Des avonds PUROL NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 3 JANUARI 1927 DAG-AGENDA. [fonderdag 6 Jan., 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Uitvoering v. d. Chr. Oratorium Ver. „Con Amore". Sassenheim. Zaterdag 1 Jan., 's av. half acht. Geref. Kerk: Orgelbespeling door den heer H. M. Keuning. Zondag 2 Januari, 's morg. tien uur „Jeruël", Middelstegracht 3, Samen komst: Spreker de Eerw. Heer W. Beram van Rotterdam, 's av. hall zeven de heer v. d. Horst. Dinsdag 4 Jan., 's av. half acht Stads gehoorzaal (ingang Aalmarkt) Gene rale repetitie v. d. uitv. v. „Con Amore" Sassenheim. Donderdag 6 Januari, 's av. acht uur: Geref. Kerk: Ds. K. Schilder, van Oegstgeest, over: „Het debat bij de koeien", voor „Patrimo nium". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag S tot en met Zondag 9 Januari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kern pen aerstraat 4, des nachts en des Zondags. BINNENLAND. DR. J. W. DE BRUYNE OVERLEDEN Op den laatsten dag van het vervlo gen jaar heeft onze kring in de hoofd stad een ernstig verlies geleden; Dr. J. W. de Bruyne, een broeder van den bekenden medicus van dien naam te Leiderdorp,4is niet meer. De directeur van onze Gereformeerde Ziekenver pleging is aan deze inrichting ontval len en zij, wier huisdokter hij was, verliezen in hem meer dan een genees heer, warm meelevend vriend. Reeds in het begin van dit jaar, zoo lezen wij in De Standaard, begon de gezondheid van Dr. de Bruyne te wan kelen en wie hem kenden, zagen wal dat hij er niet op vooruitging. Hij zelf spaarde zich niet, maar werkte onver poosd door. Behalve zijn arbeid aan de Ziekenverpleging had hij een uit gebreide particuliere praktijk; met bij na bovenmenschelijke inspanning heeft hij gearbeid zoolang hij kon. Men hoop te dat de zomervacantie baat zou bren gen; doch toen die voorbij was, bleek de uitwerking maar van weinig betee- kenis. Het ging al meer achteruit, tot voor enkele weken het werk moest worden opgegeven en er besloten werd tot een ernstige operatie. Het ging om het leven. De Bruyne, die=zelf zoo dik wijls troostend en hejpend aan sterf bedden had gestaan, wist dat zijn toe stand uiterst hachelijk was, maar bleef kallm voor zich uit staren, want hij Wist in Wien hij geloofde; de ver schrikking des doods was voor hem weggenomen; al verlangde hij zeer sterk weer terug te komen in zijn ar beid en in zijn gezin. De operatie gelukte, maar weldra bleek, dat de toestand hoogst zorgelijk was. Wat de kunst vermag en de lief de der zijnen kon uitdenken, werd aangewend; doch baat bracht het weinig. Wie hem dag en nacht om ringden hoopten' nog; vooral toen een ■van de laatste nachten eenige ver ademing bracht; doch hedenmorgen te 8 uur ontsliep hij. Het is voor onzen kring, voor de Ziekenverpleging voor zijn gezin een harde slag. De Bruyne was geen man, die zich bij voorkeur in het openbare leven be woog. Kundig geneesheer als hij was, nam hij van alles met belangstelling kennis wat op de medische weten schap betrekking had; ijverde hij voor de verbetering van het ziekenhuis wezen; maar op den voorgrond trad hij nooit. Daar was hij te bescheiden voor. Zijn groote eenvoud en zijn dik wijls zeldzaam gelukkig optreden, baanden hem den weg tot de harten van zijn patiënten, en in die harten blijft zijn naam leven met dankbare erkentenis. Er wordt veel in hem verloren. Wat de Gereformeerde Ziekenverpleging in hem ziet heengaan, is niet in een paar woorden te zeggen; wie hem daar kenden, beseffen hoe zwaar deze slag treft. God trooste allen, die om dezen dokter rouw dragen; en dat zijn er zeer velen; dat zijn bovenal zijn treurende weduwe en kinderen, die wel «»t aller meest de zwaartë van dit verlies hebben te dragen. PROV. STATENVERKIEZINGEN IN ZUID-HOLLAND. Naar wij vernemen, hebben Ged. Staten van Zuid-Holland den stem mingsdag ter verkiezing van leden der Provinciale Staten bepaald op Woensdag 6 April a.s. De candidaatstelling geschiedt, naar anen weet, op den laatsten Dinsdag der maand Februari. DE BELASTINGWETTEN. Vrijdag zijn afgekondigd de wetten tot wijziging van de personeele be lasting, de successiebelasting, de pro vinciale wet en de gemeentewet. WET OP DE RECHTERLIJKE ORGANISATIE. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over het ontwerp van wet op de rechterlijke organisatie merkt de minister ten aanzien van de te overwegen uitbreiding van het be- roepsrecht van de beslissingen der autoriteiten, belast met de uitoefening van toezicht en discipline over de ad vocaten en procureurs op, dat van oudsher de rechterlijke macht althans niet een tredeelte van het toezicht op de advocaten is belast. Voorts bestond er recht van beklag. De regeling gaf. voor zoover den Minister bekend is, nimmer tot klachten aanleiding. De minister kan niet inzien, dat er thans reden zou bestaan van het aloude in stituut af te wijken. UITKEERING VOLGENS DE ZEE ONGEVALLENWET. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft arrest gewezen in de zaak tus- schen de N.V. Kon. Holl. Lloyd te Am sterdam en de N.V. Verzekeringsbank „De Nieuwe Eerste Nederlandschete 's-Gravenhage. Tusschen partijen bestond een ver- zekerings-overeenkomst waarbij de Bank zich verbonden had tot betaling aan den Lloyd k fonds perdu der contante waarde van de renten, welke aan de leden van de bemanning van haar mail- en vrachtschepen of aan hun nagelaten betrekkingen mochten worden toegekend, o.a. wegens over lijden alleen ten gevolge van die on gevallen, waarvoor uitkeering ge schiedt overeenkomstig de oorlogs- zeëongevallenwet. Aan den derden machinst W. Y. was op reis van Amsterdam naar Buenos Aires in ^dienst van den Lloyd op de „Gelria" een ongeval met doode- lijken afloop overkomen. De Haagsche rechtbank verklaarde den Lloyd niet-ontvankeJijk in zijn vordering, omdat niet gesteld was dat het ongeval den machinist was over komen bij werkzaamheden, waarmede hij was belast, noch dat de gestelde handelingen, mét het oog op de werk zaamheden vah den machinist nood zakelijk waren. Het Hof vernietigde het vonnis der rechtbank en wees alsnog de ingestel de vordering toe met ëen rente van 6 pet. TWEE BELANGRIJKE i OPDRACHTEN Naar het Corr. Bur. mededeelt is de zer dagen het contract geteekend met -do Nationale Vliegtuig Industrie Den Haag voor den bouw hier te lande van achttien zeevliegtuigen van het type Doraer-Wal. Do Nationale Vliegtuig industrie heeft daarmede het licence- recht voor Nederland en Koloniën voor den bouw van Dornier-vliegtui- gen verkregen. De vliegbooten zullen van hetzelfde typo zijn als de reeds in Indië aanwezige toestellen, welke in het vorig jaar in Italië zijn gekocht, alleen met deze uitzondering dat zij, in stede van met twee Koils-Royce-mu toren met twee Laurent Dietrich motoren uitgerust zullen, worden. Hier imede wordt het motorvermogen opge voerd tot 900 P.K., waardoor de snel heid en.de mee te voeren nuttige last celangrijk verhongd kunnen worden. aarnaast verkreeg de Nederland sche Vliegtuigenfabiek te Amsterdam opdracht tot het bouwen van een groot zeevliegtuig type T. IV voorzien van drijvers en uitgerust met twee Laurent Dietrich motoren van 450 P.K. Dit .vliegtuig dient als proOftoestel voor een verder te volgen serie. De nieuwe vliegtuigen zijn bestemd voor de Marine- in Ned.-Indië. VERWARMING VAN TREINEN. In verband met. het feit, dat de ver warming van treinen, uit een groot aan taï wagons bestaande, steeds groote moeilijkheden oplevert, heeft dé direc tie van de Ned. Spoorwegen besloten om bij strenge vorst de treinen zoo klein mogelijk te maken, door n.l., waar 't maar eenigszins doenlijk is, rijtuigen te laten uitvallen. Voor trei nen, welke niet kleiner gemaakt kun nen worden, wegens drukte van het verkeer, zal de maatregel van splitsing toegepast worden. Hiervoor is thans een groot aantal facultatieve voor- en volgtreinen ingelegd, die dadelijk kun nen gaan loopén, zoodra de weersge steldheid dat noodzakelijk maakt. DE VEERDIENST ENKHUIZEN— STAVOREN. Gelijk in het Spoorboekje is vermeld wordt bij staking van den veerdienst EnkhuizenStavoren op de baanvak ken HoornEnkhuizen en Stavoren Leeuwarden een gewijzigde dienstre geling onderhouden (vervallen van eenige treinen en wijziging van an dere treinen). Thans heeft de directie der Ned. Spoorwegen bepaald, dat, indien de veerdienst in den loop van een dag ge staakt wordt, op dien dag de treinen loop onveranerd zal blijven. Eerst bij den aanvang van den volgenden dag wordt de gewijzigde dienstregeling in werking gesteld. PRESIDENT KRUGER's REISWAGEN Men herinnert zich dat onlangs de oude reiswagen van president Kruger door het bestuur van de Londensche City aan geneaal Hertzog als geschenk voor Zuid-Afrika is voorgedragen. Lord Kitchener had hem vroeger aan Lord Beadsted geschonken en deze had hem weer 'aan de City gegeven. De wagen is, naar thans gemeld wordt, den 24sten Dec. met het mo torschip Carnarvon. Castle naar Zuid- Afrika vertrokken. De reederij, de Union-Castle Mail Steamschip Com pany, vervoert hem vrachtvrij. Uit het Sociale Leven. BOODELIJKE MIJNONGEVALLEN IN 1926. Het jaar 1926 is vooral in de laatste maanden in verband met de Engel- sche staking voor het Nederlandsche mijnbedrijf in economisch opzicht*gun stig geweest. Maar dat niet alleen. Wa ren er in '25 43 doodelijke ongevallen te betreuren, waarvan 3 bovengrondsch, gedurende 't afgeloopen jaar waren er RECLAME. v' 'fcn, moet men voor het verkrijgen en behouden van een zachte en fraaie huid, de handen en het gelaat inwrijven met een weinig Doos 30 ct., Tube 80 ct. aanmerkelijk minder ongevallen met doodelijken afloop. In totaal waren er 34 slachtoffers dp' de verschillende Ne derlandsche mijnen, waarvan 4 boven grond sch. Van de ongevallen met doodelijken afloop geschiedden er naar wij in de „S. R. Ct." lezen onderscheiden lijk op de Staatsmijnen 15, waarvan 1 bovengrondsch (nl. op de staatsmijn Hendrik 5, op de Wilhelmina 5, op de Emma 3, waarvan 1 boven grondsch, en op de Maurits 2). Op de vier Oranje-Nassau mijnen, waren 11 doodelijke ongevallen, waar van 1 bovengrondsch; op de Willem Sofia 2 .waarvan 1 bovengrondsch; op de Laura 4, waarvan 1 bovengrondsch op de Domaniale mijn 1, en op de in aanbouw zijnde mijn Julia 1. UIT DE STEENINDUSTRIE. De organisatie van-werkgevers in de steenindustriè heeft het collectief contract 1926 opgezegd. Waarschijnlijk op 4 Januari a.s. zal een conferentie plaats hebben met de besturen der sa menwerkende arbeidersvereenigingen, over een nieuwe overeenkomst. UIT DE SCHOENINDUSTRIE. De Minister van Arbeid heeft de sei zoenoverwerkvergunning die sinds '22 in de schoenindustrie bestaat, met in gang van 1 Jan. 1927- ingetrokken. De 48-urige arbeidskweek zal na dien da tum voor deze industrie dus weer re gel zijn. UIT ONZE INDIEN. EEN FLINK INLANDSCH VORST. In alle Maleische staten wordt de moed van den sultan van Perak gepre zen, die aan liet hoofd van zijn amb tenaren met gevaar van zijn leven aan de redding van de slachtoffers der overstroomingen heeft meegeholpen. De overstrpomingen, veroorzaakt door een stijging van 13 meter, van het water der rivieren in de omgeving van Kualakangsar, hebben tal van dorpen van inlanders weggespoeld. In heel Perak speeliden zich afschuwe lijke tooneelen af. Bij de bruggen zijn de waterwegen versperd door lijken van kinderen, die door him ouders in wrakke bootjes waren gëzet, in de hoop, hen hei leven te doen behou den. Men gelooft, dat er zeer veel menchen verdronken zijn en duizen den dakloos, zijn geworden. De schade is niet te becijferen. OVERSTROOMINGEN. De spoorverbinding tusschen Medan Belawah wordt 'shel hersteld. De toestand te Serdang is slecht. De groo te Wampoe-rivier-dijken zijn doorge broken. Het water staat twee meter boven de rails en- een meter' boven den rijweg. - r RADIOVERBINDING INDIë—PARIJS. Een rcehtstréeksche radio-verbin ding tusschen Indië en Parijs wordt 5 Januari ingesteld interneering: Het eerste deel van degenen, die in aanmerking kom en om te worden ge ïnterneerd, gaat aan het einde van Ja nuari naar Boven-Digoel op ZuidrNw.- Guinea. STOPZETTING. Inzake het geschil tusschen de re- geering en de H'ol lands che Aanneming Mij. betreffende de stopzetting van 't werk der derde Priok-haven is een ar- bitragercommissie benoemd, bestaan de uit de professoren Van Kan, Van Breen en De Vos. DIRECTEUR GOUVERNEMENTS- BEDRIJVEN. De Javabode noemt als zeer ernsti- gen candidaat voor het ambt van di recteur der gouvernementsbedrijven, den hoofdinspecteur der Staatsspoor Staargaard. KADETËRRE1N TE BELAWAN. Een overeenkomst is geteekend door de regeering met de Stoomvaart Mij. •Nederland" en-de Neti. Indische Scheep vaart-Etablissementen inzake de huur van kade-terrein te Balawan voor den duur van 2ö jaar. GEMENGD NIEUWS. DS WAGEN EN DE SCHUIT. Het is èen zeer ingewikkelde kwes tie: De man had een woonwagen en de juffrouw een woonschuit. Beiden wil den ze graag hun eigendom tegen een behoorlijken prijs natuurlijk van de hand doen. Zij maakten een af spraak: de man zou de woonschuit in orde houden en trachten haar te ver- koopen. Mocht "dit gelukken, dan zou de juffrouw den wagen van den man koopen, Er kwamen liefhebbers voor de schuit, die in den Boezem lag; de man leidde de menschen rond in de verschillende compartimenten eri hij prees derzetver voortreffelijkheden Langs den kant stond zijn wagen te wachten Toen is de juffrouw een zekere juffrouw P. gekomen; zij klom op den bok, legde de zweep over het paard en verdween in gestrekten draf Dat was niet volgens afspraak. De eigenaar van den wagen, de 36-jarige woonwagenbewoner J. 't L. zoekt hu zijn kast, het paard en de juffrouw. De politie helpt hem. Brand door k a m e r v u u r w e r k;. Gistermiddag i s te 'Amsterdam, in het pand Heiligewegl 2628, waarin fevestigd zijn het café 'Moderne en een anSinstituut van Hinte, bran'ci uitge broken. i Oorzaak was het afsteken van ka mervuurwerk. Een z.g. zilversterretje eindigde zijn baan in de kunstmatige sneeuw van den kerstboom. De bewoner van het huis waar de brand uitbrak haidi zich te bed begeven en kon zich met hioeite redden. Het geheele pand ïs uitgebrand. (Verzekering dekt de schade. Kleine spoor we gong evallen. Oudejaarsdag heeft te Amster dam op het 'rangeerterrein van het Centraal station een ontsporing plaats gehad. Een locomotief "kwam 'awarsi op de rail te staan. Des avonds reed een trein van het station Doklaan nalar het station IWl P. Vermoedelijk door kwaadwillig heid wetd onder het rijden een wis sel omgelegd, waardoor" het achterste deel van den trein een ahder spoor volgde. Een der twee ontspoorde wa gens kwam daardoor in aanraking met een wagen, welke op het terrein stond en die 'daardoor eveneens uit de rail ging. De zijwanden van den tweéden wagen werden ingedrukt. Ook het wis sel werd beschadigd. Het ongeval ver oorzaakte geen stagnatie ïn den dienst Rotterdam heeft tenslotte ook nog een geval te boeken gekregen. Naar men meldt, liep Vrijdagmidl dag te ongeveer 3 uur een goederen wagen van de Rott. Tramweg Mijl' m de Rosestraat, door onbekende oor zaak uit de rails. De wagen kantelde, waardoor de lijn in beiae richtingen versperd werd. Persoonlijke ongeluk ken gebeurden er niet. In ongeveer een uur tijds had' men de baan weer vrij. De materieele schade is niet groot Vulkaanuitbarsting. Uit Duitsch-Harbour (Alaska) wordt ge meld, dat uit den vulkaan Makusm, op het eiland Unalaschka een dikke vurige rook opstijgt; gelijktijdig zijn aardbevingen waargenomen. Men vreest, dat de bewoners van een dorp in de nabijheid van (den vulkaan, zich in gevaar bevinden. De sneeuw. Naar uit Madrid wordt gemeld, is het na urenlangen arbeid gelukt den trein, die op het tra ject Madrid-Albacete ingesneeuwd was en den te hulp gezonden trein te be vrijden. De sneeuw/blijft nog steeds vallen. Dientengevolge kunnen tal van treinen niet loopen. Vele baanwachters zijn door de sneeuw geheel van de buiten wereld afgesneden. Uit den tij d der F.ransche overheersching. De „Geld. Bo de", die in den Gelderschen Achter- hdek verschijnt, bevatte dezer dagen het volgende bericht: Een jonge Duitscher, die werkzaam! was op een boerderij 'in de buurtschap „De Brinkheurne", bij Winterswijk, bracht een bezoek aan zijn geboorte plaats Bocholt. Daar vertelde hij aan een zeer ouden man, dat hij in Wiinterswijkl werkzaam was. Bij den ouden man werden toen blijk' baar herinneringen levendig. Hij 'deel' de den jongen Duitscher mede, dat zijn vader in Napoleons tijd gediend! had op een bouwplaats aan den Kot- tenschen weg, en dat op deze boerderij! een kozak, die het den menschen las tig maakte, was dood geslagen en op zeer geheimzinnige wijze was begra ven in den koestal, „daar waar de eer ste koe stond". Na zijn terugkomst vertelde de jon geman dit op zijn beurt aan de ar beiders die bezig waren den stal te verbouwen. Zij zochten en vonden op de aangeduide plaats een menschen- geraamte met .nog een paar gave schoenen, alsmede eenige overblijf selen van een soldatenkleeding. Gegrepen. V rijdagmorgen reed een 40-jarige handelaar in kippen op den weg van N. Amsterdam naar Schoonoord met een hondekar, toen achter hem, uit de richting Sleen, ,de stoomtram naderde. Vermoedelijk door den schrik, sprong de hond plotseling opzij met het gevolg, dat de wagen omsloeg en de man op de rails terecht kwam met1 het gevolg, dat hij door den motorwa gen gegrepen werd. Hii werd op slag gedood. De wagen werd vernield. Ook de hond is ge- idoöd. Neemt geen effecten mede. Naar aan het departement van Financien bericht wordt, is het in den laatsten tijd herhaaldelijk voorgeko- ,men, dat landgenoten zonder voorat- gaande toestemming van het Fransche ministerie van Financien te goeder trouw geldswaardige papieren in Frankrijk hebben ingevoerd. Deze effecten werden dan in beslag génömen, terwijl later na teruggave 'n nooge boete werd opgelegd. Men vestigt er de aandacht op, 'dat de invoer van geldwaardige pa pieren in Frankrijk zonder een buiten gewone vergunning verboden is. Geledigd Te Venraay is ge arresteerd en vervolgens naar het huis van Bewaring te Roermond overge bracht een zwerver, zekere K., idie in de R. K. keik op heeterdaad was' betrapt bij het ledigen van de offer blokken. K. heeft reeds een zestal vonnissen! voor een zelfde feit achter den rug. Gestoken. Op den avond van •Nieuwjaarsdag kregen eenige perso nen uit donker Amsterdam in d'e Q,ujd& brugsteeg twist om een vrouw, Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet "1| Burgemeester en Wethouders van Lei- dein', brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. W. Nieuwenhuis en rechtverkrijgen den tot het oprichten van een vleesch- beiwerkingsinrichting in het perceel Gas- straat No. 4, kadastraal bekend gemeen te Leiden, Sectie N. No. 693; b. P. Stoeken en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de ververij en gtoomerij! in de perceelen Voldersgracht No. 23 én van Dishof No. 6, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie H, Nas. 2929 en 2739; c. de N.V. Leidsohe Coöperat. Melk inrichting „De Landbouw" en rechtver krijgenden, tot het uitbreiden van da zuivelinrichting in het perceel Rijnsbur- gersingel No. 23. kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie A. No. 1079. Leiden', 30 December 1926. 1 N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Een hunner stak zijn tegenstander met een mes ter hoogte van de ribben waardoor een lichte wonde ontstond. De getroffene werd in het Binnen' gasthuis verbonden en kon naar huis' gaan. Een rechercheur van het bureau/ (Warmoesstraat arresteerde den dadëil Nadat proces-verbaal was opge maakt, werd hij' op vrije voeten ge'-; steld. Revolvergevecht. 'Op; Oude jaarsnacht is het te Heerlen in het' woonwagenkamp op den Heksenbergp bij een twist tot een revolvergevecht'' gekomen tusschen de woonwagenbe.- woners, de gebr. V. en zekeren S, De schutters hadden zich achter hun.' woonwagens opgestel d, en losten tal rij' ke schoten op elkander, echter zon-' der te treffen. De politie, die door andere bewo ners, die in grooten angst verkeerden,/ gewaarschuwd werd, wist de-drie per sonen te arresteeren en nam twee mét Scherp geladen revolvers in beslag. Ernstig gestoken. In het! beruchte Palemig te Heerlen bestónd reeds geruimen tijd een veete tegenr de Gebr. Toosten, bekende vechters-: bazen uit Musschemig, met het gevolg,, dat een der broeders 4 maanden ge leden bij een twist zeer ernstig gesto ken werd. Daar dezer dagen de man uit het, hospitaal ontslagen was, vermoedde men, dat het wederom tot een ge vecht zou komen. Dit vermoeden werd Nieuwjaarsdag toen dit lid der familie Toosten zicii naar Palemig begaf, om de menschenj naar hij zeide „aan riemen te snijden" bewaarheid. Weldra ontstond nu een vechtpartij! en werd de man opnieuvv zeer ernstigl in arm en borst gestoken. Hij werd naar het hospitaal overge bracht. Gisteravond was zijn toestand vrijt Aanrijding. Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur, heeft m. de Ferdi nand Bolstraat bij 'de Jan Steenstraat te Amsterdam, een aanrijding plaat'» gehad tusschen een motorwageil van lijn 4 en een sleeperswagen. De voer man van den wagen viel van den-bok1 en kwam onder de tram terecht, jn bewusteloozen toestand werd het slachtoffer per auto van den G.G.D. naar het Binnengasthuis vervoerd. - Er is eenige materieele schade aan tram en vrachtwagen toegebracht. De toestand van den voerman is redelijk' wel. Vi e 2 rn o r z e 1 d. Vrijdagavond te negen uur heeft op den Westersingei hoek Nieuwen Binnenweg, te Rotter dam een afgriiselijk ongeval met doo- oeliiken afloop plaats gehad. - Uit de richting der stad naderde 'n tramwagen van lijn 11, bestuurd dopr idea 29-jarigen conducteur N. v. fd. L. De tram. die juist in de bocht was, reed langzaam. De 55-jarige Anton J. F. van Pelt, firmant, gewoond 'hebbende op den binnenweg, wilde op het achterbalcon van den bijwagen springen, toen hij' misstapte en tusschen de wielen ge- Taakte Nagenoeg vermorzeld werd zijn lijid na eenigen toen dé wagen wan opgevijzeld, te voorschijn gènaalcl. Men vervoerde het naar het zieken! huis aan den Cool§ingel. De heer v. d. P. was ongehuwd, Den conducteur treft geen schuld. BUITENLAND. AARDSCHOKKEN IN CALIFORNIA, Schade voor een millioen dollar. Naar uit Los Angeles gemeld wordt, ziijn er in Californië aardschokken waar genomen op punten, welke onderling "op 150 mijl afstand gelegen zijn. Van ver- liezen 'aan menschenlevens wordt géén melding gemaakt. Uit San Francisco wordt gemeld, dat de aardschokken er waren er een heele reeks, en zij werden met tusscheh- poozen van twee minuten waargenomen in het zuiden van Californië voor een millioen dollar schade hebben aan gericht. De schokken begonnen te mid- dernacht en nog uren daarna voelde men .trillingen. Speciaal de Stad Calexico én ook de over de Mexicaansche grens ge- legen plaats Mexicali hebben te lijden gehad. In andere grensplaatsen is even eens schade veroorzaakt. De gouverneur van Neder-Californië verklaart, dat te Mexicali in Mexieo de/ krijgswet moest afgekondigd worden ten

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2