/llEUWE LEIDSCHE COURANT VA - DO-.DERDAG AUGUSTUS 1926 DAG-AGENDA. De avrond, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Augustus a.s. waargenomen door den apotheek van den heer W. Pelle. K Rapenburg 12, Telef. 594. Oegstgcest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. ambt kostbare dienstan kunnen be wijzen. Vooral op een aantal kleinig heidjes, waarvan echter vaak 't succes der sollicitanten afhangt, wordt le aandacht gevestigd. Enkele voorbeelden van brieven, een lijstje met de titulatuur en wenken over het toilet geven een zeer nuttige aanvulling van de meer essentieele punten. Raadsvacatuxe Roermond. Met de raadsvacature te Roermond, ontstaan door het bedanken van wet houder Beckers, is het sukkelen. Reeds hebben twee opvolgers der R.-K. lijst, de heeren Theunissen en mr. Walter, bedankt. Thans is aan de beurt de heer A. van der Murck, inmiddels te Amsterdam woonachtig, die zeer waar «chijnlijk zijn benoeming niet zal aan vaarden, waardoor de heer E. A. M. Povel aan de beurt komt. Waterleiding Tiel. In verband-met het afloopen van den concessietermijn der Utrechtsche Wa terleiding-Mij. voor het exploiteeren der drinkwaterleiding te Tiel en met de bepaling van art. 23 der concessie voorwaarden dat van het besluit tot naasting van haar Tielsche eigendom men voor 1 Januari 1927 aan de direc tie der Utrechtsche Waterleiding moet worden kennis gegeven, verleende de raad aan B. en W. een blanco crediet tot het doen instellen van een boek houdkundig onderzoek in de boeken den Maatschappij betrefendc.de finan- cieele uitkomsten van de exploitatie der- drinkwaterleiding aldaar. Ond-Vlisslngen. Het ou le beursgebouw, een der wei nige monumentale gebouwen der ge meente Vlissingen, verkeert reeds lang in verval'en roestand. Meermalen is over restauratie gesproken Thans zijn bij L<. en VY. ernstige plannen tot res tauratie in bewerking en is een oproep gedaan wie bereid is daarin een win kel of café te vestigen, opdat bij le ras taumtie met de toekomstige bestem ming rekening kan worden gehouden De Garoetsche moordzaak. Voor de behandeling van de zaak tfcr terechtzitting van den moord op mevr. Campbell MacFie, echtgenoote 'van een Australisch consulair ambte naar, die te Garoet in een hotel werd vermoord, bestond groote belangstel ling. Het verloop werd minutieus ge volgd. De bekl., mandoer Entjim, die reeds bekend had medeplichtig te zijn, bleef ondanks het feit, dat hij met de galg bedreigd werd, ontkennen dat hij den moord zou hebben gepleegd. Daarentegen iieeii getuige Rachman zeer bezwarende verklaringen afge legd. De toestand der Zeevisscherij in Juni 1926. Naar de af deeling Visscherij en van het Departement van Binnenlandsche iZaken en Landbouw ons mededeelt, namen in Juni j.l. minder vaartuigen aan de zeevisscherij deel dan in Juni 1925. Hoeveelheid en waarde der aan gevoerde visch bedroegen volgens voorloopige opgave resp. 5.055.000 k.g. en f 1.140.900 (3.663/700 K.G. en f 1.174.100 in Juni 1925). Door onze stoomtreilers werd in to taal 2162.650 k.g. visch aangevoerd, opbrengende f 539.475, tegen 1.843.900 /k.g. met een opbrengst van f 648,500 \in Juni 1925. De vangsten van de stoomtreilers waren ruimer dan in de maand Juni van het vorige jaar. De jVischprij>zen waren daarentegen over bet algemeen aanmerkelijk lager, zoo idat ae gemiddelde besomming per ;reisdag nog beneden die van Juni '25 Ibleef. Hoewel meerdere stoomtreilers hunne vangsten op Engeische havens aanvoerden en de aanvoer dientenge volge beperkt was, daalden de prij izen meermalen heneden een loonend. peil. Door 7 Nederlandsche stoomtrei lers werd te Ymuiden 276.800 k.g. Ys- landsche visch aangebracht ter waar de van f 19.525 en 1 stoomtreiler bracht 21.900 k.g. visch aan, gevangen hij de Faroër. Voorts brachten 14 Duitsche stoomtreilers in 18 reizen 273.0CO k.g. visch aan ter waarde van t 49,235, en 4 Engeische stoomtreilers in 5^ reizen 4250 k.g. ter waarde van f 825. Ook kwam nog een Belgische motorkotter met een vangst van 1700 k.g. te Ymuiden binnen. Gemiddeld per reisdag vingen en besoraden onze hier te lande aanvoi rende stoomtreilers, zooverre zij de Noordzee bevischten, resp. 875 k.g. en f 229 (650 k.g. en f 239 in Juni 1925) In bedrijf waren 127 stoomtreilers, waarvan er 12 uitsluitend en 33 ge deeltelijk hun vangsten in Engeische havens marktten; in Juni 1925 waren 125 stoomtreilers in bedrijf, waarvan er toen 4 gedeeltelijk hun visch in Engeische havens losten. De motorkustvisschers namen in grooter, de zeilkustvisschers in klei- ner aantal aan de treil visscherij deel, De geldelijke uitkomsten waren voor beide vaartuigsoorten geringer dan in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. De gemiddelde vangst per reis dezer vaartuigsoorten bedroes resfp. 292 k.g. en 159 k.g. (395 k.g. en 173 k.g in Juni 1925). Visscherij met de zeevischzegen werd in Juni j.l. door geen enkel Ne- derlandsch vaartuig uitgeoefend. Slechts een drietal vaartuigen van Duitsche en Engeische nationaliteit, welke met de zeevischzegen hadden gevischt, brachten hun vangst (12.450 k.g.) hier te lande aan. Aan de heugvisscherii namen tien stoombeugers en 2 zeilbeugers deel. (12 stoombeugers en 2 zeilbeugers in Juni 1926). De besommingen der st.- beugers waren eyenals in Mei j.l. hoo- ger dan in de overeenkomstige maand van het vorige jaar, hetgeen weder zijn oorzaak vond in de ruimere vangsten van kolmaatjesharing. (in totaal 1539 kantjes tegen 654 kantjes in Juni 1925). De 2 zeilbeugers brach ten 9850 k.g. visch, hoofdzakelijk zou- tevisch, aan ter waarde van f 5.125. De totale hoeveelheid en waarde der aangevoerde heugvisch bedroeg onderscheidenlijk 162.750 k.g. en 37.800 (79.200 k.g. en f 30.850 in Juni 1925). In den loop van Juni werden we derom een aantal vaartuigen voor de drijfnetvisscherij op haring uitgerust, zoodat einde Juni deze visscherij uit geoefend werd met 50 stoom- 34 mo tor- en 204 zeilloggers. (Einde Juni '25 met i55 stoom- 32 motor- en 282 zeil loggers). De gemiddelde vangst per reisdag van de stoom- motor- en zeil schepen bedroeg resp. 1528 k.g., 6S7 k.g. en 514 k.g. (758 k.g. 518 kg. en IGJ k.g. in Juni 1925). De gemiddelde waai' ie hiervan was resp. 261, f 11 i' en f 8S (f 268, f 181 en f 56 in Juni 1925). Do vangsten, zoowel ais de prij zen waren bevredigend. Ook de kwa liteit der haring bleef over het geheel gced. De totale hoeveelheid Ai waar- do der door Nederlandsche vaartuigen aangevoerde drijfnetvisch bedroeg f 1,722,100 k.g. (waarvan 17.158 kant jes haring) en f 293.700 tegen 884.100 k.g. (waarvan 6786 kantjes haring) en f 239.550 in Juni 1#25. Door een tweetal Engeische stoom- drifters werd een kleine hoeveelheid versche makreel aangevoerd. De Maatschappij. Het nummer van 12 Augustus van bovengenoemd Christelijk Sociaal- Economisch weekblad bevat een twee artikel van den heer J. Hofman over: De Collectieve Arbeidsovereen komst in het boekdrukkersbednjf; de heer A. bespreekt de fouten in Wissel handel en Bankwezen; „Business Re search" wordt in beteekenis en wezen nader uiteengezet; de rubrieken „Be drijf en Handel" en „Vakbeweging en Arbeidsmarkt" geven mededeelirigon op die gebieden; uit Bladen en Tijd schriften bevat een overzicht van wat anderen schreven; het „Economisch Overzicht" is mede ter plaatse, terwijl dit nummer als gewoonlijk besluit met de pagina „Vrouwenhelangen." Een caricatuurteekening brengt Frankrijks financieele positie in beeld terwijl nog eenige foto s zijn cpge nomen. BUITENLAND. EET BRITSCHE MIJNCONFLICT Cook's siandpunh Cook beeft gisteren verklaard, dat hij geen spijt gevoelde over liet ieit, dat hij de voorstellen der bisschoppen aannemelijk had verklaard en in dien zin de afzonderlijke organisaties min of mec-r geïnstrueerd had. Nu de meer clerheid ze echter verworpen had. zou hij zicli met alle kracht wilden aan een oplossing, zooals oorspronkelijk bedoeld was, zonder eenige concessie ten aanzien dér beide hoofdpunten; verlenging van den werktijd en' be houd van het loon. Misschien was nu zelfs het psychologisch oogenblik aan gebroken voor de mannen om loons- verhooging te eischen en de volkomen eensgezindheid te herstellen. Cook vreesQle geen reactie van de verwerping in dien zin, dat vele sta kers zich weer zouden melden, maar verwachtte integendeel een grooter vertoon van saamhoorigheid on vast beradenheid hij de stakers die nu dui delijk te kennen hadden gegeven, dat zij niet tot onderhandelen bereid wa ren, tenzij na hervatting van net werk op den grondslag van 30 April. Ten slotte deelde Cook mede, dat het bestuur van het Vakve'reenigings- congres Vrijdag zal bijeenkomen om nieuwe besluiten te nemen en maat regelen te beramen. Nieuwe bemiddelingspogingen? Baldwin, die op het punt stond naar Aix les Bains te vertrekken om daar zijn vacantie door te brengen, zou van ochtend eerst nog een kabinetsraad presideren, die zich zal bezighouden met den toestand door de verwerping van de voorstellen van de bisschop pen. ontstaan. De premier liecft gister middag echter reeds te kennen gege ven, dat de regeering niet aan nieuwe interventie denkt, tenzij op met vol doende redenen omkleede verzoeken van beide partijen. In de kringen behoorende tot de In- dustrieele Christelijke Broederschap, van wie het initiatief tot de bemidde lingspogingen is uitgegaan, heersclite gisteren den geheelen dag groote be drijvigheid en het schijnt niet onmo gelijk dat nieuwe voorstellen zuilen worden geformuleerd en aan het oor deel der betrokken partijen onderwer pen. Een der leiders zeide gister, dat men den moed niet dadelijk moest op geven na één mislukte poging en dat de belangen die op het spel stonden een tweede poging alleszins wettigden Een communiqué van de commis sie der bisschoppen meldt, dat de gingen om tot een biUiike oplossing to geraken worden voortgezet en dat de betrekkingen tot het mijnwerkers ver hond zeer innig blijven. Be veiligheid der mijnen. Herbert Smit, de voorzitter van het ■mijnwerkersverbond, heeft gisteren op telegrafische aanvraag aan 600 mijn werkers in de buurt van Doncaster, toegestaan onmiddellijk in de schacli ten af te dalen, omdat er alarmeeren de berichten van de veiligheidsman nen ontvangen waren ,dat de mijn op het punt stond overstroomd te wor den. De mannen mogen zoo lang aan het werk blijven, tot de mijn weer volkomen beveiligd is en het aantal pom pers zal den eersten tijd vermeer derd worden. BE BRIEF VAN CLE MEN CE AU. Be indruk in de Ver. Staten Naar gemeld wordt, heeft presi dent Coolidge geruimen tijd zoekge- bracht met het hestudeeren van Cle- menceau's brief en heeft deze een slechten indruk op hem gemaakt, Coolidge moet vooral verontwaar digd zijn over de vergelijking van het vredesverdrag van de Ver. Staten met Duitschland met het verdrag v. Brest Litowsk. Senator Borah, de voorzitter van de commissie voor buitenlandsche aange legenheden, heeft zich gister in zeer scherpe bewoordingen uitgelaten over den brief van Clemenceau. Het feit, dat een ambteloos burger, hoe groot zijn gezag ook moge geweest zijn, zich een dergelijken brief veroorloofde, noemde Borah aanmatigend, zoo niet schaamteloos, maar bovendien was de inhoud van den brief eigenlijk mis leidend oppervlakkig en .opzettelijk on rechtvaardig tegenover de Vereenigde Staten. De Vereenigde Staten nemen genoe gen met een afbetaling van de con tractueel aangegane verplichtingen, die de regeering indertijd tegenover haar eigen burgers op zich genomen had. De geleende sommen waren uit de zakken van de Amerikaanscne bur gers gekomen en moeten daarin terug keeren. Als Europa al zijn schulden, reëele en ideëele, aan de Vereenigde Staten in den vorm van geld zou wil len terugbetalen, dan zou dit een cij fer worden, waartegenover het actu- eele bedrag in het niet zou zinken. Maar zelfs over het huidige bedrag zouden de- Vereenigde Staten nog ge neigd geweest zijn te onderhandelen, als de Europeesche naties tenminste uit den oorlog, geleerd hadden en hun verderfelijke militaire toerustingen, hun intriges en intrigepolitiek wil den laten varen. Maar ook hiervan was v'.-en sprake en de Vereenigde Staten zou>i :n gec-n tegemoetkomingen toestaan, die enkel ten goede zouden komen aan.de im perialistische bedoelingen van een be- langenkliek op kosten van het uitge kleed© en zwaar getroffen Europee sche volk. Een grondige behandel»:;.:? dor schul- denhwesiie. Dariac, de president van de sub commissie uit de financieele commis sie voor de onderlinge schulden der geallieerden, hééft zich met Poincaré verstaan over de mededeel ins van ver schillende stukken van het dossier in zake- de onderhandelingen over de overeenkomsten van Lou .'en en Was hington. Dariac meent eenige weken noodig te hebben voor het hestudeeren dezer stukken en denkt de sub commissie met voer de tweede week van Septem ber bijeen te kunnen roepen. Pas als deze sub-commissie met haar onderzoek gereed is. zal de sub commissie voor buitenlandsche zaken waarvan Franklin Bouillon voorzitter is, bijeengeroepen worden om van raad te dienen. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. Coolidge houdt zich afzijdig. President Coolidge heeft, overeen komstig zijn besluit om zich niet te bemoeien met het geschil tusschon de katholieke kerk en den staat in Me xico, dat hij als een binnenlandsche aangelegenheid beschouwt, geweigerd de afvaardiging te ontvange?i van de Ridders van Columbus, de voornaam ste katholieke organisatie in de Ver. Staten, welke, naar men weet. een pe titie wilde overhandigen over de be handeling van de Amerikaansche ka tholieken in Mexico. De Ridders kregen den raad de pe titie en verdere protesten bii het de partement van Staat in te dienen. DE RIJN-BEZETTING WORDT VERMINDERD. 10.GQG man naar huis. Naar uit Parijs gemeld wordt, zal de sterkte der bezettingslegers wor den verminderd. Frankrijk zal zijn be zettingsleger van 58.000 tot 50.000 man terugbrengen, terwijl de Engeische en Belgische contingenten, te zamen 12.000 man sterk, met 2000 man zullen worden verminderd. Door dezen maatregel zullen om streeks medio September de bezet tingslegers in het Rijnland nog maar 60.000 man sterk zijn. Voorts hebben de geallieerde regee ringen zich bereid verklaard, rekening te houden met de wenschen der Duit sche regeering in zake concentratie van het bezettingsleger in enkele groote garnizoenen, ten einde de bezet ting aldus onzichtbaar te maken. De geallieerden stellen verdere con cessies evenwel afhankelijk van de voorwaarde, dat de Duitsche regeering de verplichting op zich zal nemen, een einde te maken aan de agitatie der nationalistische geheime organisaties aan den linker Rijnoever en alles te zullen doen om een herhaling der inci denten, zooals dat te Gerresheim, voor taan te voorkomen. Zwaar onweer boven Londen. De Engeische hoofdstad werd gister middag door een zwaar onweer geteis terd, dat gepaard ging met hevigeu hagelslag. Twee huizen werden door den bliksem getroffen. Van twee meisjes, die op een aardap pelveld even buiten Londen werk zaam waren, werd een door den blik sem gedood, en het andere ernstig ge wond. Aardbevingen op IJsland. Nadat reeds den geheelen zomer lich te aardbevingen in alle deelen van IJs land geregistreerd waren,, werd Dins dag, naar uit Reikjavik wordt gemeld, een ernstige aardbeving waargenomen, die gevolgd werd door een groot aan tal kleinere schokken. Vier-en-twintig uur lang was de aardopervlakte -bijna voortdurend in beweging. Onder de bevolking van IJsland heerscht een geweldige paniek. De menschen kampeeren in de open lucht, daar de huizen dreigen in te storten. De Duitsche geleerde Erscli is in Aku- rays aangekomen, nadat hij een weten schappeijke expeditie in het Noorde lijk hoogland v. IJsland had onderno men. Hij deelde mede, dat dit geheele gebied door hevige vulkanische uitbar stingen geteisterd wordt. Als gevolg van deze natuurcatastroplie is een ge heel nieuw eiland gevormd. Arm Berlijn. Te Berlijn wordt in het geheel aan 19Ö5 kunstenaars, werkloozen ender stand uitbetaald. Op de ïijsl dezer kun stenaars staan o.a. 634 tooneelspelers, 382 schilders, 233 operazangers, 101 beeldhouwers, 87 schrijvers. 71 toon kunstenaars; 69 koorzanger?, 7 con certzangers, 54 teekenaars, 31 kapel meesters. 23 architecten, 10 studenten van de muziek, 7 schouwburg-direc teuren, enz. Deze allen hebben een artistieke opleiding genoten. Er staan bekende namen op de lijst o.a. die van een Berlimsche kapel meester, van een opcra-cemponist, van den zoon van een zeer beroemden componist en van een schouwburg directeur te Berlijn, lie 17 jaar aan het hoofd van een bekend theater ge staan heeft. Er zijn te Berlijn voorts 800 intellec- tueelen, waaronder geneesheeren en auvocaten geheel weikiojs. Ze krijgen nok onderstand, tot nu toe niet uit openbare middelen, maar van particu liere zijde Daar deze au Idolen1 thans geheel uitgeput- zijn, hebben de be voegde organisaties het gemeentebe stuur verzocht aan de werkleoze in- tellectueelen voortaan den gewonen werkloozensteün nit te betalen. Hot nchoiai van een gunstig rappest cvsr Éuslaod. Voor eenigen tijd brad Ron vier con servatieve Engeische Lager hui sleden .•Vi) bezoek aan Rusian.. die bij hun terugkeer in Engeland daarover een verslag publiceerden, waarin zij een nogal krachtig, ofschoon niet geheel ovoi tuigend pleidooi isve.» don voor het officieel hervatten van de handelsbe trekkingen met Rusland Dit verslag vond in de pers niet bepaal 1 onver deelden bijval. Integendeel gaven som mlge bladen er uiting van hun verba zing over. Thans' lezen wij in de Engeische bladen, dat hij het registratiebureau is ingeschreven de „Independent Oil Distributing Co" waarvan luitenant kolonel T. C. R. Moore, een der vier Lagerhuisleden, die deel van deze commissie hebben uitgamaakr. welke een bezoek aan Rusland bracht, als commissaris optreedt. Het doel van deze maatschappij is, een contract te verkrijgen voor den verkoop van Rus sische petroleum in Engeland. De „Association of British Credi tere' komt tegen de deelneming van Moore aan deze combinatie krachtig op, omdat de te verkoopm petroleum afkomstig is van eigendommen, die 7or-der compensatie aan Britsche en andere eigenaars zijn afgenomen. Moore echter verdedigt zich met het betoog, dat het zijn oiicLt is om in het belang van den Britschen handel a' liet mogelijke te doer, om voor En geland een zoo groot mogelijk deel van de Russische markeen te verkrij gen, terwijl de bevordering van den handel met Rusland er meer op be rekend zou zijn, bii Rusland 't ver langen te wekken en hei in staat te stellen zijn voor-revolutionaire ver plichtingen na te komen dan de ge propageerde politiek van iso'atie. Draadloos verzien in Engeland. De postautoriteiten hebben twee ver gunningen verleend voor proeven met draadloos verzien aan de maatschap pij, welke de uitvinding van Baird heeft overgenomen. Regelmatige uit zendingen van levende gezichten ~en voorvallen zullen nu plaats hebben op 209 Meter golflengte tussehen Londen en het experimenteele static.? te Har row. Dit is het eerste stadion voor ciraadloos verzien. De apparaten wor de?! thans verder geperfectionneerd. KORTE BERICHTE*. De Fransche spoorwegraad heeft besloten tot een tariefsverhooging, wel' ke, gevoegd bij de vervoerbelasting. neerkomt op 30 pet. voor passagiers en 28 k 34 pet. voor goederen. Dit besluit zal Maandag van kracht wor den. De groote manoevres, die ini Sep tember in het iWestem van Frankrijk gehouden zouden worden zijn afgelast om bezuinigingsredenen. De troepen, die er aan deel zouden nemen zuilen) /xix «Ablet-oefeningen en e»xercitiee hgu- Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van.' Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat de beslissing, op het verzoek van: a. de N.V .Leidsch Dagblad, om ver gunning tot het uitbreiden van de drukkerij en zetterij in het perceel Wit te Singel No. 1, kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie M No. 3669 en 1) .de N.V. Stoomfabriek van Verduur zaamde Levensmiddelen „De Ster" vli N. Wouterlood P.Jzn. om vergunning tot het uitbreiden van de fabriek van verduurzaamde' levensmiddelen in bet perceel Hoogewoerd No. 183. kadastr. bekend Gemeente Leiden. Sectie D No. 1521, is verdaagd. Leiden, 11 August r- 1926. AUG. I EIMERINGER. - Weth. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secr. 'den in den omtfek van hun garni zoensplaatsen. De> F ransche minister Herriot,. die, trots zijn politieke bezigheden, toch nog tijp vindt, om zich met kunsltl en geschiedenis bezig te houden, schrijft thans een boek over Brugge) en zal deze maand nog eenige dagen in .de oude Vlaamsohe stad; komen, doorbrengen. De Belgische ministerraad heeft gisteren besloten, dat er geen gevolg! zal worden gegeven aan het ontwerp Decreet, betreffende den cpeischingi van. inlandsche arbeidskrachten voor werken aan de spoorlijn Matadi- Leopoldville in de Kongo. De aartsbisschop van Pue'ola, heeft nieuwe voorstellen aan de Mexi- caansche regeering gedaan voor ©en.' regeling van het godsdienstconflict. Zij beo ogen opschorting der anti-reli- gieuse maatregelen tot de bijeenroe ping van het congres, dat, naar dei prelaat hoopt, minder strenge maat regelen zal vaststeken. Het Fransciie parlement is gister op reces gegaan. De Britsche en de Franschei ge zant hebben opnieuw stappen te Bel grado gedaan, om Jcego Siavië tot gematigdheid m zijn optreden tegen Buiganje aan te manen. Gisteren is te Berlijn en m d© andere Duitsche hoofdsteden (.mei. uit zondering van Mimeden) de verjaar dag der Grondwet van Weimar. her dacht i «„i,!MI.Mfiniwifr- UIT DE OMGEVING. wUUBKürtUiï. Dinsdag is onder groote belangstel- ling de 1ste Kaasdag gehouden in de .zaal van liet Oude Rechthuis. Rij de opening door den voorzitter, den heer W. C. van Dam, waren tegenwoordig de heeren Pr. Huisman, Rijkszuivel- consulent; Liewertsen, assistent zui- velconsulent;'en Jongert, Technisch ambtenaar kaascontrole-station van Zuid-Holland. Door nitstedigheid was de burgemeester alwezig. Onder le bezoekers, die zeer talrijk waren misten wij onze kaasmaaksters niet. Door eenige dames was de zaal zeer smaakvol met vlaggen, bloemen en groen versierd, hetwelk met de producten er.tussehen een scboonen aanblik gaf, terwijl de firma Coster en Zonen als reclame voor hun stremsel en kleurselartikelen een aardige at tractie gaf met hun vat en flescb, welke laatste nimmer leeg liep. Van de inzendingen waren 3d Goud- sche en 5 Deidsche kazen Maandag-^ middag bad de keuring plaats, waar aan ook een vertegenwoordiger van den handel deelnam. Het maximum aantal punten werd gesteld op Si. On der de keuring werd de opmerking ge maakt, dat alhier en te Hoogmade beste kaas wordt gefabriceerd. Do uib slag was dan ook, dat 12 kazen best, lo zeer goed, 13 vrij goed en maar éen van minder kwaliteit werd bevonden. Afwijkende soorten kwamen niet voor. Onder leiding van den voorzitter gai de beer ir. Huisman des avonds in een vergadering een overzicht van zijn, bevindingen bij de keuring over bet model, afwijkingen in de korst, enz. enz.; ook vragen werden beantwoord. De voorzitter dankte den lieer Huis man en zijn helpers en getuigde dat de eerste Maandag bier uitnemend,, was gelaagd. hazerswoude. De uitslag der gehouden loting voor Nat. Militie voor deze gemeente 13 als volgt: 1 G. van Ofwegen, 2 B. Rijns j burger, 3 J. C. Hogevorst. 4 J. de Vo gel, 5 J. C. van Oyen, 6 S. Kruit, 7 L. J. Matze, 8 J. H. Pels. 9 M. van oer Hoeven, 10 P. M. Voskuil.' 11 L vau Veen 12 C. v d Steen. 13 J. van Rui tenberg, 14 J. VV. Fase, 15 M. Rijnsbur ger, 16 P. van Vliet, 17 J. van Vliet, 18 A. C. Koot, 19 L. J. Laros. 20 G. J. Boere,21 H. L. van Teylingen, 22 A. A. van Geest, 23 M. Engelberts, 24 G. D. van der Meer, 25 J. L. de Groot, 26 Tb. Q. Perrijn, 27 E. P. Spieren burg, 28 M. van den Berg, 29 J. C. J. Vreeburg, 30 C. Ammerlaan. 31 I. J. C. den Hooglander, 32 C. Bol. 33 J. P. van Veen, 34 N. J. van Rijt, 35 A. P. Voets, 36 C. Oppelaar, 37 A. Sikma. 38 A. van der Haven, 39 W. J. Verbey, 40 C. M. Alkemade, 41 J M. Schoonderwoerd, 42 J. den Hollander, 43 J. Luuring. Den heer D. de G .alhier trof het ongeval met zijn rijwiel te vallen en daarbij zijn pols te breken. Een auto waarin een viertal hee ren gezeten waren, geraakte aan de Roemer alhier te water. De heeren wisten door bet stukslaan van een ruit zich op het droge te werken, zoo dat dit ongeval bijzonder goed, aiüa»

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2