NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 31 AUGUSTUS 1926 DAG-AGENDA. Dinsdag 31 Augustus 's av. half acht Rest. „Zomerlust", Stattionsweg. Tuin feest der L. Chr. Oranje Vereen. Woensdag 1 September Leiden. Ver gadering van de A.R. Kiesvereeuiging 's avonds 8 uur in de bovenzaal van sAmicitia." De avond- nacht- en Zondagsdcnst der apotheken wordt van Maandag *0 Aug. tot en met Zondag 5 Sept. a.s. door de apotheek van den heer P. du Croix, lapenburg 9. teïef. 807. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Stiltede binnenzittenden had den wel bemerkt wie dit verzoek tot hen richtten. En de stijve Friesche kop- - pen werden nog stijver. De pastoor, die zijn parochianen naar St. Bonifacius- stee begeleidde, kreeg 'n ooliike twin keling achter z'n brilleglazen.'Hij ging naar den chauffeur en praatte zacht jes met hem. De chauffeur verheugd af. Pastoor stil-lachend naa.r z'n stoel terug. En even later 5e Tooneel. De Lingbekianen ver heugd over de niet-verwachte toestem ming stappen haastig, in De auto komt m beweging en 't gezelschap rijdt ter protestvergadering onderde wap perende pauselijke vlag-! Tableau. Overtreding der Veiligheidsvoor schriften in de mijnen. Door de samenwerkende mijnwerkers jonden is naar aanleiding van een schrij ven^ van den Minister van Waterstaat jpnieuw een adres aan dezen minister /erzonden. In dit adres wordt onder meer ge- egd, dat men het volkomen met den .dimster eens is, dat zonder veel moeite |en groot aantal gevallen van overtre dingen van het mijnreglement kunnen A-orden verzameld en dat zelfs met het scherpste toezicht de overtredingen niet geheel kunnen worden voorkomen. Men meent echter wel, dat toezicht Icor onafhankelijke arbeider-controleurs net de bevoegdheid om proces-verbaal •>p te maken of gevaarlijke punten stop petten, het aantal overtredingen der veiligheidsvoorschriften belangrijk zal ioen verminderen. Bovendien meent men, dat, wanneer le ambtenaar van Staatstoezicht door latend tegenover de ondernemers op icuden treden en van de talrijke over tredingen prcces-verbaal opmaakten, in plaats van de overtredingen veelal in "apporten te verzachten, dit op het aantal overtredingen van gunstigen in vloed. zou zijn. Met eemge feiten wordt daarna aan getoond, dat Staatstoezicht inderdaad overtredingen der mijnondernemers in jen te gunstig licht stelt, terwijl ze vrij wel alle ongevallen aan de schuld der irbeiders wijten. Dat met ervaringen als met feiten in iet adres worden genoemd, dat de ar- eiders geen al te grcot vertrouwen in iet tegenwoordige Staatstoezicht stel en, zal, aldus vervolgt het adres, ieder verklaarbaar achten, en het verlangen >iliijken, dat de arbeiders controleurs. A-aarin ae arbeiders wel vertrouwen stel en, de gevraagde uitbreiding van be- «foegdheid ontvangen. Redenen, waarom de samenwerkende «rganisaties dringend verzoeken alsnog .ot uitbreiding dezer bevoegdheden over gaan. Eet Engelsche invoerverbod op hei geslacht. Vanwege bet Engelsche ministerie van landbouw is, naar Reuter meldt, een lange verklaring verschenen, naar aanleiding van den druk, die de Ne- derlandsche importeurs bier ie lande oefenen om bet invoerverbod voor ge slachte beesten en versch vleesch uit Nederland herroepen te krijgen. De minister verklaart, dat bij in zijn plicht tot bescherming van den Engel- schen veestapel te kort zou schieten, indien hij de tegenwoordige politiek liet Varen. De minister zegt, dat de proeven die in Holland genomen zijn, om aan te toonen dat het virus van mond- en klauwzeer niet in leven blijft in varkens, die in het incubatie-tijd- perk geslacht zijn, niets afdoet aan de in Engeland opgedane ervaring, welke laatste redelijken grond verschaft voor de conclusie, dat de beste inspectie van geslachte beesten in Nederland niet verhindert dat de smetstof naar Engeland overgebracht kan worden. De minister stelt voorts in het licht dat het mond- en klauwzeer in den loop van dit jaar in ons land sterk is toege nomen en dat het uitroeien van mond en klauwzeerhaarden in Engeland de schatkist in de afgeloopen zeven jaar op 5 millioen te staan is gekomen. 21 besmette koeien te Rotterdam in beslag genomen. Op de veemarkt te Rotterdam zijn door keurmeesters gisteren 21 koeien in beslag genomen, als verdacht van te lijden aan mond- en klauwzeer. De dieren zijn naar het abattoir vervoerd. Excursie op fruitteeltgebied. De Ned. Pomologische Vereeniging hoofdafdeeling „Fruitteelt" der Neder- landsche Heidemaatschappij te Arn hem, zal ter gelegenheid van hare al- gemeene vergadering op 24 September a.s te Roermond een excursie houden op fruitteeltgebied in de omgeving de zer stad en op 25 September in het Zuidelijk deel van Limburg. De Iepziekte. Enkele maanden geleden werden van een rij iepenboo.men, staande aan aen weg van Stadskanaal naar Onst- wedde, enkele boomen gerooid, die hoogstwaarschijnlijk aan de iepziekte waren gestorven. Thans staat aan weerszijden van de plaats, waar de zieke boomen gestaan hebben, weer een aantal samen ongeveer 20 stuks bladerloos. Handelsreis naar Joego Slavië. Men schrijft aan de „Maasbode": Enkel© weken geleden werd mede- deeling gedaan van de plannen der Vereeniging „Nedeii.-Joegoslavië" om in bet najaar een reis riaar Servië, Kroatië en Slovenië t© organiseeren, ten einde nauwere betrekkingen tus- schen deze landen en Nederland aan te knoopen.. De plannen hebben thans een vasten vorm gekregen; besloten is namelijk den 23sten September e.k. de reis naar Joegoslavië te doen aanvangen. Van deze reis draagt de minister van Buitenlandsche Zaken kennis; hij heeft zorg gedragen, dat de Nederland- sche gezant te Athene, tevens geaccre diteerd hij het Hof te Belgrado, in den tijd, dat het gezelschap in Belgrado, Zagreb en Ljubljana vertoeft, tevens daar aanwezig zal zijn. Aan deze samenkomst van vooraan staande personen uit de handels- en in dustrieele kringen van heide landen mag groote waarde gehecht worden; de mogelijkheid toch, commercieele banden te leggen en nauwer aan te knoopen is hierdoor geschapen. Reeds hebben verscheidene Neder- landsche ondernemingen een der le den hare directie afgevaardigd om de reis mede te maken. Indien belangstellenden aansluiting mochten overwegen, zal de secretaris, mr. G. S. van Krieken, 2e Wetering- plantsoen 7, te Amsterdam, nog gaar ne nadere inlichtingen verstrekken. BUITENLAND. HET BRITSCHE KHJNCONFLICT. Nieuwe voorstellen. Het bestuur van den mijnwerkers- bond kwam gisterenavond bijeen ter bespreking van nieuwe voorstellen tot beëindiging van het geschil. Na afloop begaf het bestuur zich Daar het Lagerhuis om te conferecren met liet bestuur van de fractie der Ar beiderspartij. Naar een regeling? Het betuur van den mijnwerkers- bond heeft besloten tegen 2 September een gedelegeerden-conferentie der mijnwerkers bijeen te roepen. Naar uit Londen gemeld wordt, zijn er goede redenen om te gelooven, dat een belangrijke wending op komst is en dat deze wéék getuige zal zijn van een definitief optreden van den mijn- werkersbond, om een einde te maken aan de „impasse" en onderhandelin gen aan te knoopen met het oog op een regeling Botsing fusschen stakers en politie. Zevenhonderd werklooze mijnwer kers verzamelden zich bij een mijn te Pontypool in Wales, waar verscheiden mijnwerkers arbeidden en vielen de- politie aan, waarbij zij met steenen en andere projectielen wierpen. De politie verspreidde de mijnwer kers. Verscheidene politiebeambten en mijnwerkers werden gewond.. De Lagerhuiszitiing. Het Britsche Lagerhuis kwam gister middag weer bijeen met bet speciale doel, de noodvoorschriften in verband met 't geschil in het kolenbedrijf te ver- leenen. Alle partijen waren goed verte genwoordigd, maar de atmosfeer was geladen. Bij het begin van het debat interrumpeerden de leden der Arbei derspartij. Jack Jones werd eerst gelast het Huis te verlaten en vervolgens werd hij geschorst wegens beleedigen de opmerkingen aan het adres van den speaker. De minister van binnenlandsche za ken Joynson Hicks, die de verlen ging der voorschriften voorstelde, zei- de, dat er in de vorige maand slechts 64 vervolgingen waren ingesteld op grond dezer voorschriften, welker voornaamste waarde gelegen was in hun preventieve werking Over het ge heel genomen bleef het in de mijndis- tricten ordelijk. Waar zich wanorde lijkheden voordeden, maakte de poli tie charges met $en stok, die onver mijdelijk waren waar menigten van 1 a 2000 man, met stokken gewapend, de politie met steenen bekogelden. Sprekende over de vreesaanjaging tegen de werkwillige mijnwerkers zei- de de minister, dat er nog iets erger was dan geweld, n.l .wanneer er rede voeringen werden gehouden, die tot geweld leidden. De politie deed haar best niet met de mijnwerkers in con flict te komen. De minister werd door tallooze in terrupties van de banken der Arbei derspartij in de rede gevallen, maar hoewel de leden der Arbeiderspartij zich zeer opgewonden betoonden, had den er geen verdere incidenten plaats. MacDonald zeide, dat men in de geschiedenis nog nimmer een derge lijke algemeene ordelijkheid bad ge zien als die, welke tijdens het geschil in de mijnindustrie gehandhaafd werd Joynson Hicks had volgens hem geen schaduw van rechtvaardiging voor zijn beleediging van vreedzame mijn werkers door te vragen om de verlen ging der noodvoorschriften. Volgens den Britschen draadloozen dienst had Ramsay MacDonald bij den aanvang der zitting in overweging ge geven om in plaats van over te gaan tot een bespreking van den algemee- nen toestand ten aanzien van het ge schil in het mijnbedrijf vóór de be spreking van de verlenging der voor schriften dit algemeene debat heden, Dinsdag, te houden, daar er gisteren „zekere conferenties" wertWx gehou den en „zeker© verkenningen" werden gedaan in verband met den toestand. Hiertoe werd besloten. Be noodmaatregelen verlengd. Het Lagerhuis heeft met 232 tegen 91 stemmen het besluit aangenomen om de noodmaatregelen voor een maand te verlengen. Daarna is het tot hedenmorgen, 11 uur uiteengegaan. Toen begon het al gemeene debat over de mijnwerkers staking. Het Hoogerhuis heeft de verlenging eveneens goedgekeurd en is vervolgens tot 9 November op reces gegaan. ITALIë's BUITENLANDSCHE POLITIEK. Verklaringen van Mussolini. Mussolini heeft in den Italiaanscheri ministerraad een uitvoerige uiteen zetting gegeven van de jongste ge beurtenissen in de interntaionale po litiek. Inzake bet Italiaansch-Spaans*ch verdrag verklaarde hij, dat in de me- dedeelin^en daarover allt artikelen ge noemd zijn, die niet anders zijn dan een duidelijke bevestiging van de politiek van toenadering en samenwerking met Spanje. De samenwerking tusschen twee volken, die tal van punten van aanraking hebben en aan dezelfde zee gelegen zijn, vormt een element van waarborg voor den vrede. Intmsschen is de eisch van Spanje om een mandaat over Tanger te ver krijgen op den voorgrond geschoven, nog voordat de Italiaansche regeering er zelfs officieel kennis van heeft ge kregen. De Italiaansche regeering zal, als zij uitgenoodïgd wordt tot deelneming aan een conferentie over Tanger, zich daar gedragen als haar onderteeke naar van de acte van Algeciras en als vertegenwoordigster van een gToote Middellandsche Zeemogendheid past. In ieder geval is het vraagstuk van Tanger, naar het schijnt, reeds geheel losgemaakt van dat van de zetels van den Volkenbondsraad. De houding van de Italiaansche afgevaardigden zal de noodige rekbaarheid toonen om aan onverwachte situaties het hoofd te bieden. De wijziging in het bestuur over Griekenland zal geen verandering brengen in de politiek van toenadering tusschen heide volken. Het bezoek, dat Averescu de volgen de maand aan Rome zal brengen, zal de betrekkingen met Roemenië ver sterken. Op voorstel van Mussolini heeft de raiisterraad het besluit goedgekeurd tot stichting te Rohie van het interna tionaal* instituut voor de unificatie van het privaatrecht. HET GESCHIL OP DEN BALKAN. Het Bulgaarsche antwoord onbevredigend. De nationalistische Roemeensche en Servische bladen achten het Zaterdag overhandigde antwoord van de Bul gaarsche regeering onbevredigend. Te Belgrado zou men van meening zijn, dat de Bulgaarsche regeering in haar antwoord de voornaamste klach ten van de collectieve nota negeert. Men zegt dat Griekenland, Slavië en Roemenië het Bulgaarsche antwoord woorden. Chamberlain over Tanker. De Britsche minister van Buiten landsche Zaken, Sir Austen Chamber lain, verklaarde in antwoord op een: in het Lagerhuis gestelde vraag, dat de Britsche regeering in haar ant woord op de Spaansche nota in zake Tanger heeft uiteengezet, dat zij zich niet kan vereenigen met de inlijving van Tanger bij de Spaansche zone, doch dat zij 'bereid is, met de- Fran- sche en Spaansche regeeringen te 6 e- sprekem, op welke Voorwaarden de aan vaarding der T anger- convent ie kan worden verkregen van de mogendhe den, die daartoe tot dusver nog niet zijn overgegaan. Bij een dergelijke bespreking zou de Spaansche regeering gelegenheid heb ben, haar standpunt uiteen te zetten, met inachtneming van de bestaande verdragen en overeenkomsten. Chamberlain voegde er aan toe, Ge- nève voor deze bespreking niet de ge schikte plaats te vinden. Het is duide lijk, zeide hij, dat de bespreking dei- door hem genoemde mogendheden slechts het karakter kan dragen van, 'een vo.oröereiding voor een eesprekïhg over dit onderwerp met anaere mo gendheden. Hittegolf in Spanje. In Spanje heerscht op het oogen- blik een ernstige hittegolf. Te Sevilla wijst de thermometer 55 gr. in en zon en 43 gr in den schaduw. In Madrid is de hitte nog grooter. Daar wijst dt thermometer 57 gr. in de zon en 55 gr. in den schaduw. Tal van personen zijn reeds wegens de hitte gestorven. Nieuwe Kanaaltocht. De Duitsche zwemmer Vierkötter, die Dinsdag j.l. zijn Kanaaltoch moest opgeven,.is er gisteren in geslaagd het Kanaal in 12 uur 45 min. over te zwem men, dus nog binnen den recordtijd van Miss Ederle 14. 30 uur). Ernstig scheepsongeval nabij Leningrad. Een Russisch passagiers stoomschip is tusschen Leningrad en Kronstadt op een bank geloopcn. Het schip liep vol watër. Ondtr de passagies ontstond een vreeselijke paniek. Men gelooft dat honderd passagiers zijn omgekomen. Tot heden toe zijn 19 Jijken geborgen. De financieele toestand in Italië. De premier Mussolini beeft een on derhoud van drie uur gehad met Graal Volpi. Daarbij werden de maatregelen besproken, welke dienen te worden genomen in verband met de bankbil- jettencirculatie en de zekerheid van de hankdepositos welke aan de Bank van Italië zijn toevertrouwd. Hoewel de besluwiten niet bekend zijn gewor den, is men van meening in zaken- kringen, dat liet doe] is geweest de koers van de lire te verhoogen. KORTE BERICHTEN. Gistermiddag zijn op Malta lichte aardschokken gevoerd. Op grond van* een overeenkomst; tusschen Hongarije en Amerika fhoeit! de kwestie van de vóóroorlogsche schulden bij arbitrale beslissing gere geld worden. Tot voorzitter van het scheidsgerecht Is de Aiderikaanschei rechter Parker gekozen. Te Genève zijn besprekingen ge houden om alle hindernissen tegen eeni dadelijk toelaten van Duitschland tot den volkenbond' uit den weg te rui men. Volgens Wjeöhsche bladen zou del 'Oostenrijksche bondskanselier Ramekl na terugkeer uit Genève aftreden. Na< een pvergangskabinet zou Seipel we der de regeering op zich némen. De Poolsche minister van buiten landse he zaken heeft met nadruk gel wezen op de volkomen overeenstem ming tusschen de Poolsche en de Fran sche politiek. De wereldkerken-conferentie te» Bern besloot tot oprichting van een, internationaal instituut voor Christelijk sociaal onderzoek. UIT DE OMGE VING. LISSE. De raad dezer gemeente zal ver gaderen op Vrijdag 3 Sept. a.s„ des avonds om half acht. Agenda, 1. Voorstel van B. en W., om het bestuur der Woningbouwvereen. „Volks, belang" te machtigen een perceel bouw terrein langs de Julianastraat te ver- kcopen aan den heer Alb. Moolenaar alhier. 2. Voorstel van B. en W., om voor de verbreeding van den Heereweg een strook grond te koopen van het per ceel Heereweg jio. 136 in eigendom be- hoorende aan den heer Dr. M. de Graaf. 3. Kader voorstel van B. en W. in zake het leggen van een eleCtrischen hoogspanningskabel in den Grachtweg. 4. Verzoek van de Oudercommissie der Openbare Mulo-school, om een as sistent te benoemen in de plaats van den eervol ontslagen onderwijzer M, 5. Verzoek van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" en den Chr. Bond van Personeel in pu- blieken dienst, om het georganiseerd Overleg in deze gemeente in de voeren -6. Voordracht voor de benoeming van twee leden van bet college van Zetters wegens periodieke aftreding. 7. Aanbieding yan het Gemeentere slag .1925. fe Ingekomen stukken en mededeelin gen- 1 1 BODEGRAVEN. werd het rijwiel van Dr. v. B„ hetwelk hij bij een zij ner patiënten tegen het huis had ge zet, weggekaapt. Hoewei direct uitgebreide maatrege len wérden genomen, heeft men den dief nog niet gevonden. De heer V., die uit de kerk huis waarts keerde, nam in de Brugstraat met zjjn tentwagen, waarin hijzelf met vrouw en zoon gezeten was, zijn draai te kort, zoodat de wagen omsloeg. Gelukkig was het paard nogal mak, anders waren de onheilen heel wat groo ter geweest. Alleen de heer V. bekwam eenige won den aan de vingers, terwijl van liet rijtuig het lemoen verbogen werd. Maandagmorgen werd de wed. v. W. wegens huurschuld uit haar huis gezet, daar de schuld niet uit armoede was ontstaan, maar enkel uit kwaad willigheid. 't is niet te verwonderen, dat er zulke maatregelen werden genomea Het recht moet zijn loop hebben. NOORDWIJK. - Tengevolge van het stroomloos staan de electrische tram onder de ge>- meente Rijnsburg was gistermiddag het tramverkeer geheel in de war. De tram van 4 uur uit Noordwijk vertrok ongeveer 20 minuten later. Vele treinreizigers waren hierdocc gedupeerd. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen den motor rijder, motor gemerkt M 23060. ie. Wegens het te snel rijden met zijn motorrijwiel, waardoor ae veilig heid van het verkeer in gevaar werd gebracht. 2e. Wegens het niet stoppen op een aanmaning van een agent van politie, die den woesteling wiide verbaliseeren NOORDWIJK AAN ZEE. Door de Nooröwijksche Reddings brigade worden de laatste dagen, 3 maal per week, 's avonds practische oefeningen in zee gehouden, n.l. in zwemmend redden. Deze oefeningen staan in verband mei de groote reiklingsdemonstaties, welke in September te Hoek van Holland zul len gehouden worden. Deze oefeningen worden zeer toege juicht in 't goede werk der N. R. Zaterdag j.l. was het den laatsten dag vgn de schilderijen tentoonstelling van den kunstschilder A. Lefebvre. Velen, vooral vreemdelingen, zijn de prachtige schilderstukken wezen belqj ken. KATWIJK AAN BEN RIJN. Gistermiddag werden hier de Oran- j efeesten ingezet met êöh fcaaai v\oor\ Gemeentelijke Aankondigingen Verkiezing gemeenteraad. De Voorzitter van het Centraal Stembureau voort de verkiezing van leden van den gemeenteraad maakt bekend, dat zijn besluit van heaen, waarbij de heer A. J. Schone veld wordt benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad, ter inzage voor 'n ieder ter secretarie der gemeente (ka mer X) is neergelegd. Leiden, 31 Aug. 1926. De Voorziter voornoemd, -T= De Voorzitter voornoemd, N. C. DE GIJSELAAE. de schoolkinderen, waarvan we al di rect kunnen. zeggen, dat ze schitterend! feslaagd zijn. Het prachtig mooie weed roeg hiertoe veel bij. Te half tweel was net verzamelen aan de verschil lende scholen vanwaar men in optocht ging naar het "Kerkplein waar de klas sen werden opgesteld. Opgeluisterd door de muziek dert Harmonie Katwijk marcheerden de kleinen getooid in Oranje en met fees telijke gezichten het geheele dorp doori om aan het feestterrein te arriveeren,, waar bij aankomst de aanbieding dei] versnaperingen begon. Terwijl' aan de zeer vele spelletjes! werden gedaan, bliezen de muzikanten! er vroohjk op los en bleet de stem ming er in tot da spelletjes waren af geloopen en men weer in optocht trok naar de Turf mar Iet waar de voorzitter1! der Oranjevereen., de heer Raadsveldj zeide te moeten beginnen met een te leurstelling mede te deelen, n.l.. dat de! Zangvereenigingen aan het verzoek om/ een concert te geven, niet hadden kuin nen doen. Hij verzocht de aanwezigen) nu enkele liederen te zingen, begeleid) door de Harmonie. Uit volle borst zong men dan enkele vaderlandschei liederen, waarna de stoet werd. ont bonden. De uitslag der spelen was als volgt: lste klas meisjes blokjes rapen: 1. A.. Jansen, 2. Ouwërling, 3. D. del Best. Hardloopen: 1. M. v. Paridon,; 2. A. de Jong. Ballen gooien: 1. Cort v. Egmond, 2. K. Lamboo, 3. L. Slee ker. 1st© kl. jongens blokjes rapén: 1. C. Grimbergen. 2. N. Rneijber,. 3. T. Zandbergen. Ballen gooien: 1. J% v. Delft, 2. M. Vreeburg. Hardloopen: 1. P. de Mooij, 2. P. v. d. Perk, 3. Rh Dingenaar. 2de kl. meisjes, bliriddoe* ken: 1. Tina Meijer, 2. L. Boter mans* 3. M. Minnee. Hardloopen: 1. G. de] Best, 2. M: Luijten, 3. IC. Schaap, Blokjes rapen: 1. H. Jansen, 2. M. d-ej Ruijter, 3. M. v. Paridon. 2de ld. jon) gens, vlagsteked: 1. A. Mulder, 2. O., v. Steijn, 3. A. Houwer. Ballen gooien)1 1. C. v. Beelen, 2. P. v. d. Valk, 3. P. v. Rijn. Blokjes rapen: 1. L. Kralt,; 2. J. Korpelshoek, 3. I. Langeveldu 3de kl. meisjes, vlagsceken: 1. Cor v, ld. Boog, 2. P;. V'. Rijn, 3. A. :dej' Vries. Blinddoekloopen: 1. M. Var- kevisser, 2. A. Korpelshoek. 3de kl. jongens, hinken: 1. r. v. Dijk, 2. H. v. d. Perk, 3. J. Knetsch. Hoepelen: 1. W; v. d. Eshof, 2. J. Minnee* Zak- loopen: 1. P. Sinon, '2. A. Schaap,; 3. L. V. d'. Kamp. 4de kl. meisjes* Muiltje Ioapen: 1. Rika Aanhane, 2.. Tina Zuiderduin, 3. L. Durieux. 'Stoe lendans: 1. T. Rijsdam, 2. A. Kndjber,, 3. S: v. Beelen. Hardioopen: 1. G. déj Ruijter, 2. M. Zwaan. 4de kl. jongens* hoogspringen: 1. A. Aanhane, 2. C'., v. di Boog, 3. Tac. Schaap. Ballenbapn pen: 1. ïheo "Mulder, 2. J. Schaap,;' 3. D. Houwer. Zakïoopen: 1. W. v. Delft, 2. H. v. Paridon, 3. G. ,v. Rijn. ode kl. meisjes, ezeltje steken1: 1. A. Spierenburg, 2. Rika Koele wijn,, 3. M. v. Riessen. Hoogspringen: 1. L. Spierenburg, 2. J. Verhoef, 3. M. Langeveld. Waschophangen1. P. Ver sluis, 2. M. Haasnoot, 3. N. Ersebith., 5de kl. jongens, touwtrekken: 1. Cw iVliegenthart, 2. A. v. Paridon, 3. 'C* v. dJDoes. Ballenhappen: 1. H. Grim bergen, 2. C. Haasnoot, 3. Adolf! Meijer. Hindernis loopen: 1. H. v. d.. Boog, 2. C. Schaap, 3. H. Looyen- steijn. 6de kl.. meisjes, stoelendans: 1. P.. Haasnoot, 2. C. v. d. Kamp, 3. S. v. d!. Gugten. Muiltje loopen: 1. C.. van Schoten, 2. G. Zuiderauin^ 3. Chr. Minnee. Vlagsteken: 1. Rika Rustenburg, 2. M. Hazemaker, 3. G„ Boezaard. 6de kl'. jongens, hindernis loopen: 1. O. v. Leeuwen, 2. Jaa. Noort, 3. P. Bekker, 4. P. Vonk. Touw trekken: 1. C. v. d1. Boog, 2. Chr. Boezaard, 3. W. .Aanhane. Ballenhap pen: 1. M. Schoneveld, 2. B. de Bruin) 3. G. Hogewoning, 4. J. Zwaan Jz. Nadat de stoiet dan wa% ontbonden, liet de muziek zich nog even hooreni en tóog men huiswaarts, om een en ander in gereedheid te brengen voort de lichtstoet. Bij de groepsleiders was intusschen gelegenheid voor de kin deren om de prhzen te komen afhalen. Te 9 uur was het opstellen van deni lichtstoet op het Kerkplein, waarvoort flink animo was. Behalve de hiervoor ingerichte ver sierde en verlichte wagens waren al len in den stoet van lampions voorzien! wat in den avond' een mooi gezicht was. De jury, bestaande uit de heeren Dr. Hueting, Jac. Wassenaar en .Q. Braun, kende aen lsten prijs toe aan de wagen van „Herwonnen Levens kracht", af deeling van den R.K. Volks! bond. Hieraan was veel' wenk besteed' en stelde op juiste' wijze voor het doel en werking van deze mooie vereent fing. De tweede prijs verwierf „Groep, igeuners". Nadat de lichtstoet het dorp was1 doorgetrokken werd deze ontbonden; aan de Turfmarkt. Dan werd' de avond; verder aangevuld met een concert door de Harmonie, waarbij de tra- ditioneele rondedans om de tent, waai aan honderden deelnamen. Een prach tig gezicht. Als zoo nu en dan de kring werd verbroken was de schuld hiervan bij enkele habitué's uit orq& .liygpndg^ plaatsen. Hierin nog, vo^

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2