NIEUWE LEIDSCHE COURANt VAN MAANDAG 11 OCTOBER 192( yier weken tachtig procent, waarna ze weer terugvalt op 70 pet. Voor imeisjes zal ook een dergelijke regeling worden getroffen, waarop de wachttijd op 5 dagen zal worden be paald. Deze vijf dagen worden weer uitbetaald wanneer de ziekte minstens drie weken geduurd heeft. De firma betaalt de helft der uitkeering. Wordt op de gewone aandeele'n 5 pet. uitbe taald, dan zullen de Christelijke feest dagen in het daarop volgende jaar op de basis van het uurinkomon worden uitbetaald. Aanstaande Kerstmis en Nieuwjaar wordt er in elk geval uit betaald. Overwerk wordt met 17 .'4 pet. extra betaald (thans 12H). Monteurs in los- sen dienst krijgen de feestdagen uit betaald. Een wachtgeldregeling zal worden ontworpen. Alle arbeiders en arbeidsters worden weer toegelaten. Zaterdagmiddag vergaderden de sta kers over deze voorstellen. De zes-urendag op Zaterdag Men seint uit Heelden: Zaterdagmorgen vergaderden de ver tegenwoordigers der samenwerkende mijnwekersbonden. Algemeen bleek men van meening jd&t de situatie zeer ernstig was en be sloot men overleg te plegen met de vakcentrales over te nemen scherpe maatregelen, wanneer in de vergade ring der Contact-commissie op Dins dag a.s. niet tot invoering van den zes urendag op Zaterdag kon worden be sloten. Tusschan de vakorganisaties bleek de grootst mogelijke overeenstemming over den te volgen weg bij deze actie aanwezig te zijn. In een circulaire zullen- de mijnwer kers over de situatie worden ingelicht Werkgevers en Rijksverzekeringsbank Dezer, dagen, zoo meldt de „R. K. Werkgever" kwamen voor het eerst sinds de oprichting van de R. V. B. ver tegenwoordigers der werkgevers-cen- tralen met het bestuur der R. V. B. bijeen om het zeer belangrijke vraag stuk der indeeling van ondernemingen in gevarenklassen en het toekennen van gevarencijfers met elkander onder het oog te zien. Na een schriftelijke 'voorbereiding- werd de<ze voor de industrie zoo uiterst gewichtige kwestie, die zoo'n com plexen aard «vertoont, grondig bespro ken. Wij hebben den indruk, aldus bet blad, dat veel misverstand is wegge nomen, doch dat vaii de andere zijde op enkele hoofdpunten allerminst overeenstemming- is bereikt. Dit geldt voornamelijk de kwestise van de z.g. statistische methode bij de indeeling gevolgd. Werklooze sigarenmakers te Delft. Vandaag zullen 25 werklooze siga renmakers uit Delft, door bemiddeling van de Arbeidsbeurs aldaar, aan de sigarenfabrieken te Culemborg aan het werk worden gezet. UIT ONZE INDIEN. De wederopbouw van Padang- Pandjang. De Sumatra Bode meldt, 'dat de ba rakken, die door de van Java gezon den genietroepen als tijdelijke verblijf plaatsen voor de officieren op 't Exer- citietprrein te Pahang Pandjang wor den opgericht, zoo goed als gereed zijn. Houten gebouwen voor het S.S. per soneel worden gebauwd op een open terrein op Goegoek' Malintang. Deze gebouwen zullen later, als er andere woningen voor het Europeesche perso- neel zijn gebouwde bestemd worden voor het Inlandsch personeel. Ten aanzien van de Normaalschool voor Inlaiidsche onderwijzeressen is nog geen beslissing genomen. Hierom trent wacht men nader bericht af van Java, daar nog niet uitgemaakt is of .de school te Padang Pandjang geves tigd blijft. Een eventueel herstel van de zwaargescheurde gebouwen van deze school zal groote kosten mede brengen. Succesievelijk verdwijnen hoe lan ger hoe meer de tijdelijke', uiterst pri mitieve verblijven, die de ïnlandsche bevolking, na de ramp op de oude pa sar heeft opgericht. Pogingen om de bevolking oVer te halen hun nieuwe woningen op te bou wen in pleisterwerk (ijzergaas met ce ment) waarbij het gaas en hét cement tegen gereduceerde prijzen beschik baar wordt gesteld, lukken niet erg. Het bouwen van huizen, zooals dat gewoonlijk voor de ramp geschiedde, m.l. van kalisteen met wat zand als specie, is verboden. Persconferentie. De Land-voogd heleft ten pa.leize aan het Koningsplein een veertigtal jour- .nalisten van alle richtingen ontvangen. Z.E. deelde melde, dat voortaan eikei maand een persconferentie zou worden gehouden, waarop, naar 'Amerikaans'chi voorbeeld, vragen zullen mog'en wor- 'den gesteld, waarop zooveel mogelijk, Concreet zal'worden geantwoord. De spleet-eruptie van G. Batoer. Dr. Stehn van dein vul ka n o log ischeo. dienst keerde, blijkens een bericht in. het „Soeau Plbl1.", weer te Bandoeng) terug na zijin. onderzoek naar de erup tie van Goetoeing Batoer pp Bali. Hij deelde mede dat de ui'.barr ingeni voort Jdurehd plaats haddein en dat dit de teerste grootespleet-eruptie was, diel - poit in Indië was waargenomen. Zijn» observatie vormde het onderwerp.voor jeen mededeeling op het Natuurweten schappelijk Congres, de vorige maand) lts .Weltevreden gehouden en opk op- het Pah-Pacific Science Congres te Tokio zou hij het verschijnsel vermel den. Hij zal daar een voordracht hou- iden over de vulkanische verschijnse len in Ne;d.-Indië en de ontwikkeling) van de vulcamplogischei wetenschap al daar gedurende 'de laatste jaren. - Bommèn geworpej. Een bom oiitpltoftej pp het bouw terrein van het nieuwe postkantoor te' Soerabaja. De 'politie vond, nog tweei bommen. ,,Pro Rege" in Indië. Het September-nummer van „Pro Rege", het org'aan van de Ned. Indi sche Ver. van Prent.-Chr. Onderoffi cieren „Pro, Rege" bevat een foto van :de Koninklijke familie in een rand van rood', wit, blauw en oranje op de eere plaats en in elen oranjelijst een vers „Op Koninginnedag'' van v. d. Mee berg, te Bandoieng1, een broeder van ons Leidsche Patrimoinium-bestuurs 1 id jOpk overigens spreekt dit- nummer, met tal! van leerzame artikelen,vap iden verjaardag! der Koningin, die bij het veirschijnen pas gevierd Was. UIT DE OMGEVING. OS&3TORE3Ï. Herdenking 50-jarig ambtsaanvaar ding Ds. Ruijs. Zondag was het voor de Ned. Herv. Gem. alhier een bijzondere dag. Haar zeer beminde oud-lierder en leeraar hendacht Vrijdag 1.1. het feit, dat hij Voor 50 jaar werd bevestigd tot het predikambt en sedert dien met onver- flauwden ijver en ongekende geest kracht zich wijdde aan den arbeid in den dienst des Heeren. De Kerkeraad had Z.Eerw. uitgenoodigd in verband hiermede gisteren alhier op te willen treden. Het kerkgebouw was geheel gevuld en ieder zal met bewondering Ds. Ruijs den „jeugdigen ouden herder en leeraar" met de zoo van ouds be kende veerkracht, ondanks zijn Imo gen leeftijd, den kansel hebben zien betreden. Na het zingen van Ps. 03 vers 1 en 2, het lezen der geloofsbelijdenis en het zingen van Gezang 52, laatste vers, werd voorgelezen Hebr. 12 1—12, ter wijl Z.eerw. zijn hoorders bepaalde bij de woorden uit 1 Petr. 1 vers 25: „Maar het Woord des Heeren blijft in alle eeuwigheid". Het was Z.Eerw. een voorrecht en groote eer nog eens te midden van zijn geliefde betrekkingen, te mogen op treden. Bij de uitnoodigiiig door den Kerkeraad heeft' hij eerst nog gedacht of hij dit wel kon doen, waar Jijj voor eenige jaren vrijwillig is heengegaan maar hij heeft tenslotte met genoegen gehoor gegeven aan het verzoek om te komen getuigen wat er in zijn hart leeft bij de herdenking van een feit, dat weinigen is gegeven. Hij herinnert hierbij ook aan zijn onlangs herdachte gouden huwelijksfeest, een voorrecht dat ook weinigen beleven. Mijn hart is vol jubeltonen, want het Woord des Heeren is mijn jubeltoon en1 moet en kan dit voor ieder zijn. Z.Eerw. memoreerde hoe hij in 1873 door zijn vader werd bevestigd te Hol- landsche Veld (Dr.) en met welk een geestdrift hij aldaar met zijn echtge- noote zijn arbeid begon, en deze geest drift is heim bijgebleven. Na ongeveer ■4 jaren werd hij door zijn zwager be vestigd te Scherpenzeel en de hechte banden in zijn negenjarig verblijf ge legd waren zoo innig, dat bet hem moei lijk vie naar Oegstgeest te gaan, doch liet was als ware hij er heen getrok ken. Hij daoht aanvankelijk hier kort te zullen arbeiden, doch de gemeente zorgde wel, dat hij haar lief kreeg en in zijn 35-jarige ambtsvervulling al hier heeft hij niet ongezegend gear beid doch tot Gods roem gewerkt. Langdurige voorspoed brengt twijfel aan de rechtvaardigheid van God want als we ons afvragen wat we heb ben verdiend, ja als ik me afvraag wat heb ik verdiend, dan ben ik vervuld met groote dankbaarheid aan God. De slagen zijn me niet onthouden doch meer nog heeft God mij geschonken. Ook mijn arbeid hier was vol gebreken niemand behoeft mij daarop te wijzen, ik ben biervan ten volle bewust, doch ondanks dat is mijn arbeid niet on vruchtbaar gebleven. Dooh dit alles, een leven van gezond beid, eer, vertrouwen, geleerdheid (niet de schoolsdhe geleerdheid die op gaat in de wetenschap doch de ware geleerdheid n.l. het bewustzijn niets te weten") alle stof is vergankelijk in te genstelling met het door Christus tot vleesoh geworden Woord wat blijft tot in alle eeuwigheid. Wait is er in het tijdsbestek van mijn arbeid niet veel veranderd, menige plaats is weggevallen; de ouderling Verhaar zij hier in bet bijzonder her dacht. Wat een verandering op kerke lijk, staatkundig en politiek gebied; dit alles demonstreert duidelijk de wisseling van alle stof en verganke-, lijkbeid van alle leven. Wat een tegenstelirig hier met het Woord dat blijft al zou men alle Bij-, bels tot een brandstapel verzamelen, zoodat de zon door den rook verduis terd zou worden. Het menschenwoord is vaak in tegenstelling mat zijn da den. Het predikambt is hierom moei lijk daar de woorden van den predi ker vaak in tegenspraak zijn met zijn daden. Aan te sporen te leven tot Gods eer en dit zelf na te laten, verootmoe diging te prediken zonder dit op zich zelf toe te passen, dit alles komt om dat het is een mensehenwoord, maar het evangelie zelve is Gods Woord. Wat zitten we hier rustig hijeen te midden van den levensstrijd, maar, vraagt Z.Eerw., af zal het ook zoo zijn als ons einde daar is? Hiervoor is noo dig de jubeltoon in ons hart «Het Woord des Heeren blijft in alle ecuwig heid". God® zilvermunt draagt, aldus Luther tot beeltenis aan de eene zijde „Lijden" aan de andere zijde „Volharden", al dus besloot Z.Eerw. Hierna werd gezongen gez. 210 vers 1 en psalm 27 vers 7. Daarna sprak Ds. Jansen Schoonho ven mede namens Gemeente en kerke raad. Hij dankte Ds. Ruijs voor zijn welwillendheid om hier. thans op te treden want Ds. Ruijs en familie en kerkelijk. Oegstgeest zijn zoo saamge- vlochten dat het de gemeente tot dank baarheid vervult hem thans in hun midden te hebben. Van de groote geest dritft van Ds. Ruijs getuigde Ds, Jan sen Schoonhoven, welke al die jaren, dat hij hier werkzaam is geweest gebleven is zooajs hij zijn arbeid bij den aanvang van zijn 50-jarige ambts vervulling aanving. Hij hoopt dat aan Ds. Ruijs en echt- gen. Luthers woorden bewaarheid mo gen worden „Het „lijden" hebt U ge kend dat hét „volharden" tot het ein de toe U deel moge zijn is ons aller bede.- Voorts werd nog gezongen gez. 251 vers 3 en 4r waarna Ds. R. nog enkele woorden van dank sprak. Na den dienst was er gelegenheid den jubilaris de hand te drukken waarvan een druk gébruik werd ge maakt. Ds. Ruijs blijva nog vele jaren voor de zijnen gespaard. Feestvergadering Burgerwacht. Onze burgerwacht is altijd in het teeken van den ernst, gezien haar stel selmatig oefenen, Weer en wind trotsee rend, en haar steeds weer met succes deelnemen aan 'diverse wedstrijden, Zaterdagavond stond ze echter in het teeken van de luim, hoewel ook hier weer de ernst niet ontbrak, waar, de feestavond van Zaterdag tevens stond in het teeken van propaganda, in het streyen naar het bevorderen van den on derlingen band van saamhoorigheid. Kapitein Bakhuizen merkte het zoo terecht op: in de Oegstg. Burgerwacht heerschfc de tucht van burger tegenover burger, enkel en uitsluitend als gevoel van waardeering en onderling vertrou wen. Hier heerscht de ware tucht. Omstreeks 9 uur opende de wgarn. voorzitter, Dr. Timmermans, de voor- zitteiy Rubenkamp was verhinderd de bijeenkomst, met allen een hartelijk welkom toe te roepen en dank te bren gen aan den heer Ingen Schenau voor de welwillendheid óm belangloos voor een strijkje te zoggen en den heer J. v. d. Meij voor de belanglooze zaalver Siering met bloemen. En de muziek, eii de' bloemen hebben dan ook bijgedragen tot het welslagen van den avond en de woorden van aen voorzitter vertolkten aller gevoelens. De heer Bol werd dank gebracht voor het gratis beschikbaar stellen van een kistje sigaren voor de bestuurstafel, en waar het parool der B. W. is, één voor iallen en allen voor één, daar dampte ieder er lustig op los, Een woord van bijzonderen dank werd gebracht aan kapt. Bakhuizen, inspec teur der Burgerwachten in Zuid Hol land, die bereid >vas gevonden heden avond aanwezig te zijn. Kapitein Bakhuyzen is de ziél der burgerwach ten en zijn tegenwoordigheid is op zich zelve al een waarborg, van het wei- Blagen van den avond, gezien zijn wijze van voordragen, waardoor een burger wachtman opnieuw wordt geïnspireerd. De commandant had woorden van hulde en erkentelijkheid in ontvangst te nemen voor zijn eminente leiding. Hierna was het woord aan den Com mandant, die dank bracht voor alles, wat bestuur en leden steeds hebben ge daan om de eer hoog te houden, en hoopte, dat het voer den korten tijd, dat hij nog als zoodanig mocht fungee- ren, zoo zal blijven. In't bijzonder bracht hij dank aan de heeren H. Collee, G. v. Druten, Bakker, Dr. Timmermans en de Wit, die in dezen een voorbeeld wa ren en als 't ware de kern vormen. In dit verband wees hij' -op de heden tentoongestelde prijzen, welke op'diver se wedstrijden waren behaald, als 3 groo te zilveren wisselbekers en verschillende medailles. .Vervolgens had de uibdeeling plaats van de prijzen van de laatst gehouden onderlingewedstrijden, wat door den commandant geschiedde op zoo gees- itige en van humor getinte wijze, dat de stemming allengs „een echte feeststem ming" werd. Serie A. ie prijs gouden medaille, Dr. Timmermans en voor de behaalde meeste elven een kandelaar. 2de prijs: een barometer, G. v. Dru ten en rozenprijs een schemerlamp. 3e prijs: een rookstel, H. Collee. ,e4 prijs: vulpenhouder, G. Koelman. Serie B. ie prijs, J. M. Bos, gouden medaille, 2e pr. J. v. Werkhoven, etui lepels en vorken. 3e pr. O. v. d. Aar, vulpen houder. 4e pr. J. v. d. Kroon, horloge. 5. J. Juffermans, etui met lepeltjes., L. v. Nieuwkoop, siervaas. 7. J. v. d. Mey, sierklompje. 8. G. Koelman, luciferdoosje in etui. 9. IT. v. d. Mey, inktpot. 10. J. W. v. d.Post, potlood. 11. Steönhoven, doos sigaretten. 12. Breedijk, doos sigaretten. 13. N. Scho- neveld', doos sigaretten, 14. H. v. Dijk, doos sigaretten. De voorzitter bracht den commandant dank voor*de geestige wijze, waarop hij de prijzen had uitgereikt en hoopt, dat h\i nog vele jaren zijn functie zal blijven vervullen, daar hij onmisbaar is voor de Oegstg. B. W. en besluit met een gemeenschappelijken dronk op de burgerwacht, doch in de eerste plaats op den commandant. Hierna was h§t woord aan Kapt. Bak huizen, die de Oegstg. burgerwacht lof toezwaait voor haar capaciteiten, wat niet is bedoèld als vleierij, doch inder daad verdiend is, daar hij als inspecteur over 84 burgerwachten met kennis van zaken ba mo^en oordeelen. De Oegstg. burgerwacht is de schrik onder de burgerwachten, wanneer het wedstrijden betreft en het dwingt bjj hem bewondering en respect af, als hij ziet hoe zelfbewust, zeker van hun doel, de kern der burgerwacht in de perso nen van de heeren Collee, van Druten, en Timmermans in 't bijzonder, steeds weer op een wedstrijd verschijnen; Hij feliciteert den commandant met zijn burgerwacht en zegt, dat Óegöt- geest zeker gevrijwaard zal zijn van revolutionaire- woelingen met zulk een corns van goede schutters. Hierna trad hij in nadere beschouwing omtrent de noodzakelijkheid .en het nut van de burgerwachten en hun bestaans reden is allerminst verzwakt. Hij wees in dit verband op de relletjes in Assen, Ede, de roode Zondag, alsmede de uit latingen van leiders van de Arb. Jeugd Centr. van Den Haag, "Welke getuigen van de gevaarlijke mentaliteit. Hij wees op het feit, dat ondanks verbod, hon derden militairen aan 'den rooden Zon dag hadden deelgenomen en de regee ring in uren van gevaar niet. kon ver trouwen op geïnfecteerde militairen en in deze de burgerwachten een taak heb ben. De burgerwachten zjjn alzoo een gemeente-, zoowel als een provinciaal- H;i besloot met een dronk op de bur gerwacht, waarna door hem de uitdee- ling .plaats had van het diploma met kenteekenen (klasse B) en zonder ken teekenen (klasse C), voor de schietvaar digheidsproef. Diploma met kenteekenen werd uit gereikt aan de heeren Dr. Timmermans, Juffermaiis, Collee, .Werkhoven, van (Druten en Breda. Diploma zonder kenteekenen verwier ven N. J. Schoneveld, J. v. d. Meij, J. W. v. d. Post, J. Voets, L. Nieuw koop, P. de Wit en J. M. Pos. Hierna trad kapt. Bakhuijzen nog in nadere technische beschouwingen over de schietvaardigheid en spoorde de ver wervers van het diploma schietvaardig heid in klasse B en C resp. in A en B hun krachten te beproeven. De heer van der Meene bracht als .penningmeester dank aan den gemeen teraad, die in meerderheid overtuigd zijn van het bestaansrecht van de B.W; en dan ook hun stem geven voor een goede subsidie f 125 per jaar en bracht dank voor de verschillende ontvangen geschenken en bijdragen door particulieren, zoodat voor prijzen slechts weinig uit de kas behoeft beschikbaar te worden gesteld. De voorzitter bracht nog dank aan kapt. Bakhuijzen voor de aangename en onderhoudende wijze, waarop hij een en ander had geschetst, waardoor dui delijk is gedemonstreerd het nut der 3.W. Hij hoopte tevens tegenwoordig te z\jn met bestuur en of leden bij den door kapt. B. ter sprake gebrachte feest avond van de burgerwachten in de om geving, welke te Leiden zal worden gehouden, ter versterking van den on- derlingen band. Met, het zingen van het Wilhelmus en Leve Se Koningin werd besloten. RIJNSBURG. Hedenavond 7.30 uur van den Raad dezer gemeente. Onderwerpen ter 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling gemeente dienst 1925. 3. Aanbieding gemeente begrooting, dienst 1927. 4. Onderzoek geloofsbrief en beëedi- ging van den heer K. Zandbergen. 5. Wijziging gera.-begrooting, dienst 1926. 6. Voorstel van B. en W. inzake win kelsluiting. 7. Betaling achterstallige posten. 8. Voorstel van B. en W. herstelling toren. 9. Adres diaconie Ned. Herv. Gem. inzake koopen arrestantenlokaal. 10. Voorstel van B. en W. inzake uit breiding vuilnisbelt. ALKEMADE. Vergadering] van den Raad dezer, iGemeiente op :Wpensd.ag; 113 October 1926, des namiddags om 2 unr. Onderwerpen "ter behandeling: 1. Voorloopige vaststelling:, gemeen te-rekening, dienst 1925. 2. .Vaststelling gtemeente-begrooting 'dienst 1927. 3. .Vaststelling raadsbesluit tot on- derhandsche verhuring van de woning giemerkt C 108 aan C. Post te Ni> (Wetering. 4. Voorstel van B. en Wl- met prae- advies om over te .gaan tot de aan schaffing van een Ford vrachtauto. 5. Wijziging van de geme ente-b eg rooi ting, dienst 1926. 6. Ingekomen stukken en medédee- lingen. Bij 'den Burgemeester dezer ge meente is eenigi geld gedeponeerd', dat in deze gemeente is gevonden. Inlich tingen hieromtrent zijn bij; den Burge meester te bekomen. In het geizin van den heer J. Tb. 'A'. van der G. alhier is een geval van Roodvohk gecons'tatieierd. Biirg. Stand. Gebareln: Hendrik^ Catharina, dv. Geraidus Hassing ehi Catharina Strijk; Anna Johanna^ Ma ria, dv. Johannes Nicola as van Veilzeni 'len Alida Petronella Klein; Petrus Jo annes, zv. Petrus Jacobus van Es eb Veronica Scholte. Ondertrouwd: Antonius van Deu ren, jm. 26 jr. en Johanna Catharina (de Pri'ö, jd. 19 jr.: Johannes de Jong, jm. ouci 23 jr. en Anna Alida van Idier KlUgt, jd'. 21 jr. Getrouwd: Leonardus Jacobus Zoet jm. 27 jr. en Johanna Cornelia vanl 'Klink, jdi. oud 23 jr.; Jacobus Nico- ja.as van der Gejest, jm. 27 jr. en S01- phia Wilhelmina van der Poel, jd. 24) jr.; Gerrit Gortzak, jm. oud 37 jr. en Adriana van den Haak, jd. 35 jr. Overleden: Hendrikus Simon Pen- tnings, oud 71 jaar. Gevestigd: M. G. Hp^t^nsbp^JL van Amsterdam; J. F. C. B. van Geel jen echtgenoote, van Hilversum; C. tep Meulen, van Rotterdam; A. J. Hoek stra, van Lisse; A. H. Hagen, van Wad- dinxveen; W. J. M. Heemskerk, van Warmond; M. Th. van der Zwet, van Amsterdam; C. P. Schadewijk van Cu- leimborg. Vertrokken: Th. P. van Leeuwen, naar Uden; E. M. Klein en echtgen, v. J. Lieverse, naar Nieuw Vennep; Hi Liebregts, naar Amsterdam: J. B. Veenswijk, naar Wormond; A. van der Meij, naar Voorschoten; C. Akerboom, naar Noordwijkerhout; M. A. Stock- mann, naar Bergen (N.-H.); N. C. Zwar telé, naar Roerimond; M. B. van Hoorn, naar Culemborg; A. M. Oomen, naar 's-Gravenhage; G. A. Wagendorp, naar Velzen; P. J. Straathof naar Deventer; H. F. J. Immens- naar Lisse; N. Ver steeg, naar Rotterdam; W .B. van der Ploeg naar Woubrugge; J. Noordhoek aar Haarlemmermeer; Th. J. J. Kee- gel en gezin, naar Baam; J. W. van Klink, echtgen. van P. H. C. Vintges, naar Leden; M. J. Turk, naar Zoeter- woude; M. Loos, naar Leiden; W. Brou wer naar Alphen aan den Rijn; D. Katsburg, naar Landsmeer; B. G. Hen driksen, naar Leiden; P. l'Amië, echt gen. van Chr. van Leeuwen naar Voor hout. BOSKOOP. In d« plaats van den hoer D. Kramer, is nue-t ingang van 1 Npv. ieiJk. (door B. en 'Wl. als grafdelver aangewe zen dei plantsoieinarbeidei' H'. V. Sjcuest. Vrijdagavond werd er aan het? Jaagpad -pen gemeentelijke straatlan taarn aangereden, met gevolg, dat de» lantaarn geheel weid vernield. Getracht zal' W:ordetn do zaak' 'in (den minne op te lossen. iWoensdag 13 Octobieir, n-m. 21/a> uur, zal er in het gymnastieklokaal der! openbare school gelegenheid zijn tot feoistelooze inenting. Vrijdag 15 October n.m. 7 uur (hoopt in het gebouw „Salvatorif' opi te treden Prof. Dr. H. A. de Hairtogj Uit Amsterdam, met het onderwerp b/Wiere-ldoorde-el". Burg. Stand1. Geboren: PaXbSaiti» ïius Johannes Marija, zv. H. dei Lange» i.en A. BijDemanGerarda, dv. Wl- v. Harskamp en A. A. Noor lander; Nico-' laas Johannes, zv. P. F. Bosman en S. M. Mathot; Pi eter, zv. K. Verweiji ten C. v. Wijk; Tennis .Piefer, zv. Wv M d. Vos en A Hoogenidoorn; Sjaantjet |dv. J, Hiort-ensius en "M. Akerboom* Hendrikus Andreas Martinus, zv. F. L'. Bink-en e-n C. M. Slootje^; Adria na Maria, dv. G. Vuurens en AL M. ,v., (VI aardingen. Ondertrouwd: A. dei Looö en A". var» KiempenP. Zijiderveld en A. M. v. (Dam. Getrouwd: M. jWteödorp en KL Henningsfeld. Over leiden: J. v. Tol, echtgen©. van A. Kraan, 59 jr.; C. v. jd- (Toto-rei^ lechtgene. van C. P. Driesprong, ,61 j. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke stand. Geborea: Anfco nia Alida, d.v. J. de Winter en G. van der Plas. Marijtje, d.v. A. van der Niet en J. D. Vlieland. Antonius Johannes, z.v. L. de Jong en J. A. Meijer. Hen- drika Maria, d.v. W- H. Hoogeveen efl J. C. Veelenturf. Theresia Maria, d.v.' L. P. van Denzen. en M. Smit. Cornelia Elisabeth, d.v. P. H. Romijn en A. var Schooten. Elisabeth, d.v. A. Th. PJnliihi en G. van den Berg. Johanna, d.v. J. (Duivenvoorden en C. van Berkel. Fran siscus Theodorus, z.v. C. Verlaan en J. Hoogervorst. Margaretha Maria* d..V, P. J. Verdegaal en L. van der Geest. - Overleden: Petrus Heemskerk, 68 j. te Amsterdam, echtg. van G. Steen beek. Martinus Johannes Schurink, 32 jaar, te Amsterdam. Elisabeth Duiven voorden, 1 jaar. Gerardus Cornelis Rou en, 23 j. te 's Gravenhage. Cornelis Antonuis, Hubertus Corel, 3 mnd. OndertrouwdBartholomeus Thymio- teus Zandbergen, 25 j. en Jacoba Cathar rina Heemskerk, 20 jaar. Getrouwd: Jacobus N. van Bohemefl 29 j. te Veur en Jacoba J. Dobbe, 26 jaar, Pieter A. Verhulst, 25 j. te Am sterdam en Erika E. 'Hirsch, 22 jaar Scheepstij dingen. HOLLAND-AMER1KA LIJN. DINTELDIJK, 7. d. N. Paoiflekus» n. Rott., 8.10 v. Liverp. GROOTENDIJK, Wk., v. Zuid-Amer. n. Rott. 7.10 te Los Angeles. KINDERDIJK, 9.10 v. Rott. n. Yan- loouver, via Antwerpen. LOCHGOIL, v. d. N. Paoificgust n. Rotterdam, 7 Oct. te Portland (Ore). NICTHEROY, v. Antw. n. d. N. Paci- öctrès-, 7 Oct. v. Swansea. VOLENDAM, v. New-York u. Rott, wordt Maandag 8 u. v.m. te Boulogne Verwacht. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. AIxBIREO, 7 Oct. v. Accra n. AddaJ. DJOCCA, 9 Oct. v. Sekondee n. Gr. HAARLEM, 6 Oct. v. Sekondee a. Sinoe. SCHELDESTROOM, 6 Oct. v. Free town n. Sekondee. ROTTEHDAMSOHE LLOTD. DJEMBER, 9 Oct. v. Rotterdam O. Hamburg. MODJOKERTO, (thuisr.) pass. 8 Oct. Perim. PATRIA, (uitr.) pass. 9 Ooi Oues- sant. SIANTAR, 9 Oct. v. Rott. n. Batavia via Antw. TERNATE, (thuisr.), pass. 9 Qotobar Gibraltar. .1 STOOMV. MIJ. NEDERLAND. JAN PIETERSZ. COEN, (thuiür.) 9 October van Southampton.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6