WGEKSDAG HEME GAILÜD MEI MUZIEK. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 26 OCTOBER 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 23 October, 's av. half acht. „Jeruël", Groenesteeg 1G. Samenk. Onderwerp: „Opname der Gemeente" Dinsdag 26 Oct., 's av. acht uur. „Jerüël", Middelstegracht 3. Samen komst. Spr. de heer v. d. -Horst. Dinsdag 26Donderdag 23 October, Foyer der Stadsgehoorzaal: Bazar voor de Ver. tot Bestr. der T. B. C. Geopend: Dinsdag 35 en 710 uur, Woensdag en Donderdag 25 en 710 uur. Sassenheim. Dinsdag 26 October, 's av. half acht, „Concordia". Jaarver gadering der A. R. Kiesverecniging. Inl. Ds. Boeyinga, over: ,.St. Bernar- dus". Oegstgeest, Dinsdag 26 October, 's av. half acht. Rehoboth Kapel: Zèndings- avonl met lichtbeelden. Spr. de heer J. Dols, Ex-R.-K. priester Voorschoten, Woensdag 27 October, 's av. acht uur, Hotel „Deurloo", Verg. van bet „Groene Kruis". Vrijdag 29 Oct., 's avonds acht uur, ,,'Amicitia", Breestraat 78: Ledenver gadering der A. R. Kiesvereeniging. Sassenheim. Zaterdag 39 October, 's middags drie uur: Jaarl alg. verg van aandeelh. in de N.V. Baartman en Koning, ten kantore der Vennootschap De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 October a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. De 32-jarige arbeider P. A. M. P.. #as de woning van den arbeider de F. binnengedrongen, na eerst het raam te [hebben opengeschoven, blijkbaar met de jedoelino: wraak te oefenen on de vrouw van de F., die van zijn vriendelijkheden niet was gediend. De vrouw vluchtte naar een zolder kamertje, waarop haar zoon den indrin ger tegemoet ging. Onder de bedreiging, ieder te zullen ïeerschieten, die hem nabij kwam, los te hg een schot uit een revolver. De kogel kwam in een muur tereoht, zon der iemand te treffen. P.' nam hierop de vlucht. De politie die inmiddels was gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse en vond P. op het lak van een der aangrenzende wonin gen. De revolver, waarmee hij het se not pad gelost, en waarin zes scherpe par» tronen zaten, werd nog op hem bevon den. H\j had de revolver na het lossen van het schot opnieuw geladen. P. ontkende iemand van het leven te hebben willen berooven, hij had slechts schrik willen aaniagen door te simuleeren, dat hij zichzelf wilde dood schieten. In zijn verbouwereerdheid was het schot afgegaan. Hij werd door de poiitie meegenomea naar het burea-u en in arrest gesteld. ie luitenant H. A. Verkuijl van het 4e reg. inf. alhier, wordt 15 Nov. ge detacheerd bij de Normaalschietschool te 's Gravenhage tot het volgen van een cursus met den mitrailleur '08 en den bij de infanterie in te voeren Vi nkers-mitrailleur. De heer J. J. J. M- Schretler al hier, tot arts bevorderd, is bestemd tot reserve-officier van gezondheid 2e kt bij het reservepersonee 1 van den genees kundigen dienst der landmacht. De senaat der Rijksuniversiteit alhier heeft gisteren zijn gelukwenschen tiangeboden aan Mr. J. F. Enklaar te [Utrecht ter gelegenheid van diens 50 jarig doctoraat in de rechten. BINNENLAND. Het Verdrag met België. Naar „De Tijd" meldt, zal de R.K. fractie der Tweede Kamer op morgen in haar gewone vergadering o.m. bet verdrag met België bespreken. De Glindhorst. Maandagmiddag werd voor 't Ge rechtshof te Amsterdam voortgezet de behandeling van de zaak tegen den oud-directeur van „De Glindhoi'st". Na heropening van de zitting ver kreeg de oud-directeur dadelijk het woord, omdat hij zulks verzocht had. Hij herinnerde eraan, dat in de vorige zitting de procureur-generaal hem vroeg of hij ook meisjes, die aan bed wateren leden, geslagen had. Toen bij daarop bevestigend antwoordde en 2eide,~dat hij de overtuiging had ge kregen, dat deze kwaal, wanneer de patiënt dit wil kan overwonnen wor den, heeft de procureur-generaal hem gevraagd, of die meisjes dan vooraf medisch waren onderzocht. Spr. heeft toen geantwoord: „neen". Doch daar had hij aan toe moeten voegen, dat alle kinderen, wanneer zij op „De Glindhorst kwamen, nauwkeurig door den medicus werden onderzocht en daarbij steeds ook op jbedwateren' werd gelet. Raadsheer Jolles: Dat had ik uit uw verklaring voor de Utrechtsche rechtbank ook begrepen. Hierna verkreeg de procureur-gene raal, Mr. Harinxma thoe SI00ten, het woord tot het houden van zijn requisitoir. Spr. ving aan met de mededeeling, wanneer hij in zijn requistoir zal spre kén over „De Glindhorst", dit zal slaan op de toestanden, zooals zij vroeger waren, doch dIaI sooals zij nu zijn. RECLAME VOOR MEISJES: Meisjes Vesien, aardige seraite dessins mei kunstzijde 3.- 2.50 2.1S Meisjes Pullovers Smaakvolle kleuren, zeer solide gebreid 3.90 3.20 2.40 Kinder Maniels, Prima Praliné in aparts kleuren en modellen 3.75 3.25 2.90 Velonr Kinder Mantels mei aardige bontgarneering 6.50 5.50 5.— Bijpassende Kinder Motsen 2.10 fillerlrefsie Meisjesiiocdjes in fluweei, pluche en laken ISO 1X01.35 Bsrdige Kinderjurkjes van Lalne des Pyrenée's mei zijde beslikt 2.25 2.10 Gummi Meisjes Repen Capes 3.15 3.50 3.25 VOOR JONGENS: flaruige iongenstruien ine! liggende kraag en das Zuiver Wol 2.— 175 1.35 2.50 3.35 4.50 Jongens truipakjes in zeer time kleuren 3.50 3 Blauw Ratlné Jongens jekkers Zware kwaliteit 4.25 3,75 Prima Laken Jongens jekkers Geheel gevoerd 5 50 5— Jongens Overjassen van Prima Ulsteisiol Gelieei gevoerd 6.50 5.50 4.75 Jongens jassen van zware tngoische stol Geheel gevoerd 8.00 J.90 6.90 Caban Schnolcapes me! capuchon. Waterdicht 7.25 6.25 5 .25 Manchester Jongens Schoolpakken Io grijs en aeige Ge Ideale dracht voor uw schoolgaande jongens 9— 8— J.—_ Aardige Jongens Mutsen Lederen bol me! astrakan en pluche rand 2.— 175 1.50 Vervolgen^ zeide hij, dat wat het technische betreft, het vonnis van de Utrechtsche rechtbank, behoudens enkele aanvu n~ gehandhaafd zal kunnen worden. Sm*, zal evenmin als» de rechtbank te Utrecht het sub 4 en het tweede tedeelte van sub 3 ten ten laste gelegde handhaven en wat liet kind v. C. betreft zal hij handha ven het slaan met de zweep, doch niet het duwen met het hoofd tegen de kast. Voor spr. is hoofdzaak het sub 1 ten laste gelegde, n.l. de mishande ling van het meisje S. F. en de weder rechtelijke vrijheidsberooving. Spr. ging vervolgens de verhouding tusjchen den oud-directeur en den gezinsvader v. R, na en zeide, dat z. i, gebleken is, dat v. R. inderdaad onder geschikt was aan uen directeur. De mishandeling (het opsluiten in de cel van het meisje) is dan ook op last van den directeur geschied. Aan het eind van zijn requisitoir eischte de prccureur-gencraal wegens mishandeling met het opzei om licha melijk letsel toe te brengen, subsidalr wederrechtelijke vrijheidsberooving, 14 dagen gevangenisstraf. Tegen de kapiiaalvlnchi. Naar men weet heeft minister De Geer de vorige week in Tweede Kamer medegedeeld, dat een wetsont werp tegen de kapitaalvlucht het de partment van Financiën heeft verla ten. De „Tel." verneemt than9, dat 't in het voornemen ligt, het bewuste wetsontwerp op een zoodanig tijdstip bij de Staten-Generaal in te dienen, dat het in het voorjaar in de Kamers kan worden behandeld, zoodat deze nieuwe belastingwet, overeenkomstig de bedoeling, op 1 Mei 1927 in wer king zou kunnen treden. Invoerrecht op versch vleesch. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de commissie van deskundigen voor de samenstelling van de prijscourant ter berekening van het invoerrecht op versch of gekoeld vleesch in hare vergadering van 23 dezer bedoelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of ge koeld, 100 K.G. f80. Paardenvleesch, versch of gekoeld, 100 K.G. f 45. Gedurende de. maand November '26 zal mitsdien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten be dragen 10 pet. van de hiervoor vermei de waarden. Onderscheiding. De heer L. A. van Andel, leeraar aan een Chr. H.B.S te Amsterdam, is door H.M. de Koningin benoemd tot Ridder eerste klasse in de Huisorde van Oranje, na beëindiging der lessen aan Prinses Juliana gegeven, in de Duitsche taal en letterkunde. Groen van Prlnsterer-Verenniging. Door het bestuur der Groen van Prin s terer-Vereen iglng is aan de besturen der A.R. Kiesvereenigingen het volgen de schrijven gezonden: Door verschillende artikelen in onze Antirevolutionaire bladen, zoomede door verschillende berichten is u be kend gemaakt het bestaan onzer ver- eeniging. De bedoeling der Groen van Prinsterer-Vereeniging is mettertijd aan de A.R. arbeiders in den Z.O. hoek van Drente een stukje grond te geven en hen zoo in staat te stellen, door nijveren arbeid zich een betere toe komst te verzekeren. Door Zijn Excel lentie Oud-Minister H. Colijn en door vooraanstaande mannen in onze partij werd ons steun toegezegd. Zal evenwel onze arbeid slagen, daij is een goed georganiseerde actie noodzakelijk en zullen overal plaatselijke comité's moe ten worden opgericht. Enkële warm voelende broeders gaven eigener bewe ging ons reeds te kennen bereid te zijn in dezen medewerking te verleenen. Waar wij bier den arbeid op sociaal terrein naar A.R. beginsel mecnen op te zetten, rekenen wij niet te vergeefs een beroep op uw steun te doen. Onze mensellen moéten geholpen wor den. En ze zijn ook waard geholpen te worden, claar zij 't A.R. beginsel trouw blijven. Wij hopen dat onz© secretaris uit alte plaatsen van ons land brieven ontvangt, waarin de bereidverklaring tot het vormen van plaatselijke comi té's tot Uiting komt. Wij kunnen dan nader met u correspondeeren over de al of niet wenschelijkheid van het on zerzijds te laten optreden van een spre ker mot lichtbeelden, die werkelijk een interessant beeld van de veentoestan- den zullen geven. Naar men weet, Vrordt het bestuur der Groen van Prinsterer-Vereeniging gevórmd door de lieeren O. Norbruis, Burgemeester van Schoonebeek, Voor zitter; Ds. J. A. Verhoog, Geref. Pre dikant te Klazienaveen. Secretaris; J. Gortèr Kzn. Wefh. der gem. Eraraen, .te Nieuw Amsterdam, Pen-ningm., Post rekening 7179; J. de Bruyn, Hoofd der Christ. U.L.O. School te Klazienaveen, Assessor; E. ten Napel, lid van den Ge meenteraad van Emmen-te Klaziena veen, J. Wanders; lid van den Gemeen teraad van Emmen te Nw.-Amsterdam BUITENLAND. STABILISATIE VAN DEN BELGISCHEN FRANC. Invoering yan de „Belga". Naar uit de best© bron vernomen wordt, zal1 de stabilisatiekoers 174.31 zijn. berekend naar de dollarwaarde. Met betrekking tot de statuten van de Nationale Bank zal men o.a. een goud- of gouddevisen-dekking van 40 pet. voorschrijven. De Directie-Commissie van de Bank zal bestaan uit den gouverneur, den vice-gouverneur en twee directeuren. De Raad van regenten zal bestaan uit 9 leden, gekozen- uit vooraanstaande persoonlijkheden van handel, industrie en financiën. Verklaringen van Francqui. Minister Francqui is gisteren ter beurse verschenen en heeft daar on der greote belangstelling enkele ver klaringen afgelegd over de monetaire' reorganisatie. Hij zeide o.m. dat de regeering voor twee keuzen gesteld stond: ot invoering van een eigen goudmunt overeenkprjiendei met ster ling ot dollar, of invoering yan'n eigen die in francs gesloten zijn, en alle goudmunt, de ,,Delga". De regeering heeft het laatste gekozen, omdat dit voor een klein land als België het meest verkieslijk is (levendig© toejui- ehingen). Het goudgewicht ider „belga" zal precies 0.209.all gram bedragen en op deze basis zal 'de dollar 7.20 ent het pond! indien dit op pari staat, 35 „belga's" waard zijn (De Belga is dus ruim 34 ct. Red.) Franqui voegde hieraan toe, dat de „belga" niets aan de waarde van den franc at zal doen. Alle contracten, diei 'n francs gesloten zijn, en allei prijzen in francs luidende zullen mor- f en zijn, wat ze gisteren waren. Hetr- aaldelijk werd ae uiteenzetting van Franqui door applaus onderbroken en de beurs reageerde giunstig op zijn Nadere bijzonderheden. Uit Brussel worden nog de volgen de bijzonderheden gemeld: De inflatie, die zich weerspiegelt! in de schula van 6700 millioen van den staat aan de Banaue Nationale, zaï teruggebracht women tot 2 milliard. Een reening van 500 millioen goudfr. zal Zaterdag te Londen worden uit- f©geven door drie der grootste ban en der wereld. Deze leaning geeft een netto opbrengst van 450 milli oen, die aan do Nat- Ranki worden afgedragen. De gouddekking der bankbiljetten zal veel groo-ter zijn dan 50 pet. en bovendien zal de bank over ruime mid delen beschikken om den export tel begunstigen en den franc te vetfetef- -digen. De franc blijft gewoon franc, het •eenige verschil is, dat hij nu gestabi liseerd en gegarandeerd is. Er ont breekt echter iets, dat tegenover het buitenland het verschil aangeeft tus- schen gisteren en vandaag. Daarom is besloten een vijfvoud van den franc in te voeren met den naam van „Bel- Vijf francs zullen zoodoende te allen tijde inwisselbaar zijn tegen 1 Belga en omgekeerd. HET BRITSCHE MÏJNCONFLICT. De Tmgerhuisdebatten. Het debat in het Lagerhuis over de veibenging der noodbevoegdheden werd gisteren geopend door het lid der arbeiderspartij Clynes, daar Mac Donald afwezig was. Clynes betreurde het, dat er geen aanwijzingen zijn, dat de regeering met betrekking tot de kolenstaking iets zal ondernemen. In vele kringen zijn er teekenen, dat men bereid is om tot elkander te naderen, en zich inschik kelijk te betoonen. Volgens zijn mee ning biedt de lange duur van het ge schil buitengewone kansen om het ge schil door een overeenkomst te rege len, inpiaats van door een regeling, waarvan woelingen zonder eind en een ramp kunnen, worden verwacht-. De regeering heeft de macht om zich zoowel tot de mijneigenaars alsi de mijnwerkers te wenden en ieder der partijen op hun plichten tegenover dei gemeenschap te wijzen. Lloyd George de leider der li beralen, herinnerde aan da raming, dat déze greote worsiehng reeds 4óo millioen pd. st. aan de overbelaste en geplaagde gemeenschap heeft gekost, is het niet tijd, vroeg hij, dat er door de regeering iets gedaan wordt om aan dezen staat van zaken, een ».iind te maken. Hij verklaarde, dat de regeenng geen blijk heeft gegeven van vinding rijkheid ot onpartijdigheid. Zij 'heeft gehoorzaamd aan hetgeen de mijneige naars, die weigerden te onderhande len, hebben gedicteerd. De vrede zal dcor een zuivere nederlaag van de mijnwerkers niet verkregen kunnen worden. Baldvyin, de eerste minister, ver wees naar de verschillende aanbiedin gen, die de regeering heeft gedaan en door de leiders aer mijnwerkers verworpen zijn. Volgens zijn meening zou na zco vele mislukkingen niets meer nadeel kunnen berokkenen dan weer opnieuw onderhandelingen te be ginnen, waar men ziet, dat er geen kans op eenige regeling is. Op dit oogenblik kan er volgens zijn oordeel geen hoop op een regeling zijn, in dien het vraagstuk van den arbeidstijd niet wordt overwogen met het vooruit zicht dat deze in verschillende clee- len van het land wordt aanvaard. Onze voorstellen .zijn verworpen, zei de premier, De regeeimg heeft geen verdere voorstellen te do-en. Het staat niet aan de regeer in g om de strijden de partjien te advise-eren, he© zij een zaak. die is en moet blijven een indus trieel geschil van de eerste grootte, moeten regelen. KORTE BERICHTEN. Kenworthy, die van de liberale naar de labour-partij is overgegaan heeft een beroep op Lloyd George gedaan om zijn voorbeeld te volgen. Tusschen den burgemeester van Praag en de TsjecJio-SLowakische ie» geering is een conflict ontstaan oven een door eerstgenoemd en gepubliceerd manifest tegen de Duitschers. De Communistische fractie in den Duitschen Rijksdag heeft een wets ontwerp ingediend inzake de verban ning v^n alle voorma!ige Duitsche von sten uit het Rijk. De Zwitsersche regeering spreekt een gerucht tegen als zou de Bonds- regeering keizer Wilhelm hebben toe gestaan, zich als burger in Zwitser- Tand te vestigen. Niet slechts Cook, ook Herbert •Smith, de voorzitter van het nüjnwer- kersverbond is gisteren door het ver bod van spreken van Joynson Hicks: getroffen. Bij de aardbeving in den Kauka- sus zijn 350 menschen gedood en 400, gewond. Men haalt nog steeds slacht offers onder de puinhoopen uit. Er dreigt een staking in de Rijn vaart. De onderhandelingen tot het bij leggen van den opstand in Nicaragua zijn mislukt. verkamp van De Wijk. Mei. A. M Streng van Frankrük. Mej. J. Stegeman echtg. van K. Dekkers van Apeldoorn. Mej. G. A. Beijk van Leiden. Mei. G Ketellapper van Kollummerland J. N. van der Geest, van Alkemade. Mej. Tl. M. van Veen, van Leiden. Mej. A-. Elfert van Hazerswoude. ,W. Uittenboogaard v. RECLAiviii, Schrijnende Handen na de Wasch verzacht en geneest men spoedig met Doos 30-60-90 ct, PUROL UIT BE OMGEVING. ALPEEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Bevallen: J. Verschuur, geb. Huisman, z. M. van Wijk, geb. van Leeuwen, z. M. v. d. Wel geb. Schellingerhout, d. G. van Schaik, geb. Rietveld, z. G. Bevuijen, geb. v. d. Hasselkamp, z. A. H. de Bruin, geb. Lok, d. I. v. d. Bijl, geb. van Soest, z D. van Elswijk geb. van 't Woud, a P. Vrolijk, geb. de Vrede, d. J. Wl van Leeuwen, geb. Kroon, d. Overleden: A. van Oossanen, echtg van N. Stapper, 48 jaar. Gehuwd: A. van Harskamp; jm. 2d j. en J. van Es, jm. 25 jaar. Gevestigd: Mej. J. Zwep, van Woubrmura. (X Ha Vetrokken: Mej. H. M. van der Voorn, naar Ka- merik. J. G. Bejjsenen naar Valburg. Mej. S. G. Neuman naar Soest. Mej. u Bron naar Wassenaar. A. Roodzant naar Velsen. T. Nauta naar Den Helder. J. G Hogervorstnaar Hazerswoude. Mej. G. van Egmond naar Alkmaar. A. van 't Hoff naar Woerden. C. Horstman naar Oostzaan. H. Bogaards naar Harme'.eh. Mej. M. G. van der Pauw naar Kameriih B. Rinsma naar Abcoude en Baambrug ge. Arie Tuinenbürg naar Schoten. A Rhilippo naar Waddinxveen. j - BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Dirk,; z.v. W. J. Zaal en A. v. d. Langemaaf. Wilhelmus I'Tanciseus,z.v. C. v. Wijk en M. Mastop. Jan i'eunis, z.v. A. van Gelder en G. Romejjn. jauuevjo Corne lia, d.v. M. Stapper en M. Verm.enlen. Ingekomen van: Stompwijk, G. B. andhorst. Zoeterwou- de, J. van Tol. landarbeider. Leiden, A. van de Ruit. G-essendam, Wed. G. J. van Dijk en kinderen. Uithoorn, L. A Kwanten, re.z ger. Wageniiigen, J, Ttu Joosten, typiste. Vertrokken naar: Rotterdam, M. Boom, dienstbode. Rot terdam, J. C. Boom, dienstbode. Rot terdam, P. R. den Boer, Pastoor. Rot terdam, T. Tnrkenburg, Gouda, Wet. L. van der Leer, huishoudster. Nieuw koop, K. Sannes, smid. Wormerveer, J. Stolwijk, dienstbode. Zoeterwoude, A. M. Stolv.'ijk. Oudewater, W. J. Stol berg, dienstbode. HAZERSWOUDE. Burgerlijke stand. Overleden: li poortman, echtg. van J. Roos, 72 jr Op uitneodiging van het locaai- Comité „Een schooi met den Bijbel", trad' Donderdagavond in de Ned. Herv. berk voor een niet groot, maar aandachtig Eehoor op ,de Wel Eerw. heer Ds. J. Pierson van De Bildt, tot het hou den van een 'Unierede. Spr. behandelde zijn rede in verband met Joh. 4:37- en 38. en toonde daarbij met welsprekende feiten aan, dat clo Unie nog reden heeft van bestaan. Hij wees daarbij op het verleden enhet heden van de school met den f»jbel. wekte op tot ootmoed en dankbaarheid- maar wees ook op het noodzakelijkheid gevoel van verantwoordelijkheid. Jammer, dat niet meerderen opgeko men waren om dit ernstig en waarschu wend woord te beluisteren. Dóór het gemeentebestuur wordt in de Roemer een proef genomen met het leggen van een goudalitedek voor' de wegen. De werkzaamheden hiervan worden door gemeentewerklieden verricht, ten wijl door stearinekaarsenfabriek- te Gouda, die de materialen, hiervoor be- noodigd levert, de eerste dagen een op zichter ter beschikking werd gesteld om het personeel met de verwerking daar van op de hoogte te stellen. Bij het verrichten van dit werk ont staat geen belemmering van het ver keer, daar het dek in twee gedeelten ga maakt wordt en zeer spoedig na het ge reed komen voor de passage in gebruik, kan worden genomen. De vergaderingen van de Chr. J., V. „Eere zij God" zijn weder aangevan gen en worden gehouden des Zaterdags avonds te 7, uur in het lokaal „Salva- tori". Tot leden van het bestuur werden ga kozen D. Matze Az., voorzitter; P. van der steen, 2de voorzitter; Joh. de Kort; secretaris; C. Oppelaar, penningmees ter en J. Kroon, bibliothecaris. Woensdag a.s., des avonds te 7 uur, hoopt in het lokaal Salvatori voor da vereenigjng op te treden de Wel Eerw heer Ds. Remme van Amsterdam tot het houden van een lezing over „Liefde koorden". Donderdag a.s., des avonds 7.3a uur, hoopt in de Geref. kerk voor ds J. V. op Geref. Grondslag „Filadelfia" op te treden de Wel Eerw. heer Ds. K, Schilder van Oegstgeest, met het on derwerp: „Maria, ons tón voorbeeld". De toegang is vrij. - Gisteren geraakte een vrachtauto van den heer L. van den Rgndjjk in da Bent te water. Door de firma Dekker alhier werd alles weer op het droge gebracht Per- üoonlijke ongelukken hadden niet plaats alleen eenige materieele schade. EATWIJH AAN ZEE. Haringafslag van 25 October 192Ö- Aanvoer 2 partijen. Prijzen per kantje 300 kantjes V.H. (Zuid) f 17,20f 18,30 70 kantjes Volle haring (Engelsche wal) f 18,80, 300 kantjes steurharing f 14— 13,10, 20 kantjes IJle haring (Pekel), f 1630ij. ,1 KOUDEKERK. De raad dezer gemeente zal v^v gaderen donderdag a.s., des mor gens te 9.30 uur. 1 Onderwerpen ter behandeling: i 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingen 3. Vaststelling begrootingen Burger lijk Armbestuur en Burgerlijk Wees- en Armhuis en raming Waterleidingbedrijf 4. Vaststelling gemeentebegrooting, dienst 1927. 5. Comptabele besluiten. 6. Verbreeding weg bn Vredeslusk 7. In gebruik geving schoollokaal voor verschillende doeleinden. 8. Verbreeding brug bij GnephoeK. Door den commissaris der Konin gin in deze provincie zijn met ingang van 1 Jan. 1927 tot Zetters benoemd de heeren D. Dorrepaal en Ant. v. Eg- mond. Het 5-jarig mootja- Tan den land

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2