0 A\ku\NE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1926 DAG-AGENDA. Van 19 t./m. 29 Augustas Tent-Vold- toclit van het Leger des Heils in de tent aan de Lammermarkt (achter den molen). Dinsdag 31 Augustus 's av. half acht Rest. „Zomerlust", Stattionsweg. Tuin feest der L. Chr. Oranje Vereen. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kern pen aer straat 4, des nachts en des De avond-, nacht- en Zon dagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Augustus a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. begroeten elkaar allerminzaamst, laatstgenoemde vraagt den naam van den employé, wiens boek plotseling verdwenen is; employé wordt aan hem voorgesteld, waarna de directeur hem nog eenige belangstellende vra gen doet. Daarna beginnen directeur en in specteur een gezellig praatje over de vacantie, die één van beiden juist achter den rug heeft. De directeur ont vangt zijn zilver terug, hetwelk de inspecteur zoolang in de brandkast voor hem bewaard heeft. Dit wordt onder dankbetuiging aangenomen. Tenslotte verdwijnt de directeur na minzaam afscheid te hebben geno men. Ik word geholpen, na 40 minuten (zegge veertig), hetwelk ik op mijn horloge controleerde, gewacht te heb- toitl En nu de slotsom? Hoelang zal het nog duren, dat er door heeren ambtenaren op de meest ergerlijke wijze wordt omgesprongen met den tijd van anderen en hun eigen werkuren? Laten deze heeren het hier bovenstaande niet logenstraffen. Ik zal hen tegemoet treden met even zoovele gelijksoortige verhalen van de loopers der Amsterdamsche financiee le instellingen» die allen op hun tijd aan hetzelfde loket zich hebben staan verbijten". In een gewoon bedrijf zouden der gelijke heeren natuurlijk heel gauw met vacantie worden gestuurd. Laten V/e eens opletten wat er met deze ambtenaren gebeurt. De plassen rondom Nieuwkoop. Zoofals eenigen tijd geleden is ge meld, aldus de „Tel.", overweegt men te 'S-Gravenhage de mogelijkheid om het huis- en straatvuilnis naar Nieuw koop te verschepen om er de Nieuw - koopsche plassen mee te dempen. Men hoopt door .volstorting met vuilnis strooken rietland in vruchtbaren tuin grond te herscheppen. \Naar wij vernemen zal dit plan waarschijnlijk afstuiten op de hooge kosten. Voor de brug te Zwammer- dan> 7ou een nieuwe brug van groote- re üoorvaarwijdte gebouwd moeten worden om de speciaal voor dit doel gebouwde schepen, door te kunnen l&ten. Bovendien zouden de sluizen (aan de Ziende aanmerkelijk verbreed moeten worden terwijl er bovendien veel graaf- en baggerwerk noodig is om met deze schepen de ondiepe plas sen te kunnen bevaren. Gaan tie plannen niet door, dan is daarmede stellig een veel gewaar deerd natuurmonument gered. Voor volgelingen van dr. Thijsse, die z^if ook gaarne hier vertoeft, is dit riet land een dorado voor het opdoen van studie-materiaal; schilders o.w. Weis- senbruch, vereeuwigden de intieme pietjes. Ook voor hengelaars leveren de- plassen in den zomer een veelge- zccht vischwater. Men ageert hier dan ook sterk tegen rde vuilnis-invasie. Het visscherijbe- drijf, dat vrij veel wordt uitgeoefend dreigt in het gedrang te komen door verontreiniging van het water; 't ge mis der plassen zal het des zomers beteekenisvolle vreemdelingenverkeer sterk doen afnemen. Ten slotte hebben de landbouwers hier ter plaatse ervaring opgedaan; vroeger zijn hier proefnemingen ge daan met vuilnisbemesting welke blijk baar niet geslaagd zijn. SecJale verzekering en bezuiniging. Nhar gemeld wordt, zal de onlangs ingestelde bezuinigingscommissie voor de sociale verzekering, welker taak het is, na te gaan, of en zoo ja op welke wijze bezuiniging in de admi nistratie van de sociale x verzekering kan worden verkregen, binnen eenige weken met haar arbeid gereed zijn. Haar rapport zal echter niet wor den gepubliceerd, daar de commissie bedoeld is als een commissie van des kundigen, ressorteerend onder de Cen frale Bezuinigingscommissie. Aan laatstgenoemde commissie zal 'derhalve het advies worden overge legd. Db duur van de eerste oefening. In de eerstvolgende legerorders is opgenomen een ministerieele kennis geving over den duur van de eerste oefening, zooals deze bij Kon. besluit ls bepaald. De duur van de eerste oefening van de gewone dienstplichtigen, die bij het vooroefeningsinstituut van den vrijwilligen landstorm in den rang van vaandrig zijn aangesteld, wier opkomst in werkelijken dienst onmid dellijk aansluit aan het beëindigen van de verbintenis bij den vrijwilli gen landstorm en die na hun inlijving in opleiding zijn genomen tot officier, bedraagt twee maanden. Dit geldt voor de lichting 1926 en volg^^e^ichtingen, als me d e voor hen die, tot een oudere lichting behooren- de, met een der bedoelde lichtingen hun eerste oefening vervullen. Stukken voor Frankrijk te legali- s eer en. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken vestigt er de aandacht op, dat ambtelijke of andere stukken, die in Frankrijk dienst moeten doen, van to voren door een Franschen consulai- ren ambtenaar in Nederland moeten worden gelegaliseerd. Het tarief voor de legalisatie door een Fransch consulair ambtenaar te berekenen, bedraagt 12 goudfrancs voor uittreksels van den Burgerlijken Stand, voor andere documenten hangt dit af van aard en lengte der stukken. Invoerrecht op vleesch. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de commissie van deskundigen voor de samenstelling van de prijscourant 'ter berekening van het invoerrecht op versch. of gekoeld vleesch in hare vergadering van 23 dezer bedoelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: rund- en kalfsvleesch, versch of gekoeld, ICO k.g. f80, paardenvl. versch of gekoeld, 100 k.g. f40. Gedurende de maand September 1926 zal mitsdien het invoerrecht, voor de hierboven bedoelde vleesch- soorten bedragen 10 pet. van de hier voor vermelde waarden. Gedenkraam aan Jan de Bakker. Den 15den September te halfzes des avonds zal te Woerden een gedenk raam worden onthuld ter herinnering aan het feit, dat Jan de Bakker daar geboren werd. Voor dit raam in gebrand glas, dat ongeveer tien vierkante meter beslaat en ontworpen werd door den schilder M. Nauta, werden indertijd gelden bij eengebracht uit bet geheele land. Hoorn krijgt eon zwarte lijst voor dronkaards. In de gisteren gehouden raadsver gadering te Hoorn stelde ie hoer Posthuma (A.-R.) voor een zwarte lijst voor dronkaards in te voeren. B. en W. ontrieden dit voorstel sterk, doch na langdurige besprekingen werd het tenslotte met 7 tegen 6 stemmer» aan genomen. BUITENLAND. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Het parlement weer bijeen. Het Britsche parlement zal voor Maandag a.s. worden bijeengeroepen om de verlenging der noodbepalingen tijdens den duur der mijnwerkerssta- king goed te keuren. De werkzaamheden zullen, naar ver wacht wordt, niet langer dan twee dagen in beslag nemen. Ongeregeldheden. In de mijnen in Nottinghamshire hebben wanordelijkheden plaats ge had. Troepen stakers, gewapend met gummistokken, die zich in de straten in de buurt van de schachten hadden opgesteld, bedreigden de mijnwerkers, die heit werk hadden hervat, met ge weld. Er worden aanzienlijke verster kingen gezonden. Er worden verschillende botsingen tusschen politie en stakers gemeld, zoo bijv. in den afgeloopen nacht te Warsop. De politie moest charges uit voeren op de stakers om het den mijn werkers mogelijk te maken, naar huis terug te keeren. De politie heeft in Nottinghamshire verschillende lieden gearresteerd we genis het hinderen van werkwilligen. Te Ilkeston zijn zes stakers gear resteerd wegens mishandeling van 2 mijnwerkers, van wie zij er een in het. kanaal hadden geworpen. De werkhervatting. Enkele Engelsche bladen melden, dat Maandag in de verschillende ko lenvelden 36.000 man aan den arbeid waren, doch voorzichtiger schattingen stellen het aantal op 25.000. Een vredesaanbod van Cook. Cook, de secretaris der Mijnwerkers federatie, die gisteren in Norm anion het woord, voerde, verklaarde bereid te zijn een vrede te teekenen op den grondslag van een minimumloon van tien shilling per dag. Hard tegen hard. De „Daily Herald" deelt mee, dat toen Donderdag de leiders der mijn werkers ter conferentie kwamen, de voorzitter der Werkgevers hen met de volgende woorden ontving: „Ik veronderstel, dat gij nu geko men zift, om u over te geven, maar da,t gij nog iets wilt doen, om uw fi guur te redden." Bij een dergelijke mentaliteit der werkgevers is het niet te verwonde ren, dat de beide partijen niet tot over eenstemming konden komen, zulks ten nadeele van het bedrijfsleven. NA DE STAATSGREEP IN GRIEKEN LAND. Pangalos naaz Aegina overgebracht. Mevrouw Pangalos is buiten het militaire hospitaal uitgejouwd, waar een menigte samenschoolde toen zij een bezoek aan haar man bracht. Pangalos, die door een sterke ge wapende macht bewaakt werd, is gis teren naar het eiland Aegina overge bracht, naar men zegt om zijn leven tegen de woedende Atheners te be schermen. Hij zal daar gevangen wor den gehouden. De volksmenigte was zeer vijandig( toen hij buitenkwam. Pangalos zag er bleek en niet op zijn gemak uit en herstelde zich.met moeite. Het bleek weer duidelijk, dat na^n nergens meer sympathie voor hem ge-, voelt. Kondoeriotis president. Kondoeriotis heeft definitief beslo ten het presidentschap te aanvaarden tot aan de nieuwe verkiezingen. De leiders van alle politieke par tijen, die Maandagavond hebben ver gaderd, zouden hebben uitgemaakt, dat de vorming van een coalitiekabi net de eenige oplossing van het poli tieke vraagstuk is. Verklaringen van Pangalos. Enkele Grieksche journalisten heb ben toestemming verkregen om met Pangalos te gaan spreken. De gewezen dictator verklaarde, ver ontwaardigd te zijn over den opstand tegen zijn bewind, omdat met weinige uitzonderingen alle leiders van den staatsgreep tot zijn beste medewer kers behoorden. Hij kan den nieuwen toestand niet als een aanmerkelijke verandering be schouwen. Hij zelf was ook van plan, verkiezingen voor het parlement uit te schrijven. Hij betreurde het niet, dat hij ten val is gebracht en wenschte zijn va derland geluk en welvaart toe. Van de voorbereiding tot den staats greep beeft hij in het geheel niets ge weten. duitschlands toetreding tot den volkenbond. Geen belemmering van Spaansche zijde. Volgens de „Voss. Ztg." kan het thans als zeker worden beschouwd, dat Spanje ondanks de gereserveerd heid in de Spaansche communiqué's in de op 31 dezer bijeenkomende stu die commissie ter reorganisatie van den Volkenbondsraad geen eischen zal stellen, die de toetreding van Duitschland tot den Volkenbond on mogelijk zouden maken. Men wil zelfs reeds weten, dat in het ministerie van Buitenlandsche Zaken te Berlijn een vertrouwelijke verzekering Van de Spaansche regeering is ontvangen, in dier voege dat Spanje hoogstens zal verlangen, dat de mandaatsduur der semi-permanente zetels van drie tot vijf jaar zal worden verlengd. In de Donderdag a.s. plaats vinden de bijeenkomst der Rijksdagcommis sie voor Buitenlandsche Aangelegen heden zal minister Stresemann mede deeling: doen van het besluit van liet rijkskabinet, de Duitsche delegatie niet naar Geriève te doen vertrekken, vóórdat te Ber1:van het secretari aat-generaal van den Volkenbond de ofifcieele mededeeling is ontvangen, dat behalve aan Duitschland aan geen enkelen anderen staat een permanen te zetel in den Vólkenbondsraad zal worden toegewezen. Daar de Raad op 2 September bij eenkomt, kan een zoodanige mededee ling op 4 September worden verwacht. Eerst dan zal het kabinet zijn defini tieve goedkeuring aan Duitschlands toetredig tot den Volkenbond hechten en een besluit nemen in zake de sa menstelling der Duitsche delegatie. Be agenda van Genève. Aanstaanden Maandag zal te Genè ve de commissie bijeenkomen, die de kwestie van de samenstelling van Üen Volkenbondsraad bestudeert. Deze commissie bestaat uit vertegenwoor digers van 15 landen, waaronder alle naties, die een permanenten zetel in den Raad hebben en Duitschland. Lord Cecil zal Engeland in deze commissie vertegenwoordigen. Ver wacht wordt, dat hij spoedig de gele genheid zal aangrijpen om opnieuw den nadruk te leggen op het Britsche standpunt; dat Duitschlands toetre ding tot den Volkenbond met toewij zing van een vasten zetel den voor- rag moet hebben hoven alle andere kwesties. De commissie zal haar rapport aan den Volkenbondsraad aanbieden, die naar verwacht wordt, Donderdag 2 September zal bijeenkomen. De raad zal op ziin beurt zijn conclusies aan de Assemblée, voorleggen, die op 6 September zal vergaderen. Lord Cecil vertrekt Zaterdag naar Genève en minister Austen Chamber- lain, die Engeland in den Raad zal vertegenwoordigen a.s. Maandag. Men is te Londen van meening, dat het z.g. plan Cecil, dat de instelling van semi-permanente zetels voorstelt de eenige pract^^ methode biedt om een spoedige en redelijke oplossing van de Raadszetel-kwe^tie te verzeke ren. Dit plan is in het voorloopig rap port der commsisie goedgekeurd, dat m eerste lezing eenstemmig werd aan genomen. Spanje eischt een volkenbondsman daat over Tanger. De Engelsche en Fransche regeerin gen zijn thans officieel op de hoogte gesteld van de Spaansche wenschen in zake Tanger. Officieel wordt het stilzwijgen bewaard omtrent den juis- ten aard dezer wenschen, doch de „Daily Telegraph" verklaart to weten, dat Spanje een Volkenbondsmandaat over Tanger voor den tijd van 13—15 jaren eischt. Bovendien zou door Spanje direct verband worden gelegd tusschen dezen eisch en dien van een permanenten raadszetel. Nu de kwestie in een officieel stadi um is gekomen, herhalen de Britsche bladen hun bezwaren tegen samenkop peling der twee eischen, beswaren, die in Engeland onoverkomelijk worden geacht. Hoewel opnieuw wordt erkend dat het huidige bewind in Tanger de stad zelf en Spanje rechtmatigen grond geven een eisch tot verandering te stellen; worden de internationale problemen, die met de Tangerkwestie samenhangen, zoa gecompliceerd ge acht dat een zorgvuldige beschouwing van den Spaanschen eisch aan iedere verdere actie moet, voorafgaan. Gewezen wordt op de Fransche voor waarde, dat de souvereiniteit van den sultan van Marokko over Tanger ge handhaafd zal blijven, wat hij een Vol kenbondsmandaat niet mogelijk zou zijn. Voorts wordt gewezen op den door Italië gestelden eisch, een be? langrijker aandeel in het bestuur van Tanger te krijgen dan de conventie van 1923 dit land toewijst, en op de strategische beteekenis van Engeland. Dit zijn drie problemen, Waarvan er ook als Italië zich reeds met Spanje mocht verstaan hebben, nnc altijd 2 uiterst delicate overblijven, terwijl ten slotte de andere staten, die het ver drag van Algeciras onderteekenden:, eerst geraadpleegd moeten worden. Een kwestie, welke tijd voor overwe ging eischt. Volgens de „Daily Tele graph" overheerscht in Londen de meening, dat tusschen Rome en Ma drid geen definitieve overeenkomst bestaat inzake het toekomstig bewind over Tanger, terwijl volgens dit blad ,de Engelsche regeering bereid zou zijn, den Italiaanschen eisch voor een grooter aandeel in dit bestuur te steu nen. De a.s, Britsche rijksdagconferentie. Uit Londen wordt gemeld, dat de voorbereiding van de rijksdagconfe rentie, die op 19 October a.s. te Lon den bijeenkomt, goeden voortgang maakt. De eerste ministers van alle domi nions, zullen, vergezeld door een of meer kabinetsleden, er aan deelne»- men. evenals vertegenwoordigers uit Indië. Zooals bij vroegere gelegenheden zullen talrijke kwesties die behandeld worden, in details uitgewerkt worden door sub-commissies. De- openingsrede door den Britschen premier zal zeer breedvoerig zijn, terwijl de verklarin gen, die afgelegd zullen worden door de ministers van buitenlandsche za ken, koloniën en dominions belang rijke, debatten zullen uitlokken. De voornaamste onderwerpen, wel ke besproken zullen "den, zijn de overzeesche nederzettingen en de han delsverbindingen tusschen de verschil lende deelen van het rijk. De bevolking van Ierland. Volgens een bericht uit Londen is de bevolking van den Ierschen Vrij staat, die in 1914 3139.688 inwoners bedroeg, sindsdien sterk achteruitge gaan. Volgens de jongste volkstelling (in April 1926) is thans het bevolkingscij fer slechts 2.972.802» Dublin telt nu 428.392 inwoners. Heeft Frankrijk Amerika noodig? In de Sunday Times betoogt de Aherikaansche publicist Franck Si mons, dat het besluit van Poincaré om de overeenkomst MellonBéren- ger niet vóór October door de Kamer onderhanden te laten nemen de posi tie van Amerika tegenover Frankrijk slechts zal verzwakken, want in den tusschentijd zal Frankrijk in Enge land of in Nederland, het crediet vin den, dat het noodig heeft om zijn geld te stabiliseeren, aldus aan de wereld bewijzend, dat het heusch niet de Ver. Staten noodig beeft gelijk deze mee nen om zijn financieele moeilijkhe den te hoven te komen. Van dat oogenblik af, vervolgt Si mons, zal Poincaré, daar de financi eele toestand van Frankrijk dan ver beterd zal zijn, gemakkelijk een ver zachting van de overeenkomst kun nen vragen en eindelijk verkrijgen, dat de Ver. Staten aan Frankrijk de zelfde concessies doen als die het van Engeland heeft verkregen, de veilig heidsclausule daarin begrepen. Het bevolkingscijfer van België. In het afgeloopen jaar is het bevol kingscijfer van België met 67.617 zie len toegenomen. In dit cijfer is begre pen de aanwinst door de annexatie va Eupen en Malmedy. Op 31 December 1925 bestond de be volking van België uit 7.811.876 zielen. Bedenkelijke getallen. In het jaar 1,925 hadden er in Wee- nen 17.410 echtscheidingen plaats en slechts 26.043 geboorten. Twintig procent der levendgebore nen, n.l. 5245 waren onechte kinderen, zoodat op een huwelijk nauwelijks meer dan één geboorte kwam. Daarentegen is het getal der onech- telifke kinderen sterk gestegen. Van de geboorten in het jaar 1924 waren er slechts 4743 onechtelijk, dat is 1734 pet. tegen 20 pet. in het jaar 1925. KORTE BERICHTE!?. IHet Belgische indexcijfer be- Idroeg op 15 Augustus 681 puntenl tegen 637 in Juli. Te Antwerpen liep •het cijfer op 'tot 719, tegein 680 in' Juli; te Brussel tot 728, tegen 692. Over geheel Spanje gaat eer* tvaiimfciegolf. Het is het ergst op del hoogvlakten van Midden-Spanje. Tei Madrid zijn twee personen van de( ihitte (bezweken. De dienst der Belgische pakket- booten, OostendeDover, zal niet af hangen van de nieuwe maatschappijl der Belgische spoorwegen doch blijft beheerd door het ministerie van zee- (wezen Het aantal werkloozen in "Enge land bedroeg^ op 16 dezer 1.580,500, ihietjgeen 13.669 meer is' Uart de vo rige week. Volgens bericht uit Moskou wor den aldaar onderhandelingen gevoerd over een garantieverdrag tusschen Rust land, Turkije en Perzië. Het Katholieke episcopaat van Mexico heeft me'c algemeene stemmen besloten, de kerkelijke diensten vooxl 't loogienblik niet te hervatten. De boycot zal' voortduren en in- tusschen zal-, een. plan 'de campagne! om het congres de grondwet te doenl amendaerer uitgewerkt. Gemeentelijke Aankondigingen Burgemeester en .Wethouders var Leiden brengen ter openbare kennis idat door hen, ten aanzien van de* •door het Plaatselijk Comité van d* iR.K. -Vereeniging tot Bestrijding de Tuberculose „Herwonnen Levens> kracht" op 4, 5 en 6 September a.si in de Stadsgehoorzaal te houden ba zaar, lont'heffing is verleend voor he. (sluitingsuur voor winkels. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 Augustus 1926. UIT DE OMGEVING --V OEOsrOHES?. De Winkelweek. Wij vernemen dat de burgemeester de heer J. G. M. v. Griethuysen hel eere-voorzitterschap heeft aanvaard van de winkelweekcommissie. We staan aan den vooravond der feestelijkheden, winkelweek en Oranié feest. Onder verwijzing naar de in dit num mer voorkomende advertentie kan nog worden gemeld, dat na de officieele ope ning om 2 uur in het Witte Huis eet' rondrit zal plaats hebben met de ge- ncodigden langs de etalages. Vervolgens om 4 uur beoordeeling door de Jury en te 8 uur muzikale omgang door de muziekvereeniging per soneel N. Z. H. T. M. Eiken avond zal deze omgang worden gehouden, wat zeker de belangstelling zal verhoogen. Werkmans Wilskracht uit Leider dorp gaf gisteravond een concert op Ehnngeest. Naast de patiënten hebben onze L gezetenen eveneens genoten. Gegeven werden: 1. Marsch Militair. 2. Ouverture Symphonie. 3. Herr Rhein passiert. 4. Dichter und Bauer. 5. An Bard "du Rhin. 6. Egmont Ouverture. 7. Op Wacht. Solo voor piston. 8. Tiirkischo Seharwoche. 9. Faust-Fantaisie. 10. Finale. Vooral de nummers 7 en 9 waren schitterend. KATWIJK AAN ZEE. Haringafslag van 24 Aug. 1926. Prijzen per kantje. Volle haring Noord 23,4526,75, Zuid 22.4522.70, Maatjesharing N. 20,§021,15, in- Z. 20,2021, IJle haring 19.45. Makreel haring 820. HAARLEMMERMEER. Geboren: Jenneke, dochter van G. Hepstek en O. J. den Dekker. Gerrit, zoon van A. van der Beek en M. vai Krimpen. Cornelis, zoon van -J. Ver hagen en T. van Mourik. Hendrik, z. van J. Wies en M. Zwanenburg. Jo hanna Jacoba, dochter van J. Swart en J. W. Leijenaar. Johanna Maria, dochter van O. Th. Strieker en M. G. Schreurs. Wilhelmina Catharina, doch ter van D. Middelkoop en A. J. Honcoop Willemina Cornelia Maria, dochter van W. J. L. van der Meijden en L. Schin- delker. Alida Johanna dochter van H. Schogt en J. E. C. van den Bergh. Jan, zoon van G. AVejj en D. Bokhorst. Grietje, dochter van H. Kardol en M. Weij. Geertruida Theresia Maria, d.v. N. G. Scholten en T. Tames. Nicolaas Jacob, z.v. P. H. van Veen en E. Sloo- ten. Ondertrouwd: Rein Jaarsma, 26 j. en Antonia van der Burg, 25 jaar. Overleden: Johan Rusman, i6_mnd. z.v. C. Rusman en M. E. Vermen. Jan Tijssen, 69 jaar, wedr. van A. Siddré. Adriana Witmus, 3 jaar, d.v. T. .Witmus en J. van Beusekom. 1 BODEGRAVEN. De heer J. Broere alhier slaagde voor het examen Fransch L. O. BOSKOOP. Gemeenteraad Vergadering van den raad dezer gemeente op Maandagavond 7 uur ten iGemeentehuize. Tegenwoordig alle leden met uitzon dering van de heeren A. Nijhof en D. Mesman. Voorzitter de heer P. A. Colijn, se cretaris de heer C. van Heesen. Na opening der vergadering worden de notulen zonder discussie of hoof delijke stemming vastgesteld.. De Voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken. Op het verzoek van de vereeniging voor Boskoopsche Culturen om de gel den, gestort wegens vermakelijkheids belasting vcor het bezoek van "3e Ten toonstelling van Boek- en Plaatwerken, terug te mogen ontvangen, wordt na eenige discussie gunstig beschikt, zulks loereenkomstig het voorstel van B. en W., aangezien hier bij deze tentoon stelling van geen vermakelijkheid is sprake geweest, doch het een zuiver wetenschappelijke tentoonstelling )>e- trof. De overige stukken worden aangeno men voor kennisgeving. B. en W. deelen mede: a. dat naar hun oordeel, het gebruik, dat in den laatsten tijd van de rondvraag in de vergaderingen van den Raad^ wordt gemaakt, niet in overeenstemming is met letter en geest van het Reglement van Orde en derhalve maatregelen moe ten worden genomen óm weer feit pen juiste toepassing van dit Reglement te rug te keeren. In verband daarmede zouden zi] wil len verzoeken de inlichtingen, welke men, hetzij van hun College in zijn geheel, hetzij van een lid van hun Col lege afzonderlijk wenscht te verkrijgen, inlichtingen, welke tot heden steeds aan

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2