NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 24 AUGUSTUS 1926 maar we hebben liem gauw genoeg in den kijker en van propaganda ma ken komt dan niets meer. Nog niet zoolang geleden trachtte zulk een agitator voor de partij ziel tjes te winnen. Het was een keurige ke,rel, die zich netje# wist voor te doen, vlot Fransch en Engelsch sprak en tevens het Timoreesch behoorlijk onder de knie scheen te hebben; hij had brochures en pamfletten in zijn bagage welke alle bleken communis tische opruiingstheorieën te behelzen Hem werd beduid, dat hij per eerst volgende gelegenheid moest vertrek ken. Doch hij probeerde het toen van anderen kant. Van Dilly ging hij over- 'zee naar Atapoepoe, op welk traject voldoende verbinding is en vandaar trachtte hij over de grenzen wederom Portugeesch Timor binnen te komen. De Nederlandsche autoriteiten had den blijkbaar geen voldoende termen aanwezig geacht om liem den toe gang te weigeren, zoodat hij meende verder ook weer vrij spel te hebben. Aan de grens werd hij evenwel an dermaal opgemerkt, en vervolgens onverbiddelijk in de gevangenis opge sloten om tenslotte te worden verban nen. Wij maken ginds korte metten met deze opruiers, die stelselmatig onrust trachten te brengen, in stre- j.ken waar welvaart is en de bevolking hiervan rustig kan genieten. Een epen brief van een Sultan. Het wel zeer ongewone verschijnsel doet zich voor, dat een inlandsche .groote de pers te hulp roept om zich bij de regeering te doen hooren. De sultan van Bima, Mohammed /Alam Aloemi, heeft zich namens de .zelfbesturen van het eiland Soemba- .wa tot de „Locomotief" gewend met een uiteenzetting van de inzichten der zelfbestuurders van dit eiland over de komende bestuurshervorming in de buitengewesten voorzoover hun eiland 'daarbij is betrokken. Het stuk eindigt met „den vurigen ,wensch, dat het eiland Soembawa bij .de a.s. reorganisatie gevoegd zal wor sen bij de residentie Zuid-Celebes, het geen is om het belang van bet volk rdat in welvaart en voorspooed zal toe nemen en zich steeds zal gedragen als trouwe en loyale onderdanen van het gouvernement van Ned.-Indië. Zonderlinge politieI In het Serangsche zijn twee veldpo- ^litiemannen gearresteerd wegens beu len met extremisten. De tinsmelterij. In aansluiting op het bericht om trent de door den landvoogd afgelaste reis van den leider der Banlcatinwin- jjaing naar Holland^, kon Aneta 6ind 'Juli met beslistheid mededeelen, dat 'dit niets uitstaande heeft met het in overweging genomen plan om tot op richting van een tinsmelterij te Tand- jong-Priok, of elders dit zal nog in overweging moeten genomen worden te komen*Nader zal worden uitge maakt of de heer Bijdendijk, hoofd der Bankatinwinning, alsnog nhar Europa zal vertrekken of in Indië de komst van zijn collega, den heer Menschaar, zal afwachten. De heer Menschaar vertoeft momenteel Europa en wordt binnen enkele maan 'den in Indië verwacht. Reorganisatie-plannen Rekenkamer. De voorstellen tot reorganisatie van 'de Algemeene Rekenkamer zullen van 'dit lichaam zelve uitgaan, meldt het !A. I. Dagbl. Het college is in drukke bespreking daarvan. Een der eerste punten zal betrek king hebben op de tot dusver bestaan de gewoonte, dat brieven, die van het ^college uitgaan, door den president en alle leden woorden onderteekend. In .het algemeen zal de correspondentie 'en het optröden naar buiten van de Rekenkamer met moderne eischen in overeen stemming worden gebracht. ■Zeer waarschijnlijk zal een volledig advies over de reorganisatie binnen l'enkele weken hij de Indische regee- ring ter doorzending naar Nederland \yorden ingediend. Mevrouw Vester overleden. De echtgenoote van den in Indië een tournee makenden directeur der Ned. ^Handel Mij., den heer Vester, is te Medan overleden. GEMENGD NIEUWS^ Slecht betaald. Een Londe Jiaar, Thomas Jackson, 62 jaar oud, /heeft een dezer dagen voor den hon derdsten keer een drenkeling van een 'irissen dood gered. Hij was tien jaar, toen hij voor het eerst een drenkeling uit het water haal jde. Heel wat medailles en schriftelijke dankbetuigingen zijn den man in den loop der jaren geworden, maar met geldelijke belooningen is men niet bij zonder gul geweest. Op een vraag, hoeveel hij wel voor zijn 100 reddingen ontvangen had, ont- twoordde Jackson: Preciee 5 pond en 4 gilling. 621/2 cent per redding; inderdaad geen óverdreven honoreering. Uit den trein gevallen. Even voor 't station Veenendaal H. IJ. S. M. ging plotseling een portier los feu een der coupé's van den trein, die 0.50 uur aldaar arriveert, waardoor 'n Jongetje van ongeveer 5 jaar uit den !in vollen gang zjjnden trein is geval- lein, meldt de „Maandagmorgen", j De vader van het ventje trok onmid ifiellijk aan de noodrem. Na eenig zoe ten werd "het ventje gevonden en met |}eia,trein naar het station vervoerd. Dr. Vergouwen was spoedig ter plaat se en constateerde gelukkig "jgeen ern stige kneuzingen. Na verbonden t9 zijn konden vader en zoontje per eerstvolgende gelegen heid de reis voortzetten. De portieren waren met dubbele slui ting. Op welke manier het portier open is gegaan, zal wel een onopgelost raad sel blijven. Doodeljjk auto-ongeluk. Gistermorgen te ongeveer nall 11 kwam de vrachtauto van de firma Havermans over den Antwerpschen weg gereden. Toen hij een kar wilde passeeren, stak tegelijkertijd' mej. de Waal den straat weg over. De chauffeur, die signalen gaf, tracht te onmiddellijk zijn wagen tot stilstand te brengen. Pogingen, om de vrouw te ontwijken, gelukten niet, zoodat zij met den auto in botsing kwam. Dadelijk werd z\j haar woning bin nen gedragen en werd geestelijke en ge neeskundige hulp ontboden. Na ongeveer een kwartier is de vróuw aan de bekomen verwondingen over leden. Volgens omstanders treft den chauf feur geen schuld. De afzendster. In aanslui ting pan ons bericht inzake de verdwij ning van de cheque ter waarde van f 245.000 kan worden gemeld, daat de afzendster is de Bankaktien Gesellschaft Trenca I, Walmerstrasse 4 te .Weenen. Branden. De rookerij van den slager Simons te Hilvarenbeek is met de stalling geheel afgebrand. Twee var kens zijn daarbij omgekomen. Niete was verzekerd. Te diep geladen. Zondagavond zou het Amerikaansche tankstoomschip Hugunot van IJrauiden vertrekken. Het bleek echter,, dat de" boot bijkans een voet te diep geladen was, waarom Scheepvaartinspectie het vertrek ver bood en de Hugunot naar Amsterdam moest terugkeeren om een gedeelte van de lading te lossen. Door een adder gebeten. Gistermiddag is schipper van Veen, toen hij te Couvorden zijn. schip op kwam door een adder gebeten. Men vreest voor zijn leven. Chineesche zeer 00vers. Vol gens een bericht uit Hongkong hebben Chineesche zeeroovers Zaterdagavond 2 Engesche stoomschepen en twee motor schepen overvallen, die op de hoogte van het eiland Saniae ten oosten van Hongkong voeren en aan boord waar van zich uok een aantal Europeanen be vonden. Na een stoomschip en twea motorschepen te hebben geplunderd, zetten de zeeroovers koers naar Maeao. Overreden en gedood. Zon dagmiddag omstreeks kwart over 12 is het 7-jarig meisje W. Will'ems op den weg ïiabjj de Klomp (Ede) door een auto overreden en gedood. De auto, bestuurd door een. Duitsehen heer, kwam van de Bruine Horst en ontmoette eenige kerkgangers, op weg naar huis. Toen de auto dicht bij wa3, stak het kind plotseling den weg over en kwam tusschen de wielen. Het liep een sche delbreuk 0^ en was onmiddellijk dooA Een vreemde huidziekte. Onder de bakkersgezellen in sommige deelen der provincie Zeeland vertoont zich de laatste maanden een tot voor dien tijd geheel onbekende huidziekte, die de aangetasten tenslotte noodzaakt hun vak op te geven. De ziekte vertoont zich na het kne den van deeg. Het kneden veroorzaakt bij velen een tot ondragelijke pijnen overgaande jeuk der vingers, wat vrij spoedig herstelt, maar die zich terstond weer vertoont bij hervatting van het kneden. Over den kop geslagen. Gisteren bad nabij het Lustoord „Mo lenheide' te Geldrop een doodelijk mo torongeluk plaats. De motorrijder J. v. G. uit Maar- heze reed daar met deu heer J. v. K. uit Leende, beiden aannemers, op de duozitting. Plotseling sprong een band, tenge volge waarvan de motor over den kop sloeg. De bestuurder v. G. bekwam na genoeg geen letsel; doch de heer v. K. liep een ernstige schedelfractuur op- Na verbonden te zijn is v. K. pei auto huiswaarts gevoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. Hfl laat een vrouw met 4 kinderen acl ter. Diefstal. Tusschen Kerkrade en Schaesberg wordt een nieuwe spoorweg verbinding gemaakt en in verband daar mede zijn meerdere buizen door de Ned. spoonveggn aangekocht en afgebroken. Lq een aantal bewoners van het .ge hucht St. Pietersrade nu zijn in beslag genomen een groote hoeveelheid balken steenen, enz. welke van die woningen afkomstig waren. Een vrachtauto was noodig pm het materiaal weg te halen. Van een en an der is proce3-verbaal opgemaakt. Schat in een rij wiel. Bij een fietshandelaar aan Uen Gouwsluischen weg te Alphen aan den Rijn werd vo rige week een oud rijwiel ter reparatie gebracht. Toen het karretje onder handen werd fenomen en het stuur was verwijderd, wamen er tot groote verrassing van den reperateur eenige zilverbons van f 1 te vcorschijn. Dit gaf hem aanleiding, het rijwiel aan een meer grondig onderzoek te on derwerpen en weldra was het bedrag tot f 40 aangegroeid. Het rijwiel was na deze vondst gerapa reerd, doch voor alle zekerheid onder zocht de man het nog verder, Inderdaad bleek de fiets nog.grooter schat te bevatten. Uit de stang onder het 1, zadel kwamen geldswaardige papieren tot een bedrag van I 250 benevens fa milieportretten te voorschijn. De rijwielreparateur stalde den ge lukkigen bc-zitter van het rijwiel in ken nis van d; ►ondst, die zulks niet anders Icon verklaren, dan dat een thans over leden familielid het geld op daze zon derlinge wijze had opgeborgen. Een verse hrikkelijk d rama heeft zich Zondagochtend te Airaines in Airaines in het departement der Somme afgespeeld. Een dronkaard van 43 jaar, weduw naar, heeft in een aanval van dronke manswaanzin zijn drie dochtertjes, van wie het oudste een kind was uit het eerste huwelijk van zqn vrouw, in haar slaap vermoord. Do kinderen waren veertien, zeven en vijf jaar oud. Do schoonvader, die op het gerucht, dat de dronkaard maakte, toesnelde, on derging eenzelfde lot: h\j werd afge maakt met hamerslagen. De krankzinnige heeft tenslotte zich zelf in een schuur opgehangen. Verduistering te Arnhem. Het is bij het verder onderzoek naar de verduistering ten nadeele van de ver- eeniging Protestantsche Ziekenverple ging en spaarkas gebleken, dat de pen ningmeester niet, zooals men aanvan kelijk, dacht, f 1300, maar zeker een bedrag van f 3000 heeft ontvreemd. Plet bestuur heeft de politie en jus titie nog niet in de zaak gemengd. De kwestie, of dit zal gebeuren zaf dezer dagen in een' algemeene ledenvergade ring van de vereeniging aan de orde worden gesteld. Intusschen heeft het bestuur den pen ningmeester op diens verzoek nogmaals in ae gelegenheid gesteld, het ontvreem de bedrag' bjj gedeelten terug te be talen Do o de 1 ij k o 11 g e v a I. Een 38- jarige man is, terwijl hij werkzaam waal op de tweede verdieping, aan een in| aanbouw zijnd perceel aan den Hoofd: weg te Amsterdam, vermoedelijk door eigen onvoorzichtigheid door een trap gat gevallen en terechtgekomen op dé balklaag van het benedenhuis, waar bij hij zoodanig werd verwond, dat hiji later aan de gevolgen in het \\iihelmi- na-Gasthuis is overleden. Overreden en gedood. Gis termiddag werd een s-jarig meisje, van den lieer D. te Winterswijk, door den vrachtrijder K. overreden. Het werJ zoo zwaar gewond, dat het pa eenige ©ogenblikken overleed. Den vrachtrijder treft geen schuld. Katoen als grondstel voor- kunstzijde. Op de laatste jaarvergadering van de Bleachers' Association, een onder neming, welke zich niet alleen toe legt op het bleekproces in het ade men en op de bewerking van textiel- fabrikaten, maar ook zich bezighoudt met de productie van cellulose uit ka- toenlinters voor de kunstzijdefabrica- ge, vestigde de president de aandacht op de toenemende beteekenis van de ka'toencollulose als grondstof voor de bereiding van kunstzijde. In het ni traat-, cuprammonium- en acetaatpro ces lag door den aard der procédés het veld yeedè van te voren voor de katoen als grondstof open, echter werkte het viscoseproces meestal met hout als grondstof, waaraan dit laat ste proces dan ook zijn domineerende positie te danken heeft. Wetenschappelijke onderzoekingen hebben aangetoond, dat zuivere ka- toencellulose qualitatief veel beter is dan houtcellulose, vooral met betrek king tot de sterkte en duurzaamheid van het kunstzijde-product! De leiden de viscose-producenten in Engeland en elders, voornamelijk Amerika, leg gen zich steeds meer op katoen als grondstof toe. Volgens betrouwbare schattingen stamt niet minder dan 1-3 van alle Engelsche kunstzijde op het oogenbük reeds van katoen. In verband daar mede is de literinvoer in Engeland gedurende de laatste drie jaren ver driedubbeld, hetgeen de schatting nog betrouwbaarder maakt. De katosniin- ters, waarvan de productie zoo groot is, dat de kunstzdjdebereiding alleen, nooit een uitlaatklep zou kunnen zijn, heeft nog vele andere toepassingsge bieden. ■ILILEZZTI mpi LTSSSSjSBH Land- en Tuinbouw. Mond- en klauwzeeronderzook in Denemarken. De Deensche minister van Land bouw heeft maatregelen getroffen voor een grondig wetenschappelijk onder zoek naar den oorsprong en den aard der besmetting van mond- en klauw zeer. Het onderzoek zal onder leiding staan van prof. C. O. Jensen van de veeartsenijkundige en landbouw hoogeshool. Om alle storende invloe den te weren zal het onderzoek ge schieden op het volstrekt geïsoleerde eilandje Lindholm, ten zuiden van Seeland, waar een speciaal laborato rium zal worden gebouwd. Voor het laboratorium is 200 000 kronen uitgetrokken en voor het on derzoek 70.000 kronen per jaar. Het werk zal zoozeer worden be spoedigd dat het onderzoek In het komende voorjaar kan beginnen. A'le mogelijke moeite zal wor leu ge-laan om de tdt dusver onboke'-de bacil te ontdekken en middelen ti- vinden om de verspreiding van de ziekte te voor komen en de ont.v-kkeüog van de ziekte tegen te gaan. Bestrijding van het geelziek der hyacinthen. Bij het Kon. besluit van den 14dcn Augustus (SLbl. No. 302), houdende bepalingen tot bestrijding van het geelziek der hyacinthen (Pseudomo- nas hyacinthi), is bepaald: Artikel 1. Het is verboden bollen van hyacinthen, welke zijn aangetast door het geelziek (Pseudomonas hyacinthi) ten verkoop in voorraad te hebben, te koop aan te bieden, te verkoopen, af te leveren of te vervoeren. Artikel 2. In bijzondere gevallen kan, voor zoover het vervoeren be treft, het hoofd van den Plantenziek- tenkundigen Dienst, onder de door hem te stellen voorwaarden, onthef fing verleenen van het in het vorig artikel bedoeld verbod. Artikel 3. Dit besluit treedt in wer king met ingang van den tweeden dag 11a dien der dagteekening van het Staatsblad, waarin het is geplaatst. De radio en de tuinbouw. Een regeling tusschen den Nedorl. Tuinbouwraad en den Hilversuin- schen Draadloozen Omroep heeft het mogelijk gemaakt, dat den luisteraars op geregelde tijden iets belangrijks op het gebied van den tuinbouw wordt verteld. Het eerste radio-tuinb'ouwpraatje zal worden gehouden op Woensdag 25 Augustus, des avonds van 7 u. 15 tot 7 u. 45. De heer F. V. Valstra, voor zitter van het Centraal bureau dei- veilingen in Nederland, zal den dienst openen met een causerie over dure groenten. Flnancleele misère van greid- en bouwboeren. - Men schrijft uit Friesland aan „De Tijd": De financieele toestand van vele in de Friesche greidstreken gevestigde pachtboeren wordt steeds benarder. In tegenstelling met de melktappers, die hun product aan de particulieren voor 12 cent per liter verkoopen, ontvan gen zij daarvoor van de directies der zuivelfabrieken, met inbegrip van Tiet z.g. „kaasgeld" niet meer "dan onge veer 7 cent per liter. Bovendien wor den de veepnjzen als gevolg van den geringen buitenlandschen aftrek steeds lager. Weliswaar, waren de prijzen der vette en voor de mesterjj verhandelde z.g. „Londensche" varkens in den laatsten tijd ietwat hooger geworden. Maar als gevolg van het in Friesland veldwin- nen der onder de krulstaarten heer- schende pest- en veeziekte, zjjn zij op de jongste Sneeker markt weder zoo zeer gedaald, dat de varkenshandelaars daar belangrijke verliezen ledeji, Vele huurboeren beschikken voorts niet over den "voor de winterprovisie van hun vee noodigen hooivoorraad, terwjjl zij nevens onder de voor de door hen bewerkte zathen en landen op te brengen veel te hooga pachtsom men gebukt gaan onder achterstallige schulden voor vroeger gekocht veevoe der. Dewijl wegens de voortdurende daling der veeprijzen de door hen in den a.s. herfst te verkoopen voor het winter- gemaak of bedrijf overbodige runde ren zeer waarschqnlijk niet zooveel op brengen zullen, als voor het betalen dier pachtsommen en schulden noodig is, kan men zich redelijkerwijs niet ver wonderen ,dat vele met-kapitaalkrach tige Friesche pachtboeren door groote zorg en vrees voor de toekomst be- lfeerscht worden. Bereids thans wordt het door deskun digen geenszins onmogeljjk geacht, dat velen dcor hen tot arbeiders gedegra deerd zullen worden. Echter niet alleen de greidboeren, maar ook de bouwboeren in Friesland bevinden zich in een allesbehalve rooe- kleurigen toestand. De prijzen van in Friesche kleistre-, ken verbouwde aardappelen worden, .evenals het vee, steeds lager. Dit is een tegenvaller en ook een gevoelige scha depost voor degenen, die op hoop van hooger prijzen de z.g. eerstelingen een nu te langen tijd vastgehouden nebben. Ook de teelt der andere gewassen levert aan de verbouwers, die hooge pachtsom men, hcoge arbeidsloonen en hooge prijzen voor het zaaigoed betalen moe ten dit jaar niet veel voordeel op. - Zoo werden op de jongste Friesche groentenmarkten b.v. de pronkerboo- nen voor 4 cent, de slaboonen voor 27.5 cent en de snnboonen voor 4— 9 cent per pond verkocht. Ook wat het vlas op stam betreft, is de kooplust dit jaar niet bijzonder groot. België, hetwelk gewoonlijk zeer groote hoeveelheden onbewerkt vlas ook in Friesland opkoopt, kan tegenwoor dig wegens den lagen frankenkoers daarvoor geen rendabele prijzen betalen Wegens de verleden jaar geleden ge voelige verliezen, maakt de binnenland sche vlasindustrie thans op dat te velde staand gewas evenmin gretige gading. Dientengevolge wordt tegenwoordig in Friesland het vlas op stam verkocht voor den lagen prijs van f 100 per pon demaat 363/4 Are of m.a.w. voor nog ;geen f 300 per Hectare. RECHTZAKEN. mmrnmd KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN Voor liet Kantongerecht had zich te verantwoorden K. O. te W o u h r u g ge, terzake dat hij een varken had ge slacht, zonder het diea* te bedwelmen De Kantonrechter veroordeelde bekl tot f 25 boete, In overtreding der arbeidswet was geverbaliseerd R. v. 't R. te Aarla n- derveen voor het doen verrichten van arbeid in zijn fabriek op uren buiten de arbeidstijd. Bekl. bekende het hem ten laste ge legde, doch door de drukte tijdens het voorjaar in het bedrijf, was hij ge noodzaakt te laten overwerken. Daar liet te voorzien was dat de drukte nog wel zou aanhouden, was hij voorne mens de arbeidsinspectie vergunning tot overwerken te vragen, doch dit was verzuimd. De ambtenaar verzocht 28 geldboe ten van f 1.50 met welke eiüch de Kantonrechter zich vereenigde. A. R. te Boskoop, stond terecht terzake dat hij mélange in zijn win kel aanwezig had in een steenen pot, welke niet gewaarmerkt was met het woord „Margarine". Als gevolmach tigde van bekl. was verschenen B.' S., die mededeelde, dat een paar dagen te voren de pot, waar de mélange al tijd in bewaard wordt, was gebroken, waarom hij een andere had genomen, doch niet voorzien van het waarmerk stempel. Wel had hij het deksel van de andere pot, waarop „Margarine" stond er op gelegd, doch bekl. gaf toe dat de keuringsdienst, daarmede geen genoegen behoeft te nemen. De Kantonrechter veroordeelde be klaagde tot f 5 subs. 4 dagen. M. v. d. K. te Hazèrswoude, stond terecht dat' hij als bestuurder van een auto op den Gémeeneweg al daar te hard had gereden, waardoor hij bij het passeeren van een paard en wagen, dit gespan aanreed, met het gevolg dat deze het water inreed. Bekl. zeide vier fietsrijders gezien te hebben en verwachtte niet dat daarachter nog een wagen reed. Deze kon hij niet zien door de mist. Door dat hij te sterk remde kwam de auto schuin over den weg met het gövolg dat hij het gespan aanreed. De Kan tonrechter wenschte meer licht om trent deze zaak 'en schorste het on derzoek tot een volgende' zitting. J. D. te Alphen moest zich ver antwoorden, omdat hij had gespeeld om gfeld. Bekl. bekende, waarop de Kantonrechter hem veroordeelde tot f 5 boete subs. 3 dagen hechtenis. H. V. te Koudekerk had geloo-' pen op het land van K. Op een desbe treffende vraag van den Kanton rechter antwoordde bekl. dat hij zulks wel wist, maar dacht dat dit niet zoo erg was. Uitspraak f 4 subs 4 dagen. A. de J„ te Lang era ar had uit een bus melk getapt, anders dan door middel van een kraan. Bekl. bekende dit, doch de volgende dag waren de kranen aangebracht. Uitspraak f 3 of 3 dagen. Scheepstijdingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. LOCHMONAR, R'dam 11. Vancouver 20 v. Colon. NESSIAN, 20 v. R'dam te Norfolk. BREEDIJK, R'dam n. New-York pass. 23 (12.30 n.m.) Bishop Rock. LOCHGOIL, R'dam n. Vancouver 20 (8.9 n.m.) 0 mijl Z.-W. v. Land's End. 1 EENDAM, 21 v. New-York n. R'dam BOSCHDIJK, 22 v. Norfolk te New castle o/T. LEERDAM, 22 v. New-Orleans te R'dam. MAASDAM, R'dam n. New-Orieans 20 v. Vera Cruz. BINNENDIJK, 21 v. R'dam te New- Orleans. NARENTA, 22 v. Antwerpen n. Phila delphia. BOLLAND-ATRIKA-LIJN. SPRINFONTEIN, 23 v. Hamburg te Amsterdam. SALABANGKA, Hamburg n. A'dam, 23 te Antwerpen. JAGERSFONTEIN (thuisr.), 21 te Port Natal HEEMSKERK (uitr.) p. 21 Ones sant. BATJAN, 21 v. Mozambique n. Pont Almeria. BLOMMERSDIJK (thuisr.) 22 v. Port Said. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. HELDER (thuisr.) 21 te Hamburg. DJOCJA (uitr.) p. 22 Finisterre. ALBIREO (thuisr.) p. 22 Dakar. RIJNLAND, 22 v. Seccondee n. Gr. Bassam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. EEMLAND (uitr.) 22 te Rio Grande. GELRIA (touristenvaart) 22 te Stock holm. MAASLAND (uitr.) 20 v. Lissabon. WATERLAND, 21 v. Bremershaven n. Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIANTAR (thuisr.) 21 v. Batavia. TAPANOELI (uitr.) 21 te Batavia, SLAMAT (uitr.) 23 ta Sebang. CEYLON, 20 v. Hongkong n. Batavia. BUITENZORG (thuisr.) 23 (11.30 v.m.) te Havre. INSULINDE, 22 v. Batavia te R'dam. TAMBORA (uitr.) p. 22 Kaap del Armi TAB AN AN (thuisr.) p. 22 Suez. KEDOE (uitr.) p. 22 Kaap Carvoeiro. TOSARI (uitr.) p. 21 Ouesssant. DJAMBI (thuisr.) 22 v. Port Said. BANDOENG (uitr.) 20 v. Pjibouti. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. KAMBANGAN (uitr.) 22 v. Antwerp VONDEL (thuisr.) 22 v. Genua. REMBRANDT (toeristenvaart) 21 te Odda. JAVA (thuisr.) 22 te Amsterdam. KARIMOEN, 22 v. A'dam n. Hamburg PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) p. 23 Gibraltar. SINGKEP (uitr.) 21 te Colombo. GROTIUS (uitr.) p. 22 Perim. J. P. COEN (uitr.) 23 te Batavia. MAPIA (uitr.) p. 22 Dungeness. AMBON, R'dam n. La® Paimas p. 22 Dover. BOEROE (uitr.) 22 v. Sabang. KARIMOEN, 23 v. A'dam te Hamburg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6