NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 21 SEPTEMBER 1926 DAG-AGENDA. Woensdag 22 Sep!., 's avonds acht u. Stadsgehoorzaal, Openb. feestverg. dor L. Chr.'Oranjevereen. en cle Ned. Chr. Vrouwenbond. Woensdag 22 Sept., s av acht uur, gebouw „Patrimonium Hoogl. Keik- gracht. Radiorede door de heeren J. Schouten en Dr. K. Dijk. Woensdag 22 Sept. Gebouw „Predi ker", Janvossensteeg 17, „Voordorp- bazar" opening 's middags half "drie door Ds. J. G. W. Goedhard. Donderdag 23 Sept., Gebouw „Predi ker", Janvossensteeg 17, „Voordorp- bazar. Geopend: 's-morgens 10—12 uur, 's-middags 25 uur eif 's avonds 711 uur. Woensdag 29 Sept., 's avonds acht u. „Volkshuis", Apothekersdijk. De heei A. Smit over „Het nut van Esperanto" De avond-, nacht en Zondagditnst rler apotheken wordt van "Maandag 20 tot en met Zondag 25 September a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telefoon 594. QegstgoèsL Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des ren. Er heerschte onder de feestgenoo- 'ten een prettige stemming. Ten slotte dankte de vice-voorzitter, de heer J. Planjer namens de vergadering allen die 'tot het welslagen van den leuken avond hadden medegewerkt. Piano- en vioolconcert. Hier ter stede zijn aangekomen de heer en mevrouw Rotowski, die in een huisboot een tourné maken en eerst daags naar Frankrijk /.uilen vertrek ken.» De boot, een cadeau van Z. K. H. Prins Hendrik, is gemeerd bij de -Sin- ge tbrug. De- artiste n zullen a s. Donderdag avond een muzikale soiree geven in „Mum'ê Sacrum voor bestuur, lijden •et».een onbeperkt aantal iutroducées, waarbij de heer Rotowski een causerie zai houden over zijn veis. Op het pro- ia anima staan om. werken van Beet hoven. Grieg, Gounox, Godart. enz. Dc heer en mevrouw Rotowski zijn' o.m bekend uit de z.g. lïotowski-v^r- een ging, in 190'J opgericht met het doel om onder alle lagen der maat schappij de biia igstelling voor de toonlfunst te verhoogen. In de.Leidsche Meubelfabriek aan .den IJoogen-Rijndijk is gistermiddag de 19-jarige meubelmaker C. R. met zifti linkerhand bekneld geraakt tus- sclien eenfraisemachine, waarbij de jongeman zich vrij ernstig verwondde, lp. het Academisch Ziekenhuis werd hem geneeskundige hulp verleend. Om kwart voor zes gisteravond ontstond een begin van brand in de woning van J. Z. Paradijssteeg 54. De oorzaak lag in het vlamvatten van efcnige voorwerr^ doordat de vlam. van het gasstel in de gummi- slang oversloeg. Omwonenden slaagden erin het brandje met emmers water te blus- schen. zoodat de brandweer niet be hoefde op te treden. De schade beperk te zich tot het verbranden van eenige bedgordijnen en wat franje aan een schoorsteenantel. BINNENLAND. "Statistiek der Rijksiakomslen. Nadat tengevolge van ,de bezuini ging de „Statistiek der Rijksinkom sten" na 1923 (in welk jaar die over 1921 verscheen) niet meer kon worden uitgegeven, zijn thans in één deel door 'het Centraal Bureau voor de Statis tiek verwerkt de gegevens over de jaren 1922, 1923 en 1,924. Aan de inleiding zijn de volgende cijfers ontleend: Jaren Opbr. der Overige belast. X ontv. X f 1000 f 1000 Totaal gew ontv. X f 1000 901.848 835 732 702 825 718.792 705 092 1920 743.228 158.620 1921 665.307 17.424' 1922 591.523 171.302 1923 53,0.695 188.097 1924 505.710 199.382 Uit deze cijfers blijkt wel hej. groote belang der belastingen ten aanzien van de totale ontvangsten. Naast het algemeené overzicht van al'e Rijksin komsten (tabell), zijn dan cok :1e mees te tabellen gewijd aan meer gedetail leerde overzichten dezer belastingen. De belastingen zijn in deze statistiek gegroepeerd in: 1. Conjunctuurbelastingen. 2. Zakelijke belastingen. 3. Persoonlijke belastingen, a. naar het inkomen en het vermogen .(waar onder ook successiebelasting), b. naar de verteringen (Personsele belasting, accijnzen, invoerrechten etc.) 4. Recht9verkeersbela3tingen. Dé Persoonlijke belastingen brach ten in 1924 83 pet. van de totale op brengst op. Vermeldenswaard is daarbij de stij ging van de opbrengst der persoonlijke belastingen naar het inkomen en het vermogen van 23 pet. in de periode 19001904 tot 41 pet. van de totale op brengst der belastingen in 1924. Daartegenover nam de opbrengst van de persoonlijke belastingen naar de verteringen af van 508 pet in 1900 1904 tot 43 pet. in 1924 van de totale op brengst der belastingen. In de inlei ding zijn bovendien nog opgenomen de laatstbekende gegevens betreffende de Rijksinkomsten- en de Vermogensbe lasting met een tweetal grafieken, waarin tot uitdrukking komt. wat bij de verschillende grootte der klassen van inkomens en vermogens bet totaal aangeslagenen, bet totaal bedrag der inkomens en vermogens en het totaal bedrag der belasting bedraagt. Voor uitvoerige gegevens zie men de pul.Iicaties zelf. De Koningin naar de manoeuvres, be Koningin is voornemens, a s. Don derclagochtend een gedeelte van de le ger nü'anoeuvres bu te wonen. Daartoezal zij Woensdagnamiddag per Staatsspoor te 4.41 Den Haag ver laten. Donderdag tegen den namiddag wordt de Koningin* te 's-Gravenhage terug verwacht. Het vertrek van Hr. Ms. Sumatra naar Iadië. De Minister van Marine, a i. de heer Lambooy, zal zich heden bij het ver trek uit Amsterdam naar Nederl.-In- die van Hr. Ms. „Sumatra" doen verte genwoordigen door Luitenant ter Zee Le klasse A. Vos Jr. So'us-chei van den Mar'inëstaf, die den commandant na mens den minister voorspoedige reis tii behouden' aankomst zal toewen- schen. Be conventie iusschen Zweden en Nederland. Zaterdag is te Stockholm de_over eenkomst van 21 November 1925. tus- sclien Zweden en Nederland inzake het luchtvaartverkeer geratificeerd. De overeenkomst treedt onmiddellijk in werking. Typhus. Naar aanleiding van het feit, dat zich in den omtrek van Rotterdam, n.l. te IJsselmonde, Sliedrecht, Maasland, Bleskensgraaf en Vlaardinger Am bacht eenige typhusgevallen hebben Voorgedaan, deelde de Geneeskundige dienst te Rotterd. mede. dat voor Rot terdam niet de minste reden tot onge rustheid bestaat. Ook daar doen zich enkele gevallen voor, die echter geheel op zichzelf staan. Het aantal der ziek tegevallen komt niet boven 't normale. Verlaging tarieven van Gend en Loos. Met ingang van 1 October a.s. zulien de tarieven vail Van Gend en Loos evenals die van de Posterijen worden verlaagd. De tarieven v. orden nu: Bij 1 kilo 30 ct. 3 kilo 40 ct. en 5 kilo 50 ct. To Hoedekenskerke is weer een ge val van typhus geconstateerd. Te Teteringen zijn drie gevallen van paratyphus vastgesteld een van fe- bris typhoidea. Een gedeelte der open bare school is als ziekenbarak inge richt. Nederland en België. Een Belga-telegram uit Brussel meldt, dat minister Vandervelde gis terochtend den Belgischen gezant te 's-Gravenhage heeft ontvangen. De „Soir" meldt, dat beiden zich langdurig met elkaar onderhielden over de overeenkomst met Nederland ten opzichte van de r' ~Me. Be invoer van vee in België.., De invoer van herkauwers uit Ne derland is tot nader order verboden langs de tolkantoren van Esschen dorp en Esschen station. Weer een spoorwegongeluk. Zaterdag heeft te Zevenaar 'n spoor- wegongeval plaats gehad, dat nog be trekkelijk goed is afgeloopen. Een goederentrein, op. w*eg naar Duitschland, liep plotseling voor het station Zevenaar bij een overweg, ge deeltelijk uit de rails. Een wagön werd een heel eind meegesleurd en kwam naast de spoorbaan ie staan, doch drie wagens ontspoorden en kwamen dwars over de lijn te staan, terwijl er een omviel. Een der Duitsche remmers had de tegenwoordigheid van geest ter stond alarmseinen te geven, terwijl -de alarmfluiten der locomotieven den goe derentrein terstond deden stoppen. De materieele schade is niet aan zienlijk, doch het verkeer moest over een der zijlijnen gaande worden gehou den. Omtrent, de oorzaak van het on geval tast men in het duister en een deskundig onderzoek leverde nog geen positief resultaat op. Er is dag en nacht gewerkt om de lijn. die nu weer vrij is, geheel te herstellen. Stukken spoorstaven waren geheel verbogen, Ontwapening in theorie en in pracüjk. Dat het verkondigen van de ontwa- pen-ingsleuze door de sociaal-democra ten nog-niet ,wil zeggen, dat zij ze ook in 'de practijk doorvoeren, is Zondag gebleken. De socialisten hadden een groote ont wapeningsmeeting op Houtrust belegd en daaraan een optocht door de stad verbonden. Toen de stoet het kruispunt Fahren- straat, Weimarstraat en Valkenbosch- laan passeerde, kwam er een wielrij der aan gepeddeld, die blijkbaar nogal haast had. De man stapte af. wachtte totdat er een kleine gaping in den stoet kwam, en trachtte .toen daar door heen te glippen. Maar dat mocht niet van de roode heeren; de man werd on middellijk terugeduwd. De wielrijder wilde nu maar gedwee het einde van den stoet afwachten, toen plotseling een der betoogers, in woede ontstoken over de poging tot „majesteitsschen nis" op hem losstormde en hem zoo danig met zijn vuisten bewerkte, dat de arme man erbarmelijk werd toege takeld. Ondertusschen trok de stoet maar voort, vredes- en ontwapeningsleuzen op transparanten en doeken hoog in de lucht meedragende. 'tWas wel een schrille tegenstelling van de theorie en de pr-"*"1- der roode broeders op het punt van ontwapening en vrede! Nog geen dir. der gemeenteplant soenen in Den Haag. Het belangrijkste punt van de ver gadering van den Haagschen Raad van gistermiddag werd in een geheime zitting van bijna twee uur besproken, n.m. de benoeming van een nieuwen directeur der gemeenteplantsoenen in de vacature-Westbroek. Tegen nr. 1 der voordracht, den directeur der ge meenteplantsoenen te Breda'is nogal oppositie gekomen, omdat een stroo ming in den Raad als directeur ie mand wil van den Haagschen dienst der gemeenteplantsoenen. Geloofsmo tieven zouden hieraan niet vreemd zijn Na heropening bleek de Raad nog niet voldoende op de hoogte te zijn. en werd de benoeming aangehouden. Tot lid der stadhuiscommissie in de vacature-Wittert van Hoogland werd voorts de heer Guyt gekozen. De overige voorstellen, die nog aan de orde kwamen, waren niet veel zaaks. De vergadering stond weer onder leiding van den burgemeester, mr. Pa- tijn, die een maand met vacantie in 't buitenland is geweest. Besmettelijke veeziekten in Augustus. Bij de „Stcrt." van heden is gevoegd een staat van de gevallen van besmet telijke veeziekten, in Nederland gecon stateerd gedurende de maand Augus tus *i.l. Totaal voor het rijk werden aangegeven: 13.684 gevallen van mond en klauwzeer; 2 van kwade droes; 498 van schurft; 360 van rotkreupel; 11 van miltvuur. Veepest, longziekte, schaapspokken en hondsdolheid kwamen gedurende de maand Augustus niet voor. Vereeniging van deskundige hooiden van gemeentebeplnniingen. Bovengenoemde vereeniging hield onder leiding van den heer J. K. Do- minicusi, tuinarchitect te Schiedam, als plaatsvervangend, voorzitter haar algemeene jaarvei^adering te Breda. Op deze vergadering bracht «ie plaatsvervangende voorzitter aller eerst hulde aan de nagedachtenis van den overleden voorzitter, welke rede door de leden staande werd aange hoord. Na de behandeling van verschillende huishoudelijke zakep werd lang gedis cussieerd over de „Iepenziekte en hare bestrijding", waarhij een overzicht werd verkregen over het verloop der ziekte door geheel Nederland en mej. Spierenburg, phytopatoloog van den plantenziektenkundigen dienst te Wa- geningen mededeëlingen deed over de verschillende proeven ter bestrijding dier gevreesde ziekte. Aan de hand van een grafische voorstelling bewees de voorzitter, dat genezing door de na tuur gelukkig voorkomt en geen zeld zaamheid meer is Algemeen was men van oordeel, dat de Iepenziekte zich meer en meer vervormd en zich onder een ander beeld gaat vertooner>... Velen der aanwezigen hadden proe ven genomen met mangaansulfaat, doch zonder 'n enkel gunstig resultaat De heer Tutein Nolthenius, houtves ter bij het Staatsboschbeheer te Breda, hield daarna aan de hand van lan taarnplaatjes een leerrijke voordracht over dén modernen boselibouw in liet algemeen# en over het Mast- en Lies bosch in het bijzonder. Door het gezel schap werd in auto's door (1e gemeente gratis beschikbaar gesteld, een excur sie gemaakt naar het Mast- en naar het Lipsbosch, die beëindigd, werd bij des houtvesters woning, waar door me vrouw Tutein, Nolthenius thee werd geserveerd. - Bij afwezigheid van de» heer Denier van der Gon uit Bilthoven werd diens vpordracht over „Stadsuitbreiding en aanleg van Volkstuinendoor den heer Dominicus uit Schiedam voorge dragen. Putbazen als keetbazen bij cle Zuiderzeewerken. Op de vragen van den heer Hiemstra betreffende het optreden van putbazen als keetbazen bij de Zuiderzeewerken heeft de heer Van der Vegte, Minister van Waterstaat het volgende geant woord Naar de door Ds. O. L. van der Veen, te Wieringen, in zijn dagbladartikel geschetst toestanden is een onderzoek ingesteld, waaruit is gebleken, dat het niet in overeenstemming m. de werke lijkheid moet worden geacht aan de mededeelingen omtrent ongewenschfe vèrhoudingen, die, zouden ontstaan, doordat z.g. putbazen tevens als keet bazen optreden, de voorstelling te ver binden, als zou deze toestand bij de Zuiderzeewerken regel zijn. Immers zorgen verschillende aannemers zelf voor de huisvesting van de bij ben in dienst zijnde arbeiders, voor zooverre dezen althans geen eigen woning in de nabijheid van 't werk hebben. Opge merkt zij voorts, dat, waar het putba- zenstelsel gebruik is en de putbaas te vens keetbaas is, ongwenschte toestan den daarvan volstrekt niet het gevolg behoeven te zijn. Met uitzondering van één aannemer, die vele van elders in hoop op werk naar Wieringen getrok ken arbeiders in zijn dienst nam, helj- ben zich dan ook bij geen van de thans op Wieringen aan het werk zijnde aan nemers in dit opzicht moeilijkheden voorgedaan. Het hij vele grondwerken gebruike lijke putbazenstelsel en de combina- tie van putbaas en keetbaas, kan niet volgens de bepalingen worden verbo den. Van den aannemer zou dan ook niet zonder nadere regeling kunnen worden verlangd, dat hij in een en an derwijziging brengt. Dit wil echter niet zeggen, dat de directie niet tegen ms- biuik kan waken. Zoo zijn gedwongen winkelnering en t' aanwezig zijn of gebruiken van sterken drank op het werk door bepalingen der A. V. verbo den. Zoodra bekend was, dat in «Ut op zicht op één der te Wieringen in uitvoe ring zijnde werken misbruik voorkwam zijn terstond maatregelen genomen, om heraan een einde te maken, terwijl l met den Burgemeestér van Wieringen overleg is gepleegd ter voorkoming van ongewensclite toestanden voor het vervolg. De arbeiders, die, zich aan misbruik van sterken drank bleken schuMig te maken, zijn inmiddels door den betrok ken aannemer ontslagen. Aardbeien, Als bijzonderheid wordt uit Bever wijk gemeld, dat on iedere veiling nog ,s(eeds partijtjes aardbeien worden aan gebracht van de soört Evern. een vroe ge exportaardbei, die thans in de( tui nen ten tweeden male van dit jaar in volle pracht bloeit en weer met vruch ten beladen hangt. Waarschuwing. De commissaris van politie te Hil versum, waarschuwt tegen de praktij ken van Dirk Evers, geboren 18 Fe bruari '1900 te Utrecht, wonende Tulp straat 2 te Utrecht, en Willem v. Soest, geboren te Utrecht 25 Februari 1898, beroep eleptricien, gedomicilieerd te Utrecht, zonder vaste verblijfplaats. Zij kuren huizen, laten deze meubi- leeren, koopen allerlei goederen, waar na zij met deze goederen ten spoedig ste vertrekken, terwijl betaling achter wege blijft en het geleverde door hen reeds dadelijk weer verkocht is. BUITENLAND. Gemeenifciijke Aankundigiagen ESN ORKAAN BOVEN FLORIDA. Meer dan 1609 dooden. De orkaan, welke Florida rij dag nacht van Palm Beach tot Miami ge teisterd heeft, heeft aan 1000 ineu- schen het leven gekost, terwijl 3000. werden gewond en 38.000 dakloos zijn De schade aan eigendommen toege bracht, wordt op 125 rpiilioen dollar geschat. Dcch na deze verschrikkelijke ramp vreest men, dat de orkaan ook nog in andere streken zijn vernielend werk heeft voortgezet. Sinds half negen gis termorgen wordt niets meer vernomen uit Pensacola, in den uitersten Noord westhoek van den staat gelegen. Het) laatste bericht meldt, dat de wind een, kracht van 100 mijl per uur heeft be reikt. Tevens wordt bericht, dat er langs de geheele kust van Pensacola» naar Bunvcod (Louisiana) teekenenj zijn; welke op een wellicht naderenden) orkaan wijzen. Duizenden menschen zijn van dei kust naajr New Orleans gevlucht. Aan de Oostkust van Florida en te, Miami heeft de orkaan het ergst ge woed. Na een duur van 9 uur, waar in de wind een kracht van 130 mijl1 bereikte, ging; de wind eenig^zins lig- fen. Tugschen de ingestorte huizeiu wamen vele menschen om, die veilig heid en beschutting hadden gezocht,, 'in de overstroomde straten. Groote gebouwen werden als luci fersdoosjes van den grond geheven, en vergruizeld. Een wolkenkrabber van 18 verdiepingen,, eerst kort gele den gebouwd, werd verwoest; een anv der Kantoorgebouw in Miami "kwam in een hoek van 70 gr. te liggen. Te Miami kwamen 500 personen ornl De straten lagen vol lijken, die niet geborgen konden worden daar eerst) de gewonden moesten worden gehol pen. Te Miami-Beach werden 150 perso nen gedood onder de instortende hui zen. Te Flollywood staat nauvelijksi meer een gebouw overeind en bedraagt het aantal dooden 250, te Fort Lau derdale 100. De schade te Coralga- bles is minder groot, hetgeen niet wegneemt, dat een groot aantal huizem met den grond is gelijk gemaakt. Verder naar het Noorden is „betrek] kelijk" weinig schade aangericht, waar bij de nadruk moet werden gelegd- op het woord betrekkelijk. Onmiddellijk ten Westen van Palm- Beach^ teMoorhaven en Clewistoni verdronken 140 personen door de over strooming van net Okeekhobe&meer. Tampa en St. Petersburg werden even) eens door den orkaair Bezocht, doch hadden minder te lijden dan de plaat sen aan de Oostkust. De schepen op ze© hebben het erg ste van den storm ontloopen, hoewel het Amerikaansche fruit-transportschip. Anderson" op het Salvador-eiland strandde. Torpedo>-jagers zijn uitgezonj den om het schip hulp te verleenem. De hulpverleemng. De eerste hulp werd verleend van uit West Falmb each, van waar treinen met' doktoren, verpleegsters en voedingsmid delen naar Miami werden gezonden. Vele duizenden pijn- en palmboomen lagen over de wegen, waardoor het ui- jerst moeilijk werd het tooneel van dei ramp te bereiken. Met het oog op de groote opwin ding en de dieven, die in de omge ving rondzwerven, heeft de sherit om! bijstand getelegrafeerd van 500 sol daten. De staat van beleg is direct af gekondigd voor Miami, Fort Lauder dale en Hollywood. Uit alle steden mi de omgeving is medische hulp aam geboden. Het Amerikaansche Roode Kruis zal zich met het oppertoezicht op de hulpverleening belasten. Een nationale oproep om bijstand is reeds gepubliceerd en van de naast bijzijnde depóts worden voor de zwaar- fetroffenen voedingsmiddelen gezon- en. De leider der hulp-organisatie vani het Roode Kruis is per vliegtuig uit) Kansas-City naar Miami vertrokken. Heet Amerikaansche departement van Oorlog staat tenter* af en heeft) aangeboden troepen te zenden om de politie bij te staan De kustwacht hééft vier torpedo jagers uitgezonden en vier kotters zijn) uit New-York, Wilmington, Savannah! en Norfolk naar Miami vertrokken met levensmiddelen, medicijnen en an dere voorraden. «Voedsel1 is het eerst noodige, daar honderden menschen, in de« streek, diei dAOjtuden ^orkaan Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat H. J. de Vlieger, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den vefkoop van alco holhoudender anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van vei koop in het perceel Haarlemmerstraat 54b. Leiden, 21 September 1926. N C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris Schouw van wegen. enz. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 17 der Veror dening van 6 Julivl899 (Gemeenteblai No. 15) laatstelijk gewijzigd bij Veror dening van den 6en Februari 1913 (Ge meenteblad No. 4) Brengen ter kennis van belangheb benden, 'dat te beginnen met .Dinsdag 5 October e.k. zullen geschouwd won den alle wegen, lanen, paden, straten kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppei. of poorten en gangen, benevens d^ daarin gelegen of daartoe behoorend bruggen en andere kunstwerken, vooi zoover clie bijzonder eigendom zijn, en zonder verhindering door of vanwegi rechthebbenden, voor het publiek ver keer openstaan en alle wateringen ei slooten en de riolen ter vervanging daarvan vemaakt, benevens de daar toe behoorende sluizen, duikers, bui zen, toegangskokers en dergelijke wer ken voor zoover die bijzonder eigen dom zijn. Leiden, 21 September 1926. N C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. sluitend van water en brood moetei leven. De Pul man-cars worden als hospi taal gebruikt en als hoofdkwartiei voor de doktoren en verpleegsters. Tien treinen met voorraden zijn reed in de buurt van Miami aangekomer en vrachtauto's zijn van Jacksonville onderweg met bedden en dekens. Te New York worden comité's "ge vormd voor het verleenen van hulp Het Leger des Heils heeft onmi'ddel lijk voedsel, kleeren en geld naar F«lo rida gezonden. Te Chicago is reeds een hulpfond van een miliioen dollar gesticht, well voorbeeld doo^ andere steden zal ge volgd worden. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Het bestuur van den Miinwerkersbon. bijeen. Het bestuur van den Mijnwerkers- bond kwam gisteren te Londen bij een ter behandeling van de regeermg> voorstellen tot bij legging van het con flict, maar na een langdurig^ bespr king wera de, vergadering tot heder verdaagd. Vernomen wordt, dat he bestuur niet tot een bepaald beslui kon komen' De werkhervatting. Volgens de mijneigenaars werken e thans meer dan 3000 mijnwerkers mee dan de vorige week. Het aantal de genen, die den arbeid hebben her vat, overschrijdt de 75.000. KORTE BERICHTEN. Volgens een telegram uit Stoel holm is prins Leopold van België daa aangekomen. Zijn verloving met prin ses Astrid van Zweden zal Dinsda Dinsdag officieel worden aangekoi digd. x Uit Zwitserland wordt gemeh dat door het barsten van gletchei de Rhone zeer gezwollen is en eet stuk dijk wegggerukt is. Te Hannover was gisterochten het® aantal typhus-lijders'gestegen to 1670. Gisteravond was het aantal doo den 74- i_ J Een van de bezienswaarcügnede van Berlijn, het hondenkerkhof in d Müllerstrasse zai verdwijnen, daar me de plaafs noodig heeft voor een mei® we markthal. STATEN-GENjRAAL Vereenigtie Vergadering van de bei, Kamers der Staten-Generaal op Dinsdag 21 September 1926, tot opening van de gewone zitting dé Staten-Generaal. De heer J. J. G. BARON VAi VOORST TOT VOORST, die 't voorzit terschap bekleedt, opent, nadat de le den der Staten-Generaal zich in '<i Ridderzaal vereenigd hebhen, des n? middags half één de vergadering, t doet door den griffier der Eerste Ka mer voorlezen een Koninklijk Beslui van 9 September 1926, no. 28, houdend zijn benoeming tot voorzitter van d Eerste Kamer der Staten-Generaal g< durende de zitting, die zal aanvange op den derden Dinsdag in Septembe 1926. De VOORZITTER benoemt een corr missie, die Hare Majesteit de Koning! in het gebouw zal ontvangen en ui leiden. De ministers, hoofden van minister eele departementen, en de leden va den Raad van State vereenigden zie. ie één uur des namiddags mede in d Ridderzaal. Hare Majesteit, vergezeld van Zijn Koninklijke Hoogheid den Prins dt Nederlanden, Hertog van Meckler burg. kort na één iiur in >de Ridderza. aangekomen, wordt door de commissi in de vergadering geleid, neemt plaat» op den troon en houdt, terwijl Z.K.I, de Prins naast Haar gezeten is, d troonrede uit, die aen .den kop var ohs blad is afgedrukt. Hare Majesteit de Koningin, vergt zeld van Zijne Koninklijke Hooghe 'den Prins en voorafgegaan door d •commissie, verlaat de vergaderzaal. DaXomcoissiQ bestond uit de Eerst

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2