NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1926 DAG-AGENDA. Vrijdag 3 September, 's avonds 910 uur. Gebouw Ned. R.-K. Volksbond, Steenschuur 15. Tentoonstelling van vervaardigde teekeningen, en hout- en marmerstalen. Zaterdag 4 Sept. 'a middags van 2—0 uur idem. Zaterdag 4 September, Concertzaal „rUnion", Steenstraat, Tentoonstelling van gekweekte planten. Zondag 5 September 's morgens tien uur en 's avonds half zeven „Jeruël", Middelstegracht 3. Samenk. Spreker de heer F. V. Schalkwijk van Amsterd. De avond- nacht- en Zondagsdienst ■der apotheken wordt van Maandag 30 Aug. tot en met Zondag 5 Sept. a.s. door de apotheek van den heer P. du Croix, lapenburg 9, te lef. 807. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel Jempenaerstraat 4, des nachts en des imaakt, doch ook veel aangenaams on dervonden in de wijze van samenwer king, in 't bijzonder met de heeren Kuyper en v. d. Steen. Velen hier ter stede achten zich tc hoog voor t gewone werk voor de kiesvereeniging, en ook voor de pers, doch het heeft spr. meermalen getrof fen, dat de zoon van onzen grooten leider allerlei gewoon werk met veel jtrouw en accuratesse wilde verrich ten. Spr. dankt den heer Warnaar voor de waardeerende woorden tot /hem gericht. Spr. hoopt, dat het de „N. L.' Ct." wèl mag gaan en dat de liefde voor het blad niet zal verflau- •westi, doch toenemen. Als het nu niet gaat, hebben we in Leiden de laatste kans verspeeld, en is het voor afzien- fiaren tijd met de Chr. pers in deze omgeving gedaan. Spr. hoopt dat het blad onder de leiding vfcn zijn opvolger tot steeds grooteren bloei mag komen. Spr. dankt ook voor de waardeering die hij heeft ondervonden in de krin gen van hen die ijveren voor het Chr, (Onder w. en behoudt aan de rechtsche /aad&fractie de herinnering van pret tige samenwerking. Sipr. is zeef dankbaar voor den tijd /ter doorgebracht en gaat daarom als „-efn gelukkig mensch naar Goes. Spreker eindigt met een opwekking _»m den Heere te dienen, ook als anti- «.ev. kiesvereeniging, in de pers en op ^et gebied van het sociale leven. Zij, als van Dr. Kuyper, ook onze levensleus „Pro Rege": Voor onzen Koning. Na<&at de heer Mulder in dankge bed was voorgegaan, hadden de aan wezigen gelegenheid, persoonlijk af scheid te nemen van den lieer Zuide- aa. Het was een schoöne avond, die tond in het teeken van de in wijden £ring gevoelde «dankbaarheid voor het ;een de Heere in de 634 jaar. dat de Jieer Z. hier werkzaam is geweest, ^an ons anti-revolutionaire volk heeft willen Schenken. Moge de Heere hem m zijn gezin ook verder nabij zijn en ^'lijve Hiij hem ten zegen stellen voor pteeds meerderen en in steeds wijder ^ring. Kamer van Koophandel en Fabrieken' voor Rijnland. De Kamer van Koophandel vergadert op Maandag 6 September a.s. des na middags 2 uur in het gebouw der Ka mer, Stationsweg 43, te Leiden. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen 3. In gekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Subsidie ten behoeve van proefnemin gen inzake prepareering van netten voor de zeevisscherij. 6. Voorstel van het Bureau der Kamer om aan het Hoogheemraadschap Rijnland te ver zoeken vergunning te verleenen om in de nachturen met motorbooten enz. te varen in de Leidsche Trekvaart. 7. Huishoudelijke vergadering. 8. Sluiting Koninginnedag. (Slot) Ds. H. Thomas, die weer als in de dagen van ouds het Oranjefeest leidde, liet beginnen met het gezamen lijk zingen van Psalm 150:1: „Looft God, looft Zijn Naam alomZijn Eerw. ging dan voor in gebed om ver volgens met een kort woord de feest viering te openen. Hierin werd de tal rijke aanwezigen, vooral de feestre denaar, Ds. L. H. Mulder van Zoeter- yvoude en de medewerkende vereeni- ^uigen begroet, waarna de leider op ,-ijn bekenden krachtigen toon de trouw vi&n onze Vorstin, wier geboor tedag bier herdacht wordt, in 't licht -telde. Hierna was het woord aan het Chr. yluzi^/kgezelschap „Polyhymnia" dat „edirigeerd door den directeur, den heer M. Kouprie, een drietal num mers ten gehoore bracht, voorafge gaan natuurlijk door het niet te ver- Vangen Wilhelmuslied. De heer C. v. d. Keur vertolkte met £lin zangkoor „Zingt den Heere" ee- bige zangnummers, die op deze plek heel mooi klonken en de algemeene aandacht veroverden. t Vervolgens hield Ds. L. H. M u 1 d er JNed. Heiv. predikant te Zoeterwoude jzijn feestrede. Z.Eerw. had tot thema gekozen een der eigenschappen van de "vorsten uit het Oranjehuis, die in de historie het mee&t op den voorgrond zijn ge streden: de liefde voör de staatkundi ge en godsdienstige vrijheid van allo Nederlanders. In een warm betoog werd deze ge- fdachte door den spreker uitgewerkt, tonder stille aandacht van de vele aan /wezigen. Vérvolgens werd het programma verder afgewerkt. Nadat zich de 'sangvereenig. en „Polyhymnia" nog- •maala hadden doen hooren. nam ds. Thomas het woord om de heide me dewerkende vereenigingen en Ds. Mul der hartelijk te danken voor het gebo- dene, om ten sloite met een toepasse lijk woord tot de sluiting over te gaan Aan .het eind werd gemeenschappe lijk de Avondzang (Gez. 180:1) ge zongen. In den loop van den avond kwam ook de burgemeester. Jhr. de Gijse- laar het feest bijwonen. Z. Edelachtb. werd door ds, Thomas met een ge kruide speech begroet en had voor zijn zeer op prijs gestelde aanwezig heid den dank der feestvierende ver gadering in ontvangst te nemen. Het was voor de L.C.O.V. weer een ouderwetsere feestavond, in den bes ten zin en wij twijfelener geen oogen blik aan of allen zullen zich Dinsdag avond met verhoogden ernst hebben voorgenomen om haar zooveel moge lijk te steunen, opdat zij weer geheel de plaats kan innemen, waarop zij in Leiden aanspraak mag maken. Jubiiemn P. Stapel. De dag van zijn zilveren jubileum is voor den commissaris van politie wel een onvergetelijke. Van de huldi ging in de Stadsgehoorzaal heeft men reeds kunnen kennisnemen, en ook de receptie gistermiddag was voor den jubilaris zeer vereerend. Wij kunnen hier niet alle namen noemen, genoeg zij dat gedurende de receptie de deur niet in rust is geweest. Wij telden een goede honderd bezoekers, o.w. ook de burgemeester en wethouders. Moge de herinnering aan 1 Septem ber den commissaris nog lang een ver kwikking zijn. Gevonden voorwerpen. Sleutels, doublé speld met steentje, duif, hamer rijwielpomp 2 zilverhons, rijröelbelastingplaatje in etui, rijwiel- belastingplaatje aan touwtje, kosteloos rijwielbelastingplaatje, reticule inh. jongensjasje, damestaschje met inh., portemonnaie met inhoud, portemon- naie inh. 10-rjttenkaart Leiden—Kat wijk,^gebreide muts, gouden ring, pan- nenlap, touw (40 meter lang), rozen krans, combinatietang, pakje inh. da- mesbadgoederen, actentasch van Gus- senhoven, paardenzweep, zilveren da meshorloge aan alpacca armband, pakje inh. vitrage, rieten koffer, kin- dertaschje met inhoud, popje, imitatie paarlen halsketting, doublé armband, moersleutel, zilveren damesarmband horloge aan lederen riempje, regenjas, zilveren damesarmbandhoidoge, gouden speldje, zakmes, zilveren rozenkrans, handwagen, zilveren armband, vrij- biljettenboekje van J. P. v. d. Kroft, 12 vatendoeken, R.-K. kerkboekje, zilve ren halskettinkje, linnen taschje inh. zakdoek enz., witte kinderschoen, schroevendraaier, pakje inh. werkbroek enz., streng katoenen garen, kist inh. bussen koek paar vrouwenkousen en een kluw sajet, zilveren aanhanger van een collier, wandelstok, bruine overjas, pak sloten en handvatten, 3 bankbil jetten k f 10, zilveren broche, gestreep te kindermuts, 2 pakken blikken pla ten, honden. Gevonden in het bij-postkantoor: damesparapluie. Gevonden in de Electrische Tram (Stadslijn): Damesparapluie, leesboek, paspoort van L. S. Schot, kindertasch- je. portemonnaie met inh., portemon naie van J. v. d. Poel, vermoedelijk zilveren armband. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen ten politiebureele alhier el- ken werkdag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur n.m. De heer G. J. Schreudér alhier is bestemd voor den Indischen dienst als 3de officier bij de gouvernements-ma- rine. Gistermiddag is op de Oude Sin gel een bestelauto van den heer v. L. uit Hazerswoude aangereden door een met hout geladen handwagen van ge meentewerken. Van de auto werd een zijruit vernield. Tot referendaris-chef van de af- deeling Financiën ter gemeentesecre tarie van Utrecht is benoemd de heer A. J. P. Koster, hoofdambtenaar ter secretarie, chef van de afdeeling Fi nanciën dezer gemeente. BINNENLAND. De Glindhorsi. Met toestemming van der* min. van justitie zal naar „Het Vad." meldt de stichting „De Glindhorst" binnen kort weder worden opengesteld voor de opneming van verwaarloosde jeugd. Alle pleegmeisjes boven 14 jaar zullen binnen een vastgestelden termijn uit de pleeggezinnen worden verplaatst naar het Meisjeapaviljoen. Twee jaren lang is het verbod om nieuwe pleegkinderen op te nemen, van kracht geweest. De blijvende steun der regeering is voor de toekomst verzekerd. De schepen van de Holland Afrika Lijn. De directie van de Holland-Afrika Lijn bevestigt een uit Genua ontvan gen telegram, volgens hetwelk de schepen van de Holland-Afrika Lijn in het vervolg ook Genua zullen aan doen. De „Billiton" die over veertien dagen vertrekt, zal het eerste schip zijn, dat Genua aandoet. Vervolgens zal elke veertien dagen een schip van de Holland-Afrika-Lijn Genua aanloopen. De irrigatiewerken in Egypte. In een der zalen van het Kon. Insti tuut voo rlngenieurs heeft Dinsdag avond de inspecteur-generaal van den irrigatiedienst der Egyptische regee ring voor Neder-Egypte, de heer Ibra him Fahmy Bey die hier te lande vertoeft met een officieele opdracht om zich op de hoogte te stellen van het Nederlandsche waterschapswezen een voordracht gehouden over de irri gatiewerken in Egypte. Aan de hand van een landkaart licht te de spreker, dié zijn voordracht in de Engelsche taal hield, den loop van den Nijl toe. Het bovendeel van deze rivier, dat als de Witte Nijl bekend is, bevat uitsluitend zoet water, doch in den be nedenloop houdt de Nijl daar de Blauwe Nijl geheeten veel zout. Ieder jaar, omstreeks 25 Juli treedt de Nijl over een ontzaglijke afstand huiten haar oevers en blijft dat tot eind September, waarna het water lang zaam afzakt om tegen eind October weer binnen de bedding te zijn. Van regeeringswege zijn in het over stromingsgebied verscheidene bassins aangelegd, waarin het zoute water wordt geleid, ten einde een zoo groot mogelijke zoutopbrengst te verzekeren De reservoirs hebben tegenwoordig een totaal-inhoudsvermogen van 2 >2 milliard kub. meters. De vruchtbaarheid van den grond wordt door deze irrigatiewerken ten zeerste bevorderd en zoo is behalve de bekende Nijl-delta bij de Middellancl- sche Zee een vuehtbare delta van 15 millioen acres oppervlakte verkregen tusschen den Witten en den Blauwen Nijl. Voor de uitvoering van deze wer ken heeft de Egyptische regeering 12 millioen pond sterling moeten beste den. Ten slotte gaf spr. eenige inlichtin gen omtrent de drainagewerken. Op een vraag van ir. Otto de Vries op welke wijze de werken in Egypte wor den beheerd in Indië en Amerika moeten nog al eens misverstanden tus schen de betrokken departementen uit den weg worden geruimd antwoord de de heer Fahmy Bey, dat tot 1910 de leiding berustte bij Openbare doch sinds dien bij Landbouw. Jubileum. De bekende Cichöreifabriek van de N.V. M. A. Bokma de Boer te Leeu warden heeft heden 125 jaar bestaan, In die 11/4 eeuw heeft deze firma zich voor haar producten een goeden naam verworven, zoowel in binnen- als bui tenland. Ds grootste draaischijf in Nederland, Nabij het station Zevenaar wordt op het groote emplacement vanwege de Ned. Spgorwegen een buitengewoon groote draaischijf gebouwd, met een diameter van ongeveer 22 Meter. Daar zouden dan de grootste Duitsche loco motieven, die tegenwoordig tot Zeve naar komen, kunnen draaien. Het zal de grootste schijf worden in ons land. Raadhuis te Hilversum. In verband met de ongunstige be grooting voor 1927 stellen B. en W. van Hilversum den raad voor, de beslissing in zake den bouw van het nieuwe raad huis uit te stellen tot de begrooting van 1928. Opening Tramlijn ZutphenDeventer. De openingsdatum van de tramlijn ZutphenDeventer i s nader vastge steld op 23 September a.s. Verduistering van Staat. Op het Gemeentehuis van Lonneker heeft een moeder aangifte gedaan van de geboorte van een kind, met de me- dedeeling dat zij niet gehuwd was. Het kind kwam derhalve op haar naam te staan. Later bleek, aldus de „Stand.", dat de vrouw wel getrouwd was, doch niet wilde hebben, dat het kind den naam van haar man kreeg. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt wegens verduistering van staat. Noodlanding van een militair vliegtuig Gistermiddag heeft het militaire vliegtuig No. 117, bestuurd door den le luitenant-vlieger A. J. Mulder,ter hoogte van Bolnes wegens motordefect een noodlanding gemaakt. Het toestel kwam met den kop in een sloot terecht. De vlieger bleef ongedeerd. Een nieuwe Postzegel. Naar het „Vad." verneemt, is het nieuwe postzegel van 7K cent thans verschenen. Het is een eenkleurige zegel in het type van het 11 cent port- zegel. Narcissennummer van „Floralia". Door het invoerverbod mochten se dert 1 Januari 1926 geen bollen van Narcissen meer in Amerika ingevoerd worden en doordat dus het afzetgebied kleiner werd, de hollen daardoor goed- kooper, achtte de redactie van „Flora- lia" het oogenblik gunstig, om een ge heel nummer te wijden aan dit zoo bij zonder fraaie bolgewas. Dit Narcissen- nummer bevat tal van artikelen, waar in dé aanplanting in tuinen, tusschen gras, in 't boorbed, verwilderd in bos- schen, enz. enz. warm aanbevolen wordt. Veel te weinig toch ziet men de Narcissen in tuinen en parken, ter wijl er feitelijk geen dankbaarder en beter materiaal voor is, zooals verschil lende afbeeldingen aantoonen P. L. M. Ketting f De begrafenis van den heer P. L. M. Ketting, in leven directeur van het bureau van de Federatie van Werkge- versorgan'isatiën in het Boekdrukkere bedrijf, za,l a.s. Zaterdag te 1 uur plaats hebben in het Familiegraf op de Alg. Begraafplaats Prins Alexan- derpolder te Kralingen. BUITENLAND. DE ZETELS VAN DEN VOLKEN BONDSRAAD. Het besluit inzake* Spanje. Spanje heeft gisteravond eindelijk de vervulling gekregen van zijn lang- geuiten wensch om duidelijk te ver nemen hce de -ilkanbondscommissie voor de reorganisatie van den Volken bondsraad ilenkt over den Spaan- schen wensch naar een vasten raads- zetel. Aan het einde van de zitting der commissie verklaarde De Palacios dan ook, dat thans het doel bereikt is, dat hij met zijn verzoek om bijeen roeping van een tweede zitting dezer commissie beoogd had. In tusschen zal de tevredenheid van Spanje wel niet verder gaan, want de gegeven antwoorden moeten Spanje iedere illusie een vasten raadszetel te verkrijgen ontnomen hebben. Alleen de Chinees Tsjoe steunde. Spanje's wensch terwijl voorts Duitsch land om de bekende gronden en ook Polen verklaarde bij eventueele stem ming zich te zullen onthouden. Alle andere gedelegeerden zeiden wel woor den vol waardeering over Spanje's werkzaamheid in den Volkenbond, doch verklaarden, hetzij uit redenen van algemeene Volkenbondspolitiek, hetzij met het oog op den tegenwoor- digen toestand in de wereldpolitiek zich tegen Spanje's wensch te moeten verzetten. Ook Scialoja uitte zich ondubbelzin nig in dezen geest. Voorzitter Motto verklaarde het ten slotte onnoodig te achten een ofrmee- le stemming te houden, daar alle com missieleden zich duidelijk hadden uit gesproken. De Palacios beloofde de verklaringen der commissieleden lo yaal ter kennis van zijn regeering te zullen hrenen, doch maakte geenerlei toespeling op den afloop der overwe gingen der Spaansche -regeering. Men is te Genève echter pessimistischer dan de vorige week over de door Spanje aan te nemen houding en vreest, dat Spanje, evenals Brazilië zich uit den Volkenbond zal terug trekken. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. De mijneigenaars blijven onverzettelijk De leiders der Lagerhuisfractie van Labour, Ramsay MacDonald, Clynes, Walsh, Adamson en anderen hebben gisteren den dag voor de gewichtige bijeenkomst van de gedelegeerden-con ferentie, een lange conferentie gehad met het bestuur van de mijnwerkers federatie. Evenwel schijnt ook deze conferentie geen enkel positief resul taat te hebben opgeleverd. Walsh toch, moest toen hij de conferentie verliet verklaren, dat hij de vredesduif nog niet had gezien. Cook liet zich scherp uit over de be richten, omtrent ernstige meenmgsver- schillen tusschen hem cn Smith, den voorzitter der federatie. Hij noemde die berichten sprookjes en herhaalde nog eens," dat het bestuur geen voor stellen aan de gedelegeerden-conferen tie zal voorleggen. Deze kan in volle vrijheid discussieeren op grond van de huidige situatie, die beoordeeld kan worden na kennisneming van de rap porten uit de districten. Welke besluiten de gedelegeerden conferentie» heden nemen zal, is niet te voorzien. Maar het staat vast, dat elke tegemoetkoming nutteloos zal zijn, in dien de mijnwerkers blijven vasthou den aan de nationale overeenkomst. Op dit stuk willen de mijneigenaars niet van toegeven weten. Öp de basis van een nationale overeenkomst zijn onderhandelingen niet mogelijk. Evan Williams, de* leider der mijneigenaar associatie schijnt dit gisteren in een bijeenkomst met de betrokken minis ters, aan welke bijeenkomst ook Chur chill heeft deelgenomen, nog eens met nadruk te hebben gezegd. In regeeringskringen zou men even wel, in het belang van een beëindiging vap 't conflict aan 'n wat verzoenen- der houding de voorkeur geven en gaarne onderhandelingen geopend zien op basis van een nationale overeen komst, met districtvariaties, welke noo dig zijn, omdat inderdaad de omstan digheden in de kolendistricten onder ling hemelsbreed verschillen. De mijneigenaars houden evenwel vast aan het standpunt, dat alle over eenkomsten in de districten zelf moe ten worden gesloten. Deze onverzoen lijke houding zal de die-hards fractie bij de mijnwerkers de overwinning kunnen bezorgen, waardoor de bijoen- komst van heden geen enkel resul taat zou opleveren. EEN EX KEIZERLIJKE BRIEF. De eenige weg tot den vrede! Voor eenigen tijd werd in de pers ge wag gemaakt van een brief, welken ex-keizer Wilhelm uit Doorn tot den Amerikaanschen professor Hermann Bernstein had gericht. Professor Bernstein heeft een boek geschreven, getiteld „The road to Peace" (de weg tot den vrede) en hij had een exemplaar er van naar Doorn gestuurd. Het „Berl. Tageblatt" geeft thans den tekst van 't keizerlijke schrijven: Huize Doorn, Holland, 26 Juli 1926. Den heer Hermann Bernstein New-York Zeer geachte HeerI Naar aaleiding van uw tot zijne ma jesteit den keizer gericht schrijven van 17 Juli heb ik de eer het volgende te antwoorden: De eenige weg tot den vrede bestaat daarin, Duitschlands onschuld aan den oorlog en het smadelijk opgelegde schandeverdrag van Versailles, dat op de legende van Duitschlands schuld ge baseerd is, uit den weg te ruimen; voorts Duitschland terug te leiden naar zijn toestand van voor den oorlog, den toestand van een monarchie onder zijn keizer. Anders zal er nooit vrede zijnl De Duitsche keizer heeft dertig jaren lang den wereldvrede weten te bewa ren; met Gods hulp zal hij zulks op nieuw doen. Op allerhoogst bevel van zijne majes teit den U^vzer en koning. eet. Graaf Finkenstein. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, datN H. J.. de Vlieger, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoon van al coholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse Van verkoop, in het perceel Haarlemmer straat No. 52a. Leiden, den 2en September 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Hevig onweer te Londen. Een kort maar hevig onweer heeft gistermorgen te Londen groote schade aangericht. De straten in de laaggele gen stadsdeelen stonden onder water en de dienst van de electrische spoor tusschen de City en Kew werd ont wricht doordat de stroom werd afge sneden ten gevolge van het onder wa ter staan van de baan. Onder de gebouwen die door den bliksem getroffen werden, waren lage re scholen en tien woonhuizen. Twee tramwagens, waarvan er een in brand geraakte, werden eveneens getroffen en ten gevolge van het hooge water wAft het noodig sommige busdiensten tijde lijk een andere route te doen volgen. Doodelijke ongevallen hadden ge lukkig niet plaats. Treinontsporing in Spanje. Een telegram uit Barcelona meldt, dat een passagierstrein, welke gister morgen vroeg uit Barcelona vertrok, in de nabijheid van Tortosa ten gevolge van het verzakken van den grond door de hevige regens, welke in deze streek zijn gevallen, is ontspoord. Een derde klasse rijtifïg werd geheel, versplinterd. Gemeld wordt, dat 17 personen zijn gedood en 36 gewond. Mammies van paarden. v De Egyptologen Firsh en Garbell hebben te Luxor mummies ontdekt van paarden van Eamses II. In een me dideeling, van den heer Guémard uit Cairo aan de Académie des inscrip tions te Parijs over deze vondst, ojjpert hij de veronderstelling, dat het de mummies zijn van de snelvoetige die ren, die, naar in Egyptische teksten te lezen staat, Ramses in staat stelden te ontsnappen aan de hinderlaag, welke de Hethieten hem hadden gelegd. KORTE BERICHTKH. DuitschlanJd heeft op een klein Bedrag na gisteren de tweede jaarlijk- Bche betaling Ingevolge het plan-L),aJ wes (1220 millioen markj voldaan. Dr. Stresemann zal: optreden als/ leider der Duitschie delegatie naar Ge- nève. De Mcaraguaansclie regeerings- troepen zouden den rebellen eén érn stige nederlaag hebben toegebracht, De afgeloopen maand is in Engel land de droogste Augustusmaand ge weest in 25 jaar. De groote tentoonstelling,Geso- lei in Dusseldorf zal den l7en Qctobefl worden gesloten. Het aantal bezoekeral bedraagt reeds meer dan vijf millioen, Een radiogram uit Berlijn meldt het overlijden aan een beroerte van mevrouw Scheidemann, de echtge- inoote van den eersten minister-presi dent der Duitsche republiek. 1 Bij 'de aardbeving op de Azorem zijn 8 menschen gedood en 200 gel wond;. Er zijn 400 huizen vernield. Er is in België sprake van hetl witte brood weer toe te laten. UIT DE OMGEVING. ALPHEN a. d. RIJ1T. De Winkelweek. 4 Gisteravond heeft, naast de opening van de foto-tentoonstelling, de Floralia- tentoonstelling .en den kaasdag ook de uitreiking plaats gehad van de b(i den etalagewedstrijd der winkeliers verwor ven pr jjzen. Hier volgt de uitslag: Groep X (consumptieartikelen) istepr. N. v. Galen. 2de Wijnbergh en Co., 3de Joh. Hoogenboom. Groep XI (Broodbakkers) 1. W. de Lange, 2. P. v. Zwieten. Groep III. (Banketbakkers) 1. H. v. Vliet, 2. H. Jollie, 3. Joh. Hoogen- iboom. Groep IV (Rookartikelen) i, W. G. v. Wjjk, 2. niet toegekend, 3. P. H. B. Vis. Groep .V (Manufacturen) 1. J. ,Wer- necke, 2. C. de Grootv. Egmond, 3. A. Winninghoff. Groep VI (Tapijten en Meubelen) 1. Fa. v. d. Heijden en Zn., 2. li. v. Dien, 3. A. F. Markx. Groep ,VII (Heerenconfectie) 1. Henri Bos, 2. niet toegekend, 3. D. Raaphorst Jr. Groep VHI (Schoenwerk) 1. D. Raap horst Czn., 2. J. B. v. Halderen, 3. H. Weyers. Groep IX (Luxe artikelen] x Fa. Pon- isioen en Zn., 2. P. J. v. Leer, 3. M, v. d. Hoed Jr. Groep X (Gouden en Zilveren werken, horloges) .,1. B. F. G. Sparmann, a, Fa. F. Jonkergauw, 3. Wed. W. Fuyn. Groep XI (Huish. artdkeleu) x Fa. C. H. Freund, 2. Fa. J. v. E/ijk. 3. Fa. Ponsioen en Zn. Groep XH (Speelgoederen). 1. Fa. J. v. Eijk. Groep XUI. (Boek- en Muziekhandel), i. B. v. Zwieten. 2. J. M. Markx. 31. A. J. Martense en Zn., 4. Fa. v. Brum men. Groep, XIV, (Rijwielen). 1. G. Wijers. 2. Singennaatschappo- Groep XV. (Drogisterij). 2. H. Hazebroek. 3. A. Foaw. Groep XVI. jjGrpenten enJStuia»^

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2