Dat is tenminste »n Jas v. d. WIJNGAARD'S Dikke Amandelbrokken, 25 cent per half pond. De bekende Banketstaven, Banketletters f 0.80 en f 1.10 per pond. M26] 11926 B. DE KONING NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 19 NOVEMBER 1926 WARMTEPRODUCTIE VAN ZENUWEN. Onlangs werden in de „Stand." on- derzoekingen meegedeeld over de elec trische stroomen, die door gevoels- zenuwen gaan als een prikkel de uit einden van deze zenuw treft: door combinatie van den snaargalvanome ter en de lampen voor draadlooze te lefonie was het mogelijk deze uiterst zwakke stroomen te meten. Nu vertelt de „Lancet", dat prof. Hill er in geslaagd, is de warmte te meten, die in de zenuw wordt opge wekt, als er een nerveuze impuls door heengeleid wordt. Prof. Hill heeft ge bruik gemaakt van thermozuilen. Maar bij gebruik van één zuil kan geen warmteproductie worden waarge nomen. Prof. Hill heeft nu een systeem van thermozuilen en galvanometers gebruikt en slaagde er in de warmte per seconde en per gram zenuw te be palen op 0.000069 calorieën. De groot ste moeilijkheid bestond in het verre houden van storingen van buiten; de proeven gelukten eindelijk pas toen prof. Hill in de vroege morgenuren van den Zondag experimenteerde in een onderaardsche kamer van het in stituut in Gowerstreet. Land- en Tuinbouw. ONPERSOONLIJKE RECLAME IN ENGELAND. Men weet, dat aan de Commissie voor de Onpersoonlijke Reclame door het Centraal Bloembollen Comité is opgedragen om de uitvoering ter hand te nemen, onder meer van een beplan ting van een grooten border in het Hyde Park te Londen met Meibloeien- de tulpen (Darwin-, Breeder-, Enkele Late, Cottage-, Rembrandt- en Leli- bloemige tulpenDoor de parkdirec tie was de plaatsruimte in den bij de Victorapoort aanwezigen border dezen zomer met Dahlia's beplant welwillend ter beschikking gesteld, en daarbij was de wensch geuit, dat de eenig© honderden meters lange border zou beplant worden met ten minste 50.000 tulpen in zoo groot mo gelijke verscheidenheid. De commissie heeft de uitvoering ter hand genomen en haar lid, de heer Jac. Bijvoet, voorzitter der Engelscho groep uit den Bond van Bloembollen handelaren, bereid gevonden met nog eenige andere personen de bijeen- eenige ander epersonen de bijeen- brenging der collectie ter hand te ne men. Daaraan is veel zorg besteed en geen moeite en arbeid was dezen hee- ren speciaal den heer Bijvoet te veel. Het resutlaat i9, dat de vorige week is verzonden de volgende zeu ling: 26.625 Darwintulpen in 109 varie teiten, 9200 Breedertulpen in 46 varië teiten, 18.500 Cottagetulpen in 75 va riëteiten, 1000 Rembrandttulpen in 10 variëteiten, 700 Leliebloemige tulpen in 4 variëteiten, totaal 56.025. Van de meeste variëteiten zijn 200 stuks verzonden, van een aantal der voornaamste Darwinsoorten grootere getallen en van verschillende nieuwe re variëteiten kleinere aantallen. De zending is gesorteerd naar de kleuren verpakt, van elke variëteit is de juiste kleurbeschrijving en groei wijze opgegeven en aanwijzingen zijn verstrekt over de wijze van goepeering ,De toezegging is gedaan dat de bollen zóó geplant worden, dat de daarbij te plaatsen etiquetten van het pad af dat langs den border loopt, goed lees baar zijn, terwijl de demonstratie, die geheel bedoeld is als een onpersoonlij ke propaganda onder het Engelsche publiek, zal bekend gemaakt worden in de bladen. Door een bord waarop de naam van de schenkster, het Cen traal Bloembollen Comité (Federatie ve Bond van Nederlandsche bloembol lenvereenigingen is vermeld, zal de oorsprong van deze beplanting worden aangeduid. Een deel der bollen, voornamelijk de nieuwere en nog minder algemeen bekende variëteiten, zijn door vakge- nooten gratis beschikbaar gesteld, de overige zijn aangekocht. Weekbl. v. Bloembollencultuur TALISMAN KLEMMEN. In verband met het groote nut dat vleugelklemmen hebben, daar zij de hoenders het overvliegen beletten, wordt in „De Veldpost" uiteengezet, dat deze klemmen alleen dan de ge- wenschte uitwerking hebben, indien ze op de juiste wijze zijn aangebracht. Zij moeten dan de slagveeren der eerste orde in de rustlaag onbeweeg lijk vastklmmen. In dit geval kunnen de dieren niet eens meer over een me ter hooge haag vliegen. Ook is geener lei verandering of ontsiering van het lichaam te ontdekken; de klemmen blijven onzichtbaar. Mochten zij voor de rui niet afgenomen worden, dan valt de vederbundel gelijk met de klem uit en de nieuwe slagpennen ont wikkelen zich weder geheel normaal. Niettemin kwam het voor, als de hoenderhokken vol luizen zaten, dat tusschen de klemmen ongedierte zich nestelde. Teneinde dit te voorkomen heeft de uitvinder een andere klem ontworpen, in- welker holte een tablet kan worden geborgen, die maden en ander ongedierte verjaagt of doodt. Deze tablet zit onder den vleugel van het dier en gaat door de warmte van het lichaam langzaam tot stof over en kan vervangen worden. In deze nieuwe klem, Talisman ge naamd, hebben de hoenders a. h. w. éteeds een kamferine ei onder de vleu gels; alleen is de uitwerking veel sterker. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. Wed. H. E. Timmerv. Bloem, Bree- straat 23 J. G. v d Zee, scheikun dige, Oegstg.laan 21 R. van Hoorn, Morschsingel 5 K. Kuik, P. K. Koor- steeg 16a W. B. Berkemeier, koop man-, Oude Rijn 15 Baron L. F. C. Schimmelpenninck v. d. Oijen, Rapen burg 8 M. E. v d Hurk, Vreewijk straat 13 J. C. de Graaf, schipper, Jan van Houtkade 11 G. van Boekei en familie, bouwkundige. Korenburg- steeg 6a R. A. F. Idenburg, Mei doornstraat 23 N. Heemskerk, St.- straat 11 J. J. van Es, 4e Binnen vestgracht 54 A. J. van Mil. boter- liandelaar, Garenmarkt 16 W. F. v. Peijpe, Haarlemmerweg 52a L. A. Scholten, verpleegster, Diaconessenh. P. H. Dewold. pikeur, Kaiserstraat 13 F. J. J. Brakel en familie, kas telein, Kort Rapenburg 10a Th. van Wijk en fam. Plantsoen 3 E. v d Ouweelen, Zijlsingel 16 P. Schelte- ma Beduin, Haagweg 18 S. v. Rein Heerengracht 17 W. Nieuwen dijk en familie. Electro Techn. Acaciastr. 15 R. Bloembergen, N. Rijn 28 G. Littel, reiziger, J. de Witstraat 27 P. A. van Waardenburg, Noordeinds- plein 2a E. E. Belinfante, Witte Sin gel 70 S. Bartstra, Haarl.straat 69 A. J. den Braber en fam. arbeider, Waard gracht 5a T. J. S. Locher, Mariënpoelstraat 27 G. V. Rickx, zendeling, Witte Rozenstr. 30 S. P. Pennink, Kaiserstr. 16 L. Homstra, Cronesteinkade 6 P. van Anidel, Beestenmarkt 42 M. van Toren, Rijn dijkstr. 25 M. Schroten, dienstbode, Breestr. ,128 J. Plu kapper. Lombok straat 82 P. van Pruissen en fam. caféhouder. Stationsweg 29 G. H. Lingbeek, Breestr. 121a F. H. Bobe slager, Heerenstraat 88 V. C. Brui- newold Riedel. Rapenburg 83 Dr. P. Endt en familie, leeraar H.B.S. Rijns burg 127 Wed. M. A. G. Oosterhout Prins en familie, Jan van Houtkade 22 J. P. van Leent, Vreewijkstr. 11 K. K. van Zanten, dienstbode, Hooi gracht &3 J. LinaMulder, V. Zand straat 23 a— M. LolkemaDe Graaff, Evertsenstr. 9a M. FennemaiHd- nings, Evertsenstr. 34 A. C. M. van Haeren, Breestr. 23 R. E. Mok. Lam mermarkt 3 M. C. Tli. Heertjes, Utrechtsche Veer 22 H. J. Cuvelier, slager, Vrouwensteeg 5 R. A. A. Breukman, Rapenburg 24 J. B. Hek- kema. en familie, van Hogendorpstr. 3 J. Rombach, Rapenburg 116 C. Christiaans, handelsagent, P. K. Koor- steeg 30 H. Bruns, K. M. Invaliden huis L. L. A. Maurenbrecher, Oegst- geesterlaan 22a P. C. L. van Leeu wen, dienstbode, v. d. Helmkade 2 M. F. Dam, dienstbode. Kort Galge water 3 A. O. en A. M. James, N. Rijn 27 H. H. P. Heijnen, Noordein de 50 J. Bosker, korp. seiner. Mar. kustwacht E. J. Schuurman. Mei- doornstr. 23 D. W. de Bijl] Nache- nius, Nieuwstr. 42 J. Verhoeven, onderwijzer. Kort Rapenburg 7a S. ,T. M. Pas, Rijnsburgerweg 149 E. Zawisch, dienstbode, Warmonderweg 49 T. A. Donkersloot.' Oegstg.laan 10 t Haak, koopman, Anna's bof - W. Rijnardus. Meidoornstr. 42 C. A. Dam—Wardenberg, Levendaal 50a E. Hamersma, Rijn- en Schie- kade 12. Vertrokken. Mej. Fr. M. Bückholz, Oegstgeest, Ju- lianalaan 25 Mej. J. C. Keijser, Lei derdorp, Dorpstraat 6 Mej. C. M. Schalks, Woerden, Pens. St. Joseph Fr. van Batenburg, Wassenaar, van Twintlaan 2 J. Remijnse, Oegstg. Hooge Morschweg 61 J. P. J. Griep, Assen, Brinkstr. 7 H. P. Zandvliet, Den Haag, Newtonstr. 425 Mej. S. H. Boer, Oegstgeest, Deutzstr. 3 J. van Kloet, Leeuwarden, Emmakade 2 Mej. A. J. Bruning, Den Haag, Binckhorstlaan 13 T. B. J. Kroon, Den Haag, Jasmijnstr. 106 Mej. S. J. van Kempen, Voorshoten, School straat 10G J. J. Stienstra, Oegstg. Pr. Hendriklaan 25 Mej. J. H. Ca- pel, Rotterdam, Thorbeckestraat 1 bij Maaskade Mej. A. van Lindonk, idem Crooswijkschesingel 8a Fr. v d. Berg, Leiderdorp, Middenstr. 13 P. Bergman, Nijmegen, Kol. Reserve Mej. G. Haasnoot1, Katwijk, Baljuw- straat 5 M. N. J. van Kralingen, Gorinchem, Merwedestr. 19 D. J. Wolhoff, Heemstede, Landzichtlaan 4 Mej. W. Dudeijer, Schiedam, Brug manstraat 2 P. v. d Have, Den Haag Lindestraat 23 L. Labout, Den Hel der, Ruijghweg 109 J. P. J. M. Hol- lants, Wageningen, Heerenstraat 12 C. Verhagen, Amsterdam, Sumatrastr. 3811 Mej. A. M. Schroder, Oegstgeest bij Conijnenburg Mej. D. Röpti, Os- nabruck, Tannenburgstrasse 109 G. v. d. Putten, Leiderdorp, Zijlweg 41 W. Smit, Voorschoten, Rijndijk 166 Mej. J. J. Boot, Wassenaar, Gr. Haes- broekscheweg 78 Mej. M. van Zui len, Den HaagLoosduinen, Gesticht Bloemendaal Mej. S. Grooszen, Am sterdam, Anna Vondelstr. 4 Mej. W. Wessel, Amsterdam, van Speijckstraat 103III C. Kammeraad, Den Haag, Z.O. Buitensingel 233 Mej. W. Smit, Den Haag, Vlamingstr. 28a A. C. van de Roovaart, Utrecht, van Speyk- straat 9 f. van Schie, Driewegen Pastorie Mej. J. Dick, Ommen, B. Oosterveen 424 A. Schellen, Tilburg Gesterplein fil. Jamin Mej. Th. M van Heel, Sassenheim, Huize St. Ber nard us J. B. Veraart,. Oss, Eiken boomgaard 16 Rieke geb. Landweer Noordwijkerhout, Villa Duinwijk. Boerenjongens van Franchimon zijn heerlijk. Eigen inmaak, f1,65 per Literpot. Telefoon 1611 - - Haarlemmerstraat 204. Haarlemmerstraat h. Donkersteeg 2-4t6. Opgericht 1875. Omtrent de aangekondigde komst van St. Nicolaas in hoogst eigen persoon, vergezeld van zwarte Piet, in onze oude gerenommeerde Zaak op morgen, Zaterdag 20 November, kunnen wij het volgende mededeelen: Ter verwelkoming van den Hoogen Gast hebben wij Leiden's grootste Muziekkorps, dat der Vereeniging „Werkmans Wilskracht" uitgenoodigd om de plechtige intocht op te luisteren en zal St. Nicolaas te 2,45 uur in zijn met zes paarden bespannen Gala-Rijtuig voorafgegaan door bovengemeld Muziek korps over de Rijnsburgerweg Leiden binnentrekken. De stoet zal zich langs Stationsweg, Steenstraat, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Water- steeg, Hoogewoerd, Breestraat, Prinsessekade, Haar lemmerstraat, naar onze Magazijnen hoek Donkersteeg begeven alwaar de goede Sint tot 5 December zijn intrek neemt. Ouders, bezoekt in de komende dagen met uwe kinderen ONZE Magazijnen, gij zult hen vreugde bereiden en St. Nicolaas zal zich in het uitdeelen van bijzondere verrassingen niet onbetuigd laten. Bij aankoop van minstens 11,50 heeft St. Nicolaas reeds een aardig geschenk voor uw kind. Koopen bij is besparen. Op het oogenblik zeggen wij 't, maar U zult het "met oh» zeggen niet alleen van dit, maar van ieder stuk uit onze om» vangrijke collecties, zoodra U ziet en voelt hoe goed en hoe behagelijk de soepele, warme stof U kleedt Eigener beweging zult U er dan dank zij vooral ONZE November-Aanbieding nog aan toevoegenEn voor die prijs is. 't buitengewoon J Deze zoo warme, degelijke Heerenulster in mooie Velours en Ratings (ook blauwsratiné) in de ver» schillende;»' mod. kleuren; model 2 rij knoopen, rug m. ceintuur en ploot bij uit» HEERENULSTERS 8.75 - 10.50 - 12.75 - 17*50 - 2430 29.75 tot 65.- WINTERJASSEN 775 - 10^75 - 15.75 - 22.75 - 29.75 - 35r— 42.75 tot 68.- REGENJASSEN' 8.75 - 11.50 - 14.50 - 19.75 - 25:75 29.75 tot 43.75 JONGENS ULSTERS 4.25 - 6.50 - 9.50 - 11.50 - 14.75 19.75 tot 32.- RATINÉ JEKKERS 375 - 4.75 - 5.90 - 775; 8.75 10.50 tot 21.- 025 JONGENS. EN MEISJES.CAPES - 3.75 - 575 - 6.25 - 8.50 - 10.50 tot 12.- Amsterdam Rotterdam denmaag utrechtieidenGroningen eeiuwardehsniek emichedezwo

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 8