N!"UWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 28 AUGUSTUS'1926 RECLAME UIT O IN ZE INDIEN. Hocfd van den havendienst te Piiok ontslagen. De hoofdingenieur J. W. L H. Meer- tens, hoofd van den havendienst te Tandjong Priok, is uit zijn betrekking ontslagen. Nader zal worden heslist of het ontslag eervol zal zijn. Een vitamine tegen Berry-berry. De doktoren dr. B. C. F. Jansen en dr. W. H. Donath verkregen in het ge neeskundig laboratorium te Wetevre- den een vitamine tegen de ziekteber- ry-berry. Zooals bekend veroorzaakt uitsuitend de voeding met geheel af geslepen rijst met zekerheid berry- berry, doch door nu twee deelen vita mine aan een milioenendeelige gesle pen rijst toe te voegen, geeft dit vol doende bescherming tegen deze ziekte. Terugkeer van den gouverneur van De West. De gouverneur is Zondag 1 Aug. j.l. in welstand teruggekeerd per s.s. „Com mewijne". Tal van notabelen begaven zich aan boord te zijner verwelkoming. Op den steiger was een eerewacht op gesteld. Van de zijde van het publiek was er veel belangstelling. Omtrent de resultaten van de reis van Zijne Exccellentie zijn nog geen mededeelingen gedaan. Een verblijdend bericht. Zoo mag worden genoemd de mede- deeling omtrent de goede kansen wei- ke er bestaan, dat de Indische groot ondernemers zich voor Suriname gaan interesseeren. Mr. Eekhout, secretaris van den On- dernemersraad voor Suriname, oud- gouv. secretaris, heeft in opdracht van dien raad een gezette studie gemaakt van verschillende Surinaamsche aan gelegenheden. Het rapport, door den heer Eekhout uitgebracht, wordt door deskundigen zeer geroemd. Het is door den Onder- nemersraad gondig besproken, en de conclusie was, dat een deputatie met oud-minister Treub, den voorzitter, naar den minister zou gaan om de be zwaren, welke de Indische onderne mers hebben om naar Suriname te gaan, Z.Exc. kenbaar te maken. Naar wij vernamen, adus „De West", is het zoo goed als zeker, dat verschil ende belastingen welke opdeplantages drukken (b.v. vergoeding van 15 cent per werkdag voor eiken immigrant als bijdrage in de overtochtskosten, de geneeskundige belastingen) zullen worden vervangen door een belasting op de winst. Het hoeft geen betoog, dat dit 'een groote verlichting voor den landbouw zal zijn. Dat van de winst, als deze wordt gemaakt, gaarne aan den staat een deel zal worden afgestaan, spreekt Jok van zelf. Wij veronderstellen, dat de gouverneur dienaangaande wel zijn instructies medebrengt. Spoedig kun nen wij derhalve meer bijzonderheden hieromtrent verwachten. Huurders en arbeiders in de balata» industrie. De Koloniale Staten hebben verslag uitgebracht omtrent het ontwerp, strek kende o.m. om te bepalen, dat geschil len tusschen huurders en arbeiders omtrent de kwaliteit van balata, be slecht worden door een Gouverne- mentsweg te benoemen commissie. Zij meenen echter, dat het wenschelijk is om niet een permanente commissie te benoemen, doch voor elk geval de ar biters aan te wijzen. Ook meende men, dat deze commissie niet alleen behoort te oordeelen over de kwaliteit van de balata, doch tevens over den daar voor te betalen prijs. Gewezen werd verder op een practisch bezwaar; er zijn gevallen dat de arbeider verplicht is „sheets balata" te leveren, volgens de eischen der Londensche markt. Zal de commissie die eischen kunnen be- oordeelen? Met het voorstel om het ri sico van het vervoer af te nemen van den arbeider, werd algemeen instem ming betuigd In overweging werd ver der gegeven, om de bepaling, dat een arbeider die bij een onderneming in schuld blijft in geen vijf jaren een contract met een andere onderneming -mag aangaan, aan te vullen met de be paling, dat na die vijf jaren de schuld beschouwd zal worden als vervallen. Ook werd gevraagd, waarom in het houtkapbedrijf toegeaten wordt te werken met ongecontracteerde arbei ders? Dg tijdelijke rijstschaarschte. De West meldt: De Commewijne heeft ongeveer vijf duizend balen rijst voor Suriname medegebracht, een hoeveelheid voor ongeveer een maand voldoende. Met de eerstvolgende boot wordt eveneens een groote hoeveelheid rijst verwacht. Daarna zal de invoer verminderen, daar in den loop van September onze eind oogst begint. De vooruitzichten voor den oogst zijn tot dusverre gun stig. Door de rijstschaarschte in de kolo nie waren de laatste weken de prijzen opgeloopen tot f 28 per baal. Dit i9 echter niets vergeleken bii Demerara Verleden jaar voerde die kolonie tot 11 Juli acht millioen Engelsche ponden rijst uit. Dit jaar was men verplicht door de schaarschte. rijst in te voeren. De afgeloopen maand werden in Britsch-Guyana duizenden balen In dische rijst ingevoerd. ÜÏ"f~D¥~OMGÊ VING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gistermiddag had de wedstrijd plaats om den wisselbeker tusschen] de burgerwachten Voorschoten, Val kenburg en Katwijk. Het weer was* zeer goed en behalve de deelnemndl vijftallen waren veel belangstellenden] aan de schietbanen. Voor de leden/ der deelnemende burgerwachten wasi er tevens een vrije -baan-wedstrijd. De uitslag van den wedstrijd om dén wis selbeker was als volgt: Burgenvacht Voorschoten 437 pun ten, burgerwacht Katwijk 430 punten, burgenvacht Valkenburg 415 punten.. Er werd geschoten op schijf burger wacht, telling 110 met 2 proefscno- ten en twee series van 5 schoten. De uitslagen der schutters was: J. Noort 93 p.; R. v. Mulligen 81 p.; G. J. Yperlaan 82 p.; J. v. d. Lubbe, 93/ p.; C. v. Egmond 88 p.; J. Baai- bergen 89 p.; P. O. Bloot, 82 p.; C. v. Leeuwen, 86 p.; E. Schoneveld 88 p.; J. Slingerland 85 p.; A. de Vries, §7 p.; P. Kort, 82 p.; C. Impthom 33 E.; C. Impthorn Jz. 78 p. en H. Impt- orn 85 p. De uitslag vrije baan-wedstrijd was als volgt: J. Noort Voorschoten 29 p. met steunserie van 27 p., Ie pr.; C. v. Leeuwen Katwijk 29 p., met steun serie van 23 p., 2e pr.; P. v. Mulligien Voorschoten 28 p., met steunserie van 27 p., 3e pr.; J. Baalbergen, Katwijk, 28 p., met steunserie yan "27 p., 4e pr. Na afloop had de prijsuitdeeling plaats in de cantine. De heer kapitein Bakhuis, toegevoegd aan den Inspec teur der burgenvachten had welwil lend deze taak op zich genomen. On der het uitspreken van een kernach tige speech reikte kapitein Bakhuis de Beker over aan den commandant van Voorschoten, die met welgekozen woor den antwoordde. Ook de prijzen van de vrije baan-wedstrijd werden tegelijk uitgereikt. Onder dë aanwezigen wa ren, mede als gasten, de heeren v. d. Wijden en Mulder, respectievelijk oud commandanten der burgerwachten tei Katwijk en te Valkenburg. Na eenigen tijd gezellig bijeen te zijn geweest, ging.men huiswaarts, de éên met het voornemen om z'n best te doen de beker een volgend jaar te hou den, de andere om deze bij een volgen- gende wedstrijd machtig te worden. Thans zijn we in de ge'egenheid, het uitvoerig programma voor de a.s. Oranjefeesten te vermelden. Op Maan dag 30 Aug. begint namiddag te 2 uur het feest voor ae schoolkinderen meit een optocht. De opstelling is op her Kerkplein. De Harmonie KatwijL zal beide dagen de feestelijkheden opluis teren. De route voor den optocht is: Kerkplein, Achtefkerkweg, Zeeweg, Callaoweg, Nieuwe Commandeurslaan Comm.d.laan, Karnemelksbuurt, Groo> te Steeg, Pepersteeg, Wassenaarschei weg, Nieuwsteeg, Voorstraat, Achter weg, Kerkstraat, Zeeweg, speelterrein; bij ^Callao". Na tractatie worden ver schillende kindersce'eu gehouden. El ke klasse speelt 3 spelletjes.Te half zes ongeveer einde dezer spelen én wordt ae stoet weer opgesteld. Terug weg: Callaoweg, Zeeweg, Kerkstraat,, v. Egmondstraat, Turfmarkt. Te 7 uur kunnen de winnaars de prijzen komen afhalen bij de.leiders van hun groep. Te 8.30 Lichtstoet. Ook deze opstel ling is op het Kerkplein, verder Kerk straat, Achterweg, Voorstr., Overrijn, Veilingterrein, Overrijn, Brugge =traat,. Voorstraat, Molentuinweg, Wassen.- weg, Command.laan, Cal aoweg. Zee weg. Kerkstyaat, Karnem.buurt, Groo te Steeg, Turfmarkt. Te 10 uur is er concert, door de Harmonie Katwijk. Op Dinsdag 31 Aug., beginnen de feesten reeds in den Voormiddag en wel 's morgens te 9.15 uur samenkomst op de Turfmarkt. Dan wordt, opgeluisj terd door de Harmonie, gemarcheerd' naar het feestterrein. Daar begint te 9.15 uur het ringsteken per fiets voor jongelui, de stoelendans voor dames, het hardloopen met hindernissen voor jongens. Te 10.45 uur het briefposten' voor dames, ringsteken op het losse] paard voor jongelui, het estafette!oo- pen voor meisjes. Te 12.15 is dat afge loopen en gaat men weer in feeststoet naar de Turfmarkt langs Com.d.laan, Pepersteeg, Groote Steeg. Te 2 uur- Bloemencorso. Dit nummer vooral zal de aahdacht waard zijn. Hierbij' 'tege lijk Reclame-optocht. Opstellen opliet Kerkplein, waarna de route dezelfde» is van den vorigen avond Te half vier gaan de tilbury's en verdere kar retjes uit Hen stoet ringrijden voor pa ren. Te 7.30 uur heeft de uitreiking! der prijzen plaats. Is het gunstig weer dan zal er van half negen tot halt e'.t ongeveer gowde'vaart zijn. Een pracht- nummer' als het weer er zich voor leent. De vorige maal was het een. succes voor de O ran j evereen., evenals dit het geval was met de lichts-.o et. Er is een groot bedrag voor prijzen be schikbaar. O.a. bij het Bloemencorso- voor de grappigste voorstelling en ook voor de meest pakkende i-ec ame. Tot Zarerdagavond kan men zich voor alie spelen opgeven bij de verschil e de be stuursleden. riet be'ooft iets groo:sch te worden. Als nu het weer maar wil meewerken. in plaats van verbetering in de prijzen kan men er eerder van spre- ken, dat de toestand steeds Ssecluer wordt. De bloemkcolprijzen, een der hoofdproducten alhier,, zijn te laag om Van loonende prijzen te kunnen spre ken. Vele tuinders hebban bovendien te veel 2de soort, die veel te weiningi opbrengt, evenais de 3de soort slechts arbeidsloon opbrengt. Ook pee-a is in/ prijs zakkende en de handel is tame lijk mat. Boonen zijn zeer laag in prijd en de late aardappelen loop-en ook naar een sinds langen tijd ongekend' lagen prijs.. De toestand is over het al gemeen beneden het middelmatige. Bij velen, wier gewas in ongunstige condi tie is, zelfs "slecht. Predikbeurten. Ned. Herv. Gen^ Voorm. half tien en nam. 6 uur Da Bollee. Geref. Kerk voorm. halt tien en nm. 6 uur Ds. Meijering. KATV/ÏJK AAN ZEE. Haringafslag yan 26 Augustus. Aanvoer 1 partij haring. Prijzen per kantje: Volle haring N. 20,65, Z. 19.55, maatjesharing N. 18.45 o19, Z. 10.5518.80, Steurharing 17-5°, De aankomst van 4 loggers van 17 20 last haring kan worden gemeld. J)e laatste samenkomst van de StrancuEvangelisatie was Donderdag middag zeer druk bezocht. Bij verhindering van den heer Baas van'Amsterdam sprak de heer J. Ver- steegh, leerend ouderling te Zwijndrecht terwijl he tslotwoord werd gesproken door Ds. I. Voorsteegh, predikant al hier. Nadat Ds. Voorsteegh in dankgebed was voorgegaan, verliet de groote scha re het strand na gemeenschappelijke Deze samenkomsten, waarin onder scheidene predikanten net woord voer den, trokken het geheele seizoen in den regel een groot, belangstellend ge hoor. Predikbeurten. Geref. Kerk. Vm. 10 en nam. 6 uur, Ds. Akkerhuis van Maassluis. RIJNSBUR8 Met de Oranjefeestdagen in zicht verwachtte men over het algemeen- voor vele bloemsoorten een redelijken prijs. Aan deze verwachting is niet be antwoord. De aanvoer van Oranjekleu rige bloemen was zeer groot, doch deze bloemen waren h-et al'.een waar voor goede v-raag was. Afrikanen gin gen voor f 69, Gladiolussen 3080* ct., ^Convilj's 40—50, Mont Bretia's 19 —35, Dah.ia's f23.20, Ponöon Dah lia's 4060 ct. Oas Babbelhoekje. Beste jongens en meisjes, 'k Geloof dat, wanneer jullie deze babbelhoek krijgen, ^de vacan ie zoowat overal, misschien bij sommigen op een erikele dag na, geëindigd is. Dus ga ik beginnen met opnieuw alle neefjes en nichtjes hartelijk welkom te heeten. 'k Hcop, dat wij met elkander een prettige tijd tegemoet gaan, jongelui. Laten we allemaal ons Desfc cfoen, om de babbelhoek zoo gezellig mogelijk te maken. Hoe jullie dg,t doen kunt? Wel allereerst door trouw mee te doen. Dan wanneer je bijdragen hebt, raadsels of anecdotes ze mij. te zenden. Heeft iemand eens het een of ander nieuw ideetje voor de babbelhoek, ver tel het mij gerust. Je kunt er verze kerd van zijn, alles wat jullie mijj ver tellen of zenden, zal ik, wanneer1 het man op stelten. - - - langen tjjd hoop ik weer eens prijsraad sels te geven. En nu krijgen de briefjes een beurt „Blondine Dus je hebt je toch wel geamuseerd in de vacantie. Ik vind het cok, het schikte nogal met het weer. Er zullen best veel leuke uitstapjes ge maakt z\jn. En nu maar weer met fris- schen moed naar school. Wat prettig, dat het nfet de kleintjes zoo goed gaat. Worden ze al niet gauw een jaar? 'k Denk dat moeder nest een beetje hulp in de vacantie kon gebruiken, 't Is niet erg hoor, als jfi één raadsel niet vinden kunt. „Vergeet mf nietje". Moest dat boot je aan den achterkant de boot voor stellen waarmee je uit Aalsmeer bent gekomen? Dan wa3 je boot ook niet al te groot. Prettig weekje heb je nog gehad aan het eind van de vacantie. En nu maar weer dapper aan 'het werk. Op school, in huis, en voor de 1 belhoek. „Reseda en Rozeknopje". Dat zou ik meenen meisje, dat jij 'een prettige va cantie gehaa nebt. van het eene uit stapje begon je maar weer aan het an dere. En wat zal dat gezellig geweest zijn, met zoo'n groote groep aan het strand te zijn. Men is aan zee toch zoo vrij, dus ik gelo-of graag, dat jullie erg veel pret gehad hebben. Wat zal dat een grappig gezicht geweest zjjn, zoo'n ma nop stelten. „Zwartje en Blondje'. Wel wel, wat een pretmaaksters. De een nog niet thuis en de ander moet nog w§g. 't Is haast te erg. Hoeft Zwartje genoten in velp? Het is er erg mooi. Je kunt mij toch wel een ans:cht sturen naar de Hoji gracht. Maar als je het zoo leuk vindt om het naar mjjn huis te doen, wil ik het je wel ver teilen. Het is Dief- steeg no. 19. Is het nu goed? „Braamstruik en Denniawpel". Zco. z^jn jullie b id. es cok weer gearriveerd? En braaf pret geh d^in de vacantie, dat merk ilc wel. Alleb:i aan zee geweest. Zjjn jullie nog bruin geworden? Ja. ik gelcoi dat het Koninginnefees. b'o jalLo het dorp altijd heel gezellig gevierd rdt. Kun ie goed sjoelbakken? „Moeders Meisje". Wel, wel, wat wordt ik vanuit Noordwijk toch slecht bedacht den laatsten tijd. Maar 't zal nu ~*el gauw weer beter worden, denk ik. ond je het met gezellig in Oegstgeest? Laatst was ik er op een avond, toen de zon heel mooi onderging. Ik vond hei •■-t fijn hoor. Leuke uitstapjes heb je gemaakt de laatste dagen. En nu maar weer dapper aan het leeren. ,,Blondkopje\ Natuurlijk meisje, als uit logeeren bent, kun je onmogelijk 1»raJ.(?sj?'s oplossen, dat spreekt van- zeli Jij bent wel uit geweest in de va cantie hoor. Me dunkt, je hebt je best kunnen vermaken. Zeker ben -ik ook uit geweest. Dus nu heb ik je adres. Zoo ?auw ik kan, kom ik eens naar je klein Droertje zien. 'k Geloof dat ik in de kerk wa-s, toen hij gedoopt werd. Kan „Heidebloempje". Dus jij bent ook ïer thuis. Gelukkig maar, dat alles g goed was, toen je terug kwam loon ik zoo oud was als jij, was ik ook eens uit logeeren, maar toen moest 1ynuiskomen omdat moeder haar arm 1 gebroken. Dat was niets prettig hoor. Dat weet je wel beter, 'k Hoon dat je nog heel lang mee blgft doen*. Leuk he zoo'n kleine kleuter. „Rie\ Zoo._ dus jullie hebben samen r^1? leuk dagje gehad? Wat aardig van Gne, dat ze je kwam halen. En dat zco onverwachts. Dat andere wat je mij vertelde, vind. ik niets prettig.Foei zoo moeten jullie niet doen. Toen ilc een klein meisje was, kibbelde ik ook wel eens, maar 't was altijd weer gauw goed. Laat Grie1 dit maar eens lezen en zeg haaiy dat ik haar erg zal missen als ze niet meer mee doet. 'k Vond jullie net zoo'n aardig spannetje. Wat is dat treurig van je neefje. Wat zullen zpn ouders bedroefd zijn. Kan dat an dere meisje, ook niet meedoen, dan zijn jullie met zfjn drietjes. Dat ik ook wel aardig. „Korenbloem". Dat viel zeker een beetje tegen he. Je moet maar denken, een volgende keer beter. Je houdt ze ker veel van leeren, is 'e niet? Je ver telt mij tenminste, dat je het niets naar vindt al is het moeilijk. Dan werk je ook féel prettiger als je er zoo over denkt. „Waterlelie'. Dus ik had het heele- maal mis. Dat gaat zoo als men aan het raden gaat Maar nu begrijp ik het beter Wat heb je mij een gezellige brief ge schreven. 'k Een nu zoo echt o pde hoogte. Je hebt een heel prettige va cantie gehad en vanzelf krjjg je uan nu cok weer ver.angen naar school. Bosch viooltje nog niet thuis? Ja, het kan ont zettend druk zijn in Amsterdam. Op de fiets valt het fieusch niet mee. De oplossingen van ae vorige week zgn: 1. Hengelo. 2. IJsei Stein. IJselstein. 3. IJs. 4. Pepermunt. 5. Suze Andriessen. En nu de nieuwe raadsels. 1. Ingez. door Moeders Meisje. Mijn geheel bestaat uit 33 letters eu is een bekend spreekwoord 15- 3'. 2 is een lichaamsdeel. 18 16 30 is de woning van een vos 23' 19 32 6 is een kleur. 18 15 26 33 is een viervoetig dier. 22 27 5 11 is een watervogeL 1 73 28 8 is een afgekorte meisjes naam. Een K.M. is een heel 27 9 13 24. 4 21 12 is een plaats in Gelderland. 1 22 20 30 19 is een plaats in Lim burg. 1 7 27 10 is eeu grondsoort 25 14 is het tegenovergestelde van uit. 29 is een N. 2. Ingez. door Zilverblondje Twee ronde glaasjes, 't Zfjn echte baasjes. Ze brengen alles dichterbij En 's avonds leg ik ze opzij. 3. Ingez. door Moeders Meisje. Verborgen plaatsen. Zit niet zoo kram, Barend, rechtop is veel beter. Dat heeft ie leuk gedaan, zei Albert. 4. Ingez. door Reseda en Rozeknopje. Als ge deze letters goed rangschikt, krijgt ge een wenseh. Welke wensch is dat? a a'eeeggi i k 1 Innnnov. Welke bloemsoorten staan hier? Jsor, Sedare, Alihad, Erjan, .Sucorc. Ziezoo jongelui, we hebben weer de gewone raadsels. Dus nu maar dapper aan het werk. Die eene verborgen plaatsnaam kon den jullie niet vinden, omdat die zin verkeerd gedrukt was. Nu zal het wel beter gaan denk ik. 'k Verwacht volgende week weer een flink aantal inzendingen. Nu eindig ik als altijd met vele groe ten van je TANTE FRANCIEN. TINE EN DORA. den, dat de Zondag niet is om allerlei uitstapjes te maken, maar in de eerste plaats 0111 den Heere te dienen?" Dat moest ze zeggen, ze wist het maar ze durfde niet. ze vreesde de spot van Jet Koning. En toch jokken, zooals Dora wilde ze niet. „Ik mag niet", kwam er eindelijk aar zeiend uit. ..Mag je niet?'' vroeg Jet Koning, „nu nog mooier. Mag jij, a'3 je de geheele week in den wink'ei hebt gestaan. Zon dags niet eens een ontspanning hebben? Zeg, waarom mag je niet?" Daar stond Tine. Ze had gedacht de spot van Jet Koning te kunnen ontgaan door een uitvlucht te gebruiken. 'tWas geen onwaarheid geweest, neen, maar maar 't was toch ook niet een uit komen geweest voor den Heiland ge weest. Meteen was ook haar besluit ge nomen. „Wie mij niet zal belijden voor de men schen, zal ik niet belijden vcor de en gelen Gods", ging haar door de ge dachten. 't Was de dagtekst, die zj dien mor gen op de ka.ender die op haar ka mertje hing, had gelezen. „Omdat ae Zondag de dag :-s d ?e- ren Is, zegt vader', antwoordde Tine, terwijl een hoog rood haar gelaat be dekte. Wij gaan 's Zondags altijd naar de kerk en ik naar de meisjeskrans, en en omdat het zonde is Toen sprongen haar de tranen in de oogen en haastig liep zij de kamer uit. Achter haar klonk een s;ottend ge lach, maar dat deerde haar nu niet meer. 's Avonds, toen ze thuiskwam, had ze zich niet kunnen bedwingen, maar was in tranen uitgebarsten. Verschrikt hadden vader en moeder naar de reden gevraagd. En hortend eu stootend, telkens nog onderbroken door een snik, had Tine alles verteld. Moeder had de arm om haar heen Alleen Tine en Dora hadden gezwe- fen. Dora had graag mee ingestemd met et plan, maar ze wist zeker, dat ze van naar vader nooit toestemming zon krijgen, en daarom zweeg ze. Maar zeg- fen dat ze niet mocht, omdat het op ondag was, zou ze zeker niet Jet Koning had het gemerkt, dat ze beiden geen antwoord gaven. ,,Ga in niet mee, Dora', vroeg ze vriendelijk. „Ik kan niet", antwoordde Dora, „ik moet thuis oppassen", Toen keerde ze zich snel om. Jet vroeg niet verder; ze wist immers, dat Dora geen moeder meer had? „En jij, Tine?' vroeg ze, „kun jij ook niet van de partij zijn?" T ne werd af .vis;elend D eek en rood. Ze had het voelen aankomen. Wat zou ze zeggen? Zoo ze zeggen, dat ze niet mee wilde, omdat net Zondag s. en dat haar ouders haar geleerd h ui- Ja, Tine", zei vader, „ik ben wel bang geweest dat het op een teleur- stekiiig voor je zou uitloopen. Je ver wachtte te veel van het leven in een winnet En nu zou je wel naar een andere b.-'.rekking ai; kunnen zien. of weer thuiskomen, maai* kind, overal waar je komt, ontmoet je menschen, die met God en Zijn dienst spotten. Bij mü op het werk is het precies eender. Maar weet je, welke heerlijke taak wi nu hebben, jü en ik?" Tine had opgehouden te snikken, vra gend zag ze vader aan. „Deze taak", ging vader voort, „otu te minden van menschen. die naar Goa niet vragen, ja zelfs met Hem spotten, er voor uit te komen, dat wij dien God wenschen te dienen, overal waar hij ons plaatst. En ik ben er blij om, dat mijn kind, ook al heeft ze nu verdriet, zich niet geschaamd heeft om te zeggen dat het ontheiligen van den Zondag zonde is". „Ja Tine", zei moeder nu, en al wordt je nu uitgelachen, dat behoeft je ni.et te ontmoedigen. Blijf jij maar vrien delijk voor de meisjes, en vraag den Heere je te helpen in je moeilijkheden Wie wfet of jouw verblijf daar in dien winkel nog met tot zegen van de an deren kan worden". „Maar 't is zoo naar, dat Dora ook meedoet moeder, zij gaat Zondag wel niet mee, maar ze heeft er toch om gejokt". „Ja kind, voor Dora is bet nog het ergste", antwoordde moeder. De an dere meisjes hebben mis;chien ouders, die zelf ook niet naar God 'vragen, maar Dora weet het alles heel beat en er staat: 3. „Wie den weg geweten heeft en niet bewandeld, die zal met vele sla gen geslagen worden." We moeten maai' veel voor' Dora béi den kind". Tine had niet geantwoord, maar toen ze dien avond op haar kamertje was, en eer ze slapen ging voor haar bed knielde, dacht ze er niet aan om ook voor Dora Gods zegen te vragen. Haast zonder dat ze het bemerkte was er een ;evoel van wrok tegen Dora in haar art gekomen. Zenad zich zoo verheugd op het sa men met Dora in één betrekking zijn. Maar sinds ze in den winkel waren, was de vriendschap met haar veel min der geworden. Dora bemoeide zich veel meer met Jet Koning. Bfjna altijd gin gen die twee samen. Scheepstijdingen. ROTTERDAMSOHE LLOYD. BLITAR t(uisr.) p. 26 Gibraltar. MODJOKERTO 2? v. R'dam te Soe- rabaja. GORONTALO 27 v. R'dam te Soerab. SLAMAT 27 (11 v.m.) v. R'dam te Batavia. KEDOE, R'dam n. Batavia o. 27 Malta DJAMBI (thuisr.) 27 te Marseille. INDRAPOERA uitr.) 27 v. Southampt, BLITAR (thuisr.) p. 27 Sagres. STOOMV. HIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT, 27 V. IJmuiden naar Noordzee op proeftocht. VONDEL (thuisr.) p. 25 Gibraltar. MAPIA (uitr.) p. 27 Gibraltar. RONDO 26 v. A dam te Hamburg. RIOUW 26 v. A dam te Bremen. CELEBES, 27 v. Batavia te A dam. ENGGANO (thuisr.) p. 26 Gibraltar. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BINNENDIJK 26 v. New-Orleans n. R'dam. BEEMSTERDIJK New-York n. R'dam p. 26 (9 n.m.) Lizard. DJOCJA (uitr.) 26 te Teneriffe. HAARLEM 25 v. Lagos n. Ferndo Po. LIJSTROOM (uitr.) 25 te Lagos. ALBIREO (thiiisr.) 25 v. Las Palmas. KON. OOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA (toristenvaart) 26 te Kopen hagen. ZEELANDIA (uitr.) 25 v. Pernajnbuco

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 7