Parol bij Winterhanden en Wintervoeten. Eo«co.sn 30 ct. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 29 DECEMBER 1926 RECLAME GEMENGD NIEUWS. Ovcrstroominv. Door esn. overstrooming van-' tie Cumberlandrï vier werden twee duizend inwoners v. Nashville (Tennessee) gedwongen hun woning te verlaten. Het noordelijken oostelijk gedeelte der stad staat groen Wendeels onder water. Ook Arkansas beeft van storm en Overstroomingen veel te lijden. Stormweer. Gedurende de laatste dagen heeft in he: Engelsche Kanaal en op den Atlantischen Oce- iaan een hevig)© storm gewoed. Ver scheidene ongevallen worden vermeld. De bemanning van het North Good fwin vuurschip was vier dagen geiso- ïeerd en-kon geen verbinding met den iwal krijgen. i Gedood. Op een station in de btiurt van Toulon is een trein inge* reden op een troepje scholieren, die Onder leiding van een geestelijlce 'n uitstapje hadden gemaakt. Een jongen van 15 jaar werd ge- (doodr terwijl een andere jongen en |de geestelijke ernstig gewond werden. De koude. De strenge koude in het Zuidelijk gedeelte van het Zwar öe Woud duurt nog voort. Het eigenaardige verschijnsel doet zich hier voor, dat, tenvijl tijdens de Kerstdagen op de bergen lo—20 gr. {vorst werd geregistreerd en in de Idalen gemiddeld 10 gr., thans in het jgebied van den Feldberg de tempera tuur tot boven het vriespunt is ge stegen, terwijl in de dalen de termo- meter nog 10 graden vorst aanwijst. Sedert verleden week Donderdag is geen sneeuw meer gevallen. Door da gladheid van de wegen hebben ver scheidene autobusdiensten hun dienst gestaakt. Overreden en gedood. Gis termergen is op de spoorlijn Zeven bergenLage Zwaluwe bij de kom Ider gemeci. e Zevenbergen het lijk ge vonden van den 64-jarigen arbeider iVerhoet uit die gemeente. Het lichaam was door midden gereden, zoodat aan weerszijden van de lijn een gedeelte ,van het lijk lag. Het horloge, dat op den man ge- ivonden werd, was op b uur olijven stil Staan, zoodat vermoed wordt, dat V. Idoor den goederentrein van 6 uur is (overleden. Ge grepen. Men mei dit uit Doe Itinchem d.d. 23 Dec Hedenmiddag is een vrachtauto der tram Zutphen Emmerik op een on- Ibewaakten overweg bij deze gemeente door een goederentrein gegrepen en •totaal vermeid. De chaufleur bracht het er at met leenige bloedige hoofdwonden. De locomotief werd zoodanig bescha jdigd. dat £e door een andere moest .woraen vervangen. Branden. In de Landstraat tei Bussum is afgebrand het perceel, be woond door de familie Donkervoet, ttieovijl deze niet thuis was. De inboedel waarvan niets kon ge red worden, was niet verzekerd. In de vlammen is roede opgegaan ieen houten kistje met f 500 aan bank papier en een poriemonnaie, inhou dende f 20. Te Enschedé is gisteravond de ketelmakerij van de firma C. Laarhuis en zonen, aan den Cromiiois d i eekwegj idoor onbekende oorzaak afgebrand. Te Kalienkote onder Steenwij- kerwold is het boerenhuis van den landbouwer J. Duiven, door brand ver Hield. Een partij hooi en koren en een deel van den inboedel ging mede ver loren. Het veis werd gered. Vermoe delijke oorzaak het sy 'en vr.n kind© ren met lucifers. .Verzekering dekt de schade. Te Leutingiewoldie onder Roden is de behuizing, bewoond dóór den heer T. Brink, afgebrand. Niets feon worden gered. Oorzaak jonbekend. Inbraken. Door het verbreken van een ruit hebben inbrekers zich i. d. nacht v. Zaterdag op Zondag toegang ver schaft tot de woningen van de families) Stork aan de Franssen van de Put- telaan, en Boldert aan den Wjouden- ber^schen weg te Rotterdam. Beide families zijn tijdelijk aiwezigi zoodat nog niet kon woraen vastgei steld wat wordt gemist. Aangereden. Op den hoek .Kronenburgersingel Smetiusstraat te Nijmegen, werd Zaterdagavond de mo torrijder R. uit den Hagenkampschen. plots door een auto gegrepen, motorrijder werd tegen den grond geslagen en werd ernstig ge wond. Hij moest per auto huiswaarts •gereden worden. Ongeluk. Men meldt uit Ter- borg: Op Vulkaansoord had Vrijdagmid dag een ernstig ongeluk plaats. De werkman J. uit Ulft kroeg in de modelmakerij een stu'k hout tegen het lmkeroo^, dat var de cirioelzaag vloog :Hij .werd onmiddellijk door eigen per soneel verbonden. Inmidde s werd de patiënt pea* auto naar Dr. Bosch ver voerd, ai© onmiddellijke overbrenging naar Arnhem adviseerde. Hij is daar onder behandeling van Dr. Waardenburg gesteld en in het oog lij dersgesticht opgenomen. Men vreest, dat hü het oog zal moeten missen. Auto-ongeval. Op den Rijks weg te Sittard reed de architect "D. Vrijdag, tegen den avond, met zijn auto tegen een boom op, om een ar beider, die met zijn rijwiel verkeerdl •uitweek, niet aan te rijden. De heer D. en zijn vrouw liepen beiden eenige lichte kwetsuren op. De auto werd bijna totaal vernield. Smokkelen. Een 17-jarig!© jongen uit Bleijerheide '(gem. Keric- rade) is onder de gemeente Stolberg door de Duitsche politie aangehouden Hij vervoerde in een vrachtauto- met dubbelen bodem ruim 250 kilo< gesmokkelde koffie, we'ke frauduleus van Kerkrade naar Duitschland ver voerd was. De chauffeur is naar Aken overga bracht; de auto en de contrabanaa zijn in beslag genomen. Kerstgave. LHet geheele per soneel der „Kamper Emaille-fabrletten' te Kampen, circa. 6oo man, ontving als Kerstgave een halve week loon extra. Hiermede was een bedrag van f7000 gemoeid. Jubilee. Op 30 December as. zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer Ant. Scheermakera werd aangesteld tot directeur van het exped t:^kantoor van Gend en Loos te Oudênbosch. Inbraak. Tenvijl de bewoners uitstedig waren, is gisternacht inge broken in 'de bij Deventer gelegen villa „Borgerhof", van den heer Muller, si garenfabrikant te Deventer. De dieven zijn do-er het keukenraam binnengekomen en hebben in de ver schillende kamers de kasten, die alle ongesloten waren, doorsnuffeld, ter wijl een gesloten schrijfbureau werd opengebroken. Ontvreemd is een be drag van ongeveer f 70. De groote voorraad zilverwerk bleef onaange roerd, zoodat het d° dieve.i blijkbaar alleen om geld te deen was. De wijze waarop deze inbraak met diefstal heeft plaats gehad,, wekt het vermoeden, dat de beide Duitschers, die voor eenige dagen een aanslag pleegden op de Levepter politie hier weer aan het werk zijn geweest. Door zekeren L.; wonende Rog gestraat, is bij de politie aangifte ge daan, dat ten zijnent was ingebroken en een bedrag aan geld ad f 300 was gestolen. Diefstal. Door de politie te Nijmegen is zekere H. L., venter uit Amsterdam aangehouden, die te Nij megen uit de gangen van verschillen de woningen kleed eren stal en ze inde bank van leening beleende. Teruggekregen. Een Ne derlandsen koopman was dit najaar door een Duitsch dienstmeisje vopr een waarde van 25.000 mark 'aan sie raden bestolen. Het meisje was met den buit naar haar land teruggekeerd en de koop man had bij de Duitsche politie geen aangifte van den diefstal gedaan. Toen hii echter voor Kerstmis (23 Dec.^ te Berlijn moest .zijn, wendd© hij zich tot de recherche, a;e nog den zelfden dag de dievegge te pakken had. Op den eersten Kerstdag konden de sieraden aan den eigenaar wor den teruggegeven. Een klimpartij. Men meldt uit Groningen: De 15-jarige H. G. was langs een brandladder tegen het Beursgebouw aan de Vischmarkt alhier omhoog ga klommen. Daarna wandelde hij een beetje over het glazen dak, met dit gevolg echter, dat hij door het glas zakte en op de binnenplaats terecht kwam. Hij werd ernstig gewond naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Op vrije voeten. De heeren B. T. en H. M., kooplieden te Assen, die als verdacht van bedriege ijk© bankbreuk gevangen waren genomen, zijn gisteren door de rechtbank in vriji beid gesteld. Brand. Gistermorgen ontstond brand in een der groote pakkamers1 van de textielfabriek „Roombeek" der firma Menko te Enschedé, doordat een vonk in de katoen kwam. Onmiddellijk werd met het blus- singswerk begonnen. Weldra arriveer den ook de motorspuiten van Ensche dé en Lonneker. Een groote partij katoen is verbrand! De brand is tot de pakkamer beperkt gebleven. De schade is vrij aanzienlijk! Zij wordt door verzekering gedekt. Te Vlissingen is een houten ge bouw achter het oude station, bewoondl door twee gezinnen, die uitstedig wa/ rem geheel afgebrand. Een varken en eenige konijnen wer den gered. Te Geldrop zijn de aangrenzende woningen van M. S. en B. V. door on bekende oorzaak uitgebrand. De inboedei kon worden gered. Te Winterswijk is gisteren het café Havenzicht van den heer Maas afgebrand. Oplichters. De politie te Niji megen heeft twee Amsterdamsche op lichters aangehouden, die circulaires in de brievenbussen deden voor steun aan werkiooze klerken. Zij onderteokenden ze met „Bond van werkiooze kantoorbedienden". Velen zijn de dupe geworden van het bedrog. Diefstal. Door de' politie te IJ- muideoi is een zekere K. uit Amstefl dam aangehouden, die uit een op het Sluiseiland aldaar afgelegen geoouw tje een hoeveelheid gereedschappen én andere goederen had ontvreemd. Hij werd geknipt op het moment, dat hij zich met een vlet daarmede uit de voeten wilde maken. Aanhouding. Te 's Hertogen- bosch is door de recherche aange.iau» dien een man, zeker© 'C. A. L.. die er van verdacht wordt op verschillende) plaatsen in ons land oplichting en ver- duistering.te hebben gepleegd en die des wege in het Politieblad was gesigna leerd. Hij is 'in bewaring geste'd. Brand. In de opslagplaats achi ter de boerderij van den landbouwer H .van Middelkoop, aan den Zutphen schen straatweg te Velp, brak brand) uit. Een voorraad stroo en hooi van -30.000 K.G. verbrandde De oorzaak is vermoedelijk het spe len met lucifers door een 5-iarig kind Verzekering dekt de schaa©. Inbraak. Te Haarlem is inge broken inde R. K. Huishoudschool, in het kantoor van de directrice werd uit een ge.dkistje een bedrag van enge veer f 300 ontheemd. De Tenorin rokken. Een professor is bij de Weensche fa culteit van i c «kunde met een vreemdsoortig pkenomeen komen aan zetten. De leden der faculteit zaten samen in de gehoorzaal der universiteit. Plot seling hoorden zij in een aangrenzend vertrek een aria van Radames uit de eerste acte van „Aida", gezongen door een forschen tenor. Eenige oogenblik- ken later werd de tenor den heeren medici voorgesteld: het was een aar dige jonge vrouw van 20 jaar. De professor die haar had meege bracht vertelde toen, dat het verschijn sel het gevolg is van een operatie, die de jonge vrouw vóór haar huwelijk had ondergaan. Zij is overigens abso luut normaal. Vreemd is, dat zij baar stem elk timbre van vrouwen- of man nengeluid naar believen kan laten aan nemen. Des te vreemder, daar men tot dusver die stem verandering ten gevol-' ge van een ziekte niet heeft weten te verklaren, en de verandering in bet onderhavig geval gevolgd is op een chirurgische operatie. UIT ONZE INDIEN. INTERNEERING VAN COMMU NISTEN. Uit het Djokjasche zullen 24 perso nen geïnterneerd worden. DE ROTTANSTRAF. Een gewijzigd reglement van orde en tucht onder de gevangenen in Ned. Indië schaft de rottanstraf af voor tot hechtenis veroordeelden. Er bestaan plannen oan de maré- chauss'e op Java met twee compag nieën uit te breiden en de infanterie- regimenten op volle sterkte te bren gen. Een Japansch schooleskader ar riveerde. Het zal zeer spoedig vertrek ken. Alle feestelijkheden zijn afgelast in verband met bet overlijden van den keizer van Japan. DE COMMUNISTISCHE WOELINGEN De Landraad te Meester Cornelis ving de behandeling aan van de zaak tegen de vijf leiders der bende, die be stemd was op 12 November een aan val te doen op de bestuursgebouwen te Meester Cornelis en die den politie agent Karet vermoord heeft. Er bestond zeer grocte belangstel ling van alle landaarden. De aanval ging niet door, omdat de maan opkwam. De beklaagden bekennen de eerste ten laste legging: den opstand, maar ontkennen den moord. De getuigenverklaringen van leden der bende zijn echter zeer bezwarend Hieruit blijkt,- dat velen meetrokken zonder te weten, wat het doel van den opstand was. Zij zagen den agent af slachten. Beklaagde Soekrawinata de lei der der bende, beweert, dat hij feite: lijk de aanstoker is van den opstand op West-Java. Hij erkent,dat de com munisten en nationalisten samengaan tot omverwerping van het gezag, waarna de grondslag voor eero com- munistischen regeeringsvorm zou worden vastgesteld. De uitspraak is op 24 Dec. bepaald. ARRESTATIE VAN EEN HOOFD LEIDER. Een patrouille arresteerde Hadji Kasan, den hoofdleider van de onlus ten in het Laboeansche, op wiens ar restatie de politie gesteld was. AANVULLING LEGERSTERKTE. Verschillende korpsen hebben op dracht gekregen, voorstellen in te die nen tot aanvulling van de legersterkte COMMUNISTEN VOOR DEN LANDRAAD. De Landraad te Batavia heeft in de zaak van den moord op den politie agent Karet en het verwekken van op roer 'én beklaagde veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf, één tot twintig jaar gevangenisstraf en drie anderen tot de doodstraf. Er was veel publieke belangstelling Het gebouw stond onder sterke politie bewaking. INTERNEERING. Vijf personen, van wie het internee- ringsbesluit geteekend is, zullen naar Boven-Digoel (Zuid-Nieunw-Guinea) worden gezonden. GRATIFICATIES. De, gouverneur van West-Java is ge machtigd in verband met de woelin gen in November, een gratificatie van een halve maand salaris uit te beta len aan de wedana's, assistent-weda- na's, mantris-poUtie, hoofdagenten, hoofdrechercheurs posthuiscomman danten, rechercheurs, politieagenten en chauffeurs te Batavia, Mr. Corne lis, Buitenzorg, Cheribon en Bandoeng benevens aan de veldpolitie in West- Java. De directeur van justitie is gemach tigd, te beschikken over 3000 voor het toekennen van gratififcaties aan het gevangenispersoneel in West- Java. Ook aan andere diensten in an dere gewesten zullen gratificaties wor den toegekend. DE 25 HOOFDOFFICIERSPLAATSEN De leger-commandant heeft in den Volksraad meegedeeld, dat extra wor den ingesteld 25 hoofdofficiers-plaat sen, waarvoor op een aanvullingsbe- grooting gelden zullen worden aange- .vraagd. De „Pr. Bode" verneemt,, dat het in de bedoeling ligt, een 25-tal kapiteins plaatsen tijdelijk te doen bezetten, van de soort, die gevoegelijk door een ma joor kunnen worden ingenomen. Hier onder ressorteert b.v. het militair com mando van Bali en Lombok, het be vel over een subsistenten-kader, dat over het halve bataljon te Padang Pandjang etc. Land- en Tuinbouw. EEN KRACHTPROEF. Zoo op hec e.n Je van het jaar, als mea de boei eens een beetje na gaat zoeken, om een overzicht te hebben over wat er zooal passeerde in het afgeloopen jaar, vind men ook wel eens wat dat vergeten was. Zoo valt mij in handen -een schreven van den heer S. J. Burema te 't Zandt (prov. Groningen) waarin defee, hier not niet zoozeer bekende fokker van goea Groninger vee, zeer belangrijke me'de- deelingen doet, die hen,- die in dit vee belangstellen, niet langer mogen wor den onthouden. Genoemde heer had 2 vaarsen Marie" en „Hilda", die hij eens aan een krachtproef wilde cmLr terpen. „Marie" is geboren den 7 en Februari 1923, werd gedekt 4 Februari 1924, dus nog geen jaar oud, en wierp haar eerste ttalf den ien November van dat zelfde jaar. Ze werd weer toegelaten 13 Februari 1925 en de volgende kalidatum viel dus op 13 Nov. '25. Ze werd na 313 dagen te zijn gemolken, droog gezet op 12 Sept. '25 en had dus al een volle lacta tie achter den rug, toen ze nauwelijks 21/2 jaar oud was. Ze had gegeven in dien 'tijd 3778 K.Gr. melk met 3,89 DCt. vet, is 146,96 K.Gr. botervet. Gemiddel de dagopbrengst 12,07 K.Gr. melk. „Hilda G. S. 2320, werd geboren 10 Januari 1923, gelekt 27 Januari'24, kalfde 28 October van dat jaar, kon de volgende maal weer kalven, 1 December 1925. Ze werd drooggezet op 12 Sept. en had dus een lactatie van 316 dagen. Ze gaf in dien tijd 4446 K.Gr. melk met 3,46 petr. vet,in totaal 153,83 K.Gr. botervet, gemiddelde dagopbren"st 14,07 K.Gr. Onder dat alles was „Hilda" een zware koe geworden, die toen ze weer kalfde, van eigenaar verwisselde voor f 462,50. De eigenaar erkend wel, dat hij best gevoerd heeft, maar houdt vol dat der gelijke wijze van werken niet^onvoor- aeelig is. De melk is in die tijd duur, en dat k~mt het merr kostbare van de krachtige voeding zeer ten goede. „Marie" is niet zoo zwaar geworden, maar dat vond zijn oorzaak in het feit, dat haar aanleg veel minder zwaar was. In „Marie wordt weer bewaarheid wat door ondergeteekende wordt beweerd in het door hem geschreven werkje over het Groninger veeslag, dat een nietig klein kalfje van een oudere koe maar zeer zelden tot een zware koe opgroeit. Werpt daarentegen een vaars een klein kalfje, dan kan men het gerust aan houden, dat wordt wel een groote koe. Voor de voorstanders van het Gronin- fer vee is het weer een bewijs temeer, at werkelijk dat veeslag jn productivi teit niet voor andere veesoorten onder doet. J. W. BAKKER. DE AARDAPPELUITVOER EN HET MOND- EN KLAUWZEER. In een te Amsterdam gehouden jaar lijksche vergadering van „de Federa tie", bond van organisaties van han delaren en exporteure van fruit, groenten en aardappelen, welke vrij wel adle belangrijke organisaties op dit gebied omvat, heeft de voorzitter, de heer Blijenberg, uit Den Haag, bij de bespreking van den uitvoer van aardappelen uit Nederland naar En geland gewezen op het gevaar, dat dezen uitvoer bedreigt. Er was n.1. een strooming in Enge land merkbaar, van het er op toe te leggen den invoer van zakken uit ons land te verbieden, op grond van be smettingsgevaar door mond- en klauw zeer. Hierdoor zou aan den uitvoer van aardappelen de nekslag worden toege bracht, daar kratten en kisten de verzending van aardappelen te duur zou maken. In verband hiermee had de Keer Blijenberg aan de regeering aange boden om proeven te nemen met een 8-tal hoornbeesten van zijn boerderij te Culemborg. Hoe ook de uitslag mocht wezen, het rijk zóu daarvan geen schade ondervinden. Onder toe zicht van een door de regeering aan te wijzen veeartsenijkundige wenscht de heer Blijenberg emballage te besmet ten met speeksel van aan mond- en klauwzeer lijdende koeien, deze em ballage dan te laten liggen onder een zelfde temperatuur als waaronder on ze land- en tuinbouwproducten naar Engeland worden verzonden en te vens den duur daarvoor vast te stel len. Daarna zouden de koeien van den heer Blijenberg met de besmette em ballage worden ingewreven om het re sultaat van deze proefneming te kun nen vaststellen. Hieruit zou kunnen blijken of het gevaar al dan niet denk beeldig was. En bovendien zou de re geering met een dergelijke proef in Engeland de belangen van de expor teurs bevorderen. De heer Blijenberg besloot, dat de regeering zijn aanbod niet had aan vaard. STAPELPRODUCTEN. De Provinciale commissie uit de veilingen in Noord-Holland heeft thans de resultaten van haar inventa risatie-arbeid bekend gemaakt. Het doel van deze inventarisatie was de voorraden te leeren kennen van de verschillende fetapelproducten die bij de tuinbouwers, aangesloten bij ge noemde commissie, aanwezig zijn. In totaal waren ruim 10300 spoorwagens van 10000 K.G. aanwezig, waarvan 462 wagons uien en 156 wagons wortelen. De overige waren roode, witte en ge le kool. Was men algemeen van oordeel, dat de voorraad dit jaar kleiner was dan in 1925, het resultaat der telling heeft het tegendeel bewezen. Toen waren er n.l. 934 wagons minder dan nu. De tuinbouwvereenigingen houden deze, inventarisatie om daarmee hun voordeel te kunnen doen in verband met meerdere of mindere vraag en aanbod. AARDAPPELEN VOOR AMERIKA. Bij de Nederlandsche Kamer van Koophandel te New York komen nog steeds vragen om inlichtingen binnen omtrent -de mogelijkheid van invoer van aardappelen in Amerika. Zij deelt daarom mede, dat geen uitzichten op opheffing van het desbetreffend in voerverbod bestaan. INGEZONDEN. (Buiten verantwooroelijk-held der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Zou U door onderstaande regelen ons in de gelegenheid willen stellen de aandacht Uwer lezers te vestigen op onze te houden bloemendag op Nieuwjaarsdag. Wordt deze bloemendag gehouden omdat, zooals dit tegenwoordig veel wordt gedaan, het nu eens een gemak kelijke gelegenheid is, zoo nu en dan eens een flink kluitje in de kas te krijgen? Neen, geachte leze en lezeres, zoo is de zaak niet, maar wij zijn verplicht eenmaal per jaar een bloemendag te houden willen wij kunnen blijven voortgaan met steun te verleencn op. de wijze zobals wij tot op heden heb ben kunnen doen. Laat ik U omtrent de hulpverleening, welke door ons fonds wordt verstrekt even de volgen de cijfers mogen voorhouden. In het vorige jaar, 1925 dus, werd door ons fonds in 43 plaatsen hulp verleend aan 154 personen tot een totaal be drag van 21.701.90/4. Hiervan wer den alleen uit Leiden 11 personen ge holpen tot een bedrag van 735.83. Natuurlijk is het eene jaar meer hulp noodig dan het andere jaar. Zoo werd in 1923 alleen voor Leiden 2560.20 uitgegeven en in 1924 523.26 Voor 1926 zal dit bedrag jde 1200 wel overschrijden, zoo dat U geachte lezer (es) het zeker wel met ons eens zult zijn, dat ons fonds in een behoefte voorziet. De hulp welke wordt ver leend bestaat uit: versterkende mid delen, sanatorium-verpleging, en fi- nantieele hulp, alles uitsluiend op ge neeskundig advies van Dr. Poortman, die steeds zoo bereidwillig was ons van advies te dienen, waarvoor wij hem ook gaarne hier onzen dank be tuigen. Wanneer wij nu tiaar tegen over stellen de ontvangsten door con tributie en enkele donateurs-giften en een gehouden tombola door de Chr. Landarb. org. tot een totaal van 500 dan zal ieder het met ons eens zijn, dat eens per jaar een bloemendag voor ons fonds geen weelde beteekend, Maar dan zal ook ieder weldenkend mensch zeggen: „We gaan weer een nieuw jaar in, waarin we veel zegen hopen te ontvangen. Laat ons dan be ginnen met zegen te verspreiden en alzoo zegenende zelf gezegend worden. Het is zaliger te geven dan te ont vangen. Geachte medeburgers, steun ons dan door Uwe milde gaven op Nieuw jaarsdag en jonge dames boven de 14 jaar helpt gij ons die gave in ont vangst te nemen. M. de Red., hartelijk dank voor op name dezer regelen. Namens het bestuur der afd. Leiden, W. Q. LOOMAN, I Secretaris

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 10