NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 27 NOVEMBER 1926 UIT DE OMGEVING. WOUBR0GGE. Gemeenteraad. Vergadering van Donderdag 25 Nov. Tegenwcord'g a'le leden, behalve de heer P. Vromans, die met kennisgeving wegens ziekte afwezig is. Voorzitter de Burgemeester. Na onening der vergadering door den Voorzitter met gebed werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld, waarna mede- dceling geschiedt van verschillende in gekomen stukken, o m. een missive van de Gedep. Staten dezer provincie, tot 'goedkeuring van enkele besluiten tot wijziging der begrootine 1926, gelijk die ,ïn de vcrige vergadering zijn vastgesteld Uittrekse's van Kon. Besluiten, houdende goedkeuring van de verlaging der op centen op verschillende rijksbelastingen Deze stukken worden 'voor kennisge ving aangenomen. Voorts is ingekomen een verzoek van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elec triciteit te Leiden om concessie tot het laansluiten van de huizen van de be woners van den Woudschendijk aan het electriciteitsnet. De Voorzitter zegt, daf ook enkele in gezetenen zich daaromtrent tot hem ge wend hebben. Waar deze perceelen toch iniet door het electriciteitsbedrijf van Woubrugge kunnen worden aangesloten, en de bewoners daardoor geholpen wor den, stellen B. en W. voor, aan de Stede lijke fabrieken voornoemd, toestemming te verleenen tot aansluiting. Hiertoe wordt met algemeene stem- Imen besloten. Ingekomen is een verzoek van de wed. N. Disseldorp, om herziening van haar met het-electrici-teitsbedrijf geslo ten contract. Wordt om prae-advies go renvoyeerd naar B. en W. Aan G. van der Ent wordt afschrijving Verleend op zijn aanslag in het school geld, tot een bedrag van f 7,20 wegens Eet verlaten der school, tengevolge van Vertrek uit de gemeente. Komt aan de orde: Vaststelling verordening Verbeterings belasting voor Westzijde Woudwetering ((Voetpad N.W. gedeelte der gemeente). De Voorzitter zegt dat het voetpad zal gelegd worden tot Wed. van Beiieren Alle belanghebbenden stemmen met 't ■plan in. De heer Boot zegt. dat dus Moree en (Kroes niet medewerken en vraagt, of dat zoo moet blpven. Jüist dat laatst? deel is het slechtste. Hij vraagt, «1 deze personen niet genoodzaakt kunnen Worden. De Voorzitter zegt, dat zulks fcu nog niet te dwingen is. Te zijner tijd en bij gelegenheid zal echter de politiever ordening toegepast kunnen worden. De heer Boot zegt, dat het hem treft, 'dat degenen, die den meesten rommel makeir op den weg, het minst voor ver betering zijn. Hij raadt B. en W. aan streng toezicht uit te oefenen, niet al leen daar, maar ook op andere gedeelten De verordening wordt hierop met al gemeene stemmen vastgesteld. Vaststelling Bedrjjisbegrootingen en Gemeentebegroting, dienstjaar 1927. De Voorzitter vraagt, of er leden zijn, die algemeene beschouwingen wenschen ,te houden. Niemand wenseht dit. Alleen zou de heer Van 't Riet gaar ne vernemen, hoe de leden denken over de toezending van het extract uit de begrcoting, gelijk dat aan hen is toe gezonden. Hp vraagt dit, omdat de op making daarvan veel werk beeft ge geven. De heer van Dam zegt. dit op hoogen prijs te stellen. In het bijzonder geldt dit voor de Commissie leden, die de be groting hebben onderzocht. Zij hebben nu tevoren alles gemakkelijk kunnen na gaan. Ook de volgende naren zou hij gaarne wederom een exemplaar ontvan gen. Ook de heer Boot betuigt hiermeda instemming. De Voorzitter zegt toe. den leden ook volgende jaren een afschrift te zullen toezenden, teneinde het ben wat gemak keiijker te maken, en opdat zij in de gemeentezaken wat beter thuis rakea hetgeen toch in het belang der gemeen te is. Hierna wcrdt overgegaan tot artikels gewijze behandeling, voor zooveel be treft de opmerkingen, d'e de Commissie heeft meenen te moeten maken. Bjj volgno. 25 (huur of pacht van: lan derijen) vraagt de heer Boot of het niet beter zou zijn over te gaan tot verkoop van het gemeentelijk bouwland in den Oudendükscben Polder. De lust tot hui- 'zenbouw is z.i. voorbij. De heer vau 't Riet zegt, dat dit punt het vorige jaar ook reeds ter tafel is geweest. Reeds toen hebben B. en W. getracht koopers te vinden. Ook thans zijn zij er niet op tegen over te gaan tot verkoop. Tenslotte besluit de raad zich in be ginsel te verklaren voor verkoop van net gemeentelijk bouwland, aan B. en W. op te dragen de zaak nader te over wegen. De heer Van Dam zegt nog, dat hij zich mee-nt te herinneren, dat Gedep. Staten een vorig maal den vorkoop niet wilden goedkeuren. De Voorzitter zegt, dat dit aanvan kelijk het geval was, Later mocht 2.5 H. A. verkocht worden, maar toeh was het te laat. Bi] volgno. 80, Verteringskosten Stem ■bureau's wast.de opmerking gemaakt, dat het misschien beter was' den leden een presentiegeld van f 5 te verleenen, in plaats van vrij verteringen, De heer Lieverse handhaaft liever de oude gewoonte. Meerderen stemmen daarmede in. De heer van 't Riet meent een op lossing te weten. Het is mogelijk de kos ten aanmerkelijk te beperken, door één gemeenschappelijken maaltijd te hou den in hotel Guldemond, inplaats dat ieder stembureau zulks doet in eigen lokaal. Hiermede kan de vergadering zich ver eenigen .Presentiegeld wordt dus niet verleend. In verband met de as. reorganisatie van de brandweer kunnen enkele pos ten lager worden uitgetrokken. B. en W. zullen te dier zake binnenkort met de brandmeesters vergaderen. Mogelijk kan dan de toelage aan den Branaraad vervallen. Bij den post „Toezicht schooreteenen en hcoibregen", zegt de heer Boot, da'» z.i. de politie wel met dit- toezicht kan werden belast. De heer Lieverse zou het liever aan de Brandmeesters overlaten. Dit gaat goed. B. en W. zullen de zaak ia overweging nemen. Erj behandeling van den post „Straat verlichting", merken B. en W. op, dat in verband met het langer laten bran den der lantaarns voorgesteld wordt de jaarwedde van den -lantaarnopsteker te Woubrugge met f 15 te verheogen en te brengen op f 60. De heer van 't Riet zegt, dat het eeni ge vergoeding is voor meerderen arbeid De commissie is er evenwel op tegen. Alleen wil de heer Boot desnoods een tijdelijke verhooging geven vau f 10 in verband met mogelijke reorganisatie van het personeel. Hij wil geen vaste verhoo ging geven. Na eenige bespreking nemen B. en W. het voorstel van den heer Boot over. Dit voorstel wordt in stemming ge bracht. Voor stemmen de heeren Boot, Ine verse en van 't Riet, en tegen de heeren van Dam, Van Leeuwen en de Vette, zoodat de stemmen op dit punt staken en opnieuw in een volgende vergadering daarover moet worden gestemd. Voorts wordt gesproken over de aan stelling van een gemeentewerkman, me de ten behoeve van het onderhoud van de begraafplaats. De neer Boot vindt, dat deze er min der goefl uitziet. Aan eigen graven wordt niet altijd de hand gehouden. Deze moe ten beter worden onderhouden. De Voorzitter zegt, dat B. en W. de opmerkingen over de begraafplaats van de hand moeten wijzen. Zij besteden daaraan de noodige zórg, Voor tijdige aanplanting wordt gezorgd. Omtrent de eigen graven hebben zij reeds meerma len aanschrijvingen gericht aan de be trokken families. De heer Boot zegt, dat hij niet de bedoeling heeft gehad te zeggen, dat B. en W. niet voldoende zorg dragen voor de begraafplaats. Hij doelde meer op de eigenaars der graven. Hij zou willen ,dat de familie voor het ónder- houd een vaste bijdrage geeft. Ook de heer Van t Riet zou hier voor zijn. De Voorzitter zegt nog, dat 't oczaai tijdelijk een minder net aanzien geeft aan de begraafplaats. De heer Lieverse zegt, dat B. en W. kunnen overwegen de aanstelling van 'n gemeentewerkman. Thans wordt veel I03 personeel gebruikt. B. en W. zullen dit overwegen. Ter zake van de uitkeering aan het Ned. Herv. weeshuis ad f 300 voor af stand van aanspraken op een overzet veer stelt de commissie voor te trachten deze bijdrage af te koopen. De heer Boot zou er voor zijn. Ook de heeren van 't Riet en Van Dam, maar zij zouden gaarne weten, wat de Diake nen als afkoopsom eischen. B .en W. zullen de zaak met het Be stuur van het Weeshuis bespreken. Bjj de kwade posten der Directe Be lastingen, waaronder zjjn begrepen de ontheffingen en oninbare posten van de Rijks- en gemeentelijke inkomsten belasting wordt aanmerking gemaakt op het hooge bedrag. De heer van Leeuwen vraagt, of er niets aan gedaan kan worden. Ook de heer Vap 't Riet vindt het be drag veel te hoog. De Voorzitter zegt, dat er dikwijls onwil voorkomt om te betalen, fijj haalt als voorbeeld aan, dat iemand een bui- tenlandsch paspoort aanvroeg, hetgeen evenwel geweigerd werd, omdat hij zijn belasting niet had betaald. Toen hem dit medegedeeld werd, is onmiddelljjk be taald. Hier bleek onwil dus wel in hooge mate. Evenwel zullen B. en W. onderzoeken of er niets aan te doen valt. De begrootingen van het Gemeentelijk Waterleidingbedrijf en van het Elec- triciteitsbedrjjf werden, waar geen aan merkingen daarop zjjn te maken, vast gesteld gelijk zij zjjn aangeboden. De Voorzitter sluit hierop de vergade ring. Te 12 uur wordt een vergadering geopend, teneinde opnieuw in Behandeling te nemen de vaststelling van de gemeentebegrooting, aangezien in de eerste vergadering "de stemmen over een post, n.l. straatverlichting (jaar wedde lantaarnopsteker) hadden ge staakt. Weer wordt in stemming gebracht om den lantaarnopsteker f 10 tijdelijke toe slag te verleenen. Voor stemmen de heeren Boot, Lie verse en Van 't Riet en tegen de hee ren van Dam, van Leeuwen en de Vette Aangezien de stemmen dus weer sta ken, wordt het voorstel geacht niet te zjjn aangenomen. De post straatverlichting wordt hier op vastgesteld. Hierna heeft vaststelling plaats van de gemeentebegrooting, in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van ruim f 88.000 Voor zooveel betreft den gewonen dienst Niets meer aan de orde zjjnde, wordt de vergadering door den Voorzitter ge sloten. EOCDEssan. Ocrnccat6Z3rd Vergadering van Vrijdag nam. te 3 uur. Afwezig den heer Corls Voorzitter de burgerae De Voorzitter opent de met gebed, de notulen der v,r.ge vei ga-lering werden gelezen en goedgekeurd Ingekomen stukken. Kasopname heeft plaats gehad bjj den - meen:, ontvanger 18 Nov. 1.1. In kas leek f 2996,42. De inkomsten bedroegen f 48968,06 'en de uitgaven f 45972,14. .Van bet,Waterbedrijf bedroegen de in komsten f7825,43, uitgaven f7771,35. Saldo f 54',08. Mededeeling wordt gedaan, dat dooi en W. een geldleening is aangegaan van f 7500 bij de Eank van Nea. Ge meenten tegen .v, pet, waarover de eer ste 5 jaren geen buitengewone aflossing behóelt te geschieden. De heer van Egmond informeert, of Gel. Staten daaraan goedkeuring zullen verleenen, waarop de Voorzitter beves tigend antwoordt. Tct lid van het Burgerlijk Armbestuur wcrdt -herbenoemd den heer M. Schen- keveld met 4 stemmen, terwijl op den heer J. Wille twee stemmen worden uit gebracht. Comptabele besluiten worden genomen cp de Begrooting 1926, tot een bedrag van f 108,86, waarvan betaald wordt de helft der kosten voor een bergplaats bij de gemeenteveldwachterswoning. Besloten wordt een 15-tal bo-omen van - den heer van Zwieten te Alphen aan den Rjjn, welke staan langs den open baren weg bjj do steenfabriek van de Gebr. van Leeuwen, en het uitzicht be lemmeren op het verdere gedeelte var. den weg te doen rooien. Het rooien en een vergoeding van f 75 is den eisch, waartoe wordt besloten. De Voorzitter geeft vervolgens een breed overzicht over de gedane pogin gen om de Hoogewaard van electrisch Richt te voorzien. Een daartoe benoemde commissie is daarvoor werkzaam geweest, doch he laas, zonder voldoend resultaat. Mochten de vlo. nen van besteding het gewensch t9 be3.ag krijgen, dan was het noodig, dat nu tct het leggen van den kabel werd overgegaan; aangezien later de straat dermate zou worden beschadigd, dat bljjvende gebreken zich zouden voor doen. De deelname is echter van dien aard, dat de directie der Leidsche Lichtfabrie ken daarop niet kan ingaan, tenzij de ge meente een som van f 4750 betaald, plus afname gegarandeerd hetwelk B. en W. niet geoorloofd voorkomt. De heer Oppeiaar betreurt de laksheid van velen en informeert of het waar is. dat onze gemeente de zeggingschap kwijt is over den weg, zoodat Leiden ten allen tijde daarover de vrije beschikking heef t De Voorzitter bevestigd dit, hetwelk reeds gecontracteerd is Djj den aanleg van-gas en^het vorig jaar opnieuw is vastgelegd. Nog enkelen spraken over deze zaak, waarna het voorstel werd aangenomen, hoe spijtig ook, de zaak te laten rusten De vaststelling van de verordening op de heffing en invordering van een weg- belasting wordt met het oog 01 moge lijke bestrating door den Voorzitter toe gelicht, waaruit blijkt, dat die belasting wordt geheven op de bebouwde eigen dommen, 4 pet. van f 100 huurwaarde voor dieperceelen binnen de beide schou wen en eén en drie tiende pet. voor die buiten de Schouwen en de Lagewaard, tot een maximum van f icóo huurwaar de. Het eerste zal vermoedelijk opbrengen f 1315 en het tweede f 180,51, te zamen f 1495.51- De heer van den Berg meende dat het oorspronkelijk plan was om die belasting te verhalen op eigenaars en huurders; De Voorzitter betoogt het onmogelijke daarvan, maar acht het 't beste, dat de eigenaars het zoo mogelijk op de huur ders verhalen. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Aan de Burgerwacht, welke met 1 Jan. een rustende wordt, zal ook over het loopende jaar nog f 60 subsidie wol den verstrekt,' tot delging van noodza kelijke uitgaven. Aan de orde komt „Bestrating van Hondsdijk en Hoogewaard". De Voorzitter deelt mede, dat een in een vorige vergadering gedane raming, wel verhoogd zal dienen te worden, om dat o.a. het voetpad dient verbeterd, de gelegenheid tot afwatering uitgebreid en de roosters vernieuwd dienen te worden Maar aangezien cijfers dienen te wor den genoemd, acht de Voorzitter gehei me vergadering gewenscht en doet de gebruikelijke rondvraag. Niemand der heeren verlangt het woord. De openbare vergadering gaat over in comité generaal. NOORDWIJK AAN ZEE. In de Ned. Herv. Kerk alhier sural- gisteravond Ds. D. A. v. d. Bosch'van Den Haag op uitnoodiging der Chr. Jong Vereen., „Volg Mij". Zijn Eerw. had tot onderwerp: „Jezus weet raad voor het onherstelbare". Spr. behandelde dit onderwerp naai aanleiding van Joh. 55. Allereerst werd gelet op de kranke, welke alle hoop op beterschap wel had moeten opgeven, Yreeselijke toestand deze 38-jarige kranke had geen menseh. Geen vriendschap geen sympathie geen warme handdruk géén nelpei en geen uitkomst. Onherstelbaar zeggen de menschen, en hij zal 't zelf ook wel gezegd of gedacht hebben. Maar Jezus komt en Die weet raad voor het onherstelbare. Voor deze kran ke zal Bethesda waarlijk „Bet-hesda", een huis van barmhartigheid worden. 't Is op de vraag van Jezus „Wilt gij gezond worden", dat deze man'een ant woord moet geven. Zoo ook ligt de menschheid krank en spreker stelde deze vraag aan jong en oud. 't Is niet de vraag, of de' menseh graag naar den hemel gaat, of gaarne de ontvliedt, maar om de zonde tahaten a 1. Ju ,t zooals r'e kranke in c rat 2 h'j c, h-Vt bed, ïiiaa! -- r,ch i jv r hot bed, want hjj ch, in Christus we dergeboren, heerschen over de zonde, tot Gods eere. Deze druk bezochte bijeenkomst werd door spr. bggonnen en gesloten met Beste jongens en meisjes, Voor ik deze week aan de briefjes beginnen, heb ik jullie eeret iets te vragen. Jullie moet 'weten, dat ik ge heel door de raadselsheen ben, die jullie mij zoo nu en dan gezonden heb ben. Dat is voor mij wel geen bezwaar, want ik heb nog raadsels genoeg van mijzelf, die ik jullie op kan geven. Ma ai 't .ijkt me voor jullie zoovee! aardiger ais jullie, door wat raadsels en anec dotes in te zenden, zelf kunt meewer ken aan onze Babbelhoek. Dus verzoek ik den kinderen, die raadsels of anec dotes hebben, ze mjj te zenden, dan zal ik alles ,wat geschikt is, op zjjn beurt een plaatsje geven. En nu de briefjes. „Gustaaf Adolf". Hartelijk gefelici teerd met Vaders verjaardag. Dat is altijd een blijde dag he? als Vade; jarig is. Volgende week vertel je er ze ker wel meor van, is 't niet? Dus jullie venden het raadsel aardig? Ja, dat is feze'lig voor jullie beiden, samen in een las te zitten. Maar voor Logeetje is het zeker lastiger als voor jou. „Logeetje". Vindt jij' Holland een heerlijk land? Ik ook hoor. Dus een beetje benieuwd wordt je toch? Dat dacht ik wel. Wat kan zoo'n klein jon getje lief zijn he? Ik begrnp be3t, dat je veel van hem houdt. En nat Tante nog een meisje heeft, dat is dunkt me ook heel gezellig voor jou. 'k Geloof lie? graag, dat je het hier naar je zin hebi meisje. Anders zou je nu niet pooi de vierde maal hier zün. „Zwartje en Blondje Prettig he, du» onze kring zich weer uitgebreid heeft Deze week is 't letterraadsel ook een voudig. Dat zullen jullie wel zien. Ja, de St. Nicolaastjjd is altijd een gezellige tijd. Oud en jong doet er aan mee. Aooral in een beetje groot gezin kan het wat een leuke avond zijn. „Braamstruik en Denneappel". Jullie vertellen mij wel van de pret, die je gehad hebt, toen Denneappel jarig was, maar niet van de cadeautjes, 'die ze ge kregen heeft. Of komt dat nog? Jammei voor Corrie, dat ze niet komen kon. Maar daar was niets aan te doen. En gaat Braamstruik nu nog meer aan hei fuiven? 'k Hoor volgende week zekc-r wel of ze veel genoegen heeft gehad.' „Blondine". Je hebt gelijk meisje, 't ziav er veel leuker uit als er allemaal antwoorden staan, dan wanneer het al lemaal vraagteekens zijn. .Maar jij kunt er meestal nogal goed mee overweg. Bat begrijp ik best, dat je briefjes niet altijd even lang kunnen zijn. „Vergeet mij nietje", 'k Vond het niets erg, dat het een raar briefje was meiajelicf. Toen ik het gelezen had, was het net voor mij, alsof ik in jullie ka mer geweest en daar een meisje had zien zitten met een boel knorrig gezicht je (dat nu allang weer vrooljjk staat). Ken jü dat meisje soms? Maar ik vond het niets erg, dat ik dat meisje zoo ge zien had, want ik weet het toch wel, dat meisjes (en jongens natuurlijk ook) niet altijd lief zijn. En zal ik jou eens een geheimpje vertellen? Toen' ik klein was, was ik net ook niet altijd hooi „Anemoon". Maar al kun je het raad sel niet vinden meisje, dan mag je toch wel een babbeltje sturen. Zul je daai voortaan om denken? 'k Wa3 blij. 'lat jullie deze week minder moete mét het raadsel hadden. „Zilverblondje". Je moet maar eens lezen, wat ik aan het begin van de babbelhoek schrijf, dan zul je wel be- grijpen, dat ik je raadsels vlug ga ge- ruiken. Ja, ik verlang ook naar St Nicolaas. 'k Vindt het altijd wat een gezellige tijd. „Juniora". Ik ben werkelijk blü, dat je nu het raadsel niet zoo moeilijk yoncl .meisje. Wou je dat zoo graag weten? Nu, dat is 18 Januari, 't Duurt niet zoo heel laing meer he? 'k Lees wa; graag je briefjes, want ze zjjn heel ge zellig. „Hyacinth". Dat begrijp ik Be3i, dat jij het raadsel leuk vond, want de be groeting gold jou ook. Dat duurt dan nog een heel poosje eer je jarig bent Moeder was zeker wel blü "iet haar cadeau? En nu in December weer twee broers van je jarig? 't Feesten houdt niet op bij jullie. „Waterlelie". Vindt jij het zoo pret tig, als er met St. Nicolaas sneeuw ligt'! De winkeliers niet hoor, die hebben liever schoone straten. Ik vond vroeger met sneeuw wasschen ook altijd erg fijn. Je hebt gelijk. Het jaar gaat ver bazend vlug om. „Boschviooltje". Dat is niet zoo erg prettig Voor je zusje, eerst jarig en dan ziek. k Hoop dat ze gauw beter mag zjjn. Dat is een heel leuk epel met sjoelbakken. Vooral, als er zulke goede zaken mee te winnen zijn. Ja, zoom ba zar kan heel gezellig wezen. „Goudblondje". Je vertelt mij altijd van alles in je briefjes meisje, en zulke briefjes zijn altjjd heel gezellig. Prijs raadsels hoop ik in de Kerstvacantie te geven. Welk raadsel ik dan opgeef weet ik nog niet. Ja, dan denk ik twaalf 'boekjes te verloten. Vertel je mij vol- fende week weer, wat de dokter gezegd eeft? „Reseda en Rozeknopje". Dat is ge- efiig he, zoo saampjes thuis te zitten. „Heidebloempje". Leuk he, dat jij ook wat voor de bazaar gemaakt hebt. Er zijn er niet minder hoor meisje, maar zoo nu en dan, siaat de eeni of ander wel eens over. Deze week is het letterraadsel ook weer makkelijk. Dat zul je wel' zien. „Grie". 't Was 'zeker wel een gezellig -dagje, toen je zus jarig was he? Ja, dan ben jij de anderen vooruit, als je dat al op een andere school geleerd hebt Je vindt hgt zeker wel gezelliger om in het dorp, waar je woont op school te gaan, is 't niet? „Rie". Vindt je het prettig op Ale Zondagsschool? Als je aan het leeren van ile Kerstlieden bent, dan is het altijd heel prettig, vindt je niet? Dat is een heel eind loopen voor jullie om naar de kerk te gaan. Hoe lang doe je er wel over? Hoe komt dat nu? Alle kin deren vonden het letterraadsel deze week juist niet moeilijk. De oplossingen van de vorige wjjek zgjn: 1. Gustaaf Adolf,'Logeetje en Hya cinth zjjn ons hartelijk welkom. Onderdeelen: Logeeren, Lodewijk, Charlotte. Helmond, Gaaf, Azijn, Stijn Tin, Jus, Wak; 2. Karpetten. 3. Stofwolken. 4. Een leugc-ü. 5. De kachel. En hier volgen de nieuwe raadsels» 1. Mijn geheel bestaat uit 26 lettere en is eén spreekwoord waar jullie het allemaal mee eens zijn. I 2 13 9 13 25 is een zoete lekkernij. 21 20 3 24 25 26 5 is een andei woord vcor blijdschap. ©en] 6 4 17 10 7 hoort in de keuken thuis. Een 14 12 16 22 is geen dame. II 18 19 20 gebruikt de schoenmaker. Veel menschen houden van den 8 15 17 19 20. 2. Ingez. dcor Batavier en Klaproos Tweemaal R en tweemaal T Tweemaal S en eenmaal I En dan neg een U en O, Voeg deez letters samen zoo, Dat ze vormen met elkaar Een spreekwoord van 2 woorden maar,. 3. In welke glazen kan men het beste .schenken? 4. Welke klokjes luiden niet? 5. Ingezonden door Zilverblondje. De letters van het alfabeth gingen eens cp bezoek. Een zeker aantal kwam te laat. Welke letters waren dat? Ziezoo jongelui, jullie kunt weer voot uit. Nu maar dapper aan het werk. 'k Neem nu afscheid tot volgends week. Vele groeten van je TANTE FR ANCIEN, Zeker, de winter heeft ook zijn prettige dingen. Vooral de Decemberavond is ge zellig. Dat was een fout in dat raadsel Het moest Abel, een mannennaam zijn. „Moeders meisje". Dat is jammer he, als je de brief eenmaal geschreven hebt en hij blijft dan liggen, 'k Wil je let terraadsel heel graag hebben. Maar zul je het niet te moeilflk maken? Dus het verhaal valt in je smaak? Wil je Mos en Tante van mij terug groeten? TINE EN DOBA. HOOFDSTUK IX. De uitkomst. Tingelingeling ging de bel' bij' van Klaveren. „He", zei juffrouw van Klaveren, tei wijl ze op de klok keek, „op wat een rare tij 1 wordt er gebeld. Wat zou dat kunnen zijn, ik ben niets wachtend". „Ga maar eens kijken", lachte haar man, „dan weet je net". Er stond een jongen voor de deur. „Alstublieft juffrouw, een brief', zei hij. „Een brief voor mjj", vroeg juffrouw van Klaveren verwonderd. Ze keek naai het adres. Ja, dat was in orde. Den heel v. Klaveren, stond er op. „Hier man, een brief voor je," zei ze, toen ze er mee binnenkwam. „Voor mü?", vroeg vader al even ver wonderd^ „Ik ben niets wachtend". „Zou je maar niet eens kijken, van wie die brief komt?" vroeg moeder op haar beurt. Haastig scheurde vader het couvert open en Begon ta lezen, 't Waren maai een paar regels. I11 spanning keek moe der naar zijn gezicht. Zou het ieta goeds zijn. Vader sprong op. „Vrouw', zei hij, „ik moet dadelijk weg. De brief is een oproep, 'k Moet mij vervoegen op de Botermarkt. Je weet wel, aan die groote timmermans- zaak. O vrouw, zou ik, zou ik misschien werk kunnen krijgen?" ,,'k Weet het niet man' antwoordde moeder, „maar ga maar dadelijk. Dat zal wel het beste zijn. Vader spoedde zich heen. Was het wonder, dat moeder even la ter neerknielde, en er een innig gebed tot God opsteeg, of Hjj nu toch tia uitkomst wilde geven, waar ze al zoo lang op hoopten?" En toen wachtte ze „Vrouw", zei hij toen, en even stekte zijn stem, „vrouw, ik heb werk gekre gen, vast werk enenhet loon is vijf gulden per week hooger dan bij mijn vorigen patroon. Vrouw, dat heeft God gedaan". Ja, dat beaamde moeder tea volta. Maar toen moest vader vertellen. Ach, 't was zoo gauw verteld, want de zaak was zoo eenvoudig. Mijnheer Heyman, zoo heette de nieu we patroon, had veie en groote bestel lingen gekregen. Nu kon hij met zija gewone personeel dit niet allemaal af doen, daarom keek hij uit naar een flink .timmerman. Juist ontmoette hij van Klaverens vroa gere patroon, dien hij zeer goed kende» Zü kwamen over het geval te praten, en mijnheer Holm, die wist, dat van Kla veren nog steeds geen werk had, kon niet nalaten, den knecht, dien hij het minst graag had ontslagen, een warme aanbeveling te geven. Toen had mijnheer Heijmans van Kla veren bij zich laten komen, en nu was alles in orde. Maandag kon hij beginnen Toen vader uitverteld was, zeide hij „Laten we nu danken, vrouw". 't Waren twee ontroerde mansohen, die neerknielden, en 't was een stame lende dank, die werd uitgesproken, maai die dank klom op tot God, den Hoordei der gebeden. (Wordt vervolg-i).

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7