NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 2£ NOVËKl¥gÏÏ"l§2® DAG-AGENDA. Maandag 22 Nov., 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Haarlemsche Or- kestvereeniging. Woensdag 24 Nov., 's av. acht uur Gebouw „Prediker", Janvossensteeg: Feestavond der Leidsche Chr. Oranje- Vereeniging. Woensdag 21 NovM 's av. acht uur. „Jeruël", Middelstegracht 3: Samen komst. Spr. de heer H. Ververs, van Oegstgeest ,over: „Het probleem van den dood". Woensdag 24 Nov., 's middags half vijf, Breestraat 27: Ledenvergadering der Openbare Leeszaal en Bibliotheek ,Reuvcns". Hazerswonde (dorp) Woensdag 24 Nov., 's avonds zeven uur, Geref. Kerk Openb. Vergadering van „Pro Rege". Spr. Ds. L. J. C. Crouzas, van Strijen. Sassenheim, Woensdag 24 Nov., 's avonds zeven uur, Herv. Kerk: Win- ttrlezing door Dr. 13. Wielenga, van Amsterdam, over: „De schoonheid van den Bijbel". Oegstgeest. Donderdag 25 Nov., 's av. acht uur. Chr. School a. d. Morsch: 4e Uitvoering der Chr. Zangver. „Halle lujah". Donderdag 25 Nov., 's av. acht uur Gebouw „Prediker", Janvossensteeg: Openbare Vergadering der A.-R. Kies- vereeniging. Spr. Ds. C. W. J. van Lummel, van Zuidland, over: „Met wijze raadslagen" Zaterdag, 27 Nov. Stadsgehoorzaal Film v. d. Ver. Dierenbescherming. Half twee voor hen, die aan den Op stellenwedstrijd deelnamen; vier uur voor kinderen beneden 16 jaar; acht uur voor volwassenen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Nov. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, iTelef. 552. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. De doe-J matigheid vooral van ide eene) soort vofor de andere, het streven naar het behoud der Soort, de evoiutierten- ienaen, de vormenrijkdom als uit drukking van levensweelde, het prin cipe van de economie en energiebezui- nigingj wijzen pip ieenheid van leven, welktfl zich in handeling ©n uitdrukking! [realiseert. In, hoeverre de geheele natuur als) of r/itdrukking in tüeïstischen 'ot pan- itheó'stiscihien zin is te beschouwen hangt at van een inzicht in verschijn selen (b.v. leed en dood), welke een afzonderlijk onderzoek verlangen. In principe zal echter ook een dergelijk ondèrzoek evenals alle kernen der wer fkelijkheiöi behooren uit te gaan van een eerlijke, onbevangen toewjjdingl tot de realiteit in hare natuurlijke, zich openbarende veelvormigheid. POGING TOT ONTVOERING? In de „Telegraaf' lazen wij het vol gende bericht uit Leiden: Het elfjarig dochtertje van mevr. de wed. R. wonende in de Thorbeckestr. een stille wijk achter den Zoeterwoud- ^chen Singel, dat tusschen 6 en 7 uur een boodschap voor haar moeder deed ?werd aangesproken door een als heer gekleed persoon, die haar naar een adres en een nabijgelegen straat vroeg Toen .zij, om den man het huis te wij zen, oen eindje meeliep, greep deze haar vast, zette haar op den lastdra ger van de fiets en reed snel weg. Van een oogenhlik dat hij haar even losliet, maakte het kind gebruik van de fiets te springen, waarna zij om hulp roepend, het op een loopen zette. Eerst wilde de man haar nazetten, doch toen hij menschen zag aaniko- merv sprong hij op zijn fiets en ver dween. Ondanks het feit, dat het meisje een vrij duidelijk signalement van den man kon opgeven, is het nog niet ge lukt hem te vinden." Tot zoover de „Tel." Toen wij naar de juistheid van dit alarmeerende be richt ter bevoegder plaatse informeer den, bleek ons dat daarvan het vol gende waar is: In de Wasstraat vroeg een fietsrij der aan een groepje spelende kinde- re/ii, waar de Fruinstraat was. Eender meisjes zou hem die straat wijzen, als bij haar even op zijn fiets meenam. Dit geschiedde en bij de Fruinstraat sprong zij eraf, en de fietsrijder reed door. •Ziedaar de heele geschiedenis I \k JUBILEA. p Naar wij vernemen zal het op 1 Ja nuari a.s. 25 jaar geleden zijn, dat mej. L. Lollenian als verpleegster in het Biaconessenhuis alhier in dienst trad. Donderdag 25 November a.s. hoopt onze stadgenoot de heer D J. Rnotter den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaren bij 'de firma D. Sala en Zonen in dienst trad. NATUURKUNDIG LABORATORIUM. De beroemde Fransch natuurkundig Prof. Becquerell uit Parijs is Zaterdag 'hier ter stede aangekomen om in sa menwerking met Prof. de Haas in het natuurkundig laboratorium onderzoe kingen te verrichten op het gebied der optica bij lage temperaturen. De Senaat der Leidsche Universi teit heeft van de familie van wijlen prof. dr. J. Verdam, hoogleeraar in de Middelnederlandsche taal- en letter kunde alhier ontvangen ter plaatsing in den Senaatskamer het door den schilder Buisman vervaardigde portet van wijlen dezen hoogleeraar. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen 245 volwassen perso nen en 6 kinderen. Totaal 251. Zaterdagavond zijn 3 jongens, F. J. R., D. P. van D. en W. B. aange houden, die een pak van 50 stukjes kauwgom ten nadeele van een markt koopman hadden verduisterd. Zaterdagavond reed op den Hoo- gen Rijndijk H. W. uit Koudekerk met zijn auto. Toen hij bij de H.B.S. even uitstapte, wilden de inzittenden een aardigheid hebben en maakten de auto weer aan den gang zonder dat zij verstand van chauffeuren hadden. Zij reden dan ook al gauiw tegen een mast van de electrische verlichting en de auto werd ernstig beschadigd. Zaterdagavond is op de Haarlem nierstraat door de politie een café ont ruimd, waar men met messen aan het vechten was. De politie moest van de sabel gebruik maken en zekere K. de aanleiding tot het gevecht en die on der den invloed van sterken drank verkeerde, werd gearresteerd. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd; C. Griffioen, jm. 27 j. en M. J, J, v d Burgh, jd. 26 j; A. Fa- sel, jm. 22 j. en C. S. J. G. v Leeuwen jd. 23 j; M. Stikkelorum, 29 j. en C. Honsbeek, jd. 20.j; H. S. Keijzer, jm. 33 j. en A. den Os, jd. 24 j; P. D. H. Willebrand 29 j. en J. Reitsma, jd. 28 j; D. Cornet, wed. 68 j. en H. P. Hoo- gendoorn, wed. 53 j; C. F. Lardee, jm. 25 j. en E. C. A. Kreft jd. 24 j. BINNENLAND. 7~ DE ELECTRISCHE. Er heeft zich Zaterdag op liet elec trische traject RotterdamDen Haag nog meer voorgedaan dan een defect aan de bovenleiding, waardoor de treinenloop gedeetelijk ontwricht is. Met den trein ,die om 8 u. 30 van het Hofplein vertrok, gebeurde namelijk het volgende: Bij het kruispunt, gelegen tusschen Voorburg en den tunnel onder de lijn Den HaagAmsterdam, schrokken de passagiers op door een vrij hevigen schok, veroorzaakt door een sterk slin gerende beweging van den wagen. Te gelijk werd krachtig geremd, en een oogenblik daarna stond de trein stil. In plaats van in de richting Den Haag was de trein in de richting Schevenin gen gereden I Een beambte van het spoor zag men hard in de richting van het seinhuisje loopen. Even daarna wenkte hij met de hand, dat de trein achteruit móest gaan. Dit geschiedde, en nadat blijk baar de wissel was omgezet, werd verder naar Den Haag gereden. Op dat kruispunt kan door een ver keerden wisselstand geen botsing tus schen twee treinen ontstaan. Toch blijft voor den bestuurder het gevaar van het onverwachte bestaan; hij denkt rechtuit te rijden en mindert de vaart üiet; de trein neemt op het kruis punt een onverwachte plotselinge wending. Overigens ligt het betreu renswaardige van de fout in de onvol doende functioneering van den veilig heidsdienst, waarbij een kleine fout reeds noodlottig kan zijn. STATION FEIJENOORB. Op de vragen van het lid der Twee de Kamer, den heer Van Zadelhoff, be treffende het vestigen van een stations gebouw bij de nieuwe spoorweghalte Feijenoord, antwoordde de Minister van Waterstaat: In het belang van dan dienst is de nieuwe halte Feijenoord met ingang van de gewijzigde dienstregeling van 3 October 1926 voor het publiek open gesteld, ofschoon de vereischte ge bouwtjes voor verkoop van plaats- kaarten en voor schuilplaats van het publiek nog niet aanwezig waf en. De oprichting van een en ander wordt zooveel mogelijk bespoedigd. 10000 H.A. HEIDE IN ONTGINNING. Voor rekening van de Ontginnings maatschappij „Het Landschap Dren te", is aangevangen met de ontgin ning van een terrein heidegrond, groot 1000 H.A., gelegen in de gemeen ten Oosterhesselen en Dalen. Bij het in cultuur brengen worden uitslui tend arbeiders uit de gemeente Em- men te werk gesteld. VOOR WINNING VAN PURE MELK VOOR RAUW GEBRUIK. Onder leiding v. den heer M. Sikkes te Assendeflt, had dezer dagen een vergadering plaats in het Hotel Kras- napolsky ,te Amsterdam, welke tot re- sutaat had. de oprichting van een ver- eeniging met aanvankelijk een zestal leden, welke ten doel heeft de win ning van pure melk voor rauw ge bruik. Het Bestuur is als volgt samenge steld: M. Sikkes, Dir. der Hyg. Assen- delf tsche Melk Ondern. Assendeft; D. van Zijverden, Dir. der Melkerij „Wee- rensteyn", Hillegom; E. Knibbe, Dir. der Melkerij „Nieuw-Holland", Lauds meer; voorzitter secretaris en penning meester. Het doel is o.a. zich aan de meest strenge controle in zake melk winning en behandeling te onderwerpen. DF. NEDERLANDSCHE MÏJNWER- KERSBOND. In de ledenvergadering van den Nederlandschen. mijnwerker sbond werd. een resolutie aangenomen, in houdende. ,dat er gestreefd moet wor den naar een nieuwe loonovereen- komst voor den tijd van een jaar op den grondslag van een redelkije loons verhooging. De Nederlandsche mijn- werkersbond achtte 5 pet. loonsverhoo ging over December niet voldoende en wenscht een algemeene verhooging der minimumloonen. BUITENLAND. HET BRITSCHE MÏJNCONPLÏCT. De gedelegeerden-conferentie verdaagd De conferentie 'der mijn wer kersgtede- legeerden is tot Vrijdag a.s. verdaagd! Dien dazullen de rapporten worden ingediend over de resultaten van dej onderhandelingen met de mijneigena ren in de districten. De conferentie heeft aanbevelingen' gegeven als leidraad voor 'de districten bij de onderhandelingen voor de plaafl seliike regelingien van het kolenconflicG De aanbevelingen houden o.a. m, dat de nettonopbrengsten van de mij nen zullen worden verdeeld naar eten schaal van 37 pet. voor de loonten en| 13 pet. voor de winsten; dat alle over eenkomsten met een maand) opzegging wederzijds kunnen beëindigd worden en dat de distneten zullen pogen allte) mannen en jonggezellen, die in April 1926 in dienst waren, weer volledig in functie te doen treden-. Er is geen bepaling aangegeven in- zade de werkuren en de districten zul len blijkbaar vrijgelaten worden, over districtsovereenkomsten te onderhan delen, die een langoren werkdag zou den insluiten. Het eerste districtscontract. Na vier dagen van onderhandelin gen zijn de mijnwerkers uit Notting hamshire, voornamelijk door de be middeling v^n het parlementslid G. Spencer, den uit de federatie gestoo- ten leider, met hun eigenaars tot over eenstemming gekomen en. het eerste collectieve districtscontract is Zater dag gesloten en geteekend. De voornaamste voorwaarden zijn: er wordt een half uur langer per dag gewerkt dan op 30 April; hetzelfde loon van dien datum wordt uitbe taald; de overeenkomst is aangegaan voor 5 jaar en loopt stilzwijgend door, tenzij zij door een van beide partijen uiterlijk 6 maanden voor afloop schrif telijk is opgezegd. Een looncommissie wordt ingesteld, bestaande uit een gelijk aantal ver tegenwoordigers Van werkgevers en werknemers met een onafhankelijk voorziter, welke commissie periodiek de loonen moeten vaststellen naar ge lang van bepaalde percentages. Het minimumloon zal 7 shilling 11 pence per dag zijn. Er wordt speciale beteekenis ge hecht aan dit contract omdat het den weg zal kunnen openen voor dergelij ke overeenkomsten in andere distric ten. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCH- LAND. Nog steeds l.éGO.GOO werkloozen. De Duitsche rijksminister van ar beid heeft er in een circulaire aan de regeeringen der bondsstaten op aan gedrongen, om, gezien de heerschen- de werkloosheid, zoo weinig mogelijk overuren te laten maken en slechts bij uitzondering vergunning hiertoe te verleenen. Het aantal werkloozen bedraagt nog steeds 1.300.000, al is het sinds Febr. met 750.000 gedaald. Voor het indus triegebied van West-Duitschland is de toestand aanmerkelijk verbeterd. In de Rijnprovincie, waar op 15 Febr. 274.000 werkloozen waren, bedraagt dit aantal thans 218.000. In Saksen daalde in denzelfden tijd het aantal werkloozen van 228.000 tot 149.000. In Berlijn is de toestand minder gunstig. In de afgeïoopen week is het aantal werkloozen met 3628 gestegen en bedraagt ruim 233.000, waarvan 156.000 ondersteuning genieten. Voor ondersteuning der werkloozen zal in deze maand in het geheele rijk ongeveer 192 millioen worden uitge trokken. Dit is overigens evenveel als in Januari ,toen het aantal werkloo zen aanmerkelijk hooger was. Intus- schen heeft het rijk enkele ondersteu ningen verhoogd. STORMEN BOVEN FRANKRIJK. Een cycloon fe Marseille. Óver een groot deel van jWjest- en iZuid-Europa hebben Vrijdag en Zater dag zware stormen gewoed met on weer en geweldigen regenval. Te Panjs biereikte de wind een snel heid van 90 K.M. per uur, terwijl het! Iden geheelen dag hevig regende. Te Marseille nam de wind Vrijdag (het karakter aan van een cycloon. Plet telegrafisch en telefonisch verkeer werd onderbroken en het treinverkeer! ondervond 'grootte stoornis ten gevol ge van over de lijneh gevallen tele graafpalen. In net Var-dal zijn ten gevolge vani een ovèrstrooming, verscheidene hui zen ingestort. Twee scholen werden! door den bliksem getroffen. In deolii- ven- 'en amandelboomgaarden wem groote schade aangericht. Een stoomschip op weg naar Bey- roeth is gezonken. Ook aan de Atlantische kust woed de een hevige storm. In de omgeving! van Cherbourg zijn tengevolge van de geweldige regens tal van plaatsen! overstroomd. Te Treboul is veel scha de aangericht onder de schepen, wel ke in de haven liggen. Versoheidenel visschersvaartuigen zijn gezonken. Uit alle deelen des lands wordt mel ding gemaakt van meer of 'mindexp groote schade ten gevolge van het noodweer'. Zaterdag woedde een hevigje storm! in het Rhönet-dal, waar tal van nuizen en boomen weiden vernield. Te Va- lenge werd ten gevolge van den storm! de electriciteitsvoorziening gestoord. In geheel Zuid-Frankrijk stond giste ren het telegrafisch verkeer vrijwel stil. Thans is de wind gaan liggen, maaii !dte zwarte regen houdt aan, Ook boven het Kanaal. In het Kanaal heeft Zaterdag de zwaarste storm van het jaar gewoed. In de haven van Folkestone kon al leen tijdens een kortstondige vermin dering van den storm de mail voor Vlissingen aan boord worden gebracht De mailboot voor Boulogne is er slechts met de grootste moeite in ge slaagd buiten de haven te komen. Langs de geheele Zuidkust van En geland is door de hooge zeeën schade aan de strandboulevards van verschei dene badplaatsen toegebracht. In Noord-Italië. Ten gevolge van de buitengewone hevige regens der laatste dagen dreigt de Po buiten haar oevers te treden. De Ticino heeft reeds een deel van de stad Pavia onder water gezet. Veel schade is aangericht door de over strooming en verscheidene huizen zijn ingestort. Ook zijn berichten ontvangen om trent zware stormen in de Jonische Zee, vooral nabij Tarente en Messina. KORTE BERICHTEN. De Paus heeft een Encycliek uit gevaardigd over de kerkvervolging in Mexico. Hij spoort de geloovigen daar in opnieuw aan tot gebed voor hun onderdrukte broeders en zusters, gaat het verloop der dwangmaatregelen te gen de Mexicaansche katholieken na en wijst op de trouw en volharding der vervolgde geloofsgenooten in de verre republiek. Na onderhandelingen tusschen den gouverneur van Shanghai en Tsjang Tso Lin is besloten, aanzien lijke troepencontignenten tegen de Zuidelijke legers in het veld te bren gen Het scheidsgerecht voor de uit legging van de artikelen van het plan- Dawes komt in Januari in Den Haag bijeen. Bernard Shaw neemt het geld van den Nobelprijs voorloopig aan, maar om het voor het gestelde doel té besteden. De Fransche socialisten zullen een ontwerp voor een diensttijd van 9 imaanden voorstellen. Huerta schijnt zich als leider van den opstand tegen Calles op te werpen. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Ds zaak in kruidenierswaren, be nevens fcuragehandel, van de firma G. Houtman Gzn.. aan de Achterkade, be staat heden Maandag, 60 jaar. Wel een feit voor de firma om dat te gedenken, temeer daar de zaak nog steeds in bloei toeneemt. Dinsdag 23 November, n.m1. 7 uur, hoopt voor de Vrije Geref. Gemeente. Nieüwstraat, op te treden Ds. H. 1J. Crisnigt uit IJselmonde. 1 Maandag 22 November n.m. 8 uur, zal in het hotel „Klaassen" optre den de heer Parëe, met het onderwerp:? ,,Het nut van speeltuinen voor kinderen, toegelicht door lichtbeelden. Op de gehouden veiling van tuin-1 veld door Notaris Houtzagers alhier, zijn zftn de perceelen ingezet als volgt: Perc. 1 o(p f iotoo,perc. 2, f 1000, perc. 3, f hcoo,pemj. 4 f 1100,en pare. 5 op f 12504—, Te zamentf 435°. Op de gehouden veiling door No taris R. v. d. Berg, .zijn de perceelen ingezet als volgt: Perceel i, Woon- en winkelhuis en een woonhuis, Reftershoop 217 en 219 op f 3000,Perp. 2, Pand en 4 perc. 'bewoond: Zuidkade 152, 154, 156 en 158 op f 3700,Perc. 3 Woonhuis Achterkade 33 op 'f B300, Burgerlijke stand. GeborenThere- sia, dochter van W. J. Ravestein en W. C. Mathot. Marinus, zoon van D. Oos- terwijk en'M. de Rooft. Teunis, zoon van C. Hóogendoorn en A. v. Oostrom. Adri- ana, dochter van Ij. de Rooft en 0. A. Getrouwd: P. v. Rijswijk 22 j., en S. G. Ramp, 20 jaar. Overleden: Dirk van Gemeren, 92 j. G. de Koning, echtegenoote van K. Koe mans, .44 jaar. HILLEGOM. Voor de Ghr. Geref. Gem. hoopt Donderdag 25 Nov., 's avonds 7, uur, op te treden De. Groen uit Baarn. KOUDEKERK. Woensdagavond werd voor het eerst in dit winterseizoen een Ouder avond gehouden op de Ned. Herv. school alhier. Deze bijeenkomst werd geleid door Ds. Israël alhier, die na het Eten zingen van een Psalmvers en het lezen van een gedeelte van de H. Schift en uitlegging hiervan, met gebed opende. Hij heette daarna de aanwezigen har telftk welkom en gaE vervolgens de ge legenheid aan het onderwijzend perso neel en leden, om hun onderwerpen en zang af te wikkelem. Door eau vijftal hearen, n.l. het hoofd der sohool, den heer A. Mieog, en de heeran Ant. van Bgmond, O. van Dam, R. Oppelaar en KI. Vonk werden een vftftal stukjes proza gelewrd, waaron der een paar de lachspieren meermalen in beweging brachten. Qadurëoae de Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeen© kennis, dat door hen vergunning ls verleend aan de NV. Kunstaardewerkfabriek „Aoujplhora" en rechtverkrijgenden, tot het uitbreiden van de tegel- en faien- cefabriek op het perceel Hooge Morsch weg No. 100, kadastraal bekend geni. Leiden, Sectie P Nos. 337 en 338. Leiden, 20 November 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. G. P. van der Drift, om vergun ning tot het oprichten van een hout zagerij op het perceel Maredijk No. 157 kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L No. 1265; (b. P. van de Rotte, om vergunning tot het uitbreiden van de machinefa briek en reparatiewerkplaats in het perceel Langestraat No. 8, kadastraal bekend Gemeent© Leiden, Sectie C No: 1819; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hin derwet: Geven kennis aan het publiek^, dat genoemde verzoeken met de bijla gen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag den 4en December e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tej gen deze verzoeken in te brengen, ter wijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hiu derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden. 20 November 1926. N C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRTJEN. Secretaris heid om het werk der kinderen te be zichtigen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Evenals altijd, zorgden ook de „Mar tha's"' dezen avond, dat het aan niets ontbrak, en bovendien werden de hee- ren nog onthaald op sigaren. Het geheel was een aangename en gezellige avond, waardoor zeer zeker de band tusschen ouders en personeel weer versterkt zal zijn. Jammer, dat de opkomst maar matig was, want velen schitterden door af wezigheid. Wij willen hen toeroepen, om toch meer' belang te stellen in het werk hun ner kindpPen en voeling te houden met het onderwijzend personeel, hetgeen be grijpelijk door hen op hoogen prrjs wordt gesteld. Ds. Israel dankte aan het slot allen, die hadden medegewerkt tot het welsla gen van dezen avond, waarna het hoofd der school, de heer Mieog, met dank-' zegging sloot. De o-ehouden collecte voor verpleging van tuberculose kinderen van leden van den Chr. Werkmansbond, bracht ruim f 6 op. Oplangs werd door de militaire politie proces-verbaal opgemaakt tegen P. de L. alhier, wegens het dragen van zijn militaire overjas buiten dienst. Dientengevolge is hij opgeroepen om binnenkort 4 dagen voor straf onder de wapenen te komen. Dit geval kan zeker tot waarschuwing strekken, daar meerderen zich ook wel eens aan dit euvel schuldig maken. De jaarlijksche collecte, in de Ned, Herv. Kerk alhier, heeft opgebracht de som van f 185, De inlevering der Rijk&goederen van de verlofgangers der lichting 1911, zal voor deze gemeente plaats hebben op. 23 Dec. a.s. te Alphen a. d. Rgn. SASSENHEIM. Burgerltjke stand. Geboren: Jeroen tje, d.v. C. v. d. Ploeg en A. P. Sikking Maria Christina, d.v. J. L. van der Zwet en C. J. M. van Vliet. Lena fTtrnntje, d.v. P. van der Neut en R. C. M. 'Elferink. Gehuwd: Johannes Hoogervorst, 29. j. en Elizabeth Hendrika van Nobelen, 23 jaar. Gevestigd: V Me^ Tlv A. van der .Voort, Boschlaan 12 van Woteos^rwht. E. A.^ .de! Kwaasteniet, Hoofdstraat 120 vaa-Lisse, H. J. Toppen, Molenstraat 10 van Hipe-j gom. Mei. A. M. Versluijs, Hoofdstraat; 28 van Warmond, Mej. A'. Waasdorp, Hoofdstraat 30 van Leiden. Vertrokken: U van Dijk en gezin van Zuilhofstr. M naar Katwijk. Mej. A. Brussen van inkenberg 11 naar Oegstgeest. Mej. L J, van der Wel van Kusthofflaan 3 naar Leiden. A. Bakker van Hoofdstraat 141 naar VI aar dingen. Mej. G. J. Ver beek van Menneweg 15 naar Amsterdam A. P. W. van Hoek van Hoofdstraat 30a naar Gilze. - RUN8BURO. De Herv. Mannenzaugvereeniging „Soli Deo Gloria" alhier hield een ge animeerde jaarvergadering in het lo kaal achter net Washuis alhier. De voorzitter, de heer Sozef bedank te als zoodanig, waarna in zijn plaatsi tot voorzitter werd gekozen de neer G. Glas ifit het jaarverslag bleek dat het le dental onveranderd was gebleven. De kas, aooals de penningmeester me dedeelt, wftst een naaeelig saldo aan van ^Varontrostenif is dit echter niet, want het ledental ie maUr gering en pas is een groote uitgaaf getiaan, n.1 voor de aan schaf fing vee em nieuw orgel. Bftaonderen danh- namens de vereen, weragebracht aan Afej. G, Ouwesloot- Bcd te YaiHenbnrg (K.ti.), die een praeh bewerkt kussen aefcionk. ih don v,origin winter,

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2