NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 18 AUGUSTUS 192Ö DAG-AGENDA. Donderdag 19 Augustus, 's av. 8 uur, Theetuin „Oud-Hortuszicht", Witte Singel. Tuinconcert door de Chr. Zang vereen. „L.E.DA.G.O.H." en het Chr. Muziekgezelschap „Polyhymnia". Van 19 t./m. 29 Augustus Tent-Veld tocht van "het Leger des Heils in de tent aan de Lammermarkt (achter den molen). Zou dag 22 Aug. 's morgen? tien uur cn 's avonds half zeven, „Jeruël Mid- de'stegracht 3. Samenk. Spr. Dr. Over- los^h. De avond-, nacht- en Zondagdienst "der apotheken wordt van Maandag 1G tot en met Zondag 22 Augustus a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren D. *J. v. Driesum, Mare 7G, Telaf. 406 en G. H. Blanken Hooge- woerd 171, Telef. 502. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. Veiligheidsmaatregelen voor spoor wegarbeiders. Op de vragen van het Tweede-Ka merlid Bulten, betreffende de veilig heidsmaatregelen voor door de Ne- derlandsche Spoorwegen te werk ge stelde arbeiders, heeft de minister van Waterstaat geantwoord, dat het juist is, dat bij de Ned. spoorwegen langs de lijnen ongeschoolde en op da veiligheid niet geinstrueerde losse ar beiders te werk mogen worden ge steld, indien daarbij slechts minstens 'één geschoolde vaste spoorwegarbei der tegenwoordig is, die verantwoor delijk is voor de veiligheid en boven dien voor den te verrichten arbeid en hieraan moet mede-arbeiden, terwijl aan een aannemer van werken langs de lijn van de Nederlandsche spoor wegen de eisch gesteld wordt, dat hij die werken door zijn werklieden ai- leen dan mag laten uitvoeren, als 'daarbij tegenwoordig is een geschoold en op de veiligheid geïnstrueerd vast spoorwegarbeider, die uitsluitend he iast is met de zorg voor de veiligheid en niet raag mede-arbeiden aan het te verrichten werk. Hieruit echter volgt evenwel niet, loo gaat de minister voort, dat de de voer de veiligheid van het perso neel der Nederlandsche spoorwegen getroffen maatregelen onvoldoende houden zijn. De eisch, gesteld aan een aannemer van werken langs de lijnen der Ne- derlaudsche spoorwegen, bedoelt er tegen te waken, dat het met den spoorwegdienst niet vertrouwde en tegenover de spoorwegdirectie niet verantwoordelijke personeel van den aannemer handelingen verricht, die het verkeer op den ^spoorweg in gevaar zouden kunnen, mengen of don dienst zouden kunnen hinderen. Dat de geschoolde en op de veiligheid ge- instrueerde vaste spoorwegarbeider in dergelijke gevallen niet mag mede- arbeiden. vindt zijn oorzaak niet in liet feit, dat hij anders niet tevens op de veiligheid zou kunnen letten, doch .in ongewenschte verhoudingen, die tegenover den aannemer zouden kun nen ontstaan. Werkt een dergelijk spoorwegarbeider te zamen met per soneel in dienst van de spoorwegdi rectie, dan geldt deze overweging ui teraard niet. _De loop van de losse locomotief te Pi'et-Gijzenbrug op 6 Juli j.l. kon en moest den arbeiders bekefcd zijn. aan gezien deze niet alleen van station tot station telegrafisch was geseind, doch ook door seinen op voorafgaan de treinen was aangekondigd. Op grond hiervan kan niet worden erkend, dat de bestaande waarborgen voor de veiligheid van het personeel onvoldoende zijn en bestaat er geen aanleiding om ter zake verdere maat regelen te nemen. De rattenbestrijding in Den Haag. Verschenen is het verslag over 1925 van den gemeentelijken reinigings- en ontsmettingsdienst te 's-Gravenhage. Over de rattenbestrijding wordt daar in o.a. gezegd: Deze bestrijding had plaats van 15 Juni tot 5 Dec. en heeft een uitgave gevorderd van f70.013, met inbegrip van arbeidsloon. Dit bedrag moge hoog gevonden worden, doch wanneer in acht geno men wordt welke schade en hinder de ratten kunnen aanrichten, weegt het Verkregen resultaat zeer zeker te gen die kosten op. Immers kan ge zegd worden, dat op dit oogenblik de burgerij practisch van de rattenplaag verlost is. Uit het voortgezet onder zoek bliikt, dat slechts hier en daar, sporadisch nog ratten waargenomen worden. Door electriciteit gedood. De arbeidsinsepctie schrijft: De avond bladen van 14 Augustus 1926 bevatten het bericht, dat wederom een mensch gedood werd, die den koperen lamp voet van een (defect) gloeilampje aan raakte. Eigenlijk is de zaak zoo: Het slacht offer kwam met een onder spanning staand deel in aanraking en zakte in elkaar. Het is volstrekt niet zeker, dat hij toen al dood was. Had men onmid dellijk kunstmatige ademhaling op hem toegepast en deze desnoods twee uren lang voortgezet, misschien was hij dan wel uit een toestau.ï van schijn dood weder bijgekomen en in het le ven gebleven. Dus bij alle gevallen van schijnbaar plotselingen dood door electriciteit dadelijk beginnen met kunstmatige ademhaling toe te passen en deze lang voortzetten. Eerst wanneer daarbij geen resultaat verkregen wordt mag men veronderstellen, dat het siaohtof- fer werkelijk dood is. Kunstmatige ademhaling is be halve de hartmassage, welker tech niek door veel minder personen ver staan wordt het eenige middel om deze ongelukkigen te redden, maar onmiddellijk beginnen en lang voort zetten. x Een tegenvaller. De gemeenteraad van Groningen heeft indertijd besloten tot het aan leggen va 'n centraal rioleeringsstol- sel, waarbij de faecaliën en het riool- vuil naar zee zouden worden afge voerd door middel van een pompsta tion. dat de afvalstoffen dour eer. huis leiding langs het Eemskanaal bij Delfzijl in de Eems zou persen. Een groot deel van dit rioolnet is reeds gelegd. Thans blijkt dat het Groningsche gemeentebestuur heeft verzuimd aan Ged. Staten vergunning te vragen tot het gebruik van de haven van Delfzijl die door de provincie wordt geëxploi teerd. Het gemeentebestuur van Delf zijl heeft bij Ged. Staten ernstige be zwaren geopperd tegen de doorvoe ring der plannen waarvan het groot tiadtel voor do toekomst van de haven verwachtte. Daar>.m heeft, het gemeen tebestuur van Groningen zijn fout als rrog hersteld door van Ged. Staten ver gunning te vragen, maar deze ver gunning is, naar de „Provinciale Gro ninger Courant' mededeelt, door Ge deputeerde Staten :*,ewc\gerd, zoodat net deels uitgevoerd? plan in duigen Hgt cn naar een andere oplossing moet worden gezocht. Geschil op de "ütrnchtsche groenten- en fruitveiling. Gistermiddag er tusschen de koo pers op de groenten- en vruchtenvei- img te Utrecht en het bestuur 'lier veiling een geschil uitgebroken. Eén der koopers meende bij het vei len onrechtvaardig behandeld te zijn. De andere aanwezige koopers namen het voor hem op, en, aangezien* de di recteur niet bereid was, staande de v .ng, het bil op te lossen, be sloten de kooplieden niet te koopen. Door inmiddels ingeroepen politie hof.. werd ui koopen daarop van :-.ü veiling orwvc'lerd. AJe fruit oc groenten zijn nu, naar wordt medegedeeld ,naar Arasterdam verzenden, om daar geveild te worden Scheepvaart op Sumatra's oostkust. De heeren Dr. D. A. Delprat, verte genwoordiger van de Stoomv.maat- schappij „Nederland" in Ned-Indië en Mr. J. K.'Hummel, vertegenwoordiger der Rotterdamsche Lloyd, bezoeken Sumatra's Oostkust tot het houden van besprekingen om over te gaan tot definitieve aanwijzing in zake het huren van een kade aan de Oceaan haven voor het bouwen van loodsen en om verder besprekingen te houden met de afschepers van palmolie. Tweede Cementfabriek aan den St. Pietersberg. Er heeft zich een consortium ge vormd, dat in het Jekerdal aan den St. Pietersberg bij Maastricht naast de Belgische cementfabriek, die aan de andere zijde zal komen, nog een dergelijke fabriek op te richten. De meerderheid van het kapitaal, groot IVï millioen gulden, zal komen, in Fransche handen. Ingebracht zal worden de ter plaat se reeds gevestigde Mergelexploitatie met luchtbaan Er zal worden gewerkt volgens nat-procédéé van Dr. Hantzel udt Praag. Luehtvaartdagen te Scheveningen. Zooals gemeld, zullen op 25, 26 en 27 Augustus a.s. te Scheveningen luchtvaaKtdagen gehouden worden, georganiseerd door de afdeeling Den Haag en Omstreken van het Alg Ned. Verbond. De luchtvaartdagen bestaan in een tentoonstelling in het Kurhaus en het uitvoeren van bewegingen met vlieg tuigen van Nederlandsch fabrikaat nabij het Kurhaus. Op 25 Augustus om 11 uur v.m. werden de luchtvaartdagen geopend door Zijn Exc. den minister van Wa terstaat in den foyer van 't Kurhaus. 's Middags om 12 uur he&ben vlieg- vertooningen plaats door een eska- drille der 'Luchtvaartafdeeling van het Ned. Leger, een eskadrille water vliegtuigen van den Luchtvaartdienst der Marine, een sport vliegtuig der fir ma Pander en een verkeersvliegtuig der K.L.M. (Fokker F VII A). 26 Augustus 2 uur nam demonstra ties door een eskadrille der Lucht- vaartafdeeling' en een sportvliegtuig van Pander. 27 Augustus, 2 uur nam. demon stratie door een eskadrille militaire landvliegtuigen en een eskadrille ma rine watervliegtuigen en een sport vliegtuig van Pander. De tentoonstel ling, welke in de schilderijenizaal, 6e aangrenzende serre en op het terras van het Kurhaus wordt gehouden, wordt geopend op 25 Augustus om 11 uur voormiddag en zal tal van gege vens op luchtvaartgebied bevatten. SDAP.-ruzie te Haaksbergen. Het afdeelingsbestuur der SDAP. te Haaksbergen heeft, naar het Volk meldt, een brief gericht aan het raais lid Stegeman, met het verzoek zijn ,i*aadszetel ter beschikking van de par tij te willen stellen. De heer Stege man had in een raadsvergadering van zijn mederaadslid en partijgenoot Temmink in een discussie, waarin zij een tegenovergesteld standpunt inna men gezegd, dat deze zich door per soonlijk belang liet leiden en had bij latere besprekingen geweigerd daar van ook maar een woord terug te nc- Zoiidagsarbeid m de Rotterdamsche haven. De Centrale Bond van transportar beiders heeft aan den minister van arbeid, nijverheid en handel het vol gende telegram gezonden: „Wij vernamen dat aan werkgevers in het machirtale havenbedrijf te Rot terdam vergunning voor doorloopen den Zondagsarbeid is gegeven op 15 Aug. voor werk op kolen- en ertsboo ten en wijzen er op, dat deze belang rijke maatregel zonder eenig overleg met de vakorganisatie is- getroffen. Hij is zonder aankondiging aan de be trokken arbeiders opgelegd. Wij protesteeren ernstig tegeh dit feit en verzoeken maatregelen te tref fen tegen herhaling." Bij de firma Swartouw heeft in ver band hiermee de middagploeg die Zondag 2 uur moest beginnen op en kele tremmers na geweigerd den ar beid te verrichten. Ook de nachtploeg heeft geweigerd en is naar huis ge gaan, BUITENLAND. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. De maatregelen ter bestrijding. De economische commissie uit denj Duitschen Rijksdag is gisteren voor belangrijke besprekingen bijeengeko,- men. Men constateerde1, dat ondanks cle; economisch betere tijden die te ver wachten zijn, de 'werkloosheid in del naaste toekomst nog zeer groot zal blijven. De maatregelen tot werkver schaffing zijn dan ook voor éen reeks van jaren berekend. De rijksSpoorwegen zullen groote bouwplannen uitvoeren, waarvoor zijl van net Rijk een crediet op langen termijn van 100 millioen mark heb ben gekregen. Voor net electrificëe- ren der spoorlijnen in Grcot-Berlijn zat het Rijk nog 20 millioen toestaan, een even groot bedrag zullen zij zelf. ter beschikking stellen. Reeds de eerstvolgende weke'n zul len een belangrijke toeneming brengenl van de bouwbedrijvigheid. Het Rijk! heeft op eerste hypotheken een bouwt crediet van 200 millioen mark gege ven, waarvan echter verrassend wei nig gebruik wordt gemaakt en wel' wegens het korte zicht. Voor het bou wen van arbeiderswoningen geven het Rijk ten de landen 30 millioen als ren teloos voorschot. Het contingent buitenlandsch© ar beiders, die met uitdrukkelijke toestem' ming van de Duitsche regeering ini Duitschland vertoeven, zal van 13UOOO op 90.000 worden teruggebracht. De liquidatie van het rijksgraanbu- reau maakt het mogelijk, 50 millioiem vlot t© maken voor grondontginning en het stichten van nederzettingen. Voorts wil men 60.000 km. nieuwe, straten aanleggen. Het plan onvoldoende. Bij de voortgezette debatten in dei Rijksdagcommissie over dé werkver schaffing bleken verschillende volks' vertegenwoordigers nog oritevre"den„ over de gëdane toezeggingen van de regeenng, welke hoogstens aan eeni ge honderdduizenden arbeiders werk. zullen verschaffen. Vooral het aanleggen van kanalen moet nog veel meer uitgebreid wor den. Tot nu toé zijn daarbij hoogstens 6000 man ingedeeld. Een vertegenwoordiger der regee ring deed de toezegging, dat den rijks dag in November zeer uitgebreide nieuwe kanaalplannen zullen worden! voorgelegd. De betrokken rijksdagcommissie re kent, dat voor de uitvoering van het geheel© program van werkverschaf fing meer aan een halt milliard uit openbare middelen zou moeten wor den opgebracht. De stad Berlijn zal binnenkort niet het aanleggen van sportparken, plant soenen, straten enz. beginnen en daar bij 10.000 werkloozen onderbrengen, HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. De mijnwerkersleiding gemachtigd tot onderhandelen. De mijnwerkersgedelegeerden hebben gistermorgen hun conferentie te Londen hervat. Toen de beraadslagingen Maandag avond werden verdaagd, was er een resolutie in behandeling, waarbij het dagelijksch bestuur gemachtigd wordt onderhandelingen te voeren over de loonvoorwaarden, op conditie, dat een nationale overeenkomst en een nationaal minimum-percentage met behoud van den 7-urigen arbeidsdag tot stand zou komen. De meeningen waren verdeeld en de partij, die gekant is tegen een compromis, scheen in de meerderheid. Intusschen meldt een Reuter-telegram uit Londen, dat de conferentie van mijnwerkersgedelegeerden gisteren be sloten heeft, de leden van het uitvoe rend comité te machtigen om te trach ten, de onderhandelingen met de mijn eigenaren en de regeering te heropenen. De conferentie besloot tevens, dat alle onderhandelingen om tot een op lossing van het geschil te geraken een nationaal karakter moeten dragen en niet districtsgewijze gevoerd moeten worden. De economische toestand van Palestina. Hechter Fisher van Illinois heeft een bezoek aan Palestina gebracht on daar een onderzoek ingesteld naar den stand der Joodsche kolonisatie. Op zijn doorreis naar Warschau, waar hij de arbeidstoestanden wil bestudeeren, heeft hij te Weenen aan persvertegenwoordigers een en ander over zijn bevindingen medegedeeld Fisher, die 'de Zionistische bewe ging te Chicago krachtig steunt, ver telde, dat hij na zijn verblijf in Pales tina van drie weken nog geen defini tief oordeel kon vellen. Doch de buh tengewone dingen, welke, door de Zionisten in Palestina zijn bereikt, hadden diepen indruk op hem ge maakt. Het. is echter jammer, zoo meende hij, dat de Zionisten verleden jaar zooveel tegenslag hebben onder vonden. Hij schreef deze hoofdzakelijk toe aan den economischen toestand in Polen, welke vele Poolsch© Zionisten, die zich in Palestina dachten te vesti gen, dwong naar Polen terug te kee- ren om nog iets van hun have te red den, terwijl anderen, die op steun had den gerekend, in die 'verwachting wer den teleurgesteld, nadat zij zelf reeds al hun bezittingen aan het goede doel hadden geofferd. J)e concurrentie van Arabische ar beidskrachten verergert, naar rechter Fisher mededeelde, de werkloosheid. Maar er is in Palestina Hercules-ar beid verricht, vervolgde hij, niet al leen wat aangaat de kolonisatie der Joden, maar ook wat betreft maat schappelijk werk, zooals de bouw van ziekenhuizen, de beperking van kin derarbeid, e. d. Wat den landbouw aangaat, die is het experimeuieele stadium reeds voorbij. De geteelde vruchten kunnen met het beste Amerikaansche fruit wed ijveren. Rechter Fisher meent, dat Enge land den Zionisten wel wat meer hulp had kunnen verleenen. Met. erkenning van Engelands moeilijkheden, vond hij, dat Engeland Palestina meer be handelt als een kolonie dan als raan- daatsgebied. De Joden in Palestina. Volgens officieel© berichten uit Jel ruzalem nam de Jocdsche bevolking van Jan. 1924tot Juni 1926 met 56'.000 zielen toe en steeg zij vani 91.000 op 147.000, waardoor de Jo den thans 17°/0 der totale bevolking .uitmaken. Alleen in 1925 hebben zich 34.000, Joden in Palestina gevestigd. De toe- jneming is dus de laatste jarejn verre1-' weg het grootst geweest. HET NEDERLANDSCH WITTEBROOD IN BELGIë. Een invoerverbod aanstaande? De vraag naar het Nederlanjdsciiei witte brood in België, aldus de Ant- werepnsche redacteur van de „Msb.", ïieemt met den dag toe. 'Maandag werden alleeh te Putte 10.000 broeden overgebracht, zooidat aan weerszijden der grens een groote bedrijvigheid heersoht. Aan den Ne- iderlandschen kant zijn het de bakkers der grensdorpen en steden, die maar niet genoeg kunrien aanvoeren om de liefhebbers te gerieven, terwijl' op Bel gisch gebied voortdurend een groot aantal klanten en opkoopers komt af zetten. Vooral ook de opkoopers. Want er heeft zich in deze omstandigheden al weer een nieuw beroep gevormd, n.l. opkooper en speculant in "Neder landsen wittebrood. Het schijnt, dat deze goielde zakerï maken. Zij 'komen per auto uit Ant werpen en zelfs vieel' verder om groote hoeveelheden brood aan de Neder landsche grens machtig te worden en het daarna tegen woeker-winsten te verkoopen. In Antwerpen vertelt men reeds, dat daar een Nederlandsch wittebroodje voor 8 frank genoteerd staat en dan ia het soms nog maar een baksel van 600 gram, waaruit te concludeeren valt, dat de kooper tweemaal gekne pen wordt, eerstens door den betrok ken bakker, tweed ens door den ver- koope r. Wij begrijpen overigens niet goed, wat al die Belgen naar het Neder landsche wittebrood drijft. Ons grijs, nationaal brood, dat wij nu sinds een paar weken moeten eten om den frank te versterken, is best, gezond en aan zienlijk goedkooper dan het Neder landsche wittebrood. Direct van den Nederlandschen bakker betrokken, kost een Nederlandsch brood, dat rond de 800 gram weegt, drie frank, terwijl men voor een Belgisch grijsi brood, wegende 1 kilogram, slechts 2.85 frank betaalt. Daarbij komt dan nog de reis naar de grens, het tijd-ver lies en het „bockske" of het „trip- peltje" dat de meeste brood-gangers natuurlijk op den langen en warmen weg naar binnen slaan. Neen, waarlijk, wij begrijpen al die gewone mensenjes met goea. Het zijni veelal dezelfden, die steen en been klaagden, toen het brood in België 3.40 frank kostte en die nu met alle' pleizier een verren tocht ondernemen om voor dezelfde hoeveelheid brood minstens 4 frank te betalen. Wat brengt al die lieden op den hol Is het een soort modei-zucht, een nalooperij, gelijk de eeindetn; doen, of te wel en dit is meer dan waarschijn lijk staan wij1 hier niet voor oen» uiting van den geest van verzet, welke bij het Belgische volk zoo sterk ont wikkeld is? Een B.T.AI.-telegram uit Brussel meldt, 'dat de commissie voor de in- en uitvoervergunningen besloten heeft aan 'deh betrokken minister voor te stellen, een "decreet uit te vaardigen, Waarbij 'de invoer in België van wit tebrood uit Nederland wordt Veibö- jdem. De ontwikkeling der Belgische miliciens. Naar aanleiding van een vraag in den Senaat heeft de Belgische minis ter van Nationale Verdediging inlich tingen verstrekt omtrent den graad van ontwikkeling der Belgische mili ciens* Gemeentelijke Aankondigingen Verandering aanvangsuren veemarkt en vette Varkensmarkt. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artikel 3, laatste lid, van de verordening op de Veemarkt; brengen ter kennis van belangheb benden, dat in afwijking van de bij genoemde verordening vastgestelde aan- vanguren, de veemarkten en de vette varkensmarkten in het tijdvak van 27 Augustus a.s. tot en met 28 September a.s. zullen aanvangen des voormiddags 7 uur. Leiden, 18 Augustus 1926. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem, VAN STRiJEN, Secretaris. Van 1920 tot 1924, zoo deelde de mi nister mede, d.i. in vijf jaar, zijn i België 355.000 recruten in dienst gekc merf. Daarvan waren 21.000, d.i. onge veer zes procent, analfabeten. Lezer schrijven en rekenen konden er 270.001, of wel 76 pet. De 64.000 overigen kon den hetzij alleen lezen, of alleen lezei en schrijven. In Wallonië is de toestand gnnstigei dan in Vlaanderen. Van de 195.00i Vlaamsche miliciens waren er onge veer 14.000 analfabeten, dus zeven pro cent, van de 160.000 Waalsche mili ciens waren 7000, d.i. 4Y procent anal fabeten. Dat de toestand bij de Walen gun stiger is dan bij de Vlamingen hang samen met het feit, dat het onderwij. in België, zelfs in vele Vlaamsche stre ken, in het Fransch gegeven werd, eei toestand waarin pas de laatste jarer verbetering begint te komen. Was Cclumbus Spanjaard? De Madridsche plaatselijke pers heeft een prijs van 1560 pond sterling uitgeloofd voor de beste beschouwing over cle nationaliteit van Columbus. Mrs. Charlotte Mansfield, die de kwestie nauwkeurig heeft doorvorscht beweert dat Columbus een Spaaijaard is geweest en geen Genuees, zoo vrij wel algemeen wordt geloofd. Abd-el-Krim. Abd-el-Krim zou volgens de „Petit Parisien" binnen een 14 dagen naar zijn verbanningsoord vertrekken. Die plaats is, in weerwil van alle geruchten, nog niet vastgesteld, zegt het blad. Men noemt Madagascar en Réunion. In ieder geval zal Krim niet direct naar zijn definitief verblijf worden gebracht. Daarbij zal het vertrek wor den geheim gehouden en zal niemand den gevangene mogen spreken, hoe wel dit in strijd is met de Marokkaan sche traditie. Wat banken door diefstal verforen. De directeur van de Illinois Ban ker's Association, Re. Saunders, heeft nagegaan voor welk bedrag misdadi gers in het jaar 1924 verschillende* banken in de Ver. Staten hebben be roofd. Hij komt tot een bedrag van) 3,620,600,000 dollars of 42,000,000 'dollars meer dan het totale inkomen» van 'de regeering 'der Ver. Staten.. In 'de laatste 35 jaar is de misdaadl in de Ver. Staten met 1200 °/0 toege nomen. Er is geen economische kwes tie voor het Amerikaansche volk, meent Saünders, als de kwestie vani het bestrijden der criminaliteit. KORTE BERICHTE*. In het valsche muntersproces te* Boedapest trekt Raba al zijn beschul digingen tegen Bethlen, Rakowski e.a. in. De Amerikaansche Staatssecreta ris Kellogg spreekt heit bericht om trent zijn voornemen tot aftreden te- gen. 'Het aantal werkloozen in Engel land bedroeg 9 Augustus 1.594.000, of 24.544 minder dan de week tevo ren. In deze cijfers zijn de stakende* mijnwerkers niet opgenomen. Een hevige storm, vergezeld van1 onweer en wolkbreuk, heeft inVde om geving van Hannover aanzienlijk© schade aangericht. Van Bulgaarsche zijde wordt te gengesproken, dat dezer dagen een nieuwe schending, van dei Joego Sla vische grens zou hebben plaats ge lhad. Tegen het einde dezer maand! (waarschijnlijk Donderdag 26 Augus tus) zal de commissie van buitenlaod- sche zaken uit den Duitschen rijksdag! bijeengeroepen worden om verklarin gen der rijksregeering aan te hooren over den buitenlandschen politiekeni toestand, inzonjderheid in verband men de volkenbondskwestie. ÜIT DE OMGEVING. OEaSÏOEEST. Loop der bevolking in de maand Juli: l Ingekomen 33 m. en 43 vr„ totaal 76 personen. .Vertrokken: 2 m. en 567. vr., totaal 83 personen. Geboren 8, gehuwd o, overleden 8 personen. v De uitslag van< de op 13 Aug. gehouden loting yan de lichting 192; is als vol'gt: J. J. Altorf 14, H. Baak 1, P. D. Berntaen 9, J. de Best 20, M. Binnendijk 5, J. Brussee 2, R. B. Damsté 25, JL. van Delft 32, Wi. J. J. de Does 29,. A. Dorrepaal 10, J. Duivenvoorden 33, (D. M. Gordfjn 16, J. T. Hoogerd\jk 28, Th. H. Hoogerdjjk 22, Th. J. Hoogeveen 6, A. S. Jyffermans 4, H. F. Juta 23, B. F. van Kampenhout 31, Th. N. Kerkvliet 30, M. W. de Kluijyer 13. M. J. Koenen 15, P. J. Lebbink 17, JÉL Lubech it, W. Naetggaal 18, J. H.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2