NIEUWE LEID5CHE COURANT VAN DONDERDAG 21 OCTOBER 1926 Na het zingen van Psalm 150:1 sprak de voorzitter, de heer M. B. Schroder, een Kort openingswoord, waarin met dank aan God de genoten zegeningen van het afgeloopen tridperk werden her dacht, tevens opwekkende, om in den nieuwen jaarkring al het mogelijke te doen, om den naam van het corps hoog te houden. De secretaris, J. A. Kondjjs, bracht hierna het jaarverslag uit, en las de notulen der vorige jaarvergadering en extra ledenvergadering, laatstgenoem de wegens het vertrek van den vorigen voorzitter naai' Wiftingarwaard. De heeren J. Guldemond en J. Bouw meester, welke de boeken en bescheiden van den Penningmeester hadden gecon troleerd, meldden, dat de ontvangsten ruim f 8o<a de uitgaven bijna f 700 hadden bedragen, zoodat er, een batig saldo was van ruim f115. Zij brachten een woord van dank aan den penningmeester voor zjjn keurig nette boekhouding. Onder hartelijke woorden bood daar na de voorzitter aan den directeur, den heer van Velzen, die zich zooveel moei te en opoffering met liefde voor „De ftarpe Davids" heeft getroost, als blijk van waardeering een enveloppe met in- •- houd aan, welke door den directeur met eenige dankbare woorden werd- aan vaard. Na breedvoerige bespreking werd aan genomen dit jaar enkel aan een Natio naal concours deel te nemen. Aangezien de gewone vergaderplaats ,»De Gemeentewoning" hoog in de be lasting werd aangeslagen, omdat „De Harpe Davids" daar 1 maal per jaar een uitvoering gaf tegen betaling van entree, werd Bes.oten voor proef in Jan. 1927 D. V. een uitvoering te geven in het café „Het wapen van Noordwijker- hout", onder deze voorwaarde, dat er ook dien avond niets ander dan alconol vrije dranken geschonken zullen worden. Tevens zpu dit (pn goede komen aan de plaatsruimte, waar èn voor het corps, èn voor het publiek de Gemeentewoning te klein is. Bij de verkiezing van bestuursleden werd de voorzitter met 25, T. Bouwmees ter met 22 en D. v. d. Tang met 20 van de 27 stemmen herkozen. De eere-voorzitter, Ds. P. Hofstede, wenscht daarna het corps geluk met de herdenking van zijn 11 - jarig bestaan met de herkiezing v. d. voorzitter en de andere bestuursleden. Spr. zegt, dat hij nu 5 jaren met „De Harp" heeft mede geleefd, dat hij enkele ouderen heeft zien gaan, doch meerdere jongeren heeft zien komen en stelt nu de vraag, of leder der leden in dezen tijd nu ook nader is gekomen tot het doel, n.l. om door handel en wandel blijk te geven lid te zijn eener Christelijke vereeni- ging. Dat ook in het 12de vereenigings jaar daarna gestreefd moge worden, op aat het „De Harpe Davids" wel ga De voorzitter dankt den eere-voorz met eenige welgekozen woorden voor zijn goede wenschen. Verschillende belangen en wenschen het huishoudelijk leven van het korps rakende, deed de leden nog geruimen tijd gezellig bijeen zijn. waarna de voor zitter op de gebruikelijke wijze deze ne jaarvergadering sioot. Een uit school komende kleine jongen van den heer J. v. D. kwam gis termiddag voor café „Het Wapen van Noordwijkerhout" onder een luxe auto. Hoewel zijn kleederen tameljjk geha vend waren, scheen de kleine er goed afgekomen te zijn, uitwendig letsel was er niet te bespeuren. Door den Keuringsdienst van Wa ren te Leiden zijn over het tijdvak van 2 Januari t.m. 30 Sept. 1926, 84 arti kelen aan het laboratorium en 2069 ter plaatse onderzocht, terwijl er 18 zjjn afgekeurd, n.l. 1 geconserveerde groen ten, 2 tarwe- en roggemeel, 1 rijst en gort, j diverse meelsoorten, 5 gedroog de vrachten, 1 cacao, 1 stroop, honing of snoepgoed, 2 peper, 1 saffraan en 1 azijn. NOORD WIJS AAN ZEE. Chr. Besturenbond. Bovengenoemde bond hield Dinsdag avond een openbare vergadering in het vereenigingsgebouw aan de Hoofdstr. alhier. Een tweeta'. sprekers en de Chr. zangvereeniging „Advendo" vulden den avond. De voorzitter van den Besturenb., de heer D. van der Niet, verzocht de aan wezigen te zingen Psalm 68:10, las voor Prediker 3 en, ging voor in gebed Allereerst werden in het openings woord de twee afgevaardigden van het Chr. Nat. Vakverbond en de Chr. Zang vereeniging welkom geheeten en den di recteur, den heer Jac. Smit en tenslotte alle aanwezigen^ met een woord van dank voor de flinke opkomst. Eerst zong de zangvereeniging „Bede voor het Vaderland", daarna verkreeg de heer A. v. d. Heiden, voorz. Ned. Chr. Houtbew. Bond het woord, om te spreken over het onderwerp: „Met ver meuwde kracht voorwaarts". Velen zullen het wonderlijk vinden, aldus spr., dat het Chr. Nat. Vakverbond nu twee jaren aaneen met eenzelfde londerwerp komt of bijna hetzelfde. Spr. zette breedvoerig uiteen,' wat het 0. N. V. is. Na de hoogtepunten van het verbond genoemd te hebben, wat betreft het le dental, wijst spr. er op, dat de Chr. (arbeiders werkzaam moeten zijn op ter reinen, waar de Kerk geen roeping heeft Jfaar toch heeft de Kerk tegenover de Chr. arbeiders een taak. Aan alle predikers is een circulaire gezonden, om op j.l. Zondag den ar beid, welken hetC.N.V. deze 14 dagen verricht, in de gebeden op te dragen Na nog eens te hebben opgewekt met vernieuwde kracht voorwaarts te gaan, eindigde deze spr. zijn rede. De zangvereeniging zong daarna zeer verdienstelijk „Jubilate Amen". Hierna sprak de heer J. A. Schaafsma Secretaris v. d. Ned. Bouwvakarb. Bond RECLAME. Uw Zenuwen komen tot rust en worden gesterkt door Mijnhardt's Zenuwlabletten Glazen Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten. Deze had tot onderwerp: „Niemand kan gemist worden". Spr. tracht door verschillende cijfers duidelijk te maken, den toestand van het •C. N. V„ om dan met kracht zijn on derwerp te verdedigen, aantoonend, dat niemand, ook plaatselijk niet, gemist kan worden. In Noordwijk zijn er ook velen nog niet georganiseerd, dus is ook hier voor het bestuur nog veel werk. Ook deze spr. doet een krachtige op roep tot de Chr. .arbeiders tot eenheid en saamhcorigheiü. Beiden sprekers werd applaus toe gebracht. De zangvereen. zong nog „He meihuis". De voorzitter daukte de beide spre kers, en bracht welverdienden dank aan den directeur met zijn zangvereen voor de sehoone liederen. De heer v. d. Heiden sloot deze bij eenkomst met dankzegging. OEusratiËS'/. Burgerlijke stand. Geboren: Johan na Cornelia, d.v. J. A. Slewe en C. J. Vinkesteyn. Hendrika, d.v. J. Barn- Itporn en H. v. Duyvenvoorde. Theo dora, d.v. Th. H. Neijs en S. Vernij. Ondertrouwd: P. v» Rijn, 24 jaar te Sassenheim en A. P. v. d. Meer, 26 j. J. D. v. Delft, 29 j. te Rijnsburg en A. C. v. Klaveren, 26 jaar. Gehuwd: D. v. d. Luit, 25 j. en E. Binnendijk, 21 j. L. Zonderop, 31 j. te Leiden en C. H, Koolhaas, 23 j. Overleden: W. v. Rijn, 87 j„ wedr. van G. S. Peter. J. C. Rietmeyer, 56 j. J. E. A. Buckmann, 83 j„ w'eo.van J. .D. E. Schmelte. H. Hoekstra, 69 j., wed. van J. Koopmans, eerder wed. van L. Wagenaar. J. G. J. v. d. Kley, 18 j. te Endegeest. Door Dr. Simon Thomas is een adres ter teekening aangeboden aan de bewoners van de De Kempenaerstraat, om te komen tot beter electrisch licht, daar dit nogal te wenschen overlaat, wat een gevolg schijnt te zijn van over belasting van. den hoofdkabel. Het adres zal worden aangeboden aan de Leidsche Lichtfabrieken. Wederom zijn verschillende Leer plichtwet-overtredingen geconstateerd Op zichzelf reeds strafbaar, is het bo vendien te betreuren, dat ouders zoo vaak huu kinderen het ondersvijs laten verzuimen, waar ze het toch zoo noodig hebben. De melkboer De Groot had Dins dagmorgen een schadepost. Ter hoogte van den drogist Kwant in de De Kempenaerstraat, schrok zijn paard en maakte zoo'n zijsprong, dat de wagen dsvars over den weg kwam te liggen en de melkbussen over den weg rolden. Een gedeelte der melk ging verloren. Ook het slagersvak is geen rozen geur en maneschijn. Dit ondervond de slagersknecht van de firma van der G. Hij had bij mej. v. d. H., geb. W. aan den Leidersveg een bedrag te innen, wat nu niet bepaald in den smaak viel bij zijn cliënte. Op een gegeven oogenblik greep „me vrouw" hem bij de keel en lagen beiden over den grond te rollen, tot groot vermaak der aldaar werkzaam zijnde arbeiders. De slagersknecht, een pootige jonge man, de beleefdheid tegenover dames inacht nemend, liét zich gewillig be werken. Einde van het drama was: een betaal de tekening. Dinsdagavond liep een 8-jarig ventje ter hoogte van Hoogeveen plot seling voor een auto met het gevolg dat hij er geheel onder kwam. Het liep echter gced af, want het ven tje liep huilend weg. RIJNSBURG, Burgerlijke stand. Geboren: Trijn tje, d.v. C. de Mooij en J. A. Groene- veld. Lijsbertus, z.v. G. van Duijn en E. Keelewoudt. Gerrit Cornelis, z.v. J. Kromhout en E. Zandbergen. Catha- rina, d.v. G. Ravensbergen en N. de Leeuw, Frederik, z.v. J. van Delft en A. van den Eijckel. Samuel, z.v. S* van der Meij en W. de Best. Getrouwd: S. de Mooij, j™. 26 j. en Chr. J. Glasbergen, jd. 26 j. Th. de Mooij, 46 j. en J. Riethoven, 37 j. Ondertrouwd: J. D. van Delft, jm. 29 j. en A. C. van Klaveren, jd. 26 i Jan van Egmond, jm. 28 ja en U. Bouwman, jd. 27 j. Overleden: Kaatje van Werkhoven, 88 j„ wed. van K. van der Meij. Maria Bontenboom, 60 j„ geh. met H. de Koning. Een goede vraag met finke prij zen, vooral voor ie kwaL bloemen. De laatste Dahlia's gaan van f 2,405,20 Trosgrysanthen van den kouden grond 1728 cent, Hierbij is niet veel, dat op den naam goede kwaliteit aanspraak kan maken. Uit de kassen zijn ze zeer goed en gaan graag weg tegen prijzen van 3556. Eenbloemige varieeren van 1014. Pompoenen brengen van 440— 70 cent op. SA88ENHEIK. Burgerlijke stand. Geboren: Cor nelia Theodora Maria, d.v. W. Kerk hoven en M. C. Witteman. Hendrik Ge rard, z.v. W. Buijn en M. Mt Troost. Adrianus, z.v. A. A. Knegt en M. Schra ma. Cornelis Clementius, z.v. G, Zand bergen en M. J. van Wel. Overladen: Johanna Neelis, 86 jaar, wed. van P. Rotteveel. Cornelia Verde- gaal, 65 jaar, echtg. van P. Rotteveel. Jan Thijs, 71 j., wed. van A. Alting. Antonius Johannes Engelbertus Ton- jiaer, 36 j„ ongeh. Ondertrouwd: Petrus Nicolaas van Rijn, 24 j. en Alida Francises van der Jleer, 26 jaar. Gevestigd: P. Bij en gezin, Hoofdstraat 163 e, Leiden. W. Treup, Hoofdstraat 80 van Wormerveer. E. de Boer, Rusthofflaan 13, van Voorhout. P. Buitenom, Zui derstraat 27, van Oegstgeest. Mej. A. Spring in 't Veld, Hoofdstraat 124, v. Nieuwveen. H. M. Bisschops, Kastan jelaan 11, van Voorhout. Vertrokken: Mej. C. A. Waasdorp, van Hoofd straat 30a, naai- Boxmeer. A. J. de Lig- ny, van Hoofdstraat 80, naar Knollen dam. Mej. A. G. Overvliei, van Tjjloos- straat 15, naar Heemstede. Mej. E. Kruithof, van Hoofdstraat 44, naar Lei den. P. G. M. Gouverneur, van Hoofd straat 30, naar Ned. Oost Indië. -Mej. G. C. Bosnia van Keerweerlaan 3, naar Haarlem. A. H. van Polanen, van Hoofd straat 139, naar Leiden. Mej. A. A. E ten Eoscli, van Weltevreden 12, naar Haarlem. G. W; vail Gonzen, van Klin kenberg 13, naar Woubrugge. J. Ie Clercq en gezin, van Hoofdstraat 66, naar Amersioort. GEMENGD NIEUWS. Wonderlijke redding. De schipper van den te -.Veisen binnen gekomen stoömcrëiler „Pe.iKaanIJm 192, is op wonderlijke wijze aan den dood ontsnapt. Toen het schip op dei Noordzee visschende was, werd de schipper door een stortzee overboord geslagen. Het was stormweer en de bemanning kon niets uitrichten. Geluk kig was men juist bezig het net in te halen. De schipper wist dit te grij pen en kon zoo weer aan boord ge trokken worden. S.pir it us vergiftiging. ïn een ernstigen toestand is in een schuur te Zevenhoven gevonden een onbeken de zwerver. Het bleek, dal'i dei man aan spiritus vergiftiging leed; hij had dien dag twee flesschen opgedronken, een derde, volle flesch werd'nog op hem' bevonden. Onder broeftjes. Twee jon gens van; den arbeider M. te Valte, kregen in huis twist, welke zoo hoog] liep, dat de 10-jarige. Hendrik een scherp broodmes greep en zijn twee jaar ouder broertje er een groot© sne de mee toebracht; zoodat ver schillend-a spieren werden doorgesneden. Tien, in plaats van vier j aar. Het Gerechtshof te 's-Gravenhaga heeft heden uitspraak gedaan in da zaak tegen den bootwerker J. L. Oors, uit Rotterdam, gedetineerd, die dooi de rechtbank aldaar wegens doodslag was veroordeeld tot vier jaar gevan genisstraf. Deze verdachte heeft, naar men zich zal. herinneren, zijn vrouw, die gescheiden 'van hem leefde, bijeen twist in een perceel aan de Rosesiraat, waar zij bij familie haar intrek had ge nomen, zoodanig met een scheermes gewond, dat zij korten tijd daarna over leed. Het Hot heeft, het vonnis van' da rechtbank bevestigd, behoudens ten aanzien van de aan verd. op gelegd a gevangenisstraf. Deze werd door bet Hof verzwaard tot tien jaar. De pro cureur-generaal had eveneens gevange nisstraf van tien jaar geëischt. Door de afsluitboomen. Op den Rijksweg RoermondSittard nabij Echt is een" auto door de afsluit beo mén van den overweg giereden, toen juist de trein op komst was. De overwegwaachter zag nog kans, het signaal op onveilig te zetten, waar door de trein, komende uit Roermond, zijn vaart eenigszins kon verminderen. De auto bleet op den spoorweg staan. De chauffeur W. zag aanstonds het gevaarlijke van den -toestand in en waarschuwde de inzittenden, een dame met twee kinderen, juisc hadden deze de auto veriaten, ftoen de auto door den trein werd gegrepen en een 30 M. werd meegesieurd. Het is te danken aan het optreden van den chauffeur en den oiverwegwacliter, dat er geen persoonlijke ongelukken hebben piaats gehad. Het ongeluk gebeurde doordat aan den anderen kant van den overweg een auto met verblindend jicht stond, waardoor de chauffeur verblind werd en de boo men - vah den overweg niet bemerkt had'. Mi sh an de ling. Ineen loge- ment in de Stokstraat te Maastncnt, waar beiden verblijf hielden, heeft ze kere L. zijn vrouw met vitriool gewor pen. De vrouw is met brandwonden Oivpr-het geheel e. ijebaam naar het ge sticht Caivariënberg overgebracht. Lijk opgehaald. Men meldt uit Enschedé: Door de recherche te Den Haagi werd telefonisch aan de politie te En schedé kennis gegeven, dat te 's-Gra- venhage het lijk van een man was opgenaaid, die naar ide op het lijk gevonden papieren zekere f. uit En schedé moest zijn, terwijl daarbij het verzoek werd gedaan om de familie T. daarmee in Kennis te stellen. JJii geschiedde en bracht heel wat con sternatie in liet gezin teweeg, totdat teen inmiddels tnuis 'gekomen zoon zulks voor .onrüogëlijk verklaarde, aan gezien hij zijn vader dienzeifden dag1 in levenden lijve aan het werk had gezien, Dit bleek juist te zijn, met welk feit de Haagsche rechercne in kennis werd gesteld, die iemand zond met het por tret van den drenkeling. Een onder zoek naai- de identiteit er van is. inge steld. Een dronken fietsrijder. - Dinsdagavond heeft in het Westeinda hoek Assendelftstraat te Den Haag een aanrijding plaats gehad tusschen •een wielrijder en een vrachtauto. De wielrijder, kwam onder de auto terecht en brak het linkerbeen. De man zou onder drankinvloed ven keeren, weshalve de politie proces-ver baal tegen hem heeft opgemaakt ter zake van het onder drankinvloed in gevaar bitengen der openbare veilig heid. Mishandeling. Gisteravond heeft een tweè-émtwintijriarig meisje in. haar woning aan den Goudschen Rij weg te Rotterdam, twist gekregen met haar verloofde, met wien ze reeds se dert geruimen tijd op gespannen voet stond. De ruzie liep zoo hoog, dat hij haar met een mes in den rug stak, waarna zij bewusteloos ineenzakte. Na dat ze in een apotheek voorloopig ver bonden was, is ze per auto van den Geneeskundigen Dienst, haar het zie kenhuis aan denCools ingei gebracht. De dader is in verzekerde bewaring gesteld. Inbraak. Gisternacht is inge broken In de st oomschoenfabriek der Gebrs. Kuijpers te Hilvarenbeek. Èr is voor f3ü(J aan rentezegels en voor f 200 aan leder en schoenen ontvreemd Van de djaders in geen spoor te vin den. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken in het café van D. v. R. aan de Boschpoort te Maastricht. Er zijn t wee rijwieien en twee manden mei kleedings.uKKen out vreemd. De poritie stelt een onder zoek in. Bedrijfsongeval. In de tex tielfabriek der. firma Roozendaai aan den Roomweg te Enschedé had gr teren een ernstig ongeluk plaats. jj« arbeider Ankcmee uitChdenzaai was bezig werkzaamheden aan' de machine te verrichten, toen hij door eén drijf riem gegrepen werd. De man werd eenige maien rondgeslingerd en Kwam ten siotte tegen den muur terecht-. Hij werd op slag gedood. Het ernstig ver minkte lijk is naaf het ziekehhuis over gebracht. Branden. Te Bruinen is da •woning, bewoond door H. Mager en toebehoorende aan den heer L. Dui zendkunst, tot den grond toe afge brand. Verzekering dikt de schade. Te Hemerik is afgebrand de wo ning van den arbeider G. Meijer. De bewoners lagen reeds te bed en werden door het vuur verrast zöodat niet van den inboedel gered kon worden. Alles was verzekerd. Gisteren-is te Oudeschans het ho tel-café Schuring gedeeltelk afge brand. Te Ilpendam is gisteren de boe renhofstede, bewoond door den veehou der N. Nooy, geheel atgebrand. Niets kon worden gered. De brand'is ont staan doordat in een brandend pe troleumstel olie werd bijgevuld. Behalve een partijtje mosterdzaad, was alles verzekerd. Dreig brie-ven. Verscheidene ingezeténen van Velseroord vonden den laatsten tijd in hun brievenbus dreigbrieven van 'n eigenaardige soort. Ze waren gesenreven met roods inkt, en hielden de waarschuwing in, dat de bewoners spoedig hun huis moesten verlaten, daar er een rooverbende op komst was, die het in brand zou ste- ken. De epistels waren versierd met doodshoofden, sabels, bloed en vuur en wolken. Deze dreigbrieven werden 's avonds bezorgd. Dinsdagavond heeft de po litie eens goed opgelet, om te zien, of zij den dreigbneischrijver ook kon vatten. En de politie betrapte hem op heeterdaad, toen hij weer zijn brie ven in de bussen deponeerde. Het was een 12-jarige knaap, in wiens brein deze filmfantasiën waren opgekomen. Na de gebruikelijke ernstige verma ning heeit dë politie hem aan zijn ou ders teruggegeven. Hollandse he schipper ver-, dronken. De Holiandsche schip per Van den Berghe, die gisteren tei Antwerpen door de vei bindingshaven voer, viel in het water en verdronk. Zijn lijk werd een half uur na heit on geval opgehaald en naar het lijkenhuis) overgebracht. Uit het Sociale Leven. Werkloozenzorg te Delft. De Delftsche Bestuurdersbond heeft aan. den raad dier gemeente een adres gericht met het verzoek, bij de ver schillende groote werken, welke bin nenkort moefen worden uitgevoerd, alleen Delftsche arbeiders te werk te stellen. Verder wordt gevraagd even als vorige jaren aan werkloozen een toeslag voor brandstoffen te verstrek ken van f 130 per week. Aangedron gen wordt op het geven van een toe slag op de huishuur aan die werkloo zen, die meer dan f 4 woninghuur per week moeten betalen. In het adres wordt voorts gevraagd om in ernstige gevallen de door de werkloosheid getroffen gezinnen te voorzien van scoeisel en kleeding en verdere behoeften uit een gezondheids oogpunt noodzakelijk voor die gezin nen. In verband met de buitengewoon groote werkloosheid in dezen winter dringt de Bestuurdersbond er ten slot te bij den Raad op aan, om geen werk loozen van de lijst af te voeren of in een lagere uitkeering9klasse té plaat sen R.K. werkliedenverbond in Nederland. Op Maandag j.l. vergaderde het be stuur van. het Verbond. Besproken werd de wenschelij-kheid a. in Engeland een onderzoek te gaan instellen naar de verhoudingen aldaar op verschillend gebied; b. van een na tionale betooging in 1927; c. van meer actie vanwege den R.K. Vredesbond; d. van overleg met de R.K. Fractie der Tweede Kamer inzake de onbewaakte overwegen.- Da vergadering nam met belangstel ling kennis naar aanleiding van de toezending van het eerste Jaarboek van het Verbond. Nu blijkens een schrijven van voor zitter en secretaris der R.K. Staatspar tij de Partijraad niet zal worden ge mengd in verkiezings-aangelegenhe- den, nu dus als vaststaand mag wor den aangenomen, dat het Verbond niet zal worden gemengd in de politiek, in engeren zin, de veelzijdige samenstel ling van het stemgerechtigd deel van den Partijraad bekend is, werd beslo ten met handhaving van eigen opvat ting nopens de organisatie der Staats partij de Verbondsvergaderins: voor te stellen tot bet aanwijzen van ze9 ad- viseerende vertegenwoordigers in den Partrijaad over te gaan. Besloten werd in den Raad van Commissarissen der N.V. „De Volks krant" in de vacature-van Rijzewijk te benoemen den Verbondsvoorzitter, den heer A. C. de Bruijn In het comité tot bestrijding van het verkoopen met cadeaux werd benoemd de heer H. Brouwer. Ten slotte werd vastgesteld de voor- loopige agenda voor üe a.s. Verbonds- en Vakbondsvergadering. STAARTMENSCHBN. „De mensch verschilt van de meeste zoogdieren en speciaal van de -apen door het gemis, van een staart. In em- bryonalen toestand (tusschen de vijf de en zesde week van de ontwikkeling van het embryo) is duidelijk eèn staart aanwezig, maar in de volgende weken wordt dit vormsel weer gere- sorbeerd en het pasgeboren kind komt zonder staart ter wereld. Al en toe echter worden kinderen met een wer kelijken staart geboren en dit jaar is aan het museum van het Royal Col lege of Surgeons of England een staart van 10 c.M. lengte geschonken, die door een operatie bij een kind van eenige weken was verwijderd i)e men sckelijke staart was met huid bedekt, bevatte spierweefsel, maar geen been deren. Een ander geval van een staart bij een menschelijke zuigeling werd indertijd door Dr. Ross Harrison waar genomen; deze staart -Werd duidelijk bewogen als het kind aan de borst van de moeder werd aangelegd. Vele chirurgen schijnen wel eens een ge val in bun practijk te hebben gezien, maar meestal zwijgt de familie der patiënten over het geval; men vindt een staart, iets dierlijks en schaamt zich erover, zegt de „Brit. Med. J Reeds eeuwen oud zijn de verhalen van menschenrassen uit verwijderde streken, die in het bezit zijn van een staart. Meestal wordt gezegd, dat deze men schenrassen in de buurt van de Phiiip pijnen wonen; ook wel in Centraal Azië. En onlangs werden in Londen fotografieën vertoond van oen vol wassen inlander met een duidel ijken staart, die een klein eiland in het Zui delijk deel der Phillippijnen bewoon de. Deze zelfde fotografie met nóg een enkel andere wer.d in de „Pressé Mé- dicale" afgebeeld; in dit blad we'rd op gemerkt, dat op dit eiland vele inwo ner. een grooter of kleiner staai-t-aan hangsel hadden en de schrijver ver klaarde dit door de wetten der erfe lijkheid en de vele consanguine hu welijken Zeer onlangs is echter ge bleken. dat de fotografieën vervalscht waren; een handige fotograaf bad de staarten er bij gemaakt. Verscheidene Engelsche anatomen, hadden de ver- valscihng eerst niet bemerkt. Hoowel het dus zeker is, dat af en toe een staart bij een zuigeling voorkomt, moeten de verhalen van de gestaarte menschenrassen voorloopig naar het rijk der fantasie verwezen worden. Die fotograaf heeft zeker de tal leng de glorie van Darwin willen redden. Scheepstijdingen, HOLLAND-AMERIKA LIJN. LOCHGOIL. 17 v. San Francisco ra aar Rotterdam PARANA, Rdam n. Vancouver, 18 v. Newp News. NIEUW-AMSTERDAM, 20 (12 n.m.) V. New York te Amsterdam. BREEDIJK, 18 v. R'dam te Montreal DRECHTDIJK, R'dam v Vancouver, 18 te San Francisco. VOLENDAM. 20 v. Rdam n. New Yock HOLLAND-AFRIKA'LIJN. NIAS (uitr.) p. 19 Gibraltar HEEMSKERK (thuisr.) 20 te Dar-es- Salaam. NIJKERK (uitr.) 19 v E.-Londen. HOLLAND WEST'AFRIKA LIJN. KENNEMERLAND (thuisr.) 20 v. Ha^ vre n Antwerpen. REGGESTROOM (uitr.) 20 v Bor deaux. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA (thuisr.) 19 v. Rio ORANIA (thuisr.) 19 v. Lissabon. ROTTERDAM SURE LLOYD. TAB AN AN (uitr) 20 v. R'dam. INSULINDE (uitr.) 20 v, Sabang. GORONTALO, 20 v. Wladivostock te Miike. SITOEBONDO (thuisr p. "20 Perim. PATRIA (uitr.) 20 ('2 v.m) v. Pt Said. BLITAR (uitr.) 20 (12.3 von.) v. Port Said. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. ENGGANO (uitr.) 17 v. Sabaug KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 19 v. Algiers. SINGKEP (thuisrp. 18 Perim. P. C. HOOFT, 20 v. Batavia, n A dam MADOERA (uitr.) 20 v IJmuiden. ROEPAT, 20 v. A dam n. Hamburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6