NIEUWE. LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 23 AUGUSTUS 1926 DAG-AGENDA. Van 19 t./m. 29 Augustus Tent-Veld tocht van het Leger des Heils in de tent aan de Lammermarkt (achter den fnolen). «egstgeest. Apotheek „De Vijzel" Sfempenaerstraat 4, des nachts en des De avond-, nacht- en Zon dagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Augustus a.s. .waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. voor het verplegend personeel in het nieuwe gesticht zullen geiden. De in lichtingen waren van den meest be vredigenden aard, zoodat Ged. Staten met volle gerustheid de verpleging van de Zuid-Hollandsche patiënten aan dit bestuur durven toevertrou wen. Nederland en Portugal. Het departement van buitenlandsche zaken deelt mee, dat tussclien Hr. Ms. gezant te Lissabon en den Portu- geeschen minister van buitenlandsche zaken nota's zijn gewisseld, waarbij de voorloopige regeling van de han delsbetrekkingen tusschen Nederland en Portugal, welke laatstelijk tot 1 September 1926 werd verlend, opnieuw is verlengd voor een tijdvak van een jaar. Tot uit. Augustus 1927 zullen derhalve Nederlandsche goederen bij invoer in Portugal worden belast vol gens het daar te lande geldende mini mum-tarief, terwijl Nederlandsche schepen in Portugeesche havens een reductie van 25 pet op de scheepvaart rechten zullen genieten. Voorts zullen de eventueele tariefs reducties, welke de Portugeesche re geering aan e#n derden staat zou wil len toestaan, tot 1 September 1927 ook gelden voor die Nederlandsche goede- Yen. welker export naar Portugal voor Nederland van belang is. De thaxis nog van kracht zijnde no tawisseling wordt bovendien aange vuld met een bepaling, waarbij beide partijen elkander wederkeerig de be handeling op voet van mee3tbegunsti- ging toezeggen ten aanzien van het re gime der handelsreizigers. Tevens is vastgelegd, dat tijdens den duur der overeenkomst geen wijziging zal wor den gebracht in de hier te lande be staande bepalingen op den invoer van poert- en m&deirawijnen. Niet aangeven van mijnongevallen. t Van het bestuur der samenwerken de mijnwerkersorganisaties ontving de „Tel." een uitvoerig communiqué, waarin wordt aangedrongen op volle dige publicatie van het rapport, sa mengesteld door den geneeskundigen adviseur van de Rijksverzekerings bank dr. Van Eeden, omdat de hoofd mijn arts dr. Vossenaar de beschuldi ging, die uit dit rapport spreekt, in fle pers tracht te ontzenuwen en doet voorkomen alsof de Rijksverzekerings bank accoord gaat met de zienswijze van de mijndirecties en mijnartsen te dezer zake. Uit het volledig schrijven van de Rijksverzekeringsbank aan de samen werkende bonden blijkt, dat inder daad geconstateerd is dat niet alle on gevallen zijn aangegeven en dat maat regelen zijn genomen opdat zulks in de toekomst niet meer geschieden zal. Vragen van Kamerleden. Op de vragen van het Kamerlid Hiemstra betrefende het optreden van Keetbazen bij de Zuiderzeewerken kan Minister Van der Vegte voorloopig nog geen antwoord geven, doordat het onderzoek nog in gang is. Xn ge,lijken geest antwoordt. Minis ter De Geer op de vragen van het Ka merlid Van Voorst tot Voorst inzake wederopbouw van vernielde gebou wen in het gebied van Maas en Waal. Hel Utrechtsche veilingconfiict geëindigd. Zaterdagochtend had onder voorzit terschap van den heer O. de Weerd, lid van den Utrechtschen gemeente raad, een vergadering plaats van de besturen van de Vereeniging van Koop lieden en de Veilingsvereeniging, wel ke werd bijgewoond door de heeren FSmits, secretaris van de Federatie van de Amsterdamsche Kooplieden- vereeniging en F. V. Valstar, voorzit ter van het Centraal bureau voor Vei lingen in Nederland. Na uitvoerige besprekingen in zake het geschil, vereenigden de heide be sturen zich met de volgende motie: „In de gecombineerde vergadering, enz. gehoord de besprekingen verkla ren de beide besturen alles te zullen doen, om stagnatie in het veilingbe drijf te voorkomen. Het bestuur van de Koopliedenvereeniging verbindt teich, inzonderheid zijn volle mede werking te zullen verleenen. Het be stuur van de Veilingvereeniging, acte nemend van deze verklaring, besluit de schorsing van de vier leden van de Koopliedenvereeniging op te heffen. Partijen verklaren eventueele geschil len in onderling overleg te regelen en zoo noodig aan het oordeel van een daartoe te benoeipen commissie te onderwerpen. Het Hoogovenbedrijf. Naar de directie van het Hoogoven- bedrijf aan het „Haarl. Dagbl." mede deelde, wordt er hard gewerkt aan het herstellen van den onlangs beschadig den hoogoven. In verband met de groote eenheden waarmede moet wor den gewerkt, zal het echter nog wel eenige maanden duren eer het werk gereed is. Men is thans bezig met het bouwen van een tweede cokesoven batterij. Wanneer deze gereed is en beide ovens weer in gebruik zijn genomen, zullen elk dezer batterijen een oven bedienen Oude graven te Venlo. Bij de herstellingswerken in de Pro testantsche kerk te Venlo werd onder den vloer een beschadigde grafsteen gevonden, waarop een prachtig dub bel wapen Aan welke familie dit wa pen behoort wordt onderzocht. Men vermoedt, dat aanzienlijke personen van de eerste familiën des lands daar begraven zijn geworden. Verduistering. Bij de justitie te Arnhem heeft het bestuur van de Ver. Prot. Zieken- en Spaarkas aangifte gedaan van ver duistering door den secretaris-pen ningmeester, een chauffeur van de auto's der gemeentereiniging. Bij con trole door den voorzitter is gebleken, dat sedert 1923 de verdachte ten min ste f 1300 moet hebben verduisterd. De gelden der vereeniging werden ge stort op een spaarbankboekje, doch de secretaris-penningmeester wist tot dusver bij kascontrole een ander spaar bankboekje, dat op zijn naam stond, vluchtig te vertoonen en daarmede den indruk te wekken dat de gelden van de zieken- en spaarkas aanwezig waren. Jeugdbeweging en vakorganisatie. De Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden organiseert van G tot 8 September a.s. op de buiten plaats Lands Zegen" te Doorn een driedaagsche conferentie ter bespre king van het jeugdvraagstuk. Aan leiding tot de conferentie is het feit, dat zich een absoluut onvoldoend aan tal jeugdige personen tot de vakorga nisatie wendt. De agenda voor deze belangrijke bijeenkomst luidt als volgt: a. Algemeene inleiding voor de te houden conferentie. Inleider G. Baas Kzn., Amsterdam voorzitter der Ver eeniging. b. „De praktijk der jeugdorganisa tie", inleider J. Hofman, Amsterdam, voorzitter van den Chr. Graf. Bond. c. „Hoe winnen we de jeugdige ool- legaè?" inleider F. P .Fuykschot, Rot terdam, bestuurslid der afdeeling Rotterdam. d. „Hoe trekken we bij onzen arbeid profijt van den arbeid der bestaande jeugdorganisaties?" inleider H. J. Vermeulen, Rotterdam, hoofdbestuurs lid der Vereeniging. e. Samenvatting der ter conferentie gevoerde besprekingen en vaststellen van conclusies. Inleider een der hoofd bestuursleden. Een Recordtijd. Het K.L.M.-vliegtuig H.N.A.D.K,, dat Zaterdag uit Londen naar ons land vertrok, heeft een recordtijd ge maakt. In een uur en 39 minuten vloog het van Londen naar Rotterdam en arri veerde 23 minuten later op het vlieg veld Schiphol bij Amsterdam. De vrede-samenstelling der cavalerie. Op de vragen van Dr. De Visser om trent de verzwakking van do vrede- samenstelling van de cavalerie met ruim 200 paarden, heeft de Minister van Oorlog aan den voorzitter der Kamer medegedeeld, dat hij deze vragen gaarne, mondeling zal beant woorden. De nieuwe Motor- en Rijwielwet. Naar de „Tel verneemt is nog steeds niet bepaald, wanneer de nieu we Motor- en Rij wiel wet in werking zal treden .Het is mogelijk, dat bet tijdstip der inwerkingtreding in het najaar zal worden vastgesteld en mis schien zelfs pas op 1 Januari 1927 a.s. De verkeeiskwestie te Rotterdam. De straatoorlog in de Van der Tak- traat contra de Feyenoordstraat té Rotterdam zou Zaterdagavond negen uur worden beëindigd. De steen des aanstoots, d.i. bet bord, dat de Feyen oordstraat afsloot, zou dan worden weggenomen, zoodat de- voetgangers naar verkiezing weer door de Van der Takstraat of Feyenoordstraat kun' nen gaan. Arfceidssiatistiek. De Nederlandsche Regeering heeft benoemd tot vertegenwoordiger voor de conferentie in zake arbeidsstatis- tiek, die op 18 October 1926 door den directeur van het Internationaal Ar beidsbureau te Genève is bijeengeroe pen, mr. E. W. van Dam van Isselt, administrateur aan het Centraal Bar. voor de Statistiek te Den Haag. ^BÏÏïTENLANDr^ DE KERKVERVOLGING IN MEXICO Galles conferasrt met de katholieken. President Calles heeft gisteren voor de eerste maal met hooggeplaatste katholieke waardigheidsbekleders of ficieel geconfereerd over den toestand op het gebied van den godsdienst. Hoewel geen overeenstemming be reikt werd, verliep het onderhoud in aangenamen toon. Calles verklaarde nadrukkelijk, dat de godsdienstoefe ningen hervat kunnen worden, wan neer de kerk het beginsel erkent, dat de kerkgebouwen publiek eigendohi zijn. REVOLUTIE IN GRIEKENLAND. Generaal Kondilis leider van den opstand. Gisteren in de vroege ochtenduren is het te- Athene tot een militairen op stand gekomen onder leiding van ge neraal Kondilis. Deze maakte zich, zonder op verzet te.stuiten, ^meester van den toestand. Alle ministers uit het kabinet Eu- taxias werden gearresteerd. Een oor logsschip heeft den Piraeus verlaten. De kapitein heeft tot taak, generaal Pangalos te arresteeren, die zich op het eiland Spetzai (in de Golf van Nauplia) bevindt. De yloot en de verschillende garni zoenen hebben zich hij de revolutie aangesloten. De opstand schijnt overal geslaagd te zijn. Kondilis heeft admiraal Kondoerio- tis uitgenoodigd, opnieuw het presi dentschap der republiek te aanvaar den. In Athene heerscht rust. Kondilis heeft een manifest gepubli ceerd om den opstand te rechtvaardi gen. Daarin zegt hij, dat men binnen acht maanden tot parlementsverkie zingen zal overgaan. Kondilis zal heden een ministerie vormen, waarin hij het premierschap zal aanvaarden. De politici en militairen, die onder het Pangalos-regime waren gearres teerd, zijn in vrijheid gesteld. Pangalos gearresteerd. Bij het ontwaken gistermorgen kwa men de bev,-oners van Athene tot de ontdekking dat een nieuwe regeering was geïnstalleerd. Door de voornaamste steden in de provincie werd de nieuwe situatie met groot enthousiasme begroet. Generaal Pangalos, die aan boord van de torpedoboot „Pergamos" «eni gen tijd geleden voor een vacantierci3 naar Spetzai was vertrokken, is al daar gearresteerd. Ook enkele voor aanstaande militairen zijn gearres teerd. Zij zullen voor een speciaal Hof van onderzoek verschijnen. Het manifest van generaal Kondilis is per vliegmachine verspreid. Hierin wordt uiteengezet, dat de staatsgreep is geschied, ten einde een gezonde're- organisatie tot stand te brengen van de gewapende macht en van de regca ring. Voorts wordt Pangalos ervan be schuldigd. de constitutioneele rechten te hebben geschonden en ziin beloften niet te hebben vervuld die hij veer tien maanden geleden plechtig aan het leger, de vloot en de natie heeft gedaan. Generaal Kondilis belooft, ten spoe digste terug te zullen keeren tot den normalen gang van zaken, de vrijheid van de drukpers, rechtvaardige recht spraak en een eerlijk bewind. Kondilis verzoekt ten slotte 't volk. hem te steunen in zijn zware taak. Een schip bijft Pangalos getrouw. Generaal Pangalos is na zijn gevan genneming aan boord gebracht vanj de torpedoboot „Pergamos", nadat bijl «enigen tegenweer had geboden. Daar echter de kapitein van de „Per ge-mos" teek enen van sympathie met Pangolos toonde en de commandant van de geheele flottilje niet geneigd) was, het nieuwe gezag te erkenneui, hebben het slagschip „Kilkis" en déf torpedoboot „Leon" opdracht gekre gen, de „Pergamos" te achtervolgen en zoo noodig het vuur te openen, alsi er teekenen van verzet worden gege ven. Een smaldeel watervliegtuigen kreeg eveneens opdracht zoo noo-digl steun te verleenen. De „Pergamos" werd beschoten door de „Kilkis" en de watervliegtui gen doch zonder succes. De „Kilkis" heeft ten slotte de ach tervolging moeten opgeven, omdat haar snelheid niet groot genoeg was. De commandant van het overblij vende gedeelte der flottilje torpedo booten, die zich, zooals reeds gemeld, tegen de nieuwe regeering had ver klaard, heeft Zante verlaten en is naar het Zuiden gevaren, blijkbaar met da bedoeling om Tangalos -te Helpen "bij* zijn ontsnappingspogingen. Men ver wacht, dat een treffen zal plaats heb ben. DE TREINRAMP BIJ HANNOVER. Misdadig opzet de oorzaak. Het onderzoek der deskundigen in zake het spoorwegongeluk bij Leifer- da heeft volgens" de mededeelingens der spoorwegdirectie aangetoond, "dat het o ngeluk alleen meet worden toege schreven aan een aanslag. Als speci aal1 argument voor deze opvatting; wordt v aangevoerd, dat de gevonden! schroeven in een zekere regelmaat op de baan lagen, en dat ook de plek-* ken te zien waren, waar de schroei-' sleutels aan de schroefmoeren aange zet waren. De r echerche volgt, bij haar naspo ringen in verband met den trein-aan' slag een bepaald spoor, dat veel uit zicht op succes biedt. Onafhankelijk van de recherche, is de „Ueberwa- ehungsstelle" der rijksspoorwegen op hetzelfde spoor gekomen-. Dit spoor voert naar Hillerse en Gifhorn. Bovendien worden nog verschillen de andere sporen gevolgd. Zaterdag! en Zondag zijn tal van verdachte per sonen gearresteerd. De meesten zijn weer m vrijheid gestéld, daar zij hun onschuld konden bewijzen. Sedert Zaterdag is het baanvak weer in gebruik. De meening der vakvereenigingen. De vakvereenigingen van spoorweg personeel houden vol, dat van eenl aanslag geen sprake kan zijn, daar het*, onmogelijk is in 9 minuten 15 me- ters rail los te schroeven. Een bekwaam spoorwegarbeider zou hiervoor 40 a 50 minuten noodig heb ben en op ongeveer 600 meter af stand van de plaats van het ongeluk bevindt zich een baanwachtershuisje) en de baanwachter zou in de nachte lijke stilte toch zeker hebben moeten, hooien, dat op 600 meter afstands) aan de rails werd gewerkt. De vakvereenigingen zijn van oor deel, dat de ramp te wijten mpet zijn) aan een verzakking van de rails. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Geheimzinnige uitlating van Cook. De Britsche premier en mevrouw) Baldwin zijn uit Londen voor een korQ verblijf naar Aix-les-Bains vertrokken. Hij is derhalve teruggekomen op zijn voornemen om niet te gaan, in ver band met den toestand in het mijn- conflict. Zoolang er nog kans bestond) op een oplossing, was de premier van plan, in Engeland "te blijven. Cook verklaarde op een; vergadering- in Nottinghamshire, dat de vredeson derhandelingen nog niet geëindigd: zijn. „Er komt nog iemand anders: in het geding", zeide hij „Mijn be stuursleden komen a.s. Dinsdag bijeen) en zij 'komen niet bijeen voor niets., Gedeeltelijke werkhervatting. De leiders der mijnwerkers maken) zich» ernstig ongerust over de moge lijkheid dat de mijnwerkers tot den ar beid terugkeeren. Vooral is dit heti geval ten opzichte van Nottinghams hire en Derbyshire, welke districten! aan ongeveer 100.000 arbeiders arbeid) verschaffen en waar slechts de helft, kier mijnwerkers bij 'de vakvereenigin gen zijn aangesloten. Cook en ae overige leiders stellen! naar (aanleiding van het aanbod den mijneigenaars om het werk op den grondslag van den 71/* urigen arbeidt 'dag te hervatten krachtige pogingen, in het werk om de mijnwerkers te ver hinderen, het werk te hervatten. Naar verluidt, hebben in deze beidei districten reeds 10.000 mijnwerkers een contract geteekend, om vandaag het werk te hervatten. De mijneigenaars hebben aan de leiders der mijnwerkers te kennen ge geven, dat zij voortaan slechts direct met de districtsleiders willen onderhan delen, zoodat de strijd op het oogen- blik in even hooge mate om het be staan van den mijnwerkersbond gaat, als om de eischen, wat betreft het loon en den arbeidstijd van de mijn werkers. Hei Bulgaarsch-Joego-SIavisch conflict. Koning Boris van Bulgarije heeft den Italiaanse hen en Eranschen. ge zant ontvangen en daarna met den Engels enen gezant geconfereerd over het antwoord op de collect eve nota der nabuurstaten. Ook de minister van buitenlandsche zaken confereerde met de gezanten der groote mogendheden. Er is nog geen overeenstemming verkregen. Het verzenden der ant- woord-nota is tot Woensdag uitgesteld De vreemdelingen in België. Naar uit Brussel gemeld wordt, be gint naar de drukte in de straten eni de mededeelingen van hotelhouders en restaurateurs te oordeelen, het aan tal toeristen, na op 15 Augustus een) hoogtepunt te hebben bereikt, nu ge leidelijk te verminderen. Aan de kust zijn reeds vele Duit- scbe badgasten vertrokken. Er zijn nog heel wat Engelschen en Neder landers, terwijl met September, als de seizoenprijzen beginnen te dalen, nog vele Belgische gezinnen worden ver wacht. Eén zal het wagen! Lady Astor heeft indertijd het aan bod gedaan om de kosten te betalen van de overbrenging van een viertal' gezinnen van Sovjet-bewonderaars naar Rusland, onder voorwaarde dat deze daar ten minste twee jaren zou den blijven. Veel neiging om naar het Russische) paradijs te gaan schijnt er onder de' Britsche arbeiders niec te wezen. Want tot dusver is er nog maar een geweest, die het aanbod aanvaardde. Deze, een Liverpoolsche socialist, zal dezer dagen met vrouw en twee kin deren naar Rusland vertrekken, waar de communistische partij hem heeft, beloofd 'hem bij het vinden van werld behulpzaam te zullen zijn. KORTE BERICHTEN. De "Poolsche mijnwerkers heb ben tegen September a.s. 25 pet. loonS verhooging geëischt. De patroons heb ben dezen eisch afgewezen. Het Britsche standpunt ten aan zien der Tangerkwestie is, dat het niet mogelijk is, op de aanspraken van Spanje acht te slaan, zoolang door Spanje geen diplomatieke stap is on dernomen, en dat de tijd vóór de vol kenbondsbijeenkomst te beperkt is, om thans over de Tangerkwestie bespre kingen te houden. Het Mexicaansch Epispocaafl deelt mede, 'dat een direct beroep zal worden gedaan op het congres om wij ziging te krijgen in de grondwetsar tikelen, welke handelen over den gods dienst. Op de Liparische eilanden heeft) een aardbeving aanzienlijke schade) aangericht. De afgel'oopen week is het aan tal werkloozen te Berlijn met 3300) gedaald. Het bedraagt thans 270.421] De groote mogendheden hebben, Bulgarije verzocht, het geschil mee zijn) buurlanden niet bij den Volkenbondl aanhangig te maken. De Amerikaansohe bankier Harjes, compagnon van Morgan, is te Deau- ville overleden tengevolge van een schedelbreuk door een val bij een par tij polo. i Japan is ingenomen 'met Coolid- ge's plannen tot bevordering van de verdere beperking van de vloten. UIT DE OMGEVING. NOORDWIJK AAN ZEE. Zaterdagmiddag ging een dame op haar paard een ritje langs hel strand maken. Toen zij eenige kilometers ten noorden van ons dorp was, sloeg het paard op hol, waardoor zij eraf viel. Een aan het Noordwijker strand ver- keerende P. kon het paard tot stil stand brengen. De dame kwam er nog al goed af. Op het strand voor pension Noord zee werden Zaterdagavond eenige vuurpijlen afgeschoten. Het vuurwerk werd opgeluisterd met muziek. Zaterdag maakte het een zekere D. een beetje te erg, zoodat hij clrfr een politieagent een poosje achter slot en grendel gebracht werd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Betreffende het te houden feest door de Oranje vereeniging kunnen) we nog mededeelen dat de opgave voor deelname aan de verschillende spelen dezer dagen hij de bestuursle den kan plaats hebben. Aan het voor loopig program is nog toegevoegd ringrijden met paard en kar. Tevm§ zal in den namiddag van den tweeden dag een bloemencorso gehouden wor den. Mooie prijzen zijn aan de spelen verbonden. Een en ander izal spoedig meer uitgebreid bekend gemaakt worden. Ook zal ringsteken' per fiets plaats hebben en enkele nieu we spelen zullen op het program ko men. Het belooft werkelijk iets moois te worden. De inleggelden zijn zoo laag mogelijk gesteld. Het feest ml plaats hebben op Maandag en Dinsdag 30 en 31 Aug. a.©. KATWIJK. De watermolen aan het strand, eigendom van het Zeehospitium is na 15 jaren buiten werking te zijn ge weest, thans gerepareerd. Naar we vernemen, zal ze weer geregeld wor den gebruikt. In de duinen is weer een geladen projectiel gevonden. Het is daarna aan bevoegde personen afgegeven. Men zij met dergelijk speelgoed zeer voorzichtig. Eenige dames uit Leiden hadden op een tafeltje in het Groot Badhotel een taschje laten liggen. Een paai* jon gens waren zoo vriendelijk hét zich maar toe te eigenen. Door de politie is pro ces-verbaal opgemaakt. Geboren: Gerrit, z v B. de Jong en H. van Rijn: Cornelia, d v R. Varke- visser en C. van der Kwaak. Ondertrouwd: W. Caspers en A. v. Beek; J. Varkevisser en J. de Bloois. Getrouwd: G. van Beelen met B. C. van Zadel. Overleden: Cornelis Theodorus van Schie, 2 i. z v Th. M. van Schie; Pau- lus den Haas* 68 j. echtg. van IJ. van der Plas; C. van der Perk, 3 j. z v G v d Perk en P. Bakker; C. Rommel-^ zwaai, 74 j. ecfitg» van A. van Duijven-' bode. KOUDEKERK. Geboren: Cornelia, d v J. J. van Doorn en C. Binnenkade. BOSKOOP. Het belcoft een schitterend feest te worden op i September ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koningin. Des morgens om y uur beginnen de feesten met een ommegang van herau-1 ten te paard, waarna Klokgelui, en ko raalmuziek op het sportterrein. Daarna optocht van schoolkinderen v. alle scholen, gecostumeerd en in verschil lende groepen. Des namiddags volksspelen, 's avonds concert op het sportterrein en groote geillumineerde gcndelvaart door de Gou we. waarna gekleurde electrische ver lichting van het dorp, den kerktoren, korenmolen, enz. Donderdagavond is het 7-jarig dochtertje van den boomkweeker Ver wen alhier in de Dorpsstraat door een wielrijder aangereden met gevolg, dat) het kin'd een been brak. Ooggetuigen verklaarden, dat de wiel rijder geen schuld had, aangezien het kina plotseling den rijweg overstak. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau*' inlichtingen te bekomen: Een haarstrik, een armbandhorloge, een gouden oorknop, een belastingplaat- je,een lap japonstof en een jongensmuts. Burgerlijke stand. Geboren: Reinal' da Anna Maria, d.v. A. G. Vreeburg en M. M. de Korte. Cornelia Maria, d.v. J. v. d. Velde en J. Boogaard. Hen drik Jan, z.v. J. Brouwer en G. v. Dommelen. Jan, z.v. J. Domburg en J. M. Metselaar, Getrouwd: C. A. Metselaar, 2d j. en M. Nichot, 25 j. A. Endeveld, 20 j. en N. de Groot, 20 j. Overleden: Jacob de Goede, 42 jw M. de Jong, wed. van H. v. Tol, 88 j. J. M. C. A. Wulf, wed. van J, W. v. Groos, 79 jaar. NOORDWIJK-BINNEN. Door gemeente- en Rijkspolitie wordt de laatste dagen over verschillen de zaken controle uitgeoefend, vooral betrekking hebbend op de Motor- en rijwielwet, (controle rij- en nummerbe- wijzen); Controle rijwielplaatjes en Ar beidswet (broodbakkerqen-inspectie). LEIDERDORP. Zaterdagnamiddag maakte de Chr. muziekvereeniging „Devote" van hier op de Rijn een muzikale boottocht. Mooie muzieknummers werden ten beste gegeven. Er was veel belangstel ling. NOORDWIJKERHOUT. Door een inspecteur der Arbeids inspectie werd alhier tegen een drietal bakkers prGces-verbaal opgemaakt, ter zake dat zij te vroeg des morgens aan vingen in hun bedril. NOORDWIJK. 1 In de op 8 Sept. te houden Zomer zitting van ae Prov. Staten zal o.m.» een voorstel van Ged. Staten worden behandeld om f 2 millioen ter leen te verstrekken voor den bouw van een gesticht voor R. K.^vrouwelijke krank zinnigen te Noord wijk en Noordwijker- hout. Gevonden voorwerpen: Als gevonden werd aangegeven: Een atlas, een meisjesvest. twee kor- fersleuteltjes. een zwarte muts, twee manteltjes, een bebe-sehoentje, een bad muts, een paar handschoenen, een kodak film, haarkam in etui, twéei sleutels».

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2