_'fc- NIEUWE LEIDSCHE JÖURANT VAN It mNLAG 8 NOVEMBE 1926, i DAG-AGENDA. Sassenheim. Dinsdag 9 Nov. 'sav. half acht „Concordia" Openh. Verg:, v. „Patrimonium." Spr. de heer J. Hol lander van D,en Haag, over: „De oude hanier hoog." Dinsdag, 9 Nov. '8 morg. tien uur. „Den Burcht". Verg. v. d. leden v. d, L. T. B. en van den Bond v. Melkvee houders. Bespreking Melkprijsverhoo- ging. Woensdag 10 Nov., 's av. acht uur. Groote zaal der Stadsgehoorzaal: Feestuitvoering der Chr. Gymn. Ver. „Jahn". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 November a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. bord van Delftsch porcelein met het Belgische en het Zweedsche wapen. Er zal slechts één exemplaar van worden gemaakt. De afsluiting van de Zuiderzee. In druk is het eindverslag van de Staatscommissie, ingesteld om te on derzoeken, in hoeverre als gevolg van de afsluiting der Zuiderzee,, ingevolge de wet van 14 Juni 1918, te verwach ten is, dat tijdens storm hoogere wa terstanden en een grootere golfoploop, dan thans bet geval is, zullen voor komen vóór de kust van Noord-Hol land, Friesland en Groningen, alsme de voor de daarvoor gelegen Noordzee eilanden De uitvoariiig der Zuiderzee-steunwet De Generale Commissie Zuidorzee- steunwet heeft in haar laatste gehou den vergadering de wijze van uitvoe ring 'der Zuiderzeesteunwet nader be sproken. De verschillende onderdee- len, zooals die in de wet worden on derscheiden, werden verwezen naar uit het midden der Generale Commis sie gevormd sub-commissies. Herziening wrakken wet. Bij de Staatscommissie, ingesteld teneinde de Regeering van advies te dienen, omtrent de wettelijke regejs, welke ten aanzien van het waterstaats bestuur behooren te worden gesteld, in onderzoek een herziening van de Wrakkenwet (wet van 23 Juli 1885, Stbl. No. 151) en in aansluiting daar aan een aanvulling van de Water staatswet 1920. Voorts heeft de com missie in Juni 1926 ingezonden een nader ontwerp van wet, strekkende tot herziening van eenige wetten be treffende den waterstaat, met daarbij belioorende memorie van toelichting. Uit de mijnindustrie. De samenwerkende vakbonden in bet mijnbedrijf hebben Zaterdag, naar „De Msb." bericht, een schrijven ge zonden aan de centrale commissie, waarin zij mededeelen, dat zij accoord gaan met het voorstel der directies, om den zesurendienst op 24 December te doen ingaan en over de maand De cember een loonsverhooging voor al de arbeiders, werkzaam in het mijn bedrijf, uit te betalen. Om deze loonsverhooging goed tot uiting te doen komen, zoodat ook de accoordarbeiders deze kunnen con- stateeren, verzoeken zij deze vijf pet. loonsverhooging extra op de loonkaar ten te willen vermelden. Uit de mijnstreek. Tengevolge van den mijnbouw heb ben vooral in Spekholzerheide (gem. Kerkrade) herhaaldelijk grondverzak kingen in het veld en in de straten plaats. Ook gebeurt bet herhaaldelijk dat de groote vensterruiten en puien van de winkelzaken springen en scheu ren. In de jongste vergadering der Ka mer van Koophandel voor de mijn streek bracht een der leden, de beer Kochen uit Spekholzerheide, ter spra ke .de moeite die men bad om schade vergoeding van de mijndirectie in casu die van de Willem. Sophia, verkrijgen. Krijgt men schadevergoe ding, aldus de heer Kochen, dan laat de directie eerst een verklaring teeke nen, dat men na de herstelling gedu rende de eerste 3 a 4 jaren geen scha devergoeding meer zal verlangen. Spr. wilde daarom de Kamer verzoeken haar medewerking te verleenen om de gemeentebesturen in de mijnstreek voor welke de kwestie ook v. groot be lang is, te bewegen gezamenlijk actie tè voeren, met bet doel een vereen voudigde rechtspraak te verkrijgen, of wel een scheidsgerecht dat bevoegd is, deze zaken te regelen. Conform het voorstel werd besloten. Het mijnveld Vlodrop. Zooals wij reeds meldden, is bijl de derde boring, nabij den „Meynweg" van de combinatie, welke bet mijnveld bij Vlodrop in optie beeft, op ongeveer 500 M. diepte, een kolenlaag aange boord, nadat te voren het carboon be reikt was. De boringen worden thans voortge zet om de ligging van andere eventu- eele kolenlagen te kunnen vaststellen. Naar de Tel. van deskundige rijde verneemt is thans uit de resultaten van de drie boringen bij bet mijnveld Vlodrop, t.w. bij Herkenbosch. Meyn- iweg en Vlodrop, welke over het alge meen een gunstig verloop hadden, ko men vast te staan, dat het mijnveld Vlodrop, in exploitatie kan genomen worden. De volledige resultaten van - de boringen worden met veel belang stelling tegemoet gezien, omdat over de al dan niet mogelijkheid van een lucratieve exploitatie verschillend ge oordeeld werd. Zooals bekend, heeft indertijd de op sporingsdienst voor delfstoffen tal van diepboringen bij Vlodrop verricht, o.a. te Horst en te Slenk, waarvan de re sultaten dermate slecht zijn, dat men niet tot exploitatie is overgegaan. Sindsdien heeft echter het boor-syn- dicaat, waarvan de lieer Bierman een der voornaamste aandeelhouders is, liet bóorterein in optie gekregen voor de helft van het bedrag van f 800,000, dat de staat aan bet mijnveld had uit gegeven Nog verneemt het blad dat na den uitslag van de laatste drie boringen wel kan worden aangenomen, dat het Boor-syndicaat tot aankoop van het mijnveld, zal overgaan. Èr is groote kans, dat reeds in het a.s. voorjaar met de exploitatie een aanvang zal worden gemaekt. Verkeersstremming opgeheven. De Minister van Waterstaat heeft, wijl de brug over de Waal te Rijsoord (gemeente Ridderkerk) in den Rijks weg van Rotterdam naar Zwijndrecht, zoodanig is versterkt, dat de verkeers beperking, t.a.v. die brug vastgesteld bij beschikking van 5 Augus'tus 1920 zou kunnen vervallen, deze beschik king ingetrokken. Turf naar Engeland. Te Delfzijl wordt thans turf uit de veenderijen aangevoerd, die de volgen de week per stoomschip naar Enge land vervoerd zal worden. BUITENLAND. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Heden voortzetting der onderhan delingen. De onderhandelingen over het bij leggen van de mijnwerkiersstaking, zijn Zaterdagmiddag in Downingstr. voort gezet. De premier en de leden van zijn kabinet hadden eerst een 'angdu- rig onderhoud met het bestuur van dei mijnwerkers eri daarna met het mim- verbond, de vertegenwoordiging van de eigenaars. Men heeft niet meegedeeld in hoe verre men is opgeschoten, doch 'de be sprekingen tusschen de regeermg en de mijnwerkers zouden hedenmiddag» worden voortgezet. -Gemeld wordt, dat de regeenng iden mijnwerkers eenige nationale be ginselen heeft medegedeeld, welke zij» veronderstelt, dat de eigenaars bereid zullen zijn aan te nemen. Ofschoon het Zaterdagavond ver> s'chenen officieel communiqué niet meer dan - een chronologisch over zicht heeft gegeven van de feiten vart den dag, verluidde in goed ingelichtel kringen, dat de eigenaars bij hun be zoek aan Baldwiri met den meesten nadruk herhaald hebben, dat een naticx nale overeenkomst onmogelijk - was en bleef. Cook heeft nog medegedeeld, dat een som van 50.000 voor het alge meen en een van 5000 voor het vrou wen- en kinderfonds der mijnwerkers uit Rusland zijn ontvangen. FRANKRIJK EN ITALIë. Onthullingen ever Garibaldi. Er hangt een waas van raadselach tigheid om de berichten, welke de, laatste dagen over Ricciotti .Garibaldi] verspreid zijn. Zijn naam werd ger 1 noemd in verband met het revolutio nair complot in Spanje, evenzeer ale .met den jongsten mislukten aanslag op Mussolini. Maar de geruchten wa, ren zoo geheimzinnig, dat het prac- tisch onmogelijk bleek, de activiteit" van den Italiaan in Frankrijk in een bepaalde categorie te rangschikken. Een weinig licht .wordt nu in dezel zaak gebracht door de Fransehe bla- iden, die Garibaldi eenvoudig agent provocateur noemen. Bil zijn verhoor door de veiligheids* politie, neeft kolonel Ricciotti Garibal di toegegeven, dat hij sedert 8 maan den m Frankrijk in dienst van dei Italiaansche politie heeft vertoefd. Hiji bekende dit, toen hem bewezen werd,, dat hij met den chef der Italjiaanscbe) ,ppliti© in verbinding heefC gestaan. Garibaldi erkende, dat hij daarvoor van de politieke politie te Rome 400.000. lire heeft ontvangen. Garibaldi is van Nice naar Parijs overgebracht. Men liet wegens het opzien, dat de zaak heeft gewekt, den trein niet aan het station te Parijs, doch aan een klein station voor Parijs ophouden, teneinde mogelijke inciden ten te vermijden. Garibaldi werd ver volgens in een dichten auto naar het bureau van politie gebracht. Mussolini contra Frankrijk. De bladen brengen uitvoerige arti kelen in verband met deze arrestatie, en naar aanleiding van de bekentenis van Garibaldi, waarbij de opvatting wordt verkondigd, dat thans bewezen is, dat de anti-fascistische beweging in Frankrijk door Mussolini zelf wordt gevoed, teneinde een voorwendsel te hebben om de openbare meening in Italië tegen Frankrijk op te zetten en Frankrijk te kunnen beschuldigen, dat het de anti-fascistische elementen in Frankrijk tegen Mussolini steunt. Ook de samenzwering tegen Spanje, is door de fascisten gesteund, waarbij bet Italiaansche fascisme de bedoeling had de verantwoordelijkheid op de schouders der Fransehe regeering te schuiven en de Italiaansch-Spa '.as:he entente te bevorderen. Volgens de „Petit Parisien" schijnt Scievoli de tusschenman tusschea Garibaldi en de Italiaansche overheid te zijn. geweest. Een wapenbroeder van Garibaldi verklaarde volgens de RECLAME. W. VAN INGEN SCHENAU Ondernemer van Begrafenissen. Auto-Transporten. Kantoor: Staalwijkstraat 2, Leiden, Tel. 975. „Pétit Parisien", dat Garibaldi vol gens zijne meening zich ook zonder eenige belooning ter beschikking van de Italiaansche politie zou hebben ge steld. Herriot gecompromitteerd? De „Libre Belgique" weet nog te melden, dat door de Garibaldi-zaak de Fransehe vrijmetselarij aan een werkelijk schandaal blootstaat. Ook enkele regeringspersonen, maar vooral Herriot, moeten er bij betrokken zijn. Deze onderhield nau we relaties met Garibaldi en zou den Italiaan, in wieii hij een vijand van het fascisme meende te zien, zelfs flink financieel gesteund hebben. TROTZKI OVER ZIJN OPPOSITIE. Een onveranderde zienswijze. In een rede voor het partijcongres der communistische partij verklaarde Trotzki, dat het meeningsverschil tus schen de oppositie en de partij in den grond der zaak als volgt kan worden omschreven: De oppositie acht het tempo van de industrialiseering der Sovjetunie on voldoende. Aan het proces Van de dif- ferentieering van den arbeid in de be drijven hecht zij buitengewoon groote beteekenis, terwijl zij voorts staat op de doorvoering eenèr gewijzigde be- lastingpolitiek tegenover de afzonder lijke lagen der boerenbevolking. Trotzki verdedigde ten slotte zijn stelling, dat een werkelijke opkomst der socialistische maatschappij in Rusland slechts mogelijk is na de over winning Van het proletariaat in de voornaamste Europeësche landen. Aan het slot van zijn rede verklaar de Trotzki, dat de oppositie niet af wijkt van de in liaar verklaring van 18 October vervatte richtlijn. KORTE BERICHTEN. De Fransehe gezant te Rome heeft bij de Italiaansche regeering een nieuw protest ingediend naar aanleiding van de jengste Fransch-Italiaansclie inciden ten. Te Madrid zou een nieuwe samen zwering tegen de Spaansche regeering ontdekt zijn. In Oostenrijk is een overeenkomst bereikt tusschen de regeering en de amb tenaren. Gisteren hadden in Griekenland de verkiezingen plaats.- Er waren strenge maatregelen getroffen tot handhaving van de orde. De Mexicaansche president heeft een wetsvoorstel ingediend, volgens Wel ke parochies van buitenlanders buiten- landsche priesters mogen hebben, mits dezen dan Mexicanen opleiden om hen na jaar te, vervangen. De Chineesche regeering heeft het ChineeschBelgisch verdrag van 1865 opgezegd. Het proces-Bar mat zal 11 Januari a.s. beginnen. In verband met de jongste gej beurtenissen in Frankrijk, waarbij de Italiaansche regeering betrokken zou zijn, is Federzoni van binnenlandse he zaken naar koloniën overgeplaatst. Acht onderstaatssecretarissen zijn ontslagen. UIT DE OMGEVING. WOUBHÜSSE. 't Was Vrjjdag 19. November 1886 dat des avonds in de Chr. school alhier eenige vrienden van Chr. beginselen naar Anti Revolutionairen trant bqeenkwamen mm te bespreken het nnt en de nood zakelijkheid om zich te organiseeren op staatkundig terrein. Die organisatie ont brak hier geheel. De overheerschende vrijzinnigheid had al jaren achtereen het geloovig deel uit gesloten, zes hnnnér hadden zitting in den raad en per gratie mocht een R. K. zich bij hun college voegen. Bekend is, dat de toenmalige census onverbiddelijk velen uitsloot en het volk achter de kiezers machteloos stond, in J854 waren hiër maar 86 kiezers, in 1865 119, in 1882 144, in 1901 261, ■welk aantal in 1914 tot 372 klom. Van de laatste jaren is het genoeg be kend. Biddende werd de hand aan den ploeg geslagen. Veel strijd, veel verguizing ging over de hoofden onzer kleine groep voortrekkers, waarvan nu nog enkelen overbleven. Wij blikken na deze 4° jaren dank baar terug op dien avond van 19 Nov. 4886 het was de geboorteavond van Nederland en Oranje" dn 4>ns dorp. ;Het plan in 1890 om een afd. van „Pa trimonium" op te richten mislukte. Een historisch overzicht te geven van die 40 jaren het zou te veel plaatsi eischen, strijd en lijden wisselden tel kens af, maar in de mogendheid des Heeren werden toch kloeke daden ge daan en bleef de overwinning niet ach ter. Mannen werden in den raad ge bracht, die de banier der A. R. begin selen, welke gegrond zijn op Gods Woord, hoog hebben gehouden en be pleit, onrecht weerden zij en gaven goe de leiding. Enkele namen willen wij noemen van hen, die reeds van ons gingen, 't was Cornells van Dam, die als eere voor zitter der A. R. kiesvereeniging optrad en znn zonen Jacob en Jan van Dam een Arie Visser, Hendrik ën Arie Pie- ters, Abraham van der Boon als raads leden en „Meester" P. J. .Gjjsman, die zoo zegenrijk hier arbeiden. En als pleitbezorgers traden voor ons op Ds. Donner, de nestor in de Tweede Hamer, het was op 14 Maart 1889 dat deze hier een bezielende rede hield én niet het minst de hier zoo hooggeachte en geliefde leeraar van Wassenaar, Ds. Klomp, die tot viermaal toe hier de A.R. beginselen voor ons oog deed schitteren, tiok ons hoofd der Chr. school, da heer H. de Boer, die reeds in 1909 het juiste licht liet vallen op de A. R. beginselen en het streven der Chr. Hist, partij. Hij wees er op, dat de eerste geen kerkelijke partij is. En wie herinnert zich niet de schoo- ne rede van den Leidschen leeraar, Ds. Beekenkamp, die in 1920 ons teekende de zuivere lijnen, waarlangs de A. R. beginselen loopen. En rat zullen wij nog meer herinneren? Wij lezeh van het geslacht in Egypte dat Jozef niet had gekend. Zoo ook hier. Velen, die hier zijn ge komen en de jongeren, weten niets van die worstelingen dier oud egarde, de droefheid en teleurstellingen, die zij on dervonden, over de lauwheid en onver schilligheid bij degenen, die toch nog heetten vast te houaen aan Gods Woord, en anderen, die door onjuiste voorstel ling, zoeken af te trekken van de oude kiesvereeniging alhier. Maar geen klaagtoon ma» thans ons hart vervullen, ziende wat God ten ze gen voor ons dorp in dat tijdperk, door een kleinen kring getrouwen, heeft ge daan, welke Zijn eer zocht en het Ko ningschap van Christus bedoelde, ook op staatkundig terrein. Moge „Nederland en Oranje" steeds blijven arbeiden in diepe afhankelijkheid Van de mpgendheid des Heeren, ten zegen voor de plaats onzer inwoning. Zaterdag j.l. verhuisden de auto bussen van den dienst NieuwkoopLei den, welke hier gestald waren, naar Ter Aar. waar de chauffeurs Gebr. Lank bout, zich hebben gevestigd. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Hen drik, z. v. P. M. Smit en M. H. van Xperen. Cornells, z. v. G. Uithol en M. D. Meerveld. Hermanns Martinus Andre as, z. v. G. J. van der Meer en H. de Koning. Dirk, z. v. J. C. Nap en P. Verwetj. Berdina Maria, d. v. W. F. van Dordt en J. F. A. Tonen. L9venl. kind van J. P. Dam en C. Spreij. Ingekomen van: Haarlem, Joh. van Wijngaarden. Vertrokken naar: 's Gravenhage, D. van der Henst, dienstbode. Vleuten, J. van den Boogaard. Zeist, A. van Reenen, kantoorbediende. Koudekerk, M. Olieroek, dienstbode. Nieuwer-Amstel, W H. E. Blom, dienstbode. Nieuwkoop, C. Groenendijk. Zwammerdam J. Straver en gezin, schipper. Nisfnvkoop, C. W. Zimmerman, dienstbode. Geldermalsum, G. H. Kruissen, dienstbode. BOSKOOP. Gisteravond brak een felle brand uit in de groote tuinloads van den heer C. van Veen. Het vuur greep verbazend snel om zich heen, zoodat aan .blusschen niet viel te denken. Door het snel optreden van de brand weer kon voorkomen worden, dat d9 omliggende loodsen door het vuur wer den aangetast. Een groote hoeveelheid emballage ging verforen. De schade bedraagt circa f 6000, a f 7000,welke eohter door verzeke ring wprdt gedekt. Vermelden wij nog, dat het eerst kort 'na bet uitbreken der brand aanwezig was, de slangenwagen van den brand meester T. Goudkade. Vrijdag is aanbesteed het maken van klinkerbestrating, stellen van trot- toirbanden, maken van tegeltrottoirs en verdere werken, ten behoeve van de verbreediug van ds toegang tot de Zuid kade en de Zijde, vanaf de hoek van het perceel Dorpstraat W.Z. no. 22 tot aan net perceel Zijde na in deze ge meente. De hoogste inschrijver was Wi Lujj:- mers te Goudswaard voor f 22644, De laagste inschrijver was de Neder- landsche Basalt Maatschappij te Zaan dam voor f 19128, De gunning is aangehouden. Ter gelegenheid van het 121/2- ijarig bestaan van Boskoopsch Strijk orkest zal op 25 Noyember 1926, on der leiding van den Directeur den heer JJax" Weil een jubileum-uitvoering ge geven worden in hotel „Neuf, Op 17 November a.s. zal de Open bare Lagere School alhier, 25 jaar heb ben bestaan. Het plan bestaat om dien dag feestelijk te herdenken. Burgerlijke stand. Geboren: The- resia Johanna Elisabeth, d. v. H. Streug en H. W. Duyndam. Johanna Walburga, d. v. O. J. v. Vliet en M. C. de JongI Johannes Corneüs, z.v. W. Verboom en J. de Ridder. Pieter, z. v. O. S. Geers en P. de Pater. Mattheus Willem, z. v. P. ter Wee en J. J. Both. 1 Ondertrouwd: P. v. Hijs wijk en S. G. Ramp. Getrouwd.: M. O. v. d. Laan en O. M. Hoogendoorn. A. Hoogendoorn en W1. Zaal. 1 Door wnlen Mevr. Wed. Ii. Erke lans werd gelegateerd aan de Geref. Kerk alhier f 500,Diaconie der Gere form. Kerk f 500,Geref. Zending f 500,— en de vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs alhier f 500, HILLEGOM. Burgerlijke stand. Geboren: C. 0. Boumavah der Wolf, d. O. Lammers Zandvliet, z. M. A. van BeelenVan Maria, d. Ondertrouwd: J. Gabel en E. Raven horst. N. W. Lemmers en C. P. de Roo de. D. Koordes en T. J. Hastor. (A. Giesbergen en M. 0. Bogaards. A'. G. G. M. van Honschoten en J. E. Huis man. S. Peters en J. H. van der Aar. T. Lemstra en A. G. J. Hoogkamer. Getrouwd: A. M. Mooyefind en H. Mink. 1 Overleden: JL „Verateegt, m. 31. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet - Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezien het verzoek van: a. Peter M. Verhoef, om vergunning tot het uitbreiden van de fabriek van fijne vijpschwaren in de perceelen Boer haavestraat Nos. 8, 9 10 en 10a en Kruis straat nos. 4 en 8, kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie B no. 2925; b. B. Th. Rutgers, om vergunning tot het oprichten van een carconnage- werkplaats in het perceel Galgewatër no. 15, kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie F no. 1027. c. W. de Laat, om vergunning-tot het uitbreiden van de banketbakkerij in het perceel Sophiastraat no. 17, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K no. 2241; d. W. Nieuwenhuis, om vergunning tot het oprichten van een vleeschbewerkings» inrichting, in het perceel Gasstraat 110. 4, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie no. 693. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bij.ageu op de secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zjjn; alsmede, dat op Zaterdag den 20 Nov. e.k„ des voorm. te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zai worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen, terwijl zij er de aan dacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zjjn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of een zijner leden zqn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 6 Nov. 1926. N. C. DE UIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secr. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeens kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. de firma P. Fontein Pzn. en recht verkrijgenden, tot het uitbreiden van de, zagerij en schaverij .van hout op een gedeelte van het perceel Havenkade, Nos. 2123, kadastraal bekend Gemeen te Leiden, Sectie C no. 1897; b. W. Kremer en rechtverkrijgenden, tot het uitbreiden van de inrichting tot voorziening en zuivering van lucht, ten behoeve van de kliniek voor allergische ziekten, in het perceel Zoeterwoudschè Singel, no. 83, kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie M no. 823 en in de bovenverdieping van het perceel Zoe-" terwoudscbe Singel no. 82, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M no. 816; c. de American Petroleum Company, en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een ondergrolïdsche bewaarplaats voor 6000 L. benzine met bovengrond- sche aftapinrichting, naast het perceel Nieuwe Rijn no. 100, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie C, nos. ion en 1012. Leiden, 6 Nov. 1926. N. C. DE UIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Lijst van Instellingen van Weldadigheid. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen, op 1 Nov. 1926, op de lijst van de in de gemeente gevestigde in stellingen van weldadigheid is ingeschre ven dé stichting .„Jeruël", gevestigd te Leiden. Leiden, 6 Nov. 1926. i N C. DE G1JSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Jaco bus ,z. v. Nicolaas de Jager en E. van Muijen. Cornelis, z. v. P. van Duijven- fcode en C. van Rijn. Leendert, z.v. L. Barnhoorn en J. van der Boon. Aga tha, d. v. L. Berkheij en H. Gunt. Overleden: Marinus Ouwehand, 22 j„ z. v. Willem Ouwehand en A. van Duij- venbode. Arie van den Oever, 20 j„ z. v. A. van den Oever en J. C. .Verburg. Arie van der Bent, 17 j„ z. v. J. van der Bent en A. Guijt. Jan de Jong, 42 j„ z. v. O. de Jong en M. van dea Burg. OndertrouwdM. Plug en A. Haasnoot T. Ouwehand en A. de Jong. Getrouwd: Joh. Driebergen en J. Ra- vensbergen. HOORDWIJK-BINNEN. Toen Woensdagavond de tram bij de halte Molenstraat stophield, viel door den schok een 4-jarig jongetje van de bank met het hoofd op een andere bank en viel zoo erg, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Wegens den mist ondervona het tramverkeer geruimen tijd stagnatie. HCORDWIJE AAN ZEE. Doordat de kachel waarschijnlijk te fel brandde, geraakte Zondagmiddag het sigarenmagazijn van den heer J. G. Caspers, staande aan de Hoofdstraat, in .brand. Eenige brandspuiten waren spoedig aanwezig om den brand, die zich nogal erg voorstelde, te blusschen. Gelukkig, dat de Westenwind zeep (kalm was, daar ander het aan het siga renmagazijn grenzende gasthuis groot ge vaar liep, ook in vlammen op te gaan. Uit vrees daarvoor heeft men allen, die in het gasthuis aanwezig waren, weg gevoerd. BUNSBURS. Mej. v. d. Zwart, werkster in de ,0. L. school is gevallen, waarbij zij zich .ernstig aan een been verwondde. Per auto is jij naar haar woning, vervoerd. Vrijdag is alhier aan den Heeren- weg. 'tegenover bakker TSstermaa. een

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2