Gerei". Kerk v.ni. 10 en n.m. 5 uur Dr. Th. Ruys van Lisso 3© Collecte voor de Kerk. 1 VOORSCHOTEN. Bij het sloopen van de oude on derwijzerswoning bij de voormalige O.L. School, werd een oud Friesche bedstede ontdekt. Een meevaller voor den slooper want hij kreeg ei een mooi prijsje voott WASSENAAR. In de gisteren gehouden vergade ring van den gemeenteraad werd besio- ten B. en W. te machtigen tot het doen van de noodige stappen tot onteigening van een perceel op den hoek van den (Katwijkschen weg en Schoolstraat in het belang van de veiligheid van het ver keer. A-v Ijuciid w/erd beschikt tip een adres, waarbij wordt gevraagd op afie openbare scholen onderwijs in lichams- lqke oefening in te voeren. Besloten werd de bestaande regehng met 's-Gravenhage omtrent toelating van leerlingen tot de inrichtingen van mid delbaar en hooger onderwijs niet te ver lengen, aangezien een bedrag van fÓ3<i. voor ;elke leerling te garandeeren, veel te hoog voorkomt. De straatverlichting zal worden uit gebreid over een zevental nieuwe wegen1 Op voorstel van B. en W. werd^ De- sloten, een prijsvraag uit te schrijven voor den bouw van een watertoren. Een drietal architecten zal worden uitg© noodigd een ontwerp in te zenden, ter- (Wjjl een jury van 3 leden zal! worden ingesteld, waarvoor B. en W. willen (aanwijzen de heeren Prol Evers, G C. Bremer en een ingenieur, door Heem schut te benoemen. Een crediet van fiooo werd hiervoos toegestaan. KOUDEKERK. Scheen het eerst in.de bedoeling te liggen, dat de lindeboomen staande op het Kerkplein der Ned. Herv. Kerk alhier, gerooid zouden worden, than» vernemen we, dat men hiervan is terug gekomen en Kerkvoogden en Notabe len in hunne vergadering van 17 dezer besloten hebben, de boomen te bedott end en onder toezicht van den planteiv ziiektenkundigen dienst te Boskoop te. laten snoeien. Dit besluit zal velen ia ruift dorp verheugen* want .deze oude'

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2