m Blauwe blok handdoeken sa v ets. NIEUWE LE1DSCHE COURANT VAN ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1926 Radio-Programma. Wat er vanavond ta hoeren is. DAVENTKY, iöoo M. 4.20 Concert. jj,.; 6.35 Kinderuurtje. 7.20 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.45 Pianocomposities. S.Muziek. 8.20 Concert. 9.50 Weerbericht, nieuws. 10.20 Zang en muziek. HlLVKttiSUM, 1050 M. 5.30 Concert. 7.Poluie'bericht. 7.45 Persberichten. 8.10 y.A.K.A.-omroep. 10.Persberichten. KöNlGSWUSTERH., 1300 M. 8.50 Concert. JJaarna nieuws. 10.50. Muziek. PAKIJS (Radio-Paris), ,1730 M. 5.05 Concert. j- 5.55 Persberichten. -*m S.20 Koersen en HavasberiChten. 8.50 Concert. lyHr ZONDAG 22'AUGUSTUS, f 'T-i HILVERSUM, 1050 M. j 8.30 R. K. Morgenwijding. Ito..Uitzending van den kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Rus- sum, Predikant: Ds. A. J. WiQrmgoor. Tekst: Hebr. 13:8. Een nieuwe omroepzender in Leipzig. Na talrijke proefnemingen is thans i de groote, door Telefunken gebouwde !iomroepzender te Leipzig officieel in [gebruik genomen. De voorbereidingen hadden veel tijd in beslag genomen, om j dat het technisch bureau van de rijks telegraaf bij deze gelegenheid den grond ,slag wilde leggen voor algemeen gel- [dende bepalingen voor later op te rich ten groote omroepstations. De voor hec bedrgf gekozen golflengte is 452 M De microfoons blijven in het bureau 'van de Leipziger Messe opgesteld, daai uit de proefnemingen gebleken is, dat hun energie zonder eenige versterking voldoende is. ook voor deze nieuwe in stallatie. Op het tentoonstellingsterrein van de technische jaarbeurs zgn dus slechts de zenders opgesteld. De beide iQ5 M. hooge masten, die 120 M. van elkander verwijderd zijn, dragen een ■3-voudige T-antenne van 80 M. lengte. Uit de metingen bleek ,dat de eigen golf 750 ^i. was en de capaciteit 1500 c.M. De antennemasten rusten .op groots porceleinen isolatoren, die op een druk van 30 ton berekend zijn. De gemiddelde hoogte der antenne, het doorbuigen dei drauen in aanmerking genomen, be draagt 90 M. Zes ïeleiunken-zendlampen leveren een maximale uit te zenden energie van 9 K.W., overeenkomend met een ge middelde telefonie-energie van 3 K.vV. De 440 Volt spanning wordt door den draaistroom van liet Leipziger kracht- net geleverd en door omvormers in gb- lijkstroom van 4500 Volt, n.l. de vooi de Zendlampen benooiigde anodespan ning omgezet. Andere omvormers leveren de span ning, die voor het laden der gloeispan- ningsbaterijen noodig is. Prof. Dr. M. van Rhiju. Naar aanleiding van de benoeming van prof. Dr. M. van Rhijn tot kerke lijk hoog]eeraar te Utrecht in de va- cature-Slotemaker de Bruine, maakt de Reformatie" de volgende opmer kingen: Ofschoon hij niet een onzer geest verwanten is, erkennen wij toch gaar ne zijn wetenschappelijke kwaliteiten Naar ons oordcei heeft hij deze be noeming ten volle verdiend. Van de Nieuw-testamentische vraag stukken is hij geheel op de hoogte, terwij] hij bovendien zich een uitne mend kenner van kerk- en dogmage schiedenis toonde. Daarbij komt nog, dat hij zich met zijn studie veelal ik zeg niet in de neutrale .maar in de met ons ge meenschappelijke zone bewoog, waar door wij zijn arbeid des te beter kon den waardeeren. Onder de journalistieke kansbere keningen, welke aan zijn benoeming voorafgingen, vonden wij op zijn debet vermeld, dat hij een geprononceerde figuur is. Een merkwaardig teeken van dezen tijd. Wie in practische kwesties een eigen, besliste meening er op nahoudt schijnt in gevallen als deze minder begeerlijk dan iemand, die óf geen eigen opinie heeft óf deze voor zich houdt. Blijkbaar zien velen zulke plaatsen bij voorkeur ingenomen door kleur- loozen of marionetten. Ook op ander .gebied doen deze over wegingen meer en meer opgeld. Geen verleden te hebben, een clioo- ne lei te kunnen toonen, geldt in me nig opzicht als een aanbeveling. Zelfs voor mioislrieele portefeuilles De mannen, die met een staat van dienst voor den dag kunnen komen, worden meer dan eens op stal gezet. Dat dit de kracht van vele staatkun dige, maatschappelijke en weten schappelijke lichamen noodzakelijk moet verzwakken, behoeft geen be toog. De slappe figuren komen op de ver antwoordelijke posten te staan. Tot onberekenbare schade van de samenleving. Zijn er niet, die zich met opzet over brandende kwesties niet uitlaten, op dat dit een eventueele promotie niet in den weg sta? Het ware te wenschen, dat men het heillooze hiervan ging inzien. RECLAME. JV&fti Op vertoon van dezen Bon Het is een euvel van onzen tijd, waarop onvoorwaardelijk liet brand merk dient gedrukt. Dan dit debet1' heeft de benoe ming van Dr. van Rhijn niet hunnen verhinderen. Moge hij, nu hij zich geheel aan de wetenschap kan wijden, ons met me nige studie uit de gemeenschappelijke zfine verrijken. Deze vorm van samenwerking kan ons niet anders dan welkom zijn. Hoofdacte-examens 1926. In het „Katholieke Schoolblad" von den we de volgende satire: Wij zagen dezer .dagen in een groote stad een reuze volksoploop vlak bij' het station. Politie ke paard kon slechts met inspanning van alle krachten het op dringend publiek een weinig in bedwang houden. Fotografen en filmers stonden gereed opnamen te doen. Groot gejuich barstte los, toen de trein binnenstoomde het enthousiasme was onbeschrijfelijk. Kransen en bloemen werden bij karre- vrachten aangedragen. Het voorwerp van al deze volksvreug de was een bleek jongmensch, zoowaar een kennis van ze. Een geslaagde voor het hoofdakte-examen 1926. Die rara avis wilde het volk zien. Zijn beeltenis moest worden vereeuwigd.In vervoe ring droeg het volk den held op de schouders. Men spande het paard van het rijtuig neen, men brak den mo tor uit de taxi .en voerde den overgeluk kige door de verbreede straten der groote stad, terwijl met uit alle ramen bloemen wierp. 't Was een aandoenlijk schouwspel. Een verzamelaar van merkwaardig heden sprong 03 de treeplank en bood den geslaagde een briefje van honderd voor een gewaarmerkt afschrift van z'n akte. Het volk drong op, verbrak de af sluiting. Er werden per brancard tien tot mosterd getrapte toejuichers naar het ziekenhuis gebracht. Nog lang bleef het dien avond ru moerig in de stad. Bovenstaande kan, zoo schrijft men ons, door een anderen bril bekeken als volgt worden gelezen: We ontdekten dezer dagen in een groote examenzaal een beroering zoo als men daar niet gewend is. De voorzitter der commissie kon slechts met inspanning van alle krach ten de examinatoren kalmeeren en het publiek achter de afsluiting in bedwang houden, bij het laatste geholpen door den alomtegenwoordigen examenbedien- de. Het enthousiasme was onbeschrij felijk. Men dacht er aan de z^al met kransen en bloemen te versieren. Het voorwerp van deze opwinding was een helder uit zjjn cogen ziend jong mensch; een candidant voor het hoofd akte-examen, die werkelijk watwiét. Zulk een rara avis had men in geen tjjden gezien. Zijn beeltenis diende eigen lijk in de examenzaal te worden opge hangen. Men sprak zcoiets van bijzon dere verdienste, bel onen met een Ko ninklijke onderscheiding. In vervoering werd de candidaat door de naar het examen-luisterenden om ringd. Ze dachten er aan den werkelijk iets wetende met een rijtuig al te halen na afloop van het examen en hem in triomf rond te voeren. Het wa3 een aan doenlijk schouwspel. Afgewezen candi- daten wilden weten hoe de knappert dat toch wel klaar speelde iets te weten en boden hem een briefje van honderd als hij hun iet geheim van werkelijk stu- deeren mededeelde. Aan het eind van de examenpauze maakte de hel van den voorzitter een einde aan alle voornemens en plannen. Geen tot mosterd.gedrukte examina toren of candidaten of luisteraars be hoefden per brancard naar het zieken huis te worden gebracht. Het werd weder rustig in de examen zaal, de buitenwereld had van de schok kende tooneelen niets vernomen. Laad- en Tuinbouw, De Iepziekte. lr. Jan F. Straatman te Enschedé "wijst ter in de N.R. Ct. op naar aan leiding van een bericht over de ziekei iepeboomen, te Rossum, dat als deze eens werkelijk ami iepenspintkever le den, en dus niet aan de iepziekte, h-et uitblijven wan resultaat van een behan deling met maiigaansulfaat niet hoeft te verwonderen, omdat het middel daórtegen nooit is aangeprezen. Het geval te Rossum (Gj slaat niet alleen, schrijft hij. Er is een gemeente in ons land dié 180 kilo mangaan- sulfaat gebruikt heeft, op boomen, waarvan een ambtenaar van den Plan tenziektenkundigen Dienst hen van te voren medegedeeld had, dat ze niet aan Iepenziekte, doch aan. 7ep kever leden. Nog lastiger wordt de zaak als men zeer pertinent afwijkt van het door mij gegeven voorschrift voor de be handeling van de zieke boomen. Ik heb als voorschrift gegeven da. men in het algemeen v2 kilo per boom moet nemen voor jonge boomen iets minder, voor oude iets meer. V\ a: dan te denken als men telefonisch ge vraagd tVoi'dt door een burgemeester, erf liij een, enkele honderden jaren» ioude, >iep, mag 'behandelen met 10 kilo mangaansulfaat In het algemeen 'wil men veel te vaak proeven nemen op extreme ge vallen, en is dan verwonderd geerï g-oede "resultaten te verkrijgen, 'i'ocó' worden ook in zulke gevallen wel goer 1 i resultaten verkregen, en ik me moreer speciaal het geval van iemand! in Breda, die een boom van 40 tof 50 jaar oud behandelde, precies op de door mij opgegeven manier (met mangaansuhaat in den vrijen handel gekocht;, en zoo vriendelijk was mij zijn tevredenheid te betuigen over her zeer goede resultaat dat hij verkreeg. Zoo zou ik meer gevallen kunnen noo men, doch laat dit na om niet te veel van uw plaatsruimte te vergen. Ook wordt vaak het middel veel ,ta laat in het jaar toegepast. Daarom raad ik thans steeds aan de boomen niet "te behandelen', doch te merken, en volgend jaar Mei pas te behande len. Dan kan men tenminste succes verwachten. Verscheidene gemeenten bestelden groote hoeveelheden mangaansulfaat, na verschillende schreven mij'goe dresultaten. te zien, en'tic ben over tuig dat, als men ri.li de zieke boo men merkt, en daarop in Mei' van hef volgend jaar proeven neemt, men' nog veeT beter resultaten zal zien dan thans reeds bereikt zijn. Ik meen dat het ab gemeen belang, verbonden aan een goede bestrijding der Iepziekte, groot genoeg is, om deze proefnemingen te{ wettigen, mies men daarvoor werke lijk boomen uitkiest die aan de Iep- ziekte lijden (en niet aan Iepenspmt- keverj, èn niet zich uitsluitend beperkt tot de alleroudste boomen, doch boo men van eiken leeftijd voor de proe ven neemt. Interessante proeven met eenden. Zooals velen bekend is, is dr. te Hennepe, bacterioloog der Rijksserum inrichting te Rotterdam, reeds eenige jaren bezig te Volendam op zijn proef- fokstation voederproeven te nemen met eenden. Het doel dezer proeven is onder meer de eendenhouderij te bestudeeren in verband met de droog making der Zuiderzee en de interna tionale wet, die het visschen van on- dermaatsche visch op de Noordzee zal tegengaan. Deze proeven hebben dit jaar een interessant resultaat opgeleverd. Een 50-tal der in Volendam gefokte en op gevoede eenden zijn in het najaar van 1925 overgebracht naar het terrein der Eerste Zuid-Holl. Coöp. Pluimveecen trale aan den Kralingscheweg te Rot terdam. Dit fokstation staat eveneens onder leiding van dr. te Hennepe en hier heeft hij proeven genomen met het voerer van slachtafval op eenden Al e eenden, zoowel te Volendam als te Rotterdam worden zonder senig zwemwater gehouden. De foktoomen te Volendam krijgen nooit groenvoer en alleen droogmeeï en mais te eten. Te Rotter lam loopen de eenden in grasrennen, en krijgen al leen droogmeel of slachtafval. Deze week nu heeft een foktoom van Khaki-Campbell-eenden een ongekend hoog productiecijfer gehaald. Een der te Volendam gefokte eenden iegde op 14 Augustus haar 300ste ei, tarwijl de andere drie Campbells van dezen fok toom legden resp. 241, 233 en 284 eieren tot 15 Augustus. Alle 4 eenden zijn he den nog aan den leg. Meerdere een den hebben reeds het legcijfer van 200 gepasseerd. Van de 300 legster zijn dit jaar ver scheidene jonge eenden en woerden te Volendam opgefokt en dezo week zijn 15 dezer jonge eenden weer op het ter rein der Centrale geplaatst. Een dezer jonge eenden, 4V* maand oud, is al reeds aan den leg. RECLAME. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten.75 ct. Bij Apoth. en Crogisten UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. Predikbeurten. Ned. Herv. Genv Vcorm. io uur in het Groene kerkje, de heer A. Sonneveld. Geref. Kerk. Vcorm. io en nam. 5.30 uur, in de Rehobothkapel, de heer R. J. v. d. Weerd, theol. cand. te Kampen. SASSENHEIH. Predikbeurten. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur, de heer D. L. Aangeen brug. Nam. 5 uur, Leesdienst. NOORDWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Johan nes Cornelis. z.v. W. C. Kortekaas en D. H. van Heumen. Catharina Theresia d.v. H. A. J. Rcoijers en G. H. Eijman Marijtje, d.v. A. van den Berg en D. Vlieland. Ondertrouwd: A. van Eeden, 26 j. te Ncordwijkerhout en Chr. C. Rooijers, 24 j- Getrouwd: A. J. van der Linden, 25 j. te Voorhout en A. M. van Schie, 1 j. C n der Linden, 25 j. teNoord- (jkiAüóut en K. Herman,'22 j. Overleden: G. Verhoog, 64 j„ geh. met A. Hcogendam. C. Ji. Kalft, 27 j., ongehuwd. MOORDWIJK AAM ZEE. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem Vcorm. 10 uur, Ds. J. Vermeulen van Groningen. Nam. 5 uur, Ds. F. G. Hospers. WOÜBRUGOE. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem Itoorm. 10 en nam. 7.30 uur, Ds. Joh. Kijne. Geref. Kerk. Voorin. 10 en nam. 7 uur (preeklezen. Burgerlijke stand. Geboren: Corne lia, Anna, d.v. J. J. van der Post en C. Zoetemelk. Overleden: ATrianus Johannes Baak, jm. 5 mnd. ROELOFARENDSVEEN. -jri In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn een zestal draaiplanken door er een bout uit te halen, in het water gegooid, zoodat des morgens verschif- ende inlgezetenen niet van het erf koh den komen. Tevens is een aanplakbord, staande bp de R. K. Kerk, ook in het water ge worpen, zonder het evenwel nader te beschadigen. 1 Dè politie stelt een onderzoek in. ALKEMADE. De Commissaris der Koningin is voornemens Donderdag .26 Aug. a.s. 'n bezoek aan de gemeente te brengen. Om v.m. 10.45 zal if het gemeentehuis iaudiëntie worden verleend aan colle ges en bijzondere personen, die Zijn Hoogedelgestrenge hunne opwachting wenschen te maken of over het beheer en de belangen der gemeente wenschen te spreken. WASSENAAR. De gemeenteraad is ter openbare vergadering bijeengeroepen tegen a.s. Woensdag, des morgen te 10 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN. Men hoort niets anders dan min der goede berichten betreffende den tuin bouw in het algemeen. Met de aardappe len bljjft het slecht gaan, de voorraad is ook te groot in vergelijking der vraag en met de groenten is het evenzoo. Bconen staan geregeld laag in prijs wat wel de hoofdoorzaak is. dat ook an dere groenten als bloemkool en peen hierdoor steeds in prijs blijft dalen. Wat in bloemkool extra is, gaat nog, doch de lichtere ie soort gaat beneden productieprijs. 2de en 3de soort staat buitengewoon laag. Tot heden loopt het minder goea voor de tuinders. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Vcorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bollee. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Meijnen van Baarn. HAZERSWOUDE Naar men ons mededeelde, is de proefmaling met de electromotor, die 23 Aug. zou plaats hebben, tot nader te bepalen datum uitgesteld. In het gezin van G. v. d. Haven alhier is een geval van bloedvergifti ging geconstateerd. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem Voorm. 10.30 en nam. 7.30, de eerw. heer Beerenkamp, cand. te Leiderdorp. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur, Ds. Gispen. Laatste Berichten. De staking bij „Heemaf." De toestand in de staking bij „Ileem- af" is onveranderd. De organisaties hebben van het bericht betreffende de conferentie met den Rijksbemi 1de- laar nog geen bevestiging gekregen. De valuta-concurentie. Naar wij vernemen hebben diverse organisaties, zoowel van werkgevers, als werknemers, in de textielindustrie zich tot de regeering gewend met bet verzoek, in den geest van het schoe nenwetje een tijdelijk invoerverbod uit te vaardigen voor verschillende producten der Fransche en Belgische stoffen, linnen, halflinnen, jutcartike- len, tafel- en beddegoed, band, veters, tricotageartikelen, wollen- en cokes tapijten en -matten, loopers, enz. Met het request is een uitvoerig rap port over den omvang der valuta-con currentie aan de regeering overlegd, in welk rapport gegevens zijn ver werkt over de stijging van den invoer van textielfabrikaten uit Frankrijk en België in de jaren 1920-,26, over de verhouding van invoer tegenover bzinnenlandsch© productie over de na deelen, die de industrie van de valuta- concurrentie heeft ondervonden en thans ondervindt, over de werkloos heid, over de maatregelen, die geno men moeten worden, enz. Aan den minister van Arbeid, Han del en Nijverheid is een audiëntie ge vraagd om request en rapport nader mondeling toe te lichten. TELEGRAMMEN. (PrAAdloOM dM&sU land bedrijven, o.a. de Alg. It. Petr. Mij. de Nat, Mij, voor Minerale Oliën en de Raffinaderij te Fiume. Uit Rus land zullen grondstoffer worden ge ïmponeerd, waartegeno. er fabrieks- goederen zullen worden uitgevoerd. Betalingen zullen dus niet plafcti hebben. De noodige eredietoperaties zullen worden uitgevoerd door de Banca d' I talia en de Banca commerciale, welke zich bij het consortium zullen aan sluiten. LONDEN, 21 Aug. V. D. De gerech telijke lijkschouwing van de zes perso nen, die omkwamen tengevolge van het zinken bij de werf te Davonport van de Britsche onderzeeboot H 29, heeft .uitgemaakt, dat de ramp te wijten is iaan het volloopen van ae ballisttanks, hetgeen geschiedde tengevolge van het verleerd begrijpen van een order. Uit het bewijsmateriaal is komen vast te staan, dat het de bedoeling was, pm zooveel water in de ballasttanks te doen stroomen, dat de romp enkele voeten dieper in het water zou zakken, ten einde het nemen van eenige proeven mogelijk te maken. Maar als gevolg van een misverstand liet men zooveel water instrcomen, dat het schip zakte totdat het water in de open luikopeningeil stroomde en de boot snel in de diepte verdween. MARKTBERICHTEN» ROME. 21 Aug. (V.D.) De Italiaan sche regeering lieeft, 'na grondige overweging van de vraag of zij het handelsverdrag met Sovjet-Rusland, dat binnenkort afloopt, zal hernieu wen, besloten de handelsbetrekkingen met Rusland voort te zetten. De han del tusschen Italië en Rusland sinds de erkenning van de Sovjetregeering in het voorjaar van 1924 heeft niet aan de verwachtingen beantwoord. Het is gebleken, dat Rusland meer naai- Italië verkocht dan het in dit land bestelde. In verband hieivnede heeft Mussolini de geheele kwestie van de toekomstige verhouding tot Rusland opnieuw onder de oogen ge zien. Ter voortzetting var u del met Rusland zal thans een aemi-offi- cieel consortium gevormd worden, dat het monopolie voor den handel met Rusland zal bezitten en dus op gelijken voet komt te staan met het Russische handelsmonopolie. In het consortium zullen de ver schillende concerns worden opgeno men, die thans den handel mat Rus LEIDEN, 21 Aug. 1926. Veiling „Ons Belang." Savoye kool 580890, roode 510740, bloemk. 8101410, perziken 11—17, andijvie 70—180, sla 60—140, komk. 5107, prei 240—4, kroten 110 —180, rabarber 40—110, peen 710—11, uien 1102, pieters. 1102, selderij 80180, meloenen 3440 per 100 st Dubb. heerenb. 6—11, enkele 14r-ï22, snijb. 10—19, postelein 36, spinazie 49, hommen 480640, fijn. bastei* 1 1(822, fijn 34—38, fijn fijn 58—61t torn. A 1380—15, B 1140—1280, C 1180 —13, CC 490—6. LEIBEN, 21 Aug. 1926. Veiling Hout markt. Bloemk. 6—11, sla 80180, an dijvie 40120, wortelen 38, kroten 220—3. komk. 3—7, selderij 120—3, pie terselie 50—150, uien 2—3, rabarber 70 —ICO, alles per 100 stuks. Snijb. 4r--19, heerenb. stok 1318. idem stam 511» doppers 2130, postelein 24, spina zie 24, aardapp. 34, torn. 412/ bommen 24. fijn enz. 3882, alles p.' 100 kilo. Perziken 2—16 ct. per stuk. Druiven 3942 ct. per pond, LEIDEN, 21 Aug. 1926. Botermarkt, prima fabr. boter 190, prima boeren boter 180190. Aangev. 81-8, 12-16 \&r ten, weg. 1755 k.g. Handel goed. LEIDEN, 21 Aug 1926. Exerveiling. Aangev. 7630 stuks. Ivipeieren 750 850, eendeieren 645-^-7 per 100 stuks. Handel goed. LEIDEN, Turlmaikt van 1621 Aug Aanv. lange turf 120.000. Prijzen 7,25 8 per 100 stuks. KATWIJK, 20 'Augt 1926. Eigenh. 7090, uien 120140, peen per 100 kg. 7780, peen per 100 bos 560—860, bl.- kool 1010—1390. Aanv. 500 x 25 K.G. grfiote aardapp. 3500 bos peen, 17500 bloemkool. LOOSDUÏNEN, 20 Aug 1926. Bloem- kool le srt. 330—1050, rijen komk. Ie srt. 120280, gele komk. 3907, per ziken le srt. 1114, alles per 100 st. meloenen le srt. 22—48 iier stuk. au gurken 10—31, erwten 3436. stok- prinsessen 10—17, snijb. 1222, prui men 141620, alles per 100 k.g. tom. le srt. 410680 per 50 k.g. druiven le srt. 84^116 per k.g. sla le srt 150 210 per 100 krop, peen le srt. 5810, rabarber 240—330, beide per 100 bos, andijvie 60120 per 100 struik. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 21 Aug. '26, msuege- deeid door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Hoogste baroneterstand 767.0 te Biarritz Laagste barometerstand 732.9 Lerwick. Verwachting tot den av. van 22 Aug. Matige tot krachtige, tijdelijk afne mende Z.W. wind, tijdelijke opklaring,, later waarschijnlijk enkele regen- of onweersbuien, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. Dl stand van hedenmiddag,3 uur is aangegeven door den w - V LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur 17.1 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl." Voorm. 8 uur 19,5 gr. C. is Middags 12 uur 19.3 gr. C. L. Zweminr. H. Rijndijk. Voorm. 8 uur 19.5 gr. JQ. is Middags 12 uur 19.5 gr. Q. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 21 Aug. 1926: 8.45 num.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3