Harde Baard NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 10 NOVEMBER 1926 DAG-AGENDA. Woensdag 10 Nov., 's av. acht uur. Groote zaal der Stadsgehoorzaal: Feestuitvoering der Chr. Gymn. Ver. „Jahn". Woensdag 10 Nov., 's av. acht uur. Heerengrachtkerk. Ópenb. Propagan- dalezing voor de Geref. Ouderver. Spr. Ds. Knoppers, van Amsterdam, over: „Door gevaren omringd". Donderdag, 11 Nov., 's av. acht uur. Academiegebouw Kloksteeg 23. We- tensch. voordr. over het Katholicisme, door Prof. J, P. Verhaar. Onderwerp: „De Godsopenbaring als cultuurfac tor". Lisse. Vrijdag 12 Nov., 's av. acht u. Consistorie der Geref. Kerk: Vergade ring van den Ring Sassenheim en O. v. d. J. V. op Geref. Grondslag Dinsdag 16 Nov., 's av. negen uur. Rest. „In den Vergulden Turk": Alg. Verg. der L. IJsclub. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 November a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Te lef. 523. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. werk te verblijven (zonder dat bij hen sprake behoeft te zijn van het voor nemen zich aldaar blijvend te vesti gen), daarin niet te belemmeren door weigering van het voor de reis benoo- digde bewijs van Neder 1 andschap op gTond, dat zij belastingschuld hebben." KAMPEER VERBOD TE SOEST? In de Maandag gehouden raadsver gadering te Soest deelde de voorzitter mede, dat B. en W. binnenkort een verordening zullen voorstellen, waar bij het kampeeren in deze gemeente, ook op particulier terrein verboden wordt. Een en ander in verband met klachten, welke dezen zomer zijn in gekomen, omtrent minder gewenschte toestanden, die zich in een bepaald kamp hebben voorgedaan. WETHOUDER CONTRA GEMEENTE. In de Maandagavond te Eindhoven gehouden raadsvergadering werd be slopen, dat de gemeente zich in rech ten zal verweren in een tegen haar in gestelde rechtsvordering door de hoe ren J. C. van Gastel en wethouder T. C. van Vroonhoven. Het betreft hier beweerde onrecht matige handelingen van de gemeente inzage aanleg en verharding van den IH as tel weg en een eisch tot schadever goeding.» De heer van Vroonhoven, die in de ze zaak betrokken is, woonde als wet houder de vergadering bij. Een motie van de S.D.A.P.-fractie, om den wethouder in verband met ge noemde rechtsvordering uit te noodi- gen zijn zetel in het dagelijksch be stuur der gemeente ter beschikking van den raad te stellen, werd verwor pen. Besloten werd nog een commissie te benoemen, die tot taak beeft, als nog een minnelijke schikking tusschen partijen tot stand te brengen. NEDERLANDSCÏÏE INTELLECTU- EELEN NAAR ROEMENlë. Den vorigen zomer beeft, zooals be kend, een gezelschap Roemeensche in- rtellectueelen ons land bezocht. Zij wer den hij die gelegenheid officieel ont vangen door den rector-magnificus der Leidscbe Universiteit. Dit bezoek, dat ten doel had de ba sis te leggen voor een blijvend con tact tusschen de Hollandsche en Roe meensche intellectueelen, gaf aanlei ding tot een uitnoodiging van Roe meensche zijde, om een analoge stu diereis van Hollandsche intellectuee len naar Roemenië te organiseeren. Thans vernemen wij, dat heden dr. F. J. Soesman, na bespreking met de Hollandsche en Roemeensche autoritei ten naar Roemenië is vertrokken, ten einde deze studiereis voor te bereiden. DE STAKING BIJ „ELECTROLUX". Naar het „Volk" verneemt, is de staking bij de stofzuiger-verkoop-mij. „Electro-Lux" geëindigd. Er is een overeenkomst getroffen, waarbij een bevredigende oplosing is tot stand ge komen. De „Tel." bericht, dat de gisteren in Den Haag gehouden besprekingen tus schen de directie van de N.V. „Elec tro-Lux" en het stakende personeel tot volkomen overeenstemming heeft geleid, zoodat besloten word do sta king, die begin April uitbrak «n onge veer 100 man betrof, op te heffen. BUITENLAND. NA DEN AANSLAG OP MUSSOLINI. De minister-president in de Kamer gehuldigd. De Italiaanscho ICamor heeft gister haar werkzaamheden hervat. De zaal was volkomen gevuld. De liberale leg den en ook de volgelingen van Gio- litti waren aanwezig. De zetel van Mus solini was met rozen en lauweren ver sierd. Toen Mussolini binnentrad werd. hij hartstochtelijk toegejuicht. De Kamer-voorzitter zeide: „Op dit oogenblik is geen rede noodig; het is voldoende aan Mussolini een lang le ven toe te wenschen." Hij noodigt dan de Kamer uit „Leve Mussolini" te roe pen. Alle aanwezigen zijn opgestaan en geven luide hun bijval te kennen. Enkele woorden werden gewijd aan de onlangs overleden prinses Laetitia. De Kamervoorzitter, Gasertano. deel- RECLAME. Bij het scheren van de meest harde en stugge baard geen last van stuk gaan of schrijnen der huid, indien men vóór het inzeepen de baard- oppervlakte inwrijft met een weinig Doos 30, Tube 80 ct. de nu mede, dat de afgevaardigde Tu- rati en eenige anderen een spoed-mo- tie zullen voorstellen, waarin de nood zakelijkheid wordt betoogd, om de af* gevaardigden, die tot de Aventijnsche oppositie behooren, alsmede de com munisten van het lidmaatschap ver vallen te verklaren wegens hun weg blijven van de vergaderingen. Deze motie werd door de Kamer aangeno men. De minister van justitie diende een wetsontwerp in tot verdediging van de staatsorde en vroeg onmiddellijke be handeling. Frankrijk en Iialië. De Fransclie Minister van buiten- landsche zaken heeft een communiqué uitgevaardigd, waarin wordt medege deeld dat Maandag bij het onderhoud tusschen den iflinister en den Italiaan- schen gezant met vreugde kon worden geconstateerd, dat de incidenten no pens Tripoli, Benghazi en Ventimi- glia in een geest van vriendschap oq vertrouwen worden uit den weg ge ruimd. Wat betreft het geval-Garibaldi meende Briand do aandacht van den gezant te moeten vestigen op de geva ren, die het gevolg zouden kunnen zijn van een optreden door de (Italiaan- scbe) politie als was geschied. De Franse he minister gaf te kennen, te hopen, dat in de toekomst de open bare meening in Italië zich zou weten te onthouden van ongerechtvaardigde uitingen, die niet anders dan ongun stig zouden kunnen werken op het- tusschen de beide regeeringen nood zakelijk is. Garibaldi in disco1 dar ïtaüaanseha politie. Gistermorgen hebben de politie-auto- riteiten, belast met het verhoor ven kolonel Garibaldi, den Fransclien mi-« nieter van Binnenlandsche Zaken een aantal documenten overhandigd, die hoogst belangrijk worden genoemd. Na de verhooren der laatste dagen staat thans wel vast, dat Garibaldi in dienst stond van d-o Italiaanscr.e po litie. Men vermoedt, dat Garibaldi, die zich voor anti-fascist uitgaf, het ver trouwen genoot van Italiaanscho revo lutionaire uitgewekenen in Frankrijk en dat hij van dit vertrouwen mis bruik maakte door inlichtingen over hun plannen aan de Italiaansche po litic te verstrekken. HET BR?TS£JEE MIJNCONFLICT. Wat de staking hot land a! gekost heeft. De beide huizen van het parlement zijn gisteren weer bijeen gekomen. In het Lagerhuis deelde Cunliffe Lister, de minister van handel, mee. dat de staking met haar gevolgen van be drijf sin krimping een verlies voor het land van 250 tot 30Ö millioen pond had opgeleverd tusscheen 1 Mei en 1 November. Hierin was het verlies" van buitenlandsche marken, vaste con tracten enzv niet begrepen, omdat hier voor geen cijfers te benaderen noch te schatten vielen. Uit deze algemeene bijzonderheden kan men echter afleiden, hoe ernstig de handel van Engeland getroffen was De secretaris van het mijnwezen deelde mee, dat in dezefde periode 15.5 millioen ton kolen in Engeland uit 't buitenland aangevoerd was. Clynes vroeg, of de regeering gele genheid zou geven, tot een bespreking van den huidigen stand van zaken in het mijnconflict. Baldwin antwoordde, dat hij op dit oogenblik niets nieuws te zeggen had maar als de oppositie een motie van orde wilde indienen, om er over te debatteeren, zou hij er zich niet te^en verzetten. Daarna werden verschillende vragen gesteld over mindqr belangrijke on derwerpen, die meestal het ressort van Joynson Hicks betroffen. De verlenging van den werktijd. De mijnwerkersleider, Cook, heeft gisteren in een interview nogmaals gezegd, dat hij en de president der fe deratie, Herbert Smith, zich tegen ver lengiftg van den werktijd zullen blij ven verzetten. De regeering echter heeft uiteenge zet, dat de kwestie van het aantal werkuren iets wasv dat in de districts overeenkomsten werd vastgelegd en nopens die overeenkomsten had de fe deratie geen zeggenschap. Cook merkte daartegenover op, dat de leiders der federatie aan de dis tricts vertegenwoordigers geen vol macht hadden gegeven om over ver lenging van den werktijd te onderhan delen. Cook heeft voorts nog gezegd, dat, wanneer de kwestie van den werktijd maar eenmaal bevredigd was opge lost, de andere bezwaren niet onover- komenlijk waren. De toestand is niet hopeloos en z.i. koesteren alle partij en den oprechten wensch, dat een eer volle regeling zal worden verkregen. Geen wending in den toestand. Gisteren is in den stand van het ge schil in de steenkoolindustrie geen ver andering gekomen. •Het executief comité der Mijnwer- kersfederatie kwam bijeen tot het op stellen van een rapport voor de heden te houden conferentie van gedelegeer den der mijnwerkers. Aan de gedele geerden zal de vraag worden voorge legd of zij bereid zijn, districtsavereen- komsten te aanvaarden, die vooraten in een arbeidsdag van kfnger dan ze ven uur. BALDWIN OVER EUROPA. Een optimistisch betoog. De Britsche premier Baldwin zeide in een rede (ter gelegenheid van het ter eere van den nieuwen lord-mayor van Londen aangerichte banket) in de Guildhall uitgesproken het volgende: Drie jaar geleden hebben wij de som berste periode sedert den oorlog door gemaakt. Op het oogenblik is de toe stand wat de buitenlandsche aange legenheden aangaat in wezen, sedert den oorlog het meest bevredigend. Europa herstelt zich snel, niet alleen van den oorlog, doch ook van zijn ge volgen, die zich na den oorlog deden gelden. Aanzienlijke vorderingen in de richting van steviger economische toe standen zijn verkregen. Frankrijk, Duitschland en Groot-Brittannië wer ken samen aan de taak van den we deropbouw en verzoening (Applaus). Duitschland en Frankrijk trachten alle oorzaken voor wrijving te verwij deren door het toepassen van 'n bree- de politiek van wederzijdsche conces sies. Overal in Europa zijn er bewij zen, dat men van meening is dat men alleen door samenwerking en goeden wil een tijdperk van vrede zal kunnen verkrijgen. Baldwin besloot met te- zeggen dat er teekenen waren die er op wezen, dat er op het oogenblik een tweede vreedzame industrieele revolutie plaats had. Francqui's heengaan. Naar uit Brussel gemeld wordt staat het thans vast, dat Francqui reeds de volgende week ontslag neemt als mi nister van de schatkist en als zooda nig niet zal worden vervangen. Houtart, de minister van financiën die ook de leiding heeft van het de partement van koloniën, zou deze por tefeuille aan een liberaal overlaten, daar de liberale fractie in de regee ring, anders alleen nog door Hymans zou 'vertegenwoordigd zijn. Voor kolo niën wordt nu aan het liberale Kamer lid Pecher uit Antwerpen gedacht. Treizki op Lenin's graf. Naar C. J. Ketchum een speciale correspondent van de Daily Express, uit Moskop aan zijn blad meldt, heeft Trotzki Maandagnacht, na afloop van de feesten voor den verjaardag van de revolutie op het Roode Plein, een bezoek gebracht aan Lenin's graf. Trotzki daalde geheel alleen in den grafkelder af en heeft eenige minuten het gebalsemde lijk van zijn makker beschouwd. Welke gedachten zouden er op dat oogenblik in Trotzki's hoofd zijn om gegaan? KORTE BERICHTEN. Zaterdag zijn 4000 Amerikanen op 13 schepen uit New York naar Europa vertrokken. Zij zullen Kerstmis in Frankrijk, Engeland en andere Euro- peesche landen doorbrengen. Een Engelsche dame te Montreal heeft aan haar zuster, die te Londen woont eenige tonnen steenkool toege stuurd als huwelijkscadeau en „om haar te vrijwaren voor de gevolgen der mijnstaking." Te Schnarsleben hij Maagdenburg zijn na het eten van bedorven var- kensvleesch meer dan 60 mensclien ziek geworden. Zij lijden aan paraty- fus. Gevaar voor uitbreiding der ziekte is er voorloopig niet. Het 'aantal werkloozen in Enge land bedroeg 1 dezer 1.560.200, wat 53.209 meer was dan een week te voren Volgens de berekening der Griek- sche regeering bedraagt het grootste aantal zetels, dat door royalisten nog kon bezet wórden slechts 110 van de 286. De Belgische regeering heeft aan de burgemeester v. alle steden en ge meenten van het koninkrijk opdracht gegeven de noodige maatregelen te treffen ten einde de verlichting van straten en winkels te beperken en des- gewenscht, in hnn s'tad of gemeente, voor de kolendistributie te zorgen. De Belgische kolenmijnen stellen 10 pet. van hun productie ter beschikking van de regeering. De Engelsche regeering verklaart geen intrekking of belangrijke wijzi ging van het vleeschinvoerverfbod te kunnen overwegen. Te Bordeaux heeft een man 223 uur aan een stuk gedanst. Alleen heeft hij van elk uur telkens drie minuten afgenomen voor de verzorging van zijn persoon. Vrijdagnacht, den 29en Octo ber, is de man met dansen begonnen. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. (Vergaklering v. Dinsdag 9 "November. Besloten woiidt tegen Dinsdagi 16' (dezer aan de orde te stellen de algen meene beschouwingen over de staatsi begrooting 1927. Het tractaat met België. (Bij 'de replieken over het verdrag) met België betoogt de heer L'OVINKi (C.H.) laat hij overwegend bezwaar heeft tegen het kanaal Antwerpen Moerdijk. In de rede van den minis ter heeft spr. geen enkel argument ge vonden, dat dege concessie rechtvaar digt. De heer KRIJGER (C.H.) is nog) steëds van meening, dat het verdrag verder gaat dan noodig- was voor dei belangen van België. Hij kan aan het nieuwe Schelde-regiem niet meewer ken en weet, dat hij daarbij: aan de zij- ide staat van bijna alle waterstaats autoriteiten. Zijn vrees, dat Rotterdam! veer schade zal ondervinden van liet! kanaal Antwerpen—Moerdijk, heeft de minister niet weggenomen. De heer BRAUTIGAM fS.D'.j 'her haalt zijn afwij'zing van het verdrag. Antwerpen neemt een voel gunstiger positie iin dan Rotterdam. Spr. be toogt dit en vraagt nogmaals1, ot het juist is, dat de waterstaatsautoriteiten ongunstig hebben geadviseerd over het kenaal naar clen Moerdijk. De heer KERSTEN (S.G.P.), zegt dat zijn bezwaren zijn blijven bestaan. Spr. vraagt van den Minister eenon- omNvonden verklaring dat België niet zal terugkomen op de kwestie van, de oorlogsschepen. Spr. vraagt voorts öt het kanaal AntwerpenMoerdijk van voldoende zoet water kan wor den voorzien, en ot dat niet teveel' ontwatering tengevolge zal hebben. De heer KNOTTENBELT (V.B) komt op tegen de verdachtmakingen van het Comité van actie. Het Scnel- (deregiem noemt spr. veel' slechter dan (het statuut van Barcelona aangeeft; het tast >pnze souvereiniteit" aan. Bel gië erkent ons recht niet. Dat is een nieuwe kwestie d'ie naast die van del (Wielingen zal blijven voortbestaan. Spr. zet uiteen, dat door het Ant werpen Moerdijkkanaal, Antwerpen zijn achterstand bij Rotterdam geheel inhaalt. De kleinere zeeweg van Rot terdam, wordt hierdoor en door de. kwestie van de loodsgelden, geheel waardeloos als concurrentiemiddel. De Minister wil over die bezwaren heen stappen. Spr. meent dat dit niet mag. Een motie om de besprekingen met België te heropenen zal worden ingediend. Spr. meent, dat aanneming van het verdrag een ramp voor ons wordt en dat de verstandhouding met België daardoor geschaad zal worden. De heeï TILANUS (C.H.) spreekt over de casus belli verklaring. Deze houdt z.i. niet in een bindende belof te aan Nederland, zooals kde Minister meent. Inzake betonning en bebakeningzijn spr.'s bezwaren voor een groot deeL weggenomen, nie; inzake de toelating van Belgische oorlogsschepen. België maakt een voorbehoud. Dit punt acht spr. ernstig. België had zich moeten voegen naar de regelen van het internationaal recht. Deze bepa ling bevat de kiem van liet niet erken nen van Nederlands souvereiniteit. Avondvergadering. Geopend te 8 uur. Aan de orde de interpellaties van de Visser en Ter Laan over de mili taire ongeregeldheden. De heer DE VISSER (C.P.) hand haaft, tegen het protest van den Voor zitter in, dat het geval te Assen een misdaad is. Spr. blijft ontkennen, het verband tusschen de relletjes te Assen endiai te Ede. Er was geen complot, zooais spr. zou hebben gewüd. In dit vel band zegt spr., zou de film Potemkim leerzaam kunnen zijn voor de solda ten, hoe zij tegen de officieren moe ten optreden. De taak van den com munist in het leger is dit te ondergra ven en te ondermijnen. Spr. meent, dat aè rapporten opzet telijk zijn vervalscht. Spr. stelt een motie voor, waarin afschaffing van herhalingsoefeningen en ontslag van rechtsvervolging van de verdachten gevraagd wordt. De heer K. TER LAAN (S.D.A.P.) wenscht nadrukkelijk te verklaren, dat de couranten die de verslagen van de ontwapeningsmeeting op Zondag 'be vatten, niet de soldaten hebben kun nen bereiken voor de relletjes een aanvang namen. Spr. gaat nog eens uitvoerig het gebeurde na, en meent dat niet vol gens de voorschriften gehandeld/ is. Ook spr. is van meening, dat die rap porten vervalscht zijn. Door de bevordering van Majoor Froeling, is het rechtvaardighedd'sge- voel van ons volk geschokt. Spr. dient een motie i n, waarin uitgesproken wordt, dat het noodig'is een commis sie van onderzoek te benoemen. De heer VAN RAPPARD (V.B.) zegt dat de autoriteiten er rekening) mee moeten houden dat afleiding en ontspanning voorname factoren zijn voor de orde, vooral buiten de ka zerne. Men moet een goede kern van kader kweeken. Spr. stek ook de S. D.A.P. indirect verantwoordelijk voor de relletjes. De heer DECKERS (R.K.j acht (deze kwestie van zeer groot belang zoowel voor het land als voor het volle. De klachten kwamen langs een omweg tot de militaire autoriteiten. Dat wiislt! op een toenemenden invloed van de genen, die ongeregeldheden wenschen Spr. merkt op dat velen den dienst licht niet meer nuttig achten. De S.- >.A.P. houdt haar ontwapeningsactia bij voorkeur in den tijd van de herha lingsoefeningen. Die actie moet zich| matigen. Het kan niet de bedoeling van de S.D.A.P. zijn. Het straffen van de schuldigen is niet voldoende; onderzocht moet wor den, ot voldoende begrip van tucht wordt bijgebracht. Spr. vraagt meer aandacht te wijden aan de des-organiseerende elementen ook van die, welke in zijdelings ver band Staan met het leger. In dit ver band wijst spr. op 'de film Potemkm,, die in tal van landen verboden is. De heer DE: VISSER (CvH.) brengt Idank aan den Minister en betreurt het optreden van zijn naamgenoot. Het pamflet van de Tribune is niet) alleen gericht tegen de S.D.A.P. maar moet tot revolutie leiden. Spr. brengt? (hulde aan de officieren voor hun op treden om de orde te handhaven. Spr. wijst op het geven van tegen strijdige orders; zoo iets moet niet kunnen voorkomen. Ook spr. meent, dat de Communis ten de directe en ide socialisten dei indirecte autoren van ,de ongeregeld heden zijn, hjaar dat ook de leiding .niet geheel vrij uitgaat. Spr. pleit voor goede verzorging, geen te zware dienst en slechts ééiï regiment op één plaats. De heer DÜYMAER VAN TWIST! (A.R.) merkt op dat de oorsprong der ongeregeldheden niet .is geweest helt/ 12e regiment, dat de zwaarste oefenin gen had gemaakt, maar het 9e reg. Uit de "verschillende berichten uitl ,.Het Volk" haalt spr. het bewijs, dat de schuld noch bij den zwaren dienst) noch bij de Legerleiding ligt, maar bijl de agitatie tegen het leger. Tegen over hen die hier het verband tus schen die actie en de relletjes ontken nen wijst spr. op een artikel van Sten huis in de „Strijd", die het wel er kent. Spr. komt op voor de eer van. Generaal Muller Massis. De heer KERSTEN (S.G.P.) meent ook dat tweeërlei optreden tegen het kwaad ncodig is; rekening houden met gewetensbezwaren en de juiste ver zorging van het leger bij handhaving] van lucht. Spr. pleit voor waarborgen van ge legenheid tot gebed in de kazerne. verandering in de kaderopleiditigj is gewenscht. De heer ALBARDA (S.D.A.P.) ia niet voornemens het verband tusschen cntwapeningsactie en de relletjes te ontkennen; er is een oorzakelijk ver band. Maar die relletjes liggen met in de bedoeling. De S.D.A.P. wil geen verwilderd militairisme, maar wil het militairisme overwinnen. Spr. hand haaft zijn woorden op Houtrust ge sproken; de bedoeling was allerminst relletjes te verwekken. Spr. laakt de zware diensten en dei nuttelcoze manoeuvres. Spr. heeft daarbij militaire medewerkers van cou ranten naast zich. Spr. wijst op een; uitlating gedaan door onderofficieren in het militair Tehuis te Assen, waar uit afkeur van den gang van zaken bleek. We hebben een kader noodig datde manschappen begrijpt; daar aan heeft het ontbroken. Do heer J. J. C. VAN DIJK (A.R.)| brengt den minister hulde dat hij den vinger op de wonde heeft gelegd. Het verband doet niets ter zake, hoofdzaak is het stelselmatig ophit sen der gemoederen. Spr. brengt hul de aan de militaire politietroepen voor de hulp die zij verleenen. Spr. meent) dat te Assen terecht van de wapens) is gebruik gemaakt. De heer MARCHANT (VD) is ook van oordeei dat de militairen de be velen hebben te gehoorzamen, ook al is het onrecht. Verandering kan al leen in den geordenden weg worden verwacht. Spr. meent dat de dienst te zwaar is) geweest. Spr. meent, dat de brutale! wijze waarop hier de communist tegen het leger ageerde ongevaarlijk zal zijn; ons volk weet beter en wil anders. Spr. komt op voor den veroordeel den kapitein, die z.i. goed gehandeld) heeft. Er moet overeenstemming zijiï tusschen het middei van verweer en den aard van den aanval, dus is het schieten veroordeeld. De verantwoor delijke persoon in Assen had andersi moeten optreden. De politietroepen, voor zoover zei een taak hebben buiten het leger, moesj ten worden afgeschaft. De vergadering wordt te 11.50 uurt gesloten. UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Geboren: Bertua Pieter, z.v. B. van der Mey en H. van den berg. Hendrik, z.v. R. v. Mulligea en J. M. van Winkel. Ondertrouwd: W. Vreeburg, en B. M. J. G. de Hosson. Gehuwd: A. Rijsdijk en J. M. Groen. Hedenavond te 7.30 uur wordt in de Geref. Kerk Dankstond voor het Gewas gehouden. OEGft¥Q91287. De heer Rombouts eerste ge neesheer op Endegeest heeft de prac- tijk overgenomen van Dr. Knappert tej Amsterdam en gaat derhalve deze ge meente verlaten. In zijn plaats komt) Dr. Jelgersma de pas benoemde 2e) geneesheer op Voorgieest. In navolging van verleden jaarl zal' ook dit jaar ter gelegenheid van; de ZendingBweeik 'n samenkomst voort de Gemeente Oegstgeest worden be legd en wel op morgen, Donderdag avond1 te half acht in 't lokaal „Irene'*1 Als sprekers zullen optreden zende ling J. Fortgens, internaats-directeur! van iae Zendingsschool, en anderen,; terwijl het Fanfarecorps van de zende ling-kweek elingen medewerking zal verleenen. Het belooft een mooie avond te worden. Een groote opkomst wordt daarom verwacht. LISSE. 'Aanstonds is de tijd weer daar, dat onze mannen en vrouwen opgeroe pen worden voor de stembus. De voor bereidende werkzaamheden in diverse partijen zijn in vollen gang. Ook in de plaats onzer inwoning heeft het bestuur1 der A. R. kiesvereeniging het plan, a.s. Maandagavond te half b in de Chr. school te vergaderen en daar (belangrijke punten te bespreken. Naar wij meenen te weten, zal een groslijst samengesteld worden voor de verkiezing der Prov. Staten. Ook zal er waarschijnlijk nog een on derwerp ingeleid worden, indien daar toe tij a voor overblijft. Maar afgezien van dat, is het elk A. R. zijn plicht, deze vergadering bij ite wonen, omdat ook elk lid der Kies vereeniging zijn meening neerlegt in het samenstellen van deze lijst. Het bestuur vertrouwt dan ook op aller medewerking en tegenwoordigheid Laat het nu met aan anderen over maar doe uw plicht in deze. Het voor komt dikwijle veel zelfverwijt

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2