P U ROL Schoolgaande Kinaenen NIEUWE LEÜ3SCHE COURANT VAN ZATERDAG 11 DECEMBER 1926 ■Ifii üt Z£8G£H. Politieke vrijage. De Fe-eren ALbarcla en Marchant, al dus de Zeeuw, die nog altijd drooanen. van een nieuwe partijgroepeering, heto hen Woensdag weer opnieuw een be roep: gedaan op de R.K. Kamerfractie om m#et hen een bondgenootschap aan te gaan en met hen een z.g. „de mocratisch" Kabinet te vormen. Dê politieke vrijers zijn echter van een koude kennis thuisgekomen. Nadat in dit voorjaar een aanzoek van den heer Marchant smadelijk door den heer Nolens werd afgewezen, was het nu de heer van Schaik, die ondubbelzinnig te verstaan gaf, dat hij van zulk een combinatie niets moet hebben. „Het toevallig samengaan op som mige en zelfs zeer gewichtige punten, zoo betoogde hij brengt niet een samengaan tea- vorming en ondersteu ning van een parlementair Kabinet mede. Of meent de beer Albarda seri eus, dat door een gemeenschappelijk gevoelen, uitgedrukt in de twee desi derata' van de heeren Suring en Bul ten een tot nu toe niet bestaande affiniteit tusschen socialisten en Ka tholieken zou zijn tot sjand gekomen. Die afgevaardigde moest wijzer zijn." Na er dan op gewezen te hebben, dat voor zulk een samenwerking als sommigen willen forceeren geen vol doende basis aanwezig is, en dat daaraan ook geen behoefte is, vervolg de hij: „Als er op dit oogenblik iets niet sluit in de werking van ons parlemen taire stelsel, is dit veeleer toe tesohrij ven aan hen, die, de taak van het Parlement ten onrechte aanziende voor de Regeeringstaak, en zich prin cipieel kantende tegen niet parlemen taire Ministeries, onze fractie willen dwingen om zusje te worden van de vrijzinnig-democratische en sociaal democratische fracties. Maar wij zijn vooralsnog niet gesteld op deze in tieme banden van bloed- en aanver wantschap. En een behoefte daaraan doet zich op dit oogenblik niet gevoe len." Daarmee konden de politieke vrijers naar huis gaan. Hun herhaald aanzoek werd hoffe lijk, maar in de meest besliste termen afgewezen. De overheid fabiikant, In de Ned. Werkgever lezen wij: Een merkwaardig bericht verscheen dezer dagen in de bladen. Men herin nert zich, dat in 1920 de gemeente Kerkrade een steenfabriek heeft op gericht. Er was in die dagen, als ge volg yah de uitbreiding van het mijn bedrijf, behoefte ontstaan aan arbei derswoningen ter plaatse en men ver keerde toen in de meening, dat de steerifahrikanten overmatige prijzen vroegen voor hun product. Daarom zou de gemeente nu eens zelf steenen gaan bakken; dat kwam zooveel goed- kooper uit! Het rijk verleende een voorschot van f575.000 tegen 5 procent renté (een lage rente voor die dagen). De proef zou het bewijs, moeten leve ren, dat de steenfabrikanten afzetters waren en de overheid het veel voor- deeliger en goedkooper kon doen. Daarbij waren de voorwaarden om te slagen zoo gunstig mogelijk. De grondstof was vlak bij aanwezig en vervoerkosten waren er ook voor de gebakken steenen bijna niet; immers de huizen werden in de onmiddellijke omgeving gebouwd. Desniettemin i3 de steenfabriek geworden wat men familiaar een „reuzenstrop" noemt. Er zijn ruim 23 millioen steenen ge bakken, waarop op 1 September j.l. een verlies was geleden van f356.035 of maar eventjes f 15.50 per duizend steenen. Op 1 September beschikte de gemeente nog over 4 millioen van die steenen, ter waarde van ongeveer f32.000, wat beteekent, dat de waarde dier steenen f8 per duizend bedraagt; het verlies per duizend is dus onge veer het dubbele van de tegenwoor dige waarde! Aanvankelijk is natuur- lijk de prijs van de steenen hooger geweest, maar ook wanneer men dien factor in rekening brengt, dan nog blijft het verlies reusachtig. Hierdoor is tevens het bewijs geleverd, dat de particuliere steenfahrikanten vol strekt niet te veel in rekening brach tén; "immers het overheidsbedrijf, dat hun een lesje zou geven, is op een treurige mislukking uitgeloopen. .En wat is nu het merkwaardige be richt, waarvan wij spraken? Dat de -regeering zich heeft vereenigd met het voorste) van den burgemeester van Kerkrade. om 9-10 van het verlies op dit bedrijf ten laste van het rijk te nemen. Bij brief van 11 November aldus het bericht in de Nieuwe Rot- terdamsche Courant heeft de mi nister van financiën bericht, dat de schade op het bakken van de „brik- ken'^op 1 December a.s. f360.485 (dus f 15.67 per duizend) zal nedra?en en dathet rijk van dit verlies 9/10 of f 325.437 voor zijn rekening neemt. Het door de gemeente te dekken verlies bedraagt dus slechts f36.048. Het orgaan vraagt, of het niet rati oneel en billijk ware geweest, indien de gemeente de straf zelf had moeten dragen en ziet er een les voor de openbare lichamen in. GEMENGD NIEUWS. Een dapper nachtwaker. Donderdagavond te kwart voor -elven bemerkte de nachtwaker v. d. Scho:, van den Gecontr. Part. Xachtveilig- heidsdienst, dat van pand 3 aan da Nieuwe Haven te Rotterdam, waarin. !de firma D. en v. D. kantoor houdt,. de buitendeur op een kier stond. Del man wilde de deur verder opendu wen om te onderzoeken wat hier gaan de ken zijn, dooh slaagde hier niet in, 'daar aan de achterzijde iemand1 er tegen duwde. Hij achtte het toen het' verstandigst, de deur in 'het slot te trekken en at te wachten, wat er zoul giebeuren. Inmiddels trok hij zijn gum mistok. Na eenigen tijd gewacht tei (hebben, zag hij de deur weer open gaan en een hoofd om den hoek ko men gluren. Toen sprong de waker naar voren en gaf het hoofd een fik- schen klap. De man, die geslagen was, viel ech- terover, doch herstelde zich zoo spoe dig mogelijk en rende de straat op om den nachtwaker te lijt te gaan. De mannen trachtten elkaar te over meesteren, waarbij de nachtwaker, dank zijn wapen, ae meerdere bleek. Hij kon zelfs terwijl hij zich den kerel van het lijf hield, op zijh alarmtluit blazen, waardoor eenige agenten -te (hulp schoten en den inbreker arres teerden. Zooals later bleek, had deze een (handlanger die reeds een barometer en een gaskachel uit het pand hadi weggehaald. De man, die geslapt was stond vermoedelijk op den uitkijk en op zijn „collegate wachten, opdat ze opnieuw hun slag konden slaan. Deze handlanger werd even later door eenigie agenten in een zijstraat aange houden. De inbrekers waren broers, resp. M. N. en J. T. A. N. geheeten, Zij werden in verzekerde bewaring ge steld. Eeigenaardige vondst. De Directie der Gemeente-werkeb van Rotterdam had order gegeven om bij1 het sloopen van de pijlers der voor malige Koninginnebrug voorzichtig te zijn met een steen, die het opschrift droeg van Z.M. Koning Willem III, die in de maand April van 1875, deii eersten steen van deze brug had ge legd. Toen de steen was losgemaakt, ont dekte een der arbeiders van den ach terkant van den steen een looden dop De man maakte den koker open en haalde er een oorkonde uit, waarop nog heel flauwtjes te lezen stond, dat men met de oorkonde een exemplaar van alle toen gangbare munten in den keker had gedaan. De man, die da zaak gevonden had, meende recht te hebben cp z'n vondst maar moest als vanzelfsprekend ze aan de directie te ruggeven. De munten waren: een rijks daalder, een gulden, een halve gulden, een kwartje, een dubbeltje, een stui vertje,, een cent en een halvè cent, maar het gouden tientje, toch ook een gangbare munt. ontbrak. De man zeide, dat dit er niet bij1 -geweest was. Hij en alle andere arbei ders werden gefouilleerd, doch het werd niet gevonden. De kwestie is nu1 maar heeft de arbeider het geld ver duisterdof zou de man, die hef er 50 jaar geleden in had moeten doen het niet gedaan hebben? Een nader onderzoek zal worden ingesteld. De nbraak te Delft. Zoo als men zich zal herinneren, heeft in den nacht van 2 op 3 November een inbraak plaats gehad in het Prinsenhof te Delft. Na een moeilijke klauteroartij had men zich toegang verschaft tot hef museum en een groote partij gouden en zilveren munten gestolen. De munten, alle Hollandsche, waren afkomstig uit ide verschillende Pro vinciën en er waren er onder van zeer ouden datum. De antieke waarde van deze geld stukken was bij benadering niet vast te stellen, maar deze moet ongetwij feld vele duizenden guldens bédragen. De nominale waarde der gestolen goudstukken beloopt reeds ver over de twee duizend gulden. Aanvankelijk had men niet het min ste vermoeden, wie de dader of dadersi konden zijn van dezen brutalen dief stal. Eenigen tijd geleden echter kreeg de Haag'sche politie het vermoeden, dat de dader in Den Haag woonde. Verschillende aanwijzingen had men tegen een persoon en men achtte deze voldoende om tot zijn arrestatie over te gaan. Donderdagavond omstreeks) halt negen heeft de politie op straat al aangehouden den 32-jarigen smid F. L. J. J. wonende in de Wieringscho- straat. Men meent in hem. den da der van den inbraak te hebben. Van de gestolen partii munten heeft men. nog niets gevonden. Men vreest, dat deze reeds omgesmolten zijn. De aangehoudene is gisterochtend op transport'naar Delft gesteld. Nader wordt nog gemeld: In verband met den diefstal van een zeer waardevolle oartii antieke gouden munststukken uit het Prinsen hof te Delft, waarvoor reeds een 32- jarige smid uit de Wieringsthestraat werd gearresteerd, heeft de politie gis termiddag in de Wagenstraat nog 2 personen aangehouden, de losse werk lieden v. d. K. en K., die verdacht worden eveneens bij den diefstal be trokken te zijn geweest. Zij 2ijn ter beschikking van de politie te Delft gesteld. Ongeval op een schip. De bikkers B. P., wonende in de Geuzen- laan en J. B., in de Watergeusstraat: woonachtig waren Donderdag in een aan de Pelgrimskade te Rotterdam liggend schip op een stelling aan het werk. Doordat een stuthout brak, vie len de mannen P. brak hierdoor zijn rechterbeen, B. kreeg inwendige kneu zingen. Beiden werden naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd. Onbetr ouwbaar beambte. Donderdagavond is door de marechau see in arrest gesteld D. R., kantoor bediende op het postkantoor te Vee- nendaal, verdacht van het plegen van verduistering, qd dit kantoor. Gestoorde inbraak. Ver moedelijk door het gebruik maken van valsche sleutels werd in den af- geloopen nacht ingebroken in de kan toren van de Kon. Lood- en zinkplet- terij van A. D. Hamburger aan dei Leuvehaven te Rotterdam. De brand kast werd ten deele opengescheurd,, Idooh blijkbaar zijn ds vaklui gestoord. De inhoud der kast bleef althans on geschonden. (Ook uit de kantoren wordt niets vermist. .Verduistering. Donderdag is de reiziger H. H. te Winschoten door de politie gearresteerd, terzake oplichting en verduistering van gelden ten nadeele van de crediet- en han dels Mij. „Volkswelvaart" te Baarle-. Nassau, gepleegd, te Nieuwolda. Dei aangehoudene is naar Nieuwolda over giebracht. Aan de gevolgen overleden. De 60-jarige v. d. Lelie die wel licht door een ongelukkigen samen loop van omstandigheden, of doordat zrjn schoonzoon hem een duw <£af j!l. Woensdagavond in de Jonker Frans- straat te Rotterdam bij ee>n twistge sprek met dit familielid onder een auto .bus geraakte, is in het ziekenhuis aan den Bergweg aan de bekomen ver wondingen overleden. De schoonzoon die gearresteerd .werd, is weer op vrije voeten gesteld. Hij zal echter vermoe delijk gerechtelijk vervolgd worden. Brutaleoverval. Donderdag avond half zeven heeft een brutale! overval plaats gehad bij den landbou wer Dijks in de Schellerallee', juist te genover café „De Bierton" te Zwolle. Terwijl 'de vrouw alleen thuis was, zijn drie gemaskerde kerels het huis b mne ngedro ngen Ongeveer tusschen zeven en half acht werd er gletikt op de deur van het huis van Dijks. Het was er don ker in de omgeving en er liep g>-rén sterveling haast cp dat uur. De vrouw, die niet ieder durfde binnenlaten vroeg wie er was. „Goed volk, Van Kamp huis" riep een der gemaskerden. (v. Kamphuis is de buurman van Dijks h Hierdoor gerustgesteld ^opende zij 'de deur. Meer dood dan levend van schrik zag zij plots drie gemaskerde) bandieten voor zich. „Waar is het geld", riep weer een der bandieten,, doch de vrouw antwoordde, dat en •geen g>eld was. Ze smeten haar op den grond en drukten haar een prop m den mond. Terwijl een der mannen, die naar schatting jonge kerels waren van 22 a 24 jaar, bij de vrouw bleef stdan, doorzochten de twee anderen heel da huiskamer. Ze snuffelden nog wat in de kasten, doch vonden niets van hun Hierop namen zij 'de vlucht, de hevig ontstellende vrouw achterlatend. De hevig verschrokken vrouw kon zich nauwelijks roeren en heeft aldus ruim een uur gewaoht tot haar man uit de kerk thuis ï^wam. De politie stelt een onderzoek in. Botsing. Gisteravond is te En schedé op den hoek van den Wool- driksweg een vrachtauto in botsing gekomen met een autobus met 15 per sonen. Laatstgenoemde sloeg om. AI de inzittenden werden min of meer glewond doch niet ernstig. Drie er van zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Moord. Toen de chef van de machinezetterij van de Uitgevers Mij; J. B. Wolters te Groningen gister avond otn 7 uur de drukkerij m de) Akkerstraat verliet, werd hij onver hoeds van achteren aangevallen door iemand die hem blijkbaar heeft opge wacht. Met een mes werd den aan gevallene de halsslagader doorgesne den. Het slachtoffer zakte tnet een lui den gil ineen en overleed zonder e©ni- ge aanwijzing omtrent den dader te hebben kunnen geven. Deze moet de vlucht hebben genomen door een gan getje naast het gebouw. De getroffene is de 42-jarige J. Schot. Hij was ongeveer twee jaar ge leden uit Nijmegen gekomen en had naar de meening van iemand van het personeel absoluut geen vijanden on der zijn ondergeschikten. Hij''Iaat een weduwe achter mét vier kinderen. INGEZONDEN. (Buiten veraniwooroelljkhsid der Redactie.) M. de R., Door e<en misverstand is tot mijn spijt in het Kerkeraadsverslag,. voor komende in de Leidsche Kerkbode van 10 December' j.l., buiten mijn toedoen en zonder schuld van den zetter, een fout ingeslopen: At;n het slot van de becshouwingen over de bekende vragen, gesteld aan br. Knibbe, staat te lezen: „waardoor dus deze zaak voorloopig als afgedaan werd beschouwd". Het woord „voorloopig" dient daaruit te vervallen. Met vriendelijke dank voor de plaatsing, H. LAMBOOY, Verslaggever van den Kerkeraad. Beste Jongens en Meisjes, 'k Begin maiv eens gauw weer jullie briefjes te beantwoorden. „Zwartje en Blondje". Zoo, heeft Zwartje geen plezier meer in de Bab- belhoêk?'Of doet ze cok liever afzon derlijk mee? Dus jij hebt een goede Sint Nieolaa3 gehad, Blondje? Dat is prettig. En nu wil je een andere sehuii- RECLAMii. krijgen vaak ruwe handen schrale huid l verzacht-geneest! naam hebben. Een Vergeet mij nietje heb ik al. Dus dat kan niet. Maar wat denk je van Lotus of Sneeuwwitje of Alpen roosje? Hier kun je er zeker wel een uit kiezen, is 't niet? „Braamstruik en Denneappel". Wel. wel, wat heeft de Sint bij jullie zijn best gedaan, 't Is haast te veel van den goeden man. Gelukkig maar, dat. het geen echte waren, Denneappel. Want wat zou je er met twee moeten begin nen? Pas jullie maai- op met at die snoep perjj, dat je je maag niet bederft. Nee hoor, St. Nicoiaas heeft mij ook niet ver geten. 'k Zou anders ook heel erg boos op hem zjjn, dat begrijp je. 'k Vind het leuk, dat jullie mij alles verteld hebben. Later hoor ik er zeker nog wel meer van, is 'tniet? „Hyacinth". Dus jij bent tevreden over Sint Nicoiaas? Wat zal die goeie man daar blij om zjjn. Wat vriendëlijk van je buurvrouw om Moeder en jou een cadeautje te geven. Hebben jullie nog veel pret gemaakt op St. Nieolaas- avond? Of doe je daar niet aan? Ik vind je postpapier heel aardig. „Anemoon". Dus jjj vond' het een aardig versje? Wat heb je een mooie dingen van Sint Nicoiaas gekregen, meis je. 'k Zou er haast jaloersch op worden Vindt je het zoo jammer, dat het ver haal uit is? Kom, een verhaal kan toch niet altijd duren? Dan zou het Vervelend worden, vindt je niet? En dan misschien komt er wel weer gauw een ander. „Rozeknopje en Reseda". Sint Nico- loos heeft weer veel reden tot tevreden heid gegeven. Ik hoorde nog van niet één kina, dat door hem teleurgesteld is. 't Is -toch geen wonder, dat iedereen hem een goede man noemt. Ja, dat is dit jaar heel verschillend. Velen heb ben, zooals jullie, het op Zaterdag ge vierd, anderen op Zondag, en nog weer anderen op Maandag. 'k Vindt, dat jul lie beiden heel aardige cadeautjes hebt gekregen. „Klaproos en Batavier". Dat noem ik nog eens kranig, een Batavier, die een garage met twee anto's heeft. Zeg jon gen, weet je wel, dat de Batavieren al tijd op houtvlotten op de rivieren reis den? Maar zonder gekheid, ik vind, dat jullie allebei erg goed bedacht zijn door den Sint. 'k Begreep al niet, waar jullie twee weken achter elkaar ble ven, maar ja, als er logeetjes zjjn, dan is het altijd een beetje anders. Leuk ge zicht he, als zoo'n klein kind pas kan gaan loopen. Waterlelie." 'k Begreep er ook niets van, waar jullie bfeven, want jullie beidjes missen nooit. Maar nu begrijp ik het best. Wat jammer he, dat je oom Felix niet gezien hebt, nu hij zoo dicht bjj je is geweest, 'k Vind dat de Sint je erg goed bedacht heeft, meisje. Heb je zelf ook nog aan surprises maken ge daan? Vindt je het niet leuk, zoo'n mid dagje winkeien in de stad? Vooral in de Sint Nicolaastijd kan het wat ge- Sellig zijn he? „Boschviooltje". De Sint weet Lisse net zoo goed te vinden als Leiden, dat merk ik wel. Me dunkt, dat hij jou ook goed bedacht heeft, meisje. Eu je broertje en je zusje niet minder. Hebben jullie zelf nog surprices of grapjes be dacht met St. Nicolaasavond. Heb in het verleden week ook zoo druk gehad? Of stuurde jij niet, omdat Waterlelie het ook niet deed? „Grie". Laat ik je harteljjk geluk wen schen meisje met dat heerlijke feest van je Ouders, 'k Hoop dat God hen non lang voor jullie allen moge sparen. Feliciteer hen maar van mg, wil je? 'k Wensch je veel genoegen op het feest hoor. Frettig voor je, dat je twee vrien dinnetjes mag vragen. Je komt niet uit de feesten he? Verjaardagen van je vriendinnetjes, St. Nicolaasfeest, het houdt niet op. Wat heb je een mooie cadeautjes gekregen. „Rie Het eene feest is nog niet voorbij, of het andere komt maar weer. Prettig he. dat jij en je ander vrien dinnetje op het feest mogen komen van Grie en haar ouders. Dat stukje dat jullie leeren, ken ik wel. Het is heel aardig. Vertel jullie mjj volgende week maar, hoe het geweest is. „Goudblondje". Me dunkt dat jjj goed bedacht bent, meisje. En dan nog zoo onverwachts een bezoek van Sint Ni coiaas. 'k Had jullie wel eens door de kamer willen zien dansen. Dat zeg ik ook. Als je geen groot briefje kunt schrijven ,aan schrijf je maar een klein tje. 'k Zal dus maar eens afwachten avat ze doet. „Hessie". Wat vond ik dat aardig, dat je mjj een portretje stuurde. Ik dank je er wel voor. Wie staat er nqg meer óp? Ook bedankt 'voor het raadsel. Ik denk Bet volgende week te gebruiken. Heeft St. Nicoiaas je goed bedacht? „Gustaaf Adolf". Prettig jie, om zoo met z'n allen St. Nicoiaas te vieren. Het is te begrjjpen, dat het dan veel later wordt dan gewoonlijk. Je vindt timmeren zeker een prettig werkje, is 't niet? Dus je vond het versje aardig? Ja, dat was net leuke ervan, dat het net met Sint Nicoiaas in de courant stond. „Logeetje". Ja, dat is te begrijpen, dat de Sint geen tijd heeft gehad om pveral op bezoek te gaan. Maar hijl heeft jullie dan toch laten zien, dat hij wel óm je dacht, 'k Geloof best, dat jullie het met zn allen gezellig, hebt gehad. Hier volgt de oplossing van het raad iel der vorige week. SINT NICOLAAS. t Schooluur is weer aangevangen, Heel de klas zit t> zoo dül. Allen kijken naar den meester, Die hun iels vertellen wil Maar de meester kent zijn volkje, En hij ziet het zoo goeü* Hoe dat iuistereu maar scl£,n is. En "at stil zijn, omdlF; 't moet Toch zal hij hen niet berispen, Voor deez' ëene, eakle keer: Het is immers vijf December? Stellig denken ze hu weer Aan al de versnaperingen. De cadeautjes", groot' or Klein, Die ze vast "en zeker krijgen, AIS ze thuis gekomen zijn. BaöDerTaekers, wensen' 7e afiën, "Waar Je woont, 01 fioe je Heet; Dat de Sint je goed bedenke En hjj er niet een vergeet. En hier volgen de nieuwe raadsels: 1Ingez. door Reseda en Rozeknopje. Mijn geheel bestaat uit 33 letters en is een bekend spreekwoord. 19 30 32 24 13 33 is een jongens naam. Een 12 4 15 22 23 gebruikt men pm de straat te schrobben. 7 5 S 2 2p kan men alleen 's winters doen. Een 18 14 9 22 13 is een heerlijk zoetq vrucht. 6 24 11 17 21 16 7. 13 24 is een plaats in Gelderland. 1 31 S 28 25 26 is een jongensnaam. Flinke jongens zijn niet 29 7 32 27. Een 3 24 10 7 is een ambtsgewaad. 2. Ingez. door Heidebloempje. Als vier matrozen een sinaasappel moeten deelen en ieder evenveel krqgt, hoe iaat is het dan? 3. Ingez. door Zilverblondje. Hoe heette de vader van de zonen van Noach? 4. Ingez. door Batavier en Klaproos. Mijn eerste is een viervoetig dier, mijn tweede een plaatsje in Limburg, mijn geheel is een badplaats. '5. Ingez. door Anemoon. Verborgen vruchten. Wist je dat niet? Die taal bestaat al meer dan duizend jaar. Dat is een eenvoudig lapje. Maak er stalen van. Anecdote, ingez. door Blondine. Broer: „Pa zegt altijd, dat hjj kapitein op het schip is. Wat bent u dan ila?" Ma: „Ik? 'k Denk van stuurman, vent". Broer: „En dan ben ik het kompas". Ma: „Hoe zoo, broer?" Broer: „Omdat de kapitein en de stuurman altijd op het kompas tikken". Ziezoo, jongelui, jullie kunt weer vooruit. Nog een paar weken, en dan hoop ik weer eens prijsraadsels te ge ven. 'k Vertel het jullie nu alvast maar dan kun je er bij 'voorbaat op verheu gen- Nu eindig ik met vele groeten van je TANTE FRANCIEN. LAAT UW LICHT SCHIJNEN. door TANTE FRANCIEN. 't Was half twee in den middag van een grauwe, sombere Decemberdag. De regen viel bij stroomen neer en hulde alles i n een grijzen sluier. Lucie van Maaren, een vijftienjarig meisje, stond voor het venster van de huiskamer en keek onafgebroken naar buiten. Maai- 't scheen, alsof de pein zende oogen van het jonge meisje niets zagen van hetgeen daar buiten voorviel 't Was of haar oogen ver weg zochten naar wat daar achter dien grijzen sluier verborgen was. Lucie van Maaren was een eënig^kind. Misschien kwam het wel, omdat zij niet aan de vrooljjke omgang met broers of zusters gewend was, dit zij soms zoo Eeinzend en droomerig zjjn kon. 't Ge- eurde meermalen, dat zg, zooals nu, een lieelen tjjd doelloos voor zich uit kon kijken. Maar al was 't meisje dan zelf in rust, haar gedachten waren altijd met het een of ander bezig. Nu was ze begonnen aan de vacantie Lucie bezocht de M.U.L.O. Zij was een der beste leerlingen van haar klas. Want hoe vreemd het ook schijnen moge op school had zjj nooit geen droombui- en. Nu was 't vandaag de laatste school dag. Straks zou de vacantie, de Kerst- vacantie, beginnen. En 't meisje, dat be gonnen was over de vacantie te denken, verdiepte zich nu in 't Kerstfeest zelve. Hoe jong Lucie ook nog was, in haar hart woonde een groote liefde tot den Heiland. Ze was te beschroomd om daar over te spreken, maar moedercelen zien scherp. Ook al sprak Lucie er met van, mevrouw van Maaren wist tooh wel het geheim van haar kind. Zelve was ze een vrome Christin, en samen met haar man, diende ze van gan- scher harte den Heere. Was het wonder, dat de vreugde in het ouderhart groot was, toen ze zagen, dat ook Lucie, zoo jong reeds, de goede keuze had gedaan? Plotseling schrok Lucie op uit haar gepeins. De huiskamerdeur was met eeni ge haast geopend, 't Was mevrouw van Maaren, die binnenkwam. „Dacht ik het niet", lachte ze, „daar staat ze haar tijd weer te verdroomen. Wil ie wel eens gauw maken ,dat je weg komt, Luoie? 't Is al bijna kwart voor tweeën. - Straks kom je nog (te Iaat". Opeens was de droomerige uitdruk king uit Lucie's oogen verdwenen. La chend keek ze haar moeder aan. „Al zoo laat, moedertje? Dan ren ik weg. Stel je voor, dat ik nu te laat kwam. Dag moeder', en weg wae ze. Nog even hoorde men haar gestommel in de gang, toen sloeg de huisdeur dicht Nog juist bijnjda kón ze haar plaats innemen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7