NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1926' DAG-AGENDA. Donderdag 19 Augustas, 's av. 8 uur, Theetuin „Oud-Hortuszicht", Witte Singel. Tuinconcert door de Chr. Zang vereen. „L.E.DA.G.O.H." en het Chr. Muziekgezelschap „Polyhymnia". Van 19 t./m. 29 Augustus Tent-Veld tocht van het Leger des Heils in de tent aan de Lammermarkt (achter den molen). Zondag 15 Aug., 's morg. tien uur en 's avonds half zeven, „Jeruël", Middel stegracht 3. Samenk. Spr. de neer v. d. Horst. A.s. Zondag 15 Augustus zal de dienst worden waargenomen door Dr. de Graaff, Janssens, Rutgers, Schreu- der. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei* apotheken wordt van Maandag IC tot en met Zondag 22 Augustus a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren D. J. v. Driesum, Mare 7G, Telaf. 406 en G. H. Blanken Hooge- woerd 171, Telef. 502. Gegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. Nadere bijzonderheden. Omtrent het ongeluk met den snel trein uit Regensburg deelt de machinist van den verongelukten trein het vol gende mede: De trein reed op de plaats van het ongeval met de voorgeschreven snel heid van 72 km. De locomotief, de postwagen en drie wagons waren een wissel gepasseerd, toen blijkbaar door een loshangend stuk van een volgende wagon de wissel in anderen stand werd gebracht. De trein/ werd tengevolge hiervan in twee deelen gesplitst. Het voorste deel reed dooi-, terwijl de volgende wagens ontspoorden en links van den spoor weg teTecht kwamen. Doordat de rem- inrichting waarschijnlijk niet gelijkmatig werkte schoven eenige wagens in elkaar, tengevolge waarvan zoovele slachtoffers zijn te betreuren. .De laat ste zeven wagens van den trein bleven onbeschadigd op de rails staan. Alle dooden en gewonden zijn hedenmiddag geborgen. De gewonden zijn naar het hospitaal overgebracht. De beide per sonen, die nog tusschen de wagens bekneld zaten zijn bevrijd. Zij waren ernstig gewond. Naar gemeld wordt draagt een ar- breider, die met het herstel van den wissel belast was, de schuld van deze ramp. Hij had vergaten het signaal op langzaam te zetten. De man is gevlucht. Het parket heeft zich naar Langenbach begeven om de zaak ter plaatse te onderzoeken. DE VOLKENBONDSRAAD. De Zwepdsche premier over de zetel kwestie. De debatten over de toekomst van den Volkenbondsraad zijn in Zweden weder hervat, waarbij opnieuw ver klaard wordt, dat Zweden aan zijn vroeger ingenomen standpunt onvoor waardelijk zal vasthouden, namelijk dat in September geen enkele andere staat dan Duitschland een permanen ten zetel in den Volkenbondsraad mag verkrijgen. In dien geest heeft zich thans ook minister Eckmann uitgelaten, die te genover een Deensch journalist woor delijk heeft verklaard: „Wij staan nog steeds op hetzelfde standpunt en overigens achten wij 't voorloopig onwaarschijnlijk, dat men verder zal gaan dan de opneming van Duitschland in den Volkenbondsraad. Daarentegen weten wij natuurlijk niet, hoe de toestand zich na .Duitsch land s opneming zal ontwikkelen." Van beteekenis is voorts, dat Eck mann zich voor de vorming van een neutrale groep uitsprak, waartoe de Scandinavische landen, Zwitserland .en Nederland zouden moeten behoo- reru welke groep tegenover de groote mogendheden een neutrale politiek ten bate van het internationale recht zou moeten voeren. Het Spaansch-Italiaansch verdrag. De Spaansche minister van Buiten lands che Zaken wees er op, dat het Spaansch-Italiaansche verdrag niet het resultaat van de een of andere nieuwe politiek is en daarom niet in verband mag worden gebracht met Spanje's eisch tot het verkrijgen van een permanenten zetel in den Volken bondsraad. Te dien aanzien blijft Spanje's standpunt ongewijzigd. De Spaansche regeering is sr van overtuigd, dat Spanje goed werk voor /den Bond kan verrichten, indien het land permanent in den Volkewbonds- raad vertegenwoordigd is. doch zon der zulk een zetel kan Spanje niets doen voor de zaak van den wereld vrede. Naar een officieus bericht uit Ma drid. verzekert, zijn de berichten uit Engelsche bladen, dat het Spaansch- Italiaansch verdrag geheime clausu les zou bevatten onjuist. Het verdrag zal te zijner tijd in zijn geheel open baar worden gemaakt. Het aantal studenten In Duitschland. Het aantal studenten aan de Duit- scha hoogescholon bedroeg in het win terhalfjaar 1925-1926 S2 602, dus 12000 meer dan voor den oorlog. Het aantal studenten in de theolo gie is gedaald, dat der Evangelische met 4 pet. dat der Katholieken met 9 pet. Eveneens is het aantal studen- j ten in chemie, pharmacie en staat shuishoudkunde verminder a Een sterke toeneming valt waar te nemen in het aantal studenten in tandheel- veeartsenijkunde en de tech nische vakken. Het aantal vrouwelijke studenten bedraagt 6983 tegen 6923 in het voor gaande semester. Het aantal buiten landers die aan Duitsche hoogescho- len studeeren is van 8597 tot 7804 ge daald. "i&'-zMh KORTE BERICHTEN. Er heeft zich te Constantinopel een nieuw geval van pest voorgedaan, liet vierde geval in twee maanden. Tusschen België en Frankrijk is een regeling getroffen inzake de we- derzijdsche schulden, waarbij er voor Bel-gië een gunstig verschil blijft van 150 miljoen frank. Naar uit Brussel gemeld wordt, is in den jongsten ministerraad een voorstel tot het heffen van een uit voerrecht van 2 pet. op sommige Bel gische producten,als: spiegels, glas werk, baksteenen', cement en ook groenten, besproken. Een definitief be sluit hebben de ministers echter niet genomen. Behalve de collectieve nota heeft Servië nog een speciale nota tot Bul- garijë gericht om uitlevering te éi- schen van Servische comitadsjis. De> Mexicaansche minister van oorlog ontkent officeel, dat er pries ters gedood zouden zijn bij de botsin gen tusschen soldaten en geloovigen. De verhalen over deze hotsingen zijn overdreven. De bladen te Boekarest maken melding van gevechten, die bij Odes- sa plaats vinden. De opstandelingen, onder leiding v. generaal Lachevitch, hebben het belangrijk station van Smerinka beaeit, dat den spoorweg naar Kieff beheerscht. Het Duitsche rijkskainet heeft be sloten om aan den Russischen com munist Sokolewski gratie te verke nen; de Russische regeering zal van haar kant aan veertien personen gra tie verkenen, o.m. aan de studenten Kindermann en Wolscht Duitsch land. Te Londen zijn bij een botsing tusschen een tramwagen en 'een auto bus, die beide geheel gevuld waren met passagiers, twintig personen ge wend, van wie zes ernstig. De auto bus werd geheel vernield. RECLAME. Zonnebrand smetten, puistjes, oude en nieuwe wonden genezen spoedig met AKKER's Kloosterbalsem ■flomn e en nieuwe met AKKER's KERK EN SCHOOL. Do Nederlandsehe Kerk te Smyrna. In „Stemmen des Tijds" in het Augus- tus-nummer, vertelt Cr. G. P. Marang van Utrecht van een bezoek aan de Nederlandsehe Kerk te Smyrna. In dit artikel zegt hij o.m.: „De wonderlijkste kerkgang, dien ik ooit gemaakt heb, was op Zondagmor- gen ie April. Onder regen, hagel en on weer plasten we over het groote ruïne- veld, waar nog in September 1922 d mooiste stadswijk van Smyrna lag; de Grieksche wijk of „Frankenwijk" met haar groote huizen, winkels en kan toren. Thans bijna vier jaren later ligt alles nog in puin. Maar, te midden van al die bouwvallen ligt, als 'n Oase in de woestijn, het Hollandsche kerinq „l'Eglise réformée Néerlandaise de Smyrne, zooals on-Hollandsch haar ol ficieele naam luidt. Al3 door een wonder gespaard, ligt het nette kerkje, omgeven door hft goedverzorgde kerkhof, daar te midden van een eindelooze, zwarte somberheid De Hollandsche koionie van Smyrna da teert al van voor 1600. De eerste sporen van haar bestaan vindt men reeds in 1593. De Hollandsche vlag ?al wel niet van alle schepen gewapperd hebben, die op de rede van Smyrna lagen, zooais het plaatje in de oude zeèvoyagie af beeldt, maar de ondernemende koop lieden der republiek hadden toch een groot aandeel ip den Europeeschen han del op den Levant. In den loop der eeuwen is het speci fiek Hollandsche karakter der kolonie wat verloren gegaan; in de meeste fa milies werd, om begrijpelijke prjctisctK redenen, geen Hollandsch meer gespro ken; door huwelijk met Franschen, En gelschen en Hellenen bleef in menige familie het Hollandsche bloed niet meet onvermengden toch bleef men zich een Hollandsche kolonie voelen. Vele Spaansche Joden, eerst naar de Neder landen uitgeweken, vestigden zich te Smyrna, maar bleven lid van de Hol landsche kolonie. En op de nationale feestdagen, in het bijzonder op den 31- sten Augustus, was het Hollandsche kerkje nog steeds het vereenigingspnnt van allen, die door afkomst en nrnilio- banden aan Holland waren gehecht. Tot de goederen der kolonie behoor den het Wilhelmina-hospitaal met zijn bijgebouwen, twee winkels, een pasto rie, de woning van den consul, de kern en het kerkhof. Helaas is alles door brand vernield, behalve het kerkje en het kerkhof. En wat nog fataler werd voor het voortbestaan dezer Nederlandsehe ko lonie: de meeste en invloedrijkste leden der kolonie zijn bij den brand gevlucht en keerden met weder. Zoowel de gespannen politieke toe- Ctand, als de ondergang van den Euro peeschen handel in Smyrna, deden velen besluiten, elders huis en werkkring te zoeken. Kort vcor den brand in 1922 telde de Hollandsche kolonie nae 6;o leden. thans is ze geslonken tot hoogstens 150 leden. Natuurlijk is de positie van de „Eglise Réformée Neerlandaise" in deze koionie een eigenaardige. De leden der kolonie zijn niet allen protestant, zelfs niet allen Christen. Za zijn allen Nederlanders. Voor de gees téiijke verzorging van de protestanten kan niet de geheele kolonie als zoo danig aansprakelijk worden gesteld. Toch is er een oude historie en een historische band. Het kerkje behoort met den grond, waarop het staat, tot de bezittingen der kolonie en wordt tegen een kleine huur afgestaan aan de Protestantsche gemeente. (Ik zeg met opzet: prótestintsche gemeénta want „réformée" is hier natuurlijk niet te vertalen door „Gereformeerd", ook niet door „Hervormd"). Wat zal nu de toekomst van deze Hollandsche gemeente zijn?Voor den groot-en brand had de gemeente steeds een eigenpredikant. Maar sinds Ds. Louis Ie Bouvier in Sept. 1924 stierf is de klein ekudde herderloos. En hoe zal ze in deze malaise uit eigen krach ten ooit een nieuwen predikant kunnen aanstellen? Zonder hulp van het vadei> land is dat onmogelijk. En toch is er in deze geheel Mbhammedaansehe om geving vraag naar geestelijke verzor ging. De naaste „buur" is de zendeling van de Amerikaansche missie te Para diso, die echter de handen vol heeft met eigen arbeidsterrein. De Duitsche predikant, die aan de Duitsche delegatie te Konstantinopel is ■verbonden, komt twee maai per jaar een preekbeurt vervullen in het kerkje te Smyrna. En hoewel te Smyrna juist heel weinig Duitsch gesproken wordt onder de daar wonende Europeanen, worden die Duitsche diensten toch ge regeld door een 50-tal personen bezoent. Maar wat beteekent een geestelijke verzorging, die bestaat in eén predi king jn een half jaar? ■Volgens den heer Schuurman den Ned. consul zou hier belangrijk werk te doen zijn. Een predikant, die in staat was beutelings in het Fransch en En- gelsch desnoods ook ïu het Duitsch te prediken, zou van deze oude Hollandsche gemeente een geestelijk middelpunt van alle protestanten in Smyrna kunnen maken. Breed-kerkelijk, maar dan kon het een gezegend arbeidsterrein worden. Jammer zou het zijn, wanneer deza historische gemeente zou verdwijnen. Een traditie van vele eeuwen'legt in dezen een plicht op de Protestantsche Christenheid van Nederland. Het Hol landsche kerkje van Smyrna staat nog ongedeerd te midden van dê ruïnen. Is dat geen profeie? Mogelijk zal dtoor de regeering iets gedaan kunnen worden tot wederopbouw van de bezitting dei Holland-Che kolonie.- Maar er is meer noodig. Kunnen de kerken hier een helpende hand uitsteken? Is hier niet een mooi stuk zendings werk? Legerpiedikant in Indië. Onlangs werd medegedeeld, dat Da G. van Duinen, Geref. predikant te Schie dam, aangezocht was op te treden in Indië als legerpredikant. Thans verneemt de „N. Pr. Gr. CrF, /lat Ds. van Duinen zich bereid ver klaard heeft een eventueele benoeming te aanvaarden. Het zou dau in de be doeling liggen, dat de nieuwe leger predikant in het a.s. voorjaar zal vei- trekken, terwijl hem als standplaats Magelang zou worden aangewezen. Naar aanleiding hiervan merkt de „Stand." op: Naar wij uit goede bron vernemen, is bovenstaand bericht op zijn zachtst ge sproken, zeer voorbarig. De activiteit der Roomsch-katholiaken Naar de „Res.bode" verneemt, heeft de bisschop van Haarlem besloten ovei te gaan tot de oprichting van een nieu we parochie in spoorwrjk. De benoe ming van den pastoor kan spoedig woi den tegemoet gezien. Dit zal dan de 21 sta parochie in Den Haag zijn en de negende Katho lieke kerk, die na den oorlog in Den Haag is gebouwd. Moge een dergelijke ijver den Pro testanten ten voorbeeld strekken. UIT DE OMGEVING. Gemeenteraad. Donderdagavond' 'hield de gemeente* raad een openbare vergadering. .Voorzitter: burgemeester Eenhuis. Aanwezig: alle leden. <De voorzitter opent de vergadering' met gebed:. Op de agenda komen! voor 8 punten. 1. Verzoek van den. heer MI. Soes bergen, onderwijzer aan de openbare 'Mulo-school alhier, om ontslag als zoo, danig wegens zijn benoeming tot hoof 4 van 'de Openbare school I te Bergert Cpmpascuum. B. en Wj. stellen voor, dat aan dit verzoek wordt voldaan. Aangenomen. 2. voorstel van B. en inzake} het leggen van een etectrischen hoog-* spanningskabel in den Grachtweg. De .heer Verduyn vraagt hierbij en kele inlichtingen omtrent den douw van een ttransformatorhuisje en over de regeling bij den prijs van oen K., m u. De heer Tromp antwoordt hierop, dat jgezegd is, dat er nog geen winst gemaakt -behoeft te worden, indieni al les 'maar gedekt is. Den heer Pijnacker komt het voor> dat nog niet alles is gedaan, wat rede- lijkerwijze mocht worden venvacht. Spr. stelt dan ook vcor het praee-ad- vies nog eenigen tijd uit te stellen omj tot een verder onderzoek over te gaan. De voorzitter "meent, "dat alles on derzocht is en 'deelt de meening van. den heer n-iat, ^or. acht het [mogelijk, dat ter plaats'© een kabel' komt. Spr. voelt cr ook wel iets voor, jden kabel te laten leggen door werk- loozen, zooals de heer Pijnacker zegt." iWiethouder .Warmerdam meent dat [met het leggen van dein kabel een be lang der gemeente gediend' wordt ini verband met de industrie van onze ge- imeento. Spr. ziet er geen heil in om; (het voorstel van den heer Pijnacker tot uitstel van het prae-advies te onder1 steunen, omdat verschillende omstan digheden een vlugge afdoening nood zakelijk maken. De heer A. H S chr. a ma' acht het b>eh (drag, waarvoor de gemeente garant (moet zijn, nogal hoog, maar spr., meent, dat er een wisselwerking is tusschen electriciteitsgebruik en indus trie. De tweede wordt door de eerste} bevorderd en daarom moet de gemeen) te er iets voor over hebben, ook al zouden de kosten nog al hoog zijn., 'Spr. vëre'enïgt zich met Tiet voor stel van Cleai heer Pijnacker om de zaak aan te houden tót meerdere pro: paganda om door zoo-veel mogedijkl aansluitingen te verkrijgen, de garan tie daardoor zoo laag mogelijk te ma- (ken. Ook de heer Langeveld is voor Jdati voorstel. Den heer Sobels komt het vreemd! voor, dat men zonder winst wil wer ken. Spr. acht dit ongevraagd sub- sitie verleenen, wat allerlei onge- wenschte mogelijkheden opent voor d© toekomst. Ook wethouder Tromp kon zich met het voorstel van den neer Pijnacker; vereenigen, misschien is er nog wel iets te bereiken. De heer Onderwater deelt dan' me de', dat 'de heer Akerboom ook wel iets wil doen om te bereiken 'dat de kabel er zou komen. De zaak wordt aangehouden volgensi het voorstel van den heer Pijnacker. 3. Voorstel van B. en .Wj. tot ver koop van eenn perceel bouwterrein' langs de Kanaalstraat, aan den heer H. Bekker te Burgh. Aangenomen. 4. Voorstel van B. en ,Wf. tot vast stelling van een verordening, regeleni de de gasprijzen. De heer Segers vraagt of het ver plicht is waar ©en meter staat eteiy tweede metèr te plaatsen, waarop del voorzitter antwoordt, dat dit niet noo dig is. i De heer Sobels acht het niet ge heel goed, waar de gasprijs is vastge steld, dat B. en W|. buiten den raadt om voor zeer bijzondere doeleinden! den gasprijs kunnen, bepalen. Hij' is1 er niet tegen, maar vindt dat het niet geheel in den lijn ligt. Voorgesteld wordt dat deze bevoegdi heid Wordt gegeven aan den gehee- len raad. Aangenomen. 5. Voorstel van B. en Wf. tot 'deni aanleg van eene centrale verwarming in het gemeentehuis. Op de aanbesteding hiervoor is o.a. ingeschreven door de fa. Deerns en Wiester ingh te Den Haag voor eenl bedrag van f2555exclusief voort vloeiende. Deze inschrijving komt B. en W. het beste voor. De heer So bels acht het niet goed, dat de ver warming niet onder de ramen wordt aangebracht. De heer v. Kesteren meent, dat de aanbesteding uitgebreider had moe ten geschieden. Door verschillende leden wordt er cretiek uitgeoefend op het feit, dat voor deze aanbesteding niemand uit de gemeente is gevraagd. Wethouder Warmerdam had eerder een woord van waardeering verwacht dat B. en WL het gemeentehuis mifct wilden laten gebruiken als proefkonijn Volgens spr. moet alleen en voor eerst gelet worden op degelijke afwer king. De meeste leden hadden het ge- wenscht geacht, dat ook aan Lissena- ren een kans was gegeven. De heer Segers acht het eveneens een fout, dat de radiatoren niet on der de vensters staan. B. en W(. waren het alleen met de betalingsvoorwaarden niet eens, waar over dan ook nog onderhandeld zon iworden. De heer Kuypara zou ook nog wil len, dat de radiatoren onder die ra men zullen worden aangebracht. In stemming gebracht, wordt het voorstel van B. qn W; aangenomen, met algemeene stemmen waarbij zoo veel mogelijk met de fvenschen der leden rekening zal' worden gehouden. 6. Vaststelling van het verslag van Ihet gasbedrijf over het jaar 1925. Goedgekeurd. 7. Aanbieding van "de gemeentere- ktening '1925. De gewone dieinst sluit met een ba tig isaldo van f 10.246, h!at nadeelig Saldo van den kapitaal di enst bedraagt f41.405.35. i Den heeren Algera, v. Kesteren, 'A. H. Schrama en Pijnacker wordt ver zocht de rekening; na te zien, weikei heeren hun benoeming aanvaarden. 7a. .Voorstel van B. em lW| en del gasoommissie tot verbetering van den, gasdruk in het buizennet. De heer Segers geeft eenige ifilicül tingen omtrent het leggen van eem 12-gasleiding van den gasfabriek tot aan den Smalieweg aldaar, aanslui tend met een 8-leiding op de bestaan de leiding langs de Kanaalstraat, waari van de kosten f500.bedragen. De geheele uitgave, aan het voor stel van B. en verbonden, bedraagt f:25.000. 5 Aangenomen1. Van de rondvraag maakt de heer A. H. Schrama gebruik die de toe stand der openbare urinoirs niet zeer hygiënisch acht. Spr. vraagt deze te fnodierniseeren. Zal in overweging v. r l.-.i .romen. De heer C. Sciir..r.i., wegenl verbeiering dour n ^ugen op verschillende pi. y~.:i "tv .tan- rten mei teaels Gemeeuieïijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van i Leiden; Gezien een schrijven van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland houdende verzoek om toepassing te géven aan de artikelen 6 en 7 der Hinderwet ten aanzien van een door het Gemeentebestuur van Leiden in gezonden aanvraag om vergunning tot het oprichten van een smederij en van een henzinehewaarplaats ten be hoeve van den Gemeentelijken Reini gingsdienst, op het perceel Noorder straat No» 18, kadastraal hekend ge meente Leiden, Sectie A No. 1192; Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van P. A. Bril, om vergunning tot het oprichten van een suikerwerkfatoriek in het per ceel Haarlemmerweg No. 57, kadas- taal bekend Gemeente Leiden, Sectie K No. 1845; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geveri bij dezen kennis aan het publiek, dat-genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer ge meente ter visie gelegd zijn; 1 alsmede, dat op Zaterdag den 28en Augustus ek. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren te gen deze verzoeken in te brengen, ter wijl zij er de aandacht op vestigen dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 14 Augustus 1926. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de beslissing op het verzoek van P. W. C. Kuysten, om vergunning tot het oprichten van een banketbakkeriji in het perceel Lange Mare No. 62, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie H, No. 1085, is verdaagd. Leiden, 13 Augustus 1926. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat door hen vergunning is verleend aan: a. P. J. en J Stikvoort en recht verkrijgenden, tot het oprichten van een timmerfabriek op het perceel ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M No. 2924, gelegen aan den Roomburgerweg; b. de N.V Banketfa- briek „De Bij" en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de banketfa- briek op het perceel kadastraal be kkend Gemeente Leiden, Sectie M No. *3850, gelegen aan de Roomburgerlaan c. de N.V. Nederlandsehe Rotogravure Maatschappij en rechtverkrijgenden, tot het uitbreiden van de drukkerij van boekwerken, platen en tijdschrif ten in het perceel Galgewater No 22, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie F No. 1269, 20 en 25, en 2161 gedeeltelijk. Leiden, 14 Augustus 1926. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter openbare kennis,- da«t H. Vos, te Leiden,en een verzoek beeft ingediend ter bekoming van ver lof voor den verkoop van alcoholvrij en drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Steenstraat 11. Leiden, 13 Augustus 1926. AUG. L. REIMERINGÈR. Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secr. De heer Sogers dringt aan op eeiu verordening van winkelsluiting. De heer Kuypers acht bij de inrijl van het postkantoor plaatsing noodza kelijk van een waarschuwingsbord inJ verband met het. gevaarlijke verkeer. Voor belangrijke zaken wordt vary de rondvraag geen gebruik gemaakt., Hierna sluiting der vergadering. OEGSTGSEST. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem Voorm. io uur in het Groene Kerkje Ds. W. A. Hoek van Amsterdam. Geref. Kerk. Voorm. io en nam. 5.33 uur in de Rehoboth-kapel, Ds. J. w. Gunst, em. pred. van Woerden. Mej. M. M. Boorsma, werkzaam bij het L. onderwijs in Ned.-Indië, zal hier haar verlof doorbrengen. RIJNSBURG. V Bü flinke aanvoer en goede kwa- liteit werden de navolgende prijzen rooi bloemen betaald: Margrieten 2333 cent^ Heliantbua 80—110, Centoria's 1822, Gladiolus sen, varieerend van 40120, Zinnia's 110130, Pompon-Dahlia's 7095, Dah lia's in meerdere soorten van 30043^ Montbretia'a 2431, Asters 3850, Pn mulinus 2330, Soabiosa 3043, Dis tels 1120. KATWIJK AAN ZEE. In samenwerking is door de Rijks* en Gemeentepolitie bij den winkeliei G. v. D'. aan den Sluisweg een partij tja- sterken drank in beslag genomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Geni 'Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Bollea Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Drost, em. prea. te Utrecht Hef is er de laatste dagen niet veel beter op geworden. Wel' is er goe de vraag naar bloemkool' voor export doch de prijzen moesten, wilde bet loo- nend zfln voor den tuinder, iets hooget zijn. Met peen is het iets beter dan üe vorige week, doch de aanvoer gaat vet minderen. Met aardappelen blijft het misere. Ziekteverschijnselen doen zich echter nog niet voor, wat wel een bij* zonderheid mag heeten. De bloemkool-; vau JoGteek e n is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2