SëJ Scheren NIÉUWE LÉlDèCHË COURANT VAN ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1920' DAG-AGENDA. 10—18 Sept „Centr." Nieuwe Rijn Vischmarkt, Botermarkt, Dahlia-week Zondag 12 Sept. 's morgens tien uur, „Jeruël', Middelstegracht, Samenk. Spr' de heer v. d. Horst. '3 Avonds half zeven de heer H. Ververs, van Oegst- geest. Woensdag 15 Sept., n.m. 311 uur, Gebouw „Nathanaël", Moriaansteeg, Huisvlijttentoonstelling van de Chr. Zangvereen. „Hallelujah". Woensdag 15 September, s avonds acht uur. Rest. „In den Vergulden Turk", Breestraat, Alg. Verg. der Leid- sche IJsclub. De avond-, nacht on Zondagdienst dor apotheken wordt, van Maandag 13 en tot en met Zondag 12 September a.s. waargenomen door de apotheken der H. H. G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136 en A. J. Donk, Deezastraat 31, Telefoon 1313 De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal morgen worden waar genomen door Dr. Varekamp, Telefoon 1916, A.s. Zondag 12 September 1926 zal de dienst van Dr. Blote en Muyzert worden waargenomen door Dr. Ho- vens Greve. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des dat i'k mij niet voldoende beschermd! heb tegen de invloeden der natuur? Je neemt het onverantwoordelijk, ear zeker, je hebt gelijk. -Maar antwoordt1 mij: Hoe vele arbeider wagen zich niet onvoldoende gekleed in de koude, ego ïstische maatschappij Stellen zich bloot aan de vele schadelijke invloe den der samenleving, zelfs zonder eeni- ge beschutting? Waarom vinden alle! arbeiders en arbeidersvrouwen dat niet even dwaas en onverstandig en jnverantwoordelijk" Roep hun ookwoetrek de jas aan. Zoek bescherming. Bescherming door1 uw vakvereeniging. Vereenigt u? Helpt: gij 'daaraan krachtig mede. v BUITENLAND. DE VOLKENBOND. Jr' De rede van Stresemann In antwoord op de begroetingsrede van den presideirt, Nintsjitsj, hield Stresemann een rede, waarin hij o.a. het volgende verklaarde: Duitschlauft treedt heden te midden van staten„ waarmede het deels sinds lange jaren in volkomen vriendschap verbonden was, terwijl zij anderzijds in den latetsten wereldoorlog tegen Duitsch/iand verbonden waren. Het is van beteekenis, dat Duitschland en de laatste mogenheden zich thans in den Volkenbond in t duurzamen vrèdelie- venöen arbeid tezamen vinden. Dit feit toont duidelijker dan woorden en programma's, dat de Volkenbond ge roepen kan zijn om den politieken 'ontwikkeUngsgang van de menscliheid een nieuwe richting te geven. De ver woestende gebeurtenissen van een vreeselijken oorlog hebben de mensrh- heid geschokt en de volden geplaatst voor de oplossing der gestelde pro^ blemen. Willen wij een ongestoorde economische ontwikkeling, dan zal dat slechts kunnen geschieden door overbrugging van de tegenstellingen en van hetgeen tot dusver het bedrijfs leven der volken scheidde. Belangrijker echter dan al het mate rieel© gebeuren is het zedelijke leven der volken. Het kan niet de zin zijn ,van een toekomstige wereldorde, dat de menschen zich in geweldige natio nale prestaties tegen elkaar keeren en daarmede de algemeene cultuuortwik keling steeds weer achteruit brengen. Degene zal de menschheiö het meeste dienen, die,'hetgeen groeit in het eigen volk, hetwelk hem geestelijk het naaste staat, tot hoogsten bloei vermag op te voeren en aldus over de grenzen van het eigen volk heen de geheele mensch heid voordeel kan schenken. De politieke uitwerking van deze gedachte ligt in de verplichting der landen tot gemeenschappelijke en vre delievende samenwerking. Duitschland heeft zich reeds vóór *de toetreding tot den Volkenbond be ijverd in den geest van een dergelijke samenwerking te arbeiden. Daarvan getuigt het Duitsche initiatief, hetwelk naar Locarno leidde met allo gevolgen van dien. De Duitsche regeering is besloten, deze politiek met beslistheid voort te zetten. Zij kan met voldoening vastsel- len, dat deze opvattingen, in het begin in Duitschland heftig bestreden, gelei delijk steeds meer ingang vinden in heft Duitsche volksbewustzijn, zoodat de» Duitsche regeering ook namens de groot© meerderheid van het Duitsche vulk spreekt, wanneer zij verklaart, dat zij met volle toewijding deel zal nemen aan den arbeid, van den Vol kenhond. Van bijzondere beteekenis zijn ver- tder de pogingen om te komen tot ont wapening. De volkomen ontwapening van Duitschland werd door het ver drag van Versailles als het begin van een algemeene ontwapening aangewe zen. Moge het gelukken om in prakti- schen arbeid een algemeene ontwape ning nader te komen en daarmede het bewijs te leveren, dat reeds thans een sterke positieve kracht van een groot ideaal in den Volkenbond woont. Duitschland's betrekkingen tot den Volkenbond worden weliswaar niet uit «luitend door de thans geboden moge lijkheid van medewerking bepaald. De Volkenbond is veeleer in verschillend opzicht ook de erfgenaam en voltrek ker van de verdragen van 1919. Daar uit zijn in het verleden herhaaldelijk tegenstelingen tusschen den Volken bond en Duitschland geboren. Ik hoop, dat de behandeling van de daarbij in aanmerking komende kwesties tenge volge van onze medewerking in den Volkenbond gemakkelijker zal zijp. Het is strijdig met de Volkenbondsidee om in den Bond samenwerkende na ties te .scheiden in volken, waarvoor men sympathie of antipathie koestert. In dit verband wijs ik oftk beslist de opvatting af, dat het standpunt, tot dusver door Duischland in aangelegen heden van den Volkenbond aangeno men, ingegeven is geworden «door sym pathieën of antipathiën. Duitschland wenscht met alle vol ken op den grondslag van weder- zijdsch vertrouwen samen te werken. Stresemanns rede werd op verschil lende plaatsen door luide bijvalsbetui gingen onderbroken. Ook de slotwoor den werden met stormacktigen bijval ontvangen. Bziand over de beteekenis van Duitschlands toetreding. Na de vertaling van de rede van Stresemann in de Fransche en Engel- sche taal, nam Briand het woord, met luid applaus begroet. In een indruk wekkende rede sprak de Fransche mi nister allereerst zijn vreugde erover uit, dat de Vergadering hem vergund had dadelijk na den zoo waardigen vertegenwoordiger van Duitschland de tribune van den Volkenbond te betre den om onmiddellijk 11a Duitschlands toetreding tot de Vergadering den Duitschen vertegenwoordiger te mo gen begroeten en hem de verzekering te geven van Frankrijks bartel ijken en oprechten wensck om met Duitsch land samen te werken in een geest v. offervaardigheid voor het gemeen schappelijke doel. Hij hoopte, dat men begrepen heeft dat het verschijnen van den branschen vertegenwoordiger op de tribune op dit oogenblik dadelijk na de verheven woorden, die men zooeven gehoord heeft, een gebeurtenisis, welke niet van bijkomstige beteekenis is. De ge beurtenis, welke men hier bijwoont, belooft in h#ar gevolgen de vervul ling van alle zoo bekende verwachtin gen der volken. Vervolgens wendde Briand zich in hartstochtelijke bewoordingen tegen de bespotters van "den Volkenbond, en tegen degenen, die hem kl-eineerén,. Zonder Volkenbond, zoo zeide Briand, zou zulk 'een dag als deze, waarop! de volken, die in den vreesdij ksten ai- Ier oorlogen tegenover elkaar ston den, zich verklaren voor gemeenschap pe/ijk vredeswerk, niet mogelijk zijn. De huidige dag beteeken.: Het is uit met den oorlog, van nu af za! de; rechter internationale conflicten rege,- len. ,W>egr met de kanonnen. Nu is? het vrede. Duitschland en Frankrijk hebben get toond dat zij'heldendaden kunnen ver richten. In_ dat opzicht zijn zij gelijk- waardig, ihans zullen zij in vredes werk samen arbeiden. De v.egen daar jheen w^en niet gemakkelijk en wij hebben zwaren strijd moeten strijden alvorens het doel te bereiken. Yvij heb ben te strijden met s (rooming en. in. onze eigen landen, die een faelschem geest van ons verlangen. \Wjj moeten de verzoekingen afwij zen, welke ons tegen elkaar ophitsen, en wij moeten, den geest der verzoe ning meebrengen. Onze volken zulten door den afstand van zekere egoïsti sche wenschen nog slechts grooter worden. Zij zullen* zich voordoende vraagstukken met geduld tegemoet treden en alle gebeurlijkheden in denj geest van verzoening en door scheids gerechten oplossen. Dezen geest van den Volkenbond1 moeten wij met geheel ons hart ver- Idedigen. Met ons zij de vrede. Del schoon© woorden, waarmede Duitsch land en Frankrijk elkaar samenwer king toezegden, mogen niet de laat ste zijn. Ten slótte sprak Briand da hoop, uit, dat Brazilië en Spanje weder zui len meewerken. Vervolgens sprak Nintitsj een slot woord. Op voorstel van Chamberlain werd besloten, dat beide redevoeringen, woordelijk in de Handelingen gepubli ceerd zullen worden. Daarop werd de zitting tot vier uur verdaagd. 1 KERK EN SCHOOL. DE GENERALE SYNODE TE ASSiöN. De laatste zitting. De Synode kwam gistermorgen tel 9 uur opnieuw in comité-generaal bij een, om te vernemen of en zoo ja* wanneer het schrijven van Ds. Brus- saarcl zal binnenkomen. Nadat een por ging om dit schrijven telefonisch op te nemen, mislukt was wegens den| grooten omvang, werd de zitting ge schorst en kwam om 1 uur opnieuw bijeen om van dit schrijven, dat doorl een der leden van Blocmejidaals Ker- keraaa, die met den trein van 12.55 te Assen was aangekomen, gebracht: werd, kennis te nemen. De zittingen werden hierop defini tief verdaagd tot 27 October a.s. HET BEZWAARSCHRIFT—Mr. P. G. KNIBBE. (Vervolg). Het dogmatisch deel. Het dogmatisch deel (rapporteur was Prof. Ridderbos) is gegoten in briefvorm aan den heer Knibbc. De Comm. zegt daarin: „Wij komen thans tot de tegenstel ling, door u gemaakt tusschen wat u hebt genoemd de „tweeërlei conclu sies" van liet dogmatisch-exegetisoh rapport. Het. maken van zulk een te genstelling berust op een misverstand Het verst gaat dit misverstand in de door U gepubliceerde brochure „Het dogmatiscli-exegetisch rapport met zn tweeërlei conclusies." En hoewel in uw ons toegezonden schrijven door u, waarschijnlijk in verhand met sinds dien ontvangen informatiën, de daar gegeven voorstelling niet meer gehand haafd wordt, stellen wij er prijs op,( deze voorstelling, nu ze* eenmaal door u gepubliceerd werd, hier ook offici eel te weerspreken Genoemde voorstelling is deze, dat de door de dogmatisck-exegetische commissie voorgestelde conclusies door de Synode op ingrijpende wijze zouden zijn veranderd, waaraan dan de opmerking wordt vastgeknoopt (bl. 24 der brochure). De voornaamste dezer wijzigingen zou dan zijn geweest, dat aan de con clusies van het Rapport werd toege voegd het „besluit" waarbij de verkla ring werd vastgesteld, die aan Dr. Geelkerken ter onderteekening zou worden voorgelegd. Tegenover deze en andere daarmee samenhangende opvattingen zij het volgende opgemerkt: le. Nimmer is door de dogmatisch- exegetische commissie aan de Synode voorgelegd een rapport, waarin dit „besluit." ontbrak, en dus kan er van een tegenstelling als door u gemaakt tusschen de conclusies der commissie en die der Synode geen sprake zijn. Gaarne geven we toe dat er voor het ontstaan van dit misverstand ee- nige aanleiding is. Immers is door u terecht opgemerkt, dat in de hij den heer Kok verschenen afzonderlijke uit gaaf van het dogmatiscli-exegetisch Rapport (met de conclusies van het Kerkrechtelijk Rapport) dit „besluit" ontbreekt. Dit is een onnauwkeurig heid die door de Synode uiteraard be treurd wordt, al is het ook dat zij hiervoor geen rechlstreeksche verant woordelijkheid draagt. Immers is de ze afzonderlijke uitgaaf wel op ver zoek der Synode geschiedt, maar de uitvoering liet ze over aan den uitge ver. Blijkbaar is er toen ter drukkerij een misverstand gnveest, waardoor de conclusies niet ir. haar definitieven vorm zijn opgenomen, en het „besluit" zelfs geheel werd weggelaten. Dit laat ste staat wellicht in verhand met het feit dat in het concept-rapport der rapporteurs (dat ook reeds op dezelfde drukkerij was gedrukt), dit „besluit" nog ontbrak. 2e. Dichter hij elf waarheid is dus de voorstelling thans in uw brief op den voorgrond trelend, en trouwens ook in uw brochure als mogelijkheid gesteld. Het stuk in der het bedoelde „besluit" heeft ni+t anders bestaan dan als concept eer rapporteurs. Nu meent u, ook in dit geval nog een soortgelijke redeieering te kunnen volgen: bedoelde tegenstelling zou dan hebben bestaan tusschen de rap porteurs en de conmissie. Intusschen' ga&t deze redeneering (die ook, zoo uw eerste voorstelling juist was ge weest, nog zeer twijfelachtig zou zijn) natuurlijk allerninst op, waar het hier gaat over <en concept, dat im mers uiteraard (iok voor het bewust zijn van de ontwerpers zelf) een voor- loopig karakter draagt. In dit geval was het zelfs rog njet geheel af: er ontbrak nog aaL het besluit, dat uit 'de voorafgaande uitspraken zou voort vloeien, wat dai ook door de rappor teurs aanstond' aan de commissie werd medegedeld. Wel was ook hier over 'door de r<pporteurs reeds gespro ken en was Int ontwerp hiervoor in hoofdlijnen r^ds door hen vastge steld. Maar aai het concept, dat zij in druk aan commissieleden toe zond, werd he door hen niet toege voegd, in hoofzaak, omdat ze met de voorbereiding -Tan .het overige voor den druk ternuwernood op tijd ge reed hadden kinnen komen. 3e. Kan er dB van een tegenstelling als door u gemakt wordt, geen oogen blik sprake zii, er zij hier nog een opmerking va. anderen aard toege voegd. Naar w meening luidt het door de Synod (op voorstel der com missie) aanvarde besluit scherper dan uitvhet raport logisch zou kun nen voortvloeia. Wij zien er geener lei nut in, ovc de juistheid dezer meening te ree twisten.- Maar het is zeker denkbaa dat een of meer le den of adviseeende leden der Syno de bij het opstllen of lezen van het concept-rapponaan de mogelijkheid eener zachtere beslissing hebben ge dacht. Ook danechter zou het aller minst juist sjn, te concludeeren, dat dezulken )r commissievergade ring, naar de dor u gegeven voorstel ling, voor een adersgezinde meerder heid hadden meten zwichten. Er zou dan nog wel en andere reden zijn aan te voeren,waarom genoemde ge dachte door hi moest worden prijs gegeven. Tussaen de voorbereiding van het concei-rapport en de behan deling er van valt Dr. Geelkerken's publicatie vanzijn antwoord aan de Synode: een cad, waardoor hij vlak vóór de uitspiak zijn door de Syno de veroordeele beschouwing nog maals openlij propageerde en door titel en voortricht duidelijker dan ooit de aan ht licht getreden tegen stelling voor jen van principieelen aard verklaaie. Indien er v->r dit feit onder de le den of advisers der Synode nog ge weest mochtt zijn, die de gedachte aan de mogejkheid eener zachtere beslissing nocniet geheel hadden los gelaten, zou et zeker geen wonder ziin geweest, idien het genoemde feit ook bij hen ie gedachte had doen wijken voor e stellige overtuiging, dat' de SynoJ van Dr. Geelkerken geen verklarjg kon aanvaarden dan zulk eene. wsrmede hii duideliik zou toonen, zijn door de Synode veroor deelde beschouwing los te, laten. Ze kér is in ieder geval, dat van een gang van zaken als door u wordt aangeno men, èn ter commissievergadering èn ter Synode niets is gebleken. 4e. Tenslotte moet nog met ernst worden geprotesteerd tegen de ver- dachtmakende voorstelling in uw bo vengenoemde brochure (blz. 23), als zouden de opstellers der Acta het „niet aangedurfd hebben" de oorspron kelijke conclusies op te nemen, waar aan door u zelf wordt toegevoegd: „Dit alles wekt heel sterk den schijn, dat de opstellers der Acta deze conclusies aan ons volk liever ont houden, waarbij zij, of niet opgemerkt hadden, dat zij reeds gepubliceerd wa ren of er op hoopten, dat niemand de verschillen zou ontdekken." Geheel deze voorstelling vervalt reeds door hetgeen boven werd aan gemerkt aangaande het denkbeeldig karakter van de door u gemaakte te genstelling. En voorts wijzen wij u er op, dat het een hij de samenstelling der Acta in de laatste jaren regelma tig toegepaste methode is, de beslui ten, die aan het slot der ingedieifde rapporten worden voorgesteld* en die door de Synode worden aanvaard, niet tweemaal op te nemen, maar al leen in de eigenlijke Acta als besluit der Synode, terwijl dan in de Bijla gen enkel het motiveerend© rapport wordt gedrukt en voor het besluit ver wezen wordt naar het betreffende ar tikel van de Acta. Deze methode is ook hier gevolgd; alleen moest hierbij zijn verwezen niet naar art. 134, waar de behandeling van het rapport pas aanvangt, maar naar art. 149 waar ze wordt b.eëindigd, en waar dus uiter aard de aangenomen conclusies eerst konden wordeh vermeld. We merken hierbij nog op, dat bovenvermelde me thode om de conclusies (besluiten) slechts eenmaal te vermelden, meer malen ook wordt toegepast, ook al is het genomen besluit niet geheel gelijk aan het in het- rapport voorgestelde. Het is duidelijk, dat hiertegen vooral dan geen bezwaar kan bestaan, wan neer - zooals in het onderhavige ge val, er geen wijziging is aangebracht van principieelen aard, en zelfs geen wijziging, dan waarmede de voorstel lend© commissie zelf accoord ging. We voegen hieraan nog toe, dat het doel der Acta niet is, het leveren van materiaal voor een studie als thans door u wordt gemaakt aangaande de wordingsgeschiedenis vari. een geno men beslissing, maar het vermelden van de door de Synode genomen be sluiten, met de voornaamste overwe gingen, waarop deze berusten. Inzoo- verre had de Synode de taak, om op bedenkingen als bovengenoemde in te gaan, dan ook zonder meer kunnen afwijzen". Dat zij dit niet heeft gedaan moge u een bewijs zijn van haar vuri- gen wensch, naar haar vermogen me de te werken, de groote schade, die door allerlei misverstand en. verkeer de voorstelling aangaande 'haar ar beid aan de kerken wordt en dreigt te worden toegebracht, te helpen kee ren. Werk© daartoe bovenal krachtig onder ons d^ Geest der genade en der cebeden ,die ook is de Geest der waar heid, en de Werker van die liefde, die niet lichtvaardig handelt, die geen kwaad denkt en zich in de waarheid verblijdt." RECLAME. géén Pijn en nasckrijnen oi stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 20) Tube 80 qt. PUROL UIT DE OMGEVING. leimuiden. Predikbeurt 11. Ned. Herv Gem. voorm. 10 uur (N. T.) Ds. v. d. Flier. Geref. Kerk. Voorm. 10 en aam. 3 uur, (N. T.), Ds. Ringnalda, OSSSÏÖBESÏ. Predikbeurten. Ned. Herv Gem. A oorm. 10 uur in bet Greene Kerkje en nam. 5 uur in Irene, Ds. T. J. Jan sen Schoonhoven. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 5.30 uur in de Kehobothkapel, Ds. K. Schil der. ALffiEESADE. Burgerlijke stand. Geboren: Plsr cidus, z.v. H. C. Hoogenboom en C. W. van der Meer. Petrus Maria. z.v. P. Bouwmeester en M. C. van Haes- tregt. Theodora Engelberta Maria, d.v. A. Nederstigt en C. G. Been. Overleden: Hendrika Johanna van Die men, id. 14 jaar. Ondertrouwd: Christianus van Leeu wen, jm. 36 jaar en Petronella 1' Amie, j.d. 36 jaar. ROELOF ARENDSVEEN. Donderdagmiddag ontstond een be gin van brand in de woning van den heer Th. W. alhier. Vermoedelijk is een der gordijnen door een brandende lucifer, welke op een aschbakje was geworpen, aangesto ken. De heer W., die in de kamer aan wezig was, heeft het vuur zelf kunnen blusschen, zoodat verder onheil voor komen werd, In den tuin nan den heer Jao. de J. is een balonnetje gedaald, afgezon den vanwege de Daily Mail uit Londen In het ballonnetje is een bewijs op- fesloten, dat bij opzending aan genoemd lad recht geeft op een klein bedrag in geld. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv Gem. jftorp. .Voorm. 10, uur, Ds. ïjar Linden Gemeentelijke Aankondigingen Koepokineiïtimtj. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van Woensdag 15 Sep (ember e.k. eiken Woensdag, telkens des. middags om 2 uur. in het Eliza- •bethshof 'aan de Oude Vest, gelegen heid zal worden gegeven tot kosteloo- ze inenting en herinenting. 'Het trouwboekje moet worden me degebracht. Leiden, 11 September 192G. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Sefcretaris. van Amsterdam. Nam. 2.30 uur, Ds. Dönszelmann. Eed. H. Doop.. Kievits- kerk. Voorm. 10 uur, Ds. Donszelmann Geref. Kerk Voorm. 10 en nam. 5 uur, Ds. v. d. Heyden. Burgerlijke stand. Geboren: Aaf- ke, d.v. A. A. Wareman en J. A. Hen driks. Overleden: C. H. Brinkman, 51 jaar echtg. van J. C. S. de Brey. A. Hane- graaff, 50 jaar, echtg. van A. Smid. Ondertrouwd: S. Mik en M. Zuiders duin. W. B. Alkemade en C. G. M. van Deden. G. Vink en S. Zonnevrjlle. ■Gehuwd: A. ten Haken en G. Denke ma. J. van Zanten en A. J. Zekveld, A. E..F. Junod en-E. H. J aars ma. H. W. van Brakel en N. E. Nell. Gisteravond vloog aan den Ouden Deyl een luxe auto in brand. De brandweer werd gealarmeerd en binnen 3 minuten was zij op de plaats der brand aanwezig. Met emmers water konden de vlam men, worden gebluscht. Op den gistermiddag ^.gehouden harddraverij van ongeregistreerde paar den, behaalde de heer Laarman^ een ie en een 2de prijs, de derde prijs werd gewonnen door de wed. Nell en de 4de prijs dcor den héér A. de Smit. De heer G. Versteeg alhier is ge slaagd voor het examen Staatsdiploma voor handel en administratie 1926. BODEGRAVE'N. Gevestigde personen: "V Broers, pakhuisknecht, van Wijhe F. v. d. Straatten. zonder beroep, van Arnhem. A. de Kruiji, opperman, van Zwammerdam E. Kalden, huishoudster- van Zvvammerdam. K. A. Rijnbeek, zon der beroep, van Bloemendaal. J. NL Rijnbeek, id. ld. Vertrokken personen: M. C. Kramer, dienstbode, naar Voor schoten. N. Domburg, werkman, naar Barwoudswaarder. M. B. Spies, zonder beroep, naar id. W. E. Agterof, zonder beroep, naar 's Hertogenbosch. J. v« Dieren, zonder beroep, naar Oldebroek. P. A. v. Putten, dienstbode, naar Woer- Burg. Stand. Ondertrouw^: N, den Idartog, 23 jaar en J. A. Vree ken, 21 mar. Gehuwd: H. F. V. d. Maat, 29 jaari en J. C. de Groot, 21 jaar. Geboren: Jacobus A111nonius, zv. S.: A. de Jong en J. M. de Wit; Trijntjei en Tan, d. en zv. A. Edelman en' F. van ilijsdam,; Margaretha, dv. M. Pels Predikbeurten. Ned. Herv. Kerki v.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. Pott., Geref. Kerk, v.m! 10 en n.m. 6.0Q uur Ds. Dam (H.A. en Dankz.J Geref. Gemeente v.m. 10 uur pree'kl lezen en n.'ro. 6.30 uur Ds. van Ree- nen. De heer W. B., alhier, kwam dcfor dat liij te ver moest uitwijken voor twee kaaswagens, in de Ziende terecht met zijn auto, gelukkig was de auto weer spoedig op het droge en kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. Een kleine jongen kwam spelen derwijs in de Goudsch© Vaart terecht zelf kroop hij er weer uit. Het koele nat heeft daar wel veel aantrekkings krach t. Door B. en W. van Bodegraven ii aan C. v. Ingen vergunning verleend tot het houwen van een koepel en ver bouw van een kamer voor den heer M. Kooij. De heër N. H. kwam met zijn hand tusschen twee deuren, waardoor twee vingers ernstig werden bescha digd. Een Duitsche auto reed op den Schoordijk boven op den berm, de chauffeur ziende, dat de weg te smal was, reed den berm af om op den ge wonen rijweg te komen, door de vaart reed de auto echter door en kwam in de 2 M. lager gelegensloot terecht. Men kan zich den schrik der passagiers voorstellen. NOORBWIJK. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Dj.- Wijnja, dienstbode van Workura. Breelofpark 28. T. Heidenga, directeur, wasscherij, van Wassenaar, Kerkstraat 66. M. C. H. Stokman, religieuze, Heit- huizen, Pickiweg 16 5. C. v. d. Linden, arbeider, van Noordwijkerhout, Zand- voortschestraat 65. J. P. v. d. Berg, ar beider, van Noordwijkerhout, Lange veld 33. N. J. Meiland, tuinder, van Noord wijkerhout, Lange veld 48. Vertrokken personen: Wed. J. Peerenbcom en fam.? pension houdster, Bergweg 10, L. Koning, hulp in de huishouding, naar Haarlem, Lin* schoterstraatweg -1$. F. C. Th. Brans, zorfder beroep, Brammen, bq de ouders. G. J. den Held, huisknecht, Wassenaar, Rijksdorp, 't huis de Pasch. J. G. Chan dron, chauffeur, Leiden, Lombokstr. 27. B. J. Kerkhof en fam., directeur wegen bouw, Utrecht, Emmalaan 26. M. Fes ten, dienstbode, Leiden, Plantsoen 93. A. Klein Peterse, winkelbediende, Em- men, Emmercompascuum. M. J. Frig- gen, dienstbode, Zoetermeer a. d. fa briek. D. J. Groosenburg, huisknecht, Amsterdam, Kinderstraat 150. Last van ^onbestelde brieven .en

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2