NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 16 DECEMBER 1926 geen steun vinden, alhoewel enkele leden der afdeeling Katwijk achter blij ven met hun medewerking te verlee- nen. De begrooting werd zonder eeni- ge discussie gepasseerd. Een ingekomen schrijven van den len Voorzitter, den heer A. de Mooy meldt, dat hij door te veel buitenland- sche afwezigheid onmogelijk deze functie goed kan waarnemen en dat hij zich tegenover de vereeniging zich verplicht gevoelt te moeten bedanken, kwam hierna aan de orde. Besloten werd op de eerstvolgende vergadering in deze vacature te voor zien en aan den heer de Mooy een woord van dank te brengen voor aan de vereeniging bewezen diensten. Als afgevaardigden voor de Alge-m. vergadering werden benoemd de hee- ren Nic. Bos en T. Noort. In de rond vraag eenige bespreking over verbete ring van landwegen, het bijdragen in het 2 ct. per R.R.fonds, aan de plaat selijke afdeeling. en het scherper toe zien door de politie op het drijven van vee langs de wegen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. ACADEMIE -NIEUWS. Bevorderd: tot doctor in de genees kunde op een proefschrift: „Opera ties tegen lidteeken-tropion" de heer Z. G. Hoogjerheide, geb. te Bruinisse, ,Geslaaga vóór: Doet. rechten H. Harden berg. Dein Haag; doet. Ind. recht Th. H. R. L. Voorstad, Den Haag, en A. Doeve, Den Haag. Doctoraal examen geneeskunde mej. H. E. Aberson en de heeren C. Moer man en S. J. van Royen. Doctoraal examen philosophic: de heer B. ter Haar. Doctoraal examen Ned. letteren: dei heer W. A. P. Smit. Doctoraal examen rechten: de da mes F. L. Hallwig en J. C. v. cL Broeke en de heer J v. d. Ven. Taalkundig cand.-examen Indologie da hoeren J. J. liaugelbroek, A. J. N. Bruckei en P. Bollen. STADSNIEUWS. BE HEER BUYS Mr. IN BE RECHTEN. De heer J. E. W. Duys, lid der Twee- de Kamer, heeft hedenmiddag met goed gevolg aan de Universiteit alhier het doctoraal examen in de rechten afgelegd. De heer Duys. die candidaat-notaris is, heeft ondanks zijn drukke werk zaamheden aan het Kaïnerlirlmaat schap verbonden, kans gezien, binnen betrekkelijk korten tijd dezen titel te verwerven en dit zonder dat hij de col leges aan de Universiteit heeft ge volgd. Den lOen Dec. 1924 deed hij met goed gevolg candidaatsexa-men. Bij het mededeelen van den uitslag hedenmiddag wenschte Prof. Krabbe namens de juridische faculteit den heer Duys geluk, er den nadruk op leg gende dat hii ondanks zijn drukke werkzaamheden zich zoo'n schitteren de hoeveelheid kennis had verzameld. De heer Duys is voornemens zich in Den Haag als advocaat te vestisen. M. E. is door de politie gearres teerd wegens verduistering van meu-^ bilaire goederen, die hij in huurkoop' had van zekeren H. ter waarde van ongeveer, f 100. 't Is dezelfde die kort geleden bij de fa. Pel heeft inge broken. De rijwielhandelaar H. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat iemand die voorgaf Karreman te he-eten en werkzaam te zijn bij de verbouwing van het Elisabethsgesticht, Zondag bij hem een rijwiel heeft gehuurd en niet met het karretje is teruggekeerd. Bij het St. El. gest. was van iemand van dezen naam niets bekend. Laatste Berichten. wagon van een goederentrein ont spoord. De treinen uit Utrecht en Leiden konden zoodoende niet verder dan Al phen en de reizigers naar beide rich tingen moesten overstappen, wat ee nige vertraging teweegbracht. In den loop van den namiddag is het verkeer hersteld. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) BERLIJN, 16 Dec. (V.D.) Hedenvoor middag omstreeks 10 uur is het Rijks- kabinet bijeengekomen teneinde zijn houding te bepalen tegenover de eischen der S.P.D. Een uur na den aan vang der zitting was' nog geen besluit genomen. Het verluidt, dat bet kabi net noch voornemens is af te treden noch den Rijksdag te ontbinden. Na de Kabinetszitting zal de Rijksregeering met de leiders der regeeringspartijen onderhandelen. In de kringen der regeeringspartijen neemt men aan, dat het besluit der Sociaal-democraten slechts tactische beteekenis heeft. Men gelooft, dat het besluit een tegemoetkoming beeekent aan de radicale fracieleden. De plenaire zitting van den Rijksdag welke vastgesteld was op 12 uur is tot 2 uur verdaagd. Het Centrum, de Duitsch-nationalen en de Democraten kwamen tegen half twaalf in fractie zittingen bijeen. De andere fracties ko men eerst na de plenaire zitting bij een. MARKTBERICHTEN. GOUEA, 16 Dec. 1926. Keasmartfc. Aanv. 189 part. Ie kw. 4648, 4245, rijksm. 49—52, 45—48. Handel flauw. Boteraanvoer 1001 kilo. Koeiboter 1 —105, weiboter 93—100, Eieraanvoer 165 part. Kipeieren 8— 11, eendeieren 79. GOUDA, 16 Dec. 192G. Veemarkt. Aanigev. 7 rund.. 632 mag. varkens, 272 vette varkens, 15 bokken of geiten. 1024 biggen, 134 schapen bf lamm. 36 nucht. kalv. Koeien 20°300. nucht. kalv. 815, schapen 1621, vette var kens 33k;, mag. varkens 3046, biggen 1016, hokken of geiten 410. Vette varkens vlugge handel, overi ge soorten matige handel. BEI.FT, 16 Dec. 1926. Bo4er 210—232 por kilo. Aanvoer 18-8, 2-16 weg. sa men 380 kilo. VOORSCHOTEN. 16 Dec. 1926. Eie ren 94011.60, kippen 120155. konij nen 80215, hanen 120155, eend eie ren f 8.30 per 100 stuks. LEIEEN, 15 Dec. 1926. Veiling „Ons Emig." Roode kool 59, savoye fi ll.20, groene 34.20, selderie 90220, knotselderie 26, peterselie 150300, raren 23.50, prei 240370, andijvie 90—220 per 100 stuks. Spruiten 9—13, II 0—7. III 3—4. spi nazie 2035. boerenkool 46; uien 356620, kroten gek. 79, kroten 220 340. waspeen 711. gr. peen 240 420, schorseneeren 9301240, broeivet 19—24 per 100 kilo LEIDEN, 15 Dec. 1926. Veiling Hout markt. Spruiten 10—14, uien 4—5, was pec-n 511, kroten 23, gek. kroten 79, alles per 100 kilo. Boode kool 611, gele 47, groene 2—5, selderij 23, knolselderij 36, prei 23, sla 2350, alles per 100 st. Andijvie 4090, boerenkool 2031, be iele per kist. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 16 Dec. 1926, medege- Jeetd door liet Kon Ncd Meieorolo- rologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst. 775.6 Scilly. Laagste Barometerst. 745.9 Andeness. Verwachting tot den avond v. 17 Dec. Matig© tot krachtige, meet Westelij ke wind. betrokken tot zwaar bewolkt^ waarschijnlijk regenbuien, weinig ver andering in temperatuur. lidio-Programma. Wat er vanavond le booren ls. DAVENTRY, ióoo M. s.qt; Kindernurtie. 5.50 Requiem van Brahms uit de Can- terbury-kathedraal. 1 1 Koor, orkest en orgel. 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.50 Concert. 8.Lezing. I 8.20 Concert. 150 musici. 9.20 Lezing. 9.35 Vervolg concert.^ 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Lezing. 10.50 Muziek. HILVERSUM, 1050 M. 5.1 Concert. 0.45 Beginselen Burgerlijk recht. 7.45 Politiebericht. 8.10 Aansluiting aan het concertge bouw te Amsterdam, io.—: Persberichten. KöN IGSW USTERH., 1300 M. 7.50 Declamatie I 8.20 Concert. Daarna nieuws. ^.50 Muziek, PARIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.'Kinderuurtje. 3.55 Koersen en persberichten. 8.Koersen en persberichten. 8.20 Koersen en persberichten. 8.50 Handelscursus. 9.05 Concert. ten en dat het niet noodig zal zijn dat de gemeente als „boeman" optreedt. Wat de klachten van den heer van Zonneveld over de slappe toepassing! der verordeningen betreft, meent spr. dat een 'soepele toepassing wensche- lijk is. Men kan niet altijd met de zweep rondlcopen en de. politie' kan niet overal te gelijk zijn. Spr. drmgt er bij de politie voortdurend op aan, actiet te zijn. De verordening! op de winkelsluiting was reeds practiscn „om hals" ge bracht voor spr. hier kwam; de toe stand is sinds sprekers komst in dei gemeente niet gewijzigd. Wat de vra gen van den heer v. Rhijn betreft, in zake winkelsluiting op zondag, deze zijn reeds door den heer Bisschops be antwoord. Wat het badhuis beireft, erkent spr. gaarne het groot© volksbe'ang. Het is hem echter nu pas gebleken, dat del Raad 'met deze zaak zoo'n haast heeft De Raad was ook in deze niet altijd! eenstemmig. Ook wat de vaart verbetering betreft was er tot dusver geen eenstemmig heid ïniden Raad. Een opdracht heeft de Raad (nooit gegeven. Indien wat hier vandaag vover deze zaak gezegd is als een «wensch van den Raad kan worden beschouwd, izal deze zaak ter hand worden genomen. De Raad ozal ook hebben te beoor- deelen of 'Badhuis en vaartverbetering vóórgaan zullen tegenover het nieuwe Raadhuis. Verder 'moet men niet den ken d at ihet nieuwe Raadhuis een spe ciaal troetelkind wan den burgemees ter is. iSpr. wordt ook in deze door zakelijke overwegingen geleid. De financieele itoestand is gezond, de schuldenlast 1 wordt herhaaldelijk verlicht door 'aflossingen uit de ge wone middelen. Wat betreft de door den heer van Zonneveld ingediende unotie, verdedigt spr. de houding van B. en W. Aan het adres van den heer Speelman wordt opgemerkt 'dat niet de Raad maar B. .en Wj. het Gemeentebestuur vormen, ofschoon 'dit college natuur lijk geen 'onbegrensde bevoegdheid be- zit. In antwoord op de vragen van: den heer v. Rhijn merkt spr. op, dat alle leeningen ,die hiervoor in aan merking kwamen reeds geconverteerd zijn. Inzakeiverhooging opcenten, divi dend, tantième-belasting 'zullen door' B. en W. zoo noodig maatregelen ge nomen worden. Het voorstel van den heer v. Rhiin, om de opcenten op de personeele be lasting te verlagen, lijkt spr. geen op lossing. De minder gegoeden zul len hierdoor niet worden gebaat. Het plaatsen van een extra lantaarn in da Jul ianalaan zal worden overwogen .Het gasbedrijf werkt hier, in vergelijking met andere plaatsen, beslist goedkoop. De heer Speelman is volgens spr. *nu eens optimist en dan weer pessi mist. De financieele toestand dor ge meente is gezond. Tegienover den heer v. Breda wordt opgemerkt, dat ook B. en W. de ver- breeding van den Menneweg als wen- schelijk beschouwen, maar ook dat kost weer geld. De rioleeringswerkeni worden onder toezicht van den ge meente-opzichter uitgevoerd, tervvijl ook van de diensten der firma üuds- hoorn hiervoor is gebruik gemaakt. Op de sluiting^ der café's wordt ten zeerste gelet, voor enkele avonden is er echter vergunning om tot een later uur open, te blijven. M i d d a g v e r g a d e r i n g. Na de heropening der vergadering, geeft de voorz. eerst nog enkele op merkingen naar aanleiding van het door den heer v. Rhijn gesprokene over de toename der gemeenteschuld. Deze opmerking was onjuist. De schul denlast der gemeente is volgens de begroeting voor 1927 verminderd als volgt: algemeene begrooting f4000, distributie f 5000, gasbedrijf f 6000, grond- en woningbedrijf f 9000, in to taal dus pl.m. f 24.000. De meening van den heer v. Rhijn, dat de schuldenlast f 15.000 hoogter zou zijn, berust op een misverstand, en is ontstaan doordat een post van f20.000, die verleden jaar op de rekening van het waterbedrijf voorkwam, nu op de algemeene begrooting is geplaatst. Verschillende heeren voerden verder het woord, waarbij echter geen nieu we gezichtspunten werden geopend. De heer v. Zonneveld constateert, dat uit de discussies is gebleken, dac de Raad prijs stelt op een spoedige behandeling der vaart verbetering. Be sloten wordt, dat de Raad ten spoedig ste over deze kwestie zal vergaderen, waarbij de Kaads-commissie die des tijds ie ingesteld advies uit zal bren gen. De heer Speelman verdedigt nog het stichten der N.V'. De Naamlooza Vennootschappen zijn gegrond up de wet, die zoowel door Tweede als Eer ste Kamer werd aangenomen. Het is best mogelijk dat de inkomsten der gemeente hier tijdelijk onder lijden, maar dat wil nog; niet zeggen dat deze gang van zaken niet in het belang van Sassenheim zou zijn. Er is hier enkele jaren geladen verdwenen eénj der oudste bedrijven, waardoor men schen werkloos werden, die anders ze ker waren gepensionneerd. Had deze firma voldoende kunnen reserveeren, toen de inkomsten dit toelieten, dan, was men waarschijnlijk ook de siechte jaren wei doorgekomen. Spr. wijst op de Hollaikl-Amerika Lijn die 111 goe de dagen twaait miilioen gulden re serveerde, maar nu haar reserves hard noodig heeft. Spr. vertrouwt dat B. en Yv. de noodig© maatregelen zullen treffen die de financieel© toestand ver- 'eischt. (Slot volgt). Rectificatie. In het gisteravond verschenen ver slag van de lezing door den heer Hui- nink over het „Communisme in In die" is een vergissing geslopen. De enorme uitbreiding der inlandsche be volking geeft aanleiding tot maat schappelijke wrijving (tlus niet tot maatschappelijke „rijping" zooals er te lezen staat). VOORSCHOTEN. "G (Vervolgvergadering kiesver. „Ned. en Oranje"). De heer A. Warnaar Jzn. begon met als zijn meening' uit te spreken, dat oncler onze menschen een zekere lauw heid valt op te merken voor onze grond beginselen, terwijl zaken die hiertoe niet gerekend kunnen worden in 't centrum der belangstelling staan, b.v. medezeggenschap en Belgisch verdrag Daar komt bij de teleurstelling onder vonden met het kabinet Colijn, ter wijl het gevaar dreigt dat men onder ons het tegenwoordige kabinet, om dat er enkele van onze mannen in zit ten, als christelijk gaat beschouwen. Dit werkt de lauwheid in de "hand, ter wijl het zoo noodig is de wacht te be trekken bij het beginsel. Dat deden ook Groen en Kuyper. Hun werk scheen in den aanvang zoo weinig te beteeke- nen, maar zij hielden vol. Spr. is daar tegenwoordig niet zoo gerust op, er zijn menschen, die wel A.-R. stemmen om reden buiten ons beginsel gelegen, deze menschen moeten wij niet af- stooten, maar bouwen kunnen wij er niet op. Onder de Christen vindt men die meenen, dat God niet in de politiek gediend kan worden, deze moeten wij terug zien te winnen en door hen de grondbeginselen te leeren kennen. Plooien met ons beginsel mogen wij niet om het de menschen naar den zin te maken, laat dezulke maar van ons gaan. Strijden, bouwen en bewaren moet ons leven zijn. Werken op het terrein der Kerk, Zending en Evange lisatie is noodig, maar er is ook 'n ter rein van het Staatkundig leven, dat niet verwaarloosd mag worden. Ook daar moeten wij bouwen, niet breken. Na te hebben gewezen op wat 'in de loop der jaren door rechtsche samen werking is tot stand gekomen, moeten we niet, zegt spr., ons in stille rust te rugtrekken, niets doen is ook breken. Breken is als wij ons eigen eer zoeken en niet Gods eer. In dit verband wees spr. op Nehemia, die in stilte des nachts de muren van Jeruzalem ging bezien. Er zijn ernstige verschilpunten van practische politiek onder ons, b.v. Me dezeggenschap en Belgisch verdrag. Dit vindt spr. niet zoo erg, als wij maar niet uit het oog verliezen, dat wij strijden voor een waarachtig God. in een gloedvol woord toonde spr. ten slotte de noodzakelijkheid aan van het plaatselijk Chr. dagblad in het Chr. gezin, opdat niet door het z.g. neutrale dagblad wordt afgebroken, wat door Kerk en Chr School is opge bouwd. Een dankbaar applaus bewees hoe dankbaar de vergadering was voor dit warm broederlijk woord. De Voorzitter dankte den heer War naar dan ook hartelijk, waarna Ds. Alting de vergadering met dankzeg ging sloot. De collecte, na afloop gehouden, voor de Groen van Prinsterer stichting te Klazinaveen bracht ruim 12 op. LEIDERDORP. Woensdag vergaderde de A.-R. kies vereeniging „Vrijheid en Recht". Na de gebruikelijke opening en le zen der notulen kwam aan de orde de stemming voor de candidatenlijst voor de Statenverkiezing. De voorzit ter rapporteerde over de vergadering van het bestuur der Statenkieskfing en gaf toelichting over de wijze van stemmen. De stemming had de volgen de uitslag: YV. Warnaar 318, Dr. G. A. deBruyne 284, J. v. d. Steen 199, J. Segers 155, F. Eikerbout 155, J. Noorlandt 102, Dr. v. Es 90, H. v. Zonneveld 69, terwijl de andere canclidaten een lager «aantal stemmen op zich vereenigden. Daarna werd behandeld de gemeen teraadsverkiezing en werden door de aanwezige 'eden een 17-tal'namen ge noemd «".11 op l Groslijst voor de Ge- meentevaadsverk ;ezing te worden ge plaatst. Nadat nog enl:ele zaken van meer huishoudelijken aard waren behan deld werd de vergadering, die door 32 leden was bezocht, gesloten, waarbij de heer A. Roest voorging in dankzeg ging. KATWIJK AAN DEN RIJN Gisteravond hield de afdeeling Kat wijk der Algemeene vereeniging voor Bloembollencultuur een ledenvergade ring in hotel de Roskam. De vergadering stond onder leiding van den 2en voorzitter, den heer Nic. Bos. Met een woord van welkom en een overzicht over het afgeloopen jaar opende deze de vergadering, waarna de secretaris de notulen las der vorige vergadering, welke met een aanvul ling werden goedgekeurd. Aan de orde was dan de beschrij vingsbrief voor de 154sie Algemeene vergadering, welke gehouden staat te worden op den 20en December a.s. te Haarlem. Besloten werd de candida- tuur van den heer Dix te Heemstede en den heer Jav. v. d. Voort te Sas senheim te steunen als leden van het Hoofdbestuur. Het kon de goedkeu-« ring der vergadering wegdragen, dat met ingang van 1 Jan. 1927 de Alg. secr.-penningm. den heer Voors te Haarlem weer voor den tijd van vijf jaar zal worden herbenoemd. Tevens om de „eigen gebouw-kwestie te laten rusten totdat definitieve voorstellen aan de leden zullen kunnen voorge legd. Het voorstel Lisse inzake her ziening uitspraken van het scheidsge recht, zoo noodig aan te vullen met een commissie van bijstand. Het voor stel Castricum, dat zich tegen het 2 ct. per R.R. fonds verklaarde, kon WAAR KOMT DE ZETEL VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR? In de gistermiddag gehouden 'verga dering van den gemeenteraad van Haarlem waren de wethouders Bruch en Reinalda wegens ongesteldheid afwezig. Daarom werd besloten bij de behandeling der begrooting 1927, geen principieele kwesties aan de orde te stellen, maar die uit te stellen totdat Mr. Bruch hersteld is. De begrooting werd afgehandeld. Aan de orde kwam daarna de kwes tie van den zetel der Algemeene Ver eeniging voor Bloembollencultuur. Het hoofdbestuur van Bloembollen cultuur had in een nader adres aan den raad gevraagd te mogen verne men, of het besluit van 24 Maart '26, van toepassing zal blijven indien de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur Spaar en Hout van de gemeente Heemstede koopt, ingeval de grenswijziging doorgaat, maar eerst na dien koop tot stand komt. Breedvoerig werd over deze zaak ge discussieerd. Het slot was dat met 20 tegen 10 stemmen een motie-Slingen- berg werd aangenomen, waarin o.m. gezegd wordt, dat beantwoording der door de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur gestelde vraag, n.l. of Haar lem bij de totstandkoming der aan hangige grenswijziging de door Heem stede bedongen koopsom handhaaft, thans nog wel mogelijk is. ONTSPORING TE ALPHEN. Aan het station te Alphen a. d. Rijn is vanmorgen kwart voor 12, juist ter plaatse, waar een wissel het enkel &ooor in dubbel doet overgaan, een Barometerstand. De stand van hèdenmiddag 3 uur ia aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 7.56. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag 16 Dec. nam. 4.13 uur. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn59.49 Londen 12.13l/8 New-York 2.50:/8 Parijs10.03 Brussel 34,80 Zürich 48.35 Rome 11.25 Oslo63.00 Kopenhagen 66.60 Stockholm 66.85 Weenen 35.30 Praag 7.41 d 11 >t. 38,14 (oplossing van een gewichtig vraagstuk: de communicatie Haarlem-Leiden. Spr. wenscht mede te deelen, wat B. en W. in dezen hebben gedaan. De Directeur der N. Z. H. T. deelde hun college mede, dat, indien de concessie aan de autobus werd verlengd, de tram op 1 Febr. of .1 Jan. zou worden stopgezet. Na de me- 'dedeeling der cijfers van de verliezen, was dit voornemen alleszins begrijpelijk Kreeg de bus geen concessie, dan wil Directie de lijn electrificeeren. Na ern stige bespreking werd ons de vraag ge steld: Wat zün B. en W. van gedachte in het belang der gemeente, of een electrische tram, of een autobus. Ons college achtte het wenschelrjk, in dezen ook het gevoelen te kennen van de 'dag. besturen van Lisse en Bassenheim. Wij hebben hier over de .kwestie met die' heeren vergaderd en de keus was niet moeilijk, als we ons ver stand laten spreken. Alle 3 gemeenten waren het eens: de Tram. Maar geen willekeurige regeling van vertrek en ta rief. Er zal na 3 a 4 maanden moeten begonnen worden. De Dir. verzekerde, .dat het net met een jaar klaar is. Mede werd verzekerd een dienst van 20 minu ten in beide richtingen. Na deze bespre king werd een request, uitgan® ie van de 3 gemeenten gezonden aan Ged. Staten van Z. H. en afschrift aan die van N.H. De secretaris leest het desbetreffende stuk voor. na bespreking van nog enkele ancrere ïakeri, ging ae 'in gesloten zitting. Te 6%uur wercf de 'openbare vergade ring heropend De Voorz. deelt mede, dat inzake punt 11 B. en W. hun voorstel terug nemen en stellen zij *thans voor aan Goed Wo nen aan te bieden een terrein, geleden aan de Haven, achter J. van den Akker en van voldoende grootte, om er 6 a 10 arbeiderswoningen te bouwen tegen na der overeen te komen prijs. Dit voorstel wordt aangenomen met alg. stemmen. Verder stelt de Voorz. namens B. en W. voor. .indien Goecl Wonen voor eigen rekening bouwt, dat de gemeente zich borg,stelt voor het benoodigde bedrag. Ook hiertoe wordt met alg. st. besloten. Dan komt aan de orde punt 21Door trekking Nieuwe Haven. De Voorz. zegt, dat we daartoe grond noodig hebben van dhr. G. J. Kleijn tusscnen de te maken Nieuwe Haven en de Prins Hendrikstraat. De prijs van dien grond is gedeeltelijk 1 2, gedeelte lijk f 2^50 per M2. Spr. stelt den raa3 voor^ dien grond te koopen. Bq stemming wordt tot koopen van het geheel besloten met 93 stemmen. Tegen de. heeren Klaver, Selhorst en van ae Loo. Thans komt ter tafel het derde voor stel. De Voorz. zegt, dat nog benoodigd, zijn gronden, toebehoorend aan den heer D. vreugd Jr. e.a. Deze worden de gemeen te voor f 3500 aangeboden, onder con ditie, dat de gemeente den ouden heer Vlotman tot diens overlijden wekeljjks f 6,50 uitkeert. Wat de grond betreft, daar weth. de Vreugd geparenteerd is aan een der verkoopers, is een commis sie benoemd, bestaande uit de heeren Klaver, Fijma en spr. welke tot aankoop besloot. Wat de uitlceering aan den heer V. betreft, zoolang we een en ander niet noodig hebben, trekken we f 9,25 per week, dus behalen we nog eenig voor deel. Dit voorstel wordtaangenomen met alg. stemmen. Buiten stemming hield zich om de boven aangehaalde reden weth. de Vreugd. Hierna sluiting. 1 SASSENHEIM. Gemeenteraad. (Vervolg). De voorzitter beantwoordt de ver schillende sprekers. Hij brengt dank voor de ontvangen hulde, maar wil look met de geuite critiek>re'kening hou Iden. Ook wijst spr. er op, dat de hee ren wel aan den eenen kant manen tot zuinigheid, maar aan den anderen kant komen met allerlei plannen en wen- schen. Spr. deelt mede dat van Leiden be richt is ontvangen, dat de gemeente op het oude gas-contract nog een res titutie krijgt van f717. Spr. vertrouwt dat nu het water goed is, een ieder zich aan zal slui-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3