DE GENERALE SYNODE DER GEREF. KERKEN TE ASSEN. NIcUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 31 AUGUSTUS 1926 R adio-Programma. Wat ei vauavoDd te booten Is. ilAVRNTKY, 1600 M. i;.^5 Kinderuurtje. 6 20 Muziek. 7.20 lijuaem. weerbericht, nieuws. 7.45 Pianocomposities. 8.Lezing. 8.20 Concert. 9.50 Weerbericht, nieuws. 10.20 Zang en muziek. HILVEKSUM, 1050 M. 5.Concert. 7.Politiebericht. 7.45 Persberichten. 8.10 R. K. Radio-omroe, 10.Persberichten. KöNItiSWUSTERH., 1300 M. 8.50 Declamatie en Concert Ut, Daarna nieuws. I 1 PAKIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Concert. 5.55 Persberichten. 8.20 Koersen en Havasberiehten. 8.50 Concert. (Zitting van heden.) den door de politie en we zouden bij- tna zeggiein dan is het volmaakt. Te ruim elf uur was het einde daar lom te gaan rusten voor den volgen den dag om te 9 uur het fee$t verder te gaan voortzetten. De eerste dag is een mooie feest dag geweest. Laten, we hopen', dat twe dat van den tweeden dag ook gullen kunnen zeggen, waaraan we trouwens niet twijfelen. De Katwijkersi kunnen mooi en waardig feest vieren. iLeve Willemien! r- KATWIJK AAN ZEE. L Naar wij vernemen, is de eerste [Hervormde school, waarin door den heer v. d. Rhee onderwas wordt gege ven, geheel afgekeurd. Haringafslag, van 30 Aug. 1926. Aanvoer 3 partijen haring. Prijzen iper kantje. Volle haring N. 25,40— 25A5> Z. 21,60. Maatjesharing N. 18,40 i18,70, Z. 18,65. Makreel 2226 gld Van Katwijksche vaartuigen gis teren binnen 1 logger te Vlaardingeii (2e rei) met 24 last naring en 1 logger te IJmuiden (3e rei) eveneens met 24 last haring. WASSENAAR. De vereeniging „Wassenaar Vooruit" 'heeft tot den minister van Waterstaat een adres gericht naar aanleiding van het persbencht, dat het in de bedoeling - der spoorwegen zou liggen gedurende het aanstaande winterseizoen het trein verkeer tusschen Den Haag, Wassenaar en Scheveningen op Zondag stop te zei ten en op werkdagen te beperken tot vier treinen in elke richting tusschen RotterdamScheveningen direct. Adressante meent, dat .een dergelijke maatregel niet alleen hoogst onge- wenscht, maar vooral tegenover houders van abonnementen zeer onbillijk is en met de belangen van het publiek niet de minste rekening houdt. Zelfs rust bjj haar de vraag, of een dergelijke be perking en stopzetting niet in flagran- ten strijd met de concessie-voorwaarden zou ztjn. De vereeniging wijst er verder op, 'dat de gemeente Wassenaar een zeer sterk vooruitgaande gemeente is, met veel nieuwen aanbouw, voornamelijk van villa's, waarbij een groot aantal werklieden ook van'elders dageiijkschen Sarbeid vinden en van treinén gebruik maken, terwijl de bewoners voor een belangrijk deel hunne werkzaamheden buiten de gemeente vinden en vervoerd moeten worden. Nu zegt men weliswaar, dat in de wintermaanden de bovenbedoelde trei nen niet rendeer en, maar in het midden latend, of een spoorwegmaatschappij slechts tot taak heeft rendeerende trei nen te l#en loopen, is adressante van oordeel, dat de spoorwegmaatschappij zich hier geen cogenblik inspant om het publiek te gerieven en dus het vervoer te bevorderen. Zij doelt hierbij niet alleen op de tak looze gerechtvaardigde klachten, die voortdurend over de zoogenaamde nieu we v/agens gehoord worden, waarvan de bedrijfsonzekerheid blijkt uit de tal lcoze vertragingen, maar ook over het weinige gerief, dat de reizigers aan de stations vinden. Zoo is b.v. aan de stations der Eleo trische te Den Haag en Scheveningen geen publieke telefoon aanwezig, even min als aan elf halten. Wassenaar, Ren baan, enz. en is er aan het station Den Haag geen gelegenheid tot het depo- neeren van bagage; de treinen stoppen niet aan de halte Laan van Nieuw-Oost Indië, wat dikwijls een zeer belangrijke vertraging voor doorgaande reizigers naar Rotterdam of Scheveningen mee bracht. op een gedaan verzoek kreeg de vei- eeniging ten antwoord, dat dit laatste technische bezwaren had, waarbij van geen enkele jjpging blo.ek om tot op lossing van die bezwaren te# komen. Ook het hooge tarief is weinig bevor derlijk vcor een vermeerdering van het verkeer. Adressante veroorlooft zich de aan dacht van den minister op het boven staande te vestigen, vertrouwende, dat hij die maatregelen zal nemen, die er toe zullen leiden, dat aan de betrokken spoorwegmaatschappij verboden worde op een harer lijnen, die naar druk be woonde gemeenten voert, den dienst ($oor een gedeelte) stop te zetten. KOUDEKERK. De heer Dr. J. van der Lee alhier is benoemd tot leeraar aan de Middel bare Koloniale Landbouwschool te De venter. Hedenmorgen te 10 uur werd de zit ting van de buitengewone Generale Synode der Geref. Kerken geopend met het zingen van Ps. 121:1, waarna de voorzitter voorlas een gedeelte uit Openb. 3. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, Ds. K. Fernhout de uit spraak, dat moeilijke tijden aanstaan de zijn, welke uitspraak in een vorige zitting door den assessor gedaan was Die uitspraak is werkelijkheid gewor den. Wel heeft buiten Amsterdam-Z. na Zandvoort geen der kerken bij de schismatieken zich gevoegd, maar liet verzoek van de classes Zaandam, dat later weer ingetrokken werd, Haar lem en de kerk van Bolsward, om heropening der zittingen, meende het moderamen niet te kunnen afwijzen. De stroom van bezwaarschriften en protesten hield aan. Wii wilden die niet op zij zetten, want wij hebben niet te heerschen, maar te dienen. Echter vergeten wij niet, dat 't Schriftwoord zegt, dat wij eerst de waarheid en daarna den vrede moeten liefhebben. Ten aanzien van de aantasting van de autoriteit van het Woord Gods past ons een heilig „non possumus" (wij kunnen niet). Om het bewaren van 't Woord der waarheid prees de Koning der kerk in zijn zooeven voorgelezen brief de gemeente van Filadelfia. Als de arbeid onzer Svnode geen vrede brengt en de verwijten aanhou den, zullen wij aldus Spr. met een goede consciëntie ons hiermede troosten, dat het Woord, dat wij be waren, een woord der lijdzaamheid is. De verzoeking is voor de Kerk van thans, evenals voor die van Filadelfia voor 19 eeuwen, gekomen. Daarbij sie- re ons het kenmerk der standvastig heid en zij het woord des Ivonings prikkel en richtsnoer bij al onzen ar beid en doe Hij dien ons wel gelukken Nadat nog gezongen was Ps. 119: 67, ging de voorzitter voor in gebed. Hij hield daarna appèl-nominaal. Afwe zig waren met kennisgeving de prae- adviseerende hoogleeraren Dr. C. van Gelderen, Dr. S. Greydanus. Dr. F. W Grosheide; voor de predikanten H W. Laman. van Assen en Dr. J. Thijs van Meppel, (de laatste is uit de provincie vertrokken) namen zitting Ds. T. Ger- ber van Assen en Ds. N. Duursema van Nieuw-Amsterdam; voor den ou derling L. Hekman van Schoonebeek werd zitting genomen door oud. D. van Goor van Nieuwlande: vcor oud. D. Mulder van Zierikzee oud. D. Scheele van Terneuzen en voor Ds. E. Kolthoff van Veldhausen Ds. G. Hus- mann van Bunde in Oost-Friesland. De voorzitter richtte een woord van welkom tot den hoogbejaarden advi- seerenden Prof. L. Lindeboom van Kampen, die daarvoor met een enkel woord dankte. Ingekomen waren telegrammen van sympathie en medeleven van den ker- keraad van Urk en van eenige leden van de Geref. Kerk te Harderwijk. Besloten werd. aan H. M. de Konin gin een telegram van gelukwensch te zenden. Vervolgens deelde de voorzitter me de, dat ingekomen waren een groote hoeveelheid brieven, zoowel van sym pathie als van bezwaar. De praeses stelde voor, deze stukken niet voor te lezen, maar slechts te vermelden van wie zij gekomen zijn. Oud. S. Brandsma uit Middelburg stelde voor, om de Synode niet met haar arbeid te doen voortgaan. Spr. wees er op, dat er gevaar is, dat men rechter wordt in eigen zaak en dat Particuliere Synodes het voorbeeld van het laten blijven zitten van haar leden zullen volgen. Spr. meende ook, dat deze Synode speciaal is bijeenge komen voor de behandeling van de zaak-Geelkerken en niet wat daar zij delings verband mee houdt. Ook laak te Spr. het feit, dat in de classis Drachten een predikant gedwongen werd bij deze Synode een gravamen in te dienen, terwijl men dr. Geelker ken dit niet liet doen. Spr. stelde voor de Synode te sluiten en de leden huis waarts te zenden; men kan de Gro ninger Synode dan bijeenroepen. Dr. van Es van Leeuwarden en Prof Dr. PI. Bouwman van Kampen bestre den dit, waarop besloten werd, de Sy node met haar arbeid te doen voort gaan. De 1ste scriba deed voorlezing van de ingekomen sympathiebetuigingen van personen, kerken en classes. De classis Batavia zond telegrafisch be richt van instemming met de besluiten der Synode en bevestigde dit telegram schriftelijk. De kerkeraad van Leiden zond de Synode bericht, dat hij geheel staat buiten de actie zijner predikan ten Bouwman en Thomas, die deze ge voerd hébben om liandteekeningen te verzamelen van predikanten voor een gemeenschappelijk bezwaarschrift aan de Synode en meldde, dat hij deze ac tie afkeurt. Vervolgens deed de voorzitter mede- deeling van de ingekomen stukken van de classis Zaandam inzake Dr. Koppenaal, die het kerkverband ver broken heeft. Dit werd voor kennisge ving aangenomen. Ingekomen was een schrijven van de lassis Haarlem inzake de schorsing v. de predikanten van Duin en van den Brink en de afzetting van D3. van don Brink. De zaak-Ds. van Duin zal in handen gesteld worden van een Com missie ad hoe, evenzoo werd besloten ten aanzien van het schrijven van den Kerkeraad van Makkum inzake zijn predikant Ds. C. Vermaat. De Synode besloot vervolgens aan de deputaten voor de geestelijke verzor ging van militairen een crediet van f 1000 toe te staan. De vorrzitter deelde mede. dat bet aantal bezwaarschriften 21 bedraagt. W.j noemen daarvan de bezwaarschrjf ten van Ds. Spoelstra te Meeden, Dr Wielenga tc Amsterdam. Dr. W. J. Schouten te Kampen, Dr J. P de Gaay Fortman te Den aag en Dr. N. D. van I eeuwen te Harkema-Opeinde en van den kerkeraad te Bloemendaal. Deze bezwaarschriften werdén in linnden gesteld van de te benoemen exegetiseh- dcgmatische commissie en de kerk rechtelijke commissie. Ingekomen was ook een schrijven van den kerkeraad van Utrecht om advies in de zaak van den ouderling- Buskes. Besloten werd, de leden van de exe- getisch-doginatische commissie en van de kerkrechtelijke commissie, die de Synode in vorige zitting dienden, op nieuw te benoemen met enkele wijzi gingen In de plaats van Ds. Laraan, Dr. Thijs en oudérl. Hekman werden benoemd: Ds. J. G. Kunst-van Arnhem, Ds. J. J. Miedema van Groningen en oudering Joh. T. de Lange van Amers foort. Als prae-adviseur werd aan de commissie toegevoegd Prof. Lindeboom van Kampen. In de kerkrechtelijke commissie werd in de plaats van ouderling Schwarz benoemd ouderling A Bax van Zevenbergschenhoek. Dr. K. Dijk van Den Haag-West werd belast met de samenroeping van de exegetisch-dogmatische commissie eti Ds. D. Koopmans van Sneek met de sa menroeping van de kerkrechtelijke commissie. Dr. K. Dijk zal teven9 de gecombineerde commissies voor de werkverdeeling samenroepen. Een schrijven van de'classis Breuke- len met verzoek om advies in de zaak van enkele leden van den kerkeraad van Breukelen werd eveneens aan den betrokken commissie doorgezonden. Te 12 uur werd de zitting der Syno de geschorst tot hedenmiddag. kend: le prijs jongens: Jan Wasse naar (voorstellende een maaier). le prijs meisjes": Siska Eikerbout (voorstellende de oude tijd). Deze prijzen bestonden uit fraai op gemaakte fruitmanden. Verder werden toegekend: le eereprijs: Marie de Bruin (Chi- neesch marktmeisje). 2e eereprijs Mientje Henny (Mexi- caansch Zigeunerinnetje). le troostprijs: Coba Bergman (sprok keivrouwtje). 2e troostprijs: Marietje v d. Reyden (Melkmeisje). De andere prijzen bestonden in doo- zen bonbons en flesschen drups, wel ke heerlijkheden natuurlijk gretig in ontvangst werden genomen. In den loop van den middag wer den verder verschillende kinderspelen gehouden, waarvoor zeer veel jeugdi ge deelnemers waren ingeschreven. «poed af voor de bestuursleden en hun helpers, die met de goede rege ling van een en ander de handen vol hadden. Hedenavond om half acht zal het goed geoefende kinderkoor „Eensge zindheid een uitvoering geven onder leiding van den heer G. Mulda, waar na te half neigen onder leiding van den heer M. Bolderdijk een muziek uitvoering wordt gegeven door het ge zeischap P.C. en L. De burgemeester zal hedenavond om half acht het feest een bezoek brengen, evenals het bestuur der drie Oct. vereeniging, dat echter iets vroe ger komt. Evenals andere jaren werd vanmid dag in de Stadsgehoorzaal een Oran jefeest gehouden met de kinderen der bijzondere en openbare lagere schónen. De door B. en W. aangewezen com missie, bestaande uit de neeren "Hooft, Toney, Schilthuijzen, Gaasterland, v. d. Ploeo;, Koopman, Schreuder, Uit- 'tenbroek en v. "Vreedendaal, had we derom gezorgd voor een perfecte rege- uiig. In stipte orde marcheerden de kinderen onder leiding van hun on derwijzers en onderwijzeressen, na zich ind e scholen te hebben verzameld, op naar de Stadszaal. Het programma,, dat behalve de tra- ditioneele goocheltoeren, poppenspel, en buikspreken, ook goede zang- en muzieknummers vermeldde, werd in. tegengestelde volgorde afgewerkt in de groote zaal en den Foyer. In den Foyer verleende het strijk je „Euterpe" muzikale medewerking! terwijl zich ,Per aspera ad ast ra" melt die taak uad belast voor de grooitei zaai. In den zang was vooral de uitvoering van de Oranje-Nassau-Cantate, getoon zet dcor Cath. van Rennes, heel mooi. De humoristische nummers verschaf ten de scholieren weer veel genot, ter wijl zg in de pauze en bg het naar huis gaan flink werden getracteerd. Hedenavond wordt de feestviering, behalve in ^Eensgezindheid'^ andere versierde wijken er waren ditmaal weer veel buurtversieringen de feest viering voortgezet met openbare con certen op verschillende punten van de stad, o.a. de Lammermarkt en de Koorn brug, welke laatste, evenals het stadhuis hedenavond ge.lmmineerd zal zijn. Verder is in Zomerzorg een particu lier feest met dansvloer, illuminatie, en vuurwerk, terwijl speciaal on2e mea- schen worden verwacht op het feest vcor de L. C. 0. V. in den tuin van Zomerlust, waaromtrent wij reeds de voornaamste bijzonderheden mededeel den. Fa. Marcelis en Heemskerk, Leiden f 6320. J. T. Jansen, Middelburg f7900. T. L. J. Zitman. Leiden f5500. J. Warnaar. Leiden f 5975. 1 J. Parel, Sliedrecht f 6844. A. Timmerman. Dordrecht f9563. J. W. Verheul Hzn. Rotterdam f 6990. N.V. Concordia, Papendrecht f7400. R. Massaar, Leiden f5934. J. C. van Evert, Leiden f464t S. Staal. Leiden f3987. 'Hi TELEGRAMMEN. iDruuiloaM <ii—ttj STADSNIEUWS. Koninginnedag. De 46e verjaardag van onze gelief de vorstin is ook voor Leiden niet on opgemerkt voorbijgegaan. Een ofiici- eele feestviering met volkssrelen on/, en waaraan heel de burgerij kan deelnemen, moge ons nog onbekend zijn, toch is de feeststemming niet af wezig en heeft deze maar heel weinig noodig om tot uiting te komen. De lieve zon Augustus-zon mo gen we vandaag nog zeggen werkte trouwens met sucecs mede om het geen er aan feestelijke gebeurtenissen plaats vond een bijzondere kleur te geven en de menschen in de goede stemming te brengen. De hoofdstraten waren in vergelij king met sommige andere jaren van daag druk bevlagd, en vooral de Bree straat maakte een goed figuur. In verschillende wijken van de stad waar buurtvereenigingen en comité's volksfeesten hadden georganiseerd be gon vanmorgen de oret al vroeg. Van meer officieelen aard was de mili taire parade, die om half elf aanving op het Schuttersveld. Er was voor de ze plechtigheid weer veel belangstel ling van de zijde van het publiek, dat op het terrein of vanaf den Singel het paradeeren gadesloeg. In het gezel schap van de autoriteiten werden ook de burgemeester, Jhr. de Giiselaar en zijn echtgenoot© opgemerkt nevens de garnizoenscommandant. Jhr. W. Roëll met zijn staf. Eerst defileerden de afdeelingen Infanterie, die een groet brachten aan het Reeiments- vaandel, daarna voerden d^3 school batterijen van het 6e Regiment artil lerie eenige manoeuvres uit. Daar dit maal de Marinekustwacht niet aan de parade kon deelnemen, was deze reeds om elf uur geëindigd. De aanwe zige manschappen van de kustwacht hadden vrijaf gekregen om de parade te zien. Na afloop werd een marsch gemaakt door de stad, wat op straat de levendigheid verhoogde. Een bijzondere plaats nam het feit van de buurtvereeniging „Eensgezind heid" in. Het woningblok van dezen naam aan den Zijlsingel was vandaag volop in feesttooi. Van vele woningen waren de gevels aardig versierd, ter wijl eerepoorten in de straten een fees '"ken indruk maakten. Het bestuur buurtvereeniging, bestaande heeren v. d. Broek, Simons, de en Eikerbout had gezorgd voor iegelijk en uitgebreid feestplan. Vanmorgen om acht uur versche nen dp tamboers en hoarnblazers van de chr. padvindersorganisatie uit Pa trimonium in de straten van de Eens gezindheid om reveille te blazen. Dat dit evenwel niet noodie was om het ionge volk wakker te maken, bleek al spoedig, want er was belangstelling genoeg. In de Evertsenstraat traden om tien uur de kinderen aan die deelnamen aan de groote kinderoptocht, waaraan verbonden was een wedstrijd in cos tumeeren. De beoordeeling geschiedde door een jury, bestaande uit Mevr. v. cl. Lijk Sytsma, en de heeren G. J. v d Lir^ en K. van Veen. De volgende prijzen werden GEMENGD NIEUWS. Te populair. yolgens een bericht uit New York lijdt Gertrude Ederle aan overspanning, welke niet zoozeer het gevolg is van de inspan ning om over het kanaal te zwemmen als wel van de groote populariteit, welke zij thans geniet. Haar woning, wordt voortdurend door 4 politieagen ten bewaakt, die haar bewonderaars op een afstand houden. Smederij ingestort. Te Waalwijk is gistermorgen de smede rij van den heer v. C., toen metselaars bezig waren eenige werkzaamheden aan het dak te verrichten, plotseling ingestort. De werklieden bekwamen lichte verwondingen. Door een rail gedood. Gis termiddag heeft de 35-jarige 'haven arbeider J. C. Verhulst bij Thomson aan de Jobshaven een rail, die uit een strop schoot, op Tiet lichaam ge^ kregen. De man kreeg een groote wond in de rechterzijde en aan het recht er dijbeen, het dijbeen en het rech; teronderbeen zijn gebroken. In zeer ernstigen toestand is hij door den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den. Coolsingel vervoerd. Kort na aan komst is de man daar aan de beko men verwondingen bezweken. Te ver in zee gewaagd. Mejuffr. J. v. W. uit de Van Gogh- straat te Den Haag, had zich Zondag middag bij het baden te ver in zee ge waagd en verkeerde in levensgevaar. Eenige personen begaven zich met dé reddingsboot „Tom' in zee en het lukte hun de dame behouden op strand te brengen. Mej. v. Wi. was bewusteloos, maar na korten tijd keerden de levensgéés ten weer terug. ROME, 31 Aug. (VDj Het kabinet heeft het decreet tot opheffing van alle gemeentebesturen goedgekeurd. LONDEN, 31 Aug. (VD) De Spaan- sche premier heeft een telegram ge zonden aan het „Central News" AgentJ schap, waarin hij meldt, dat het "egee- ringsbesluit om de promotie te Hoen plaats hebben naar verdienste inplaats1 van naar ouderdom veel oppositie ont-1 moet heeft in de kringen aer artillerie! doch dat deze kwestie geregeld is zon der dat de discipline verstoord is. Eit is geen enkele reden voor de openbarel meening om verontrust te zijn. NEW YORK, 31 Aug. (VD; Mary Pickford, Constance Talmadge en veel' andere filmsterren bevonden zich in, den rouwstoet welke Rudolph Valen tino's baar volgde. 500 extra politie agenten waren aanwezig. De politie moest schouder aau schouder ein arm- in arm de menigte in bedwang hou den, doch haar rijen werden verbro ken door honderden vrouwen en km deren. Pola Negri, en Jean Acker, Valentino's eerste vrouw, waren "aan wezig. MARKTBERICHTEN. BODEGRAVEN, 31 Aug. 1926. Kaas. Aangev. 455 wagens, le srt. 4551, 2e srt. 27—43, zonder rijksm. 3646, zwar re 54. Handel flauw. ROELOFAR.VEEN, 31 Aug. 1926. Meloenen 136 ct. tom. 67 ct. per kilo, druiven 49 ct per pond, snijb. 10 14, laagb. 41, middelb. 75. snijb. 135, extra 170, prinsb. 60, zonder draad 78, jonge prinsb. 92, dubb. stam 41, en kele 49—50, per 10 kilo. Augurken fijn 1907, fijn basterd 180280, II 130, basterd 125, II 55, grof 150160, grof afvv. 30, bommen 2728. stippel 1012 per 25 kilo. ROTTERDAM, 31 Aug. 1926. Veem. Aangev. 214 paarden. 52 veulens, <85 mag. rund. 847 vette rund. 437 nucht. kalv. 194 vette kalv. 352 schapen of lamm. 268 biggen. 5 bokken of geiten, 18 overloopers, 470 slachtkalveren. Vette koeien 4550, 4245, 3C:32 Ossen 484335. Stieren 403831. Vette kalveren 7275, 62—6560. Melkkoeien 280420, kalfkoeien 290 440, stieren 110480, pinken 80120 vaarzen 1710225, werft p. 200310, slachtp. 100—200. hitten 120—225. veu- llens 2028, biggen 1425. overloo pers 2540, slachtkalv. 1014. biggen per week 2753. graskalv. 4665. LEIDEN, 31 Aug. 1926. Vaikéïism. Aangev. 271. Vette varkens 263, 80—78 Licht soort 8, 7674. Handel matig. HAZERSWOUDE, 30 Aug. 1926. Kip eieren 6293, 5770, eendeieren 142. 615 705 per 100 stuks. Kippen 851 per stuk. KATWIJK, 30 Aug. 1926. Eigenh. 60 70, peen per 100 bos 740—830. bloem kool 860—1380. Aanv. 145 x 25 k g. groote aardapp. 19000 bos peen, 2030 bloemkool. ALPHEN AAN BEN RIJN. 30 Aug. 1926. Spinazie 6690. heerenb. 5—15, snijb. 61030, spekb. 510 postelein 6 660. augurken fijn 3738. basterd 22 —26. peren klap fav. 1215. knolra pen 210—220. uien 560 per 100 kilo. Rabarber 818. peen 460610, kro ten 350, andijvie 250290 per 100 bos. Komk. 220—270, II 90—110. bloemk. 10—1420. II 270—8 per 100 stuks. Meloenen 1050. .AANBESTEDINGEN. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 31 Aug., '26, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste 772.2 te Memel en laagste barometerstand 744.0 te Janmayen. Verwachting tot den av. van 1 Sept Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke ot Westelijke wind, licht- tot halfbewolkt, droog .weer, be houdens toenemende kans op onweer, mogelijk iets koeler. Barometerstand. Hedenmorgen heeft in de kamer van B. en W. ten Stadhuize plaats ge had de aanbesteding van bet vernieu wen van 48 M. walbeschoeiing aan het Utrechtsche Veer. Ingekomen waren de volgende in schrijvingen: C Hoogendoorn. Oeg9tgeest f6790. 7 H. van Wijngaarden. Leiden f 6238. Verhagen, Made (N.Br.) f6625. v Weers, Haarlem f6293. De stand van hedeuududag aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMTT/ ATUUR. Hedenmiddag 3 uur 24.6 gr. C. LICHT OP VOGR Dinsdag 31 Aug. 1926: 6.22 um.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3