NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 27 OCTOBER 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 26Donderdag 2S October, Foyer der Stadsgehoorzaal: Bazar voor de Ver. tot Bestr. der T. B. C. Geopend: Dinsdag 35 en 710 uur, Woensdag en Donderdag 2*—5 en 710 mu*. Voorschoten, Woensdag 27 October, 's av. acht uur, Hotel „Deurloo", Verg. van het „Groene Kruis". Vrijdag 29 Oct., 's avonds acht uur, „Amicitia", Breestraat 78: Ledenver gadering der A. R. Kiesvereeniging. Sasscnheim. Zaterdag 30 October, 's middags drie uur: Jaarl alg. verg van aandeelli. in de N.V, Baartman en Koning, ten kantore der Vennootschap De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 October a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. Dinsdag 2 November, 's av. acht uur St.-ds-Gehoorzaal: Concert door het Utr. Orchest, uitg. v. d, Mij, voor Toon kunst Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. zilVer, groot en klein, niet van de. lucht en do verkoop dadelijk in vol len gang was. Aan het succes van den bazar behoeft dan pok niet te worden getwijfeld. Residentie-Orkest. Evenals in het vorige seizoen, geeft het volledige Residentie-Orkest onder leiding van Dr. Peter van Anrooy, we der drie concerten in abonnement in de Stadsgehoor. -1, en wel cp Maan dag 1 Nov. '26, Maandag 31 Jan. '27 en Vrijdag 18 Maart '27. Over dit voortreffelijk Orkest, onder eminente leiding van Dr. Peter van Anrooy, behoeft niets verder te wor den gezegd. Men denke slechts terug aan de supérieure concerten in het vorige seizoen, waar men de groote Orkestwerken in al hun pracht heeft kunnen hooren. De zeldzame gelegen heid hier ter rtede, om in één seizoen 3 concerten te kunnen genieten, waar imen uitsluitend met Orkestwerken, door zulk een Orkest, kan kennisma ken, zal elk belangstellend muziekbe oefenaar en liefhebber, doen besluiten, deze gelegenheid niet. voorbij te later gaan. ÏTog zij vermeld dat minstens één concert met een solist zal zijn. Mejuffr. M. van Steenwijk alhier Is benoemd tot hulponderwijzeres aan de Chr, Bewaarschool a. d. Ouden Rijn Zij zal in functie treden 1 Nov. 192b Zij vervangt Mejuffr. J. Pieterman!, die tegen dien datum ontslag heeft geno men. Door den mandenmaker J. S. is bij de politie aangifte gedaan, dat gis teravond tusschen 8 en 10 de deur van zijn werkplaats aan den Nieuwen Rijn door een onbekend gebleven persoon zwaar beschadigd Is. De schade be draagt wel f 20. De 12-jarige fietsrijder D. v. R. geraakte gisteren met zijn fiets in een sloot bij het Koóiland. De jongen werd door een agent door handreiking ge red en in een nabijzijnde woning van droge kleeren voorzien. De koffie en thee, die hij hij zich had, zijn echter door deze te vroegtijdige aanraking met het natte element onbruikbaar geworden. i Gisteravond te kwart over 9 is door den motorrijder N. van een kop pel kalveren bij de Zijlpoortsbrug een der dieren met zijn motorrijwiel zoo ernstig gekwetst, dat het moest wor den afgemaakt. Hfet wordt niet onmogelijk geacht, dat hier opzet in het spel zou zijn, doch we kunnen ons haast niet denken, dat een mensch zoo diep gezonken zou zijn, dat hij een dergelijke schanddaad beging. Ten nadeele van G. D., te Oegst geest is hedenmorgen een heerenrij wiel, dat 10 minuten onbeheerd op de Lammermarkt stond, gestolen. Door de vrouw van den eigenaar is van dit feit aangifte gedaan bij de politie. BINNENLAND. Terugkomst van oud-gouverneui- generaal Fock. Mr. Fock, de oud-gouvemeur-gène- raal vam; Nederlandsch-Imdië, komt Donderdagmiddag 4 uur 46 min. aan het Staatsspoorstation te 's-Gravenha- ge uit het buitenland aan'. Onderscheiding. H. M. de Koningin heeft den heer S. van den Bergh, waarnemend voor zit tel* van 't college van commissarissen van het Sanatorium „Oranje Nassau's Oord" benoemd tot officier in de Kuis orde van Oranje. Zevende leerjaar. De Minister van Onderwijs heeft aan de inspecteurs van het lager onderwijs opgedragen te onderzoeken, welke scholen wel en welke niet een zevende leerjaar hebben, en eventueel, voor welke scholen bij invoering een lokaal zqu moeten worden aangebouwd. Voor het Ned.-Belgisch verdrag. In de Maandagavond te Maastricht gehouden raadsvergadering werd door de S.D. fractie een motie voorgesteld ten aanzien van het Ned.-Belgiscli ver drag, welke na een kleine wijziging door mr. Janzen (r.k.) zonder hoofde lijke stemming werd aangenomen. De motie luidde als volgt: „De Raad van Maastricht, enz. ge zien de mededeeling, dat zeer spoedig de Tweede Kamer zal te heslissen heb ben over het Ned.-Belgische verdrag, van oordeel, dat de totstandkoming van dit verdrag de goede betrekkin gen met het Belgische volk ten zeerste zal bevorderen, en dat dit van zeer groot economisch belang zal zijn voor Limburg en Maastricht, spreekt de hoop uit, dat de Kamer rekening zal houden met dat belang en besluit de ze motie ter kennis te brengen van de Staten Generaal en de pers." Geen Nederlanders slachtoffers op Cuba. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat blijkens een van Hr. Ms. gezant te Washington! ontvangen telgerafisch bericht geen Nederlandsche onderda nen het slachtoffer zijn geworden van den storm óp Cuba. Vliegongeval te Schelliagv/oude. Omtrent het vliegongeluk te Schel ling wonde meldt men nog: Het ongeluk werd veroorzaakt door dat de linkervleugel van bet toestel onder den sterken luchtdruk afbrak, waardoor het toestel tegen de loods aanvloog. Het voorstuk van het vlieg tuig werd geheel ingedrukt en slechts met groote moeite kon men den avia- teur, Lindnier geheeten, uit zijn benar de positie bevrijden. De man had een schedelbreuk bekomen en beide beenen gebroken. W egsnbelasting. De heer Schaper heeft op het ont werp betreffende een wegenbelasting het volgende amendement ingediend: In art. 32 het voorgestelde onder '2 'te lezen: 2. Uitkeeringen aan de provinciën tot een door ons hij algemeenen maat regel van bestuur te bepalen gedeelte, voor de provinciën gezamenlijk, van de ten bate van het wegenfonds ko mende opbrengst van de wegenbelas sting en van de rijwielbelasting in het begrootingsjaar. De toelichting luidt als volgt: Met het oog op de onzekerheid, wel ke thans nog bestaat ten aanzien van het den provinciën toekomende deel, in verband met de tot stand te bren gen provinciale wegenplannen, komt het den voorsteller wenschelijk voor, het te vercleelen percentage voorloo- pig onbepaald te laten en daarmede te wachten tot nadere zekerheid is verkregen. Indien de rijwielbelasting alsnog mocht vervallen, dient het amende ment in dier voege te worden gewij zigd. Verruiming van werkgelegenheid. Het Tijdschrift van den Ned. Werk- loosheidsraad meldt, dat de Nationale Vereeniging tegen de werkloosheid besloten heeft over 1927 praeadviezen te doen uitbrengen over de vraag: „Is het wenschelijk, in tijden van een slechte arbeidsmarkt, met het oog op de verruiming van werkgelegen heid de uitvoering, van openbare wei ken te bevorderen, en zot* ja, ho'e moet men dan in de financiering van die werken voorzien (o.a leeuen voor pro ductieve, maar niet onmiddellijk ren dabele werken)?" Als prae-adviseurs op te treden heb ben zich bereid verklaard de heeren ir. M. C. E. Bongaerts, oud-minister van waterstaat; I-I. Colijn, oud-minis ter van financiën en lid der Eerste Kamer en F. M. Wibaut, wethouder van Amsterdam en lid der Eerste Ka mer. Uit het land van Maas en Waal. Dezer dagen zal een vergadering ge houden worden van de stichting Maas en Waal, waarin mede tegen-, woordig zal zijn een afgevaardigde van het departement van financiën, om besprekingen te houden omtrent de maatregelen, waardoor bezuiniging kan worden betracht bij den opbouw en omtrent maatregelen bij het verlee nen van de hypothecaire credieten. Geschil bij de Zuiderzeewerken. Terzake van een bij het maken van den afsluitdijk van de Noord-Holland- sche kust ilaar Wieringen ontstaan geschil tusschen den aannemer, de Maatschappij tot aanneming van Wa terbouwwerken v./h. A. Hofman, te Haarlem, en den minister van water staat, is een commissie van advies benoemd, welke een voor beide par tijen bindend advies zal uitbrengen. Deze commissie bestaat uit de hee ren mr* H. van Blommestein, te 's-Gravenhage, benoemd door partijen in onderling overleg; P. A. M. Hack- stroh, te 's-Gravenhage, benoemd dooi* den aannemer; ir. A. W. C. Dwars, te Amersfoort, benoemd door den minis ter van waterstaat. De uitspraak zal in aannemerskrin gen met groote belangstelling worden tegemoet gezien, daar zij betreft de vraag, in hoeverre de risico voor de schade tengevolge van de voorgeko men verzakkingen en verschuivingen ten laste van den aannemer mag wor den gebracht. BUITENLAND. HET BR1TSCHE MIJNCONFLICT. De orde in de mijndistricten. De Britscbe minister van Bmnen- landsche Zaken, sir Joynson Hicks, zeide gisteren in het Lagerhuis m den loop van zijn rede voor verlenging' der noodmaatregelen, dat in de a'ge loop en maand het a antal gevallen waarop deze maatregelen van toepas sing waren, is afgenomen. In die maand had liij zich eenigszins bezorgd! gemaakt over do vraag', of de politie macht in sommige deelen des lands wel stork, genoeg zou zijn, om heö hoofd te kunnen "bicden aan moeilijk heden, w-elke zich 'daar zouden kunnen voordoen. Er hebben zich' echten slechts sporadisch wanordelijkheiden voorgedaan. Tot 'de hoofden der politie in dei mijndistricten had de minister de vraag gericht of zij over voldoende! manschappen beschikten, dan wel ver sterking ncodig achtten. Do meesten hunner hadden bevredigende rappor ten uitgebracht omtrent den toestand in hun districten, en slechts naar driei of vier plaatsen waren versterkmgs- detachementen gezonden. Een pleidooi voor dislrictsregelinyen. De Britsche minister voor het Mijn wezen, kolonel Lane Fox, heeft bi] liet steenkooldebat in het J^agerhuis een krachtig pleidooi gehouden om tot dis trictsregelinge-n te komen. Hij gat als zijn meening te kennen, dat, indien een dergelijke methode door de mijn werkers federatie werd goedgekeurd, er in de meeste districten binnen een week overeenkomsten tot stand zou den zijn gebracht. De minister legde er vooral den nadruk op, dat zulk een stap de federatie niet zou vernie tigen, maar haar in precies dezelfde positie zou laten als waarin zij tot 1921 heeft verkeerd. Tot dat tijdstip heeft de industrie distnctsregelingen gehad en indien de federatie liet vertrouwen bezit van de mannen, die zij vertegen woordigt, zal zij-blijven bestaan. Het is duidelijk, aldus de minister, dat er onder de huidige omstandighe den eenige districten zijn, die lot ei ken prijs tijdelijk eer.ige verlenging •van cfc'i arbeidstijd vereischen, ais men wil dat zij een behoorlijke en redelijke) loonschaal handhaven. De regeering1 wil niet het gevaar loopen van verdere! mislukkingen, zoolang niet do bewij zen van gezond verstand en goeden wil bii de Betrokken partijen aanwezig zijn. Nieuwe berciddeliagspogiacen? Baldwin heeft gisteravond in tegen woordigheid van Churchill en Sreei- Maitlana een deputatie vanhet vak- vereenigingscongres ontvangen, die hem, onder leiding van Thomas, Kwam spreken Over den toestand in de mijn industrie. Het onderhoud duurde langer dan een uur en Thomas zeide na afloop dat er veel kans was, dat deze eer ste bijeenkomst nog door een ot meer andere gevolgd zou worden. Naar Reiner meldt, heeft Baldwin in het onderhoud nogmaals verklaard dat de houding der regeering onveran derd blijft. DE FRANSCHE LEVENSMIDDELEN- POLITIEK. Uitvoerverboden en hooge uiivoer- reehien. In den gister gehouden Franschen ministerraad' heelt de minister van landbouw, Qjreiiie verslag uitgebracht over de maatregelen, die hj heeft ge nomen voor beverkïng van den uitvoer van levensmiddelen. Dit is daarom interessant, omdat het een beeid geeft van hetgeen wordt gedaan, om het stijgen der prijzen in Frankrijk tegen te gaan en zoodoen de de kosten van he. ievensonderaoud te verminderen. In sommige bladen wordt op de lian delingen van den, minister scherpe cri tiek uil geoefend vooral, omdat hij toe stemming heeft gegeven tot den uit voer op groote schaal van groenten en eieren naar Engeland. De uitvoer van aardappelen is ver boden behaive naar Zwitser.and, ter wijl pootaardappeien zijn uitgezonderd Deze mogen naar het buitenland wor den verzonden onder voorwaarde, dat de dubbele hoeveelheid van den uit voer weer aan gewone aardappelen wordt ingevoerd. Beweerd wordt, dat aan deze laatste bepaling niet de hand wordt gehouden; de Minister heeft ech ter medegedeeld, dat de in te voeren aardappelen thans binnenkomen. Van de aardappelen, die in Frank rijk worden ingevoerd, om weder te worden uitgevoerd, moet 20 procent in het land blijven. De eenige uitvoer van vleesch, die is toegestaan, is die van 800 pond per maand voor de Joodsche bevolking in Zwitserland. Versche melk mag .evenmin worden uitgevoerd. De uitvoer van boter, die tot Juli j.l. was toegestaan is eveneens stopgezet. De uitvoer van eieren was toegestaan en tijdens de ernstige de preciatie van den franc werd een groote toeneming van den export ge constateerd, maar sedert dien zijn hoo ge uitvoerrechten geheven, waarna dö uitvcer daalde. Mocht de uitvoer ween stijgen, dan zal- de Minister de uitvoer rechten nog verhoo-gen. De uitvoer van tarwe, rijst, haver en veevoeder is verboden. Voorts wees de Minister er nog op, dat overeenkomstig het Verdrag van Versailles de uitvoer naar het Saar- gebied niet verboden kan worden,, maar hij voegde er aan toe, dat maat regelen zijn genomen om te voorko men, dat Fransche producten naar Düitschland worden vervoerd. DE FRANSCHE FINANCIEELS CRISIS. Naar de stabilisatie. De maatregelen om den Belgischen muntstandaard te stabiliseeren, wor den in Frankrijk met groote belang stelling en misschien ook met een wei nig jalousie gadegeslagen. De Franschen hebben genoeg, van hun op- en neergaanden franckoers en verlangen naar een wisselkoers, waar op zij kunnen rekenen. Erkend dient echter te worden, dat velen, onmid dellijke stabilisatie niet zoo dringend noodzakelijk achten, nu d.e franc niet meer daalt en zelfs teekenen van stij ging toont. Beweerd wordt, dat Poincaré van plan is, te trachten een gedeeltelijke stabilisatie tpt stand te brengen en do kracht van zijn huidige politieke) positie rust voor een groot gedeelte! op dit geloof. Diegenen, die hopen, dat de franc gerevaloriseerd zal wor den, overzien ot onderschatten de ge volgen van een economische crisis, dio daarvan het gevolg; zou zijn. Deze per sonen begrijpen evenmin, dat de moei, lijklieid om den franc op een zeker peil te brengen, niets beteekent in vergelij king met de moeilijkheid om hem op dat peil te houden. Diegenen, die bij den buitenland- schen handel' betrokken zijn, begrijpen dit gevaar en willen liever het verlies, dat zij door de depreciatie van den franc geleden hebben, afschrijven dan een crisis meemaken, doordat 'men den franc op een te hoog peil zou stabili seeren, zonder voldoende ondersteu ning van het buitenland. De „Jour- née Industrie 11e" merkt hieromtrent op- „Men stabiliseert, waar men kan, niet waar men wil". Zij, die deze zienswijze toegedaan zijn, staan eye.neens gunstig tegenover een ratificatie der schUidovereenkom- aten, waardoor de Banque de France de medewerking van buitenlandschei circulatiebanken zou verkrijgen. KORTE BERICHTEN. Op de petrofeumterreins-n van Beaumont (Texas) heeft een hevige brand gewoed. Twee personen kwa men om, tien werden zwaar gewond Het aantal arbeidende mijnwer kers in Engeland bedraagt 253.465, d. i. een vermeerdering; van 7082. In Zwitserland zijn gisternacht krachtige atmosferische storingen over het geheele land ingetreden. Heftigs westelijke wind veroorzaakte over ver schillende streken sneeuwval. Volgens een officieel, bericht uiü Londen maakten vier officieren en 81 manschappen deel uit van de beman ning van de kanonneerboot „Valerian'- die voor enke.e dagen in den orkaan bij de Antili-ep is vergaan. De te organiseeren wereldtentoon stelling 1930 zal, naar de „Tag" ver neemt, te Berlijn worden gehouden. De Oosloiirijkschö regeering- heeft den ambtenaren nieuwe voofsieuen. ge daan. De ambtenaren hebben-cok diezei voorstellen verworpen. Het aantal werkloozen in Enge land bedrceg 13 dezer 1.5*20.500, d. i. 15.8.30 nmider dan de vorige week. Kenworthy heeft beskoten zich aan een tusschen .ij dscne verkiezing ais canoiuaat der lauour-partij te onder werpen. UIT DE OMGEVING. Lezing van den heer J. Dols. Gisteravond had in de Rehoboth- ltapel een Zendingssamenkomst plaats waar de heer J. Dols, gewezen missi onaris in China, een lezing niet licht beelden hield over het leven der Chi- neezen, alsmede over hun godsdiensti ge gebruiken. De voorzitter, de heer P. v. d. Steen opende de vergadering met het laten zingen van Ps. 77:8, ging voor in ge bed en heette vervolgens namens de Commissie wor Zending en Evangeli satie de aanwezigen, die in grooten ge tale waren opgekomen, welkom. Na den heer Dols met. een enkel woord te hebbeen ingefeid, gaf hij de zen het woord tot het houden zijner rede. De heer J. Dols begon met in her innering te brengen de opdracht van Jezus: „Gaat henen en onderwijst alle volken." Ook spr. heeft aan die roep stem gehoorg egeven en is in 1900 als R.K. priester naar China vertrokken cm daar in den missiearheid werk zaam te zijn en velen te winnen voor God en voor, zooals hij het destijds zag de H. Kerk. Spr. kan voorts met dank baarheid getuigen dat hij sindsdien door Gods gewade van uit het schemer licht van Rome's kerk tot het ware licht van Gods Woord gekomen is. Spr. wees op het groote belang dat er voor den missionaris of zendeling in gelegen is, de zeden en gebruiken van het volk, waaronder hij arbeidt, goed te leeren kennen en aldus, naar het woord van Paulus, allen alles te worden. Vervolgens verklaarde spr. op aange name wijze tal vaw interessante bijzon derheden over het leven in China, en lichtte die naderhand met lichtbeel den toe. Wij kunnen slechts een greep doen uit den rijken schat van wetens waardigheden, die wij van spr. te hoo- ren en te zien kregen en waardoor de belangstelling van oud en jonig ten einde toe geboeid bleef. China is 4 maal zoo groot als Euro pa en telt 300 millioen inwoners. Dat dit groote rijk in de duizenden jaren van zijn bestaan nooit verbrokkeld is, dankt het aan de liefde tot de ouders en de voorouders, die de grondslag van staat en religie is. Thans is China aangevreten door het bolsjewisme, doch het is een gelukkig verschijnsel, dat de Christengeneraal Feng met zijn 500.000 Christen-soldaten' overal bet Woord Gods brengt. Ten tijde van Abraham is een noma denvolk uit Klein-Azië naar het latere China getrokken. De keizer was bij hen het hoogste gezag; zooals een spreekwoord zegt: „de staat weerspie^ geit het beeld van de familie en de keizer weerspiegelt het beeld van den vader." !Het huwelijk stond bij hen in hooge eere, vooral om het verwekken van nakomelingen, die offers konden op dragen voor de voorouders. De positie der vrouw is, evenals in alle niet-Christelijke landen, vernede rend; zij wordt weinig geacht en soms nog vóór haar geboorte al uitgehuwe lijkt. Een dochter is als een dakpan, een zoon als een parel, zegt het spreek woord. Het zijn wel „rare C.hineezen" doch zij vinden ons rare Europeanen. Zij doen alles anders dan wij. Bij een maaltijd beginnen zij rnet le zoete gebakjes en eindigen met de soep! Bij een spel moet niet wie ver liest, maar wie wint betalen! Het mooiste vinden zij menschën, die heel dik en heel vet zijn; lange na gels staan) bij hen in eere, hoe langer hoe liever; daarentegen verminken zij de voetjes der meisjes tot z.g. Lotus voetjes (1 duim groot). Zij slapen op den bedoven. Zij hou den van feest en tooneelvoorstellingen, van begrafenissen maken zij veel werk Hun religie is drieërlei: het Confuci anisme (de staatsgodsdienst), het Bced dhisme en het Taoïsme. Jaarlijksch wordt door den presi dent (vroeger den keizer) een groot bloedoffer gebracht. Het was een zeer interessante avond gisteren en onze kennis van dat won derlijke land en volle werd zeer ver rijkt door hetgeen wij van hen hoor den en zagen. SASSENHEIM. Gisteravond hield de A. R. Kies vereeniging* in tegenwoordigheid van ruim 50 leden haar jaarvergadering. De aanwezigheid Van een aantal da me-s, waarvan een 4-tal zich als Martha's lieten gelden, werd algemeen op prijs ."■esteld en verhoogde "niet weinig het feestelijk karakter dezer brjeenkkomst De voorzitter, de heer J.. v. Weeren, moest in den aanvang d> teBuretdïn mededeeling doen. daf' T)s. Boèrjinpfa we. gens ongesteldheid niet aanwezig kon zijn "en zoodoende het aangekondigde -ontwerp niet aan de orde kon komen: De voorzitter teekende in zijn ope ningswoord den tegenwoordïgen politie* ken toestand als gemoedelijk, terwijl dö regeringspersonen alleszins den indrult geven, z ch zeer behagelrjk te gevoelen Ook a!s men de redevoeringen van thans - vergelijkt met die van de vorige periode dan ademt alles denzelfden geestariftloe* zen geest. Spr. wekt de leden op, zich niet door dezen geest te laten beïnvloeden, doch paraat te blijven voor de moeilijke tijden die aankomende zijn. Voor de Statenverkiezing zullen allei krachten moeten worden ingespannen, en hij hoopt, dat zoowel mannen als vrouwen de twee groote stroomingen in ons volksleven, geloof eenerzijds en re volutie en ongeloof anderzijds goed zul* len onderkennen. Na de jaarverslagen van secretaris - en penningmeester volgde verkiezing v. een bestuurslid, wegens periodieke af treding van den voorzitter. In deze va cature werd bij eerste stemming geko zen de heer A. Warnaar Jr. Met de vorming van een groslijst voor de gemeenteraadsverkiezing kwam men ook spoedig gereed en bestaat deze lijst met inbegnp der 3 aftredende leden, uit 14 namen, waaruit op een volgende ver gadering een definitief aantal moet ge- kozen worden. Nadat dbor den secretaris, mede na mens de andere bestuursleden den voop zitter dank was gezegd voor hetgeen hij in 'de afgeloopen periode voor de vereeniging was geweest, vergoedde de heer A. Warnaar Jr. eenigszins het ge mis van een" onderwerp door een geesfr driftig slotwoord. Spreker wees op de noodzakelijkheid dat de keur van het Chr. politieke leven het persoonlijk geloofsleven moet zijn, - - als we in ons hart gevoelen, dat we God moeten liefhebben boven alles en onzen naaste als onszeivén, dan komen we bij de uiting van dit gevoelen direct in botsing met den geest der wereld. De wereld doet steeds tekort öan Gods eer, en de liberalen en socialisten wil len wel den naaste liefhebben, doch zoe« ken dien dan eerst zelf uit. Voor de doorwerking onzer beginselen is er noodig kracht, doch allereerst rust in ons hart. Wij moeten ook weten wat we willen, te midden van de onrust der wereld. Wijzende op de voorrechten, die we nog bezitten, wekt spr. op tot eenheid en samenwerking en net doen van ieders - plicht. De heer A. Franken ging vervolgens voor in dankzegging, waarna de voor zitter deze góed geslaagde vergaderiog sloot. Een ernstig verkeersongeval had hier gistermiddag plaats. Twee auto's, waarvan de laatste door de eerste gesleept werd, ^kwamen uit de richting Leiden, toen zij ongeveer b\1 het huis van den heer van der Voort achterop werden gereden door een Ford vrachtwagen, gemerkt H 12734, to& behoorende aan de firma G. van Os ea Zn .te Den Haag. Toen laatstgenoemde wagen de beide, andere wilde passeeren, werd het doch tertje van den hger C. G. aangereden en ernstig gewond. Het kind werd naar de St. Bernardua stichting gebracht, waar Dr. Le Grand de eerste hulp verleende. Toen de politie ter plaatse kwam pm proces-verbaal van het gebeurde op te maken, was de bestuurder van de. Ford auto verdwenen. Den Haag werd opgebeld en het bleek dat deze wagen gistermiddag om 3 uur in Den Haag was gestolen. De Haagsche recherche heeft deze zaak verder in handen. Nader vernemen wij, dat het ondei> zoek van de recherche tot nu toe geen resultaat heeft opgeleverd. Enkele ooggetuigen, onder wie een kapitein van het motorcorps te Haarlem, die zich met enkele andere militairen in de gesleepte auto bevond, worden op geroepen. Hedenmorgen is het meisje, dat over reden is, weder tot bewustzijn gekomen,

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2