PUROL bij Brand- en Snijwonden NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 12 JANUARI 192* RECLAME. DE CANDIDAATSTELLING GE MEENTERAAD. In verband met de £f.s. Gemeen te- raadsverkiezingen is bet niet ondien- stig hieromtrent een en ander mècie te dee'en wat tevens kan dienen als handleiding voor kiesvereenigingen. wWe zullen beginnen met de candidaat- stelling Gemeenteraad. De candidaatstelling heeft ingevol ge art. 7 der Gemeentewet plaats de tweede Dinsdag in April dus 12 April 1927. Ingevolge art. 35 der Kieswet kunnen op dien dag tussclien des v.m. 9 en des namiddags 4 uur bij de voor zitters van de Hoofdstembureaux (die daarvoor zitting houden op liet ge meentehuis) de lijsten worden ingele verd. Van de zitting wordt minstens drie dagen tevoren openbare kennis geving gedaan door den Burgemees ter. Iedere candidatenlijst wordt onder teekend door minstens 25 kiesgerech tigde personen binnen den kieskring, waarin de lijst wordt ingeleverd. Over eenkomstig art. 10 der gemeentewet mag bet aantal onderteekenaars in af wijking met de kieswet, 1/50 gedeelte van het aantal kiezers bedragen wan neer dit minder dan 1250 bedraagt en wanneer het aantal kiesgerechtigden is heneden 150 zijn minstens de hand- teekeningen van drie kiezers vereischt Dezelfde kiezers mogen maar één lijst ohderteekenen. De candidaten worden ingevolge art. 86 kieswet met vermelding van naam en voornamen of voorletter(s) ver meld en wanneer het een gehuwde vrouw of weduwe betreft de naam van den echtgenoot of overleden echtge noot met tusschenvoeging van geboren of geb. b.v. Dirksen, geb. Pietersen Marie. De voorletters mögen dus ge heel of gedeeltelijk door de voorna men worden vervangen Bij de lijst wordt ingevolge art. 39 der kieswet overlegd een schriftelijke verklaring van elke candidaat dat hij (zij) bewilligt in zijn (baar) candidaat stelling op die lijst. (Voor de wijziging van 1923 moest een verklaring wor den overgelegd, dat hij of zij bewillig de in de plaats op de candidatenlijst aangewezen. De handteekening op de ze verklaring behoeft niet meer te worden gelegaliseerd door den Burge meester sedert 1921, terwijl zij die buitenslands vertoeven, kunnen vol staan met een telegrafische mededee- ling, waarbij men niet aan een vorm gebonden is. Al het benoodigde materiaal wordt ingevolge bet K.B. van 12 Dec. 1917 gedurende drie weken tevoren en op den dag der candidaatstelling gratis ter secretarie verkrijgbaar gesteld. In •gevolge art. 10a der gemeentewet mo gen. op een lijst ten hoogste 5 candi daten mee worden geplaatst dan het aantal te vervullen plaatsen bedraagt. Is de gemeente evenwel in kieskrin gen verdeeld, (gemeenten boven 20.000 zielen) dan mag elke lijst 5 candidaten meer bevatten dan 1/3 van het aantal te vervullen plaatsen, b.v. 21 zetels, dus 5 en 7 is 12 candidaten. Ingevolge art. 40 Kw. geschiedt de inlevering persoonlijk door een der onderteekenaars wat echter na de voorlaatste wijziging niet meer is dan een maatregel van orde. waar inleve-. ring door anderen niet meer ongeldig heid met zich brengt (zie art. 43 Kw.) De voorzitter van bet Hoofd stembu reau geeft van de ingeleverde lijst een bewijs van ontvangst af en legt ze on verwijld ter secretarie ter visie. Bij de inlevering mogen de candidaten te genwoordig zijn doch dit is niet noodig. De onderteekenaars kunnen bij de in levering schriftelijk een gemachtigde aanwijzen tot verbinding der lijsten. Tevens wordt hierbij een plaatsver vanger aangewezen. In gemeenten niet in kieskringen verdeeld, is verbinding n'iet meer mo gelijk sedert de wijziging van 1923. De gemachtigde tot verbinding der lijst behoeft niet een der onderteekenaars te zijn. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Een zestal kipppen en een haan toebehoorende aan den heer A. v. d .Werf alhier, werden door een hond ver (moord. Woensdag 12 Januari a-s. des (avonds ton 7 uur, zal in het lokaal ach ter de Geref. Kerk een gemeente-ver gadering worden gehouden. Door den heer Jac. Matze zal worden ingeleid „De geestelijke zqde van het Diaco naat" en door de heer C. Hoogendoorn: „Tweeërlei levensbeschouwing Vrijdagmiddag kwamen de leerlin gen der Chr. School op het dorp in een tweetal met groen en bloemen ver sierde lokalen om feest te vieren ter leere van den heer D. de Bruyn, diu 30 jaar lang voorzitter der sehoolver- eemging was geweest. Op harteljjke wijze werd de jubilaris door den heer Y. Bol, 2e Voorzitter der vereeniging len i- het hoofd der school, de heer B. Qffriiiga toegesproken. Door de leerlingen der school werden (Voordrachten en samenspraken gehou den en toepasselijke liederen gezongen •waarbij de noodige uitreiking van ver pnapenngen aan het jonge volkje niei werd vergeten. Het was voor oud en jong een revht aangename en gezellige middag. Burgerlijke staind. Bevallen: CLP, v .d .Meer, geb. Overdevest, d. A. J. Oammeraat, reb. Wiegman, d. A. M Moordam, geb. van Gaaien, z. W. de [Bruin, geb. Vee, z. A. M. Groen, geb Brugman, d. Gehuwd: A. H. win Amsterdam, 24 j. en H. J. Baak 18 j. OverledenD. ZuiJervliet, 77 j., echt gen. van A. Quartel. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Gijsje Jaeoba, d.v. M. Onwehand en P. van Duijvenbode. Bastiaan, z.v. B. Ouwe' hand en P. Baxnhoorn. Gerritje, d.v. H Haasnoot en C. Schaap. Adriana, d.v. A. Harteveld en E. van dér Plas. Gorne lia, d.v. L. Vlieland en A. van Duij n Jaeoba, d.v. W. de Vreugd en A. den Heijer. Arie, z.v. J. Boesaard en P. Haasnoot. Petrus Adriaan, z.v. W. J Hoogeveen en M. C. van Paridon. Petro neila, cLv. J. Heemskerk en E. Imthorn Klem, z.v. J. van Duijn en A. van der Meij. Dirk Bastiaan, z.v. D. Parlevlieten A. van der Plas. OndertrouwdA. van Duijln en A. van Dunn. N. Kunt en L. E. vanSohia J. van der Plas en N. van der Plas. G van Beelen en A. Dijkhuizen. Getrouwd: Teun Guijt en Niesje Hoek Arie de Vreugd en Treintje Hoek. Dirk van Beelen en Ada van Beelen. Dirk v Beelen en Jannetje Guijt. Overleden: Haartje van Rhijn oud 74 j., echtgen. van W. van Dijk. Klazim. van der Meij oud 16 j. d.-v. G.-van del Meij en J. Plug. Petronella van der Plas oud 68 j„ weduwe van H. van Duijn. Arentje van der Boon, oud 72 j,, wedu we van A. Jonker. Loop der bevolking in het jaai 1926. Bevolking op 31 December 1925 7540 M„ 7160 vr., totaal 144700. In 1926 vermeerderd door geboorte 192 M., 183 Vr., totaal 375. In 1926 vermeerderd door vestiging 191 M., 7238 Vr., totaal 14864. In 1926 verminderd door Overlijden 6i M., 56 Vr., totaal 117. In 1926 vel minderd door vertrek 236 I.i. r, totaal 505. Bevolking op 31 Dec. 1926: 7626 M, 723S Vr., totaal 148644. Vooruitgang in 1926: 86 M., 78Vr, totaal 164. ooruitgang in 1925: ioi M„ 147 Vr„ totaal 248. Levenloos aan gegeven 13. Gesloten Huwelijken 93 Echtscheidingen 4. KATWIJK AAN DEN RIJN Da vrouw van H. v. K. in de Kerk straat, kreeg bij het aanmaken van het fornuis vermoedelijk een vonk aan haai kleeren. Althans na het aanmaken zag zij pp een gegeven oogenblik dat haai kleeren in brand stonden. Gelukkig was spoedig hulp bij de hand, die haai in dezen ernstigen toestand kon hel pen. Dit gelukte wel, doch toch had zij op verscMllende plaatsen brandwonden bekomen en haar kleeren waren ook erg beschadigd. Door spoedige hulp liep het nog zonder greote ongelukken at Het bestuur der Tuinbouwveree niging „Katwijk en Omstreken", had tuinders en bo.lenkweekers er van ver wittigd, dat Maandagavond in de zaal van den heer Penes een Filmavond ge geven zou worden, waarin zou worden voorgesteld het doelmatig gebruik del verschillende kunstmeststoffen. Velen hadden aan dezen oproep gehoor gegc ven, en hetgeen te zien werd gegeven, was werkelijk aardig. Waar het gebruik dezer meststof feregeld toeneemt, was deze belangstel- ng begrijpelijk. Tot slot een eenigszins eomische film, zoodat men na een slot woord van den heer Wassenaar, in „de stemming" huiswaarts toog. LEIDERDORP. Loop der bevolking: 31 Deo. 1925 1109 m„ 1113 vr., totaal 2222. Vermeerderd geboorte 32 m., en 32 vr., totaal 64. Door vestiging 93 m., 140 vr., totaal 233. Geheele vermeerdering 125 m., 172 vr., totaal 297. Vermindering door sterf te, 10 m., 16 vr„ totaal 26. Door vertrek 100 m., in vr., totaal 211, Geheele ver mindering 110 m., 127 vr., totaal 23J Bevolking op 31 Dec. 1926, 1124 nc, 1158 vr., in totaal 2283. Burgerlijke stand. Geboren: Wil lem, z.v. O. Hogervorst en M. Blom. OEGSTGEEST. De halte van de stoomtram is ia de Dorpstraat verlegd van café deRoo- de Leeuw naar de werkplaats van Kort en Zonen. Alhier is overleden Mej. Huge, ia leven oud-Hoofd der Gevers DeutzBe waarschool. Zij bereikte den gezegen- den ouderdom van 79 jaren Gistervoormiddagwerd door een .chauffeur van de N.V. Kalkfabriek v. D. uit Leiden het ijzeren tuinhek stuk gereden toehehoorende aan de Wed. D. aan den Terweeweg alhier. Dit hek zal door genoemde N.V. worden gemaakt. Persoonlijke ongeval len hebben bjj dezie aanrijding niet plaats gehad, alleen werd een dob van het wiel van de auto afgereden. RIJNSBURG De Bloemenhandel. De vraag naar bloemen is de laatste dagen, voor namelijk in het buitenland, toegenomen en de prijzen waren daardoor oploopend Fred. Moore ging van 7,107.50, Ve: millon Brillant 6,20—6,30, Couronne d or 7,—7,60, La Reine 4,204,50, King o fthe Yellow 6,607,Due e Berlin. 4,5044,7°, Prosperity 7,7,30, El Ta reador 7,908, Cramoisie Brillant 5,8a 5,90. Salvator Rose 6,6,30, ie soort. Burgerlijke stand. Geboren: Jo hannes Martinus, z.v. G. Schoneveld en M. van den Haak. Elisabeth Wilheimina Catharina, d.v. J. ten Donkeldar en G Meyer. Anna, d.v. P. Bogaards en Th Cath. Jacobs. Getrouwd: W. Ravansbergen, jml. 28 j. en J. van Vliet jd. 27 j. Ondertrouwd: M. Binnendijk jm. 28 j en J. Tijstennan jd. 26 j. Overleden: Hendrik, oud 11 mod., z.v, D. dé Mooy en A. de Roode. Wilheimina de Winter, oud 47 j., geh. met D. de Mooy. Willy, oud 6 mnd., d.v. J. Glas bergen en H. de Mooy. INGEZONDEN. JBullen verantwoordelijkheid dor Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Nog een-maal roep ik Uwe gastvrij heid in, om den heer Karstens van antwoord te dienen; bij voorbaat breng ik U mijn dank. Ook thans schrijf ik niet met de vooropgezette bedoeling U, mijnheer K. te overtuigen, 't Wil mij trouwens voorkomen, dat de weg, door U geko zen, n.l. het heen en weer schrijven in een krant, daarvoor al een zeer slech- to is. 't Zou dan misschien wei kun nen uitloopen op een zoo volledig mo gelijk uitwerken van de beginselpro gram-ma's, waarbij het dan mogelijk zou blijken, dat zelfs de „Bijlagen van „Ons Program" nog onvoldoende waren. En is dan bereikt, om uit de politieke leer der partijen het verschil aan te toonen, dan kruipt U achter het politieke leven weg. Men zou haast niet kunnen gelooven, dat U op poli tiek terrein zoo ethisch was. En dit alles vindt dan zijn grondslag in het feit, dat één vertegenwoordiger der Chr. Hist. Unie, met name onze ge wezen burgemeester, een afwijkende meening t.o.v. het vloekverbcd en de Zondagsrust huldigt. Ik verzeker U, dat deze zaken door onszelf worden afgewikkeld. Het past U niet, mij te nopen, over deze zeer persoonlijke aangelegenheden in een krant te schrijven. Dat is de geest van al Uw geschrijf geweest, waarom het mij zoo buitengewoon onsympathiek is In een adem hebt U aan de heeren Mr. Schokking, Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gij- selaar, Meynen, Wilbrink en mij een trap probeeren te geven. En als ik, ge heel in 't algemeen, steunende op uit spraken van mannen bij het Chr. on derwijs, den wensch uit, dat alle on derwijzers bij dat onderwijs gedrenkt zullen zijn met den Ehr. geest, dan noemt U zooiets een „insinuatie". Verregaand wordt het dat ook mijn waarheidsliefde nog verdacht wordt gemaakt, als zou Ik onvolledig geci teerd hebben. Maar hebt U dan niet begrepen, dat het verdere gedeelte van het betreffende art., door U geci teerd, niet kan slaan op de school van overheidswege. Dat strookt volledig met 172 van „Ons Program", waar woordelijk staat: „dat in alle overheids scholen geen andere opvoeding plaats zou mogen grijpen dan tot orcle en tucht, waarheidszin en rechtsbesef, volharding en zindelijkheid en dat ter aanvulling van dit zeer incomple te, minstens een geheele dag (n.l. per week) voor elk kind zou zijn vrij te houden" en wel tot het geven van onderwijs in den godsdienst door de kerken. Maar dit moest U toch bekend zijn. 't Komt mij voor, dat U niet zon der opzet juist een kleine zinsnede weglaat, die Uwe opvatting onmid dellijk uitsluit, wijl er in denzelfden volzin sprake is van „het leeren van de leerstukken der kerk," wat Dr. Kuyper op de Overheidsschool uitge sloten acht. Of U hebt hier opzettelijk iets verzwegen, waardoor er een an der licht valt, óf U hebt niet verder gelezen. In 't laatste geval raad ik U aan, de twintig paragrafen op art. 12 van het program der A.-R. eens na te gaan, benevens hoofdstuk 14 van het aanhangsel; misschien komt U dan eindelijk tot de erkenning, dat Dr Kuyper niet wilde weten van een overheid, die verplicht is ten opzich te van het lager onderwijs voor een school te zorgen, die voldoet aan de eischen eener Christelijke opvoeding. Voor de A.-R. beginselen is dit uitge sloten, voor de Chr. Hist. niet. De Chr. Hist. Unie stelt dit in haar pro gram als eisch aan de overheid, de A. R. partij niet. Deze kwestie belichtte Ds. G. E. terecht. Het beroep op de Christelijke Kerk, 't geen U niet kunt begrijpen, kan ik toelichten met een woord van Jhr. de Savornin Loh-man, die er vafi zei: „Daaronder wordt verstaan Algemee- ne Christelijke Kerk. De Kerk in dien zin genomen heeft geen bepaald or gaan, nochtans zijn er blijkens de his torie beginselen, die door de geheele Kerk, onder welke denominatie ook, worden beleden. „In Protestantschen zin" bedoelt de uitsluiting v. Christe lijk in Roomsch-Katholieken zin". Ik laat nu maar buiten beschouwing de manier, waarop U mij herinnert aan mijn „geheel verkeerde eii zeer be perkte voorstelling" van de leer der Souvereiniteit in eigen kring en de „heele vondst", die ik meende te doen uit art. 1 van het program der C. H. U. die manier kan hoogstens Uw menta liteit teekenen, maar U hebt daarme de mijn beweringen niet gelogen straft. Zulk debatteeren is goedkoop, maar voor een éérlijk beoordeelaar zonder een feitelijken inhoud. Over de souvereiniteit in eigen kring hadt U van Ds. G. E. uit zijn verfoeide lezing nog wel wat kunnen léeren, terwijl U t.o.v. art. 1 uit mijn vorig schrijven hadt kunnen begrijpen, dat de Chr. Hist, dezen eisch stellen aan alle over heidsper9onen en de A.-R. slechts aan die overheidspersonen, die daarvan in hun consciëntie overtuigd zijn. Voorcs wist ik nog niet, dat men in A.-R. krin gen vrij was, er een afwijkende mee ting op na te houden, zoodat geen A. R. gebonden is aan den uitleg van „Ons Program" van Dr. Kuyper. Dat heb ik althans uit Uw schrijven ge leerd. Er is een tijd geweest dat dit anders was. Merkwaardig is het, dat juist toen de Chr. Hist, mannen uit de A.-R. partij uittraden. Over art. 36 ga ik niet schrijven, om dat ik daarover nu eenmaal geen de finitief Chr. Hist, standpunt kan me- dedeelen. Ik herhaal weer, dat we het daarover in eigen kring nog niet eens zijn. Onze partij is een Unie, ontstaan uit verwante groepen. De Friesch-Chr. Historischen onder Dr. Hoedemaker en Mr. Schokking, waartoe Ds. G. E. destijds behoorde en die in 1908 met de- Chr. Hist. Partij de Chr. Hist. Unie vormden, waren voor de toepassing van het art. Was het dan wonder, dat Ds. G. E. dit onderwerp aansneed? Die vrijheid had hij, en die mag hem in geen geval door U ontzegd worden. U is dus t.o.v. de politieke leer ten eenen male in gebreke gebleven aan te toonen, dat mijn stellingen en cita ten onjuist waren. Wat nu de Chr. Hist, practijk betreft nog dit: Dr. de Visser heeft in de Wet van 1920 ge handhaafd, dat het overheidsonder- wijs moet opleiden tot alle Christelij ke deugden, al noemt U het nonsens van een vorige eeuw, voorts heeft hij in diezelfde wet de gelegenheid voor het godsdienstonderwijs op de open bare school, verplicht gesteld. Ik laat natuurlijk weer de gelijk stelling geheel buiten beschouwing, al meen ik, dat door de wet van Dr. de Visser het Chr. Onderwijs speciaal aan hem buitengewonen dank ver schuldigd is. Verdachtmakend is het verder van U om te spreken van de massa-overgang van de openbare on derwijzers naar het Socialisme en Communisme. De Openbare school voor het socialisme. Schandelijk is de ze bewering, die U niet bewijst 1 Zou dat dan de uitwerking zijn van de wet van 1920? Op de laatst gehouden ver gadering van Chr. Hist, gemeente raadsleden heeft Dr. Schokking nog met klem gewaarschuwd tegen deze misvatting. Om de extra-uitgave van een halve ton voor den bouw van de school in het Kooipark te verdedigen is U aJ even ongelukkig. Omdat U twee Open bare scholen bekend zijn, die wat dicht bij elkaar zijn gebouwd, ver moedelijk bedoelt U scholen van ver schillend type moet men nu ook maar twee Geref. Scholen van pre cies hetzelfde type op vijf minuten af stand van elkaar bouwen. Een nieuwe vinding van U is, dat een vakleeraar bij het Middelbaar onderwijs geen opvoedend werk zou verrichten. Is er dan ook bij het Chr Middelbaar onderwijs geen sprake van Christelijke opvoeding? Bovendien moet ik U mededeelen, dat we in onze C.H.U. nog niet op Uw adviei het on der wijs-artikel in het program van be ginselen zullen wijzigen. Ten slotte nog iets over de „grieven de beleediging" door onzen voorzitter de A.-R. partij in 't openbaar aange daan. Hoe nu de erkenning van die „beleediging" de waarde van mijn ar gumenten zou hebben verhoogd, komt mij beslist onbegrijpelijk voor, of lie ver gezegd, geeft mij anderzijds te ver staan, op welke voorwaarden U mijn argumenten aanvaarden zult; niet om de argumenten zelve, maar om een verre bijkomstigheid, die er niet mee samenhangt, Op die zoogenaamde grievende beleediging ga ik ruim an derhalf jaar na dato niet méér in. Trouwens de voorzitter heeft toen niet de A.-R. partij beleedigd, maar alleen zijn afkeuring uitgesproken over het optreden van al te ijverige propagan disten. Het lust mij nu verder niet, op een volgend schrijven uwerzijds eventueel nader in te gaan, vooreerst omdat Uw onaangename toon mij niet bevalt en tweedens omdat ik mij niet inbeeld U te zullen overtuigen. U ziet op grond van Uw bestudeering beginselen en practijk van de A.-R. partij anders dan ik ze bekijk, 't Zelfde geldt van de Chr. Hi9t. beginselen en 't ware ons beiden beter, te zoeken naar de ele menten, die ons samenbinden, dan die ons steeds verder verw ij deren, dit is naar mijn meening eisch van ons Chr. beginsel. J. C. B. HüNER. GEMENGD NIEUWS. De oud-agenten inbrekers. Bij het voortgezet onderzoek in de zaak, waarbij twee ontslagen agenten van politie te Rotterdam zijn. gearres teerd, is het volgende komen vast te staan: Naar aanleiding van de inbraak hij de firma Am el in g Merkes heeft de po litie een uitgebreid onderzoek inge steld, dat aanvankelijk geen resultaat opleverde. Naar aanleiding echter van advertenties door assuradeuren in ver schillende dagbladen geplaatst, waarin aan degenen, die aanwijzingen in déze zaak zouden kunnen verschaffen, een belooning werd toegezegd, kreeg de politie een draad in handen, welke leidde naar een huis aan het Reigers pad. In deze woning woonde een ont slagen agent van politie. De politie is te weten gekomen, door bemiddeling van een „koopman", dat de buit Zondagavond op stapel zou ge bracht worden. De woning is daarop omsingeld door zeven rechercheurs die, nadat zij zich eenogen tijd hadden schuil gehouden, de woning zijn bin nengedrongen. Zij vonden daar. behal ve de bewoner, een ontslagen agent van politie, een handlangster, terwijl een groote partij goud op tafel lag. Een der ontslagen agenten bedreig de de binnengekomen politiemannen met een revolver, die hem e«venwel al gauw werd ontrukt. De partij goud is in beslag genomen terwijl de twee mannen en de vrouw naar het politiebureau aan de Meer manstraat zijn overgebracht. Hoewel de politie aanvankelijk in de stellige overtuiging leefde, dat men hier het gestolene uit den goudsmids- wimkel van de firma Ameling Merkes aan den Goudscheweg gevonden had, is anders gebleken. In den loop van den dag is gisteren het goud geïden tificeerd. Het bleek afkomstig te zijn van twee inbraken, te Hillegersberg gepleegd, terwijl de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de gearresteerden ook nog meer weten van een inbraak welke onlangs te VI aar dingen is ge pleegd. De politie zet het onderzoek in deze zaak met kracht voort. Bij den agent van politie, die nog in dienst was en die niet gearres teerd is. gelijk wij aanvankelijk meld den is een huiszoeking gedaan, die evenwel geen resultaat heeft opgele verd. Inbraak. Gisternacht is inge broken in het hulppostkantoor te Bor- nerbroek bij Almelo. Vermist wordt een bedrag van f 107.50 en 20 rijwiel- pladtjes. Oplichting. De politie te Mid delburg hield zekeren de V. aan. die Zaterdagavond een winkelier daar ter stede voor 6 costumes oplichtte en deze costumes te Vlissangen te gelde maakte. TramderaiMement. Van de electrdsche tram, die Maamdagmid dag te kwart over een van Middelburg naar Vlissingen vertrok is bij de wis sel te Oost- en West Souburg de mo torwagen uit de rails geloopen. Ter plaatse moesten de reizigers van de volgende trammen overstappen tot de wagen weer in de rails was gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen bii de ontsporing niet voor. Motorongeluk. De 18-jarige slager G., uit Tilburg, is Maandag avond op den Hilvarenbeekschen weg met zijn motor tegen een met boomen geladen wagen gereden. Hij bekwam bloedende wonden aan den hals en een gecompliceerde heupbeenbreuk .In ern stigen toestand werd hij naar het zie kenhuis vervoerd. Auto te water. Maandagmid dag is langs den Westkanaalweg te Alphen aan den Rijn een auto in het kanaal naar Amsterdam gereden. In den auto bevond zach alleen de chauffeur, die door spoedig toegescho ten hulp werd gered. Het ongeluk is veroorzaakt doordat de bestuurder met zijn auto tegen een wagen aanreed. L ij k opgehaald. Te Farm- sum is Maandag het lijk van de sedert 23 December vermiste vrouw Meijer opgehaald. Branden. Te Franeker is de boerderij van den heer A. v. d. Ploeg afgebrand. Het vee werd gered. De oor zaak van den brand is vermoedelijk kortsluiting, Verzekering dekt de vrij aanzienlijke schade. Gisternacht is te Val kens waard door onbekende oorzaak afgebrand de manufacturenzaak van den heer Hom- pes aan de Fabrieksstraat. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt Inbraak. Door de Rijkspolitie te Bergen aan Zee is in den nacht vap: Zondag op Maandag aldaar aangehou den een zekere G. V., schilders knecht, die in verschillende villa's, waarin hij voor zijn patroon werkzaam moest zijn, voorwerpen van meer of mindere waarde ontvreemd heeft. Verschillen-, dé voorwerpen werden in beslag geno men. De dader heeft bekend, de dief stallen te hebben gepleegd, en is ter beschikking van den Officier van Jus titie te Alkmaar gesteld. Soheepstij ding en. HOLLAND—AMERIKA- LIJN. LOCHMONAR, Vancouver n. R'dam 7 GLAMORGANSHIRE, R dam n, Van couver, 9 v. Cristobal. NOORDAM, New-York n. R'dnm p. 11 BOSCHDIJK, R'dam n. Newport News p. 9 Kaap Race. MOERDIJK, Vancouver n, R'dam 9 te Portland (O.) GROOTENDIJK, R'dam n. Vancouver 9 te Los Angeles. NOORDERDIJK, Vancouver n. R'dam 9 te Los Angeles. DINTELDIJK, Vancouver n. R'dam 9 v. Colon. HOLLAND—WEST-AFRIB'-A-LIJN. JAARSTROOM 11 v. Hamb. n. Adam. IJSTROOM (thuisreis) 11 verw. EEMSTROOM (thuisreis) 11 verw. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (uitreis) p. 10 Gi braltar. SAPAROEA (uitreis) p. 110 Gibraltar. MOENA (uitreis) p. 11 Perim. SOEMBA (thuisreis) 10 v. Djeddah. J. P. COEN (thuisreis) 10 v. Algiers. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PALEMBANG (uitreis) 10 te Port- Said. SCHOUWEN (uitreis) 10 te Belawn. GORONTALO 10 v. R'dam te Ham burg. SITOEBONDO (uitreisl 10 te Padang,

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6