L. V. ESCH, Donkersteen 5 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 5 NOVEMBER 1926 DAG-AGENDA. Vrijdag 5 November, 's av. kwart over acht. Stadsgehoorzaal: Concert door het Boheeansch Strijkkwartet. Hazerswoude. Vrijdag 5 Nov., 's av. zeven uur: Dr. M. H. A. v d, Valk, van Rotterdam, over: „Het leven na den dood", in de zaal van C. M. Natzijl Woensdag 10 Nov., 's av. acht uur. Groote zaal der Stadsgehoorzaal: Feestuitvoering der Chr. Gymn. .Ver, „Jahn". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 November a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. kan men bij het kind belangstelling verwachten voor de dingen in hun on derlingen samenhang. Het kind be grijpt dan wat we aan de verschillen de volkeren te danken hebben, in het geestelijke aan het Duitsche, het me chanisch-technische aan het Engel- sche en het juridische aan het Fran- sche volk. Het weet dan te waardee- ren, wat ons land aan mannen als Prins Willem van Oranje en Rem brandt te danken heeft als uitnemen de voorgangers van onzen vrijheids zin en van.onze schilderkunst. De behoefte aan critische leiding ontstaat in de puberteitsjaren en het is vooral de vrije school, die hierme de rekening houdt. Het 50-jarig bestaan van het Noordzeekanaal. Dm half 12 gisterenmorgen is een groot aantal genoo'digden, waaronder" tali van overheidspersonen en leiders1 van scheepvaart- en handel son d erne- imingen, op invitatie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam met een der booten van de „Alkmaar Packet" van ide De Ruy- terhade te Amsterdam vertrokken, om over het Noordzeekanaal een vaart te maken naar IJmuiden. Namens het comité tot herdenking van het 50-jarig bestaan van het Noordzeekanaal, namen de heeren K. H. Tusenius en J. Kostelijk resp. wet houder en secretaris der gemeente ÏVei sen, de honneurs waar. Het bureau van de Amsterdam- Bche Kamer van Koophandel1, onder leiding van den president, den heer fE1. Heldring, was tot ontvangst van de vele gasten aanwezig. Bij aankomst in IJmuiden werden, Ide deelnemers aangenaam getroffen idoor de fleurige versiering welke ini de straten is aangebracht. Een deel van het gezelschap begaf' zich naar de sluizen om de daar on derhanden zijnde werken te bezichti gen; het andere naar het gebouw Thalia", waar het gemeentebestuur van Velsen de Amsterdamsche gasten ontving. In het stadje was groote belangstel ling voor het bezoek uit de hoofdstad. Dp enkele plaatsen waren luidsprekers aangebracht, die hetgeen in de zaal van „Thalia" werd gesproken en ge lzongen, ook naar buiten overbrach ten. De burgemeester der gemeente Vel sen, de heer R. G. Rijkens, de minis ter van koloniën, de heer Konings berger, de Commissaris der Koningin in Noord-Holland, Jhr. Mr. Dr. A. Roëll alsmede de burgemeester van Amsterdam, de heer ,W|. de .Vlugt, voerden het woord. Hierna bracht de heer E. Heldring, voorzitter der Kamer van Koophandel' te Amsterdam, de gelukwenschen der Kamer aan het gemeentebestuur van [Velsen over. Ten slotte §prak de "heer E. Kre- liage, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Haarlem. 's Avonds gat het Amsterdamsch ge meentebestuur in de groote zaal van (het Concertgebouw te Amsterdam 'n "grooten feestmaaltijd, waaraan onge veer 400 gasten aanzaten. Uit het Sociale Leven. De toestand in het veenbedrijf. In verband met de circulaire van minister Kan deelt men uit Nieuw- Amsterdam mede, dat de verveners- organisaties met de afschaffing van de subsidie van de productie over 1927 accoord gaan, daar de overpro ductie is opgeruimd. Men zeide verder, dat pl.m. 4000 dagwerk met regeeringssubsidie is verscheept, wat plm. f 40.000 heeft ge kost. In haar rapport komt de commissie voor snellére vervening tot de con clusie, dat P©r jaar niet meer dan 35.000 dagwerk mag worden vergra ven, wat minder is dan in de vooroor- ïogsche perioden. Slechts een gedeelte der arbeiders zal dan ook te werk kunnen worden gesteld, terwijl ook steeds een gedeel te van het jaar werkloosheid zal heer- schen, zoolang niet de veenarbeiders weder in Duitschland werk vinden. Uit het Bouwbedrijf. Naar de „Volkskr." verneemt, heb ben de besturen der patroonsbonden in het bouwbedrijf aan de arbeiders organisaties bericht, dat zij meen en het formuleeren van tegenvoorstellen te moeten nalaten. Zij achten het complex van voorstel len, door de arbeidersorganisaties ge daan, in zoo flagranten strijd met wat thans in het hedrijf mogelijk zou zijn, RECLAME. Leegverkoop Winterpantoffels. 27 soorten, 27 prijzen. dat elke discussie daarover hun on vruchtbare tijdverspilling lijkt. Uii het schildersbedrijf. De collectieve arbeidsovereenkomst tusschen de drie werkgeversorganisa ties en den Nederlandschen Schilders gezeilenbond is zonder wijziging ver lengd. De R. K. en Chr. werknemers honden echter hebben het contract opgezegd en voorstellen tot wijzigin gen aan de patroonsbonden toege/on den. Namens de hoofdbesturen der con- tracteerende werkgeversorganisaties is nu, naar 't „Volk" meldt, aan de R. K. en Christ, arbeidersbonden ge meld, dat hi. het confereeren over de geuite wenschen tot geen enkel prac- tisch resultaat zou kunnen leiden, weshalve zij voorstallen het landelijk collectief contract, zooals het thans voor partijen bindend is, voor het vol gende contractjaar te conlimieeren. Opleving in de glasindustrie. De glasfabrieken der firma Bakker, te Nieuw-Buinen, waarin geruimen tijd met één van de drie ovens werd gewerkt, zijn deze week weer in volle werking gesteld. Meer dan honderd arbeiders kunnen nu weer te werk worden gesteld. Internationale organisatie vanr hoofdarbeiders. Dezer dagen werd te Parijs een ver gadering gehouden van den Bestuurs raad der Confédération Internationale des Travailleurs Intellectuels (C.I.T.I.) In de commissie tot het bestudeeron van het vraagstuk van den eigendom van uitvindingen in dienstbetrekking gedaan, onder leiding van dr. Louis Gallié, werd op voorstel van het Ver bond van Vakorganisaties van hoofd arbeiders in Nederland, benoemd de heer F. Donker Duyvis, s:he;kundig ingenieur bij den Nij verheidsdienst. Mededeelingen werden gedaan om trent het welgeslaagde congres voor dc cinema, uitgaande van den Volken bond en van 27 Sept. tot 3 Oct. te Pa rijs gehouden, waar ook een zeer sterke Nederlandsche delegatie aan wezig was. Tevens is daar besloten tot het geven van een permanent karak ter aan dit instituut. Op voorstel van de Engelsen e dele gatie zal in studie genomen worden het vraagstuk van het concurrentie beding in onderscheiden landen en zijn tyrannieke uitwerking ten nadeele van onderscheiden hoofdarbeiders. BUITENLAND. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Het einde in hei zicht De gedelegeerdenconferentie der mijnwerkers is gisteren bijeen ge weest en weer tot heden verdaagd. Er is geen enkele resolutie bespro ken, maar officieel wordt medege deeld, dat de executieve heden aan de conferentie voorstellen zal voorleggen. Er is een ingrijpende verandering in de meening der gedelegeerden te con stateeren, die thans veel gunstiger ge stemd zouden zijn ten opzichte van het sluiten van vrede. Een mijnwerkersleider heeft na de conferentie verklaard, dat men vei lig kan zeggen, dat het eind van het conflict in zicht is. Een lid van de executieve zeide, dat de zitting van heden beslissend zou zijn en dat bet niet waarschijnlijk was, dat er weer opnieuw uitstel zou zijn, ten einde de voorstellen aan de districten voor, te leggen. De algemeene indruk was, dat de gedelegeerden bereid zullen zijn he den een oplossing van het conflict te onderzoeken op basis van districts regelingen, mits van de regeering de garantie kan worden verkregen, dat zekere belangrijke nationale principes gewaarborgd zullen zijn. De mijneigenaars weigeren concessies te doen. Ook de mijneigenaars verwachten een spoedig einde van het groote ar beidsconflict. Helaas, dat zij onverzet telijk op hun stuk blijven staan en het derhalve in de richting van een machtsvrede la Versailles gaat. De mijneigenaars in Schotland hebben aangekondigd, dat na een be paalden datum de plaatsen van de stakers door anderen zullen worden ingenomen. In een ingezonden stuk van vier re gels in de „Times" van gisteren werd gezegd, dat de mijneigenaars* als zij nu een werktijd van 1% uur per dag zouden aankondigen, meer zouden bijdragen om den strijd tot ©en einde te brengen, dan wat ook. Deze uitlating ontleent zijn beteeke nis aan fiet feit, dat deze woorden af komstig zijn nvan Alfred Higgs, den broeder van den minister van binnen landscbe zaken. Het is echter niet te verwachten, dat de mijneigenaars ook maar de ge ringste concessie zullen doen. HET ONGELUK MET DEN KEULSSHEN SNELTREIN. De daders ter dood veroordeeld. De rechtbank te Hildesheim heeft gisteravond Otto Schlesinffev Gn Wil ly Weber, die 19 Augustus den snel trein BerlijnKeulen hebben laten ontsporen ter dood veroordeeld en Walter Weber wegens medeplichtig heid tot 2 jaar gevangenisstraf. Een enorme menigte wachtte op het afkondigen van het vonnis. Daar zij duidelijk te verstaan gaf de beklaag den te willen lynchen werd een ster ke politiemacht ontboden, die er in slaagde de orde te handhaven. HET HUWELIJK VAN PRINS LEOPOLD VAN BELGIë. De huwelijksplechtigheid. In tegenwoordigheid van de konin gen van Zweden, België en Denemar ken is gistermiddag in de troonzaal van het koninklijk paleis te Stock holm het burgerlijk huwelijk tusschen prinses Astrid en den kroonprins van België met een eenvoudige plechtig heid door den burgemeester van Stock holm voltrokken. Hierop volgde een gala-maaltijd waaraan ongeveer duizend personen deelnamen. Daarna heeft het jonge paar in open rijtuigen een tocht door de stad gedaan - het was prachtig weer tijdens welken het door de bevolking allerhartelijkst is toege juicht. DE VERKIEZINGEN IN DE VER. STATEN. De samenstelling van het Congres. De nieuwe Amerikaanscte Senaat bestaat uit 47 Democraten, één 1U van de arbeiders- en boerenpartij en 48 Republikeinen, waaronder acht Republikeinsche „insurgenten". In het Huis van Afgevaardigden heb ben de Republikeinen 41 zetels meer dan de Democraten. Zes zetels zijn nog onzeker. Op het oogenblik zitten in den Se naat: 40 democraten, 55 republikeinen 1 boerenarbeiderspartij; in het Huis van Afgevaardigden: 183 democraten, 247 republikeinen, 3 Boerenarbeiders partij, 2 socialisten. Het conflict in de Rijnvaair. De onderhandelingen over het loon- geschil in de Rijnvaart op het minis terie van arbeid te Berlijn zijn mis lukt, omdat de knechts, zelfs niet voor korten termijn, met de bijslagen, die hun bij de jongste bemiddeling toe gezegd waren, genoegen wilden ne men. De patroons-verbonden besloten niettemin deze bijslagen toch van 29 October af gerekend tot eind Novem ber uit te betalen. Het gEoepsego"«me der Oostenrijksche ambtenaren. Volgens de jongste berichten schijnt het gevaar voor een ambtenarensta- king in Oostenrijk weer accuut te zijn geworden. De onderhandeling tusschen de regeering en de organisaties schijnt andermaal op niets te zijn uitgeloo- pen en de ambt-naren hebben thans aan de regeering een ultimatum ge steld. Indien hun eischen niet vóór Vrijdagmorgen zijn aanvaard, zullen de ambtenaren een algemeene sta king proclameeren. KORTE BERTCWTEN. De Belgische regeering" heeft be sloten om ter voorziening in den ko- lennood de voorraden der mijnen op te eischen. De Fransche kabinetsraad heeft den datum voor het weder bijeenko men van het parlement in beginsel op 12 November vast gesteld1. In de Fransoh-1taliaansche grens plaats Ventimigha en in Tripolfs heb ben van Italiaansche zijde anti-Fran- sche relletjes plaats gehad'. De Amerikaansche regeeringi heeft aan de Russische mevr. Kolon- tay de toestemming geweigerd om zich over het grondgebied van de Ver. Staten te begeven naar Mexico (stad) teneinde daar haar nieuwe ambt van Russisch gezant in Mexico te aan vaarden. Er bestaat groote kans, dat het Deensche parlement ontbonden zal worden, zulks in verband met hetweta ontwerp tot steunverleenmg aan Ide noodlijdende indufetrie. In het Fransche blad l'Avenir bepleit de Duitsche industrieel Rech- berg een FranschDuitsch militair verbond. De Italiaansche Kamer is tegen 9 November in buitengewone zitting bijeengeroepen. .Vandaag zullen de FranschItai Iiaansche incidenten in iden Franschem ministerraad worden besproken. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag 4 Nov. Bij bet begin van de zitting wordt het wetsontwerp tot wijziging van de Successiewet met 55 tegen 31 stemmen en de wegenbelasting z.h.st. aangeno men. Het tractaat met België. Bij de voortgezette behandeling van het Belgisch verdrag betoogt minister VAN KARNEBEEK, dat hij niet achter de regeeringstafel zou staan, indien waar was, dat onze welvaart wordt be dreigd en onze vrijheden worden aan getast. De beheerscommissie tast onze sou- vereiniteit niet aan; zij heeft alleen betrekking op doorgaande vaart. Ook volgens wijlen prof. Struycken is de taak der commissie zakelijk, niet ter ritoriaal. De beheerscommissie voor de Schel de is niet onnatuurlijk. Spr. wijst op de groote bevoegdheden der Donau- en Elbecommissie. De Schelde is de eeni- ge internationale rivier, waarop geen vreemde mogendheid beheer heaft. Het nieuwe Schelde regime is voor Nederland aanvaardbaar en brengt de rivier, die reeds aanleiding gaf tot veel opspraak, terug tot het belang van Ne derland en België alleen. De bedoeling van de bepaling aan gaande doorgaande schepen was aan Antwerpen den status te geven van 'n zeehaven. 1j De loodsregeling betreft slechts een kwestie van werkverdeeling en betee- kent geen afstand van souvereiniteit. Het doel van de bepaling aangaande Belgische oorlogsschepen is te voorko men, dat een verbodsbepaling van oor logsschepen tegen België zou kunnen worden uitgespeeld. Opneming van zoo danige "bepaling zou wantrouwen heb ben kunnen wekken. De minister leest een brief voor van den minister van buitonlandsche za-f ken van België aan onzen gezant te Brussel, waarin volkomen overeen stemming werd te kennen gegeven met het standpunt der Nederlandsche re- g-eering ten aanzien van de kwestie der Belgische oorlogschepen en rechten van belligerenten en neutralen in tij den van oorlogsgevaar. Spr. zegt dat de ergste vijand van het verdrag is het wantrouwen. Daar om wil spr. dit punt uit die sfeer van wantrouwen wegtrekken. Het moet niet mogelijk zijn dat langs een ach terdeur nog iets zou kunnen gebeuren tot schaJde van Nederland. Daarom heeft spr. dit punt nog eens speciaal opgenomen. In de casus belli kwestie moet Ne derland staan op het standpunt, dat alleen in het verband met den Volken bond op ons eenige verplichting kan. rusten. Dit gaat niet in tegen art. 57 Grondwet, net zoo min als het Volken- hondsstatuut zelf. Na een kwartier pauze, om 3 uur zet cle Minister zijn rede voort. Wat de economische zijde aangaat, komt spr. op tegen de advertentie die bedoelde een voorstelling te geven op welke' wijze de belastingbetalers de dupe zouden worden. Op Nederland zal rusten de plicht voor bebakening, betonning en verlich ting en onderhoudskosten. In de kos ten van verbetering is een bijdrage van Nederland billijk omdat het ook ons belang kan zijn. Een formule van de hoegrootheid is nu nog niet te geven. Onze loodsdienst. zal in de toekomst heel wat minder kosten. In de eerste jaren zal dan ook het verdrag finan cieel niet gevoeld worden. Wat de kanalen aangaat is er altijd sprake geweest van verbindingswegen voor Antwerpen België heeft zich nooit neergelegd bij het kanaal van Hans- weert. België heeft, altijd gevraagd een betere verbinding met de Rijnvaart. Het plan van het kanaal Antwerpen Moerdijk is "reeds in 1919—1920 aan de Kamer van Koophandel te Rotterdam om advies gezonden. Deze Kamer heeft toen niet de bezwaren geopperd die nu voor den dag kwamen. De toenmalige Minister van Landbouw de heer IJssel stein was voor de concurrentie niet bevreesd. Prof. Bruins die spr. indertijd vergezel de naar Parijs, meende dat de Belgen over dat kanaal nog zoo gerust niet waren en dat Nederland geen bezwa ren zou hebben omdat ook Nederland sche belangen daarmede gediend wer den. Het heeft spr. dan ook niet ver wonderd dat toen het verzet kwam; sterke argumenten daarbij werdpn ge mist. Wij mogen bij onze verlangens naar contact met het industriegebied van Luik niet vêrgeten, dat dit voor ons tot heden gesloten was. Rotterdam heeft zich schitterend gehandhaafd. Men moet de belangen ook internatio naal zien. Rotterdam en Amsterdam hebben ook belang gehad bij andere groote wereldwerken als b.v. het Suez- kanaal. Afwijzen van het kanaal zon der meer is naar spr. meenmg niet verstandig. De samenwerking tus- sch°n de twee landen kan pas komen als oe grondslag is gelegd. Intusschen als de toestemming er is kan men over de uitvoering nog spreken. Spr. heeft thans zekerheid dat met het kanaal Antwerpen Moerdijk onzen plicht *en opzichte van het kanaal van Hans weert vervalt. Als contra praesta- tie krijgt Nederland het Luiksche ko lenbekken in z'n hnadelsbetrekkingen. Wat de kwestie van het Kreekrak en Sloe aangaat, België zeide, dat bet Sloe vervangen behoorde te worden; Nederland zeide: neen, in het verdrag van 1839 wordt niet gesproken over het Sloe, maar over „een verbinding." Par. 8 van art. 9 ïs in de regeling ge komen in 1839 en de Belgen zijn erte gen in verzet gekomen. De mogendhe den hebben toen gezegd: afgeloopen, het komt erin en het wordt niet meer gewijzigd. Dit is naar spr. meaning zoo duide lijk mogelijk. Spr. zegt tegenover de bewering van Gen. Snijders dat dit verdrag onze sou vereiniteit aantast, dochdit is niet waar. Wat de veiligheid betreft, de kwestie der garanten zal zich niet weer kunnen voordoen. Is het een bedreiging voor onze wel vaart? Zekerheid is er niet. De positie van Limburg moet niet uit het oog ver loren worden. Het verdrag is geen gevolg van dwang. Welbegrepen nationaal belang bracht mede de kwestie tusschen Ne derland en België te. houden. Daarom was noodig een welwillend standpunt tegenover België. Het is een voordeel van dit verdrag dat bet zoo scherp preciseert. Dat is een verdienste van een der scherpste mensohen die spr. ooit heeft ontmoet, prof. Struycken. Het verdrag is niet vernederend. Men zou in het buitenland verbaasd zijn als men dit daar uitsprak, ïn-dien men geen toestandeii yan on^ geregelde kwesties van vorige eeuwen wil, moet het verdrag nu afgedaan worden. De gevolgen van de aanne ming liggen heel ver. De gevolgen van verwerping acht spr. ernstiger. De his torische instincten moeten tot bedaren gebracht worden. 'Men kan zeggen: er zijn punten die wantrouwen wekken, b.v. het Fransch Belgisch accoord, dat een defensieve beteekenis heeft. Maar wat helpt ons een afwijzing? Men heeft spr. van groote grootmoe digheid beschuldigd, maar spr. heeft geleerd, dat grootmoedige politiek ons verder brengt. Spr. meent dat nieuwe onderhande lingen niet mogelijk zijn. Spr. besluit met te zeggen: als de Kamer het aandurft een positieve be slissing te nemen, het land dit begrij-' pen zal. Daarna wordt de vergadering te half zes verdaagd tot heden 1 uur. UIT DE OMGEVING. WASSENAAR. Gemeenteraad. Vergadering van den raad dezer ge meente op woensdag 3 November. Afwezig is met kennisgeving de heer L. A. F. Prins. Mededeeling geschiedt van verschil lende goedgekeurde raadsbesluiten, o.m. dat tot aankoop van grond voor da 1 rioleeringsinstallatie en dat tot goed keuring van het uitbreidingsplan. Bij I deze laatste brengt de Voorzitter nog maals hulde en dank aan den ontwerper den heer Mutters en allen, die aan de tot stand koming hebben medegewerkt Het is geen gemakkelijke taak geweest maar de gemeente is ten opzichte van de ingebrachte bezwaren in hoofdzaak in het gelijk gesteld. Alleen ten opzich te van den heer Bentheim Sypkens stond de z^ak anders. De gemeente heeft eeh ter ten aanzien van cliens bezwaar voet bij stuk gehouden, omdat èn door den ontwerper èn door den inspecteur van de volksgezondheid werd geoordeeld* dat de ontworpen weg er komen moest. Spreker voorziet thans, dat er verschil i lende wijzigingen zullen worden ge vraagd. hij raadt echter aan, daarmede zeer voorzichtig te zijn, Verder hoopt j .hij, dat door het uitbreidingsplan da bouw in zeer goede banen, mag worden geleid en Wassenaar het zelfstandig tot een groote gemeente zal brengen. Verder wordt medegedeeld, dat Ged, Staten ongegrond hebben verklaard het .beroep, ingesteld door J. Heidinga te gen de weigerende beslissing, voor toe kenning van een vergoeding voor zqn kinderen voor het bezoeken der 0. l. j school no. i. Een adres van de bewoners van de Binnenweg, om straatverlichting te wil len aanbrengen, wordt om advies ge steld in handen van B. en W. Aangenomen wordt hierna een be s.uifc tot vaststelling van den pensioena gronusiag voor verschillende ambt-ena? ren. Op voorstel van den beer Mansvelt wordt bij acclamatie herbenoemd tot lid van de Plaatselijke Schoolcommissie, - j de heer H. H. v. d. Plas, en tot voor zitter van de commissie van advies in zake werkloosheidsverzekering, de hoer H. Brouwer. Besloten wordt op de begroeting vaa uitgaven voor den gewonen dienst voor het dienstjaar 1926 af- en over te schrij ven tot een bedrag van f 1054,571/2 en de begrooting van inkomsten en uitga ven van den kapitaaldienst te verhoo- gen met f 75,35. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1925 wordt vastgesteld met de navolgende cijfers. Inkomsten f 3343,64, uitgaven f &6ooj45, batig elot f 743,19. Vastgesteld wordt de begrooting vooi 1927 in ontvangst en- uitgaaf tot een bedrag van f 4672,091/2. De Voorzitter deelt vervolgens medei dat een verzoek is ingekomen van Me vrouw van Ommeren, tot oprichting van een gebouw aan den Schouwweg, welk gebouw zal worden geschonken aan de bestaande weldadigheidsinstailing „Rusi en Vreugd". De oprichting van dit ge bouw is in strijd met vroeger genomen raadsbesluiten krachtens art. 6 der, bouwverordening en met art. 7 dier, verordening, terwijl geen opheffing mo gelijk is. Krachtens de besluiten is het terrein, waarop het gebouw zal ver rijzen, bestemd tot villabouw en mogea £uö.j ^coouweneompjexen verrijzen, xs Waar het hier geldt een stichting xmet weldadigheidsdoeleinden, hebben B en W. gemeend, den Raad te moeten voorstellen de vroeger genomen beslui ten buiten werking te stellen en daarop, de goedkeuring van Ged. Staten te vra gen. Zij stellen verder voor, de regeling van enkele punten van ondergeschikt belang op te dragen aan B. en W. en de 'Commissie voor Openbare Werken. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. Vervolgens wordt besloten, in de be heersverordening voor het gasbedrijf een wijziging te brengen, waardoor het mogelijk wordt, dat door den kassier van het bedrijf met machtiging van B». en W» biji den gemeenteontvanger gek den kunnen worden opgenomen. iThans is aan de_ orde de wijziging "van de salarisregeling voor de politia. De .Voorzitter deelt mede, dat de aan leiding hiertoe is geweest een verzoek vande agenten 2 e klasse, om gelijk te worden gesteld met die der ie klasse., [Hij deelt mede, dat hij er prijs op stelt dat de bestaande onderscheiding blijft. Wel is hij van oordeel, dat waar de werkzaamheden gelijk zgn, ook het ver schil in salaris kleiner moet wordefl gemaakt. Hij is tot die overtuiging nog gekomen, na een onderzoek van de sa- larieering elders. Evenwel mag niet worden vergeten» 'dat de ambtenaren hier vrije woning 'genieten. En dit enmhimmt wordt over.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2