NIEUWE LEIDSGHE COURANT VAN VKIJUAG 8 OCTOBER 1920 Radio-Programma. V/al er vauavond te booren Is. DAVENTRY, 1600 M. 6.20 Muziek. 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 8.Lezing. 8.20 Concert. 10.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 10.35 Zang en muziek. v HILVERSUM, 1050 M. 5.Concert. 7.Politiebericht. 7.'Fransche les. 8.10 Persberichten. 8.20 Lezing. 9.10 C-oncert. .10.Persberichten. - 10.15 Muziek. KöNlGSWUSTERH., 1300 M. 8.50 Declamatie en Concert. Daarna nieuws. 1 PAKIJS (Radio-Paris), 17.5° 5.05 Concert. 5.55 Persberichten. 8.20 Koersen en Havasberichten. 8.50 Concert. Pruisischen minister van Financiën en door den gevolmachtigde van den hoofdtak eji de zijtakken van het huis Hohenzollern onderteekend is. Van de in beslag genomen bezittin gen verblijven aan den staat: de kroon kasteelen imet (het historische meubi lair en de parken, met inbegrip van de kasteelen „Bellevue" en „Babelsberg"; voorts de kunstwerken in de musea, de Schackt-galerij te Münclien, de kroonattributen, de beschikking over de Hohenzollern-bibliothoken, de'huis- bibliotheek en het huisarchief, de thea ters met het theaterfonds, 250.000 mor gen landerijen en bosoh, bijna allo bouwterrenen te Berlijn in Potsdam en ten slotte de kroonfiieicommis- rente. Het ontwerp zal onver wij 'd aan de goedkeuring van den Pruiaischen Land dag worden onderworpen. Naar de „Deutsche Tageszeitunghet orgaan der agrariërs, meldt, zullen do Duitseh nationalen vóór het ontwerp stemm ui. Het ontwerp bevat 17 artikelen; van politiek standpunt beschouwd is arti kel 7 het belangrijkste; bet bekend worden daarvan heeft in den Landdag groot opzien gebaard. De eerste alinea van dit artikel luidt namelijk als volgt: „De staat houdt levenslang ter be schikking van den geregeerd hebben den koning Wilhelm II, in overeen stemming met diens wenseh, het slot Homburg auf der Höhe, als woonplaats voor hem en zijn personeel". Uit deze alinea wordt opgemaakt, dat de ex-keizer d*e mogelijkheid van een terugkeer naar Duitschan.l over weegt. KORTE BERICHTEN. Die Panische correspondent van !de „Popoio di Roma" heeft dezer da gen melding gemaakt van een aan staande ontmoeting van Briand en Mussolini. Het blad publiceert thansi een tegenspraak van zijn bericht, dat, „in welingelichte kringen riïet beves tigd wordt". In antwoord op een interpellatie» in de Zwitsersche Bondsvergadering, betreffende het ongeval in de Ricken- tunnel, verklaarde Bondsraad Haab, president van het departement van de .Spoorwegen, dat liet officieele onder zoek zal uitmaken of personen schuld hebben aan het gebeurde. Naar uit Madrid wordt gemeld, lis te Santarem in Portugal een mili taire revolutie uitgebroken, waarbij de oproerige republikeinsche garde met Idynamietbommen werd bestookt. (Ver scheidene militairen werden gedood. 'Het geheele gebied is door militairen, bezet, doch de onlusten zouden nog voprtduren. Voor de eerste maal hébben gis teren electrische treinen geloopen op het traject Parijs—Orleans. Volgens de „Paris-Times" heeft de Belgische minister van Financiën Francqui, gezien het feit, dat zijn po gingen tot stabilisatie van den Belgi schen franc algeheel succes hebben ge had, bekend gemaakt, dat hij begin November zijn portefeuille zal neer- De Duitsche ex-kroonprins is gis teren van München te Milaan aange komen. Hij vertrok gisteravond naar Zwitserland. UIT DE OMGEVING SASSENHEIBS. Donderdagavond vergaderde üe Pro- testantsche Ziekenverpleging. De ver gadering was goed bezocht, meer dan honderd dames en heeren vulden de zaal. De voorz, de heer L. v. Leeuwen Sr. liet zingen Psalm 25: 6 en ging voor in gebed, waarna hij een inlei dend woord sprak. Hij heette de talrijke aanwezigen welkom en sprak den wensch uit, dat deze avond zoowel aangenaam als leer zaam zou zijn. Dat we levenskracht zouden ontvangen voor onszelf en voor onze vereeniging. Wij hebÈcn steeds gedachtig te zijn aan 's Heeren woord: Als één lid lijdt, lijden alle leden. Hij feliciteert de leden met de ver. die is opgericht, met het mooie werk dat is begonnen en het succes, dat reeds in zco'n korten tijd werd be> reikt. In Januari werd de eerste ver gadering gehouden. In April zag het er een oogenblik uit of alles uit elkaar zou sjretten. En zie nu eens welk een vereeniging we hier hebben, 370 leden en begunstigers. Zon is de stichting van een Protes RECLAMÜ. Donkersleeo 5 tantsche Ziekenverpleging een feit ge wonden. Het Bestuur heeft per brief de R.K. Wijkverpleging bedankt, voor wat de ze ver. bok voor onze menschen heeft Statuten en Huish. Reglement zijn saamgesteld en goedgekeurd. En zus ter Pijper, die hier haar werk zal doen is reeds in ons midden. De voorz. herinnerde tenslotte aan het gevaar, dat bij ons allen wel eens het „Gereformeerde", het „Hervorm de" of het „Chr. Gereformeerde" boven komt. Hiertegenover stelde hij het woord der Schrift: Weest niet langer van Paulus of van Apollos pf van Ce- fas, maar van Christus Jezus onzen He ere. Nadat de notulen waren gelezen en goedgekeurd, verkreeg Ds. Krijkamp het woord, om onze zuster te instal- leeren. Spr. begon met te wijzen op 'n eenigszins verwaarloosd stuk van onze- belijdenis: de ziekentroost, en vestigde er 'de aandacht op, dat men reeds ter stond na de reformatie gevoeld had, dat men zijn zieken niet mocht ver- waarloozen. Het was toen de tijd van brandstapels en martelaren, maar er werd toch ook reeds aan de zieken gedacht. Het is bokend, dat Oldenbar- nevelt zich in zijn laatste stonde uit deze ziekentroost liet voorlezen. Ook aan dit stuk werk kleven ge breken, maar het is toch een greep naar het ideaal, dat iedere Christen toelacht om zich te ontfermen over degenen, die ten doode gegrepen zijn. Onze vereeniging grijpt ook naar dit ideaal. Tot nu toe hebben we onze zieken hulp gebracht, maar geen troost en zelfs de meest perfecte hulp kan nooit zijn wat kreupele troost is. Zuster Pijper heeft de roeping van het Bestuur niet kunnen weerstaan en is tot ons gekomen. Ze is niet alleen gekomen om onze zieken te helpen, maar ook om ze te troosten. Troosten kan men alleen als men zelf getroost is' geworden door zijn God. Hoe héérlijk, dus richtte zich spr. tot zuster Pijper, als gij hij onze ziek bedden onze zieken kunt wijzen op den Heere. We heeten u in Sassenheim hartelijk welkom en hopen, dat het vertrouwen door het Bestuur in u ge steld niet zal worden beschaamd. Doe niet alleen wat uw hand vindt om te doen, maar ook wat uw hart vindt om te doen. Verzorg niet alleen het lichaam, maar ook de onsterfelijke ziel. Bestuur .en leden dragen u door hun sympathie en hun gebed. De leden werden door spr. opgewekt de zuster met vertrouwen tegemoet te treden. Laten we ook verder werken en verder strijden om ons groote en grootsche werk te doen. We zijn door den nood tot elkaar ge bracht. Laten we ook verder bidden om den vrede van Jeruzalem, en wa ken voor de ziekte waarop de voor zitter aan liet eind van zijn inleidend woord heeft gewezen. Ten slotte werden even de bouwplan nen besproken. Uit de mededeelingen van het Bestuur bleek, dat de vereen, thans beschikt over een jaarlijksche contributie van f3700. Het verblijf van de zuster bii Mevr. de Leeuw heeft verschillende practi- sclie bezwaren. Het is daarom wen- schelijk, dat de vereen, zelf houwt. Men wenscht dus te bouwen voor 2 zusters, om zoo dat later mogelijk is nog een iweede zuster te benoemen, •die zich speciaal aan de TBC. bestrij ding zal kunnen wijden. Na eenige bespreking wordt op voor stel van den heer W. Warnaar het Bestuur gemachtigd het benoodigde bouwterrein te. koopen en bouwplan nen te deen ontwerpen. Het Bestuur heeft blijkbaar 't volle vertrouwen en de sympathie der le den voor hare plannen. Van verschillende zijden werd er op aangedrongen, de zaak vooral niet te „krenterig" aan te pakken. Er werd nog op gewezen, dat de zus ter dagelijks van 1 tot 2 uur spreek uur houdt. Nadat Ds. Krijkamp was voorgegaan in dankzegging, werd de vergadering door den voorz. gesloten. NOORDWIJK AAN ZEE. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. .Voorm. 10 uur, Voorb: H. Avondmaal, en nam. 6' uur, nabetrachting, Ds. Hos- pers. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. Koers. NOORBWIJK-BINWEN. Predikbeurten. Geref. Kerk. V.m. 10 en nam. 5 uur, Prof. Dr. H. H. Kuy- per, van Amsterdam. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 uur, Voorb. H. Avondmaal, en r.am. 7.30 uur. Ds. Mondt. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur, Ds. P. H. Woudstra. KTOOHDW1J5. i P|0i beer C. J. L. van der Meer, langer jj 25 jaar lil van de Prol. btaten van Zuid Holland, heeft aan de Bk K. kiesvereeniging meegedeeld, dat hij in verband met.s'jn hoogdh leeftijd, geen herbenoeming als lil d r wenscht. De kiesvereeniging ral nu cnhjidsni voor het lidmaatschap -der' Sisten stel len dc-n heer W. de Ruil r VOORHOUT. Het tweejarig dochtertje van het rehtpaar O. slikte een korstje brood in met liet. noodlottig gevolg, dat het kind na enkele minuten door verstikking overleed. 0E3JSÏQBG87. Den 1 Nov. hoopt mevr. N. Meurs- Weersma den dag te herdenken, dat zij voor 23 jaar als verloskundige in emeentsdienst trad. Daar zij door haar groole toefrijding aller aïhting geniet, zal deze dag zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. - Door de N. Z. H. T. M. is een slinger paraat aan de bovenleiding aan _ebracht ter hoogte van de tramkruising over den Rhijngeesterstraatweg en de Leidsche Buurt. Dit is toe te juichen, waai- het verkeer nu tijdig wordt gewaarschuwd brj aan komst van een der trams. Voor bet ver keer vanuit de richting Den Haag is het echter niet afdoende. Als een tram gaot vanaf de richting Leiden-Rrjnsburg werkt het anparaat boven deze tramkrui sing, wat het ook doet .wanneer de tram komt vanuit de richting Rjjnsburji welke over een andere lijn gaat. Iemand, niet ter plaatse bekend, ko mende uit Den Haag, ziet het slinger apparaat werken en meent, dat daar de tram zal passeeren, terwijl deze een 25 M. hiervoor nasseert. Een tweede anparaat, ter hoogte van Remmerswaal, is dringend noodig. De dienstplichtige J. Timp der lichting 1926 is ingedeeld te Kampen, om te worden opgeleid tot reserveoffi cier bij de landmacht. 'M. Verhaar Lzn is vertrokken naar iDelfzii', ter onleiding voor de zeevaart in de kweekschool ,.Abel Tasman". Burgerlijke stand. Geboren: Bartha Fetronella, d.v. P. J. v. d. Vijver en B. Hage. Joannes Cornells, z.v. J. J. Jongeneien en A. J. Rijnaart.-. Wilhelmi- na, d.v. J. Jungerius en G. Glasbergea Cornelia Johanna, d.v. W. Vletter en W. P. v. d. - Linden. Hendrikns, z.v. G. M. Tis$en en S. M. Gordijn. Gehuwd: L. Zonderop, 31 jaar, te Lei den en C. H. Koolloos, 23 jaar. D. N. den Haan. 25 j,, te Rijnsburg en M. J. v. d. Meij.' 22 j„ B. G. de Bruijn, 26 j. te Purmerend en C. Kapteijn, 23 jaar. Overleden: P. v. Driel, 37 j> won. te Bleiswijk. D. J. Dijkema, Mzn., 3 m. -P. J. Brugmans, 62 jiar, te Haarlemmer meer. Maand September: Geboren: 4 jongens en 2 meisjes. Gehuwd 4. Overleden 3 m. en 3 'vr. personen. Ingekomen 43 m. en 55 vr., totaal 9S personen. Vetrokken 33 m. en 50 vr. Totaal 83 RECHTZAKEN, De zaak-Verschoor. De 46-jarige M J. V., werd gisteren wegens verduistering van geldswaar dige bedragen tot een gezamenlijke waarde van f 26.000, veroordeeld tct één jaar gevangenisstraf met aftrek van drie maanden door verdachte in voorarrest doorgebracht. De Officier, mr, E. D. II. Schutter, had vier jaar gevangenisstraf geëischt Verdachte's raadsman, mr. A. W. Schippers, had ontslag van rechtsver volging gevraagd- De rechtbank overwoog in haar von- ni>, dat do gel let-., lie verdachte ver duisterd heeft, wel-is-waar niet aan de schenkers van giften aan het comité voor ziekenverpleging en ziekenvere zorging Veenkolonie Barger-Compas- cuum toebehoorden; doch verdachte mocht er ook niet naar goeddunken over beschikken. Het Comité immers bestond uit de heeren Wasser, Berger- voets en Bronk, en verdachte had geo?i vergunning eigenmachtig het ontvan gen geld te verdeelen en het te gebrui- bruiken voor het maken van groote onkosten. Verdachte mocht 40 pet. gebruiken voor onkosten. Hij heeft f 26.000 meer gebruikt en wegens verduistering van dit bedrag moet hij dus veroordeeld worden. Bij bepaling van de straf overwoog de rechtbank, dat rekening moet wor den gehouden met den ernst van bet feit: er is groote schade toegebracht aan de Nederlandsche liefdadigheid. Anderzijds moét rekening gehou den worden met de omstaondigheid, dat er geen voldoende toezicht op ver- da Lie's handel»v.gen was en met het feit, dat verdachte langen tijd in voor arrest doorgebracht heeft. STADSNIEUWS. Gebrekkige watervoorziening. Sinds eenige dagen laat de drinkwa tervoorziening te Leiden veel te wen- schen over. De oorzaak hiervan is, dat er werkzaamheden worden verricht aan de tweede aanvoerbuis, welke het water uit Katwijk a.d. Rijn naar Lei den voert. Wel heeft de Leidsche Duinwatermaatschappij per adverten tie de inwoners gewaarschuwd, dat we gens deze werkzaamheden de druk op de waterleiding gedurende vier weken aanmerkelijk zal worien verminderd, doch iedereen dacht, dat het bij deze vermindering van druk zou gaan zoo als tijdens andere reparaties, namelijk dat deze druk wel geringer zou zijn, doch dat althans op-alle verdiepingen in de huizen water zoii zijn te krijgen. Nu do Leidsche Duinwatermaatsch. nv de herstelling is begonnen, blijkt oohier. dat niet alleen do druk is ver minderd, doch dat deze zoo gering is, it er i:i de woningen alléén gelijk vloers water is te verkrijgen en ook nog niet eens overal. Op de bovenver diepingen en in de afzonderlijke bo yenhuizen is er hoegenaamd geen wa ter. Wat dit beteekent zoowel voor de bewoners zeiven als voor de volksge zondheid, alsmede voor de ziekenin- richtingen en de industriën. voor deze laatste ook in verband met de nale ving der Arbeidswet, laat zich begrij pen. Wij hebben, in verhand met de volksgezondheid, het noodig geoor deeld een onderhoud te hebben met den directeur van 'derf gemeentelijken geneeskundigen dienst, dr. M. D. Horst en hem gevraagd, of hit het verrichten van werkzaamheden, als deze met de daaraan verbonden gevolgen, in dezen tifd, nu men allerwegen hoort van ty phus, wel toelaatbaar achtte. Dr. Horst antwoordde ons. dat het thans de gunstigste tiid is voor het verrichten van werkzaamheden ais de onderhavige. Bovendien is hef niet mo gelijk dergelijke werkzaamheden in den winter uit te voeren en 's zomers is door het groo-te waterverbruik de druk dikwijls ook gering. Wat de gevallen van typhus betreft, ia de toestand te Leiden volkomeni normaal en met het oog op een epi demie acht hij geen gevaar aanwezig, zoolang nog zooals tot nu toe 'in elk huia leidingwater te krijgen is en de menschen er niet toe overgaan, sloot- of grachtwater te bezigten. Tolein wij' er den directeur op wlzen, Idat men in de Ziekenhuizen, wat d© Watervoorziening, betreft, met haast on overkomelijke moeilijkheden heeft te kampen en dat zulks speciaal het ge val is in het academisch ziekenhuis, waar men zich, in plaats var. metstroo- mend wafer, met bakjes water moet behelpen, wat vooral op de operatie kamer groote bezwaren oplevert, ant woordde de directeur ons. dat de di rectie der L.D.M. hem heeft mede gedeeld .dat zij reeds half Juli schrif telijk van deze vermindering van druk te bevoegder plaatse heeft kennis gege-. ven en op het treffen van voorzienin gen heeft gewezen. De vraag is nu, of het, door deze tijdige waarschuwing, mogelijk is geweest door tijdige voor ziening in de ziekenhuizen dén druk voldoende op peil te kunnen houden. Heeft men dat daar gedaan en. is het gebleken niet te kunnen, dan had deze waarschuwing weinig zin en dan had de L.D.M. moeten overwegen liaar her stellingen zoodanig, aan te brengen, dat dergelijke stoornissen konden wor den vermeden. Dit zijn echter techni sche kwesties, welke alleen een inge nieur kan becordeelen en waarin de directeur uit den aard der zaak dus niet kon treden. In het gemeentelijk badhuis in de Van der Werfstraat wordt het water bijgepompt door mid del van een, dank zij de goede samen werking met de directie der stedelijke lichtfabrieken, eleccrisch cen.rifugaal- pompje, aan de leiding aangebracht, en dit geschiedt ook in het badhuis aan de Medusastraat. Kan dit nu 111 het ziekenhuis niet, dan, zoo herhaal de hij, heeft men aan waarschuwingen van de L.D.M. weinig en is het zeer ide vraag, of deze tot het verrichten van deze werkzaamheden met de daar aan verbonden zeer geringen druk had mogen overgaan zonder te dezen op zichte, tijdig afdoendev maatregelen te hebben getroffen en zulks ongeacht do kosten, wélke deze maatregelen, met zich zouden medebrengen. In elk geval, zoo besloot de direc teur, voor de« volksgezondheid behoeft men zich bij den bescaanden toestand niet ongerust te maken. Kimst en Letteren. 9 Max Orobio de Gastro. Onder auspiciën der Internationale Concertdirectie Ernst Krauss zal Max Orobio de Castro één cello-avond ge ven in ons land, o.a. opN'Woensdag 13 October, Concertgebouw KI. Zall, Am sterdam, 25 October Den Haag, begin November te Rotterdam. Aan den vieu gel Siegfried Blaauw. Naar aanleiding van zijn groóte suc cessen in het afgeloopen seizoen heeft Max Orobio de Castro een uitnoodi- ging gekregen een serie concerten te Berlijn, Keulen. Dusseldorf enz. te ge ven. Onderhandelingen zijn gaande over een toumeé door Zwitserland en Italië. Paul Schramm. Ook te Rotterdam zal Paul Schramm onder auspiciën der Internationale Concert directie Ernst Krauss in de groote Nutszaal een Beethoven-cyclus en in .4 Concerten 16 Sonates van den meestér ten gehoore brengen. De twee eerste dezer concerten zullen worden gegeven op de avonden van 21 October en 4 November. De twee laatste op matiné's op 25 December en 30 Januari Op zijn matïnée op 28 November in de groote Doelenzaal zal Paul Schram moderne werken ten gehoore brengen. Beethoven-cyclus—Paul Schramm. Op de tweede Beethoven-avond in Den Haag, Dinsdag 5 October, in Di- lifiT- te geven door Paul Schramm, zal het volgende programma ten gehoore gebracht worden: Op. 2 No. 3 c dur; Op. 31 No. 3 es dur; Op. 78 fis dur Op, 27 No. 2 c moll. Cand. rechten: Mej. W. A. J. Bos, Den Haag, J. H. van Herwijnen, Hil versum. Bevorderd tot Dr. in Wis- en Natuur kunde, W. Goddijn, geb. te Leiden. Laatste Berichten. ACADEMIE -NIEUWS. voor het doct.-examen rechtsgeleerdheid de heeren C. Punt, Noordwijk en L. H. Slotemaker, Den Haag; Voor het doctoraal examen Indisch recht de heeren Mr. H. E. de Boer, Den Haag en A. C. Tobi, Noordwijk Geslaagd voor het artsexamen: I. Jungerius, Zegwaard. Bevorderd tot arts: A. J. Karreman, Overschie. H. Wamsteker. Leiden. Onzp vertegenwoordiging In den Volkenbondsraad. Naar wij vernemen heeft de Regee- riiig aan den Secretaris-Generaal van den Volkenbond doen mededeelen, dal als vertegenwoordiger van Nederland in den Raad i9 aangewezen Jhr. Van Karnebeek. Minister van Buitenland- sche Zaken. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) BERLIJN, 8 Oct. (V.D.) Volgens de bladen is de Spaansche regeering voornemens alle officieren, die aan den jongsten opstand deelgenomen hebben, te begenadigen. LONDEN, 8 Oct. VD) Een nieu we Kanaaldicinst voor passagiers zal spoedig geopend worden. De dienst zal geschieden van Tilbury naar Duin kerken onder Fransch-Britsche direc tie. De schepen zullen onder Franschef vlag varen, doch de prijzen zullen in Britsch geld berekend worden. ROME. 8 Oct., V. D. Kroonprins Ruppre?ht van Beieren, die 14 (lagen incognito te Rome verfoeid heeft, is gis teren naar Beieren terug gekeerd. ftpSSiijCHTEN LEEUWARDEN, 8 Oct. 1926.'Comm. 193. Sleutelk. 35—66. Nagelk. 19—42, Goudsche 12—98, Edammer 2887. Aanv. 45020 kilo. Mijnboter 186184 157, veilingboter 177151. Aanv. 74 derde, 72 zesde. UITHOORN, 8. Oct. 1926. Kaasmaikt. Aangev. 94 part. Goudsche R.M 52 57, 2e 46—51, zwaardere 59. zonder RM 44—52. Handel matig. IHSLFÏ, 7 Oct. 1926. Boter 215—232X per kilo. Aanvoer 56-8. 7-16 weg. sa men 1190 kilo. BODESRAVEN, 6 Oct. 1926. Eiervui- ling. Aanvoer 3300 Stuks. 9401040 p 100 stuks, eendeieren aanvoer 300 st. 610—660 per-100 st. hanen 75—100, kip pen 100120 per stuk. ALPHEN AAN DEN RIJN, 7 Qctober Kaasmarkt. Aangevoerd 616 wagens kaas. Met Rijksmerk 11e srt. f 5258, 2e srt. 4451, zware 60. Handel matig. LEIDEN, 7 Oct. Veemarkt. Runde ren 1219, kalveren 53. schapen 2309. Stieren 93, 160420; kalf- cn melk koeien 159, 17385; Vare kooien 465, '145290; vette ossen 233, 180520, 6.58 0.96 p. K.G.; graskalveren 319, 30 65: vette kalveren 15, 50100, 1.10 1.45 p. K.G.; nuchtere kalveren 38, 8 13; vette schapen 810, 2536, weide schapen 499, 21—26; magere varkens 396, 2658; biggen 702, 1015; paar den 3; veulens 4, 40—80; bokken of gel ten 14, 9—13. LEIDEN, 7 Oct. Kaasmarkt. Aange voerd 115 partijen kaas. Ie srt. Goud sche kaas 5257, 2e srt. -14—51; le srt. Leidsche kaas 5055, 2e srt. 45—48, alles per 50 K.G. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen vérricht In den morgen van S Oct. 1926. medege deeld door bet Kon. Ned. Meteorolo- I-Ioogste Barometerst. 765.4 Zurich. Laagste Barometerst. 744.9 Rost. Verwachting tot den avond v. 9 Oct. Matig® tot krachtige Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijke ruimende wind, later afnemend, betrokke.n tot zwaar, later half bewolkt, aanvankelijk regen 'of onweersbuien, iets koeler. Baroiueiersland. De stand van hedenmiddag 3 uur ij aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 7.8 C. LICHT OP VOCK FIETSERS e.a. Vrijdag 8 Oct. 5.53 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam.) Berlijn Londen New-York Parijs Brussel c Zurich Rome Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Madrid 59.50'/» 12.12",, 2.49 3laï 7.207. 6.93 7» 48.27 9.86 54.727» 66.377» 66.727» 35.32% 7/40 37.45

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3