I I In Geboorte-, Verlovings- en Huwelijks-Circulaires hebben wij een uitgebreide sorteering, uit mooie artistieke letter gezet. Denkt U bij I gelegenheid s.v.p. aan onze Drukkerij? Een briefkaartje of een telefoontje, en wij zijn J 11 onmiddellijk bij U. Drukkerij NIEUWE LEIDSCHE COURANT. I Van Eemnes tot Huizen een Watervlak. De Gooische ZomcrlLadu io Hui zen was tegen het beuken der zee, die door den storm een abnormaal oogen waterstand bereikte, niet bestand en bezweek over een lengte van raim 20& M. Een groote uitgestrektheid van het land werd overstroomd- Tüi opvolger van den generaal- Dr. Maasland, chirurg van het R-K. overste Von Seeekt is benoemd, Ziekenhuis te 's-Gravenhage, vierda genera&l-luitenant Heye- ziin ambtsjubileum. Op de reede van Nieuwediep, beeft een demonstratie plaats gevonden met een nieuw type reddingboot, gebouwd naar het Fleming-patent en behoorende aan den Rctterdamscben Lloyd. Deze reddingboot wordt niet met riemen, maar door middel var. in de boot aangebrachte hendels voortbewogen. Wij geven hierbij een foto van de reddingboot, die met 52 personen is bemand. Gelijktijdig mot de viering van het 75-jarig bestaan van het Bisschoppelijk College te Roermond, werden de nieuwe gebouwen door Mgr. Schrijnen ingezegend Ter gelegenheid van zün 60en verjaardag werd dr. J. D. Bierens de Haan te Aerdenhout, door een comité, dat zich voor dit doel had gevormd, gehuldigd. Op onze foto ziet men ziftend v.l.n.r.: prof. H. Y. Groenewegen, prof. dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, mevr. dr. Bierens de Haan, dr. J. D. Bierens de Haan, mevr. v. d. Bergh van Eysinga, prof. mr. dr. Leo Polak en J. S. Bartstra. Te Breugel bü Eindhoven, de gehoor teplaats van Pieter Breughel, is een ge denksteen te zijner nagedachtenis onthuld. Te Roermond werd het 75-jarig bestaan herdacht van het Bisschoppelijk College. Dit feit werd feestelijk herdacht en vond o.a. een receptie plaats, terwijl ook een feestdiner werd gehouden. Wij geven hier bij een foto van een deel van den tafel van het diner, waar in het midden Mgr. Schrijnen is gezeten, terwijl links van hem min. Waszink en rechts de Comm. der Koningin Baron v. Hövell tot "Wes- terflier hebben plaats genomen. Op de Maas te Rotterdam werd de ren sleepboot „Denemarken" door de van bij het bergingswerk, de stalen trossen door den dniker is vastgemaakt, worden kraan bevestigd. door bet stoomschip „Larenberg" overva- der Tak's Berging Mij- gelicht. Een kijkje waarmede de „Denemarken" onder water aan de geweldige stalen katrol van de

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7