GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN. Scheepstij dingen. T11EUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1926 ben wortel geschoten, daar er stemmen zijn opgegaan tot oprichting eener Neu- trale Middenstandsvereeniging, waar voor Woensdag een vergadering is be legd. Deze avond zal de eere-voorzitter der winkelweek ook de prijzen uitdee- len. Nog vermelden wij de volgende uit slagen der wedstrijden: Ballenkruien voor meisjes van 1214 jaar was een damesattractie bij uitnemendheid. De leiding berustte bij Mej. Fhemers, Raebel en Pel. Prijswinsters: H. Hoppies, M. Mechel se, A. Onderwater, A. Maat, M. Hoger- woning en C. v. Velsen. Turfrapen voor meisjes van 13 15 jaar onder leiding van Mej. den Ouden, Kortekaas en Nijssen. PrijswinstersJ. Singeling, B. Riet kerk, M. Bremmes, C. Molenkamp, C. Giesberts, J. v. d. Werf, A. Juffermans Vlaggenloop onder leiding van Mej. van Dijk. Ook dit trok veel be langstelling. Prijswinsters: D. Hoogendijk, C. Ruigrok, N. Los, J. Molenkamp, N. v. Rij, C. Schippers, D. Binnendijk, J. van iVelsen, W. Olthoorn, G. de Wit. Tonknuppelen voor heeren bo ven 18 jaar was voor de heeren het spel en de deelneming was groot, wat het aantal betreft, en in de teleurstel ling van degene die zich zoo uiterma te hebben ingespannen zonder succes, want het was er nog al eens naast. De leiding beruste bij den heer Pos. Prijswinnaars: T. Verboon, D. Bui tenom, A. Koolloos, J. Spaargaren, J. de Wit en J. v. d. Kraan. Ringrijden versierde fietsen voor j heeren onder leiding van Overvliet en - G. Koelman. Er whren zeer mooi ver gierde bij die dan ook aller belangstel ling trokken. Prijswinnaars versierde rijwielen: le prijs W. Hoogervorst, G. v. d. Schreen, H. Hoogervorst en J. v. Abswoude. Ringsteken: J. Jnasen, P. den Hollan der, W. Boer, A. Timmermans. KOUDEKERK. Het is Dinsdag 31 Augustus, de ver jaardag van onze geliefde Vorstin. Dat was in ons dorp en niet bet minst door de jeugd reeds vroeg in den mor gen merkbaar. Er zou immers van daag feest gevierd worden. De zoo lang verwachte dag was eindelijk aan gebroken en waar zoo naar verlangd .werd is vervuld geworden, want het scheen alsof het weer er het zijne van daag ook aan zou bijdragen. Reeds vroeg in den morgen wierp de zon haar gouden stralen op het feestter rein. wat al dadelijk de feeststemming er in bracht. Des morgens te omstreeks half 9 werd de feestcommissie ontvangen In de Raadszaal, waarna gezamenlijk naar het feestterein werd gegaan. Doord en Edelachtlb. heer Burge meester, Eerevoorzitter van de Oranje vereeniging, werd de feestdag met een openings- en welkomstwoord geopend Spr. begon niet te verklaren, dat. ofschoon de klanken van ons oude Wilhelmus op zich zelf reeds voldoen de zouden zijn om den feestdag van heden te openen, het hem toch een voorrecht was om aan het verzoek van de Oranjevereen. te voldoen om een enkel woord te spreken en te ver klaren, dat thans alle dingen van het Koninginnefeest gereed zijn. Spr- ver klaarde reeds het vorig jaar bij de aanvaarding van zijn ambt met blijd schap te hebben vernomen dat er hier een Oranjevereen. bestond en als doch terinstelling een fanfarevereeniging. Spr. vroeg waarom. Wel in de eer ste en voornaamste plaats omdat het doel moet zijn van een Oranjevereen. de liefde voor ons Vorstenhuis in stand te houden en aan te kweeken. Spr. wenschte allen geluk met dezen dag en hoopte, dat wij vandaag allen de geboortedag van onze geliefde Ko ningin feestelijk zullen begroeten. Spr. deed een beroep op allen om vandaag waardig feest te vieren. Hij hoopte, dat geen onregelmatigheden zich zonden voordoen opdat er aan dit schoone feest geen smet kleve. Spr. verklaarde hierna dit feest voor offi cieel geopend met een driewerf hoera op onze Koningin. Onmiddellijk daar op werd door de fanfare het Wilhel mus ingezet en heerèchfe er een aan gename en gezellige feeststemming. Van de kinder- en volksspelen, die daarna volgden, hopen we den uitslag nog te vermelden. LEIDERDORP. On^er begunstiging van prachtig weder, werd alhier de verjaardag van H. M. de Koningin herdacht. Des mor gens om 10KUK werd koraalmu- ziek gespeeld door „Devote." Des namiddags had een optocht plaats der schoolkinderen der beide scholen. Voor de woning van den Bur gemeester werd het Wilhelmus gezon-1 gen. De kinderen werden hier ge- tracteerd. Hierna gingen de kinderen een rondgang maken door de gem. en begaven zich vervolgens naar het feestterrein, waar de spelen aanvin gen: o.a. - driebeenüoopen, ringrijden met sportwagen, blokjes rapen, vlag- gensteken, knippen enz. De prijswinners waren: 1ste groep jongens: le pr. J. van Ton veren, 2e pr, M. Koomans, 3e pr. N. v. Oosterom 4e pr. M. Moraal. 2e groep Meisjes 6 jaar: le pr. G. de Jong, 2e pr. N. van Leeuwen, 3e pr. A. van Winkel, 4e M. Goedhart. Meisjes 7 jaar oud: le pr. L. van Leeuwen, 2e pr. G. Rijsdam, 3e pr. F. Brombassen, 4e pr. J. Bosman. Jongens 7 jaar oud: le pr. H. van Dam, 2e pr. L. Noordervllet, 3e pr. P. Rademaker, 4e pr. G. Koning. Jangens van 8 jaar: le pr. J. Ver- vark, 2e pr. J. v d Wal, 2e pr. W. de Roode, 4e pr. D. de Graaf. L Meisjes van 8 jaar: le pr J. de Boer, 2o pr. M. de Koning, 3e pr. J. de Jong, 4e pr. I. de Kort, Jongens van 9 jaar: le pr. H. Blom- mendaal, 2e pr. G. van Esch, 3e pr. J. Borst, 4e pr. W. Goedhart. Meisjes van 9 jaar: le pr. W. van Dommelen, 2e pr. A. Kool, 3e pr. M. Rassen, 4e pr. L. Brugman. Jongens van ,10 'jaar: K. de Boer le pr. J. de Blankenstein 2e pr. W. de Ridder 3e pr. D. de Jeu 4e pr. Meisjes van 10 jaar: J. Pijnacker le pr. C. Kik 2e pr. M. v d Beek 3e pr. M. Koning 4e pr. Jongens van 11 jaar: le. H. Velle- koop, 2e pr. C. Hillebrand, 3e pr. T. de Roode, 4e pr. P. Jansen. Meisjes van 11 jaar: le. M. Spek, 2e. A, Dekker, 3e. R. Rijsbergen, 4e L. de Roode. Jongens van 12 jaar: le pr. Corne- lissen, 2e pr. B. Zandbergen, 3e pr. J. Jansen ,4e pr. C. Rijnsburger. Meisjes van 12 jaar: le pr. M. van Egmond, 2e pr. G. Borst, 3e C. Pijn acker, 4e pr. N. van Arkel. Bij deze spelen werden allen getrac- teerd. Alles had een goéd verloop. Des avonds om 8 uur trad voor een vol kerkgebouw op in de Ned. Herv. Kerk Ds. Dounia uit den Haag. De Voorz. opende deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. Om des tijds wil, las de Voorz. eerst het telegram voor, dat aan H. M. de Koningin was verzonden. Hierna werd gezongen Feestlied (L. Mens), Barcarole (P. Martin Zijder- laan). Vervolgens richtte hij het woord tot Ds. Douma. Eere-Voorz. den Bur gemeester, Ds. Mondt en tot allen die tegenwoordig waren. Ds. Douma had als onderwerp ge kozen „Trouw" hetwelk in drie pun ten verdeeld werd: le Godstrouw, 2e Oranjetrouw, 3e Hollandstroüw. Vervolgens werd gezongen 't Bonds lied van de Chr. O.V. waarna door al len werd gezongen het gebed voor het Vaderland. Hierna was deze avond ongeveer te 10 uur ten einde. De Voorzitter dankte allen die tegenwoordig waren geweest en in 't bijzonder diegenen die hebben bijgedragen tot welzijn van dezen dag en sloot de samen komst met dankzegging. Burgeri. Stand. Geboren: Hen- drikus Theodorus Gerardus, z. v. W. A. Colijn 'en G. Nijenhuis; Wilhelmi- na, d. v. C. J. van Poelgeest en M. W Keyzer. Overleden: Maaike Kroes, 71 j. Cor nells Meerburg, 88 j. KATWIJK AAN ZEE. Chr. Oranjeveieeniging. Ter gelegenheid van H. M.'s verjaar dag, had de Chr. Oranje vereeniging „Oranje Getrouw" een openbare feest- vergadering belegd, die gehouden is in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gem. Het ruime kerkgebouw was ge heel gevuld. Onder de aanwezigen werd opgemerkt de Burgemeester dei- Gemeente, de heer J. H. de Waal Ma- lefijt en vele andere notabelen. De 2e voorzitter der vereeniging, de heer A. den Dikken, dank brengende aan de Kerkvoogdij voor het afstaan van het kerkgebouw, aan de beide Chr. zang verenigingen „Halleleuja" en „Excel sior'' leidde na gebed als spreker bij de groote vergadering in Ds. D. A. van den Bosch te 's-Gravenhage. Als zangnumers werden door de zangvereen. ten gehoore gebracht „Be de voor het Vaderland" en „Wilt he den nu treden." De feestredenaar sprak over „Oranje en Rood." Uit de historie werden veel bewijsstukken geleverd, en werden tijdperken als van Willem de Zwijger, Fransche revolutie en Europeesche oorlog 1914, naar voren gebracht om de hooge positie van het Oranjehuis te schetsen. Ook na het gesprokene werden twee zangstukken gegeven, n.l. „Ons lied aan de zee" en „Wilhel mus." Gemeenschappelijk werd gezon gen Ps. 89:3, Gezang 3:1 en het „Wil helmus" staande aan het einde. Door den begaafden redenaar werd ten slotte in dankgebed voorgegaan. Haringafslag van 30 Augustus 1926: 111 kantjes steurharing v. f 15.20 16.10 per kantje. VOORSCHOTEN. Naar wh" vernemen is aan de fir ma J. Pen als laagste inschrijver op gedragen de leveringen van tapijten,, gordijnen, enz. ten behoeve van 't nieu we Raadhuis. B1JNS8URO. Een officieele feestviering fan de beide Oranjevereenigingen was hier gis teren niet, zoodat het dorp een zeer rustig beeld bood, temeer omdat velen naar elders gingen. De schoolkinderen werden aan de scholen getracteerd. Be gemeenteraad vergadert-Don derdag 2 September, des avonds te half acht. Ingekomen stukken. 2. Beëediging van den heer C. D. v. d. Vijver. 3. Aanbieding gemeenterekening van den dienst 1925. 4. Benoeming commissie nazien gem. rekening, dienst 1925. 5. Adressen inzake handhaving en op heffing verordening winkelsluiting. 6. voordracht zetters vacaturen v. d. heeren J. van Iterson en H. Star. 7. Opzegging huur land 0egstgee3ter- weg bij de vuilnisbelt. N00RDY/IJS3RH0UT. De kinderen der Ned. Herv. sohool hadden gisteren feest. Allen getooid met de Oranjekleur en ,een vlag in de hand, trok de stoet naar het bosch van Dre Gevers. Daar is volop genoten, vele spelen om zeer aardige prijzen werden gehou den. Aan versnaperingen ontbrak het niet, zcodat voor de meesten het feest te spoedig was afgeloopen. Een hartelijk woord van dank aan den heer Noij, hoofd der school, voor zijn uitstekende leiding en aan Mevr. Ge vers is hier zéker op zijn plaats. Het Chr. muziekcorps „De Harpe Davids", directeur de heer O. van Vel- zen, gaf ter eera van den verjaardag van H. M. onze geëerbiedigde Kóningin, een concert in de gemeentetent. De gewijde muziek, de vaderlandsche liederen, en cok de marschen gaven blijk van ernstige studie. Het klonk alles zuiver en schoon. Een talrijk en dankbaar publiek heeft genoten van het vele goede. AARLANDERVEEN. Zaterdagavond 28 Augustus had alhier in de zaal van Bunnik een open bare vergadering plaats onder voorzit terschap van Dr. van der Wind Uit de verslagen bleek, dat de finan cien gunstig waren. Aangespoord werd propaganda te ma ken vcor het „Groene Kruis". Het bestuur, dat volgens het regle ment aftredend was, bestaande uit de heeren Mr. 0. v. d. Lee, C. van Egmond, Dr. Koks en B. van 't Riet, werd ge heel herkozen en nam zijn benoeming aan. Bjj de rondvraag werd door den heer Jac. Bogaard gevraagd, of het materiaal dat gebruikt wordt door de zieken, voldoende wordt ontsmet. De voorzitter zeide, dat daaraan vol doende de aandacht zal geschonken wor den Hierna, werd de vergadering gesloten. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren. Din- gena, d.v. A. Boeve en J. M. de Horn. Andries, z.v. A. Zurhaar en A. C. de (Boer. Overleden: Adriana Alberta van de Rhee, 59 j., geh. met M. Mans. Cornells Zijp, 4 mnd., z.v. S. Zijp en M. v. Vliet. Te Haarlem, Frederik Kolkman, 17 j. z.v. R. Kolkman en F. v. Oort ALKEMADE. De raad dezer gemeente zal ver gaderen-op Donderdag 2 September, des namiddags te 3 uur (Zomertijd). Onderwerpen ter behandeling. 1Aanbieding .gemeenterekeiung over het djaistjaar 1925. 2. Aanbieding gemeente begrooting dienstjaar 1927. 3. Benoeming yan een lid de Com missie van onderzoek gemeenterekening en gemeentebegrooting, wegens perio dieke aftreding van den heer.P. C. G. van Dooren. 4. Benoeming van een lid van het algemeen burgerlijk armbestuur van Al keniade, wegens periodieke aftreding en ontslagaanvrage op 1 Januari 1927 van den -lieer J. J. van der Meer. Aanbeveling van B. en W. 1. G. Hülscher. 2. H. Hoogenboom. 5. Benoeming van een lid van het algemeen burgerlijk armbestuur van Rflpwetering, wegens periodieke aftre ding op 1 Jan. 1927 van den heer G. van der Meer. Aanbeveling van B. en W.: 1. G. van der Meer. 2. J. Jansen. 6. Benoeming van een lid van het algemeen burgerlijk armbestuur van de Vrije en Lage Boekhorst te Oud-Ade, wegens periodieke aftreding op J Jan. 1927 van den heer C. Heemskerk. Aanbeveling van B. en W.i 1. C. Heemskerk. 2. C. van Teylingen. .7 Opmaken van een voordracht ter benoeming van twee leden voor het col lege van zettere voor 's Rijks directe Vaststelling raadsbesluit tot het en der vergoeding per leerling uit" te keeren aan de Bijzondere school besturen over het jaar 1925. 9. Voorstel van B. en W. om mach tiging tot het treffen van voorberei dende maatregelen tot onderhandsche wederverhuring van de landerijen te Huigsloot in het jaar 1928 en wel aan dezelfde peiponen, die thans huurders, zijn. 10. Vaststelling suppletoir kohier hon den belasting. 11. Wijziging gemeente begrooting, dienstjaar 1926. 12. Reclames schoolgeld. 13. Ingekomen stukken en mededee- lingen. RIJP WETERING. - Inverband met de inbraak met dief stal bij den lieer G. Kraan, alhier zijn als vermoedelijke daders aangehouden een zekere J. uit Leiden, en v. A. uit Voorschoten. Beiden hebben reeds meerdere von nissen achter den rug. Zij zullen worden voorgeleid voor den Officier van Justitie te Haarlem. ROELOFARENDSVEEN. -- Bij het gemeentebestuur kwamen weer een 7-tal aanvragen in om ver- fmining tot het bouwen vau een waren- uis. Den laatsten tijd komen geregeld der gelijke aanvragen binnen, hetgeen een zeer verblijdend verschijnsel mag ge noemd worden, aangezien de cultuur hierdoor steeds intensiever worden zal en de productie wordt opgevoerd. Het geen niet andere dan aan deze streek waar groot gebrek aan teelgrond heerscht, ten goede kan komen. iV. e r d ro n k e ïi. G is ter middag kwamen een jongen en een meisje, ziji uit Amsterdam en hii uit Haarlem, per fiets naar de Loosarechtsche plassenl om daar te spelevaren. Zij huurden een bootje en nadat zij oenigen tij!d| geroeid hadden, is, bij Jiet plukken van lischdoiddeai, die zoo mooi bruin) tusschen het riet te pronken stonden, het ranke scheepje omgeslagen. Bei de jonge menschen zij helaas ver dronken. Doordat de jongeman bij het roeien zijn jas had uitgetrokken en deze in de diepte Verdwenen was, duurde het geruimen tijd voordat men de lijken kon identificeeren. Door den trein gegrepen. Gistermorgen in de vroegte is langs- de spoorbaan bij 's Hertogenboseh ge vonden het lijk van den rangeerder der Ned. spoorwegen Van Hezik, die do,or een passeer enden trein gegrepen was. Hij laat een vrouw en drie kin deren achter. Matroos verdronken. Maan dagavond zouden twee matrozen van, het Japansche stoomschip „Altai Maru liggende in de Maashaven te Rotter dam, een vlot een boord hijschen, welk vlot zij gebruikt hadden bij 'het verven van den romp. Een der matrozen, de 19-jarige ,Y. Y., stond op de reeding, gleed uit ent viel buiten ooord. Een oo-genblik werdj zijn val gebroken' doordat hij op het viot viel, doch toen stortte hij m het water en verdween in de diepte. Eerst ruim een uur daarna gelukte het dei rivierpolitie het lijk van den jonge man te-vinden. Marechaussee g ear re steer, d. Te Spekhoizerheide i-s, na een hef tige vechtpartij en een poging tot ont vluchting, door zijn collega's dei mare chaussee K. gearresteerd. K. .was ten huize van zekeren D. in twist geraakt o.ver ean vrouw, waarmede hij een bei trekking zou onderhouden heoben. Hij had uaarbii een revolver getrokken, waarop om assistentie van de andere marecnaussees verzocht was. Brand. Gistermorgen is- door schroenng van hout, een houten ge bouwtje van den heer te Heenen, waarin een haring-inieggerij geves tigd was, afgeDrand. Onder een kar met zand. Bij werkzaamheden aan de tweedei Scheveningsciie -Einneniiaven is d-e 4i- jarige went man P. J. .V,. uic de Kerk- laan te bcheveningen onder een kar .met zand gekomen. Hij werd zeer ern stig in de borst verwond, en is na aankomst in het ziekenhuis overleden. Hij laat een. vrouw met acht kinderen achter. Een drama Een weesjongen uit Groningen, die met vacantie op T erschelling was, vond Maandag Augustus op het strand een bierfiesch, waarin zich een stuk grauw papier be vond. Daarop stond aan den eeneni kant geschreven „o.6.iyi6", op de an dere zijde „Ö.b.iyiÖ. Der Dampier „YVestpnalia Hamburg hat uns ertrin- ken lassen 2 Steurrad", waaronder on leesbaar een naam. De jongen heeft verzuimd daarvan mededeel ïng te doen aan den burge meester van Terschelling, De Groning- sche politie heeft dat aisnog gedaan-. Verdronken. Te Maastricht is Maandagmiddag de 18-jarige jon gen Palmans bij het zwemmen Tin de Maas verdronken. Een uur daarna is het lijk opgehaald. Hand verpletterd. Qnzens landgenoot dr. ir. J. van Dorp, die ala werktuigkundige bij de So-c. An. Italo Olandese „Enka" te Palestro bij Mi laan werkzaam is, overkwam dezer dagen, naar wij vernemen, een ernstig ongeval. Ir. van Dorp raakte n.1. met zijn linkerhand bekneld tusschen den zuiger en den .cylinder-bodem van een compressor, waardoor dit lichaamsdeel vrijwel geheel verpletterd werd. Pink en ringvinger moesten denzelfden dag nog worden geamputeerd, terwijl later ook nog de andere vingers behoudens de duim weggenomen werden. Ir. van Dorp wordt in het zieken huis te Vercelli behandeld. Onbetrouwbaar behanger. Een dame aan de Bergscheiaan had een behanger f500 gegeven, om daarmee haar huis te Scheveningen te voorzien van nieuwe stoffage. De be hanger bestelde het benoodigde bij ver schillende winkeliers; hij betaalde ech ter niet. De ontvangen t 500 gebruikte hij ten eigen bate. Wegens verduiste ring zal hij in bewaring worden ge steld. Brand. Te Venlo werden heden nacht de schuren en de stalling van de tuinders De Winder en Haenen aan de Maagdenburgerweg door brand vernield. De gebouwen brandden tot aan den grond af; de voorraad hooi en stroo werd i een prooi der vlam men. Een aantal kippen en een jong paard kwamen in het vuur om. Tegen, brandschade waren de eigenaars ver zekerd. De oorzaak van den brand ia onbekend. (Bullen verantweorcioifjkiieid d.r ftadaeUoü i ii*4 Op ten jeugdlanddag op Harer Majes- teit's landgoed Raephorst. „Ontplooi U, waai uit nu, Bij dag en bij nacht, Gu blijft ons een teeken O heilige vlag, Van trouw en van vroomheid, Van vroomheid en moed". Waarde jeugdige en jeugdvrienden, De groote aag nadert met rasschs schreden. Nog slechts enkele weken scheiden ons van den Feestdag. Want Feest is het altnd, als de ionge men- schen den Jeugddienst-Landdag bezoe ken. En feest moet het blnven, steeds rooter feest, naarmate de Jeugddienst- anddagen door geheel Nederland ge organiseerd worden en daardoor de rij pende en rijpere jeugd de oogeu geo pend worden voor die wonderlijk schoo ne en heerlijke toekomst, wanneer lij zullen uitmaken de gemeente des Hee ren Jezus Christus en uitsluitend door Zijn Geest bezield, de ware eenheid in Hem zullen demonstreeren, door de scheidingsmuren, welke onze Vaderen hebben opgericht, af te breken en niet als wij, te zingen met de lippen, maar te jubelen met de geheele ziel: De Broederkring is wijd getrokken, i Om zeeën en gebergten heen. Toch zal geen macht haar ringmuur schokken, 't Cement der Liefde hecht aaneen". Dan is er geen sprake van rang of stand, van Gereformeerden of Hervorm den, van armen of rijken. Als discipe len van Christus zjjn we allen gelijk. Voor geen vooroordeel of zege beducht. Heffen w' ons vaandel hoog in- de lucht. Eu dav'rend weerklinke langs velden en vloed: Ons frank en ons vrij- ®n ons vroom en vroed. Het eenige ideaal zal dan niet zijn het vitten over kleine dingen, maar een Eendrachtig werven, onder 't zwerven, Voor Jezus eu Zijn liefdedienst. En let nu op de teekenen, mijne vrien den. Wanneer het rijk van Satan, of van egoïsten dreigt te worden verstoord blaast hij alarm,en hij roept te wapen alle trawanten om te bekampen het heilig erfdeel des Heeren. Zoo was het, zoo is het en zoo blijft het. Jammer alleen, dat zoovele van die helpers van Satan zich rekenen te behooren tot dë volgelingen des Hee ren en niet schijnen te begrijpen, dat die overgroote ijverzucht voor de zaak des Heereu, zooals zjj dan bij voor keur spreken, dat die strijd om beuze lingen hun door den Verderver wordt ingeblazen. Wanneer het in e enigen tak van dienst in Gods Koninkrijk gaat om den naam van Ons, en dien steeds in en op alle stukken genoemd te krijgen, ach vrienden, wij kunnen het elkander wel wijs maken, dat wij God zoo lief hebben, maar Hij Zelf kent ons door en door. j Zoo zijn tal vau vrome lieden steeds vol critiek op allen arbeid, waar zij niet bü betrokken zijn en dus huu naam niet genoemd wordt. Is dat nu fair? dat men dan niet zichzelf be en veroordeeld,, maar den arbeid in Gods Koninkrijk er aan waagt. Moest men zich niet veel meer verblgdemdat niet. geluierd, maar gewerkt worat en met den apostel Paulus ons verheugen: „dat Christus gepredikt wordt". Daarom gaat het tenslotte en daarom gaat het uitsluitend. En daarom willen wij den nden Sep tember dan ook de driekleur uitsteken en met vaandels en vlaggen, en ge tooid met het blauw-wit, de kleur der jeugd, ons begeven naar het Koninklijk Landdagterran „Raephorst", uitslui tend „omdat Christus gepredikt wordt", aan, naar wij hopen, vele duizenden jonge menschen. Wanneer wij ernstig beseffen den ernst der tijden, waarin wij leven en open oogen hebben voor de groote en vele gevaren, die juist nu onze jonge menschen bedreigen, hoe'daar aan alle kanten ernstige pogingen aangewend worden om de ziel van de jeugd- te be zitten, omdat men weet, dat, wie de jeugd heeft, ook de toekomst bezit, dan, maar ook dan alleen zuLen allen,, die van Christus zijn, zioh als een man opmaken een werkzaam aandeel te ne men in dien strijd en mede-arbeiders worden, in den kamp op het bezit der jeugd voor den Christus. Zoo wordt het dus: „wie niet voor ons is, die is tegen ons". Maar toch ook, en dat is de heerlijkheid: „Zoo God voor ons is, wie of wat zal dan tegen ons zjjn of iets ook maar tegen ons ver mogen? Vrienden, jeugdige en jeugd vrienden, bezie uw taak in dit licht en •onderzoek uzelven nauw, ja zeer nauw en maak het dan voor u persoonlijk maar uit, of ge kunt deelnemen aan dit schoone werk, dan wel, of ge uit sluitend toeschouwer zult zijn. - De jeugddienst-landdag op u Sep tember op het landgoed der Koningin, „Kaepnoref, worde bezocht door vele duizenden en de Geest des Heeren door waaie dien Hof en schudde wakker de slapenden en verwekke nieuw en heer lijk en "krachtig, Gode verheerlijkend leven. Maak u op, wordt verlicht, want Uw. licht komt. Zijt dan medearbeiders Gods, als ge liefde kinderen. En laat niet toe, dat de Satan in en om u verstoort het werk Gods. HOLLAND-AMER1KA LIJN. MAASDAM, N.-Orleans n. R'dam 25 V. Havana. BLIJDENDIJK, R'dam n. New-York p. 30 (7.5 v.m.) Lizard. VEENDAM, 31 v. New-York te R'dam. HOLLAND-AF RIKA-LIJN. RIETFONTEIN (uitr.) 31 v. Kilidini n. Zanzibar. KLIPFONTEIN (thuisr.) p. 30 Perim. BLOMMERSDIJK (thuisr.) 30'v. Mar- SALABANGKA, 31 v. A'dam te R'dam. ROTTEEiDAMStiHE LLOÏB. TABANAN (thuisr.) 30 (4 n.m.), v. lan ger. BLITAR (thuisr.) 31 te Londen. KEDOE (uitr.) '1 v. Port Said. INDRAPOERA (uitr.) p. '1 Gibraltar. TOSARI (uitr.) 31 v. Port Said. BLITAR (thuisr.) 31 v. Londen. MERAUKE, 31 v. R'dam n. Batavia. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT, 31 v. A dam n. Batavia RADJA (thuisr.) p. 30 Perim. BINTANG (uitr.) 29 v. Panang. JOH DE WITT (thuisr.) 31 v. Port Said SUMATRA (uitr.) p. 29 (9 n.m.) Dun nenes. MANOERAN, 31 v. Galveston te R'dam AMBON, 30 v. R'dam te Las PAlmas. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA (toeristenvaart) 31 te A'dam. ZEELANDIA (uitr.) 30 v. Santos. MAASLAND (uitr.) p. 28 St. .Vincent

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6