VERKOCHT: TOTALE LEEGVERKOOP NIEUWE LEID5CHE COURANT VAN WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1926 DAGAGENDA. Dinsdag 7 Sptember, 's av. 7!49 u. Inschrijving leerlingen Avondteeken- school v. d. Ned. R. K. Volksbond, afd. Leiden. Woensdag 8 Septerab,, 's av. 7%9 u. Idem. Woensdag 8 Sept., smiddags 4 uur, Café „Zomerlust", Stationsweg 55, Zang door 15 Vereenigingen en muziek Woensdag 15 September, s avonds acht uur. Rest. „In den Vergulden Turk", Breestraat, Alg. Verg. der Leid- scke IJsclub. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts #n des De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 September a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telefoon 552. 6 mnd; W. J. v d Veer, zn. 3 j; J. J. van Laar zn. 4 mnd; W. H. Haas broek, man 71 j; F W. van Wijk, zn. 40 j; H. Pennenburg, dr. 7 j; C. v d Wijngaard, dr. 69 j. De Commissaris van Politie te Venlo vestigt de aandacht op een ze- keren Max. Neef, geboren te Wald (D.) i scheermessenslijper, gedomicilieerd al daar, doch in Nederlana vertoevende, alwaar hij oplichterspractijken uit oefent. Hij geeft zich uit als te heeten Max. Schumacher, te wiens name hij een reispas bezit, doch waarin op zicht bare wijze radeeringen voorkomen. Het vermoeden bestaat, dat bij zelf die radeeringen in dien pas heeft aan gebracht. Tevens wordt de aandacht gevestigd op een zekere Margarethp Janotte, wed. Michel, die zich ook 'vrouw Rompel (Rumpel) en Ida Mastalertz noemt. Deze vrouw werd den O. v. J. te Roer mond voorgeleid als verdacht van op lichting. Uit het ingestelde onderzoek is komen vast te staan, dat de hierbe- doelde vrouw ook op andere plaatsen zich aan oplichting schuldig maakte. Zij oefent haar practijken grootendeels op veilingen uit. De Burgemeester der gemeente Huizen (N.-H.) waarschuwt belangheb benden om geen gelden of goederen af te geven aan Gijsbert van Heilsbergen, geboren te Langbroek 11 September 1872, reiziger, wonendb Atelierweg No. 4 te Huizen (N.-H.), alvorens omtrent dien persoon inlichtingen ten politie-' bureele hebben ingewonnen. BINNENLAND.' Mond- en klauwzeer. Het Tweede Kamerlid Weitkamp heeft den minister van binnenland- sche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat bet serum, hetwelk als voorbehoed middel tegen bet thans den veehou ders vooral in bet oosten des lands veel schade berokkenende mond- en klauwzeer, den dieren wordt ingespo ten, wegens den boogen prijs door vele landbouwers niet kan betaald worden? 2. Zoo ja, is dan de minister bereid om, gelet op de ongekend lage vee- prijzen, alsook op bet feit, dat onze I veeartsenijkurxdige dien.9t aan het voor uitvoer bestemie vleescfy ïnillioe- nen beeft verdiend, bedoeld serum koa teloos, althans tegen veel verminder- den prijs, tfcr beschikking van de vee- artsen te ^tellen? De wegcrn in den Heerlemmermeer. In afwachting van de uitvoering van bet groote plan tot verbetering en verbreiding van den Kruisweg tus- sqhen. Hoofddorp en Heemstede, heeft het bestuur van den Haarlemmermeer polder besloten alvast een begin te ma ken met de verbetering van den slech ten toestand van dezen drukken ver- keesrsweg door bet gedeelte van den S'pieringerweg af tot bij de Cruquius- brug met begrinden, verharden en wal ien goed onder handen te nemen. Het werk is reeds in vollen gang, schrijft het „Haarl. Dagblad". Blijkbaar ligt het in de bedoeling .dan ook bet eind tusscben Spieringer- weg en IJweg dezelfde behandeling te doen ondergaan, want de toestand is ook daar onhoudbaar. Het voornemen besta.it verder om ook ©en gedeelte van den westelijken Hoofdweg, waar de vele kuilen en ga ten en uitgereden groote scherpe stee- fnen gevaar opleveren, met grond, puin en de stoomwals te bewerken. Frlesch Dagblad, De beer D. v. (1. Meulen, Hoofd der Chr. School te Wijnjeterp, is benoemd tot Hoofdredacteur van bet Friesch Dagblad. De beer v. d. M. was reeds redacteur van de Zuid-Oosthoek en werkte den laatsten tijd, ook reeds tijdens de ziek te van den beer Brouwer, aan bet friesch Dagblad mede. Uitstel herhalingsoefeningen. In verband met te Breda hcerschen- de gevallen van typhus, worden alle dienstplichtigen, verblijvende te Bre da, Ginneken, Bavel, Teteringen en Princenhage, tot nader orde vrijge steld van opkomst voor herhalings oefeningen, waarvoor zij tegen 9, 13 en 16 dezer zijn opgeroepen. Dienstplichtigen, behoorende tot bet zesde en bet veertiende regiment In fanterie, voor zoover niet verblijvende in bovengenoemde gemeenten, wier opkomst voor herhalingsoefeningen is vastgesteld op 9 September, behooren RECLAME. Pand Donkersteeg 5 LEDERWAREN EN FOURNITUREN VAN ESCM in plaats van op 9 September, eerst op 13 September op te komen: de plaats van opkomst blijft voor ben echter Breda. Het ligt in bet voornemen deze regi menten te oefenen onderscheidenlijk te Waalsdorp en Harderwijk, waar been zij op 13 September per spoor ver trekken. De datum van vertrek met verlof blijft voor deze dienstplichtigen ge handhaafd op 25 September. Relletjes tusschen Arabieren en Hollanders. Den laatsten tiji worden betrekke lijk veel Arabische zeelui op de zee schepen aangemonsterd, daar deze minder loon behoeven te verdienen dan de Europeesche Dit beeft bij de laatsten natuurlijk naijver gewekt, de verhouding tusscben blank en bruin is dan ook allesbehalve vriendschap pelijk. Gisterenmorgen werden er voor het aanmeldingsbureau voor zeelieden aan de Veerhaven te Rotterdam dan ook al minder vriendelijke woorden gewisseld, echter zonder dat bet tot een bepaalde twrist of vechtpartij kwam. Gistermiddag liep het minder goed af. Een veertigtal Arabieren en circa honderd Hollandsche zeelui stonden voor het bureau. De Arabieren waren ten deele gewapend met scheermessen, bamboestokjes met spijkers erin, een had zelfs een knuppel bij zich. Toen de mannen liet bureau zouden binnen gaan, ontrukte een Hollander aan een Arabier den knuppel, waardoor een vechtpartij ontstond,. Plotseling riep iemand: „Hij trekt een revolver" waar op de Hollanders bevreesd voor een schietpartij, uiteen stoven. Even later keerden zij echter terug en joegen de Arabieren op de vluebtt. Vijftien hun ner vluchtten in het Engelsche zee manshuis op den hook der Calandstr. Toevallig was een poïitie-auto in de na Lijheid. De Arabieren werden uit liet huis gehaald en naar het politie-bu- roau aan Witte de Witbstraat ge bracht, waar men hen fouilleerde. Drie hunner hadden inderdaad een scheermes bij zich, ©c-n was in het bezit van een knipmes Daar acht geen vol doende legitimatiebewijzen bij zich hadden, werden dezen ter beschkking van den Vreemdelingendienst gesteld. De overige zeven werd-'.n weer vrijge laten. Inmiddels arriveerde uit Katen- drecht een veerboot, waarop zich een groot aantal Arabieren bevond, die blijkbaar gewaarschuwd, hun rasge- nooten te hulp wilden komen. De poli tie droeg er echter zorg voor, dat deze menschen niet aar. wal konden komen doch onmiddellijk werden terugge stuurd. De relletjes waren daamee ten einde. Voor heden heeft de Politie alle maat regelen genomen opdat de orde be waard blijve. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSVERGADERING. Scheiding der reorganisatieplannen. Gistermorgen werd te Genève verno men, dat enkele delegaties, in het bij zonder die van Noorwegen, voorne mens zijn de assemblée te verzoeken tot scheiding van de twee voorstellen van den raad betreffende Duitschland en de niet-permanente zetels over te gaan en de tweede kwestie naar de ju ridische commissie terug te zenden. Het resultaat van dit ingrijpen zou, indien het slaagde, zijn, dat onmiddel lijk voldoening aan Duitschland werd gegeven, terwijl de andere landen be treffende het aantal niet-permanente zetels in onzekerheid zouden blijven. De raad is besloten een dergelijk voorstel energiek te bestrijden en Briand zal niet aarzelen om, zoo noo- dig op het spreekgestoelte in te grijpen Een bewogen zitting verwacht. De samenkoppeling der toekenning aan Duitschland van ©en permanenten zetel in den Volkenbondsraad en de vermeerdering van het aantal der niet permanente zetel9 heeft vooral de vol gende bezwaren: Terwijl alle staten bereid zijn voor DuiTschland9 opneming te stemmen, bestaat bij een aantal gedelegeerden verzet tegen de vermeerdering van het aantal der niet-permanente raadsze- tels. Indien men derhalve over deze bei de onderwerpen een gelijktijdige stem ming zou willen doen houden, dan zou daarvan het gevolg zijn, dat óf in het openbaar de oppositie tegen de ver meerdering van het aantal der niet- permanente zetels kunstmatig zou worden onderdrukt, óf wel dat een volstrekt niet aanwezig zijnde opposi tie tegen Duitschlands opneming in den Bond tot uiting zou komen. Om die reden wordt meer en meer verlangd, dat afzonderlijk zal worden gestemd, en dat over het verzoek tot Duitschlands opneming en tot toeken ning aan Duitschland van een perma nenten zetel zonder tusschenkomst der commissie tal worden beslist, doch dat de kwestie der uitbreiding van het aantal niet-permanente zetels naar de commissie zat worden verwe zen. Men verwachtte dan ook dat de zit ting van heden van den Volkenbond, waarin de vergadering voor de eerste maal in deze zitting haar eigenlijken arbeid aanvangt, niet zonder inciden ten zal verloopen. Voorstellen van het bureau. Het bureau der Volkenbondsverga dering heeft een resolutie aangeno men, waarin aan de Vergadering wordt voorgesteld op Woensdag 8 Sept. een plenaire zitting te houden voor het on derzoek van het rapport der eerste bui tengewone commissie der Vergadering nopens het verzoek om toelating tot den V.B. door de Duitsche regeering en het onderzoek der resolutie nopen3 de benoeming van Duitschland tot lid van den V. B. Raad, alsmede voor de vermeerdering van het aantal niet- Vormanente zetels tot negen jii het onderzoek der voorstellen inzake de wijze van verkiezing der niet-perma nente leden van den Raad en het stel sel van hun mandaten Het bureau adviseert de Vergade ring over te gaan tot de benoeming van Duitschland als permanent lid en de uitbreiding van het aantal niet-per man er. te zetels zon .lor deze voorstel len eerst naar een commissie te ver wijzen. Tegen de in- en uitvoerverboden. De Raad van der. Volkenbond heeft zonder debat het rapport van de eco nomische commissie goedgekeurd, strekkende tot het bijeenroepen van een diplomatieke conferentie om tot overeenstemming te geraken over de afschaffing van de verboden en beper kende bepalingen op tien in- en uit voer. HET BRITSCÏÏE MIJNCONFLICT. De mijn eigenaars tot onderhandelen bereid. D© centrale commissie uit den mijn- eigenaarsbond heeft te Londen h ver gadering gehouden, d:e ruim drie uur geduurd heeft. Na afbop is als resul taat der besprekingen meegedeeld, dat de commissie heeft lesloten, èn uit deferentie voor Churchill's inzichten èn om het bewijs te leveren, dat de mijnèigenaars niet lardnekkig aan een standpunt vasthouden, dat een op lossing zou kunnen beletten of zelfs maar vertragen, voorstellen nopens uniforme regeling te overwegen, mits die voorstellen een soepel karakter dragen. De commissie heef besloten, Maan dag weer bijeen te kmen om de rap porten uit de distriten in ontvangst te nemen, waarin Jege westelijk© bom den de vraag zullen beantwoorden, of zij den eigenaarsboid wederom wen- srlien aan te wijzer, ils nationalen on derhandelaar Men rhtte het n.l. on- waaischijnlijk, «lat e in de districten voor Vrijdag of Zartrdag te dien aan zien een besluit zJu kunnen worden getroffen. Dit besluit is in eei brief aan de ko- lenciuiamissi j ut bst kabnet meege deeld, waariiï desa commissie onder voorzitterschap vai Churchill is bijeen gekomen om de ïtlere bijzonderhe den te bespr-k&n Haar verluidt heb ben de ministers Dn'voldoening over het besluit uitgespaken. De mijn werker sleders naar Londen gerepen. De leiders der rijuwerkers, die op het vakvereenigicscongres te Bour nemouth aanwezi; waren, zijn gister avond telefonisch oor de regeering te Londen ontbodenen aangezien de laatste sneltrein lids vertrokken was, zijn zij per auto ill Ier ijl daarheen te ruggekeerd. Voor de telefonche boodschap ver zonden werd, hacDhurchil) een onder houd gehad metvfacDonald en men vermoedt, dat dei den minister aan gespoord heeft o. de leiders onmid dellijk te laten kneif DE SP0OR1ÉGRAMP BIJ LEIERDE. Hete de dadei tot den aanslag karnen. Schlesinjger e Weber, die beiden in een tehuis vr dakloozen te Ber lijn gearresteer werden, hebben be kend den aans? op den D-trein bij Leiferde te hebn gepleegd. Oorspronkelij waren zij eigenlijk van plan gewe», volgens de bekende methode een aad dwars over den weg te spanne om zoodoende auto- mobielongelukh te veroorzaken, cn vervolgens de tchtoffers te berooven Daar zij echteniet in het bezit kon den komen v<rde daartoe benoodig- de kabel, wervan dit plan afgezien, waarna zij opet idee kwamen een treinaanslag plegen. Een dag voor dat de ramp scbiedde, waren zij in de buurt van-annover, waar zij zich tot het ti.ids> van den aanslag in de bosschen huil hielden. De werk tuigen, die ^°°r het losschroeven der rails note hadden, vonden zij in een baanwfderhuisie. Samen heb bed zij toen* den nacht de schroeven losgedraaid Weber ogende aanvankelijk ten stelligste, s met den aanslag uit staande tobben. Wel gaf hij toe, in gezelscl van Schlesinger gezwor ven te hein- en verscheidene keeren in de op(JCht te hebben overnacht Gedurencdeze zwerftochten waren beiden z- terneergeslagen en moes ten zij a vaak met veldvruchten als eeni°^dsel tevreden stellen. Schle£er deelde nog mede, dat beiden het volvoeren van hun eu veldaad^ de plaats des onheils ge vlucht a. Bij het plegen van den aanslajas n^t de gedachtf bij hen opgekc^» dat er menscnenlevens mee gJ€-d wouden kunnen zijn. De -'Ctie van de rijksspoorwegen beeft haar voldoening over uitge sproken, dat de Directeur-Generaal, Dr. Dorpmüller, onmiddellijk na den aanslag zulk een juiste diagnose van den stand van zaken heeft kunnen stellen. Wel is waar, is de heer Dorp müller in de pers aangevallen, doch de arrestatie der daders vooral de bekentenis van één hunner is de beste rechtvaardiging voor het eerste oordeel, dat op den avond van den aanslag door den heer Dorpmüller is uitgesproken. Omtrent dé kwestie van de schade vergoeding aan de slachtoffers, of hun. nabestaande" deelt de directie der spoorwegen nog mede, dat zij. on danks het feit, dat nu de aanslag on- omstootelijk vaststaat, haar eerst aan genomen standpunt ten aanzien dier aanspraken, niet zal wijzigen. De directie der spoorwegen zal de kwestie der schadevergoeding dus zonder eenige juridische beschouwing zóó behandelen, alsof hier sprake is geweest van een ongeluk, waar voor zij verantwoordelijk is en niet van een aanslag. Het militaire conflict in Spanje. Een officieuze mededeeling uit Ma drid verzekert, dat het militaire con flict bijna geheel geëindigd is. Alle organisaties de militaire academie inbegrepen hebben hun onderwer ping reeds aangeboden. De corpscom mandanten en de officieren, die de be weging aangesticht hebben, zullen voor den krijgraad gebracht worden. De mededeeling legt er den nadruk op, dat de jongste gebeurtenissen gee nerlei politieke of militaire revolutie beteekenen, doch een zuiver corpora tief verzet van commandanten en of ficieren tegen regeeringsmaatregelen, zonder dat de troep, die steeds de tucht getrouw is gebleven, daarin be trokken was. Indexcijfers in Frankrijk. Voor de schommelingen in den wis selkoers en de aanzienlijke daling van cjen frank in Juli zijn de groothan- delsprijzen in Frankrijk sterk geste gen, aldus bericht onze rijkslandbouw consulent te Parijs. Vergeleken met de in 1914 geldende prijzen bedroeg het algemeen indexcijfer in Juli j.l. S56. Voor het geheel van de levens middelen was het indexcijfer in Juli 703, voor de levensmiddelen van dier lijken oorsprong 552 en voor die van plantaardigen oorsprong 788. Terwijl de pers en het groote pu bliek zich vooral verontrusten over de stijging van de brood- melk- en vleeschprijzen, zijn deze artikelen in verhouding veel minder in prijs geste gen dan de industrieele producten. Voor mineralen en metalen bedroeg het indexcijfer voor Juli 1926 bijv. 1025 en voor textielstoffen 1162. KORTE BERICHTEN. De Raad van den Volkenbond be veelt de uitgifte van de Bulgaarsche vluchtelingenleening aan. Griekenland en Turkije zijn het eens geworden over de uitwisseling der wederzijdsche vluchtelingen. De Volkenbondsraad heeft zon der gedachten wisseling besloten, de kwestie van het terugtrekken van Fran sche troepen uit het Saargebied tot De cember te verdagen. Damaskus is Zondagmorgen door 500 bandieten aangevallen, die de stad binnendrongen, doch na een gevecht van twee uur werden teruggedreven. Er zouden bij dit gevecht 40 peTsonen gedood zijn, onder wie 3 Fransche sol daten en eenige inwoners der stad. De Pruisische Landdag zal zich binnenkort met nieuwe voorstellen van het huis Hohenzollern bezig houden. Men hoopt voor deze nieuwe voorstel len een minderheid in den Landdag te kunnen vinden. Het aantal werkloozen in Enge lana bedroeg op 30 Aug. 1.549.800, t.w. 9.138 minder dan de vorige week' maar 195.498 meer dan een jaar ge leden. De stakers in verband met het con flict in de mijnen zijn in deze getallen niet begrepen. Het aantal werkloozen in Italië is in Juli tot 78000 gedaald. Het bedroeg in dezelfde maand van 1925 79.000, in 1924 118.000, in 1923 183.000, in 1922 304.000 en in i$2i 435.000. De Mexicaansche bisschoppen heb ben tot bet congres het verzoek gericht enkele bepalingen van de gewijzigde grondwet op te heffen. RECLAME. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Gemeenteraad Vergadering van den raad dezer ge meente op Dinsdagavond 8 uur. Voorzitter: de heer E. Vernède, bur gemeester. Aanwezig:, alle leden, behalve de heer Mens. Be os sitter opent de vergadering en geelt daarna het w.ord aan den wnd. srerotaris, to. het voorlezen van de notulen der vorige vergadering, die onveranderu worden vas .gesteld. Vervolgens wenseht de voorzitter den heer baron Schimmolpenninck v. d. .Oye geluk met de hem te beurt fevallen hcoge onderscheiding, bestaan e in de benoeming tot Kamerheer in buitengewone ndienst van H. M. de Koningin (Applaus). De voorzitter doet vervolgens mede deeling van eenige ingekomen stukken, Gemeentelijke Aankondigingen Inschrijving van leerlingen voor het openbaar vervolgonderwijs Burgemeester en Wethouders vau Leiden brengen ter algemeene. kennis dat de inschrijving van leerlingen voor het Openbaar Vervolgonderwijs zal plaats hebben op Dinsdag en Don derdag 14 en 16 September e.k. voor jongens in- het gebouw van de Centrale school voor het 1de leerjaar ingang Caeciliastraat, des avonds van 78 uur; voor meisjes in het schoolgebouw aan de Langebrug No. 62, des avonds van 7—8 uur. dat nadere inlichtingen omtrent 't vervolgonderwijs bij de inschrijving door üe hooiden der betrokken scho len zullen worden verstrekt. Leiden, 8 Sept. 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Verkiezing Werkliedenreglement. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis aan be langhebbenden. dat de steniming en de eventueele herstemming ter ver kiezing, van twee leden en twee plaats vervangende leden der Commissie v. Onderzoek, bedoeld in art. 22 van het reglement voor de werklieden in den dienst der gemeente Leiden, zal plaats hebben in een der lokalen van de Stadstinrmerwerf, het Openhaar Slachthuis, de Gasfabriek, het gesticht Endegeest, en den gemeentel. Reinigingsdienst, respectievelijk op Vrijdag 17 Sept. en Vrijdag 24 Sept., van des voorrü. 912 uren Leiden, 6 Sept. 1926. -y' N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. w.o. een verzoek' van de Gewestelijke Lands tormcommissie Zuid Holland-West waarin gevraagd wordt om een subsidie van f 50; een verzoek van de R. K. vereeniging „Moederschapszorg" om een subsidie van f 25 voor de kweek-' school voor Vroedvrouwen te Heerlen en een verzoek van het R. K. Kerk bestuur van den H. Laurentius om geld voor leermiddelen voor de jongens en de meisjesschool; deze drie stukken wor den m handen van B. en W. gesteld om prae-advies. De gemeentebegreoting 1927 wordt door B. en W. aan den raad aangebo den en zal bij de leden circuleeren. Tot lid der Comm. Van Toeztóht op het Middelbaar Onderwijs ftegens perio dieke aftreding van den heer R. v. d. Ende, wordt deze, die zich weder herkiesbaar steil, met algemeene stem men herkozen. Tot leden van de Commissie voor het Badhuis worden herkozen de heeren J. A. Mens en baron Schimmelpenninck v. d. Oye en in de vacature C. Eggink gekozen de heer D. Limburg, Eenige besluiten comptabiliteit wor den vastgesteld. De Gemeenterekening 1923 wordt vcorloopig vastgelegd op de volgende cijfers Ontvangsten Gew. Dienst f 197.012,53 uitgaven f 167.886,261/2, zoodat een ba tig slot van f 29.1261/2 ontstaat. Ontv. Kapitaaldienst f 202.445,831/2, uitgaven f 335.349,781.., alzoo éen na- deelig slot van f 132.903,95. Deze rekening is nagezien en in orde bevonden door een commissie, bestaan de uit de heeren Mens, baron Schimmel penninck v. d. Oye en Taal. Naar aanleiding van het adres van den heer A. Anker, betreffende riolee- ring, hebben B. en W. een onderzoek ingesteld en bevonden, dat die toestand inderdaad voorziening eischt, B. en W. stellen voor het betreffende riool 25 M. te verlengen, wat plm. f 900 onkosten meebrengt. De heer Duynisveld acht 25 M. ver lenging niet voldoende, Hij stelt voor .50 M. De heer Taal spreekt zich eveneens in dezen geest uit, waarna de heer Eg gink, weth., het voorstel van B. en W. vefdedigt, omdat het hier een tijdelijke toestand betreft, die zich alleen na ster ken regenval, bjj warm weer voordoet,' vcorloopig met 25 M. verlenging te be ginnen, zulks uit zuinigheidsoverwegin gen. De heeren Dijkman en Limburg op peren de mogelijkheid, dat het werk misschien beduidend minder dan f 900 zou kosten en dan zou een grootera verlenging kunnen overwogen worden. Het voorstel van B. en W. word( aangenomen. Op advies der Gezondheidscommissie zetelend ke Katwijk, wordt besloten, om het perceel Leidscheweg 209 de on bewoonbaarverklaring op te heffen. De heer Taal legt zich. bij-het voor stel neer, omdat er voor de betreffen de bewoners geen andere woning be schikbaar is. De wachtgeldregeling voor de N.V, zilverfabriek wordt van 1 Sept. tot I Nov. 1926 verlengd; het subsiSie der gemeente bedraagt 25 pet. (Het rijk be taalt eveneens 25 pet. en de fabriek 50 pot). Inzake verkoop oude 0. L. School stellen B. en W. voor, den verkoop te doen plaats hebben onder voorwaarde d. op uit terrein alleen winkel- en woon huizen mogen gebouwd en geen inrich tingen als bedoeld in de Hinderwet daar mogen gevestigd worden. De raad gaat hiermee accoord. B. en W. stellen voor, de vergoeding aan het Ambachtshuis voor het beschik-' baarstellen voor een electriciteitsten- toonstelling te bepalen op f 10 per week, waarmee de raad ace cord gaat Het Suppletoir-kohier Hondenbelas ting wordt vastgesteld op f 13 Bjj de rondvraag wjjst de heer e r-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2