Ziekte en Pijn NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 8 NOVEMBER 1926 UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Ter vaststelling 'der gemeente- begrootting, zal de Raad dezer ge meente op Dinsdag 9 November ues namiddags om 7 uur een openbare vergadering houden. Aan net poetkantoor alhier, tverdl gedurende de maand October inge legd f4887.09 en terugbetaald f6629187) Het laatste door het kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 4556 Op de gehouden verkooping ten overstaan van notaris Houtzagers al hier, zijn de perceelen gegund als volgt: Perceel 1, 2 en 3 zijn opgehouden. Peroeel 4. Perceel bouwgrond aan den Zwarteweg, kooper de heer C. Verwen alhier voor f260. Tot 1 Januari 1928 is tot leeraar aan de Rijkstuinbouwschool1 alhier be noemd de hear G. Ignatius uit Zwolle Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau, inlichtingen tè bekomen: 1 regenjas, 1 meigjesmuts, en 1 alpaoca beursjei met inhoud. Onderstaande brieven zijn ale onbestelbaar aan het postkantoor te rug te bekomen: J. Kooij, Groningen, en Vittoria Egypt. Cig. Co., R'dam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Wel zjjn de prijzen van de bloem kool niet hooger dan de vorige week, doch desniettemin zijn ze voor de con sumptie veel duurder. Immers in dezen tijd wordt de maat van de bloemkool steeds kleiner, ze zjj'n dus naar ver houding veel duurder. Zelden is dit product zoo duur ge- geweest, dan thans het geval is. En dit komt alleen door de groote vraag naar onze bloemkool in Duitechland. De prgs varieert van f 2538. .Gele en roode is weer ieta lager dan vorige week Peen gaat graag weg. althans de bosch peen. Spruiten gaan van 1923 cent per K. G. KOUDEKERK. Gedurende de afgeloopen maand: hebben zich alhier gevestigd: van Al phen a. dl. Rijn, Johannes Kleinemans met gezin; van Haarlemmermeer, Jo hannes Daim: van Bodegraven, Mijn tje Olieroek. Vertrokken: naar Leiden, Hooi- graoht 39, Jannetje Lehx; naar Deven ter, Bisschopstr. 1, Gerrit v. d. Lee. Tot bestuurslid van de Chr. Schqol aan de Hooge Rijndijk is ge kozen de heer IJ. Zin tel. Dinsdagavond a.s. zal 'de prijs- uitdeeling plaats hebben van de on- 1'angB gehouden schietwedstrijd vani den Bijzonderen Vrijwilligen Land storm. Tegelijk zal op dezen avond1 een aanvang gemaakt worden met de De. C. D. Israël, Ned Herv. predikant alhier, ontving een beroep van de gemeente Eohteld (Geld.). NOORD WIJK. 1 De gemeenteraad vergadert Dins dag a.s„ des namiddags te 2 uur. Te behandelen onderwerpen: J. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2. Benoeming commissie spaarbank. 3. Voorstel bestemming gashouder. 4. Adres aannemer toren inzake ver goeding voor geleden verliezen. 5. Adres om subsidie ontwikkelings cursus Patronaatscommissie. 6. Adres om subsidie Chr. H. B. S. 7. Adres om meer subsidie „Crescen do'"" en „Excelsior". za. In gebruik geving strookje grond aan Oude Zeeweg. 8. Nota B. en Wi inzake het aantal jonderwijaers. 9. Logeergastenbelasting. 10. Rapport zuivering rioolwater. - 11. Leges verordening. Bjj het alhier gevestigde corre- pondentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekende inge schreven 42 personen, te weten: 1 18 losse arbeiders, 9 visschers, 4 schilders, 3 landarbeiders, 2 metselaars, 1 houtbewerker, 1 chauffeur, 1 brood- hakker, 1 stucadoor, 1 huisknecht en i kok. Burgerlijke stand. Geboren: Johan nes, z.v. L. v. Duyn <an J. Klinkenberg. iPieter, z.v. P. v. d. Zwan en IJ. Smit. OndertrouwdGeaardus Hendrikus Hoes, te Hattum, en Egbertje Gerridina iLogtenburg, 27 j. te Hattum, onlangs (alhier. Getrouwd: J. de Graaf, 33 j. en P. E. Timp, 26 j.' te DehEt. J. N. Dorsman, 25 j. en J. W. Unger, 31 j. NOORD WUEERHOUT. De Chr. J. Vi „Timotheus" hield, Vrijdagavond een Propagandaverga- dering in „De Gemeentewoning". Te ruim 7.30 ziur opende de voor zitter, de heer Daak, de vergadeing, met een woora vïin welkom, ging voor in gebed en vervocht gemeenschappe lijk Gez. 4 1 en 5 te zingen. Na het lezen van een gedeelte uit de H. Schrift wekt de voorzitter de aan wezige jongelingen, welke nog geen lid «Ün op, om zicli bij „Timotheus"' aan te sluiten en geeft het woord aan den heer de Boer, secretaris van het Ned. Jongelingsverbond, welke tot onderwerp had gekozen: „De Jongen en het Meis je". In een interessante rede schetst spr. de roeping vaa beiden, wees vooral op de zgdelijke kracht, welke van beiden moet uitgaan, om later een gelukkig huwelijksleven te kupnen genieten. Na deze rede, welke met aandacht werd gevolgd, gaven de heeren L. C. Bouwmeester en C. Wassenaar eenige mooie stukjes op viool en piano. De heer W. Timmers droeg voor: „Aliaius en Alwina", hetgeen ook zeer in den smaak viel. De voorzitter lied daarna een opstel hooren over: „Idealisme in de practijk" waaruit ook veel te leeren viel. De heer de Boer sprak nog een kort opwekkend woord en ging daarna voor in dankgebed. De aanwezigen hebben genoten, jam mer, dat de opkomst niet grooter was. Onze dorpsgenoot de heer J. de Wit heeft j.l. Woensdag te 's Graven- hage met gunstig gevolg examen gedaan voor candidaat tot den H. Dienst. De gepromoveerde heeft zijn benoe ming tot hulpprediker te Heemstede aau genomen. NIEUWE WETERING. De collecte ten bate van het Vredeswerk van het Nederlandsehé Roo de Kruis, heeft opgebracht de som van f 13,14. LEIDERDORP. Voor ongeveer 3 maanden werd door de firma J. W. Verheul, aannemer te Rotterdam, alhier een aanvang ge maakt met het doen vernieuwen van een walmuur van Beton langs het Jaag pad, vanaf de Leiderdorpsche brug over een lengte van ruim 780 M. Het werk was opgedragen door de Prov. Waterstaat. Thans is het werk voltooid. Door deze vernieuwing is het Jaagpad op verschil lende gedeelten aanmerkelijk verbreed. Een brug met sloot, uitloopende in den Rijn is verdwenen, daar deze brug en sloot geen dienst meer deden. In het Jaagpad is onder andere een houtdn brug welke niet meer aan de eischen voldeed, in een betonnen brug herschapen. De fa. Verheul mag met voldoening op dit werk terugzien. Aan dezelfde firma is opgedragen de vernieuwing van een walmuur vanaf 's Molenaarsbrug in de richting van Al phen, over een lengte van 1000 M. In October zijn aangegeven voor: Bedrijfsslachting: 12 runderen en 12 varkens. Huisslachting: 1 varken. Noodslachting: 4 schapen en 1 gras kalf. Afgekeurd: 2 schapen. Aan keurloon is ontvangen f 154,50. Door eajj surveilleerende agent van Politie alhier, viel gistermiddag het oog op een heerenrijwiel van een boer tje, hetwelk niet voorzien was van een rjwielplaatje. Hij achtte zich verplicht toch, al was het op het einde van het jaar, het rij wiel in beslag te nemen. Na bptaling van het verschuldigde bij den ontvanger, kreeg hij zijn rijwiel te rug. Burgerlijke stand. Geboren: Klaas, z.v. J. Appel en F. de Boer. Jannigje, d.v. H. J. Telgen en L. W. van Housden. Sijgje Elisabeth. cLv. ,W. den Dool en L. de Vries. C30G70B3S7. •s— De gemeente mag zich, wat par ticuliere woningbouw, speciaal van hee renhuizen, betreft, in een ongekenden bloei verheugen. Maakten we melding, dat het schoone terrein achter de villa van Zaalberg als bouw terrein zal worden gebezigd, waar voorloopig 11 hoerenhuizen^ ver rijzen, ook aan den nieuwen weg bjj den Terweeweg,. zullen 28 flinke middën- standswomngen worden gebouwd. Verder zijn er reeds acht woningen gebouwd aan het eiud van den Riin- zichtweg, terwijl er eveneens een acht tal in de Dorpstrat bijna gereed zijn. Verder wordt er in de parken nog druk gebouwd en naar verluidt, is een aannemer uit Haarlem voornemens al hier 60 woningen te gaan bouwen. De afdeeling Bouwpolitie is dus wel' bloeiend. Binnenkort hebben we hier een jubileum, wat nu niet bepaald officieel wordt herdacht, doch niettemin de aan dacht verdient. De heer J. Schoneveld hoopt het feit te herdenken, dat hij voor 50 jaar al hier zich vestigde als huisschilder. Gezien zijn reputatie op dit gebied, want de heer S. is een werker van den ouden stempel, met het devies „ac curaat en degelijk^' zal 'them dien dag niet aan belangstelling ontbreken. RIJNSBURG. Door het koude weer zonder zon blijft de aanvoer van Grysanthen klein De prijzen loopen hierdoor op, vooral van witte Trosgrysanthen, dia thans tot f 0,70 per bos gaan. Ook andere kleuren gaan dan graag weg tegen prq zen van 3550 cent. Grootblosmige van 1625 cent. Naar we vernemen, waren de slagers in vergadering bijeen om te spreken over de oprichting eener Cen trale slachtplaats te Katwijk, eenstem mig hiertegen. VOORSCHOTEN. Zocals bekend, hoopt het Chr. Zang koor „De Lofstem" alhier op haan eerst volgende uitvoering „Het liedi van de klok" van Schiller, naar de compositie van Gromberg, ten gehoa re te brengen. 'tWas een goede gedachte van Dei Lofstem om Vrijdagavond het publiek! in de gelegenheid te stellen, door klank en beeld de beteekenis van het klokkenlied beter te leeren verstaan,, en daardoor pp de a.s. uitvoering meer van Schiller's onsterfelijk mees: terwerk te kunnen genieten. Da. Fortgens opende den avond1 met een kort welkomstwoord en ge bed. De heer S. S. Leppink, dinecteuil van De Lofstem, hield vervolgens eert lezing over het klokkenlied. Spr. gat eerst een uitvoerige be schrijving van het leven van Schiller, vervolgens gaf de heer Leppink een duidelijke uiteenzetting van de betee kenis van het lied, waarin de dichter alle phase's van het gieten van da klok in toepassing brengt op het le ven van den mensch in gezin, staat en maatschappij. Hierna kregen de aanwezigen het lied te zien in mooie lichtbeelden, waarbij gezongen ol gedeclameerd werd door mei. Lucas, sopraan, uit Rotterdam en den heer Meevschoek, bas, Den Haag, welke op talentvolle wijze de beelden met hun zang ver duidelijkten. Ds. Foftgens was 'dan ook de tolk 'der aanwezigen toen deze De Lofstem den heer Leppink en de solisten har telijk dankte voor den Bchoonen avond1 Het koor zong hierna nog een 2-taIl nummers, op een wijze, die ons met verlangen naar cfe uitvoering doet uit zien. Dr. fWjelenga sloot na een kort slotwoord de druk bezochte samen komst met dank aan God. De alhier heerschende roodvonk bepaalt zich in hoofdzaak tot de stich ting Voordorp, waar zich 14 gevallen voordoen. Daar er van deze stichting 100 kinderen de Chr. school bezoeken beteekent dit een groote stagnatie in het onderwijs. Het bestuur heeft maat regelen genomen, waardoor he onder wijs voor de andere leerlingen z'n ge wone loop kan hebben. De Ring Leiden van den Bond van Chr. Zangvereenigingen is voor nemens op Hemelvaartsdag 1927 al hier een zang-concours te organisee- ren, mede in verband het het 45-jarig bestaan van de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem" alhier. Het bestuur van „De Lofstem" vormt de reglingscomm. Zij bestaat uit de heeren: P. Kaaijk, voorzitter; J. Waasdorp, secretaris: J. F. N. van Os, penningmeester; J. For- tuyn en T. de Groot, commissarissen. Door de Directie der Zilverfabriek is het mooie Benvenutopark met om liggende terreinen welwillend afge staan. Voor de bekende vereeniging „Het Hoogeland", die arbeidt onder ontslagen gevangenen en landloopers, sprak gisteravond de propagandist der vereeniging,"de heer Hofstede. Met behulp van de Film. werd e°n beeld gegeven van het gevangeniswe zen vroeger en thans, en de tegenwoor dlge methode van reclaseering. Met groote aandacht werd woord en beeld gevolgd. Het gebouw van Chr. Belangen was geheel bezet. Ds. Fort gens opende en sloot de samenkomst met gebed. Rt-CLAi') ontstaan door Gevatte Koude, bestrijdt men spoedig en goed met Mijnhardt's Sanapirin-iabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten GEMEN GDNIEUWS. Tjalk overvkren. Zaterdag nacht ia in de Noord te Dordrecht het met 82 ton aardappelen geladen tialkschip „De Twee Gebroeders" uit Stavenisse aangevaren en gezonken. Het schip lag .ter hoogte van Kinder dijk voor anker, toen schipper Dane, die zich met zijn vrouw en vijl kinde ren reeds ter ruste had begeven, plot- seltng een schok voelde. Dé motor - boqt „Tijdstroom", schipper J. van Dam, was, door de duisternis mis leid, op de tjalk geloopen. Schipper Dane, die haastig aan tfek kwam, be merkte aanstonds, dat zijn schip niet meer drijvende te houden wa6, en had nog juist den tijd zijn vrouw en kin deren te redden. In een leegstaand huis te Kinderdijk werd de lamiliei voorloopig onder dak gebracht. Reeds gistermorgen heeft De Wit's Bergings Mij. uit Rotterdam een aan vang gemaakt met het lichten van het schip, daar het hinderlijk voor de scheepvaart is. Doodgeschoten. Zaterdag middag 'even over half twee is in dei Asterstraat te Rottendam de 2S-ja rige havenarbeider K. Reingoud, m fenoemde straat wonende, vermoord. )e bootwerker kwam van zijn werk en werd voor pand 23a aangesproken, door een tot nu toe onbekend geble ven persoon. Nadat het tweetal eeniga minuten met elkaar had staan praten, trok de vreemdeling onverwachts een revoh'er en schoot op R. Nadat dezei in den hals zoowel links als rechts, een kogel had giekregen, stortte hij ker mend in elkaar. De moordenaar loste daarop nog drie schoten, terwijl R. reeds op den grond lag» Botsing. Op de kruising Kin kerstraat—Da Gostastraat te Amster dam is een auto op- zonderlinge wijze in aanraking gekomen met twee tram wagens, die uit verschillende richtin gen naderden. De wagen werd door een der trams gegrepen en voor del andere geslingerd. De laatste tram waarvan de bestuurder op niets was verdacht, wierp den auto omver. Per soonlijke ongelukken hadden met plaats. Wel is er eenige materieelei schade. Even tevoren was een andere autoi op de Nassaukade tegen een boom gereden. Ook hier hadden gieen per soonlijke ongelukken plaats. Erin gevlogen. Een firma aan de Wijnstraat te Rotterdam ver miste den laatsten tijd herhaaldelijk kleine bedragen aan geld. De ver denking viel op een loopknecht, tegen wien men echter niets kon bewijzen. Toen nu dezer dagen een reiziger der firma bij een klant kwam om geldl te incasseeren, was deze hoogst ver wonderd en zeide, het gekl ai gerui- men tijd geleden per postwissel te hebben verzonden. Bij informatie aan het postkantoor daar ter stede bleek dit inderdaad juist en tevens bleek, dat de postwissel reeds geïnd was. Men be sloot nu den loopknecht zoo mogelijk er in te laten loopen. De postadmini stratie deed een formulier in de post box der firma, waarin inlichtingen werden gevraagd over den uitbetaal! Iden postwissel. De knecht werd uitge zonden om de post te gaan halen en natuurlijk hield hij' 'het formulier ach ter. De jongen werd aangehouden en bekende ten slotte, zich den laatsten tijd herhaaldelijk aan diefstal te heb ben schuldig gemaakt. Qroote brand te Nijmegen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag om halfdrie brak door tot dus ver nog niet opgehelderde oorzaak) brand uit in de Banketbakkerij met) lunchroom en winkel van de firma Levitus op de .Groote Markt te Nijme gen. J i In slechts enkele minuten stond het achtergedeelte van het diepe pand, waarin de banketbakkerij met boven woning was gelegen in lichte laaie. De bewoners, de heer Levitus, zijn echtgenoote, net achtjarig zoontje en de dienstbode werden door den rook in hun slaap verrast. Er ontstond m de brandende woning een paniekstem ming, ten gevolge waarvan mevrouw Levitus en haar kind zich in nachtge waad langs aan elkaar geknoopte bed idenlakens uit een der vensters aan den voorkant van het huis naar be neden lieten zakken. Zij werden op het marktplein op- fevangen door buren, die een zeil) adden gespannen en bereikten on gedeerd de straat. De vrouw was ech ter geheel overspannen. De dienst bode, de 27-jarige Nellie Arts, was door den verstikkenden rook naar beneden gerend, doch kon in haar ze nuwachtigheid ïn den winkel de voor deur niet vinden. Zij liep daarop de» trappen weer op en sprong .op de tweede verdieping uit een raam op het zeil, maar had het ongeluk met? haar rug in aanraking te komen met een vooruitstekend gedeelte van den gevel. Ernstig gewond kwam zij op het zeil neer. Dit alles had zich binnen tien mi nuten. na het ontdekken van den brand afgespeeld. Inmiddels was de brand weer, die evenals de politie zeer vlug ter plaatse was, bij de woning versche nen. Haar eerste werk was den heer Levitus, die zijn kalmte had behou den en voor een der vensters aan da voorzijde van het winkelhuis stond met een brandladder te redden. Het vuur werd daarna krachtig aangetast en was na een uur bedwongen. Men slaagde erin de belendende per ceelen op de Groote Markt en in de Grootestraat, waaronder het hotel De Pauw on hotel Breuer, te behouden, hoewel deze panden veel waterschade kregen. De brand in "de zaak van den heer Levitus, bleef beperkt tot het achter gedeelte, te weten de banketbakkerij! en de bovengeiegen woonvertrekken, die geheel uitbrandden. Het huis en de; inboedel waren verzekerd, Dr. Noorduijn verleende aan de ernstig gewonde dienstbode de eerst hulp en eval haar overbrenging naar het R.K Ziekenhuis, wgar een schedelbreuk ge constateerd werd. De toestand van het measje was gisteravond zeer zorgelijk. Verdronken. Te Den Dun- gen is het tweejarig zoontje van de familie J. H. Goossens in een sloot bij de ouderlijke woning geraakt en verdronken. De stoker B. te Rijen geraakte in de duisternis in een spoorsloot voot zijn woning en werd levenloos daar uit opgehaald. Aan de gevolgen overleden. Te D event ei" is mej. J., die onlangs ernstige brandwonden opliep, aan ae gevolgen overleden. In kokend water gevallen. Het driejarig dochtertje van den, heer A. te Meersen, viel Vrijdag m een tobbe met kokend water. Me»o ernstige brandwonden werd de kleine naar het hospitaal te Heerlen overge bracht. Men vreest voor haar leven. Branden. Te Zoetermeer is* de boerderij met twee hooibergen, van JW. v. d. Marei tot den grond toe afgebrand. Het vee kon worden ge red. Verzekering dekt de schade. Te Schiedam is gisteren, ver moedelijk door. een lek in den schoor steen, brand ontstaan in de manden- makerij van de fa. van Ruiven aan de Lange Niewstraat. De bovenver diepingen zijn totaal uitgebrand. Ver zekering dekt de schade. Bloedvergiftiging. Te Val therveen kreeg de arbeider R. Hum mel' bij zijn werk een wond aan dloi hand; er ontstond bloedvergiftiging, waaraan hij overleden is. Inbraak en diefstal. In» de Wijde Warmer is ingebroken in de woning van den veehouder S. Duin. Door het uitsnijden van een ruit is de. deur geopend. Met een sleutel, ge haald uit de kamer waar de vrouw des huizes sliep (de man wordt el ders in een ziekenhuis verpleegd) ia de brandkast geopend en daaruit ïsi een kistje meegenomen inhoudende ongeveer f800. De dader is nog niets ontdekt. Alles wijst er op, dat ©en bekende aan het werk is geweest. INGEZONDEN. (Bulten verantwooroelijkheld der Redaotle.) Verjagen van badgasten Belasting voor Vreemdelingen, gelijk de Chineezen een muur bouwden om vreemdelingen te weren. Zie hier voor onze raadsleden niet begrijpelijke gevolgen, door even- tueele aanneming der Kurtaxbelasting De menschheid betaalt zeker nog geen belasting genoeg en als men hier voor zijn genoegen is, kan men dit nog eens dunnetjes overdoen- Het grootste kwaad zit natuurlijk daarin, dat de andere badplaatsen het niet doen. Het algemeen kiesrecht heeft het gehalte van menschen met inzicht in zaken en het peil van ontwikkeling onrustbarend in ons land doen dalen in verschillende gemeentebesturen. Het gevolg hiervan kan men hier ter plaatse duidelijk merken. Hoogachtend, Uw. dw. dn. P. T. VAN SANTEN. Noordwijk, 6 November 1926. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. T. H. Hagenbeek, Groenhovenstr. 17". M. P. Godefrcy, verpleegster, A- cad. Ziekenhuis. T- Hamerslag, Stilles Rijn 8. J. j. Posthma, Metselaar, Pi oenstraat 22. J. "M. Dam, Practizijn,. Levendaal 50a. P. on A. H. v. Goinga,, Vreewijkstr. 16. J. H. Bekkering, Ama nuensis, Geere gracht 43a. A. Ar bouw Sterk, Hcefstr.5 2a. A. v. Egmond,, 4uinder, parkstr.5 9a. M. v. Wijk Overeloot, Molens teeg 18. Kale, Morschweg 5a. A. v. Keeken, Aal markt 14. S. M. Lammerts v. Bueren,. Noordeinde 36. C. P. Zandbergen, dienstbode, Lammermarkt 27. J. van, Gorkum, dienstbode, Stationsweg 25.. J. H. v. d. Heide, ambt. N. S., kager^ straat 16. E. de Jong, W. Rozenstr,, 58a. L. Lips, H. Rijndijk 104. L. J. Uitendaal, en fam., controleur, Ha ven 48. A. Visser, Papengracht 28. H* Hofstede de Groot, Schelpenkade 47.' H. J. Suermondt en fam. luit. ter zee,, Hoogewoerd 53. A. v. d. Sar, Oegstg-- laan 16. H. W. v. Heumen, Morsch weg 36. L. Morgtenstern, boekhouder,, Rijnkade 13. L. H. v. Stralen. Oegstg^ laan 31. H. D. v. Ommen, Kaïserstr. 36. _J. H. Waszink, Papengracht 23., J. Toering, L. Rijndijk 71a. J. Lae^ yendecker, Morschweg 112a. B. Te- sink, ass. posterijen, Amaliastr. 26. J. F. A. v. d. Schoor, Hoogewoerdi 160. H. Kiel, Gerecht 1. G. v. Mun ster, dienstbode, Rijnsb.weg 111. H. Lunenburg en fam., landmeter, Merel straat 17. J. C. Abdanon, Noo-rdeindej 32. E. Kruithof, dienstbode. Hooge;- woerd 28a. P. Kursawa, dienstbode, L. Mare 23. J. Riebeekv. d. Klaauwi LHterstegr. 194. W. Magielse. dienst bode, Formosastr. 42. A. Sloos, O- ranjegracht 111. A. M. v. Heel Brokx Hoogewoerd 150. I. Borst etl fam., los werkman, Rijndijkstr. IS. G. R. Seinstra. Hooigracht 20. L. T* Rhemreo. Plantsoen 55. N. C. J. Stef- felaar, Doezastr. 11. P. A. R. For- mijne, Morschweg 38. A. L. H. v. Rijk- om en fam., H. Morschweg 52a. J. v« d. Brink, reiziger, Haarl.straat 136. M. C. H. E. Crone, W,asstr. 3. F. E. Coops, Haag-weg 46. J. Frazer, Nw„ steeg 7. A. Commandeur, apothekers- dijk, 21. L. J. Lunenburg, en fam.,. fabrieksarb., Doelensteeg 12. J. van; Bree, Geciliastr. 55. H. A. Bakels, O. Vest 53. C. v. d. Hulst, Wasstr. 23. C. Baxmeier en fam., boekhouder,. Breestraat 109. Vertrokkea. B. fr. Gaalman, vr., Hengelo O.) Reitzstr. 1. J. A. Versprille, Den Haag, Decimanstraat 54. H. Veldman,. Hoogeveen, Schutstreek B 121. P. J. de Caluwe, Den Haag, Snijdersstr. str. 4811. Joh. Mulder, Rotterdam, Bethlehemsti'v 18. K. Jongedijk, Den Haag, Jasmijnstr. 72. Wed. v. d1., Sluys—Scharp, Den Haag, Valken- boschkade 217. E, VcgeJesang, id. id. J. fr. Pieterman, vr., Rotterdam,, Agniessemstr. 100. T. Lekkerkerker„ Amsterdam, le Helmersstr. 25b. M„ Jong, vr., Rotterdam, Termenakker 10a. Van den Brandhof, geb. Hemertf tot Dingshof, vr., Assen, Brink 27. M, de Bruin, vr.. Katwijk, Zeehospitumj G. Elzenga, Woubrugge, bij M. v. Eg- mond. H. Übing, Den Haag, Draaistr» 45. M. Schoonderwoerd, .Vlissingeny Kanaalstr. H. N. den Os, Rotterdam, Loofdakstr. 25c. H. J. C. v. d. Abee- len, Den Haag, Soestdükkade 172. N. Weijnands, vr., Do Bilt. Utr.wegi 87. C. M. de Jong, Terheiaen, Dorp- st. A 169r. A. T. v. Bommel, vr.. Den Haag, Loosa., Oud-Roosenburgtoj M. M. M. v. Egmond, vr., Hilver sum, Burg. Schooklaan, 30. A. j. v, d. Hoef, vr., Den Haag, Nieuwe Laan tjes 19. P. Oudshoorn, Weesp, Hoog straat 1. Wi. F. v. Hiele, Den Haag, Ieplaan 85. H. v. Woudenberg, Al- fhen a. d, Ittin, Burg. Visserstr. 42. 1« Ragut, vr'., Utrecht, Poortstr. 69.: W. v. Borselen, Rotterdam, Homn- gerdijk 69. A. J. van Berk el, Den Haag, v. Beuningenstr. 17. H. C. Sengers, vr., Oegstgeesi, Leidscbestr. weg 10. J. Wieteelaar, Vlissingen, Hr, Ms. wachtschip. M. C. Klesser, vr^ Rotterdam, Scneepstimmermansl. 276, H. fr. de Wekker, Nijmegen, Park weg 76. J. Gerrits, Hellendoorn, Daar- leve en, woonsch. J. v. Konijnenburg^ Apeldoorn, mr. v. HasseltL 06. M. H. Laurens, Rotterdam, Gouvernestr. 148. A. Kre\-eld, Antwerpen [Borger* hout), Langstr. 77. Sonja Kirckhof,. Berlijn, Haiensee Litzenstr. 9. D. del Mooij, Den Haag, Kerkstraat 18. F- fr. v. d. Berg, vr., Warmond; Zijli,, bij de ouders. P. H. v. Thiel, Oogst- geest, De Kempenaerstr. 76. K. Sta- pelmann, vr., Duisburg, Beeok, Frieöh kalnstr. 17. Jhr. P. M. v. Baerdt v. Si- mia, Oeg&tgeest, Wjlh.park 18. J.Karsi id. id. L. J. A. Lut, vr.. Voorschoten,, Huize Bijdorp. G. P. M. Lut, Veghel^ Hoofdstr. A 17. B. Kramers, Rotter dam, Jan v. Loonsiaan 34b. A- Nagr tegaai, Oegetgeest, H. Morschweg 73. G. Deak, vr., Budapest I, Laban Ut 3. W. v. d. Plas, vr.. Oegstgeest, Rhijn! geest. C. M. 'Oostdam, vr„ Monster, In de Ma 5. J. M. Chr. Bouvy, vr., Haarlem, Zijïw-eg 93. P. H. J. Rieoka,, Den Haag, PJetterijkade 27. Pison, geb. Schipper, Zutphen, Zaad.markt 74l

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6