fJIEUWE LE1DSCHE COURANT VAN DONDERDAG 16 DECEMBER 1926 UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Vergadering van den raad der gemeen te op Weenadagmiddag 2 nur. Voorzitter: de heer van Griethuysen. burgemeester. Aanweeig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en leest daarna de notulen der vorige vergadering, die ongewijzigd worden ge arrreteerd. De Voorvittter doet mededeeling van de ingekomen stukken, w.o. een" ver- izoek van de vereen, v. Chr. Gezond heids- en Vacantiekolonies in Neder land, om steun voor de uitbreiding van het koloniehuis „Zonneheuvel"; op voor stel van B. en w. wordt dit afgewezen, omdat het hier geen rechtstreeksoh ge meentebelang betreft. Het E. K. kerk bestuur van den H. Willebrordus, tevens schoolbestuur der school aan den Rhijn- goe6terstraatwegj is in beroep gegaan tegende weigering van het gemeente bestuur, om te vergoeden de ko8ten van 149,20 voor aansluiting bij het E.K. .Centraal Bureau voor Opvoeding en On derwijs; ingekomen is een schrqven van Ged. Staten, behelzende de beslissing, dat de raad in het ongelijk is gesteld. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten, zicb bü deze beschikking neer te leggen en niet in beroep te gaan bij' de Kroon. Door den heer Swaak is een zelfde verzoek als in de vorige vergadering ingediend. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten, dit voor kennisgeving aan te nemen, zulks met de stemmen van de heeren Schoonderwoerd en van Egmond tegen. Ingekomen is een verzoek van de Landarbeidersorganisaties ombn de werk verschaffing de tegen werkloosheid (verzekerde arbeiders de voorkeur te geven en hen het eerst te plaatsen. B. en W. zh'n bereid alans in voor komende gevallen te handelen. De heer van Egmond juicht het toe, dat B. on W. deze beslissing genomen hebben. De heer Zandbergen daarentegen is er tegen de Reorganiseerden een voor sprong te geven Doven de ongeorgani seerden. Deze heer vindt, dat iedereen zelf moet weten of hij voor zijn buur man wil werken. Naar aanleiding van de opmerking van den Voorzitter, dat, wie zich ge organiseerd heeft, spaart voor den slech ten tijd en dus niet zoo spoedig bij het Burgerlijk Armbestuur om steun komt, merkt de heer Zandbergen op, dat wie een beetje arbeider is, dit toch niet zal doen. Bti de stemming blijkt de heer Zand bergen alleen te staan met zijn stand punt; alle andere raadsleden stemmen voor het voorstel van B. en W. Aan den heer K. Timmers wordt op Epn verzoek voor '26 ontheffing van pachtgeld, betreffende gehuurd grasge was langs den Rijnzicntweg verleend, Ïimdat dit gras toch haast niets opge- everd heeft. Door het R. K. kerkbestuur is ver zocht voor de R. K. school wegens uit breiding toe te staan f 235 voor de aanschaffing van schoolmeubelen e n f 845,50 voor de inrichting van een kamer voor het personeel en voor spreek Jtame'r. B. en W. stellen voor het eerste ge deelte van 't verzoek toe te staan, doch niet het tweede gedeelte. De raad gaat niermede accoord. B. en JV. stellen voor 2 jaar uitstel te vragen van de verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefe ning. Naar aanleiding van een desbetref fende vraag merkt de Voorzitter op, dat de plannen tot inrichting van een centraal gymnastieklokaal nog in een zeer voorloopig stadium zijn. Er bestaat evenwel geen bezwaar, ook al is dit ver lof verleend, dat de raüi, zoodra er mogelijkheid toe bestaat, besluit het be treffende onderwijs te geven. De raad gaat hiermee accoord. Nadat het in de vorige vergadering behandelde kohier schoolgeld vervolg onderwijs is vastgesteld, wordt besloten het verzoek van den heer Juffermans tot aflossing der hypotheek ad f3800 roer 16 Deo. in to willigen en deze gelden dan op het Grootboek te beleggen tegen iVa pet. rente. Vervolge» worden eenige comptabi- liteitsbesfuiten goedgekeurd. Tot lid van net H. G. Armbestuur wordt herkozen de heer Breedjjk, tot lid van het Burgerlijk Armbestuur de heer J. J, Nijssen. Tot lid der plaatselijke commissie van Toezicht op het L. O. wordt herkozen Mei. Pel. Tot voorzitter der commissie van ad vies werkloosheidsverzekering wordt her kozen de heer O. Bakker; tot patroon- lid de heer N. Haasnoot en tot werkne- mer-lid de heer W. den Dubbelden. Hierna wordt de rondvraag gehouden. De heer Schoonderwoerd spreekt zijn teleurstelling uit, over de wijze, waarop B. en W. een aan den read gericht ver zoek voor kennisgeving deden aannemen. Dis is volgons spr. een kleineeren van den raad. De Voorzitter merkt op, dat de raad heeft besloten dit adres niet in behan deling te nemen. Hat betrof hier een herhaald verzoek. De heer van Egmond zegt^ dat de heer Schoonderwoerd zjjn verwijten niet tot B. en W., doch tot den raad had moeten richten, die wellicht zonder er vol doende bp na te denken het voorstel van B. en W. heeft aangenomen. De heer Uitenboogaard vraagt hoe het staat met de instelling van een schoolarts. De Voorzitter zegt, dat in decern wordt gewacht, of dit van de provincie zal uitgaan, zooals Gezondheidscommissie, enz. De heer Zandbergen vraagt, of het niet mogelijk is het Rustenburgerpad te verbroeden. B. en W. «uilen dit in overweging nemen. .JTe half 5 sluit de Voorzitter de open bare vergadering en gaat de raad in geheime zitting. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdag 14 Deo., des voormiddags 10 uur. Voorzitter: de burgemeester, de heer J. v. d. Meulen. Afwezig met kennisgeving de heer D. Buitenhuis. Overigens alle leden tegen woordig. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen worden gelezen en onveranderd 'vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken, w.o. een mis sive van den Minister van O, K. en Wl, dat voor den dienst 1924 voor L.O. een bedrag van f 66 te weinig is ge noten. Missive van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van de algemeene politieverordening. Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring wijziging begrooting 1926. Missive van Gen. Sta ten, houdende mededeeling, dat de stem ming voor Prov. Staten is gesteld op 6 April a.s.. Mededeeling van den Pensi oenraad, dat regeling van het weduwen- pensioen voor Dr. H. J. F. Mayer, voor heen geneesheeer alhier, heeft plaats gehad. De bpdrage is benaald op f 501. Schrijven van de Gezondheid- en Vacan tiekolonie „Zonneheuvel" met verzoek om subsidie. B. en W. St6ïlen voor, hierop afwjjzend te beschikken, aange zien reeds een groot bedrag voor een zelfde doel, aan een plaatselpke vereen, wordt gegeven. Proces-verbaal van kas opname bp den gemeente-ontvanger. Al deze stukken worden voor kennis- Onderhandsche verhuring van de con ciërgewoning bp het raadhuis en deelt hierop mede, dat een drietal personen van hen, die zich hadden aangemeld, in aanmerking kwamen, waarvan een zich had teruggetrokken. B. en W. stellen den raad voor, de conciërgewoning op de gestelde voor waarden te verhuren aan den heer Jac. van Pplen. Mevr. van der Meulen vraagt of het geen bezwaar kan opleveren, dat ge noemde persoon een rpksbetrekking heeft. De Voorzitter merkt hierbp op, dat alleen de woning wordt verhuurd aan Jac. van Pijlen, en dat het met zijn be trekking als zoodanig niets te maken heeft. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Goedgevonden wordt het voormalige tolhuis weer voor één jaar te verhuren aan den Rijksveldwachter, de heer Th. W. van Niekerk, voor f 75. Hierna komt aan de orde een voor stel van B. en W, om op Zondagen de tolboom aan den Rpndpk open te zetten De voorzitter geeft een breedvoerige toelichting en deelt hierbp o.a. mede, dat door de tolgaarder was gevraagd in de wintermaanden op Zondag vrpgesteld te mogen worden van dienst. Dit punt is op de vergadering van B. en W. ernstig Jjesproken. Ingezien werd, dat het onverantwoordelpk was op Zondag de tolgaarder dienst te laten doen voor de gemeente, daar deze zaak in niet geringe mate het beginsel raakt De meerderheid in het college van B. en W. stellen dan ook den Raad voor, op' Zondag den tolboom open te zetten, terwpl een minderheid in het college voorstelt alleen des voormiddags den tolgaarder vrp van dienst te geven. Volgens raming zou het voorstel van de meerderheid van B. en_W. een ver lies voor de gemeente zpn van f742 per jaar en volgens hpt voorstel van de minderheid in het college, een be drag jmteekenen van f 328 voor de Mevr. v. d. Meulen verklaart zich tegen beide voorstellen, omreden het verkeer op Zondag niet kan stilstaan en deze zaak een groot financieel -ver lies voor de gemeente met zich brengt De heer D. de Brupn merkt op, dat de gemeente als werkgever in deze ver plicht is van Godswege. God wil, dat wp den Zondag heiligen zullen en ook aan hen, die voor de ge meente dienst deen, daartoe de gelegen heid zullen geven. "We zpn in deze ge roepen, met het gebod des Heeren reke ning te houden. De heer P. F. Veelenturf zegt, dat deze zaak is geworden 'n beginselkwestie Allen zijn wp zeker voor Zondagsviering en slaaflpke arbeid mag, zonder be sliste noodzaak niet worden verricht. Wanneer de tol tot 12 uur op Zondag wordt open gelaten, dan is ook de tol gaarder in de gelegenheid geweest zpn godsdienstplichten le kunnen waarne men. Onder slaaflpken arbeid kan zeker zpn werk, dat bestaat in het openen v.d. tolboom en het ontvangen van geld, naar onze meening niet worden gerangschikt De heer Jac. van Beek zegt, dat het hem heeft verheugd, dat B. en W. deze zaak aan de orde hebben gesteld. De Wet onzes Gods zegt: „Gedenkt den Sahbathdag, dat gp dien hei'igt"; dus zpn wp geroepen van Gods wega tot Zon dagsheihging. Als wij op het standpunt staan God wil het, dan valt alle finan- cieele berekening weg, dan zoeken we Gods eere en houden het beginsel hoog. Mevr. v. d. Meulen zegt, dat B. en W. met deze kwestie reecis het vorige jaar rekening hadden moeten houden en het aan de orde moeten stellen. De Voorzitter erkent dit, en zegt, dat ondoordacht is gehandeld, en dat het verkeerd geweest is hiermede geea re kening te houden. De heer Jac. v. Beek is van oordeel, dat we, indien we er op worden gewe zen, dat een zaak niet goed is, ook on- middellpk gehoor moeten geven. De heer van Dam verklaart zich, daar het een principieele kwestie is, met het voorstel van B. en W. te kunnen ver eenigen, maar vreest echter, dat door het openstellen op Zondag het verkeer zal toenemen. De heer Jac. van Beek leeft in de hoop, dat het juist een reden te meer zal zpn, dat meer aandacht 'zal wor den geschonken aan Zondagsheiliging. Nadat nog verschillende leden over deze zaak het woord hebben gevoerd, wordt het voorstel van B. en1 W. om den geheelen Zondag de tolboom open te zetten in stemming gebracht. De'uitslag was 5 stemmen voor en 5 stemmen tegen, zoodat deze zaak niet tot een beslissing kwam, maar werd ver daagd tot een volgende vergadering, waarbp dan tevens de regeling van c!e belooning van den tolgaarder en zijne benoeming zal worden behandeld. Vervolgens komt aan de orde de Ba- larisregeling van den tweeden ambtenaar ter secretarie. De Voorzitter deelt mede, dajt door den heer L. H. F. Bertel, die 34 jaar lang ambtenaar aan de secretarie is geweest, om gezondheidsredenen ontslag is aangevraagd. Door B. en W. is dit ontslag eervol aan hem verleend en in zpn plaats als 2de ambtenaar benoemd de heer J. E. van Elk van Wassenaar, die reeds twee jaar aan de secretarie is werkzaam geweest. B. en W. Btellen voor zpn salaris te bepalen op f 600 per jaar, met 4 tweejaarlpksche verhoo gingen van f 75, maar echter de eer ste verhooging reeds 00 1 Jan. a.s. te doen ingaan, dus zpn salaris te bepalen op f 675. De raad kan zich hiermede vereeni gen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten aan den heer Bertel, op diens verzoek, eervol ontslag te verleenen als ambtenaar van den burgerleken stand. De verordening ingevolge art. 178 der gemeentewet, vermeldende de strafver ordeningen, welke flog gelden en om de 5 jaren moeten worden vastgesteld, inzake passage over de brug aan den Rpn; bouw- en woningwet; keuring van vee en vleesch, worden opnieuw vast- Goedgevonden wordt af- en overschrp ving op de begrooting 1926 tot een be drag van f 318. Uitloting heeft plaats van 13 obliga; tien van de geldleening, groot f 19.500 Uitgeloot werden de nummers 84, 83, 72, 65, 91, 6, 68, 46, 16, 28, 71. 51. 77. Besloten wordt tot het aangaan eener geldleening, groot f 24.000 ten behoeve van den bouw van het raadhuis, enz., tegen een rente van 43/i pet. De voorzitter deelt inede, dat het suppl. kohier hondenbelasting nog kan worden aangevuld met een bedrag van f 12, waartegen niemand der leden be zwaar heeft. „ij de rondvraag informeert Mevr. v. d. Meulen, of reeds een beslissing werd genomen inzake den overweg op de Ge- meeneweg. De Voorzitter deelt mede, dat door de bevoegde autoriteiten een onderzoek alhier is ingesteld, maar het resultaat is nog niet bekend. De Voorzitter zegt nog eens krachtig bp de heeren te hebben geprotesteerd tegen opheffing. De heer C. A. van Dam informeert of op de Gemeeneweg ook nog een proef zal worden genomen met goudalita. De Voorzitter zegt, dat hiertoe gun stiger weersgesteldheid zal moeten wor den afgewacht. Niemand der leden meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de ver gadering. LISSE Door B. en W. dezer gemeente is aan den heer J. C. Zaneveld, pp diens verzoek, met ingang van 1 April 1927, op de meest eervolle wpze ont slag verleend als ambtenaar ter secre tarie dier gemeente, onderdankbetui ging voor de vele diensten, door hem in die betrekking aan de gemeente be wezen. De heer Zaneveld, die tevens ontvan-_ ger en ambtenaar van den burgerlpken stand is; heeft pok uit die betrekkingen met ingang van denzelfden datum, eer vol ontslag aangevraagd. De heer Z., die den gemeentedienst met pensioen gaat verlaten, is sedert 1 Fehr. 1890 ter secretarie werkzaam geweest ,en heeft dus alhier een dienst tpd.van 37 jaren'doorgemaakt. Voorheen was de heer Z. nog een zestal jaren werkzaam aan de secreta- riën van Maassluis en Geervliet, zoodat hp zpn werkzaamheden bjj de gemeente administratie zal besluiten met een dienststaat van ruim 43 dienstjaren. N.V. Electriciteltsbedrijf Hillegom - Lisse-Sassenheim, De Raad van Commissarissen van bo vengenoemd bedrpf vergaderde 14 de zer ter behandeling van de begrooting voor het boekjaar' 1927. De' financieele resultaten maken het mogelpk weer een nieuwe tariefsverla ging in te voeren. Voor de vierde maal sinds den aan- van der stroomlévering in 1922 kan het avondtarief voor verlichting met 5 cent per KWU. verlaagd worden. Na den datum van meteropneming in Januari 1927 wordt dus het avondtarief licht gebracht van 30 op 25 cent per KWU, terwijl het penningmetertarief ge bracht wordt van 35 op 30 cent per KWU. Vanaf begin Januari 1927 zullen de penningen verkipgbaar gesteld worden legen den prps van 30 cent per stuk. Door deze nieuwe verlaging is thans een-tarief bereikt, dat zeer gunstig ge noemd mag worden in vergeipking met de tarieven van zeer veel andere bedrij ven. De mogelpkheid hiertoe werd zeer bevorderd door de groote toename van het aantal aansluitingen in 1926. Per 1 Dec. bedroeg dit aantal reeds 35 pet. meer dan per 1 Jan. 1926, het steeg n.l. van 1666 tot 2248 stuks. Van de nieuwe tariefsverlaging wordt weer een groote toename van het aan tal aansluitingen verwacht. De raad van Commissarissen verleen de 'order machtiging voor het sluiten van een nieuwe leemng, groot 100.000 gulden, in verband met de aanhangige plannen voor verschillende uitbreidin gen en versterkingen van het kabelnet. Naar aanleiding van ingekomen klach ten over den korten levensduur van Sommige lampen, moge er hier de aan dacht op gevestigd worden, dat het ten zeerste aanbeveling verdient, alleen lam pen van bekend fabrikaat te koopen bp de door het bedrpf erkende installeurs. ALPHEN AAN DEN RIJN. Enkele weken geleden kwam het zoontje van v. d. B. van een hek te vallen, zonder zich oogenschpnlpk te bezeeren. Wel werd hp toen bewusteloos opgenomen. Thans is evenwel gebleken, dat hp een rib heeft gebroken, zoodat zpn over brenging naar het ziekenhuis te Leiden noodig werd geacht. RIJNSBURG Er is onvoldoende vraag voor ge trokken tulpen in het buitenland. De aanvoer voor het binnenland is te groot en dientengevolge slechte prpzen. Beste Scharlet duo gaat van f 2,703,50. De ze prijzen zijn veel te laag. Het trekken fseit voor de kweekers flinke verlieezn. ogelpk dat de Kerstweek nog iets kan goedmaken. Gisteravond vergaderde alhier de Chr. Hist Unie in de zaal achter het Weeshuis. Na afhandeling van de huishoudelpke zaken sprak Ds. Altena, Herv. predikant alhier over het onderwerp: „Zout op een nieuwe schaal". GEMENGD NIEUWS. Ongieval. Maandagmiddag had' de bootwerker F. Bakker te Harhn- gen het ongeluk bij het lossen van goe deren in het ruim van het Engel- sche stoomschip Heron" te vallen. In zorgwekkenden toestand is hij' per branacard naar het Algemeen Zie kenhuis vervoerd. Brand. Gisternacht zijn te Gro ningen de bovenverdiepingen van het pakhuis van den heer K. Waterborg uitgebrand. Mede verbrandden velel dekkleeden en jute. De oorzaak is on bekend. Verzekering dekt de schade. Inbraken in Maas en Wlaal. Men meldt uit Druten: Sedert eenige weken was te Maas en Waal op verschillende plaatsen inge broken. Zoo .werd in Batenburg bij een p.uden man 1300 gulden ont vreemd. Ook in Appeltern werd inge broken. Zaterdagavond heeft men in Leeuwen, en Maandagnacht te Druten op meerdere plaatsen geprobeerd de. woning binnen te dringen. Inbraak. Te Venlo werd in den nacht van 13 op 14 deizer ingebro ken bij den smid en antiquair G .V. aan dè Loohofstraat. Ontvreemd' werd een antiek zilve ren .doosje, waarin zich 125 stuks oudei zilveren munten bevonden, ter waar de van circa f250. De dader heeft "zich vermoedelijk met een valschen sleutel toegang tot de werkplaats verschaft, daar geen sporen van. braak te ontdekken zijn. Inbraak. Te Bemmel drongen dieven Maandagnacht de woning bin nen van den steenovenbaas van de firma Ratèring Arntz. Zij boorden een gat in de deur, ontgrendelden deze en droegen daarna een kast naar bui ten, waaruit zij t bOO stalen. Twistt. Twee arbeiders uit 'Leeuwen K. en v. A., die van de steenfabriek naar huis terugkeerden kregen onderweg twist. Deze liep zoo hoog, dat K. aan v. A. met een mes een zeer gevaarlijke wonde in den schouder toebracht. De dader is ge vankelijk naar Tiel gebracht. Overleden. De dertienjarige knaap, die te Bocholtz tusschen een dorschmachine was gekomen en vree- selijk verminkt wera, is in het hos pitaal te Heerlen overleden. Overreden en ge dood.. Gis termiddag liepen te Akkrum eenige schoolkinderen achter een vrachtwa gen. Een der kleinen, het 6-jarig doch tertje van dien heer Kuindersma, liep achter den wagen vandaan, juist toen van den anderen kant een vrachtauto! naderde. De kleine werd gegrepen én ernstig gewond. Zij werd dadelijk naar Leeuwarden vervoerd, doch bleek biji aankomst in het ziekenhuis reeds te zijn overleden. De moordi in de De Riemer- s tra at. Naar wij vernemen is de Rus M., die j.l. Zaterdag is gearres teerd als verdacht betrokken te zijn bij den in 1924 gepleegden moord op den heer v. d. Stijl, in de De Rie- merstraat te Den Haag gistermiddag voor den Off. van Justitie geleid. Deze vond aanleiding den verdachte in verzekerde bewaring te houden, niet tegenstaande de advocaat een rn de woning van den verdachte aangetrof fen orderboek heeft overgelegd, waar uit zou blijken, dat verdachte den dag van den moord een groot aantal klan ten heeft bezocht. Zooals reeds gemeld, werd M. reeds' vlak na den moord, eve pais vele an dere personen, die den heer Van der Stijl gekend nebben, door de politie gehoord. Er werden toentertijd echter fieecn aanwijzingen van schuld tegen eci gevonden. Het eenige wat men tegen hem kon aanvoeren, was, dat M. en de ver moorde goede bekenden waren en meermalen samen gmg^n dineeren. Brand. Gisterenmiddag om streeks 3 uur ontstond brand in de magazijnen dier fa. Brenninkmeyer aan de Spuistraat te Den Haag. De brand is ontstaan in een der etalagekasten, waar een groote col lectie mantels en andere' kleedingstuk- ken was uitgestald. In de kast wa ren ook eenige kerstbommen geplaatst Door een niet bekende oorzaak is een dezer boo men in aanraking, gekomen met vuur, waardoor deze dadelijkl vlam vatte. In de étalagjekast was veel flanel! aanwezig, zoodat het vuur goed voed- vel vond. Binnen zeer korten tijd waal de geheele ruimte dan ook uitgebrand. De kleedmgstukken zijn geneel ver brand, terwijl ook aan ae muren vrij ernstige schade is toegebracht. De groote spiegelruiten zijn echten fespaard gebleven. De brandweer was! et brandje direct meester en met eén kleine straal op 'de motorspuit werd} het vuur bedwongen. De schade is vrij aanzienlijk. Zooals te begrijpen is, trok het ge beurde in de drukke Spuistraat zeen de aandachf van het publiek. De ver keerspolitie zorgde voor een behoor lijke afzetting, zoddat de brandweer ongestoord 'het blusschfngs* en oprul- 'mmgsweric kon verrictiten. 'De onBewaakte overwegein., Gisteravond te kwart over zeven; heeft de sneltrein 119 Amsterdam Groningen op den onbewaakten over weg bij 'Diemen een vrachtauto ge grepen. Reizigers moesten te hulp wotl den geroepen om den auto van del locomotiei los te trekken, hetgeen ten deele gelukt is. In Hilversum werdi de locomotiel door een ander ver vangen. De chauffeur werd onherken baar verminkt. Zijn identiteit kon nogl niet vastgesteld worden. Men heeft1 slechts kunnen waarnemen, dat del auto het eigendom was van een been zwart-fabriek. Het treinverkeer ondervond slechts geringe vertraging. Een later bericht meldt, dat de auto was van de Beenzwart-fabriek te Oud- Diemen, en dat de chauffeur .Wolten- buttel heette. Verduistering van staat. Ongeveer 9 jaar geleden heelt een 16-jarige moeder haar buiten echt ge boren kmd afgestaan aan een echt paar te Nijmegen, dat dit kind in del registers van den burgerlijken standi liet inschrijven als* gesproten uit dit huwelijk. Dezer dagen is dit aan het licht gekomen; tegen het echtpaar ïsl proces-verb aal opgemaakt. Branden. Men meldt uit Apel doorn, d.d. 14 December: Hedennacht 2 uur brak een felle! brand uit in de Volksdrogisterij „El sevier" ,aan de Deventerstraat, be woond door den heer J. Schouwink., De brandweer was spoedig ter plaatse! doch de vlammen vonden zoo gretig voedsel in de lifcht brandbare stoffen,, dat het ruime perceel geheel uitbrand* de; alleen de muren bleven staan. IJ et huis, eigendom van de firma Gro tenhuis, was verzekerd bij den Rot- terdamsohen Lloyd; ook de inboedel en inventaris was verzekerd. Oorzaak! onbekend. De bewoners verkeeren ui die meening 's nachts een ontploffing te hebben gehoord. Te Utrecht is door onbekende oorzaak gisternacht brand ontstaan in den .sigarenwinkel van den heer L. aan de Oude Gracht bij de Volder- brug. De bewoners wist men te red den. Het geheele perceel, op welks bo venverdieping o.m. een opslagplaat* van behang en kapok was gevestigd, brandde uit. S cüeep stij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LOCHKAiRINE, Vancouver n. Rot terdam, 13 v. Ban Francisco. EE.vi,jiJK, 15 v. Vancr. te R'dam. GROOTENDIJK, Antw. n. V'ancr. p. 13 St. Michaels. MOERDIJK, R'dam n. Vancv. 10 V. Cristobal. NOORDAM, 14 v. R'dam n. N.-Yorld HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SPRINGFuN FEIN, Beira n. R'daiiil 15 V. Antw. RIJPERKEKK, thuisr., 15 te Kaap stad. NlJKERK, thuisr., 13 .te Genua. SALABANGKA, thuisr., 15 te Antw. HOLLAND—WEST AFRIKA-LIJN. DELFLAND, uitr., 13' v. Bata n. Elobey. DJOCJA, uitr., 13 te Lagos. EEMSTROOM, uitr., 13 v. SapeJe n. Burutu. REGGESTR., thuisr., 13 z. Freetn. n. Havre. SCHELDESTROOM, thuisr., 14 tel Havre. VLIELAND, 15 v. A'dam n. Hmbl. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND, 13 v. La Plata n. A'dam. EEMLAND, uitr., 14 v. Montevideo^ FLANDRIA, uitr., 15 v Pemambuaa» ZEELANDIA, 15 v. A'dam n. B.- Ayres. SALLAND, 13 v. B.-Ayrea te Ro- sario. DRECHTERLAND, thuisr., 15 V. Bahia. GAASTERLAND, R'dam n. Santal Fé p. 15 Dungean. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DJEMBER, uitr., 14 v. Padangt TJERIMAI, uitr., 15 v. R'dam. INDRAPOERA, uitr., p. 15 (2 n.in.) Suez. SITOEBONDO, uitr., p. 15 GibraitaK TAMBORA, uitr., 15 te Sabangt PATRIA, thuisr., 17 (2 n.m.j te Mar seille verw. GORONTALO, thuisr., 15 v. HuIL STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT, uitr.. 14 v. Algiers, SOEMBA, thuisr., 14 v. Batavia. MOENA, 15 v. A'dam te Antw. BOETON, uitr., 14 v. Sabang. KAMBANGAN, 15 r. Hamburg tel A'dam. 1. P. COEN, 14 v. Batavia n. A'dam. MA-DOERA, uitr., 15 te Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6