NIÉUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 9 NOVEMBER 192è GEMENGD NIEUWS. Ruzie om het eten. Zaterdag avond is in een logement aan de Chans straat te Rotterdam ruzie ontstaan tus- ïnchén een logementhouder en een gast, die klaagde over het eten. De gast uitte zijn grieven in het caié, dat bi]het logement behoort, en waar verscheidene bezoekers aanwezig waren. Twee jongelui mengden zich in den twist; zij wilden den opgewonden man kalnjeeren. Deze keerde zich echter te gen hen, trok zijn mes, met het gevolg, dat een van de jongelui de ueus werd afgesneden, terwijl een ander de pezen van ring- en middelvinger doorgesneden werden. De woesteling is zelf ook danig mishandeld naai' het politiebureau ■gebracht, waar hij na opgemaakt proces i verbaal werd heen gezonden. De moord in de Asterstraat. In vervolg op hetgeen wij meldden over den moord in de Asterstraat te Rotter dam, op den 22-jarigen K. Reingoud, jkan nog worden medegedeeld, dat ver schillende mannen, bekend staande als vijanden van den verslagene, zijn ge arresteerd. Behalve de kastelein zjjn nog drie mannen gearresteerd, terwijl vandaag nog een vijfde zal worden aangehouden. Mem denkt met deze arrestaties den da der wel niet te vinden, maar men hoopt verschillende gegevens te kunnen ver zamelen, welke tot zijn aanhouding zul- lan leiden. Er is een vrij nauwkeurig signalement van den moordenaar verkregen, dank zij een padvinder, die op de schoten af kwam. èn die toen in de Pioenstraat een man heel langzaam heeft zien loopen die de dader moet zijn geweest. Het signalement, dat de padvinder Van dien man opgaf, kwam overeen met de gegevens, welke de vrouw verstrekt heeft, die den moord vrijwel heeft zien gebeuren. Met kracht zet de polietie haar onder- wek voort. Zjj hoopt ook aanwijzingen te kunnen püttén uit het feit, dat Zondagmiddag in den Schiedainschen Singel een colbert postuum, een overhemd, en een pet zijn gevonden. In het costuum, dat nog in goeden staat verkeerde, werd een krantenuit knipsel gevonden, waarop aan de eene zijde de bezoekuren van de strafgevan genis vermeld stonden, terwijl op de andere zijde eenige woorden geschreven stenden, blijkbaar door een vrouw. Men brengt deze vondst in verband met den moora. Verzet tegen-politie. Zondag avond waren te 's Gravenhage drie be schonken mannen in de Haagpoort aan het vechten. De politie wilde tusscheabeide komen, maar ondervond daarbij verzet van de zijde van heti publiek, dat met steenen naar de agenten gooide. Er moest toen van sabel en gummistok worden gebruik gemaakt, om de menigte uiteen te drij ven. Een der vechtersbazen was in het bezit van een dolkmes, waarmede hij de agenten aanviel. Het wapen werd hem ontrukt en de man werd gearresteerd. In het geheel zjjn drie arrestaties gedaan. Van een dijk gereden. Gister morgen, ongeveer 5 uur, is nabij Winkel pen autobus van den West-Frieschen dijk gereden. Het ongeluk gebeurde in een vrij scherpe bocht, waar de weg rond en glad was. In de autobus zaten 17 per sonen, van wie de meesten werkzaam zijn bij de Zuiderzeewerken. Een hunner is zwaar gewond. Vermoedelijk is zijn ruggegraat gebroken. .Jrer ziekenauto is hij naar het militaire hospitaal in Den Helder gebracht. Van de andere inzittenden werden er -enige door glasscherven gewond. Zij zijn eveneens naar Den Helder gebracht. De autobus is zwaar beschadigdd. Huiszoeking. Men meldt uit Amsterdam: Gistermorgen heeft de politie huiszoe king gedaan ten kantore van de Naam- looze vennootschap Algemeene Bouw en Exploitatiemaatsohapprj „De Witte Stad, van -Baarlestraat 11, op grond van verdenking van overtreding van de Lo- terjjwet. De Witte Stiad geeft een pre- mieleening uit. Verscheidene bescheiden ■zijn in beslag genomen. Gisteren zou juist een aangekondigde trekking plaats hebben. De maatschappij' De Witte Stad zou te Amsterdam een groot complex woon huizen stichten. Een goed jaar geleden is "van het eerste huis de eerste steen gelegd. Sindsdien zijn ér veertien huizen ge bouwd, door dea he9r Z. Gulden, die architect van de onderneming was, doch naar hij ons mededeelde, thans niet meer tot haar in betrekking staat. Den laatsten tijd is er in het geheel niet meer gebouwd. Vef keers tremm i ng o.d. Maas. Zondagavond circa halt zeven is aan de schipbrug te Hedel het in sleep ge trokken wordende Rijnschap „Quarto" van de fa. Vos en De Vries te Rotter dam door den sterken stroom van de trossen los geslagen, zoodat het schip overdwars in en voor het geopende schip brugvak kwam te liggen. Hierdoor werd het verkeer te land en te water volledig gestremd. Onder leiding van den ingenieur van den Waterstaat, Lodder, werden onmid dellijk te Den Bosch enkele sleepbooten gerequireerd om het schip weer weg te trekken. Dit was tot één uur midder- i.acht nog niet in het minst gelukt, daar de sterke stroom alle ia het werk ge stelde pogingen doet mislukken. Het groote verkeer wordt omgeleid over Heusden en Well. Men hqopt tegen den ochtend de zaak met eventueel meerdere booten in het gereede te brengen. Iamiddela_ waren met het oog op de jaarmarkt te Hedel, welke heden gehou den wordt, reeds enkele ponten gerequi reerd. Hoog water. De Maas is plot seling weer sterk gestegen. Gistermor gen te 8 uur was de stand te Maastricht 4496 M. boven NAP. De was bedroeg gedurende de laatste 24 uur 1.61 M. België seindeSambre stationair, even als de Maas hij' Hastière, omtrent de Ourthe zjjn er geen berichten. De rivier wies gisteren in den loop van den morgen nog, vermoedelijk zat echter spoedig val intreden. Een vliegongeluk? Zondag avond, omstreeks 7 uur, werd vanaf de kustwacht te IJmuiden opgemerkt, dat in noordwestelijke richting van de Haven een rood en een groen licht uit de lucht langzaam naar beneden kwamen, alsof een vliegtuig wegens defect moest dalen. Uit IJmuiden zijn direct sleepbooten en motorvletten in de opgegeven rich ting gevaren, doch onverrichter zake terug gekomen Auto te water. Zondagnacht is de heer K. Slotj uit Broek op Langendjjk met zjjn auto in de breede vaart langs den Twjjzerweg tusschen St. Paneras en Broek op Langendjjk gereden en ver dronken. Eerst gistermorgen vond men den wagen in het water liggen. Nader meldt men nog omtrent djfc treurig ongeluk, dat de auto nog on geveer 25 M. langs den berm van den weg heeft gereden, eer hjj te water ge raakte. De auto lag nog half boven water, izoodat men er zich over verwondert, dat de inzittende zich niét heeft kunnen redden. Men denkt dan ook aan een plotseling ongesteld worden. Het ongeluk gebeurde langs den Twji- verweg, waarover den laatsten tijd reeds herhaaldelijk is geschreven, in verband met het drukke verkeer daarop. De weg ligt op het grondgebied van St. Paneras doch de onderhoudsplicht rust op de gemeente Alkmaar. Door weigering van de Langendrjker emeenten, om in de groote kosten voor et verbreedingsplan voldoende bjj te dragen, is er van deze verbreeding niets gekomen. Het autlo-ongeluk bij Baar- 1 a n.d. Naar wij vernemen, is de trein van den lokaalspoorweg, waarmede Vrij dagmiddag onder Baarland een autobus werd aangereden, na onderzoek door een ingenieur der Ned. spoorwegen weer vrngegeven. De autobus, welke bjjna totaal ver nield iierd, is Zondag onderzocht door den Prov. deskundige, den heer Vjjge- boom, daarbjj wera geconstateerd, aat de remmen in orde waifen. Zondag is het ijjk van den veronge lukten chauffeur door Dr. Hulst gerech teljjk geschouwd, waarna het aan de familie is teruggegeven om heden te Heinkenszand ter aarde te worden be steld. Mijnomgeval. Zaterdag is de ongehuwde mijnwerker Lutgens te Roer mond, in de Staatsmijn ..Hendrik" onder vallend gesteente bedolven. De ongelukkige was gisteren nog steeds bewusteloos. Verdronken. In een onbewaakt oogenblik geraakte het 21/2-jarig dochter tje van W. S. te Spanbroek in een sloot. Het kindje werd levenloos opgehaald. Ernstige val. De slagersknecht A. B. uit Lisse is bij het verrichten van werkzaamheden op een ladder in den slagerswinkel van den heer T. achter over gevallen en met het achterhoofd op een granieten vloer terecht gekomen. Met een hersenschudding en een ern stige hoofdwonde is hjj in het St. Elisa- bethsgasthuis te Leiden opgenomen. Goed afgeloopen. Zaterdag avond reed de heer Hejjnen, sigarenwin kelier te Roermond, met zjjn auto te Bu- del, bjj de Belgische grens, tegen een boom. De auto werd totaal versplinterd. De heer H. kwam er, wonder boven wonder, met lichte kwetsuren af. Brug ingestort. Uit Liben- walde wordt gemeld, dat, tengevolge van het hooge water in de haven een brug is ingestort en een waterkeering werd verwoest. Aanranding. Zondagmiddag werd in den trein tusschen Arnhem en Velp een dame op minder eerbare wjjze lastig gevallen door een mede-reiziger, die alleen met haar in een coupé niet- rooken zat. De dame ontvluchtte te Velp de coupé met achterlating van een tasch en deed aangifte aan den conducteur, die in Die ren de politie te Ziitphen telefonisch waarschuwde, waar het heerschap aan het station door een tweetal agenten werd opgewacht. De nader beweerde in een hotel te Deventer als tjjdeljjk kellner werkzaam te zjjn. Brand in een zagerij. Gister avond omstreeks 7 uur is door onbeken de oorzaak brand uitgebroken in Wt van der Lugt en Zoon's Stoomkuiperij en Kistenfabriek aan den Kreekweg te Rotterdam. De brand ontstond in de ©gerjj; in een partjj krullen. Onmiddellijk werd alarm gemaakt, en rukte de eigen brand weer der firma uit. Deze is zoo inge richt, dat automatisch het in de nabij heid wonende porsoneel gewaarschuwd Mjprdt. Door het snelle optreden wist men het vuur tot de zagerij te beperken. De waterschade is vrij aanzienlijk. De vrijwillige brandweer, die mede was uitgerukt, werd door den directeur niet op het terrein toegelaten. Auto-botsing. Zaterdagavond heeft op den Nieuwen Vlissingschen weg tusschen Middelburg en Souburg een autobotsing plaats gehad tusschen twee particuliere auto's, een uit Vtisaiacen en een uit Middelburg. Beide wagens werden deerlijk bescha digd, doch ernstige persoonlijke onge lukken vielen er niet bjj voor. Auto-onjgeyal. Op den rijks straatweg 'nabjj Dijkerhoek onder Hol- ten, had Zondagmiddag een auto-onge val plaats, dat, gezien de omstandighe den, voor deinzittenden merkwaardig goed is afgeloopen. De auto, M 4254, komende uit de richting Deventer, Kreeg een defect, waarom dè bestuurder hem, door plot seling krpchtig te remmen, tot stilstand wilde brengen. Hierdoor sloeg de wagen midden op den weg, over den kop, tengevolge waar van fjij geheel werd versplinterd. Van de inzittenden kreeg een dame slechts een lichte beenfractuur; zjj werd door Dr. Gerritema uit Holten verbonden UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zondag werd in de Gereformeer de Kerk voor het eerst in gebruik genomen het nieuwe gedeelte, dat we gens uitbreiding der gemeente er bij gebouw^ .was. De morgen godsdienst oefening droeg daarom een eenigszinsi bijzonder karakter. Ds. H. Meijermg had voor deze gelegenheid tot tekst gekozen Genesis 2o 22, het laatste» gedeelte: „daarom noemde hij zijnen naam Rehoboth, en zeide: Want nu heeft ons de Heere ruimte gemaakt,, en wij zijn gewassen in dit land". Bij den aanvang werd nog gezongen Ps. 116 10 en 11 en van Ps. 1221 en 3, terwijl als tusschenzang werd gjezon gen van Ps. 118 1. fWïj herinneren neg aan de ver gadering van de A.R. Kiesvereen., die- a.s. Woensdagavond in de consistorie zal worden gehouden. Het is misschien nog wel noodig voor deze bijzondere! eerste vergadering in dit seizoen op te wekken. Het is vooral noodig, dat alle leden aanwezig zijn, met het oog op de op te maken groslijst voor de a.s. verkiezing der Provinciale Sta ten. Verder staat nog op de agenda vermeld bestuursverkiezing, alsmede nog enkele andere gewichtige bespre kingen betreffende ae financiën. Naar we vernemen, heeft de heer W. Schoneveld, wegens ouderdom be dankt als voorzitter en bestuurslid der A.R. Kiesvereen. De heer S. is sedert 1899 lid geweest van dat Lestaur en van 1906 af fungeerde hij als voorzit ter dier vereenigmg. Ongetwijfeld zal men dankbaar gedenken al hetgeen de heer Schoneveld voor de A. R. Kies ver. heeft gedaan. Menige be stuursvergadering werd te zijnen hui ze gehouden en steeds was de heer S. bereid om zijne krachten te geven voor onze A.R. "beginselen. N OORD WIJKERHOUT. Burg. Stand. Geboren: Jozef, zv. L. v. d. Aart en A. van Roode; Johan nes Hendrik Jacobus, zv. P. C. Vlas veld en H. T. Duivenvoorden; Flo rus, zv. P. Barnhoorn en H. Satter; Theo dora Cornelia, dv. W. de Jong en D. Wijnands; Helena Theresia, dv. J. van Dam en 7- Smit; Theresia Jo hanna, dv. L. zonneveld en H. J. van Straelen; Johanna Adriana, dv. J. C. v. d. Berg en A. Tulen; Wil helmus Fransiscus, zv. P. J. v. d. Berg en F. Koldnski; Wilhelmus Cor nells Martien, zv. W, O. R. van Eeden en M. van Kampen. Overleden: Leendert v. d. Putten 71 .j., echtg. van G. de Rijter; Maria' Theodora v. d. Berg, 9 weken. Ondertrouwd: Petrus J. v. d. Bosehi 33 j. en Petronella Bakx, 27 j. te Haar lem; Johannes J. Kroon 29 j. en Petro- nella v. d. Berg, 27 j. Gehuwd: Gerardus A. Driesseoi 24 j. te Warmond en Maria Agatha den Elzen 18 j.; Bartholomews T7 Zandber gen 25 j. en Jacoba Catharina Mariai Heemskerk, 20 j.; Gerardus P. Steen- voorden, 27 j. te Noordwijk en Maria Th. Heemskerk 22 j. HAZERSWOUDE. De definitief vastgestelde kie zerslijst voor stemgerechtigde leden der Ned. Herv. Kerk bevat de na men van 615 kiezers. De heer N. v. d. Bosch Sr. heeft voor ouderling der Ned. Herv Kerk bedankt. Door de A.R. Kiesvereen. „Ne derland en Oranje" zal op Donder dag 11 November a.s. des avonds tei 7 uur in het lokaal achter de Geref. Kerk een vergadering worden gehou den. De agenda bevat o.m.: canaidaat- stelling Prov. Staten, bestuursvoor stel, gemeenteraadsverkiezing, bespre king "winterprogram. Door den heer W. J. G. Lettink zal worden behan deld „Het Fascisme". Ook mede in verband met candidaatstelling Prov. Staten is trouwe opkomst der leden zeer gewenscht. Burg. Stand. Geboren: Leonar dos Wilhelmus zv. A. A. v. d. Togt en H. G. Hoeboer; Hugo Johan, zv. L. van Wetten en H. M. Hees; Ondertrouwd: A. v. Wjetten, 27 j. en P. J. Ammerlaan 22 j.; N. L. v. Rijn 35 j. en C. A. Menken '34 j.; Wk v. ld. Voort 48 j. en A. M. van Keete ren 44 j. - Vrijdag a.s. des avonds te! 7 uur hoopt in het lokaal Salvatori voor da afd. van den Geref. Zendingsbonü al hier, op te treden Ds. Bieshaar van 's- Gravenhage. Land- en Tuinbouw* De afzet van het Ne derI. rundvee. In het jaarverslag over 1926 van hot Nederlandsch Rundvee Stamboek zijn eenige beschouwingen opgenomen van den heer Wibbens, hoofdinspec teur dezer vereeniging, over den fok- veehandel, waaraan het voteend© is ontleendi Er was in het afgeloopen jaar een levendige fokveehandel. Meerdere zendingen stamboekvee, waaronder zeer belangrijke, zijn naar het buiten land gegaan. De bedongen prijz-.n waren over het algemeen zeer bevre digend. Het is alleen maar jammer, dat sommige landen, in het hijzonder Argentinië, zoodanige bezwarende be palingen met betrekking tot het tuber culoseonderzoek bij den invoer stellen, dat daardoor de invoer van fokvee in hooge mate- wordt belemmerd; Ove rigens is Zuid-Amerika met zijn vele Staten tegenwoordig wel de beste af nemer. Onze grootste concurrent daar is Noord-Amerika, welk land, door de lagere vrachten een voorsprong heeft. Zonder twijfel zouden nog andere lan den gaarne fokvee uit ons land be trekken, doch de veel voorkomende slechte economische toestand is nog een beletsel. Ook andere factoren spelen daarbij somtijds een groote rol Voor den oorlog werd er veel Hol- landsch vee gefokt in de Oostzeelan den, waarvan tijdens den oorlog bitter weinig is overgebleven. De fokkerij zat daar voornamelijk in banden van grootgrondbezitters. Met de totstandkoming van de zelfstandige republieken Estland en Letland is daar echter aan de groote bezittingen, welke in den regel een omvang van 10.000—50.000 H.A. had den een einde gemaakt en is het land onder een groot aantal menscben Ver deeld, die meestal nog niet in staat zijn fokvee uit het buitenland te be trekken. In Litauen daarentegen, waar voor eenigen tijd een deel van het grootgrondbezit nog intact was ge bleven, hebben deze bezitters echter weinig crediet bij de banken, uit vrees dat ook spoedig op hen de zoogenaam de wet der Bodenparzellierung wordt toegepast, waardoor ook deze grond eigenaren er niet toe overgaan duur fokvee te koopen. In Polen, waar veel liefhebberij voor de fokkerij van het Hollandsche vee en belangrijke vee stapels zwart- en roodbont vee werden aangetroffen, staat de groote rente standaard den aankoop van fokvee uit Holland in den weg. In andere landen zijn er weer andere factoren, welke den uitvoer niet be vorderlijk zijn. In Tjecho-Slowakije, Oostenrijk en Hongarije beeft men een zeker vooroordeel tegen het Holland sche vee gekregen, en daar wordt nog algemeen beweerd, dat ons vee daar spoedig tuberculeus wordt. Deze mee ning berust natuurlijk op opgedane ondervinding, daar vooral vóór en tij dens den oorlog veel vee naar die landen is uitgevoerd. Echter gaf een bezoek aan die landen de overtuiging, dat de oorzaak niet in de eerste plaats aan het Hollandsche vee toege schreven moet worden, doch veel meer aan de Weinige zorg waarmee die dieren werden aangekocht. Als re gel werden de dieren op de markten aangekocht, waarbij de prijs in de eerste plaats over bet al of niet koo pen van het dier besliste. Tot dusver heeft, wat bet fokvee be treft, de uitvoer zich hoofdzakelijk bepaald tot het zwartbonte vee. Het schijnt echter, dat in sommige landen overwogen wordt ook roodbont vee te importeeren. In Duitscbland is be paald groote vraag naar goed rood bont vee, doch de invoerbepalingen staan een uitvoer van eenige beteeke- nis ten zeerste in den weg. Vraag naar zwartblaar vee is er in bet buitenland weinig. Ook in bet binnenland was er een opgewekte handel: 2322 stuks stam boekvee, jong en oud, zijn in het vo rige jaar door bet eene lid aan het an dere verkocht. Niettegenstaande bier verschillende ernstige proeven met bet organiseeren van publieke verkoopin- gen genomen zijn, zijn ze bijna alle op een mislukking uitgeloopen. Meer succes met bet verkoopen van fokvee, vooral van jonge stieren, heeft men behalve op de centrale stierenkeurin gen, op sommige fokveedagen, in bet bijzonder op den fokveedag te Hoorn aar en te De Wijk, waarmede door doelmatige reclame tot een beduidend bedrag is verhandeld. Verder heeft men te Hoorn en Schagen een specia le fokveemarkt gehouden bij gelegen heid van de groote herfstmarkt Voor dieren met gecontroleerde opbreng sten is een apart terrein gereserveerd en beide keeren was op dat gedeelte der markt een zeer levendige handel. Rondom 1 November. Het Weekblad v. Bloembollencul tuur schrijft: Altijd is de eerste November een datum van beteekenis in bet leven zooals het daar reilt en zeilt van het' bloembollenvak. Hoe het gaat met de afwikkeling op dien datum van de in den binnenlandschen handel plaats ge had hebbende transacties buiten oen t~ewonen leverbaarhandel om, is aan et einde van den drukken handelstijd! altijd een vraag, die op aller lippen is. In zekeren zin komt op 1 Novem ber uit, m hoeverre de uitkomsten van |den leverbaarhandel de verwachtingen,' Idie in het voorjaar werden gekoesterd! hebben bevestigd en is ©en zeker© spam ning merkbaar over 'die vraag of del speculatie, die in de transacties pert 1 November veelal tot uiting pleegt te komen, goed is geweest of met. Niet zelden rijzen er moeilijkheden en soms. eischt deze dag slachtoffers. Ditmaal, nu beursdag en betaaldag] samen vielen, kon daarvan zelfs de buitenstaander iets bemerken. Iemand zeide ons dezer dagen: „het bloembol lenvak leeft van emoties en dat maakt er juist het aantrekkelijke van uit". Nu, over gebrek aan emoties beeft men dit jaar zeker niet te klagen. Desi Guten zu viel Daarom was jiy* dec© eerat» No vember belangrijker dan ooit. De loop van den handel heeft er toe geleid. Idat veile tulpen-speculaties verkeerd zijn uitgeloopen en dat er aanzienlijke verliezen zijn geleden op artikelen waaraan in vorige jaren veel is ver [diend. Nu konit de dag der verreke ning en menigeen hield zijn hart vast. .Voor zoover wij kunnen nagaan, is het over het algemeen vrij goed ge- loopen. De Novemberbetalingen zul len over het algemeen geen ernstige gevolgen tot naslt .p hebben. Wel is: gebleken, dat zeer rmkete personen niet in staat waren ddikwijls aanzien lijke bedragen te behalen, maar wijl hebben aan den anderep kant van me nige groote firma vernamen, dat het; bedrag dat is open blijvéh staan, geen rol van beteekenis speelt.Flinke ka pitalen zijn dezer dagen „op1 marsch" geweest en de mééste bedragen hebben; un bestemming bereikt. De nreestei „uitvallers" zullen nog wel opgeha^Jd) kunnen worden, zondér dat er een" dokter aan te pas behoeft te komen, die bitter© medicijnen geeft Maar met dat al heeft men in vele! zaken ondervonden, dat de betalingen hoe vlot ze ook geschieden, een bitte ren nasmaak achterlieten. Hoe andersi had men zich den gang van zaken voorgesteld. En zij, die ondervonden,, dat net zetten op één kaart te gevaar lijk is, hebben ae les geleerd die onsi het verloop van het handelsseizoen 1926 gegeven heeft. RECHTZAKEN. I KANTONGERECHT LEIDEN. Er stonden voor de strafzitting van het Kantongerecht van gisteren een 40- tal zaken op de rol, waarbij echter geen getuigen behoefden gehoord te worden Er vjos weinig belangstelling en van de verdachten was er slechts één ver schenen, P. M. M„ schipper te Leiden, di® op 30 October meer dan één uur na zonsondergang op een rjjwiel zonder licht had gereden. Verdachte gaf de overtreding toe. Hij had, omdat hjj niet kon loopen, en toch uit moest, even de fiets geno men. Het verwenderde den kantonrechter, dat iemand, die niet loopen kon, wel kan fietsen. Er werd ^?n boete van f 1,50 ge vraagd, wat de Kantonrechter voor een schipper, die zooveel verdient ,niet veel vond. M. dacht, dat het nog al veel was. Uitspraak over 14 dagen. Scheeps ti|dingen. HOLLAND-AMSSlKA LIJN. VEENDAM, New York n. R'dam S (7.30 n.m. v. Boulogne. GROOTEND IJK, Yanc. n. R'dam, 8 te Glasgow. BOSCHDIJK, R'dam n. Philadeiph. p. 7 Prawlep. RIJNDAM, wereldr., 4 V. Honolulu te Yokoh. NIEW AMSTERDAM, 7 v. R'dam te New York. VOLENDAM, 6 (y.m.) v. New YorlS n. R'dam. EDAM, R'dam n. N.-Orleans, p. V Ouessant. NOORDERDIJK, R'dam n. Vanc. 't te Londen. BURGERDIJK, 6 (v.m.) v. R'dam te Bosten. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN, uitr., p. 8 Sa- gres. RlE'l FONTEIN, thuisr, p. 8 Las Palmas. SPRINGFONTEIN, thuisr, 6 van East London. HEEMSKERK, thuisr., 8 v. Pt. Said, ARES, 7 v. Hamburg te A'dam. HOLLAND tVEST-AFHIEA LIJN. EE.MSTROOM uitr, 7 (3.31 v.m.) 30 mijl ZW v. Niton. DJOCJA, Hambg. n. A'dam 7 M Bremen. KON. HOLLANDSCHE LL07D, KENNEMERLAND, uitr, 7 te Ant werpen. FLANDRIA, thuisr, 7 v. Pernamr buco. IORANIA, uitr, 6 v. .Coruna. ZEELANDIA, uitr, 5 te B.-Ayres. DRECHTERLAND, uitr, 6 v. San tos. GAASTERLAND, R'dam n. Ancona, p. 5 Ouessant. EÉMLAND, Hamburg n. R'dam 8 ts Anttwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SITOEBONDO, thuisr, p. 7 GibraV tar. TERNATE, uitr, p. 7 Gibraltar. GORONTALO, thuisr, p. 7 Put. dei Galle. KERTOSONO, thuisr, p. 7 Perïm, SLAMAT, uitr, p. 7 Finisterre. INDRAPOERA, thuisr, p. 8 (v.m.) Finisterre 10 (2 n.m.) verw. PATRIA, 7 v. R'dam te Batavia. DJEMBÉR, 8 (1 v.m.) v. Bremen ta Rotterdam. TAPANOELI, 7 v. R'dam te Ham burg. i DELI, uitr, 7 te .Genua. TABANAN, uitr, p. 7 Peirim. PALEMBANG, thuisr., p. 7 Periffl, DJAMBI, 8 v. R'datn n. Batavia. STOOMV. HIJ. NEDERLAND. BOEROE, thuisr, 8 te Londen. RIOUW, 6 v. Batavia n. A'dam. SINGKEP, thuisr, 8 te Liverpool. MAPIA, thuisr, 7 v. Colombo. KAMBAnGAN, thuisr, 6 v. Medan. P. C. HOOFT, thuisr.. 7 v. Pt. Said. PRINS DER NED, thuisr., 7 te Am sterdam. KANGEAN, uitr, 7 te Londen. jMADOERA, luitr, 8 te Pt. Said. KPN. DER NSÏA, Mite, T v. Cf» Inrrthn

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6