NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 11 DECEMBER 1926 Radio-P rogramma. Wat er vanavond te booten la. DAVEM'KY, 1600 M. 1 "Kinderuurtje. 6.20 Concert. 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7-5° Concert. 8.Lezing. 8.20 Concert. 1 9.50 Lezing. 10,05 Pianomuziek. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Concert. HILVERSUM, 1050 M. 4.1Concert. 5.Duitsche les. 5.30 Fransche les. 6..Concert. 6.45 Cursus voor boekhouden. 7.45 Politiebericht. 8.10 V.A.R.A.-avond. 10.Persberichten. 10.10 Muziek. KöN 1USWUSTERH., 1300 M. 6.50 Carmen", opera van Bizet. Daarna nieuws. 9.50 Muziek. PAKIJS (Radio-Paris), 1750 M. 3.05 Concert. 5.555 Koersen en -persberichten. 8.Koersen en persberichten. 8.20 Koersen en persberichten. 8.50 Concert. ZONDAG 12 DECEMBER. HILVERSUM, 1050 M. *0.25 R. K. Kerkdienst uit de St. Do minieuskerk te Amsterdam. 6.Uitzending van den Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Halfweg, Ds. A. E. GROENEWEGEN. Kort overzicht van den dienst. H. Orgelspel. <2. Votum en zegen. 3. Zingen Psalm 89:7. 4. Lezen: De Geloofsbelijdenis. 5. Zingen Psalm 116:10. 0. Lezen: Johannes 3:2236. U3. I4- Zingen Psalm 981 en 2. TeÉt: Joh. 3: 30. Eerste ged. van de predikatie. TusschenzangLofzang van Zacha rias vers 5 .en 6. Tweede ged. der predikatie. Slotzang: De Lofzang .van Simeon, vers 2. Zegen. Orgelspel. Na den ondergang van het Huist lObrenovic werd Pasic in het begin van Febrq^n '1904 in het coalitie-ka binet van generaal Groejic, minister v. buitenlandsche zaken en nam den 10- jden December 1904 het voorzitter schap van een nieuw kabinet op zich, loverwon een crisis in het begin van Februari 1905, ofschoon een hqftigei persstrijd met Baloegdsjitsj,' vroeger (privaat-secretaris van den Koning, zijn positie moeilijk maakte. Hij moest lechter den 23sten Mei'1905 Voor den ultra- radicaal Stojanovic het veid ruimen. Op het einae van April 1905 nam Pasic nogmaals het voorzitter- Schap en de portefeuille van buiten landsche zaken op zich. In September lal2 werd hij Voor de vijfde maal premier. Hij behoorde tot ide anti-Üostenrijksche partij "die in toenadering tot Rusland Servië's be lang zag. Later is Pasic nog twee maal pre mier geweest, n.l. in 1914 en 1920. In 1924 deed men voor de laatste keer teen beroep op den grijzen staatsman. En zeker zou hij ook thans weer het presidentschap aanvaard hebben, als die dood niet een einde zou heb ben .gemaakt aan dit werkzaam leven. Pasic werd dikwijls vergeleken met Bismarck. Men noemde hem den„Ser vischen Bismarck". BE VOLKENBONDSRAAD. Heden openbare vergadering. De Volkenbondsraad is reeds in open hare vergadering bijeengeroepen tegen hedenmiddag half zes, terwijl eerst in een bespreking achter gesloten deuren om vier uur den raadsleden, die niet aan de geheime onderhandelingen over het toezicht op de Duitsche wapenin gen hebben deelgenomen, de gelegenheid zou worden geboden om hun opmerkin- fen over de «e troffen afspraak te ma en. Het vaststellen van een bijeenkomst van den raad op heden is een goed tee- ken ,dat men in de kringen, die het weten kunnen, een bevredigenden afloop van de vertrouwelijke besprekingen te gemoet zien. Inderdaad is, naar uit Genève gemeld wordt .de algemeene stemming gaan deweg beter geworden en beginnen ook de Duitschers zich te verzoenen met den waarschijnljjken afloop van de bespre kingen, ook al zal er omtrent de ont ruiming van het bezette Rijnland nog in het geheel niets worden'verklaard, en al zullen de Duitschers' waarschijn ljjk evenmin reeds een verklaring van oen Gei_antenraad krijgen, dat Duitsch land zijn ontwapeningsverplichtingen overeenkomstig het verJrag van Versail les thans geheel is nagekomen. De hoofdzaak is echter, dat Strese mann naar Berdjn zal kunnen terugkee ren met het heden te nemen definitieve besluit van de opheffing der geallieerde militaire controle, midden oi eind Ja nuari, en met goedkeuring door den Voikenbondsraad van zoogenaamde in terpretaties van het investigatieproto- col in den zin -der Duitsche wenscfren neerkomen. 2 tres e mann zal ditmaal dus niet met leege handen of slechts toe komstbeloften naar Duitschiand terug gaan. Het Duitsch-Iialiaansch vertrap. Het Duitsch-Ita iaansche arbitrageur drag dat Stresemann en Scialoja heb ben ontworpen en dat geen politieke be palingen vervat, zou heden onderteekend worden. Duitschiand en het I/ntern. Gerechts hof. Dr. Stresemann heeft gistermiddag op het secretariaat van den Volkenbond te Genève het statuut van het internatio nale gerechtshof te 's Gravenhage on derteekend, waardoor Duitschlands toe treden tot dit gerechtshof als lid met dezelfde rechten als de overige leden een voldongen feit is geworden. HET CONFLICT IN DE DIAMANT INDUSTRIE. Maandag werkhervatting. Het bestuur van de Belgische juwe- liersvereeniging heeft besloten de uit sluiting in de diamantindustrie te Ant werpen op te heffen. Maandag a.s. zul len de onderhandelingen tusschen de werkgevers en de werknemers aanvan- fen. Het werk wordt denzelfden dag ervat. De A. D. B. heeft garanties gekregen, dat een loonsverhooging zal worden toeges taan. Van den anderen kant heeft de A. D. B. enkele concessies gedaan inzake de slijperij „De Daad". KORTE BERICHTEN. siDe Nobelprijzen voor den vrede zijn gisteren te Oslo uitgereikt. Nansen heeft een rede gehouden. De Franscne Kamer heeft de be grooting voor 1927 aangenomen. A.s. Donderdag en Vrjjdag is er een groot debat in oen Duitschen Rijks dag over de bjnnenlandsche en buiten landsche politiek. Tusschen Noordelijk en Zuidelijk China zouden vredesonderhandelingen begonnen zijn. Bij een mijnontploffing in Prince ton (Indiana) zrjn vermoedelijk, meer dan 30 mijnwerkers gedood. De Volkenbondsraad heeft beslo ten de conferentie over het toezicht op de particuliere wapenfabricage in het najaar van 1927 #te Genève te houden. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Woensdagavond trad in het lokaal Salvatori voor een klein, maar aandach tig gehoor op Ds. Rijnders, Zendings- director te Rotterdam. Spr. hield naar aanleiding van 2 Cor. 89 een opwekkende rede in het belang van de Zending. Een gehouden collecte voor dit doel bracht f 63,52 op. In het lokaal achter de Geref. Kerk werd Woensdagavond een gemeen tevergadering gehouden onder leiding van Ds. Gispen. Na de gebruikelijke opening door Ds. Gispen, bekwam de heer IJ. de Bruin het woord tot behandeling van het on derwerp: „Onze Eeredienst". Spr. bepaalde de talrijke aanwezigen bij 1. Een komen van de Gemeente tot den Heere in schuldbelijdenis, gebed en offer. 2. Een komen van den Heere tot de Gemeente in zegen, Woord en sacrament Door de heer D. Qualm werd vervol gens behandeld: „Liefde tot de Kerk". Achtereenvolgens stond spreker er bij stil, dat: 1De liefde eischt 2. de liefde geeft. 3. De liefde vraagt. Op beide onderwerpen volgde een le vendige gedachtenwisseiing. Nadat gezongen was Psalm 89:1, ging de heer IJ. ae Bruijn voor in da.nk- Tot notabelen der Ned. Herv. Gem. zijn herkozen de heeren D. van Klaveren Jaczn. en Jac. Groen Czn. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Luu- ring. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 2 uur, Ds. Gispen. KATWIJK. Gisternacht is bij de sluizen een Westlander boot weggehaald. De boot werd later teruggevonden ach ter het St. Willebrorduscoll^ge. Het lood was echter van den mast af gehaald. Dit vertegenwoordigde een waarde van f ico. Door de Rijksveldwachters wordt een onderzoek ingesteld. Voor degenen, die moeilijk een belastingplaatje op de aangegeven uren kunnen halen, zal de ontvanger der Di recte belastingen, speciaal hiervoor zit ting houden van 79 uur des avonds op 15, 16, 20j 22, 29 en 30 Dec. en 5 en 6 Januari Voor gele en roode kooien is er den laats ten tijd bijzonder weinig vraag De prijzen zijn dientengevolge slecht. Ook voor uien en peen gaat de prijs in dalende richting. Het gaat in de^ tuinbouw over het algemeen slecht. Het zoontje van den heer J. W., die onlangs onder een auto geraakte, is thans uit het ziekenhuis terug ge keerd. Hij zal echter nog ongeveer 5 weken thuis in behandeling moeten blijven. De aanrijding is dus wel van beteekenis ge weest. OEGSTGEEST. Woensdagmiddag om 2 uur komt de Gemeenteraad bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel wijziging vërlichtingsver- lordening. 3. Verzoek K. Timmers 0111 ontheffing van pachtgeld betreffende gehuurd gras gewas langs den Rijnz.'chtweg. 4. Adres op verzoek R. K. Kerkbe stuur als beloeld in art. 72 L. O.-wet. 5. Voorstel uitstel vragen tot ge ven van onderwijs in het vak licii. oefe ningen, art. 195 L.O.-wet. 6. Ya.tsteilng kohier scli.o'geld v-.-r voigonaerwiis- .7 Voorstel aflossing hypotheek en be legging der gelden. 8. Comptabiliteit. 9. Benoeming lid Burg. en H. G. Armbestuur. 10. Benoeming .plaatselijke commissie va nToezicht op net L. '0. 11. Benoeming leden commissie van advies werkloosheidsverzekering. In de plaats van zuster Liera is aangesteld als wijkzuster Mej. Victor uit Groningen ,die met 1 Juli in functie treedt. Zuster Bokma wordt eind dezer maand naar Bandoeng gezonden, om daar in dienst der Zenaing werkzaam te z\jn. Onder verwijzing naar een in dit nummer voorkomende advertentie, dee- len wij mede, dat de Chr. Hist. Kiesver. Maandagavond openbare vergadering houdt, waar aTs spr. optreedt den oua- minister Schokking, met als onderwerp „De komende Statenverkiezing". Aanbeveling om deze vergadering te bezoeken is zeker overbodig waar een spreker als Mr. S.- optreedt. Dus Maandagavond allen naar de Her vormde school. KOUDEKERK. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Is rad. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Haspers. De A. R. Kiesvereeniging „Neder land en Oranje" alhier, noopt Maan dagavond a.s. haar tweede winterverga dering te houden, waarin de heer P. F. Geerlof een onderwerp zal behandelen over: „Antirevolutionair of Staatkundig Gereformeerd. Tot voorzitter van het bestuur der Chr. School aan den H. Rijndijk is be noemd de heer Jac. varf Leeuwen, aldaar Op Woensdag 26 Januari 1927, des voormiddags van 1012 uur, zal ten rasdhuize alhier zitting worden gehort- den voor aangifte voor den dienstplicht van personen, die in het jaar 190b gv boren zijn. De Chr. Zangvereeniging „Koude kerks Gemengd Koor" alhier, hoopt op Donderdag 23 December a,s„ des avonds te 7 uur een bazar te houden, waarvan de opbrengst bestemd zal zijn voor aan koop van een vaandel. Een ieder, die voor dat doel een bij drage over .heeft, kan deze deponee- ren bij de dames van Egmond en van Kempen. NOORDWJJK BINNEN. Als spreker voor de J. V. „Cal- vrjn" trad Woensdagavond in de Geref. Kerk alhier op Ds. Knoppers van Am sterdam, met het onderwerp „Eén ding doen". Na het gemeenschappelijk zingen van Fsalm 25:6, ging Z". Eerw. voor in febed. Spr. sprak naar aanleiding van feze 6:1019. Alles gaat, aldus spr., in den laatsten tijd gauwer. Alles moet vlugger, nergens is behoorlijk tijd voor. Trekschuit, paard en rijtuig zijn verdwenen. Spoor, auto, motor, telefoon en. draadlooze doen thans het werk. Toch meende spr., dat Paulus het in zjjn zendingsreizen niet minder druk ge had heeft. Toch zocht Paulus in zijn omgang met keizers, stadhouders, zijn verblijf in ge vangenissen, zijn omgang met boeven en~ allerlei, den weg, die achter zijn Heiland ligt. Dien weg was hem het best begaanbaar, in de voetsporen van zijn Voorganger. Hij streed met de gansche wapenrus ting voor de uitbreiaing van Zijn Ko- ninKrjjk. Moge onze J. V., net als Paulus, met de ^wapenrusting Gods, strijden. Onge twijfeld zullen ze dan overwinnen. Dat ze niet mogen zijn als een strijdros, dat de sporen van zijn meester in de zijden voelt drukken en het op een draven zet en in dien draf ongemerkt hoe lan ger hoe meer verzwakt. Dat ze strijden mogen en den strijd niet opgeven in den strijd vo.or de uitbreiding^ van Gods Koninkrijk. Dat ze, ^cowel op maat schappelijk als op geestelijk gebied, den moed niet opgeven. Dat ze niet mogen zijn als den luien landarbeider, die, in het voorjaar met zjjn pijpje in den mond achter de ka chel zit, en z\jn akkers niet ploegt, niet bemest, niet bezaaid en die dan, wan neer de herft komt, vruchten zoekt, waar hij ze niet vinden kan. Zulke luie landslieden kan Jezüs in Zijn wijngaard niet laten werken. Zul ke zet hij buiten. Dat ze mogen zjjn als Paulus. Voor de zaak des fi'eeren strijden, dan zullen ze overwinnen. De Heere Jezus heeft gezegd: Werkt niet om de spijze, die vergaat, maar om die, die blijft tot in eeuwigheid. Dat wjj allen strijden mogen en vol harden in huisgezin, in de Kerk en in de Chr. Vereenigingen. Onder den tusschenzang, Psalm 86 vers 6, werd gecollecteerd voor de kas der Jongeiingsvereeniging. Voorts ging Z. Eerw. voor in dank gebed, waarna als slot Psalm 84:6 ge zongen werd. Predikbeurten. Geref. Kerk. V.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. A. Steyling, Em. pred. te Apeldoorn. Voorbereiding H. Avondmaal. SASSENHEIM. Rectificatie. In on3 gemeenteraadsv^rslag van Don derdag vielen een paar regels uit, wat <¥>rzaak kan zijn, dat onze vroede va deren van de zwartste reactie worden beschuldigd. In dat verslag toch staat: „Zaterdag middag wordt gewerkt. De gemeente". Hier had moeten staan: „De heer Spee.man maakt er aanmerking op, dat Zaterdagmiddag wordt gewerkt. De ge meente moet ook hier een goed voor beeld geven, enz. VOORHOUT. In de vacature-CoIijn is door den vcs.rz.tter van het Hcofuotembureau be noemd verklaard tot lid van den raad de heer K. J. Knoppert (C. H.). VOORSCHOTEN. Als verloren, op Donderdag 9 De cember 1926, des voorm. tusschen 10.15 en 10.45 uur op het gedeelte Leid scheweg, gelegen tusschen het Burge meester Vernèaepark en de Geref. kerk werd _bii de politie aangegeven een couvert, inhoudende een belastingbiljet en f 25. Kort daarna werden couvert en be- Iastingbilejt teruggevonden, doch de f 25 ontbraken. De burgemeester van Voorschoten ver zoekt ieder, die omtrent de verdwijning van het geld eenige inlichtingen kan ver schaften, zich persoonlijk of schriftelijk bij den chef-veldwachter aan te mel den. Burgerlijke stand. Geboren; Hen drik, 2. v.J. J. Alting en J. M. Mugge. Ah, d.v. G. Bogerd en D. A. de Ruiter. WOUBRUGGE. Tot notabelen der Ned. Hérv. Kerk alhier ujjn herkozen de heeren G. Anker ?n M' !Van darten, en gekozen de heer J. Walraven, inplaats van den heer J. van Geer. T.~ Hoor den kerkeraad der Geref. Kerk alhier is tot lid van de administra tie benoemd de heer A. Peters. Predikbeurten. Necï. Herv. Gem. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk. Voorm1. 9.30 en nam. 6.50 uur, Ds. J. W. Gunst, Em. pred. te Oegstgeest. H. Avondmaal. EEN ERNSTIG WOORD TOT DE BE LIJDENDE CHRISTENEN V\N NEDERLAND INZAKE DE NA TIONALE D. I. EENZIJDIGE ONT WAPENING. I. Van Z. E. Luit-Generaal Weber ont vingen wij het volgende stuk, dat wij gaarne een plaats geven. De afgrijselijke wereldoorlog niet ziine millioenen slachtoffers, dooden, verminkten en treurende achtergeble venen, met de diepe ellende voor Euro pa, heeft een hartstochtelijk zielsver langen om de oorzaken voor een vol genden oorlog weg te nemen, doen ont staan. En de belijdende christen bidt vurig dat het „Vrede op Aarde", bijna 2000 jaren geleden door engelenmond op Bethlehem's velden verkondigd, tot werkelijkheid moge worden. Ieder weldenkende zal erkennen, dat algemeene ontwapening een eerste eisch is om vernieuwden strijd te voor komen, maar met diep leedwezen moet worden vastgesteld, dat imperialisme, egoïsme en wantrouwen nog altijd hoogtij vieren, dat al de tot nu toe ge houden conferentiën In die richting niets hebben opgeleverd, dat men in tegendeel in nagenoeg alle landen tot de tanden gewapend tegenover elkaar blijft staan. Waar het zelfs niet doenlijk is ge bleken de grootmachten tot vermin dering der bewapening te brengen, werd in wanhoop een oproep tot de kleine staten gericht om door nationa le d.i. eenzijdige ontwapening een schoon, hoogstaand voorbeeld, ter na volging voor de grootmachten, te ge ven. Dat geluid werd b.v. vernomen uit den mond van den vorigen Engelschen eerste Minister MacDonald, die zulks inleidde met de verklaring: „Ik heb mijn hart verpand aan de kleine sta ten", maar niet verzuimde Engeland's macht ter zee te versterken. Slechts één land, Denemarken, heeft neiging getoond aan die voor het nationaal zelfbehoud zoo gevaarlijke roepstem gehoor te willen geven, maar keert nu, op den ter halverwege inge slagen lieilloozen weg, terug. Toch willen sommigen h. t. .1, dat Nederland he„ voorbeeld der nationale ontwapening, van het zich weerloos stellen tegenover den misdadiger, ver trouwende op diens medelijden en grootmoedigheid, zal geven, juist dat kJeine*iand, hetwelk door zijne betee kenis, door zijne ligging aan de mon ding van drie groote rivieren en mid den tusschen de elkaar vijandige groot machten, als 't ware aangewezen is als prooi voor den, het snelst toegrij pende, om daarna het slagveld der reu zenlegers te w'orden. Tot roode partijen, wier roep: „de wapens neer" de beteekenis heeft van: „de wapens" (d.w.z. de macht) „hier", zal ik mij niet richten, maar wel acht ik het plicht mij te wenden tot de be lijdende chrisenen, op wie door weer loosheids-apostelen waaronder ook, en vooral, godsdienstige voorgangers zulk een verderfe lijken invloed wordt uitgeoefend. Zij, die apostelen berken mede met communisten en sociaal—democraten om het gezag in de weermacht te on dermijnen, ook zij hebben schuld aan de „soldatenrelletjes" in Amersfoort, Ede en Assen, ook zij dragen de aan sprakelijkheid voor het daar vergoten bloed. Zij toch hebben in hec zoo ontvanke lijke gemoed der jeugdige, belijdende, dienstplichtigen t w ij fel gezaaid door de prediking: „Nederland *kan zich niet verdedigen" en dus is uwe dienstvervulling tot niets nut, terwijl gij als christen niet moogt medewer ken in die leerschool voor moorde naars, waartoe de overheid U, zede- lijk-onwettig, dwingt. En die twijfel' is aangegroeid tot stil-mokken en tot z.g.n. „kankeren", naar wij hopen niet tot deelnemen aan het daad werkelijke verzet. Maar een feit is het, dat, toen de officieren gehoond, ja zelfs aangegrepen werden, niemand evenals hunne roode bondgenooten. do hand heeft uitgestoken om hen te helpen, niemand den moed heeft ge had zich tegen het verzet te keeren. En die geest van ontevredenheid. feitelijk van stil verzet tegen het wet tige, door God ingestelde gezag, wordt ook, aangekweekt onder de belijdend# ouders en betrekkingen van onze dienstplichtigen, en vreet als een kan ker door. Maar de roode bondgenooten lachen in hun vuistje, dat aldus door de een zijdige ontwapenaars, medegewerkt wordt om aan de officieren, de dra gers van het gezag, te ontnemen deu steun van de belijdende dienstplichti gen, waarop zij tot nog toe onder ern stige omstandigheden vast konden rekenen. (Wordt vervolgd). ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaats- exam. Indisch recht: mej. J. de Graal te Dan Haag. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) BERLIJN, 11 Dec. (VD) De raad; van ambassadeurs heeft op grond van de mededeelingen van generaal Par- vels verklaard, dat hij die uitvoering] van de militaire bepalingen van het Verdrag van Versailles door Duitsch iand onvoldoende acht. De rhad heeft hiervan bericht gezonden naar Genève* De raad heeft geen datum vastgesteld] voor een nieuwe bijeenkomst. BERLIJN, 11 Dec. (VD) De och tendbladen melden uit Peking, dat Tsjang Tso Lin thans zijn hoofdkwar tier naar Peking heeft verplaatst en dè leiding der vcorloopige regeering op^ zich genomen heeft. MARKTBERICHTEN- LEIDEN, 10 Dec. 1926. Veiling „Ons Belang." Groene kool 190470, roode G9, savoy e 711.40, bloemkool 7 26.90, prei 24.90, selderie 190290, andijvie 90270, sla 190820, pieterse lie 170340, knol selderie 220—470 per 100 stuks, uien 370480, boerenkool 4—9, spruiten 11—17, II 8—10, III 3—7 kroten gek. 79, groote peen 270320, wasp een 47, toma ten 520, broeivet 5-pll, sjDiinazie 1119 per 100 kilo. LEID EN, 10 Dec. 1926. Veiling Hout markt. Bloemk. 142S, sla 39, an dijvie 150240, slederie 12, knolsel derie 24, prei 1—3, roode kool 57, gele kool 5—8, groene kool 250600, rapen 120200, bospeen 1014, alles_ per 100 stuks. Spruiten 1114, nero 812, kroten 23.50, gek. kroten 79, waspeen 711, uien 45.50 per 100 kilo. Boerenkool 2040, andijvie 40 70, beide per kist. LEIDEN, 611 Dec. 1926. Turfm. Aanvoer lange turf 360.000. Prijs per 1000 stuks 10501150. LEIDEN, 11 Dec. 1926. Botermarkt, prima fabr. boter 235, prima boeren- boter 2—2.20. Aangev. 60-8, 25-16 va ten, weg. 1450 kilo. Handel vlug. LEIDEN, 11 Dec. 1926. Eierveiling. Tot. aanvoer 2470 stuks. Kipeieren 11 12.50 per 100 stuks. Ha7idel vlug. ALPHEN AAN DEN RIJN, 10 Dcc. 1926. Spinazie 1415, peren 1214, appelen f 12, peen 350, spruitkool 15-r- 20, II 1012, kro;en f4, ui an 380, Br us selsch witlof 2225, per 100 kilo. Selderij f2, peterselie 11.50, prei 280310 per 1C0 bos. Bloemk. f15, sa- voye kool 3,706, roode kool 3.30 5.50 per 100 stuks. Eieren 1052 stuks. Kipeieren 911.50, eendeieren f 9. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 11 Dec. 1926, medege deeld door hei Kon Ned. MeieoroJo- rologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst. 780.6 Scilly. Laagste Barometerst. 738.9 Ingoe. Verwachting tot den avond v. 12 Dec. Zwakke tot matige. W. tot Z.W. wind, nevelig tot zwaar bewolkt, wei nig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand v. gistermiddag 3 uur: 7.77, LUCHTTEMPBti. TUUR. Hedenmiddag 12 uur: 8.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 11 Dec. nam. 4.13. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.50' U Londen12.133/» New-York2.50 Parijs9.90 Brus«el 34.80 Züricb48.33 Rome 11.35 Oslo63 15 Kopenhagen06.60 Stockholm66.85 Weenen35^32 Praag 7.40 Madrid37.97'/.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3