NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 12 OCTOBER 1926 UIT DE OMGEVING. RUNBBURO. OetueenL raad. Gisteravond vergaderde de gemeente raad onder leiding van den burgemees ter, den heer J. L. Boeschieter. Afwezig de heer C. D. v. d Vijver. De vergadering werd geopend met ambtsgebed. Dadelijk daarna werd aan de orde gesteld de installatie van liet nieuwe raadslid, den heer K. Zandbergen. De 'heeren W. L. v. d. Gugten en D. Kn(jff onderzochten de geloofsbrieven en ad viseerden op grond daarvan tot toe lating. Conform besloten. De heer Zandbergen legde daarna in handen van den voorzitter de ver- eischte eeden af en nam, na door den .voorzitter te zijn toegesproken, zijn ze tel in. Ingekomen stukken. a. Rapport van de opname van kas en boeken des gemeenteontvangers, vol ns hetwelk alle bescheiden in orde Efl'n bevonden. b. Verzoek van het bestuur der Ghr. H. B. 8. om een subsidie ran f 133,04 aan deze inrichting voor de leerlingen uit Rijnsburg. B. en W. stelden voor, daarop gun stig te beschikken, waartoe dan ook iz.h.st. werd besloten. 2. Voorloopige vaststelling van de gemeenterekening over 1925. Namens de Raadscommissie, die de rekening had onderzocht, bracht de heer^ W. L. v. d. Gugten rapport uit. Hij maakte er o.m. aanmerking op, dat op verschillende posten de uitga ven de raming ver overtroffen, terwijl op amS|re posten weer heelemaal niets was uitgegeven. Betreffende de waterleiding, vroeg ppr. met het oog op het overschot van i.25/° ol er nog schulden over dit dienstjaar waren te betalen, en of an ders de prijs niet wat hoog was geweest. In het algemeen vroeg de commissie look de leveranties aan de gemeente iover wat meer ingezetenen te verdeelen. De voorzitter beantwoordde de ver schillende .opmerkingen, waaruit bleek, dat B. en W. vrij uit gingen en dat het in vele gevallen slechts een administra- ttieve kwestie gold. Wat de waterleiding betreft, zei de Voorzitter, dat er inderdaad nog vele posten moeten worden betaald, waaraan .wethouder Schoneveld toevoegde, dat o.m. nog een groot bedrag voor water meters moet worden betaald. Wanneer men de rente en aflossing van dezen toost aftrekt van het z.g. overschot, blijft er niet veel over. Volgens spr. is er van winst in geen geval sprake. De heer v. d. Gugten beaamde dit. Wat de leveringen aan de gemeente betreft, zei de voorzitter gaarne met de gemaakte opmerking te zullen reke nen, indien de belanghebbenden maar pnder de aandacht van B. en W. wor den gebracht. De commissie adviseerde hierna tot voorloopige vaststelling van de reke ning. De heer Jonker: ik zou als commissie lid nog niet tevreden zijn geweest. Spr. wil weten, hoe het komt, dat een betaling te laat heeft plaats gehad, waardoor de gemeente bioete moest be talen. Ook wii spr. een specificatie van de gemaakte telefoonkosten. Die post is weer met 100 pet. overschreden. Dp heer Kralt: als Dr. Jonker denkt, dat ik tevreden ben, dan heeft hij het mis. Spr. weet, dat de voorzitter voor de vergadering met den rapporteur voe ling heeft gehouden, waarom is er uu niti gezorgd voor een specificatie. Deze post wordt elk jaar overschreden. Wat de andere "posten aangaat, moet spr. zeggen, dat de omschrijving goed in orde was. Wat de leverantie betreft Meten B. en W. de namen even goed als de leden. De Voorzitter merkt op, dat de raad zelf heeft medegewerkt aan het over Schrijden van de besproken posten. El ke af- en overschrijving op de begroo ting jvordt vooraf in den raad bespro ken en toegelicht. Voor den raad zijn deze posten dus niet nieuw. Spr. is er tzieh niet van bewust, dat hij iets heeft achtergehouden. Weth. Schoneveld moet de commissie betrappen op een nalatigheid. Zij heeft alleen gelet op de aanvankelijke ra mingen en vergeten, de tusschentijdsche bijschrijvingen te: raadplegen. Wanneer een raming nooit, behoefde te worden ge wijzigd, waarom zouden Ged. Staten dan een rekening van onvoorziene uitgaven en inkomsten voorschrijven? Behoudens de telefoonrekening is er eigenlijk op geen enkele poet iets aan te merken, zien zou ter, onrechte den indruk krij gen, dat er heel wat aan de hand .was. Met algomeene stemmen werd hierna de rekeni'ig voorioopig vastgesteld. Vervolgens boden B. en W. den raai de liegrooting voor 1927 aan. Deze zal den leden worden toegezonden. Eenige af- en overeclirij ringen op de begroofeg voor 1926 tot een bedrag van f 584 worden goedgekeurd. Nagr aanleiding van de besprekin gen in de vorige vergadering stellen B. en W. voor een nieuwe verordening voor de winkelsluiting wat uit te stellen tVolgens de nieuwe bepaling zullen de winkels alleen op Zaterdag om 11 uur gesloten moeten zijn. Om kwart voor 12 gullen alle klanten den winkel dan moe ten hebben verlaten. 39 winkeliers heb ben zelf deze wijziging gevraagd, terwijl er slechts 9 voor handhaving van de oude verordening waren. De verordening wordt z.h.st. goed gekeurd. Op Voorstel van B. en W. werden eenige achterstallige betalingen goed gekeurd. Vervolgens werd de herstelling van den toren besproken. B. en W. hebben gezocht naar iemand die het herstellingswerk wilde uitvoeren wat niet gemakkelijk was. De fa. O. Pastoor en M. E. orbrugge te Mierlo (N. B.j wil het geheele werk aanne men voor f 2500. Daarvoor zal de toren van boven tot beneden worden nage zien en gerestaureerd. Na de toelichting van B. en W. werd besloten, het werk aan deze firma op te dragen voor het genoemde bedrag. Op verzoek van eenige leden zal te vens worden geinformeerd naar de kos ten van een bliksemafleider op den toren. Vervolgens brachten B. en W. ter sprake het verzoek van de diaconie der Ned. Herv. Gem. om voor f 500 af stand te doen van het recht dat de ge meente heeft op de kluis in liet wees huis. Ditmaal is deze actie eigenlijk van B. en W .uitgegaan, omdat op aan dringen van de Justitie een nieuwe, goede cel moet worden gebouwd. Na de toelichting van B. en W. werd z.h.st. besloten, op het verzoek gunstig te beschikken. Ter tafel kwam daarna het voorstel van B. en W. tot uitbreiding van de vuilnisbelt. Dit punt werd toegelicht door weth. Schoneveld. De belt ligt thans midden in een per ceel teelland. B. en W. willen de belt iets naar voren brengen, het voorste gedeelte erbjj trekken en het achterste verhuren. Het achterste gedeelte van da belt kan worden bestemd voor asch en vuil, het voorste voor puin, grint en zand. Verder willen B. en W. een geheel vrjjen toegangsweg maken, afgezet met prikkeldraad, en voorzien van een inrü nek. Hierdoor wordt voorkomen, dat ieder die wil, er vuil komt neerwerpen, waai-bH het dikwijls verkeerd terecht komt. Tenslotte willen B. en W. de wal langs de Vliet over een lengte van 40 M. voorzien van een nieuwe schoeiing. Het geheele werk zal met ruim f 1000 betaald zjjn. Het voorstel werd ongewijzigd en z. h.st. aangenomen. Hierna kwam in voorloopige behande ling een te laat ingediende aanvrage van P. Kort Jr. om van de gemeente het perceel grond te koopen tusschen het postkantoor en de gemeentewonin- gen, op een diepte van 40 M. Besloten werd, nog geen definitief besluit te nemen, doch alvast de huur op te zeggen om te voorkomen, dat de gemeente later vergoeding zou moeten geven. Het loopt juist tegen 15 October In de volgende vergadering zal de prijs worden genoemd. Er is indertijd reeds een besluit over genomen, maar daarbij was sprake van een bepaalde afmeting. Rondvraag. De heer Kort informeert naar het rio- leeringswerk bij Ger. v. d. Gugten in de Koestraat. Zal worden onderzocht. Waarschijn lijk zal een nieuwe regeling moeten worden gemaakt. De heer K. Zandbergen acht de straat op den hoek van de Smidsteeg Veel te gevaarlijk te liggen. De paarden strui kelen er herhaaldelijk. Weth. v. Klaveren acht verbetering inderdaad noodig. Wethouder Scnoneveid ook. Maar de kosten zullen niet meevallen. De keien zullen door klinkers moe ten worden vervangen. De voerlui kon den misschien wel iets beter uitkijken. Een berekening zal worden opge- De heer v. d. Gugten vraagt betere waterafvoer voor de school van den heer Pieper. Verder vraagt spr., of in samenwer king met Oegstgeest de Sandtïaan naar Katwijk niet kan worden verlicht. Weth. v. Klaveren merkt betreffende het laatste op, dat de leiding niet ver der ligt dan het pand van C. D. v. d. Vüver. Weth. Schoneveld maant tot yoorzich tigheid. De verlichting is in Rijnsburg inderdaad niet schitterend. Maar bij de Kloosterschuur wonen tenslotte meer Rijnsburgers dan aan het bedoelde ge deelte van de Sandtïaan Hiermede was de rondvraag ten einde weshalve de vergadering werd gesloten. ALPHEN a. d. RIJ*. Alhier is met aanvankelijk 10 leden een nieuwe damclub opgericht onder den naam Damvereen. C. D. N. Het bestuur der nieuwe vereeniging, dat zich heeft aangesloten bij den Ned. (Dambond, bestaat nit de heeren P. Gros sat, voorzitter, J. Vrolijk, secretaris, Hei lo, penningmeester en J. Zoutman, com missaris. De clubavonden worden gehouden in. een lokaliteit van de lunchroom a la Station, waar iederen Dinsdag gelegen heid bestaat tot aangifte van nieuwe leden. Vrijdagavond, omstreeks 7.30 uur werd een schip, liggende voor de af gesloten Bpoorbrug over den Rijn, door een motorboot aangevaren. Het schip liep vrij ernstige averij op. De bestuur der der motorboot was zoo vrij om door te varen. Een rondreizend koopman kwam nabij Gouwsluis leelijk te vallen, toen de bagagedrager van zijn fiets tusschen de spaken van het voorwiel terecht kwam. Hij liep vrij ernstige verwondin gen op aan het hoofd en verstuikte bo vendien een' pols. BODEQRAVEN. Dezer dagen is het feit herdacht dat de heer v. d. Most 25 jaren was verbonden aan de zaak van de firma Heusdens en Co., Kaashandel alhier. De jubilaris werd met zijn vrouw op het kantoor ontvangen door mevr. de wed. Heusdens. welke den heer v. d. M.. heeft toegesproken en in korte trekken neerkwam op de prettige verstandhou ding der firmanten en personeel, alsme de de liefdevolle toewijding ter beharti ging der zaak in het belang van allen getoond gedurende die lange reeks van jaren. j?r] sprak daarbij tevens - tien wensch uit, dat de jubileerende nog tal van jaren met dezelfde toewijding en lust >11 kracht mocht geven tot bloei der zaak en vijrzocht den heer v. d. M. als blijk van waardeering een souvenir aan dit heugelük feit te willen aanvaar den, hetgeen de jubilaris onder harte lijks dankzegging aanvaardde. Vervolgens werd nog door een van 't personeel den heer v. d. M. hartelijk geluk gewensclit met zijn 25-jarig jubi leum. Deze sprak den jubilaris namens het geheele personeel in hartelijke be woordingen toe. Hij hoopte dat liet hem nog gegeven mocht worden vele jaren voor en met het personeel in het belang der zaak werkzaam te mogen zijn en dat dezelfde harmonie en verstandhou ding tusschen de firmanten en personeel mocht blijven heerschen zooals voor heen gedurende al dien tjjd het geval was. Spreker eindigde zijn rede met den jubilaris namens het personeel een aan denken te presenteeren. Dit stoffelijk blijk van waardeering werd onder dank zegging door den heer v. d. M. in ont vangst genomen. Het jubileum werd voor 't resteeren- de gedeelte van den dag verder in hui- seljp;en kring herdacht, alwaar een zee van bloemen, van verschillende zijden ge zonden, den jubilaris omringden Men zal zich herinneren, dat er nog altijd een proces loopende is tus scnen d e Bcdengravensche Waterleiding en den landbouwer Costerus, over de verplichting tot aansluiting. Het ging in principe 0111 de vraag of aansluiting tegen de tarieven van de maatschappij verplicht kon worden gesteld. C. was niet weigerachtig 0111 aan te sluiten, dat kan hij niet, maar was niet bereid zijn vjuter 'te betalen tegen liet tarief voor boerderijen, zooals dat bij de maat schappij bestaat. Hjj bood een aanslui ting van zijn huisleiding, tegen een ge woon tarief berekend naar het aantal verbruikte kubieke meters, doch de maatschappij vorderde aansluiting van de geheele boerderij, waarvoor zij een vrij hoog tarief, berekend naar het aan tal koeien enz. heeft vastgesteld. Deze kwestie loopt al heel lang, ont zaglijk veel stukken zijn er gewisseld tusschen de waterleiding en een raads man van C., Mr. Pitt, uit Utrecht Eindelijk werd O. in Juni door het kantongerecht te Woerden veroordeeld. Hij teekende echter hooger beroep aan en werkelijk, hij is deze week door de' rechtbank te Utrecht wijgesproken. De waterleiding heeft dus verloren Wat dat te beteekenen zal hebben? In ieder geval staan de tarieven, die door de gemeente zijn goedgekeurd, nu lang zoo vast niet meer. HAZERSWOUDE Door het bestuur van de Riet- veldsche polder zal op. Maandag 18 October a.s. schouw worden gehouden over genoemden polder. Burgerlijke stand. Bevallen: R, Delfos, geb. Blankenstein, z. A. van Wijk, geb. Zeelenberg, z. N. Slootweg geb. Windhorst, z. E. H. K. IJzerman, geb. Stieglitz, z. N. de Vogel, beb. Brouwer, d. M. E. D. Middelkoop, geb. Vedouw, d. NOORDWIJS. Bij het alhier gevestigde corres pondentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekende inge schreven 30 personen, t.w: 12 losse ar beiders, 10 visschérs, 5 timmerlieden, 2 broodbakkers en 1 huisknecht. WASSENAAR. Hier zullen dezen winter de vol gende lezingen gehouden worden: Donderdag 28 October Dr. A. H. de Hartog: „Gustav Mahleri' Maandag 22 November, Dr. M. J. A. de Vrijer over „Godsdienstige opvoeding". Vrijdag 28 Januari, Dr. Joh. de Groot, over De Theosophie, haar waarde en onwaarde". Vrijdag 4 Maart, Dr. S. F. H. J. Ber- kelbacn v. d. Sprenkel, over: „Job en het probleem van het lijden". De lezingen worden gehouden in de Kunstzaal de Rietvink, Stoeplaan, Was senaar. Inlichtingen verstrekt H. E. Rooden- burg, Duinweg 13, alhier. Zaterdag is de auto H 39025, ko mende van de richting Leiden, ter hoog te van de Maaldrift, tengevolge van de gladheid van den weg en door het .uitwijken voor een paard met wagen, tegen een boom aangereden. De linkerkant van den auto. is ge heel in elkander gedrukt, waardoor nog een drietal ruiten zijn gebroken. Een der spatborden is ernstig beschadigd, de houten velgen zijn als lucifers afge knepen. De inzittende heer, J. K. uit Leiden, had zich aan den arm bezëerd. Zaterdag, even voor het eerste ongeval, terzelfder piaaise, is de auto G 36577 eveneens tengevolge van de gladheid van den bitumenweg, tegen de isselvrachtauto van de firma T. uit Zoeterwoude opgevlogen. De luxe auto is ernstig beschadigd De zijwand werd finaal uit den auto gereden'. De inzittenden, familie uit Amsterdam kwamen met den schrik vrij. De auto was niet meer te besturen en werd in de garage van den heer van Leeu wen ondergebracht. LEIDERDORP. Voor Re teekenschoolcursus hnb- ben zich dezen winter alhier slechts 12 jongelui laten inschrijven. zoeterwoude. Burgerlijke stand. Geboren; Johan nes Adriaan, z.v. P. van Heijningen en A. E. van Opijnen. Cornelia Joanna, d.v. J. Chr, van Leeuwen en AL J. H van Cassel. Gerardus Wilhelmus, z.v. C. Turk en M. J. van Velzen. Petrus Franeiscus, zn., en Johanna Maria, d„ tweelingen, van C. van der Meer en C. M. Berg. Ondertrouwd: Michael Joseph Scheel, 22 j. en Francina Catharina van Mil, 26 jaar. Getrouwd: .Gerardus Johannes Aatho nius van Leeuwen, 31 j. en Cornelia The ï-esia Kljjn, 31 j. Jan van Tol, 21 j." en Aria van de Kuit, 22 jaar. Dirk la Lau, 25 j. en Elisabeth Johanna van der Werken, 18 jaar. Overleden: Wilhelmus TheodorusZand bergen, 9 j. Bartholomeus AdrianusLu- dovicus van Harteveld, 4 jaar. Johannes van der Velden, 63 jaar. GEMENGD NIEUWS. Over reiden. Gisteravond is te W'estenbroek (Gron.) een passagier aan de verkeerde zijde uit den trein gestapt (waardoor hij door een trein, die in dei tegenovergestelde richting ging, werdl gegrepen en gedood. De verongelukte is, naar men vermoedt, een fabrieksar beider uit Veendam. Overreden en gedood. Za terdagmorgen is op den hoek van de Hobbemastraai te Amsterdam en de Paulus Potterstraat een treurig onge val gebeurd. Er naderde een auto op hetzelfde oogenblik dat eeii t rouw den rijweg wilde oversteken. Zij was iial- iverwege, toen zij stil hield en plot seling terugliep. Daardoor werd zij ge grepen ein gedppjd. De identiteit vani de ongieilukkigie, die van middelbaren leeftijd was, is nog niet vastgesteld. Bliksem ingieslagen. iVrij- (dagavond ontlastte zich omstreeks 10 uur boven Zevenbergen een hevig, on weer, dat gepaard, ging met gewel dige regens. De bliksem sloeg in bij |de boerderij van den heer Akkermans te Fijnaart, welke bijna totaal af brandde. Het groentje in de wieg. Te Utrecht is de „groentijd"-voor dei studenten die lid van het .U.S.C. wil den worden, met de gebruikelijke fes tiviteiten geëindigd. Een der groentjes kon niet regen 'de ontgroeningisgebruiken, was blijkbaar, niet van het höut, waaruit met goedej leden, van het U.S.C1. meent te kunnen Zijn moeder trok er op uit, naar den Senaat om voor het zoontje ontheffingl te vier krijgen van de ontgroening. De ontgroeningsbepalingen voorzien in gevallen dat novieten ziek of zwak zijn en deswege besliste de Senaat groiOitmoediglijk dat deze smeekbedel zou worden verhoord. Dadelijk werd een wieg besteld, groot genoeg voor dezen „zuigeling" een bedje, kussens, dekens, enz. volg den. Vervolgens kwamen de zuigfles- schen, de fopspeen, de papingrediën ten aan de beurt, zoodat ten slotte het kinderbedje geheel compleet was. De Senaat bepaalde, dat de zuige ling gedurende een week, iederen dag van 'a morgens tien tot 's avonds tien uur in de wieg verpleegd zou worden. En zóó is het geschied, dat deze noviet iederen morgen precies tien uur in zijn wieg stapte en er- 's avonds tien uur) weer uit kwam. Z'n papje en melk1 kreeg de zuigeling de geheele week trouw. De wieg stond voor de namen in de Stuidentemsoos P.H.R.M. op het Janskerkhof Een gevaarlijke strooper. Zondag is te Hiel gevankelijk binnen- febracht een man uit Ommeren, die oor rijksveldwachters stroopende op het Marnixveld te Maurik was aan getroffen en op hen op zeer korten (afstand een schot moet hebben ge lost. Geen der veldwachters wend even wel getroffen. Branden. Zaterdagav. brandde het perceel van den heer Scheltens,, D raafsingel te Hoorn tot den gïond] af. De^ bewoners waren niet thuis, uit gezonderd een kind van eenige maan den, dat door da buren in veiligheidd kon worden gebracht. Zaterdag brandde de boerderij af van G. de Boer te Brink en Orden bij. Apeldoorn. Alles ging in vlammen op. Rogge en hooi gingen mede ver loren. Zondagavond half elf ontstond in; het winkelpand van H. Oort, Molen straat te Apeldoorn brand. Het huis brandde geheel uit. Het was met den inboedel' verzekerd. Oorzaak was het van de trap vallen van den bewoner met een brandende petroleumlamp. LEESTAFEL. Maranatha Scheurkalender 1927. J. H. Kok Kampen. Nu ïve het laatste kwa'.t :-. v-c 192'' zijn ingetreden, verschijnen de scheur kalenders voor het jaar 1927 weer. De Maranathakalender is een oude bekende in vele Hervormde en Gerefor meerde gezinnen. Aan ae uitvoering van het schild is ook dit jaar weer veel zorg besteed, het stelt een mooi Oosterscn tafereel voor: Abrahams knecht en Rebekka. Het is wel een weemoedige gedachte dat deze kalender niet als de vorige door Dr. de Aioor en Ds. Knap is be werkt, doch alleen door laatstgenoemde. De voorstukjes zijn, zooals we dat van dezen schrijver gewoon zijn, kern achtige, practische Schriftverklaringen, De achterzijde der blaadjes is be werkt door Mevr. Sevensma-Themmen. Het premieboek is dit jaar „Heinrich von Bernstein", een verhaal uit den tijd van Luther, door den knappen histo rieschrijver, die zich achter het pseu doniem ,,Johannes" verbergt. De prijs van den kalender is f 0,90, met het premieboek f 1,55. J. J. Westerbeek van Eer ten. Voor Kleingeloovigen. J. H. Kok Kampen. Een bundel meditaties van wijlen den Kampenschen predikant, Ds. J. J. Wes terbeek van Eerten, met een Inleidend woord van Dr. O. N. Impeta. Eenvoudig^ snivsr Schriftuurlijke overdenkingen, waarin ons gepredikt wordt het rijke, blije Evangelie als een onwaardeerbaar bezit. We bevelen dit boek van harte aan, inzonderheid aan hen, die door de eene of andere oorzaak verstoken zijn van den Dienst des Woords. Th. van Lier, De sociaal- economische beteekenia van het Nederlandsch Belgisch ver drag. J. J. Romen en Zonen Roermond. AVie in deze dagen, nu er zoo scherpe critiek geleverd wordt op het ontwerp- Relgiscn verdrag, ook eens de andere zijde wil hooren, leze dit pleidooi voor liet verdrag. Er is inderdaad niet alleen contra, doch ook pro dit verdrag wel iets te zeggen, daarvan kan dit boekje ons wel overtuigen. Er worden behartigens waardige dingen in gezegd, en wie al zijdig wil voorgelicht zijn, verzuime niet kennis te nemen van dit goed geschre ven betoog. Verslag van den 3den Chris- telijk-socialen cursus. Edecea Hoorn. Al zeer spoedig na den van 1217. Juli dezes jaars in het Conferentie-oord1 van den Zendings-studieraad te Lunte ren gehouden 3den Christelijk-socialen cursus is bij EJecea het uitvoerig ver slag van de referaten en discussies ver schenen. De conferentie stond ditmaal in he* toeken van „Medezeggenschap'een bij uitstek actueel vraagstuk, dat op het loogenblik zoowel in onze politieke als sociale kringen aan de orde is. Gelrjk men weet, zal het deze week ook lop het Centralen-convent der A. R. pai"tij aan de orde gesteld worden. Op de conferentie is dit onderwerp veelzijdig toegelicht: door Mr. P. S. Gerbrandy van prineipieele zijde, door Ir. B. Bölger van werkgevers- en door den heer H. Amelink van werknemers standpunt. De andere referaten zijn niet minder interessant: van G. J. van der Ploeg over: De Chr. soc. beweging en de Be roepskeuze-voorlichting. G. Baas Kztu Over: De economische taak der Chr. soc. Bonden; P. van Nes Czn. en J. Hofman over: De organisatie der rijpere jeugd; resp. van net standpunt der jeugdorganisaties en der Chr. soo. be weging bezien; P. Bergmeier, over: In dische arbeidersbeweging. Verder bevat het verslag nog de dis cussies, de bidstonden, alsmede het schoone woord, dat de heer Smeenk aan het begin van den cursus sprak ter her denking van Talma. Een schat van goede, prineipieele studielectuur wordt ons hier geboden in bevattelijken vorm en voor weinig geld de prijs is f 1,50 Het is te hopen, dat men nu ook deze gelegen heid zal aangrijpen om zjjn kennis te vermeerderen. Voor den komenden winter, voor in leidingen en besprekingen in afdeelin- gen van „Patrimonium", van vakorgani saties en op Jongelingsvereenigingen, biedt het verslag ruime stof. Scheepstijdingen. HOLLAND-AME2UKA LIJN. BINNENDIJK, van Rotterdam naar Baltimore, pass. 9 Oct. Sable Island. DINTElDIJK, van Paeifickust naar Rotterdam, pass. 10 Oct. Lizard. GROOTÉNDIJK, van Paciiickust n. Rotterdam, 9 October van Los Angelos. NIEW AMSTERDAM, 9 Oct. van N. York naar Rotterdam. VOLËNdAM, van N. York naar Rot terdam, wordt hedenavond 8 uur te Boulogne verwacht. BLIJDENdIJK. van Philadelphia n. Rotterdam, 9 Oct. W. v. Bishops. KINDERDIJK, van Rotterdam naar de N. Paeifickust, u Occt. te Ham burg, laatst van Antwerpen. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. REGGESTROOM, 11 Oct. van Ham- burg te Amsterdam. Ij STROOM, u Oct. van Amsterdam naar Hamburg. HOLLAND-AFRIKA-LIJN. BILLITON, thuisreis, 10 Oot. te Dar es Salaam. NlJTKERK, uitreis, 10 Oct. te Kaap stad. RIETFONTEIN, thuisreis, 10 Oct. te Kaapstad. ROTTERDAMSCHE LLOTD. BLITAR, uitreis, 10 Oct. te Genua. DELI, thuisreis, pass. 9 Oct. Gibral- ÏNSULINDE, uitreis, pass. 10 Oot Perim. MÉRAUKE, uitreis, 10 Oct. te Be- lawan. PATRIA, uitreis, pass. 10 Oct Fi nis terre. SLANTAR (uitr.) 10 Oct te Londen. SLAMAT, (thuisreis) wordt 13 Oot p.m. 3 u. te Oorves en 14 Oct. '3 midd. 12 u. te Rotterdam verwacht. TERNATE, (thuisreis) pass. 10 Oct Gibraltar. TJERIMAI, 10 Oct van Rott. teBa- MADIOEN, (uitr.) 8 Oct. v. Penang. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BOEROE, (thuisreis) 10 Oct. v. Sac E&TTL 9 Oct. v. Batavia n. Amst GROTIUS, (thuisr.) 11 Oct. te Suee. KANGEAN, 11 Oct. v. Amst te KARlfiATA, (thuisr.) pa33. 11 Oct Gravesend, L v. Londen. MANOERAN, (uitr.) pass. 9 Oot. Perim. PRINS DER NEDERLANDEN, (thr.) 8 Oct. v. Singapore. ROEPAT, (thuisr.) pass. 9 October Gibraltar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6