WAALS BALANS-UITVERKOOP NIEUWE LIEDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 7 JANUARI 197 voogd zegde een omschrijving van de buitenlandsche invloeden op de orde verstoringen toe. Het plan van de landvoogdelijke reis naar Sumatra wordt niet gewij zigd. Civiel en militair bóstnuii Een nieuwe regeling van de verhou ding tusschen het civiele bestuur en de militairen is te verwachten Het bestuur beoordeelt en beslist daarbij, of militaire hulp noodig i3, waarna de uitvoering aan de militairen wordt overgelaten. Uitbreiding van het leger. De landvoogd is overtuigd, dat een spoedige versterking van het leger dringend noodig is, met den leger-com mandaat wordt reeds overleg gepleegd over een aanzienlijke uitbreiding. De eenige mogelijkheid is de werving van Europeanen. De Jandvoogd zegde een vlotter be vordering van bet lagere politie-perso-' neel toe. Een onderzoek in West-Sumatra. Een onderzoek naar de toestanden in West-Sumatra zal waarschijnlijk ge specialiseerd worden en uitgevoerd worden in dien geest, dat het een on derzoek omvat naar o.a.: den belas tingdruk, de bestuurstechniek, de be- stuursmethoden de adat-verhoudingen en de mohammedaansche opleving. Belangrijke aangelegenheden. Wanneer de begrooting het toelaat, zal tot belastingverlaging voor inlan ders en Europeanen worden overge gaan. Een nieuw departementaal overleg heeft de invoering van het goederen geld geremd. Het rapport over de zeehaven Se- marang zal gepubliceerd worden. Het denkbeeld tot vestiging van een Nederlandsch agentschap in Indië voor buitenlandsche aangelegenheden, spe ciaal voor die van de Pacific, is tot dusver afgestuit op het opperbestuur. De regeering ontkent, dat de han teering van het benoemingsrecht voor den Volksraad dermate is gescied. dat alleen inlandsche bestuursambtenaren zijn aangewezen. Zwaie straffen voor de moor. denaais. De landraad te Batavia veroordeel de van zeven nieuwe beklaagden, ver dacht van moord op een politieagent, twee tot de doodstraf, een tot levens lange gevangenisstraf, een tot 20 jaar gevangenisstraf, een tot 12 jaar en twee tot 10 jaar gevangenisstraf. Sawahloento bedreigd? Vrouwen en kinderen, uit Sawah- loento gaan met een trein, die onder dekking staat van twee brigades, naar Solok. Na het neerslaaa van het verzet. Het Siloenkangsche is nagenoeg door de bevolking verlaten. De hoofdleider is op het stationsem placement te Siloenkang neergelegd. Het herstel van het spoorwegver keer wordt heden verwacht. Op de spoorbaan naar SawaMoento zijn 20 gesneuvelde verzetslieden ge vonden. Het treinverkeer hersteld? Machtsvertoon. Twee treinen tusschen Sawahloento en Solok zijn zonder storing gepas seerd. Zij werden niet beschoten. Eenige moordenaars van den hulp postcommies en de vier onderwijzers, zijn gearresteerd. Een militaire brigade is uit Fort de Koek vertrokken naar Fort van der Capellen ter versterking en tot machtsvertoon, ter geruststelling der bevolking naar aanleiding van berich ten, waarin met het afloopen van de streek bedreigd werd. TUSSCHEN SOLOK EN SAWAHLOENTO. De voorwielen van de locomotief van een trein zijn voorbij Siloengkang gederailleerd tengevolge van een over de baan gespannen ketting. De trein arriveerde met belangrijke vertraging te Sawahloento. Een andere trein moest stoppen omdat er steenhoopen op de rails lagen. Onderweg werd hij beschoten. Het personeel van den trein ruimde de steenhoopen op, waar na de trein veilig te Sawahloento aan kwam. De postverbinding met Sid- joengdjoeng is onmogelijk. De geheele bevolking van Padang- Siboesoek is onderworpen; 267 gevan genen zijn onder militair geleide naar Sawahloento gebracht. Heden wordt een actie ingezet tegen Siloengkang. De militaire macht in het verzetsgëbied is ruim voldoende. Sawahloento wordt extra bewaakt. Benden van dertig tot vijftig man wer den in den nacht van 3 op 4 Januari j.l. gesignaleerd. De veldpolitie te Moearaklaban kreeg aanraking met een bende, waarvan één werd neerge legd. In den vooravond van Dinsdag j.l. werd de woning van den leider der cokesfabriek van de Ombilin-^nijnen beschoten. Si-Djoengjoeng is nu geheel onder worpen. De kapitein der infanterie Hillen, die met een brigade uit Pa- dang was opgerukt, legde vier man neer. Woensdagmorgen werd met volle kracht een actie in het Siloengkang- sche ingezet. Het traject Sawahloento Solok wordt bereden door gepantser de locomotieven, terwijl enkele rijtui gen eveneens gepantserd zijn ter be scherming van het treinpersoneel. De legercommandant, generaal La Lau is niet de „Tambora" naar Atjeh vertrokken voor een inspectietocht. GEMENGD NIEUWS. De griep. Wij vonden in de bladen de volgende gevallen van het heerschen van influenza vermeid!: Aalsmeer. Het aantal griep- en ïn- fluenzagevallen is zeer groot in deze gemeente en omgeving. Bijna in alle gezinnen zijn patiënten. Gelukkig heeft zich nog ^een enkel geval met doo- delijken afloop voorgedaan. 's Gravenzande. Alhier zijn op het oogenblik meer dan 1000 personen bedlegerig tengevolge van griep ot influenza. In bijna ieder huis is een ot iijn meerdere zieken aanwezig. Tn geen ander Westlandsch dorp zijn de ziekten zoo algemeen onder de inwo ners^ verbreid. iHeerlen. In de mijnstreek heerscht de laatste dagen veel griep. De ziekte is niet van ernstigen aara. Stavoren. Alhier liggen 500 men- schen met griep te bed. Geen enkel geval is verontrustend. Utrecht. Naar wij vernemen, wordt idoor B. en Wj. in overleg met den gemeentelijken geneeskundigen dienst en de onderwijs-inspectie overwogen om met het oog op het aantal griep gevallen. ook onder kinderen, hier tei stede, ae scholen gesloten te doen houden. I Jmuiden. Alhier is een 23-jarig meis je aan de griep overleden. Hier is binnengekomen de stoom treiler Dorothea „ïjm. 93", waarvan vrijwel alle opvarenden ziek waren. De schipper, de stuurman en twee matrozen lagen met de griep te kooi. Noodlottig schot. Op Nieuw jaarsmorgen heeft op een boerenhof stede, even over de grens bij Enschedé een noodlottig ongeluk plaats gehad, meldt het Vad. Toen eenige buren den landbouwer Fieke bezochten om hem hun Nieuw- jaarswenschen aan te bieden, trad 'm jonge knecht, de Nederlander Joris- sen, de bezoekers tegemoet, trok een revolver en loste eenige schoten. Een jongeman, Berkemeyer gehee- ten, werd door een kogel in het hoofd! getroffen. Ernstig gewond werd de jongen naari het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Jorissen werd door de politie gear- resteerd. Botsing. Gistermorgen zijn te Twello twee autobussen vol passagiers: Idoor verkeerd uitwijken in vólle vaart tegen 'elkander opgereden. Merkwaardig genoeg kregen de pas sagiers geen letsel, doch 'de voertuigen werden vernield. Op een krib gevaren. Om streeks te half acht is Woensdagavond ,,De Stad Amsterdam III" van de tN. V. Gustaaf E. van der Brouck te Antwerpen, bij mist op de tweede AAN HET ZOEKLICHT. Leiden, 7 Januari 1927. In het „Haagtche Volk" van gister avond komt een plaatje voor, waar onder staat te lezen: ,.Zoo het be hoort I Conferentie in „Parkzicht", Amsterdam, tusschen werkgevers en werknemers in het bouwbedrijf". Op het plaatje ziet men de vertegen woordigers der patroons- en arbeiders organisaties broederijk hijeen, en tot meerdere opluistering van dit feest hebben ze zich laten kieken. Inderdaad, zoo hoort het! Maar hoe is dit te rijmen met de Marxistische leer van den klassenstrijd: den on- verzoenlijken kamp tusschen de twee klassen dj^ in elkaar de doodsvijan den zien en steeds op eikaars vernie tiging bedacht zijn? Ook dit plaatje met onderschrift be wijst weer, dat de socialisten in de practijk telkens hun beginsel moeten verloochenen. Want de maatschappij is niet gegrond op strijd maar op sa menwerking tusschen patroons en ar beiders en het is zooals Da Costa zong: „Toenadering edscht Gods orde en dezer tijden nood, Toenadering waar ze ontbreekt van vorst en volk, van groot En klein, van rijk en arm, van standen en belangen". observator RECLAME. Restanten onzer Dameshoeden, nc allen nieuwste modellen I.£ü Zuiver wollen stoffen Meisjes- n na turken, leeftijd 5 arll.ïö Blauw Cheviot Matrozenpakjes 3.25 Blauw Ratiné longeniekkers. 2.75 Damesbontkragen en Sjaals, &M4 TftrM. *-34 thans 4.75 3.75 2.25 1.25 Haarlemmerstraat 130-136. krib boven Nieuwe Veer, in de ge meente Streefkerk gevaren. De bood is middendoor gebroken; vooreinde en achtereinde kwamen bei de aan den grond. Getracht zou worden de boot bijl hoog water vlot te sleepen en met 'n stoompomp het binnendringende wa ter weg te pompen. De boot zal dna naar een werf te Krimpen a.d. Leid worden gesleept. De bemanning behoefde het schip» niet te verlaten. De vermiste brief. In ver band met het dezer dagen vermelde bericht betreffende de vermissing van) een aangeteekenden brief met h^l.OOÜ verzonden door de Geldersche Cre- dietvereeniging te Winterswijk, deelt! de directeur van het postkantoor al daar mede, dat blijkens een ingesteld! onderzoek de brief in goede orde door het postkantoor is verzonden, zoodav vermissing aldaar is buitengesloten. Een krankzinnige. W;oensi dagavond werd de politie te Rijswijï «door het politiebureau aan den Rijs- wijkschen weg te 's Gravenhage ge waarschuwd, dat een gedeeltelijk al si vrouw gekleide, waarschijnlijk krank zinnige man op een damesfiets in de richting Rijswijk was gereden. ;Het mocht de politie niet gelukken den man te pakken te krijgen. Van ochtend heeft echter een jongedame uit de Eiklaan. aangifte gedaan, dat zij gisteren op weg naar huis is lastig gevallen door een man op een dames fiets, die een -vrouwenrokje en een dameshoedje droeg. De politie zet haar onderzoek voort TWEEDE BLAD. WAT OE BLADEN ZEGGEN. Ons vooxuit. In schier elk opzicht zijn wij op so ciaal gebied België vooruit, zoo lezen wij in ..Patrimonium". De lootten zijn ten onzent belang rijk hooger. De woningtoestanden zijn hier veel beter .Ons volksonderwijs staat op hooger peil. En nog op meer ware te wijzen. De schaduwzijde is de groote werkloosheid ten onzent. En nu hebben althans op één gebied de Belgische winkelbedienden een voorsprong gekregen. De ..Moniteur" (de Belgische Staats courant) heeft een koninklijk besluit afgekondigd, waarbij bepaald wordt, dat de aebt-urige werkdag en de week van 48 uur vanaf 1 Jan. ook op win kelpersoneel van toepassing is. In ge vallen, waarin de wet op de- Zondags rust uitzonderingen voorziet, mag aan bet totaal van. 48 uren vier uren Zon- dagswerk worden toegevoegd, op voor waarde evenwel, dat ieder jaar aan het betrokken personeel 13 volle da gen extra-verlof wordt ge-geven. Ten onzent zijn wij, helaas, zoo ver nog niet. Wij moeten hier wachten op een wetsontwerp inizake de winkelsluiting, dat reed9 lang geleden werd aange kondigd, maar waarover nu weer ad viezen worden ingewonnen. Eerst na de totstandkoming van dit wetsontwerp op z'n vroegst dus in den loop van 1923 zal de Arbeids wet worden toe-gepast voor het win kelpersoneel, hetgeen uiteraard nog wiet de invoering van de 48-urige ar beidsweek beduidt. Wij blijven er bij, dat op de Rijks- winkelsluitingswet niet per se behoeft gewacht te worden, nu er zooveel ge meentelijke verordeningen bestaan., die, in verband met. de behoeften snel gewijzigd kunnen worden. Lanqzaam herstel. In de nieuwjaarsrede-voeringen van meerdere voorzitters van Kamers van Koophandel, zoo lezen wij in „De Zeeuw" viel een optimistische toon te beluisteren De heer Krelage te Haarlem sprak van een lichte verbetering die in Ne derland op economisch terrein valt waar te nemen en ziin Amsterdam- sche collega, de heer Heldring, liet zich in denzelfden geest uit. Na gewezen te hebben op de vermin derde uitvoer van tninboitwgewassen, naar Duitschland, het invoerverbod van versch vleescb in Engeland en de lage prijzen waarmee het zuivelbedrijf heeft te kampen, waartegenover staat een weer opleven van enkele takken van nijverheid, vervolgde hij: „Alles tezamen genomen heeft men den indruk .dat de stijgende lijn van vorige jaren, onder den invloed van bijzondere omstandigheden in het af- geloopen jaar horizontaal heeft geloo- pen, doch dat zij behoudens onvoor ziene nieuwe hindernissen, haar zwak opgaande richting zal hervatten, naar mate de internationale opkooper. n.l. Duitschland aan koopkracht wint. Groot optimisme kan men echter niet voeden, zoolang 't protectionisme van andere statten hoogtii blijft vieren" De spreker had er aan toe kunnen voegen: en zoolang Nederland onder den invloed "van het vrijhandels dog ma met den eenzijdigen vrijen invoer blijft, dwepen. Intusschen blijft hte een verblijdend verschijnsel, dat vani een langzaam herstel van den economischen toe stand kan gesproken worden. KERK EN SCHOOL. netd. herv. kerk. B ©roepeen: Te Putten o. d. Veluwe (2e pred.), B. Batelaan, te Utrecht. GE RE F. KERKEN. Ber'oepen: Te Amsterdam-West, W. H. den Hou ting, te Huizum. RADIO KERKDIENSTEN. Gistermiddag heeft een uit den ker keraad der Ned. Hervormde Gemeente te Rotterdam gevormde commissie voor FEUILLETON. Opoffering beloond. 86) Zij was getuige geweest van treu rige verwijten, die haar ouders elkaar ten opzichte vr.n Keer. gemaakt had den, zoodat zij niets meer vreesde dan een hernieuwing van zulke droeve tooneelen. De nieuw-aangekomene was een oude intieme familie-vriend. Daar hij sinds lange jaren als we duwnaar zonder kinderen was achter gelaten, koesterde hij een bijna vader lijke genegenheid jegens Piëta, voor wie bij altijd „oom Thom" bad willen blijven, zooals zii bem altijd van baar vroegste jeugd af noemde. Piëta herinnerde zich nog zijn wer kelijk bedroefd, beleedigd gezicht, toen zij na een paar jaren scheiding waarin, zij vernomen had, dat zij vol strekt geen familie van elkaar waren gemeend had hem met „mijnheer" te moeten aanspreken. 'Htij verklaarde toen, dat, als zij voortging hem zoo als vreemdeling te behandelen, hij nooit weer een voet bij .hen in buis zou zetten; waarom zij dan ook maar toegaf en hem „oom Thom" noemen bleef. De bezoeken van baron Van Bruine berg waren gewoonlijk voor Piëta een waar genoegen. Maar vandaag vooral .bad zij, een gevoel alsof in hem een radio-uitzending van kerkdiensten in het kerkeraadsgebouw een vergadering ge houden. Het doel was een comité voo* het geheele land te vormen, dal de» radio-uitzending van kerkdiensten in He: vormd-rechtzinnigen geest kan regelen. De heer P. C. Tolk uit Hilversum deel1 de mee, dat er eenigen tijd geleden reeds een voorlcopig comité gevormd, is waarin zitting hebben Ds. L. J. v. Leeuwen te Hilversum, Ds. A. J. Worm- goor te Bussum, Ds. M. Jongebreur te Veenendaal en Dr. G. W. Oberman te Utrecht. De vergadering besloot toen, geen afzonderlijk comité te vormen, doch ad hesie te betuigen aan het reeds be staande. PRACHTIG VOORBEELD. Uit het kerkeraadsverslag van de .Geref. Kerk van Nijmegen haalt de Bazuin het volgende voorstel van dea praeses. De praeses overwegende, datonze gemeente door het vertrek van onder scheidene leden niet alleen geestelijke maar ook niet geringe finantiêele schade heeft geleden; overwegende, dat de stof felijke nooden dezelfde blijven, ja, deze veeleer door den Evangeliastie-arbeid en de noodzakelijkheid van de stichting van een gebouw voor dat doel stijgen, stelt aan den kerkeraad voor, om vanaf i Januari 1927 zijn vóór dat jaar en volgende jaren vastgestelde traktement met f 1000,te verminderen, met dien verstande, dat deze vrijgekomen som van f 1000 over het jaar 1927 deels be steed worde voor het verven der ban ken en deels voor den Evangelisatie- arbeid; en dat daarna, zoolang hij dienst doend predikant dezer gemeente zij, elk 'jaar, alzoo vanaf 1 Jan. 1928, deze som den Evangelisatie-arbeid ten goede kome. De Kerkeraad neemt dit voorstel met vreugde aan. Br. Herstel brengt na mens den Kerkeraad den praeses en zijn echtgenoote een woord van* warmen dank voor deze hunne beschikking toe. UIT ONZE INDIEN. DE COMMUNISTISCHE WOELINGEN IN WEST-SUMATRA. Do landvoogd opende de persconfe rentie met de beste wenschen voor het nieuwe jaar, waarna Z.Exc. de hoop uitsprak, voor een goed resultaat van het op deze wijze houden van contact met de pers. Op een desbetreffende vraag ant woordde jihr. De Graaff, dat wetswijzi gingen 0111 tot doelmatiger bestrijding van het communisme te komen, niet overwogen zijn. Samenwexkina met de Straits- Settlements. Hij hoopte, dat het bestuur van de Straits door ruimer gebruikmaking van de Bamishment-Act zal helpen, door de lieden die in naburige kolo niën onrust stichten, te verwijderen. De daarbij te volgen methode kan zijni: verwijdering uit het land door over brenging op een boot naar Batavia, waar zij gearresteerd zouden worden. In Djobore zijn reeds twee verdach ten gearresteerd. De observatiepost te Singapore zal worden uitgebreid, poli tie uit Nederlandsch-Indië Is daar reeds aanwezig. De landvoogd deelde mede, dat pre ventieve maatregelen tot breking van het commuistisch contact met het bui tenland en scherper controle op de paspoorten in overweging waren. Uitroeiing van de commnnis- tiscre piopaganda in het moe derland. De uitroeiing van de communisti sche propaganda in Nederland,, die ge richt is tegen het gezag in Indië, be hoort tot de competentie van het op perbestuur. De landvoogd toonde zich huiverig om over te gaan tot uitbrei ding van de strafbepalingen in Indië tegen de communistische propaganda omdat die propaganda een rekbaar en veel omvattend begrip iis. Jhr. De Graeff noemde de gebeur tenissen op West-Sumatra een com munistische explosie, waarbij een zui ver opstandige beweging geëxploiteerd is. Buitenlandsche invloeden. Indië zal tot voorlichting van het buitenland veel bijdragen en de land- bij zondere hulp voor haar was komen opdagen. Hoe graag had zij hem dat pijnlijke verdriet, wat haar kwelde, toevertrouwd. Zij meende, dat, als de baron bij hen geweest was gedurende die droeve gebeurtenissen, de zaken nooit zulk een loop zouden hebben ge nomen. Hij had nergens belang bij en zou dus veel onpartijdiger, veel recht vaardiger een oordeel hebben kunnen uitspreken. Hij zou zeker den jongen officier niet zoo hebben laten veroordeelen, zonder ten minste getracht te hebben zijn verdediging op zich te nemen. Hij kende Walter sinds langen tijd, en had hem dikwijls ontmoet. Hij had hem vaak uitgenoodigd op jachtpar tijen en hem dikwijls aan tafel genoo- digd; en bij verscheidene gelegenhe den had hij een werkelijke belangstel ling voor hem betoond. Hij was een der eersten geweest, die de genegen heid der jongelui voor elkaar had opgemerkt. En al had hij ook aanvan kelijk, evenals de bankier de eischen voor Piëta hooger gesteld, de jonge man had zoon uitstekenden indruk op hem gemaakt door zijn persoonlijk karakter en zijn degelijken levenswan del, dat hij besloten had, zooveel hij kon, de moeilijkheden die hun beiden in den weg 9tonden. te helpen weg ruimen. Het gesprek .bleef zeer levendig, zoo wel gedurende het diner, als daarna, toen de familie zich terugtrok in het AfiiOZU Alle belangrijke onderwerpen wer den beurt om beurt behandeld. Gul- do was een vurig voorvechter der mo derne wetenschap; hij verdedigde zijn ideeën met warmte en over alle on derwerpen had hij origineel© opmer kingen. die zijn gesprek aantrekkelijk maakten voor een ieder. Piëta had daarom, tot haar groot genoegen, meer te luisteren dan te spreken. Maar toch, al trachtte zii in te stem men met de opgeruimdheid van die haar omringden, de baron, met zijn fijne opmerkingsgave, zag spoedig den droefgeestigen blik van hare oogen en hii hoorde soms een vreemdjen klank in haar stem. Hii wist niets van al les. wat er was voorgevallen, maar hii voelde, zooals fijngevoelige harten dat voelen kunnen, dat alleen de af we' zigheid van den jongen officier de oorzaak kon zijn van Pieta's droef heid. Hij dacht, dat het haar aange naam zon zijn van hem te hooren spreken en bij bet eerste stille oogen blikje het beste gaf hij een wending aan het gesprek. „Mijn tijd is zoo bezet geweest de laatste dagen, dat ik geen courant heb kunnen openslaan. Hoe staat het toch met den oorlog in Ohiua? Het gelaat van het jonge meisje, eerst bleek, werd vuurrood. „Die is bijnla geëindigd geloof ik. Ten minste verschillende kranten schrijven t. Men spreekt er overigens niet veel meer over, sinds de verbon den troepen de hoofdstad bemachtigd hebben", antwoordde de bankier op onverschilligen toon. „De kranten zijn niet erg vertrouw baar waarde oom. Er zijn nog verschei dene kwartieren in Peking waar het erg onvoorzichtig zou zijn zich te war gen zonder geleide, en nu spreek ik nog niet eens van verdere punten van China, waar de Boksers, verborgen in het struikgewas, dagelijks onder de Europeesche troepen verscheidene slachtoffers maken". Aller blikken wendden zich naar den markies. „Kent u iemand, die deel uitmaakt van het expeditie-corps", vroeg baron Van Bruineberg. „Ja. Reinier Tenders, een ouden vriend van me. een broer bijna. We ziin elkaar altijd regelmatig blijven schrijven, sinds we van kostschool af gegaan zijn". t Mevrouw De Verbrugge zeide ver wonderd: „Wat is dat interessant, Guido! Be waar je al die brieven? Zij moeten wel zeer belangrijk zijn als je vriend zoo veel reist". „Reinier heeft bijna de geheele we reld doorkruist. Maar wat die brie ven vooral zoo belangrijk maakt, dat is. dat zij alle getuigen van de op rechtste vriendschap. U kunt niet ge- looven tante, hoe goed 'n woord doet. dat uit 'thart voortkomt, vooral bij mij, die al van mijn vroegste jaren af de zachte, opbeurende liefde van een vader en moeder heb moeten missen". Piëta wierp een sympathieken blik op het schoone gelaat van haar neef. „Ik begrijp je volkomen, Guido, en die laatste woorden strekkan je tot eer. Maak daarom in ruime mate ge bruik van onze gastvrijheid, wij zijn allen gelukkig je int ons midden te zien!" zeide de bankier. De jonge man dan.'kte met een lich te buiging. „Om op China terug' te kim en", her nam de barons, „LenooV heeft gevraagd om met het expeditie ^corps mee te gaan, hé? Ik wist er niets van, van morgen pas kwam ik het te weten, toen ik op mijn kamer een kort brief je van hem vond, waarin hij afscheid nam. Hebt u iets van Item gehoord?" ,jHij heeft deelgenomen aan het bombardement van Peking en is on gedeerd in de hoofdstad binnengerukt Hij vertoeft op bet oogetablik in het Europeesch kwartier", antwoordde de bankier kortweg, de woorden van het ontvangen telegram bijna letterlijk' herhalend. Guido de Servannais. zoc'ht in zijn portefeuille. „Luitenant Lenooy, zegt u? Maar ik geloof dat ik nog nieuws van hem heb, Ik geloof, dat dat de naam is van den bevelhebber van de af dee ling waar Reinier bij ingedeeld is Piëta sloeg haar oogledeD neer. op dat niemand haar ontroering merken zou £Wo*üt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5