NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 13 JANUARI 1927 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND TE LEIDEN. (Vervolg). Visscherij. Op een enkele Uitzpndermg 11a zijn de uitkomsten van het afgeloopen jaar weder zeer ongunstig geweest, waar toe dezelfde factoren- van het vorige seizoen, met name onvoldoende vang sten, tegenover altijd nog te hooge ex ploitatiekosten, veel hooger dan in de oorlogsjaren, in hoofdzaak hebben bij gedragen. Over het geheel genomen heeft de visscherij in 1926 verlies opgeleverd. Naast de geringe vangsten, die overi gens beduidend hooger waren dan in 1925, hebben met name de prijzen in geenen deele aan de exploitatiekosten beantwoord. En dit verhoogt de moei lijkheden van dit toch zoo riskante be drijf, dat de prijs van het product geen verband lioudt met de kosten van de exploitatie, echter volstrekt af hankelijk is van de toestanden der 1 -markten, waar het product gangbaar ös. Onmiskenbaar zijn deze markten voor het Hoofdproduct „de haring" in gekrompen, de koopkracht der consu menten verminderd. Waar Rusland, dat voor den oorlog voornamelijk voor Engeland en Schot land het grootste afzetgebied voor ha ring vormde, vrijwel geheel buiten be schouwing blijft. Polen, Roemenië en zoovele andere landen wegens valuta- oorzaken uitgeschakeld moeten wor den, ontmeet de Hollandsche haring, op de hoofdmarkten, met name Duitsch land, Amerika de scherpste concur rentie van de zijde der Engelsche, Schotsche en Noorsche haring, waar bij bovendien zich nog de Fran- sche en Duitsche visscherijen voegen. O-nize haringexport wordt door deze oorzaken allernadeeligst beinvloed en de prijzen evenredig gedrukt, met het gevolg, dat de doorsnede-prijs in 1926 ierca f 6 per ton lager is geweest dan die van 1925. Van rampen zijn de Katwijksche reed^rijen evenmin gespaard gebleven. In den storm van 10 October 1926 von den niet minder dan 26 Katwijksche zeelieden jammerlijk den dood in de golven. De logger KW. 152 werd in het gezicht van IJmuiden, even buiten de pieren, door de hooge zee omverge worpen, terwijl de KW. 148 bij Doggers bank door een stortzee beloopen, vol liep en zonk. Bij beide gevallen kwa men de bemanningen om. De materieele schade was zeer groot, want niet alleen deze Katwijk sche loggers, doch ook een Vlaarding- sche stoomer en twee Vlaardingsche izeilloggers zijn in genoemden storm gebleven. Alle deze vaartuigen waren door onderlinge verzekering gedekt, zoodat de kosten door de gezamelijke Vlaardingsche en Katwijksche reeders moeten worden gedragen, naast de omslagpremie, welke voor het onder- boud der nagelaten betrekkingen der omgekomen zeelieden wordt geheven. Deze kosten en bovendien het ver lies van netten en andere materialen zullen in niet geringe mate de exploi tatierekening verzwaren. De Trawlvisscberij werd vanaf begin Januari tot circa half Juni door 53 zeillogers en 3 mo tor- en stoomschepen van Katwijk uit geoefend en bedroeg de gemiddelde besomming f6.000. Vele van deze vaartuigen werden echter reeds begin April wegens de uiterst geringe vangsten opgelegd. De harimgvisscherij in 1926 werd door verscheidene schepen reeds in 't laatst van April geopend; terwijl in het eind van Juni het overgroote deel der vloot in zee was. en de laatste vaartuigen half Juni vertrokken wa ren. De eerste reis leverde voor de mees te vaartuigen bevredigende uitkom sten op, ter hoogte van Lerwick wer den tamelijk goede vangsten gedaan. Bij de volgende reizen werden de re sultaten aanmerkelijk minder en voor al de visscherij bij Doggers-bank en om geving, waar eertijds het meest gevan gen werd. liet zeer veel te wenschen over. De Engelsche kustvisscherij nam in October een aanvang en liet zich in het begin zeer gunstig aanzien. Voor en.kele reederijen waren de uit komsten zelfs verrassend overvloedig ien waren er vaartuigen, die in zeer korten tijd twee reizen deden. Het dan spoedig invallende storm-' aebtige weder sloeg den goeden ver wachtingen den bodem in. Voortgezet bad de vloot nu met ruw weer te kam pen en kon de visscherij slechts spo radisch worden uitgeoefend. Begin December viel de vloot met zeer geringe vangst binnen, en was de teeltvoor de zeilloggers weder ten einde. Alleen de motor loggers zetten dan de visscherij in het Kanaal voort, doch ook kwamen deze vaartuigen eind December met weinig of geen vangst huiswaarts. De klachten over den achteruitgang van den vischstand blijven algemeen. Air. !u nfdschuldigen worden de stoom hgring: cuvlers, die met hunne sleep netten broed en jonge haring vernie tigen, meer en meer aangewezen. Niets wordt door deze trawlers, hoofdzake lijk door Duitschland in exploitatie gebracht, ontzien. Zelfs de drijfnetvis- schers ondervinden veel hinder van deze vaartuigen, doordat zij zich dik wijls dwars door het drijfwant bewe gen en het materiaal onherstelbaar be schadigen, of zelfs verloren doen gaan Moge de Staatscommissie voor de vis- ischerij. welke kortelings werd inge steld, aan een en ander hare volle aan dacht schenken. Gewenscht is ook, dat een internationale regeling wordt ge troffen ten aanzien van den aanvang der haxinjrrisacherij. omdat de vroege visscherij met nauw want, waarbij vele kleine en onrijpe, haringen wor den weggevangen, in gelijke mate tot vernietiging van den vischstand bij draagt. Wellicht als een pogi-n-g om de vis scherij op de been te houden, worden zeilloggers meer en meer vervangen door loggers met mechanischen kracht ondanks de belangrijk hoogere exploi tatie-kosten ,die daarmede gepaard gaan. Het is te hopen, dat het beoogde doel wordt bereikt en de grootere vangsten ,die men daardoor verwacht, aan de beduidend hoogere kosten zul len beantwoorden. Wenschelijk blijft het voor alles, dat aan het bovenvermelde vernieti gingsproces van de Noordzee visscherij paal en perk wordt gesteld, wil de vis scherij haar plaats van eertijds als be langrijke bedrijfstak, weder kunnen innemen. De prijzen hebben zich in gestadig dalende lijn bewogen. Bij de eerste aanvoeren werden flinke prijzen be haald en werd een gemiddelde notee ring van ca. f32 voor volle haring, f25 voor maatjes- bereikt. In Septem- bre zakten deze prijzen reeds respec tievelijk tot gemiddeld f21 en f 14, ter wijl in October bij ruimere aanvoeren voor volle haring van f18flo, steur- haring van f 18f12, ij,le haring van f 19f 16 werd genoteerd. In doorsnee is voor een kantje ha ring gedurende 1925 niet meer dan f 18,50 gemaakt. Aan de haringvisscherij van 1928 hebben voor Katwijk deelgenomen: 89 zeilloggers met een gem .besom ming van f 15.000, de hoogste besomm. bedroeg f28.000, de laagste f5.000; 15 motorlo-agers met een gem. besomming van 435.C00, de laagste besomming be droeg f19.000; 1 stoomschip met een besomming van f 58.000. Do Haringhandel in 1926 ondervond juist dezelfde belemmerin gen voor den afzet als in het voor gaande jaar. Duitschland is nog altijd de finan- cieele moeilijkheden niet te boven, ge tuige de inkoopen der Duitsche haring importeurs, die tot strikt noodzakelij ke behoeften beperkt blijven. Ook de sterke concurrentie van de zijde van Schotland en Engeland op de Duitsche markten, nu Rusland nog steeds voor directen invoer van haring van eerstgenoemde' landen, onbereik baar blijft, naast de veel goedkoopere, zij het dan ook kwalitatief geringere Noorsche haring, hebben den uitvoer van de Holl haring weder grooten af breuk gedaan en de-prijzen sterk ge deprimeerd. Bovendien hebben valuta-moeilijkhe den den export zoomede de prijzen, nadeelig beinvloed. Landen als Polen Roemenië en andere, waarheen een- tij ds groote hoeveelheden werden ver zonden, bleven ook dit jaar weder uit geschakeld. De schommelingen, waar aan de Belgische valuta onderhevig as geweest, hebben eveneens zeer on gunstig op den afzet in dat land, in gewerkt. In Amerika, is de omzet bevredigend geweest, hoewel de prijzen wegens de sterke concurrentie van buitenland- sche haring, te wenschen overlieten. In het algemeen heeft zich in het afgeloopen jaar op den haringhandel het stempel van traagheid gedrukt en alleen door de matige aanvoeren was het mogelijk, dat de afzet eenigermate gelijken tred kon houden. Door de geringe aanvoeren der laat ste reis onzer visschersvloot zijn de voorraden vrijwel beperkt, en is men van meening, dat deze voor den aan vang van het nieuwe seizoen volledig geruimd zullen zijn. Groentenhandel. De vele tuinderijen, welke het dis trict Rijnland rijk is, hebben in 1926 naar nauwelijks aan zeer matig gestel de verwachtingen beantwoord. Speciaal de handel echter vertoon de in den nazomer ee<n steeds beter wordend aspect. Vooral het Rijnland trad als kooper op. De Engelsche kolenstakdng was n.l. oorzaak, dat er in het Ruhrdistrict een verhoogde welvaart heerschte, zoodat men aldaar bij machte was het Ne- derlandsche product, ondanks de ver hoogde invoerrechten, te koopen. Daar kwam echter bij. dat de oogst- resultaten in Duischland middelmatig waren. Het is zeer te vreezen, dat, wanneer een van deze beide hier genoemde gun stige factoren niet aanwezig is, de hooge invoerrechten oorzaak zullen worden, dat de gebruikers in Duitsch land zich zullen wennen aan artikelen die Duitschland zelf voldoende kan produceeren, waardoor de schade aan onzen tuinbouw toegebracht, steeds grooter zal worden en van blijvenden aard zal blijken te zijn. België verhoogde 2 November j.l. zijn invoerrechten op versche groen ten met niet minder dan 100 pet. en die op versch fruit met 50 pet., welke maatregel over 1927 den export naar dat land ongunstig zal beïnvloeden. Dit is overigens een der typische wijzen, waarop in het buitenland de nationale productie wordt beschermd. De groenten en fruitoogst in België was gering en de prijzen waren mede door den invoer uit Holland niet meer loonend. Door onze groenten te weren is men in België de tuinders te ge-moet gekomen. Conservenfabrleken, In de conservenfabrieken was de toe stand gedurende de eerste zeven a acht maanden van 1926 zeer precair. De invoer nam onrustbarende afme tingen aan, alleen België importeerde steeds grootere boeveelheden. Bedroeg de totale invoer in 1925 1652 ton ,in 1926 bedroeg deze Invoer tot en met November 2419 ton. In 1926 werd zelfs pl.m. 500 ton meer inge voerd dan uitgevoerd. De overvloedige oogst van de tuin bouwproducten hier te lande in 1926 was echter oorzaak, dat de prijzen van de versche groenten sterk terugliepen, ten gevolge waarvan de Leidsche fa brieken hun producten aanmerkelijk in prijs konden verlagen. Deze gunstige omstandigheid, was oorzaak, dat de invoer uit vreemde landen in de laat ste maanden van 1926 zeer sterk is te- ruggeloopen, zoodat men in deze in dustrie hoopvol gestemd 1927 ingaat. Voor den Middenstand in ons dis trict was de toestand ove rl926 niet gelijkmatig. Tegenover klachten van meerdere winkeliers, staan weer uitin gen van tevredenheid van andere. De gemakkelijke verbinding met Den Haag had een nadeeligen invloed op de stabiliteit van den omzet. Algemeen wordt geklaagd over de in Leiden toenemende concurrentie van het groot-winkelbedrijf, welke meer 'en meer er toe overgaat om naast het hoofdartikel allerlei bijarti- kelen tegen bijzonder lage prijzen aan te bieden. Alles samenvattend, kan van den toestand in Industrie en Handel in ons district over 1926 geconstateerd worden, dat er in vergelijking met het ongunstige jaar 1925 een kleine verbe tering te bespeuren 'is, al moet men erkennen, dat voor sommige takken van bedrijf 1926 nog ongunstiger is ge weest dan 1925. (Slot volgt). INGEZONDEN. (Buiten verantwooixeiijkiteia der hedeciie.) EEN ZEER EENVOUDIG MIDDEL. Ieder die medegeleefd heeft weet hoe moeilijke maanden wij weer ach ter ons hebben! Hoe groot was de spanning! Met dank denken wij aan de zegeningen en de verrassingen. Zon der een oogenblik te miskennen 't ve le dat hier en daar en door een groot aantal vrienden gedaan werd mag echter wel eens gevraagd voorden of voldoende beseft wordt welke lasten opgelegd en gedragen werden door de finantieele moeilijkheden, waar voor wij telkens weer geplaatst wor den. 't Is Nederlanders eigen om eerst dan te helpen als 't water aan de lip pen is; Maaris 't goed? Mag een heerlijk, groot werk als de Zendings- arbeid telkens weer „er aan gewaagd" worden? De spanning willen wij niet missen, de Zendingsweek moet behouden wor den, wij wenschen geen overvloed. Wel eenigë verlichting, wel een grootere basis voor ons werk. Daarom vragen wij thans ieder die dit leest mede te werken. Ieder Christelijk gezin ieder die daartoe gelegenheid heeft vrage aan, neme in huis, keuken, werkplaats of kantoor, een „Zendingsbusje", waar in kleine gaven voor de Zending bij een gezameld worden! Als allen d< dit kunnen doen thans aan het Zendingsbureau te Oegstgeest een aanvrage inzenden (de busjes worden gratis geleverd en franco ge zonden) is de Zending uit haar finan- tieelen nood. Niemand blijve nu achter! Dringend wekken wij op om ons te helpen; de zorgen behoeven niet zóó groot te zijn! Het Zendingswerk heeft recht op meer en geregelde belangstel ling! Mogen de aanvragen om Zendings busjes bij stroomen binnenkomen! Hartelijk dank aan ieder die aan ons verzoek voldoen wil. Voor het Zendingsbureau te Oegstgeest: JOH. RAUWS. B. J. C. RIJNDERS K. J. BROUWER D. CROMMELIN. GEMENGD NIEUWST EEN KERK VAN DRIJFHOUT. Het noordelijkste godshuis in bet Canadeesche Poolgebied is een kerk, die geheel van drijfhout is opgetrok# ken. Zij staat in het dorp Shingle Point aan de kust van het Beaufort-meer. Dit eenzame dorpje wordt slechts één keer per jaar door een stoomboot uit Vancouver aangedaan waarvan het 5000 K.M. ver afgelegen is. Hout is in de omgeving van Shingle Point ner gens te vinden en het aanvoeren van hout zou al buitengewoon kostbaar worden. Maar de geweldige strooming, die door de Mackenzie-delta gaat, voert groote hoeveelheden drijfhout met zich mee, waarvan sommige stuk ken meer dan 2000 K.M. diep uit het binnenland komen. Van zulk drijf hout heeft nu de missionaris in dit gebied, bisschop Göddes, met behulp van een half dozijn vrome Eskimo's een kerk en een (missiestation gebouwd Alleen de klok en de ruiten, die met liet schip uit Vancouver zijn aange bracht, hebben iets gekost. Aan de Canadeesche westkust van de Poolzee zijn thans zes nieuwe mis siehuizen. Nieuwe inbraak. Gister nacht heeft opnieuw een zeer opzien barende inbraak plaats gehad in den goudsmidswinkel van de N.V. Ame ling Merkes goud- en zilverhandel, di recteur J. H. Abrahamson aan den Goudscheweg 168 te Rotterdam. Gisteren releveerden, wij naar aan leiding van de geruchtmakende arres tatie van een agent en een ontslagen agent van politie in een huis aan.' het Relgerspad, uitvoerig de inbraak, wel ke in dezen zelfden winkel in den nacht van 29 op 30 December plaats bad en deden daarbij o.m .mededee- lingen boe de dieven binnenkwamen en gemakkelijk hun slag konden 9laan daar de winkel aan de achterzijde 9lechts door een paar glazen deuren was afgesloten. Door een advertentie van de assura deurs van Ameling Merkes werd een spoor gevonden, dat leidde tot de ar restatie van den agent Br. en den ont slagen agent C. v W. Zooals gemeld, is echter niet komen vast te staans dat deze mannen bij de inbraak bij A. M. betrokken geweest zijn. „Un homme averti en vaut deux", is een spreekwoord, dat, zooals de mees te zegswijzen, een groote waarheid be vat. Men doet, op gegeven oogehblik- ken, goed. zich deze waarheid te reali- seeren. v Het is dan ook, zonder dat wij dur ven beoordeelen of de N.V. Ameling Merkes te dezen opzichte in gebreke is gebleven, uiterst merkwaardig, dat ter wijl nog geen twee weken geleden voor circa f 10.000 aan sieraden wer den gestolen, thans uit hetzelfde pand voor een vermoedelijk nog hoogere waarde, kon worden weggehaald, zon der dat de dieven onmiddellijk betrapt werden. In het belang van "bet onderzoek, vol staan wij met de mededeelïng dat de politie ook thans onmiddellijk een zoo uitgebreid mogelijk onderzoek heeft ingesteld, waarvan de resultaten nog niet bekend kunnen worden gemaakt. Dat de inbrekers haast ongelooflijk brutaal en handig moeten zijn. is uit deze nieuwe inbraak opnieuw te con- cludeeren. Aangerand. De 75-jarige K. H. wonende Schulpweg liep Dinsdag nacht pl.m. 12 uur nabij de Putsche- hoek toen hij plotseling door twee ombekende personen werd aangegre pen, die hem zijn portefeuille afna men en er toen vandoor gingen. De daders hadden echter geen succes, want de inhoud was bedroevend, en kele papieren, maar geen geld. Later is de portefeuille teruggevon den oh den Hillevliet Paard op hol geslagen. Gistermiddag omstreeks half twee, sloeg op het Damrak te Amsterdam, een paard, dat voor een houtwagen ge spannen was, door onbekende oorzaak op hol. Van den anderen kant nader de op dat oogenblik een auto der Pos terijen. De heer J. Spaan, directeur vaim het, bijkantoor der Inoassobank aan het Damrak, die per fiets passeer de geraakte beklemd tusschen den wa gen en den postauto. In zorgwekkend en toestand werd hij het hotel „De Postwagen" aan het Damrak binnengedragen, waar aan stonds medische hulp werd verleend. Door den G. G. en G. D. werd de hr. Spaan naar het Binnengasthuis ver voerd, waar hij bij aankomst overle den bleek te zijm. De ter assistentie geroepen geestelij ke heeft het slachtoffer op den tocht naar het gasthuis vergezeld. De heer Spaan was ongehuwd. Meer klaarheid. Langza merhand komt er iets meer klaarheid in de geruchtmakende zaak tegen 'den gearresteerden ontslagen en den even eens in hechtenis genomen nog in dienst zijn den politieagent. Een nieuwe arrestatie, te weten van den 33-jarigen W. T„ die meer afweet van eenige van diefstal afkomstige sieraden waarbij de reeds aangehou denen ook betrokken schijnen te zijn, is gevolgd, terwijl bovendien nieuwe in beslagnemingen van waardevolle voorwerpen plaats vonden. Niettemin staat men, temeer door de haast ongelooflijke nieuwe inbraak bij Ameling Merkes op den Goudsche- weg. die gisternacht plaats vond en waarbij opnieuw voor vele duizenden aan sieraden werden ontvreemd wij verwijzen hiervoor naar een ander be richt in dit blad thans neg in vele opzichten voor raadselen. In ieder geval staat het vast. dat er door menschen met vakkennis is op getreden en het vermoeden dat hier een of meerdere benden aan het werk zijn geweest ligt o.i. voor de hand. De zaak wordt intusschen steeds spannender en opzienbarender. De taak der politie om thans klaar heid te brengen is niet gering. Omtrent de in beslag genomen sie raden in het huis van den politieagent Br. aan het Reigerspad is thans het volgende te melden: Het grootste gedeelte der sieraden is geïdentificeerd. Bij mevrouw de weduwe van Leeuwen wonende Schie- damsche weg 94 te Vlaardingen werd op 21 Nov. j.l. een inbraak gepleegd. Van het daar gestolene heeft de po litie thans o.a. onder zich een gouden schakelarmband ter waard© van 850 gulden, een gouden slangenarmband een damesring met diamant, gouden heeren das speld met brillant, gouden blousenspeld met paarl, 2 gouden hals kettingen .gouden ring. gouden schalm ketting, camé in goud gevat, gouden potlood, gouden broches en andere sïe raden o.a. met diamanten bezet. Van een inbraak te Hillegersberg af komstig bleek oa. een in beslag geno men paarlen collier ter waarde van 1000 gulden. De sieraden die gisteren dn beslag werden genomen werden weggehaald, op drie verschillend^ adressen in de stad. 0.a is hierbij eeni gouden arm band een dito broche en éveneens een gouden horlogeketting. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. Ernstige aanrijding. Op den overweg aan den Parallelweg te Delft is gisteren een vrachtauto van de firma Haazenkamp door een snel trein uit Rotterdam gegrepen en na genoeg geheel versplinterd. De chauffeur A. van B .werd van den wagen geslingerd en bekwam won der boven wonder slechts licht© ver wondingen aan hoofd en han<4en. Bij een door de politie ingesteld on derzoek is gebleken, dat de afsluiit- boomen niet ges-loten zijn geweest. De overwegwachter heeft echter geen schuld, want vast i® komen te staan, dat het wekkertoestel defect was. Verdronken. De heer R. Es- kes, te Kollum is Maandagavond voor zijn woning te water geraakt en jam merlijk verdronken. De onbewaakt© overwegen. Nabij Deventer is gistermorgen op de spoorbaan D even ter-Zwolle op kor ten afstand van een overweg het lijk gevonden van den ruim vijftigjarigen arbeider U. v. d. S., aldaar, die door een trein bleek overreden te zijn. Hij werd sedert gisteravond uit zijn wo ning vermist. Brand. Te Bedlervaart is de boerderij van den landbouwer H. Zuid berg tot den grornd toe afgebrand. Vijf varkens en een hond zijn mede in de vlammen omgekomen. De brand is door de stookput waarop het varkens voeder gekookt werd. aangekomen. Alles was verzekerd. Aangehouden. Te Venlo, werd aangehouden P. B. uit Crefeld, verdacht van diefstal van een rijwiel te Blerick. De man had pas 8 maan den gevangenisstraf ondergaa-n, waar toe hij veroordeeld was wegens dief stal van een rijwiel, gepleegd ten na deel© van een villabewoner te Venlo. Het was geen Janhagel. Een Indische Holl. familie bracht als deel der pakkage een baboe mee. Die baboe zag dat het ging hagelen. Zij pakte gauw een leeg sigarenkistje van mijnheer en ging dat volrapen met hagelkorretjes om bij de terugreis als souvenir aan Holland mee te nemen. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. M. J. Crevalier, electricien, Scheïpet* kade 31. L. J. A. Martijn, behanger, Oude Rijn 152. C. J. A. Schmidt, ma nufacturier, Meidoornstraat 48. Wed. E. Brandsev. d. Wijngaard, Oude Vest 233. P. M. van Steen en gezin, fitter^ Gasstraat 70. H. A. F. Keestra, dienst bode, Oude Vest 77. A. F. v. d. Heuvel typograaf, «Ververstraat 49. H. Wnr> wordBakker, Breestraat 30. A. X. Jacke, hulp huish., Steenschuur ii. R, en M. M. Hilfman, Rjjnsb.weg 89. S W. Aandeweg, huishoudster Breestr. 109. E. O. Boerstra, onderwijzer, Schel penkade 45. J. J. B. Fa ure en famv boekhouder, L. de Colignystr. 1$. E. E. F. Folkard von Scheriing, boekhande laar, Vreewijkstr. 31a. Wede. H. A. v. GelderBoeken, Warm onder weg 45. A. v. d. Mey, Haarl.str. 138. A. Dieperinlv Oude Vest 47. C. J. A. Ras en fam., lunchroomh., K. Rapenburg lo. J. Duw« venbode, dienstbode, Rjjnsb.weg 124. «I, P. Lelieveld en gezin, groentenhandel^' Langegracht 242. J. Scheygrond cez. inspecteur, Haagweg 16a. C. v. d. Mey en gezin, tuinder, Haagweg 76. A Krana N. Beetsstr. ic. F. Kattenburg, dienst bode, Haarl.str. 209. W. Mark, bankwer ker, Looyerstr. 23. Mr. W. van Iterson, Rijnb.weg 32. A. Eleveld, huishoudster, H. Rijndijk 174. G. Batelaan, dienstbod^ v. d. Werfstr. 74. J. GoessensBlolv Veststr. 98. Vertrokken. B. P. Tepas, Amsterdam, Vechtstr. 55' H. C. Hoogervorst, Amsterdam, Hoogte Kadijk 19. M. J. Ottes* Eindhoven, Aca cias tr. 11. H. Zirkzee, Eindhoven, Aca ciastr. 11. Mc. M. Trago, Utrecht, v. d. Marckstr. 17. Mej. S. Bourgeois, Oegst geest, Rhijngeest. Mej. G. de Mooi], Oegstgeest, Emmalaan 63. Mej. N. Vei*- booirL den Haag, Gem. Ziekenhuis. A A. kuiken, Aalsmeer, a. boord woon- schip. D. v. Gils, Gouda, Keizerstr. 64. Fr. v. d. Horst, Oegstgeest de Kempo naerstr. 3. Me]. L. M. v. Itallie, Am sterdam, Ruysstr. 40. A. W. Snouck Hurgronje. Den Haag, Sweelinckstraat 57. D. Boersma. Harhngen, Noorderha ven 77. Mej. N. S. v. den Ende, Den Haag, Galvanistr. 120. Th. Fr. P. Er mers, Den Haag, Weteringkade 126a. W. J. de Koninck, Harderwijk, Lutteke poortstr. 27. Mej. J. G. Booim, Oegst geest, de Kempenerstra. b. Duyvenhok R. W. de Jonge, den Haag, 3e v. der Kunstr. 15. Mej. J. Korenhof, Oegst geest „Endegeest". J. J. van der Reg den, Alkmaar, Koningsweg 2. Mej. E Hogewoning, Den Haag, Stadhouders laan 120. Mej. L. Hogewoning, Den Haag, L .de Colignystr. 45. Mej. W.Hal vemaan, Rgpwetering 76. Mei. Walgen bach, Oegstgeest, Koninginnelaan 9. L Breuer, Den Haag, Weteringplein 1*. H. J. Asperslag, Den Haag, Berken boschblokstr. 18. Mej. E. Eottolsky, Oegstgeest, Geversstr. 31. J. H. M. Ber bee, Dordt, Graves tr. 17. A. P. da Blauw, Voorburg, v. Eginondstr. 47- 4 v. d. Tuyn, Helder, Anjelierstr. 9. Mei J. v. d. Burgli, Wassenaar. Weteringl 4. Mej. S. v. d. Zwart, Noordwijkerhout N. Duinstr. 45. Mei. J. Velthuyzen, Al melo, v. Deldensche weg 100. A. J. Berkek Den Haag, Hooge zand 60. Mej G. J. Guldemond, Sa-ssenheim, Kastanje- laan i. Mej. J. A. de Gelder, Oegstgeest laan 31. 'G. v. d. Wegen, Krabbec? dijke, nabij 't Station. N. v. d. Keur, Dordt, Munt 3. J. H. den Os, Gouda, Sta tion-restaura/tie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6