DAG-AGENDA. De avond, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Augustus a.s. waargenomen door den apotheek van den heer W. Pelle. K Rapenburg 12, Telef. 594. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. men, waarop vermeld stond een be- jdrag f 200 minder dan geïnd was. Die was geschied op grond van een be sluit door B.en W. genomen: De heer A. A, v. Nieuwenhuyzen, 2e wethou der, betuigt niets te weten van dat besluit. De notulen der vergaderingen; van B. en W;. worden opgevraagdj (door den heer L. J. v. Nieuwenhuy zen. De secretaris van Beudegoni leest de notulen voor van genoemde verga dering; ook de clausule dat het be sluit as genomen. De heer L. J. v. Nieuwenhuyzen vraagt inzage'van het notulenboek en ontdekt terstond ver- valsching, daar deze clausule met eenl andere kleur inkt later bijgeschreven! was. Da overige raadsleden constatee-' ren het eveneens. Het vertrouwen in) het hoofd der gemeente achtten zij' ernnstig geschokt. Op de vraag van den voorzitter of de rekening voor- loopig vastgesteld werd, werd door de} commissie weigerend geantwoord, volgende worden medegedeeld: In aansluiting daarop kan thans het verzoek te willen verschijnen ter Pro- Na een telegrafisch bericht met del Prov. Griffie te 'Middelburg zijn B. en W. met den secretaris naar Middel-» burg gegaan. Tevens was aan den] heer L. J. v. Nieuwenhuyzen verzocht persoonlijk te verschijnen. Naar wei vernemen zijn de heer en J. A. Stols, (en J. van Striën als leden van de 'commissie tot nazien der gemeentere- kjt-ning en P. de Ruiter, mederaadslid, tiaar Middelburg vertrokken. Natuurlijk wordt met eenige span ning de beslissing afgewacht. De Eerste Kamerverkiezing. De Vrijheid meldt omtrent hetgeen aan de verkiezing voor de Eerste Ka mer met betrekking tot de stem van den heer Braat (Plattel. Bond Links) en de lijst van den Vrheidsbond is voorafgegaan: De heer Braat is alleen gepolst, of hij, indien de heer Koster no. 2 op de lijst stond, bereid zou zijn dezen door zijn stem een kans te geven op een Eerste Kamerzetel. Daarbij werd door den persoon, die met den heer Braat gesproken heeft, en dit dit deed ge heel op eigen gelegenheid de na- drukdruk gelegd op de omstandig heid, dat de heer Koster niet behoort tot degenen, die politiek op den voor grond waren getreden in den Vrij heidsbond en er dus voor den heer Braat, die op de „kopstukken" in den Vrijheidsbond tamelijk gebeten bleek, hoegenaamd geen reflen was om niet op den heer Koster te stemmen. Den heer Braat is daarbij geen enkele toe zegging gedaan, in welken vorm dan ook. De heer Braat heeft toen verklaard op den heer Koster te zullen stemmen, wanneer deze no. 2 stond, mits hij daardoor de candidatuur van den anti revolutionairen Prof. Diepenhorst niet in gevaar bracht. Deze komt n.l. uit dezelfde streek als hij, is óók tegen den zomertijd en is hem hij de behan deling van zijn wetsontwerp tot af schaffing van den zomertijd in de Eerste Kamer zoo warm tegemoet ge treden. Hadden dus de anti-revolutio nairen in Zuid-Holland Prof. Diepen horst no. 3 gesteld, dan zou de heer Braat niet op den heer Koster hebben gestemd en hadden de antirevolutio nairen van zijn stem geprofiteerd. Wat ten slotte, schrijft de Vrijheid .nog, de stem van den heer Alblas (Her vormd Geref Staatsp.) betreft, ligt het vermoeden voor de hand, dat deze ge heel op eigen initiatief zijn stem heeft uitgebracht op den heer Koster, die, ofschoon niet tot de rechterzijde be- hoorende, het Protestantisme in Lim burg krachtig steunt. P. G. Smelik. f Na een korte ziekte van slechts een week is in het Diaconessenhuis te •Haarlem, waar hij een operatie bad on dergaan, overleden de hesr P. G. Sme- lk, rustend hoofd der Chr. Schooi te Schipluiden, wonende te ïlillegom. De overledene, die eerst jaren lang onderwijzer in Amsterdam was, moAit bijna 25 jaar te Schipluiden hoofd zijn cn diende het Chr. Onderwijs met groo- te liefde en toewijding. Hij mocht den leeftijd van 71 jaar bereiken. BUITENLAND. LwKSIIGE ONTPLOFFING BIJ BOEDAPEST. Vele slachtoffers. Gisteravond om half zeven vond in de munitiefabriek Manfred Weiss op het Donau-eiland Czepel (het z.g.n. Hazen-eiland) een ontzettende ont ploffing plaats. Zeven zware ontplof fingen vernielden in enkele seconden het geheele reusachtige gebouwen complex der fabriek, benevens een belendende machinefabriek en een textielfabriek. In een omtrek van 20 K.M. werd een zware aardbeving gevoeld. Zelf9 in de ver9tgelegen plaatsen, n.l. Kühlental (de villawijk van Boedapest) en te Nieuw-Pest zijn huizen ingestort. Van duizenden gehouwen zijn de venster ruiten vernield. Het geheele eiland is één vlammenzee. Waarschijnlijk is NIEUWE LEIDSCH ook de nieuwe haveninrichting be schadigd. Onmiddellijk rukten uit Boedapest en omgeving politie, militairen, brand weer en de manschappen der red dingsbrigade uit". Toch kon met de reddingswerkzaamheden evenwel nog geen aanvang worden gemaakt, .'.aar de explosies onophoudelijk voortdu ren en de brandende fabrieksinrich- tingen zulk een geweldige hitte uit stralen, dat het volstrekt onmogelijk is, naderbij te komen. In de fabriek en de daarbij belioo- renide arbeiderswoningen bevonden zich op het oogenlblik der ramp eenige duizenden personen, voor wie men het ergste vreest. Tot dusver konden aan de peripheric der fabrieksterreinen 12 dooden en 28 zwaargewonden gebor gen worden. De oorzaak van de ramp kon nog niet worden vastgesteld. Kort vóór de eerste ontploffing evenwel geraakte een houten omheining in brand. Nog voordat men tot blusschen had kun nen overgaan, vond de explosie plaats. Luxemburg's finaucieele politiek. Volgens berichten uit Luxemburg blijkt de regeering thans besloten te zijn, op krachtige wijze de Belgische regeering in hare staibilistaiepugingen bij te staan. Van de afzonderlijke sta bilisatie van het Luxemburgsche geld is voorshands afgezien. Het indexcijfer voor het groothertog dom Luxemburg was voor Augustus 686 en voor Juli 609. In Augustus 1925 was het 519. Ook heeft de Luxemburg sche Raad van State het onUverp-be- sluit betreffende de instelling van een eenheidsbrood goedgekeurd. HET BRITSCHE MIJNCÖNFLICT. Baldwin te Londen teruggekeerd. De eerste minister Baldwin is gis teren naar Londen teruggekeerd en zal de kabinets-collega's ontmoeten, die in* verband met het kolencouflict steeds te Londen zijn gebleven. Er wordt echter geen verandering fn den toestand verwacht. Herbert Smith en Cook bezoeken thans Yorkshiere en Zuid-VValcs, ten einde een verandering te bewerken in de opinie der arbeiders in deze dis tricten. Cook heeft een verklaring ge publiceerd, waarin hij liet werk van de Industrieele Christelijke Broeder schap warm prijst. Hij zegt o.m.: „Ik waardeer de actie der Fellowship en hoop oprecht, dat ziij haar pogingen niet zal opgeven om den vrede te ver zekeren in de mijnindustrie.''' Be buifeulandsohe steun. De Amerikaansche Arbeidsfederatie heeft aan het Engelsche stakingsco- mité. een millioen dollar gezonden als eerste steunbijdrage. De voorzitter der federatie Green, heeft een nieuw be roep op de arbeiders gedaan om ver dere steunbïjdragen bijeen te bren gen. Het bestuur der Belgische mijn- werkersvereeniging ds Woensdag bij eengekomen, ten einde de steunveiiee ning aan de Britsche mijnwerkers te bespreken. Besloten werd, een cam pagne te beginnen, ten einde een be drag van 100.000 francs bijeen te bren gen. Op de afdeelingen is een beroep gedaan om zoo krachtig mogelijk me de te werken. Cook, heeft naar aanleiding van den honderdsten stakingsdag in En geland aan de Russische arbeiders en boeren een telegram van dank verzon den voor de tot nu toe verleende hulp, maar tegelijkertijd om verderen steun verzocht. Coek streeft naar werkhervatting. Baldwin, die gistermiddag te Lon den is terugekeerd, had gistermi.l lag een onderhoud met den minister van arbeid en den minister voor het mijn wezen, en nam kennis van de laatste berichten over de kolenstaking. De algemeene indruk is, dat waar schijnlijk geen belangrijke ontwikke ling in den toestand zal plaats heb ben vóór de conferentie der gedele geerden van de mijnwerkers op Maan dag a.s. Intussc'lien dringt Cook, de secreta ris, van den mijnwerkersbond er in re devoeringen en artikelen op aan, dat de mijnwerkers aan de executieve commissie volmachten zullen geven, waarschijnlijk met het doel om inlei dende besprekingen voor de herope ning van de onderhandelingen moge lijk te maliën. Cook verklaart, dat hoewel de mijn werkers nog op geen stukken na ver slagen zijn, het toch van het hoogste belang is. dat zij een overeenkomst verkrijgen, waardoor allen in staat worden gesteld om het werk gezamen lijk te herstellen. Hij doet een beroep op de mijnwerkers om deze nieuwe gedragslijn goed te keuren, en op de conferentie der gedelegeerden om de verantwoordelijkheid tenvolle op zich te nemen. HET BULGAARSCH-JOEGOSLAVISCH CONFLICT. Een collectieve nota. De diplomatieke vertegenwoordigers van Servië, Roemenië en Griekenland hebben den Bulgaarschen minister van buitenlandsche zaken een collec tieve nota betreffende de comitadji s overhandigd. De eerste indruk dezer nota te Sofia is over het algemeen niet ongunstig. .In de nota wordt de aandacht geves tigd op de noodzakelijkheid, definitief een einde te maken aan de noodlottige actie der revolutionaire comité's, die onder verschillende namen in Bulga rije bestaan. De nota vraagt verder, dat de Bul- gaarsche autoriteiten aan de gren9 hun plicht doen, overeenkomsig de be trekkingen van goede nabuurschap, en dat de Bulgaarsche regeering strenge maatregelen sal treffen, om de verde- COURANT VAN VRIJDAG 1 re activiteit van bovenbedoelde orga nisaties onmogelijk te maken. De Bulgaarsche minister van Buiten landsclie Zaken zal de nota beantwoor den, nadat de inhoud daarvan aan de regeering is medegedeeld. DE A. S. VOLKENBONDSVER GADERING. Duitschland's toetreding en de kwestie der Raadszetels. Het Duitsclie Rijkskabinet is gister voor de eerste maal na de zomervacan- tie weer bijeen gekomen. Minister Stresemann zette den buitenlandschen politieken toestand van het rijk uiteen en behandelde o.a. de kwestie van Duitschland's opneming in den Vol kenbond. Naar alle waarschijnlijkheid zal vol gens het „Berliner Tageblatt" Dïiitsch- land op de tweede bijeenkomst dei- studiecommissie in zake de reorgani satie van den Volkenbondsraad weder om worden vertegenwoordigd door den rechtskundigen adviseur aan 't minis terie van Buitenlandsche Zaken, dr. Gauss en den Duitschen gezant te Pa rijs, Von Hoesch. In verband met de in den laatsten tijd opgedoken geruchten, dat Spanje opnieuw zijn candidatuur voor een permanenten zetel in den Volkenbonds raad zou hebben naar voren gebracht, hetgeen ten gevolge zou hebben, dat ook Polen zijn eisch op een permanen ten zetel weder te berd© zal brengen, waardoor de geheele Raadszetelkwes- tie wederom aan de orde zou worden gesteld, meldt de „Vossische Zeitung", dat de Duitsche delegatie zich in geen geval naar Genève zal begeven, vóer dat in officieelen vorm aan de Duitsche regeering is medegedeeld, dat alleen aan Duitschland een permanente ze tel in den Raad verzekerd is. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De raad vergaderde gisteravond on- der leiding van burgemeester Gouver neur. Afwezig de heer Speelman, Na de opening werden de notulen be sproken, die na eenige wijzigingen wer den goedgekeurd. De wijzigingen be troffen het dcor den heer v. Zonnevel! gesprokene bij de vaststelling der voor schotten aan bpz. scholen, én de wijze waarop het besluit tot verkoop van grond by „Concordia" was genotuleerd Ingekomen stukken. De inspecteur der belastingen te Lei den deelt mede, dat het kohier der pl inkomstenbelasting een eindcijfer aan wijst van f 119.861,64 (1925—1926). Ged. Staten deelsn officieel mede, dat de Prov. Staten vcor 50 pet. willen bij dragen in de kosten van ae verbetering der Teylingerlaan. Weth. Warnaar voegt aan deze medc- deeling toe, dat nu met den noadigen spoed de plannen zullen worden gereed gemaakt om de Teylingerlaan van haai bochten te ontdoen en haar tot de Piet Gijzenbrug te voorzien van een bitumen." wegende!:. Prov. Staten geven ook aar. de gemeente Noordwijkerhout tot 31 Dec. de gelegenheid om een bedrag van f 41000 uit de Prov. kas voor hetzelfde doel op te nemert. .Spr. zou gaarne willen, dat Sassen- heim en Voorhout bij Noordwijkerhout zullen aandringen op deelname in deze wegenverbetering, omdat een gelegen hein als deze eenig is, en de verbete ring zeer gewenscht. De Voorzitter dankt den heer War naar voor hetgeen hjj speciaal als Staten lid en lid van de wégencommissie voo; dit doel heeft gedaan. Naar aanleiding ^an een dankbetui fing van den heer v. V. voor de hulp ie de brandweer deze week bewees bij den plaats gehad hebbenden brand, rich! te de Voorzitter een woord van dank tot het personeel van de brandweer vooi de toewijding waarmede het ook dit maal weer zijn plicht heeft gedaan. Weth. Warnaar vroeg in dit verband of wel de ncodige voorzorgsmaatregelen waren genomen en speciaal of de hooi- keuring wel met de noodige zorg was geschied. Spr. bedoelt er niets persoon lijks mede, maar wanneer men hooi keurt, moet men het goed doen, en an ders moet men er zich niet aan gever. De Voorzitter zei, dat het hooi nog op den dag van den brand was gekeure. De heer Verkley, als deskundige, gaf desgevraagd ook zijn meening te kennen De eene hooikeurd'er komt niet dilpwpls in het betreffende dorpsgedeelte, en de andere is niet zelf in het landbouw bedrijf werkzaam geweest. Weth. Bader voegde hieraan nog toe dat de afgebrande hooiberg reeds eeni- gen- tijd had gebroeid, blijkens de reuk, dien liti verspreidde. Er komt wel een beetje gemakzucht van de boeren bip die er tegen opzien een hooiberg tijdig uiteen te gooien. De heer Bisschops gaf nog in over weging om de brandweer een volledige; instructie te geven om een snel optre den te bevorderen. Op een vraag van spr. antwoordde tie Voorzitter, dat er genoeg brandkranen in de gemeente zijn. Hiermede werd de gedachtenwisseling over dit punt beëindigd. In verband met het aanbieden 'van de gemeenterekening over 1925 werd een commissie benoemd om haar na te zien, bestaande uit de heeren v. Breda, v_ Rijn en v. d. Geest. Vervolgens werd een voordracht op gemaakt voor de benoeming van zetters voor de grondbelasting, door den com lnissaris der Koningin. Op de voordracht werden geplaatst de heeren Roest en Bader in de eerste, de heeren Rijnsburger en Oudshoorn in de tweeder vacature. Hierna kwam een bespraking van het gastarief aan de orde. Werd onlangs de gasprijs verlaagd 1., AUGUSTUS 19SB 12 op 10 cent per kub. M. voor gewo ne verbruikers, en van 13 op 11 cent voor penning- en nietergebruikers, thans stelden B. en W. voor, een extra redue tie te verleenen van 3 cent per kub'. ,\I voor de verbruikte hoeveelheid boven de. 600 kub. M. per jaar, met inlassching evenwel van de z.g. kolen-clausule, waai door B. en W. de reductie kunnen ver minderen met een honderste cent pet kub. M. voor elke 10 cent dat de kolen duurder worden dan f 9,50. Op een vraag van den heer Verkley antwoordde de Voorzitter, dat er 458 penningnieters zijn. Daarvan zullen et 79 profiteeren van de voorgestelde re ductie. De heer Verkley zei liever te hebben gezien, dat de categorie der kleine ver bruikers van de reductie profiteerde. De Voorzitter wees er op, dat de klei ne verbruikers zijn gebaat met een prijs verlaging die té bereiken is door een nog grootere afname. Die afname is alleen beduidend te vergrooten wan neer de grootverbruikers en zij die het kunnen worden, dcor propaganda wor den gebracht tot' een ruimere toepas sing van het gas. Be heer erkley zei verlaging van den grondprijs te willen, ten koste van een deel der voorgestelde reductie. De voorzitter verwachtte van ■dezen maatregel geen vermeerdering van de afname. Een gezonde verlaging is al leen mogelijk als die gebaseerd is op een grootere afname. Weth. Warnaar verdedigde het stand punt van F» en W. Een verlaging var. de grondprijs moet niet elk oogenblik onmogelijk kunnen worden door ver hooging van den kolenprrjs. Daarom riedt spr. voorzichtigheid aan. Men dient het eerst af te zien. Nadat nog eenige vragen waren be antwoord, werd het voorstel van R en W .aangenomen. Ter tafel kwam daarna een eredïeb aanvrage van de Herv. School voo; aansluiting aan de waterleiding, over eenkomstig de L. 0.-wet. Gevraagd wordt f 422,70. Van de de VisserschopI is een derge lijke aanvrage te wachten, naar de voor zitter mededeeelde, maar het bestuut daarvan heeft nog geen cijfers genoemd Besloten werdj de eerste aanvrage toe te staan. Daarna was het voorstel van B. en W. om bij wijze van prijsvraag een nieuw gemeentehuis te laten ontwerpen, aan de orde. Weth. Warnaar noemde het voorstel onvolledig, daar moeilijk een teekening kan worden gemaakt wanneer de ar chitect niet weet wat er mag worden be steed. In verband hiermede deelde de voor zitter mede dat de situatieteekening die indertijd is gemaakt door de Bruin en Jonkheid, berekend was op een bedrag van i 6o.oco. Echter is het wenscheiyli gebleken de daarin geprojecteerde ge velbreedte van 15 M. iets uit breiden. B. en W., aldus weth. Warnaar, wil den een aantal architecten van naam uitneodigen, om mede te dingen. Het officieel raadplegen van een bond, zoo als de heer Bisschops dat wil, kon spi. cm zekere reden niet aanraden. IV el kan men vooraf door een erkende auto riteit een reglement laten vaststellen De heer v.- Breda voelde zich onge rust worden onder deze bespreking. Et is nog nooit in principe besloten om een nieuw raadhuis te bouwen. Spr. wilde dat de raad zich daarover maar eerst eens, uitsprak. De heer Bisschops zei het „zielig" ts vinden dat dit punt zoo met hortjes en stootejs wordt voorbereid. Spr. zei reeds lang yan de noodzakelijkheid van een nieuw raadhuis overtuigd te zijn. De Voorzitter leidde uit den aankoop van bouwgrond af, dat de raad wel van plan is, om eerstdaags een nieuw raad huis te Jrouwen. De heer Krom zei in het maken van een ontwerp geen gevaar te zien. Er ligt voor een badhuis ook nog altijd een ontwerp. (Vroolijkheid.) De heer v. Zonneveld maakte bezwaa; legen den raadhuisbouw. Er is ïn qo laatste jaren reeds teveel geleend, en het is voor de aantrekkingskracht van de gemeente van het meeste belang dat de belasting laag blijft. Er is geen sprar- ke van, dat de Kosten van het raadnuis uit <fc gewone middelen zouden kunneu worden betaald. En er moet toch eerst nog een badhuis worden gesticht. De Voorzitter wees er op, dat Sassen- heim de laagste belasting heeft in deze omgeving. Ook al kwam er iets bij, dan zou de belasting nog zeer laag zijn. De lieer Verkley drong aan op een principieele beslissing. Het besluit tot grondaankoop werd ook al met 6 tegen 4 stemmen genomen, terwijl spr. ervan overtuigd is, dat gewichtige zaken ais deze eenstemmig moeten worden afge werkt, anders kunnen zjj beter bljjvet rusten. Ook de heer v. Breda vroeg een be slissing. Laten wij -eerst maar een bad huis gaan bouwen, aldus spr. Misschien kunnen wjj later eenstemmigheid berei ken. De heer Verkley merkte op, dat ook tot den bouw van een badhuis nog niet is besloten. Weth. Bader noemde het moment gun stig voor den bouw van een raadhuis. Het bestaande zal toch spoedig, moe ten worden yerbouwd, terwijl nuf voo; nieuwbouw goedkoop kan worden ge leend. De heer Bisschops zei de noodzaak van een nieuw raadhuis direct aan te nemen, wanneer B. en W„ en degenen die dagelijks ter secretarie arbeiden, zeggen, dat het bestaande gebouw niet hieer in de behoefte voorziet. Spr. be- freep niet, waarom eenige leden zoa alsstarrig bleven. Weth. Warnaar. lettende op den loop van het d^bak stelde voor, het voorstel van de agenda af te voeren en in da volgende vergadering een beslissing te nemen over bouwen of niet bouwen. Een gunstige factor is, dat we het over de plaats van stichting eens zijn. Op dat (punt zit de stadhuisbouw in Den Haag reeds vflf jaar vast. Er is geen reden om het verloop van de zaal: zielig te noemen. Nieuwbouw brengt vermeerdering van schulden, dus het is een ernstige zaak, die goed moet worden voorbereid. Het beste zou zijn wanneer eenstemmig tot den bouw kon \vorden besloten, Wanneer de uithiel dingjan de gemeente en de administer, tie dii vraagt, moet te zijner tijd eer, nieuw raadhuis worden gebouwd. Dat is volkomen natuurlijk, zoo besloot spr. Er volgde nu nog een gedachtenwis seling tusschen dpn Voorzitter en de heeren v. d. Voet, en v. Zonneveld, waai van de laatsten 't plan meteen maar t$ te behandeling der begrooling wilua^ aanhouden. Het voorstel Warnaar wers echter z.h.st. aangenomen. Hierna werd een aanvrage behandeld van den heer A. B. Oostveen, die een landhuis met bollenschuur wil bouwen aan $en nieuwe straat bji de Jacoba 1 iBeierenlaan. B. en W. hadden in de concept-ove; eenkomst, betreffende de nieuwe straat ■bepaald, dat Oostveen de kosten eene; notarieele acte en straataanleg zou moe- .ten betalen, waartegen -de betrokkene echter bij den raad „in beroep" geko men is. Op een vraag van den heer v. Zonne veld, deelde de Voorzitter hierbij mela. dat bii den bouw ^an de Teylingerlaan deze bepaling niet is gemaakt, omdat het daar een bestaande straat betrof. De heer v. Breda vond den door R en W'- gewezen weg wel juist, maar be pleitte voor dit geval toch eenige ver zaehting, aPwas het maar om O. niet bp anderen achter te stellen. Wat dit laatste betreft, merkte weth Warnaar op, dat een der eigenaars aan de Teylingerlaan, (le heer Rotteveel de verordening is ontglipt. De heer Frijlinck heeft ten opzichte van den straataanleg zwaardere lasten. Spr. betoogde verder, dat de heer Oost veen niet meer straat behoeft aan ta leggen dan het door hem bebouwde of verkochte 'errein lang js. Het standpunt van B. en W. werd hierna z.h.st. goedgekeurd. Bij de rondvraag deelde dc Voorzit ter op een vraag van den heer v. ft. Voet mede, dat in den bouw van ^een nieuw urinoir bij de Ned. Herv. Kerk eenige stagnatie is gekomen, daar da kerkvoogdij de vergunning heeft inge trokken, terwijl het gem.-bestuur meent dat de gemeente steeds het eigendoms recht over het terrein van den ingang heeft uitgeoefend. Er is niet eens een vergunning, dus er kan ook niets wor den' ingetrokken. B. en W. willen ech ter deze zaak liefst in der minne schik ken. De heer v. Breda zei in het archie! te hebben gezien, dat het kerkpad van de Ned. Herv. Gem. is. Spr. dring» aan op welwillend overleg. Weth. Warnaar merkte op, dat het Kerkpad op het kadaster al; eigendom van de gemeente staat aangegeven. De goede orde is, dat de kerkvoogdij Jie- gïnt met te bewijzen, dat zii eigenares is. De gemeente heeft geen behoefte aan een uitspraak. Maar B. en W. zijn iederen dag tot een definitief onder zoek bereid. Laat men echter eerst, ook in - het belang der kerkganger.^ een modern, net- urinoir plaatsen, e,t deze kwestie later uitmaken. Als raadslid zal de heer v. Breda moe ten erkennen, dat op de kerkvoogdp den plicht rust, haar eigendomsrecht te be wezen De heer. v. Breda gaf dit toe. Op een vraag van den heer Verkley deelde de Voorzitter mede, dat het be stuur van de school m. cl. Uibel den aangeboden kazernegrond naast Con cordia wil koopen voor f 10 per Mi. Ook is er reeds een tweede gegadigde die zal kunnen tforden bevredigd, en dan houdt de gemeente nog een stukje van 3 M. breedte over, voor rioolaan- leg, enz, Voor de bebouwing zal de rooilijn van Concordia worden gevolgd. Besloten werd, het gevraagde stuk grond op de aangeboden voorwaar Jen aan het schoolbestuur te verkoopen Hierna sluiting. Boaxoop. Tegen verscheidene huismoeders s proces-verhaal opgemaakt, omdat zij hun huisafval, inplaats van in ecu vuilnisbak, deponeerden in de sloot achter hun woning, hetgeen strafbaar is volgens art. 23 politieverordening. Aan de Dwarszijde geraakte een luxe auto met 2 heeren, doordat do bestuurder zijn stuur- verloor, in de sloot. Beide inzittenden konden geren worden, en vervolgden hun rel» per bus. Met September a.s. zal er alhier een cursus bij wijze van avondteeken- sehool geopend worden voor timmer lieden, metselaars, smeden, architec ten enz. Het onderwijs zal geregeld worden naar de vorderingen der leer- •lingen. Naar wij vernemen, hoopt de zangvereen. „Zang zii onze leus" op Woensdag 25 Augustus a.s. een kerk- concert te geven in de Ned. Herv. Kerk alhier. Het programma belooft uitgebreid en zeer afwisselend te wor den door solo, duet- en kwartetzang en muziek van orgel en viool. Omtrenit onderstaande verloren volorwerpen (zijn aan het politiebu reau inlichtingen te bekomen: 1 bloed koralen kinderketting met goud slot je, 1 kimderportemonnaie met inh. id. inh. een rozenikrans, 1 fietspomp, 1 nikkel potlood, 1 badpak en een ring met sleutels. Zondag 15 Augustus v.m. 9.30 en n.m. 6 uur hoopt voor de confcssio- neele vereeniging in, bet gebouw ,.Sal- vatori" op te treden' Ds. Tuinstra, uit Beesd. XODDEIERI. De arbeider J. Bervoets had deze week, terwijl bij bezag was in hit land met een! driewielige kar mest te vervoerem daarvan af te glijden, met

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2