l Wonden NIEUWLÉIDSCHÈ ^COURANT VAN ZATERDAG 28 AUGUSTÜSl926 l DAG-AGENDA, Van 19 t./m, 29 Augustus Tent-Veld tocht van het Leger des Heils in de tent aan de Lammermarkt (achter den molen). Zaterdag 28 Auq s av. acht uur „Jeruël" Middelstegr. 3. Samenk. Spr, de heeren J. Sevensma en J. A. Ver- weii. Zendag 29 Aug. 'smorg. tien uur en 'sav. half zeven „Jeruël" Middelstegr. 3. Samenkomst. Dinsdag 31 Augustus 's av. half acht Rest. „Zomerlust", Stattionsweg. Tuin feest der L. Chr. Oranje Vereen. Woensdag 1 September Leiden. Ver gadering van de A.R. KieavereenIging 's avonds 8 uur in de bovenzaal van „Amicdtia." De avond- nacht- en Zondagsdenst der apotheken wordt van Maandag 30 Aug. tot en met Zondag 5 Sept. a.s. door de apotheek van den heer P. dn Croix, Iapenlburg 9. telef. 807. De Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr Vare kamp, Tel. 1906. A.s. Zondag 29 Augustus zal de dienst worden waargenomen door Dr. Boonacker, Janssen®, Poortman, Tim mermans. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des 'de kerkelyfke colleges, aan wien uit- 'noodigingfen worden gezonden en Vrij dagavond, eveneens van 89 uur voor de ledem der gemeente. Dat er van deze gelegenheid een jdankhaar ghruik zal worden gemaakt daaraan behoeft niet te worden ge- -twi^eld. L, Zwemver. „d© Zijl." '''Maandag a.s. des avonds om kwart over zeven zal in de zweminrichting Zde Zijl" een vriendschappelijke wa- /ter-polowedstr ijd worden gespeeld tus schen de Zijl i en een combinatie uit de G.Z.C. j i Jubileum P. Stapel. Woensdag, den len September a.s. te 11 uur des morgens, zal de heer P. S'tapel, Commissaris van Politie al hier, ter gelegenheid van zijn 25-jarig 'ambtsjubileum als Commissaris van Politie, in den Foyer van de Stads gehoorzaal door zijn Politiecorps wor den gehuldigd. Des namiddag® tussohen 3?4 en 5 uur bestaat ten huize van den jubi laris aan de Bilderdiikstraat 5, voor vrienden en kennissen, de gelegen heid den jubilaris te complimenteeren Leids/Che Chr. OranievereeuSgmg. Waarschijnlijk hebben de velen, die gewoon, zijn om de verjaardagen der leden van ons Koninklijk Huis, spe ciaal van H. M. de Koningin en H.K. H. prinses Juilana te herdenken in het milieu, dat de Leidsche Christe- •ilijke Oranjevereeniging bij deze gele genheden weet te scheppen, zich reeds afgevraagd of er' ook ditmaal van jóeze zijde wel voor een goed feest- 'plan was gezorgd Zij kunnen gerust zijn, want beden is bet officieel programma verschenen var? de feestelijke herdenking, 'die plaats vindt op den avond van Dins- 'dag dien. 31en a.s. Plaats "van samen komst is ditmaal de feestelijk ver lichte tuin van Zomerlust. Stations weg. Het programma bevtat een keur van zang- en muzieknummers, waar mede de feestviering wordt opgeluis terd door de Qhr. Zangvereen. „Zingt 'detn Heere" en het Chr. Muziekgezel schap „Polyhymnia" beide goede be kenden. De feestrede zal ditmaal uit gesproken worden door Ds. L. H. Mul der uit Zo eter woud e, dien velen onge twijfeld gaarne eens bij deze gelegen heid zullen willen kooren. Zal echter het voorbereidend werk goed tot zijn recht komen, dan moet 'bet Dinsdagavond stampvol zijn in den tuin van Zomerlust. Waar het de (verjaardag van H. M. de Koningin peürreft, zal dat ook ongetwijfeld het geval zijn, terwijl er in geen geval Jimogen worden gemist die er prijs op stellen, dat de beteekenis van 31 Au gustus wordt belicht vanuit een histo- Itisch, Christelijk oogpunt. De Oranjevereeniging mag daarom verwachten dat een groote schare haar feest zal bijwonen. BINNENLAND. Geen verkorting van den Zomertijd. Op de vragen van den heer Braat jduur van den zometijd, heeft de heer 'Kan, minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, het volgende ge antwoord: De ondergeteekende ontveinst zich niet, dat Voor sommige groepen der bevolking de laatste weken van den (zomertijd den druk verzwaren. Intus- schen kan, gelijk bekend, met het oog pp de internationale verkeersregeling (geen ander tijdstip voor het eindigen van den zomertijd worden gekozen 'dan ig bepaald bij Koninklijk besluit ;van 25 Januari 1926 (Staatsblad no. 13;. Ons land steekt echter, wat den aan vang betreft, gunstig af bij andere laden, zoodat ten onzent de bezwaren minder wegen dan elders. Nog stagnatie in de haven van Rotterdam, \i De aanvoer van kolen is meer bevre digend geworden, zoodat de kolen schepen vlugger kunnen opstoomen. Toch is er nog veel stagnatie door de ophooping van de afgeloopen week. Naar schatting lagen gistermiddag nog 50 schepen buiten den .Waterweg te Wachten Wat Rotterdam betreft, zijn in 24 uur 51 schepen de haven binnengekomen. De stoomtram SchagenWegnam. In verband met het mogelijke voort bestaan van den stoomtramdienst SchagenWognum hebben de Neder- landsche Spoorwegen thans aan het comité van betrokkenen de vraag ge steld of de betrokken gemeenten jaar lijks een bedrag van f 60.000 in het ex ploitatietekort voor hun rekening wil len nemen. Gaan de gemeenten op dit voorstel niet in, dan zal de lijn worden opge heven. Het comité zal 9 September a.s. over het antwoord beslisen. Cooks's vreemdelingeniinport. Cook's reisbureau heeft twee vaar tuigen gecharterd voor een wereldreis met Engelsche toeristen. Het zijn de „Ranchi" en de „Otranto", die een week na elkaar vertrokken zijn en beide Holland ook op het reisprogram hebben. Gisteren is de Ranchi" te Rotterdam gearriveerd en heeft ligplaats geno men aan de Jobskade. De pl.m. 500 passagiers zijn vlug ontscheept. Zij zullen binnen drie dagen een gedeel te van Holland ge-sight-seed moeten hebben. Gisteren toer door Rotterdam; de haven had men reeds bij het binnen loopen bezichtigd. Daarna per electri- sche naar Den Haag, 'n half uur voor het bezoek aan het Vredespaleis, twin tig minuten voor het bezoek aan het Huis ten Bosch. Voor vandaag: stond een bezoek aan Amsterdam op het uitgebreide programma met bezichti ging „en passant" van Marken en Vo- lenidam. Zondag vertrek naar Londen. De maisch van het 13e R. I. De ,Tel." verneemt, dat thans een lijst circuleert, waarop iedereen die meent, dat de beruchte marsch van het 13e niet zoo erg was, mag teeké nen. Hoewel het streng verboden is om in de bladen over den marsch te schrij ven of aan de pers inlichtingen te ge ven, geldt dit niet voor „militairen" die genegen zijn, in het voordeel van den beruchten marsch iets te zeggen. Voorts verneemt het blad dat de toe stand van den sergenant Grossimling haus, die na de oefening in het burger hospitaal voor een blinde-darmopera- tie werd opgenomen, nog steeds niet zonder gevaar is. De ontvangsten bij de Spoorwegen. Vergeleken bij Juli van «het vorig jaar, vertoont de afgeloopen maand een totale vermeerdering van inkom sten bij de Nederlandsche Spoorwegen vani 43.200. Zooals bekend is, werd in Juli van dit jaar voor het eerst het ver laagde reizigerstarief ingevoerd en hieraan zal hoogstwaarschijnlijk te wijten zijn, aldus het „Hdbl.", dat de ontvangsten van het.reizigersvervoer,, bij verhoogdé toeneming van het ver- ker, toch nog ongeveer twee ton ach terstaan bij die van Juli 1925. Daarentegen heeft het goederenver voer aanmerkelijk meer opgebracht dan in 1925, hetgeen aan een druk ver keer met België, Frankrijk en Duitsch land is te danken. Het surplus vindt hierin dan ook hoofdzakelijk zijn oor zaak. De totaal opbrengst over de pe riode 1 Januari tot met Juli 1926 be draagt f 94.342.786, waartegenover aan ontvangsten in 1925 over dezelfde maanden f 92.461.880 te boek staan. De eerste 7 maanden van 1926 vertoonen dus een verhoogd inkomstenbedrag van f 1.880.906 bij dit tijdvak over 1925. Er dient echter rekening mede te worden gehouden, dat de cijfers van Juli 1926 nog niet definitief konden vastgesteld, doch voorloopig zijn ge calculeerd. Een gestoorde feestavond. Zondagavond was, naar het „N. H. Dagbl." meldt, in het. hotel Zeedepen dance, te Wijk aan Zee een feestavond georganiseerd, welke door een groot aantal badgasten werd bijgewoond. Hierbij waren personen van vooraan staanden rang; een lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, de bur gemeester der gemeente en anderen. Er was ook een clubje jongelui, dat een reserve^officier onder zijn leden telde. De stemming onder de aanwezigen was reeds dadelijk geanimeerd heeï gezellig, zooals dat onder de bezoekers van een kleine badplaats steeds bet geval is. Helaas, zij zou wreed verstoord wor den. Een humorist van uitstekende repu tatie, die geroepen was om het gezel schap dezen avond te vermaken, werd er, zonder het te willen de oorzaak van. Hij werd namelijk in de uitvoering van zijn taak belemmerd door het clubje jongelui, die met hun luidruch tige vroolijkheid, ook tijdens het op treden van den cabarettier, voortgin gen. Hij verzocht stilte, „óók daar in de kinderkamer", en bij doelde daar bij op het vroolijke groepje, waartoe de jeugdige reserve-officier behoorde. Nauwelijks was deze schertsche op merking eruit, of een theeschoteltje vloog door de zaal om tegen bet voor hoofd van den cabarettier in scherven te springen. De reserve-officier voelde zich be- leedigd, zulk een daad eischte bloedi ge satisfactie. Degen en pistool, zij waren waarschijnlijk niet in zijn be zit. Maar hij had theegerei bij de hand om den beleediger te treffen. En hij heeft hem getroffen midden in het voorhoofd, waar een vrije diepe wond werd veroorzaakt. Gelukkig niet ernstig, 't Zou anders ook een beetje al te bar zijn. Intusschen was de feestavond af doende gestoord. De humorist werd verbonden en per auto naar huis ge bracht. Hij zal verscheidene dagen niet kunnen optreden. De officier wilde zich nog rechtvaar digen, maar .men vond het niet noodig, om zijn beleedigde militaire gevoe lens te peilen. De verontwaardiging was trouwens algemeen. De politie, die ter plaatse was, arres teerde het jongmensch en maakte pro ces-verbaal tegen hem op. Den volgenden dag heeft hij den hu morist zijn excuses aangeboden. Een origineel ideé. Naar het Padang-Comité voor Schie dam aan de „Maasbode" mededeelt, is het voornemen op den verjaardag van H. M. de Koningin een Vrachtauto door de stad te laten rijden, waarop een Ja- vaansche hut is gebouwd. In deze hut zal het bekende Hakkert-strijkje voor het muzikale gedeelte zorg dragen. Een aantal jonge dames hebben zich bereid verklaard voor het goede doel te collecteeren en bloempjes te verkoo- pen. Deze wagen zal door de stad rijden en op verschillende punten halt hou den, van 's morgens half elf tot 2 uur en later op voorstel der Oranje-Ver- eeniging, welke dit sympathieke denk beeld opperde, ih den stoet van het bloemencorso weder ingeïascht wor den. Alsdan zal door een aantal jonge- flii opnieuw gecollecteerd worden. Hef herstel onzer dijken. De vergadering van volmachten van he twaterschap De Zeven Grietenijen en Stad Sloten heeft besloten over te gaan tot volledig herstel van de zee wering langs het Lemsterhop alhier, welke in Maart j.l. belangrijke scha de opliep. Deze herstellingen zullen, zoo mogelijk, nog voor den winter worden uitgevoerd. Uit het Sociale Lev es. De staking bij „Heemaf". Gisteren werd in verschillende ver gaderingen van de organisaties ver slag uitgebracht van de conferentie in Den Haag. Er werden geen besprekin gen gehouden. De staking heeft een rustig verloop. Be valuta-concurrentie. Gelijk bekend, heeft de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid aan den Nijverheidsraad verzocht een Onder zoek te willen instellen naar den om vang van de valuta-concurrentie in versckilende bedrijfstakken. Naar wij vernemen, zal de Minister een derge lijk verzoek ook richten tot den Mid- denstandsraad. Be meestbegunstigisigs-cIausuSe. Onlangs heeft de „Ned. Werkgever" eenige bijzonderheden gepubliceerd omtrent het Fransch-Duitsche verdrag over het goederenverkeer tusschon Duitsckland en het Saargebied, welk verdrag op 21 dezer voórloopig in wer king is getreden. De lijst van contin genten voor den invoer in Duitschland uit het Saargebied verleent, afgezien van tabaksfabrikaten, geheelen vrij dom van invoerrechten. Frankrijk en Duitschland zijn overeengekomen dat geen ander land dus ook ons land nietop grond van zijn meestbegun- stiging aanspraak op deze bijzondere douanegunsten kan maken. buitenla¥d7~~ DE a.s. VOLKENBONDSVER GADERING. Duitscthlahds toelating. In volkenbondskrrngen te Genève was men gisteren zeer optimistisch over Duitschlands toetreden tot den volkenbond. Men acht alle gevaren voor nieuwe vertraging thans ver dwenen en rekent erop, dat Duitsch land Woensdag 8 September tot den volkenbond zal zijn. toegelaten en een permanenten raadszetel zal hebben verkregen. Men verwacht, dat de Duitsche de legatie dan Vrijdag 10 September haar intrede in de volkenbondsverga dering zal doen. Hoe het dan later met Spanje en Polen zal gaan, staat echter nog niet vast, doch ook hier omtrent is men vrii optimistisch Het afscheid van den Braziliaanschen vertegenwoordiger. De Mello Franco, de Braziliaansche gezant bij den volkenbond heeft te Bern een afscheidsbezoek gebracht aan Miotta, chef van het politieke de partement. De gezant nam daarna afscheid van de plaatselijke autoriteiten van Genève en van het personeel van het volkenbondssecretariaat. HET GRIEKSCH JOEGO-SLAVISGH VERDRAG. Groote ongerustheid in Italië. Een bericht in het Pariische blad „Humanité" betreffende het sluiten van een geheime overeenkomst tus sohen den ex-dictator van Grieken land en de regeering van Joego Slavië heeft in Italië groote opwinding ver oorzaakt. Die opwinding wordt nog vergroot door het feit, dat een Fransch offici eel agentschap er de tegenspraak van publiceerde. Die interventie van het Fran sche agentschap leek verdacht en de bladen vragen, waarom dit demen ti niet van Belgrado en Athene uit gegeven werd. RECLAME. veroorzaakt door branden, snijden of stooten, builen en insectenbeten dadelijk behandelen met AKKER's Kloosterbalsem De Fraiischê tegenspraak geeft aan leiding tot uitvoerige commentaren en de Itaiiaanschè pers staat er vol van. De „Giornale d' Italië" ziet in de te genspraak van Havas een bevestiging van het bestaan van een zoodanig iGrieksch- Joegoslavisch verdrag en ver klaart, dat Frankrijk in het sluiten van dat verdrag de hand moet heb ben gehad. Voldoende bewijs voor die verkla ring vindt het blad in de bemoeienis van een Fransoh agentschap met een kwestie, welke uitsluitend andere lan den aangaat. Het 'blad vraagt zich af, tegen wien dat geheim verdrag wel moet gericht zijn en hoe het in overeenstemming te brengen is met de volkenbondspo- litiek, waarop Frankrijk Griekenland en Joego-Slavië zich zoo vaak beroe pen. Dat alles moet opgehelderd wor den, zegt de „Gioranle." Die overeen komst raakt onmiddellijk Italië, zij heeft betrekking op het Bulsraarsoh vraagstuk, den toestand in Albanië, de Adriatische zee: kwesties, welke alle voorname belangen van Italië raken. Het blad is van meening, dat de Fransche inmenging politieke gevol gen in den Balkan zou kunneu met zich brengen en eisciht volledige klaar heid inzake deze overeenkomst en een openhartige politiek van de zijde der mogendheden die voor de handhaving van den Europee se hen vrede verant woorde! ijk zijn. De „Tribuna" neemt het Havas-de- menti niet zoo zwaar op. Pavas gaf de tegenspraak zegt het blad. omdat het bericht over bedoeld aceoord door een Parijs ch orgaan gepubliceerd was. De „Tribune" vindt echter ook. dat in alle geval zoo spoedig mogeüik klaar heid moet komen in deze affaire, wijl het onaannemelijk is, dat twee mo gendheden, die met Italië bevriend zijn, een verdrag sluiten, zonder dat Italië in het minst gekend is gewor den. De „Messagero" weet evenmin raad met die interventie van het Fransche agentschap, doch uit de meening. dat Havas vermoedelijk alle verdenking van eenige directe of indirecte Fran sche medewerking in deze affaire door die tegenspraak heeft willen af schuiven. Ook dit blad eischt ophelde ring; aan het bestaan van een derge lijk verdrag twijfelt het niet. immers ook in Engelsche kringen wordt dat bestaan erkend. De „Messagero" vraagt dan naar de doeleinden van die Griesc-h-Jcego Sla vische militaire alliantie. Hoe kan die alliantie samengaan met de inter nationale verplichtingen van die twee landen? Hoe is de. houding van de regeering Kondilis ten aanzien van dit verdrag? Het blad eisoht tenslotte dringend dat ten spoedigste te Belgrado en te Athene opheldering zal worden ge vraagd. Alle andere Italiaansche bladen uit ten zich ongeveeri n de uzelf deh geest. Uit Rome wordt nog gemeld: Ge neraal Bodrero, de Italiaansche ge zant te Belgrado, is h'ier aangekomen en onmiddelliik door Mussolini ont vangen. Men brengt dit bezoek in verband met de onthullingen van de „Huma nité" over 'n Grieks ch-Joego Slavisch geheim verdrag. HET CONFLICT OP BEN BALKAN. Buigarijë's ardwooröl. De Bulgaarscihe ministerraad heeft in zijn Donderdag gehouden zitting den definitieven tekst van de ant woordnota aan de buurstaten goedge keurd. De nota zou gisteren overhandigd worden. Geheel volgens het advies van de groote mogendheden draagt het Bul gaarscihe antwoord op de collectieve nota van Roemenië, Griekenland en Joegoslavië gep- polemisch karakter. De nota tracht niettemin de onjuist heden van de door de Balkan-staten geuite beweringen na té gaan aan gaande- het vermeende hernieuwde optreden van de revolutionaire orga nisaties, sedert het begin van het vo rig jaar. In dit verband wijst de nota er op, dat Griekenland gedurende bet afge loopen jaar geen enkele klacht naar Sofia heeft gezonden met betrekking tot invallen. In verband met de Joe- goslavisch-Bulgaarscihe grensinciden ten citeert de nota de door Joegosla vië zelf uitgegeven cijfers, volgens welke er sedert het begin van dit jaar toen de huidige regeering aan het be wind kwam, slechts vier aanvallen van komitadji's hebben nlaats gehad tegen 25 in den loop van het vorig jaar. Verklaard wordt, dat geduren de dezelfde periode de Bulgaarsche autoriteiten driemaal dit aantal in vallen noteerden door communisti sche benden, welke van Joegosla visch grondgebied kwamen. Aangaande de kwestie van het toe zicht aan de grens, wijst de nota op de moeilijkheden, welke zich voor doen, door het gebrek aan manschap pen, die dit toezicht moeten uitoefe nen. Met het oog op de houding van zekere mogendeden heeft de Bulgaar sche regeering haar plan om het ge schil aan den Volkenbond voor te leg gen, laten varen, doch zii verklaart, dat zij volkomen vertrouwen in den Bond heeft en daL als, deze de zaak zou opnemen, zij bereid zou zijn zich te onderwerpen aan zijn uitspraak. NICARAGUA CONTRA MEXICO. Een protest bij den Volkenbond ,De regeering van Nicaragua heeft den volkenbond telegrafisch in lcen- gesteld van een protest, dat zii tot do Mexicaansche regeering heeft gericht, omdat deze een oorlogsschip heeft uit gezonden, teneinde de revolutionnai- ren van Nicaragua hulp te verleenen. Deze handelwijze is volgens Nicar ragua een flagrante inbreuk op de souvereine rechten van een staat, waardoor de vreedzame betrekkingen tusschen de staten worden vernietigd. Het protest is door den secretaris generaal aan, de leden van den Raad en aan de overige Bondsleden mede gedeeld. Tevens is een afschrift er van gezonden aan de regeering van Mexico, welk land geen lid is van den Volkenbond. De secretaris-generaal heeft Mexico medegedeeld, dat het van zijn tusschenkomst gebruik kan maken, indien het mededeelingen aan de leden van den Volkenbond mocht willen doen. iïfr^E~ÖMGEVÏNG] WOUBRUGG3L Gemeenteraad! (Vervolg). Vastgesteld worden een tweetal comptabele besluiten tot wijziging van de begrooting 1926. Een voor den ge wonen dienst ad f 512.50 en een vooi den kapitaaldienst groot f 7000. Dit laatste betreft overboekingen van ont vangsten en uitgaven van den dienst 1925 naar 1926, aangezien zij niet meer afgehandeld konden worden voor de sluiting van het dienstjaar. Aan de orde komen thans de voor stellen tot Belastingverlaging. Deze betreffen vermindering van de opcen ten op de Rijksinkomstenbelasting van 100 op 75. Personeele Belasting van 50 op 25 en Vermogensbelasting van 100 op 80. Deze verlaging zal de gemeente on ge veer f 6650 kosten. De heeren van 't Biet en Lieverse merken op, dat de inkomens der vee houders zooveel lager zullen zijn. Mo gelijk wel 1/3 gédelte. De Voorzitter, hoopt dat deze verla gingen kunnen worden ingevoerd, ir. verband met de financieel© uitkorh- sten Vanhet vorige jaar. De heer van 'tRiet zegt, dat lief voorste] cm ook dp opcenten op de Vermogensbelasting te verlagen bier- op steunt, dat onder de aans-eslagenen ook kleins kapitaaltjes zitten. Voor de bezitters daarvan is de belasting drukkend. De voorstellen worden hierop met algemeens stemmen aangenomen. A, Hoogendoorn en Gebrs. vari der Laan hebben een verzoek ingediend om te geraken tot stroomnriisverla- ierng van de door ben afgenomen elec-- tri^be e^rgie in hun bedrijf. B. en W'. stellen voor waarmed3 de Bedrijvencommissie zich heeft ver- eenigd om, bijaldien eebruikerslOOO- K.W.U. willen gerand eer ende prijsi te bepalen op 20 cent. Het tekort moet dan natuurlijk, d.w.z. indien niet! alle'- v'or 't afg-eüvm n oh bet ?a oj worden. Verschillende 'heeren - voeren oven deze zaak hef woord, 'en balen nogi andere voorbeelden aan. Het slot van de zaak is echter, 'dat het voorstel wordt aangenomen. Vastgesteld wordt het suppletoir ko hier op de hondenbelasting voor hef jaar 1926. Bij de rondvraag merkt de heer van] 't' Riet op, dat "tijdens den alhier ge houden Kaasdag en in het bijzonder! gedurende de lezing van den heer Huis! man, één der mede aldaar aanwezige! leden van den Protestantenbond hem! wees op het lawaai dat buiten ge- maak twerd, hetgeen hinderlijk was voor den spreker, terwijl hij hem me dedeelde, dat zulks ook steeds het ge val was tijdens de godsdienstoefeninj gen van den Protestantenbond. Hij hoopte op meer en geregelder politie-toezicht. De Voorzitter zegt, voor zooveel' jnl zijn vermogen is, ordeverstoring te voorkomen en de noodigei maatregeJem daartoe te treffen. De vergadering 'wordt hierna geslo ten. Onder groote belangstelling werd Donderdag de door den bliksem ge troffen jongeling, Joost van den Berg, grafwaarts gedragen. Aan ^de groeve sprak Ds. Kijnt, die in 't bijzonder de talrijke jongelieden lOipwektè, om toeh niet,'zooals zoovelen thans, hun hart aan de wereld te geven, maar vroeg den Heere te zoeken en de 'dingen van Gods Koninkrijk. Een familielid sloot zich daarbij aan naai- aanleiding van een woord van den Spreukendichter. KOUDEKERK. Wij kunnen omtrent het Oranje feest op 31 Augustus nog bet volgende mededeelen. De overgroote meerder heid was over bet algemeen er voor om intreegeld te heffen voor degenen, die geen lid zijn. Doch daar er ook te genstanders waren, heeft oaen beslo ten bet feestterrein des "morgens en des middags voor een ieder vrij />pen te stellen. Des avonds zal er voor allen die geen lid zijn van de Oranje-Ver- eeniging een entree van 25 cent wor den geheven, ook uit overweging dat er des avonds een concert door de Oranje-Vereeniging aan bare leden wordt aangeboden De verlichting der eerebogen en van het feestterrein is gegund aan de firma Coelwijn te Oegstgeest Een 8-tal jonge dames heb ben zich belangeloos beschikbaar ge steld voor het yerkoopen der program-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2