NIEUWE LE1DSCHE COURANT VAN VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1920 DAG-AGENDA. Zondag 8 Augustus. „Jeruël", Mid delstegracht 3, 's morgens tien uur de heer Verweij van Zwolle, 1s av. half zeven de heer van der Horst. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kejnpenaerstraa.t.4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht- en Zondagdianst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Augustus waar genomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Heerenstraat Tel. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136. koninklijk salonrijtuig was ingescha keld, passeerden de Koningin en prin ses Juliana gistermiddag om 3 uur 40 Utrecht, met bestemming naar den Kuygenhoek. Een groote menschen- menigte was op het derde perron aan wezig, die de Koningin en Prinses hartelijk toejuichte. De Koningin droeg een lichtblauw toilet fbet een- voudigen stroohoed, de Prinses was in het wit gekleed. Nadat de trein gerangeerd wa9, werd even voor 4 uur naar Den Haag doorgereden. Ook bij het vertrek toon de het publiek zich zeer enthousiast, er werd met hoeden en petten gewuifd Met den gewonen Staatsspoortrein uit Utrecht, waarin een koninklijk sa lonrijtuig gehaakt was, zijn de Konin gin en de Prinses gistermiddag om streeks kwart voor vijf in de Residen tie teruggekeerd In een hofauto met halfgeopende kap, reden de vorstelijke personen naar den Ruygenhoek, waar zij, zooals bekend, eenigen tijd zullen verblijven. De Koningin en de Prinses werden op "het Stationsplein door een talrijke menigte hartelijk toegejuicht. J. J. O. Baron van Voorst tot Voorst. Den 16en September hoopt de voor zitter der Eerste Kamer, de Luit-Gene raal op non-actief en adjudant van H. M in b. d., J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, zijn tachtigsten jaardag te vieren. Minister Kan in Drenthe. De minister van Binnenlandsche za ken en landbouw, mr. J. B. Kan, brengt heden met de Tweede Kamerle den, de heeren Van Voorst tot Voorst en Engels, een bezoek aan verschil 1 enae plaatsen in Drenthe. De heeren wor den vergezeld door den Inspecteur van de werkverschaffing, den heer Jong bloed. De weeldeverteringsbelastlng. „Het Vaderland" meldt, dat „de Weeldeverteringsbelasting zal worden ingetrokken". Dit bericht, zegt het H d b 1., kan in deze bewoordingen, die erop wijzen, dat een beslissing reeds zou zijn geno men, niet juist zijn, omdat het wel Ïner onwaarschijnlijk is te achten, dat e minister van financiën, die pas over veertien dagen van zijn verlof terug keert, in zijn vacantie dit onderwerp tot een beslissing heeft gebracht. Intusschen hebben we reeds lang hooron verluiden, dat men denkt over de mogelijkheid eener oplossing, wel- ko intrekking der Weeldeverterings belasting zou toelaten". ï)e Haagsche redacteur van de „Maasbode" spreekt zich in denzelf- 'den geest uit en zegt: „Zooals men weet, is de minister van Financiën reeds geruimen tijd met vecasntie. Dat hij in dezen tijd een wetsontwerp zal intrekken, is op zich zelf reeds onwaarschijnlijk te achten. Vermoedelijk vindt het bericht van het „Vad." zijn oorsprong in de beken de uitlating van den minister, destijds aan de aardewerkfabrikanten te Maas tricbt gedaan, dat hij overwoog het wetsontwerp aan te houden. Wij vernemen echter, dat sedert 'dien te bevoegder plaatse niets van een besluit van den minister om het wetsontwerp in te trekken, bekend is geworden." De Invaliditeitsverzekering. Op 1 Juli 1926 werden 6542 wodu- wenrenten en 8071 weczenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten terwijl op genoemden datum krachtens art. 373 dier wet 5226 personen in het genot Verkeerden van een als vrurht hunnen* verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per week; voorts genoten 13.300 personen een in- validiteitsrente als bedoeld' in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige verzekering geregeld in de Ouderdomswet 1919, wa "ren op vorengenoemden datum 104,502 personen in het genot van een al9 vrucht hunner verzekering verkregen rente. Uit de mijnindustrie. Gisteren vergaderde de contactcom missie ter behandeling van het voorstel der mijnwerkerbonden, den zes-uren- dag op Zaterdag voor ondergrond «eb personeel weer in te voeren. De mijn- directies betoogden, dat de toestand der ondernemingen dit niet toeliet, omdat na October 1925 de koienprijzen nog steed9 terug liepen, zoodat voor etellen tot verlaging der loonen onver mijdelijk waren geweest, indien de sta king ih Engeland niet uitgebroken was. De vertegenwoordigers der vakbon den verklaarden zich niet overtuigd, omdat zij de Nederl. mijnen door bun moderne outillage in staat ach ten, ook met de invoering van de a ze9-urigen werkdag op Zaterdag to concurreeren. Zij verzochten om schrif telijke opgave van gegevens, teneinde het verschil te toetsen. De directies zullen overwegen in hoeverre hieraan kan tegemoet gekomen worden. Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is Maan dag en Dinsdag a.s. van 8 uur v.m. tot 11 uur v.m. onveilig tot den Wasse- naarschen Slag, wegens het schieten met mitrailleurs. Het strand is eerst dan weer veilig, indien de roode vlag gen, die de onveiligheid aangeven, zijn ingenomen. Gnderwijsbeslissingen. De minister van Onderwijs, K. en [W. heeft onlangs een voor de bij- zonÜere scholen belangrijke beslis sing genomen. Tpt voor kort gold dat een schooi 'die geen onderricht gaf in vak j (vrije- pn ordeoe^eningen), geen aanspraak' kon doen ^gelden op gemeentelijke ver goeding voor het aanleggen en ver harden van ee terrein om of nabij' de school, aangezien niet het voorne men bestaat gemeld onderwijs voor taan te doen geven. De gemeentnjte- raad van Krabbendijke had op dien grond vergoeding naar art. 72 gewei gerd, {nfechoon de Inspecteur toe,L stemmend had geadviseerd; ter plaat se was het speelterrein niet afgeslör ten en a^an twee zijden aan den. open baren weg gelegen. In beroep stelden Geld. Staten den .Gemeenteraad in het ongelijk, en dö Minister bevestigde deze uitspraak, ieveiwej o grond dat de omstandig heid, dat blijkbaar het bedoelde ter rein niet bestemd is voor het onder wijs in het vak „lichamelijke opvoe ding", hier buiten beschouwing kon! blijven. Ofschoon ook naar zijne mee ning de wet zich niet tegen de op vatting dat de eisch van het twee de lid van art. 72 uitsluitendd gefjdt bij aankoop en inrichting van nieuwe terreinen, acht hij waar het eene ver andering van inrichting van het be staande geldt, een ruimere interpre tatie toelaatbaar, en is hij van meerling" dat terrein en schoolgebouw kunnen worden vereenzelvigt. Art. 72 zou an ders teven dde bedo&l'ng van dep. wetgever toepassing missen in al die gevallen, waar in het gaat over ter reinen van scholen, die reeds op 1 Ja nuari 1921 bestonden, doch gebruik' maakten van de bevoegdheid aan de ze scholen bij art. 195 der wet gegeven om het onderwijs in de lichamelijke op voeding alsnog op te schorten. BUITENLAND. llB REORGANISATIE VAN DUN VOLKENBONuMAAD. Een verzoek van Spanje. De vroegere Cfpaaxwc.i.e ^©zaoit te Beril, ue xaAeiös, clie Bpauje ver- ie6eawt><jruigus 111 de commissie, die door den raad was Daiasi mei de be- sctuueeang van den raad, ia veroaiid met «ie moeilijkheden, die zich tijdens de buitengewone volkeubo-th,vergade ring ui iviaarc hadden voor6e-uiiii) iieöii -vio.n v»etn vooizic-er der reen ga,- iiisaitiecoiiiiiiiaiie verzoent. ïu over.eg niet oen voorzicier van den vonten- oondsiaad acn ua-uni uer t..ecae zit ting amer CumuiUAe te uepa-en. opanje neeit, van uhe Statui, uie in die eommnsiö zi.t.ng neuoen, oy die tweede zitting,"waaiop net vraagmU». der permaueu-e ze-eu. aan de orue zou komen, ne- meeste oeuaag. iijuens de eers.e zntuig dezer com missie kon men net aaleen ems wor den over de niet permanent» zetels, in het voonoopig rapport aan ueu raad werd, ove»ecnkomscig het ont werp van lord Knoerc Cecil, voorge- s teid, net aantal nie.-permanen.e Ze tels van zes tot negen uit te Dreiden. Jangeiano en de meetee overige ledeii verzenen zich evenwel tegen uitorei ding van het parmenente gedeelte van den raad, uitgezonderd voor den vas ten ze.el, dien Duitschland bij zijn toetrenen tot den bond zou krijgen. Spanje en Brazilië handhaaiden niet temin hun edschem, zoodat eenstem migheid hieromtrent niet te bereiken was. De Spaansohe regeering stelt er blijkbaalr prijs op, dat de commissie zich, voor de bijeenkomst van de Sep- tember-zittingen van dein raad en da assemblee definitief over de kwestie der permanente zetefs zal uitspreken, om dienovereenkomstig zijn houding te kunnen bepalen. Het wordt te Genève biet onmo gelijk geacht, dat de reorganLa'.ie-com missie kort voor de volgeiide raads zitting die 3 September aanvangt, voor het houden van haar slotzitting zal worden Bijeengeroepen. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. De gevolgen van den boycot. Een bericht ujt New York aan de „Times" houdt in, dat de mededaelin- gen over de gevolgen van den boy cot wtoenloopen. Terwijl de kleinere winkels in de hoofdstad de gewone klandizie schijnen te hebben, maken de grootera winkels en de luxe-magazij nen melding van grooten teruggang in zaken. Dinsdag had een groep bankiers, waaronder de directeur van de Cana- deesche bank en Vertegenwoordigers van de Nationaie Bank ,en de Zam- brano Bank een onderhoud met den minister van financiën Pani, en ver klaarden, hem dat door den boycot reeds 17 millioen pesos (ruim 20 mil- lioen gulden.) was opgevraagd. Ging zulks op dezelfde wijze door, dan zou den in weinig dagen de banken ge dwongen. worden te sluiten en ze konl den geen hypotheken op langien ter mijn opvragen, zonder de bédrijven. in' het nauw te brengen. De minister beloofde de aahgele- genheid met den pr«aidant je bepre ken. De Mexicaansche autoriteiten voorspellen, dat de boycot ineen zal storten zoodra de bevolking de ver mindering van inkomen begint te voe len, wat een scherpe reactie tegen het Episcopaat moet veroorzaken. Slachtoffers van de Kerkvervolgfng. ■Volgens berichten uit Mexico City zijn Dinsdag te Guadalajara bij een botsing tusschen soldaten en katho lieken 6 personen gedood en 14 zwaar gewond. Ook te Torreon kwam het bij een demonstratie-optocht tot een botsing, waarbij 1 persoon werd ge dood, terwijl 6 anderen verwond wer den. Bandieten vallen in de hoofdstad vrouwen lastig en ontrukken haar kruisbeelden en geld onder voorgieven, dat zij de wet weerstreven; Volgens een bericht uit Mexico Jieeft de regeering een onderzoek inge steld naar de gouden kroon van net Mariabeeld van Guadaloupe, die ver dwenen is. De waarde van da kroon moet 800.000 pesos bedragen'. DE FRANSCHE F1NANCIEELE CRISIS. Een voorstel der socialisten verworpen De Fransche Kamer heeft zich gis teren bezig gehouden met het wets ontwerp tot het instellen, van een kas tot het beheer van de „bons de dé- fensa". Na de tusschenko-mst van Poincavé die de kwestie van vertrouwen: stelde, xterwierp da Kamer met 356 tegen 172 stemmen een tegenvoorstel vaa de socialisten. De amortisatiekas aangenomen. De Fransche Kamer heeft gisteren met 420 tegen 14Ó stemmen het doen de regeering voorgestelde wetsontwerp tot het instellen van een amortisatie kas aangenomen. De leenlng aan Frankrijk. Omtrent het voornemen om aan Frankrijk een groote leening te ver- sttrekken, wordt nader uit New; York gemeld: De bankiershuizen Pierpont, Mor gan en ae Federal Reserve Bank heb ben de mogelijkheid onder de oogeh gezien om aan Frankrijk een leening te verstrekken tot een bedrag ran 250 millioen dollars. De verbetering van den wisselkoers en de vooruitzichten op een spoedige ratificatie van het Fransch-Ameri- kaansch accoord zouden de besprekin gen tusschen bovengenoemde banken gunstig beïnvloed hebben. De terug- sttorting zou vastgesteld worden op langen termijn. Een amendement van de socialisten op de Grondwet. De socialistische groep in het par lement besloot bij het Congres van Versailles een amendement in te die nen op de Grondwet tot het beper ken van de bevoegdheden van den Senaat. Indien de Kamer dit amendement verwerpt, zouden de socialisten het voornemen hebben, een debat uit te lokken over de jurisprudentie betref fende de agenda van de Nationale Vergadering. België wil geen inllatie meer. Aan .de gisteren gehouden lunch, der vereeniging van de buiten]andscha pers, somde minister Jaspar de maat regelen op, welke België reeds op fi; nancieel gebied heeft genomen. Hij bevestigde, dat het Belgische volk nooit zal willen en er nooit in zal toe stemmen, dat ogmaais gebruik zal ge maakt worden van het bedriegelijke gif der inflatie. Jaspar zeide ten slotte, dat België moedig voorwaarts zal gaan op den smartelijken weg, die leidt tot de sta bilisatie van den franc, het Bymboot van crediet, vertrouwen en geloof. Tegen de Belgische vreemdelingen- belasting. De Federatie van Britsche Indus- triën heeft een brief aan den Belgi schen minister van handel gericht, waarin zij de aandacht ve3tigt op het besluit der Belgische regeering om een speciale belasting" te heffen op de buitenlanders, behalve op die, wel ke afkomstig zijn uit landen met een lage valuta. Dit beteefcent, aldus de Federatie, dat Britsche onderdanen in België aan een hoogere belasting on derworpen zullen zijn dan de onder danen van bepaalde landen met ©en gedeprecieerde munt. De Federatie verzoekt den Board', Of trade deze feiten te overwegen ©ri> Ide Federatie mede te deelen of het besluit der Belgische regdsring ia over eenstemming is met .de clausule van meest begunstigde natie in de in 1898 rtusschen Engeland en. België gewis- Belde nota's. Overstroomingen ln China. Volgens beriohtt uit Hankau, in China is de Jangtze in het zuidweste lijk gebied van de provincie HoepöK door haaT dijken heengebroken en (heeft zij tweeduizend vierkante mijlen grond onder water gezet. Het aantal slachtoffers bedraagt drieduizend. Overstroomingen tn Korea. Tengevolge van de hevige stortre- Cs is de Kagando in Korea buiten: r oevers getreden, Vele duizen den H.A. staan onder water. Er wer den 75 personen gedood. KORTE BERICHTEN .Volgens 6ea bericht uit Verona, heerscht hevige koude in Noord-Ita- lië. Het Britsche gouvernement heeft te Belgrado en te Sofia stappen ge daan in verbahd met het dreigend Bulgaarsch Joego-Slavisch conflict tenl gevolge van de comitadü-aanvallen. In ten kerk te Hampsteacl is eten monument onthuld voor de 375.000 paarden, die in den oorlog gedood zijn. Het bestaat uit een bronzen paard op een voetstuk. Het resultaat van de stemming, over de voorstellen der bisschoppen inzake beëindiging van het Britsche mijnconflict zal as. Dinsdag worden bekend gemaakt. 80doctoren, apothekers en whis) ky-handeJaren te New York zijn Wpens «lag door een groote jury naar de openbare terechtzitting verwezen, ver dacht van overtreding van de drank wet. Een brand heeft 80 van de 92 huizen van het dorp St. Come de .Quebec verwoest. Men schat de ge- Sheele schade op 500.000 dollar. De Poolsche grondwetsherziening js in het .Staatsblad opgenomen in den vorm, waarin de Landdag haar heeft vastgesteld. In het conflict tus schen Landdag en Senaat heeft de re geering dus dan Seriaar in het onge lijk gesteld. De Britsche mijnwerkërafedera- tie heeft telegrafisch öetni beroep ge daan op de Internationale mijnwer kers vereeniging, om financieieteni steun: voor 'de stakers, ten einde de staking inog minstens vier wekën te kuiwtehl voortzetten. Dit moet een eerezaak zijn] voor de arbeiders over 'de gefheele we reld, zegt het telegram. GEMENGD NIEUWS. .Gevaarlijke advertenties. - In een der Groninger «dagbladen was dezer dagen een advertentie te zien, waarin een meisje werd gevraagd voor schrijfwerk. De steller der adverten tie ontving daarop niet minder dan 80 aanbiedingen. Uit een doorjde po litie ingesteld onderzoek bleek, dat Ide man, die geen kantoor had, doch een gehuwd kweeker was uit JVessin- «ft de meisjes verzocht des avonds op een plaats Duiten de stad te komen, om omtrent de sollicitatie te spreken. Hoewel hij in zijn voornemen is ver hinderd, is de politie overtuigt, dat |de man slechte bedoelingen had. De bankoverval te Bussum Naar gemeld wordt is in zase deu pvervai op oe Boazbank te Bussum (de politie nog druk bezig met het on flerzoek. Hernaaldelijk worden verkla ringen van den arrestant Brummer door de Bussumsetie recherene on derzocht. Zoo is daar de kwestie van het ali bi. Bij zijn attestatie heeft Brummer op een VTaag, waar nij op den bewus ten dag geveest was, gezegd, dat hij naar Zaandam geweest was. Dadelijk daarop heeit hij dit herroepen en verklaard) dat du acht dagen te voren was geveest. Hij zou zien op den dag waarop de overvai van den heer Joos- ten plaats had, in het Kamp aan den Spaarndam.nerdtj'k; hebben op0ehou dan. Dienaangaande is een onderzoek ingesteld en naar verluide zouden er personen zijn, die hem daar gezi~n hebben. Ook is naar de fiets gezocht, even min als de tasch is die gevonden. Van het geld heeft men geen spoor kun nen ontdekken. Eenigen tijd geleden werd te Craii- loo een flesch gevonden, waarin een briefje zat. In dit briefje werd gezin speeld op het voorgevallene te Bus sum en v erd het vermoeden geuitdat de dader toch nooit gevonden zou wor den. De justitie vermoedde, dat Blrum- mer dit epistel geschreven zou heb ben en in verband daarmede heeft men hem schrijfproeven latein houden. [Overeenkomst tusschen het schrift, werd niet herkend. Intusschen blijven de personen die Brummer als <ien dader aanwijzen, pertinent in hun- verklaringen. Ernstig oag eluk. Gistermid dag geraakte op den West-Zeedijk te Rottterdam, ter hoogte van het Park, de 7-jarige F. S., die plotseling ach ter een sleeperswagen om,' de straat overstak, onder een uit de tegenover gestelde richting komenden vrachtau to, bestuurd door den 22-jarigen A. J. wonen'de aan den Goudsohen. weg. Het kind kreeg beide wielen over het li chaam en werd na aan den hulppost in 't Park verbonden te zijn, met een hfofdwonde en inwendige kneuzingen, in zorgwekkehden toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingei vher- werd. Een gesplitst bankbiljet. Te Roermond werd voor eemge da gen door een vrouw in een- winkel al daar een bankbiljet van f25 tter bé- taling gegeven. Later bleek, dat van dit biljet de voor- en achterzijde van elkaar waren gescheurd, zoöals dat bij de dikkere roode biljetten van dat bedrag mogelijk is. De winkelier deed hiervan aangif te bij de politie, die weldra ook te weten kwam, da.t de andere h'Tft van dit biljet door dezelfde vrouw aan een melkslijter was uitgegeven. Duidelijk bleek, dat beide stukke:-., 'die door de politie in beslag werden genomen, één1 geheel hadden uitgamaakt. De vrouw, zekere S„ wonende al daar, werd d<x>r de politie gearres teerd eti in het Huis van Bewaring opgesloten. Zij heeft reeds bekénd, de eerste helft van het biljet te hébbén uitgegeven. Door 'den trein gegrepen. Te Harmeien had een droeivig onge val plaats. De 17-jarige Onderdeim- den, die gelogeerd was bij zijn broer wonende langs de spoorlijn Harmeien; Breukelen, wgrd, toen nij langs de lijn liep, gegrepen door een sneltrein. Een remmer van een daarop volgen- Iden goederentrein, zae hek totaal ver minkte lichaam üggan. Dr. J. Buiten huis, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren, waarna het lijk werd overgebracht naar het lijkennuisje op de Algemeen© begraaf plaats 'te Harmeien. .Vliegtuig en aardappel ziekte. Een Engelsclie boer neeft een paiticulier vliegtuig gehuurd cm van daar uit zijn land tegen de aard appelziekte te laten besproeien. Daar door i3 jn 25 minuten het werk ge daan, dat anders twee dagen ver- eischte. Een leerlingovereenkomst uit de oiudhei In het boek van Dr. M. van Rhijn „Het Nieuwe Testament in het licht van de opgra vingen", komt een ver.aiing «oor van een leerlingovereenkomst, die af gesloten werd in hett jaar 183 na .Christus, Om een einde ie maken aan de voor stelling, dat de Grafische arbei! ersi de uitvinders van hett leerlingwezen pijn, zegt het Grafisch Orgaan, ne- mem wij dé vertaling over. Zij luidt „IsChiron, zoon van Heradion en van Oxyrhynohus en Heracles, zoon van Serapio, ook Leon genaamd- komen het volgende met elkan der overeen'dat Thonis, een min derjarige, zal worden onderwezen ini de weefkunst gedurende een tijdvak van vijf jarenterwijl zijn vastge stelde werktijd iederen dag is van zona opgang tot zonsondergangGedu rende de eerste 2 jaren en 7 maan den... zal Heracles niets voor de loonen van den jongen betalen, maar fedurende de overblijvende vijf maan- ein van het derde jaar zal hij hem twaalf drdchmen in de maand beta len, gedurende het vierde jaar zestien drachmen in de maand en geduren de het vijfde jaar vier en twintig drach men". Verder komt Heracles overeen, dat hij zijn leerling ieder jaar een nieuw „pak" zal geven, dat liet eerste jaar zestien drachmen zal kosten en ge durende de volgende jaren respectie velijk twintig, vier en twintig, acht en twintig en twee en dertig drachmen) Het contract gaat dan voort: „Dejon- gen zal twintig vrije dagen in het jaar hebben als feestdagen zonder eenigen aftrek van loon. nadat de uit betaling van het loon begint". Ten slotte worden er nog allerlei- bepalingen gemaakt voor het geval! dat 'de leerling door luiheid of ziekte het vastgestelde getal' vrije dagen overschrijdt. Waaruit te leeren valt. dat men bij na tweeduizend jaar geleden allerlei' vraagstukken uit arbeidsverhoudin gen voorkomende, per contract wist te regelen. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Onder leiding van den burgemeester Dr. H. J. Lovink, yergaderde gister avond de gemeenteraad. De heer van Djl'k was met kennisge ving afwezig. Onder de ingekomen stukken waren van Ged. Staten mededeelingen, hou dende goedkeuring van verschillend* raadsbesluiten. De gemeente Alphen zal over 1927 f 2i07nebben bij te* dragen in de kosten van den keuringsdienst. Op een aanvrage om eervol ontslag van den heer J. Meyer, onderwijzer aan de 0. L. school aan'den Oudshoornschen weg, tegen 1 Aug. 1926, werd gunstig beschikt. Eenzelfde beslissing wera genomen op het verzoek van den gemeente-werk man p. Heyman, die tegen Februari 1927 ontslag vroeg. Het gemeenteverslag over 1927 zal ter visie worden gelegd. Een subpidie-aanvrage van de Chr. Bewaarschool bij Gouwesluis zal tege lijk met de begrooting voor 1927 wor- den behandeld. Als vertegenwoordiger van de ge meente bij de behandeling van de onv slagkwestie-De Koning, vcor den Raad van State, werd aangewezen de secre taris, de heer K. v. Salverda. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. tot het gaan eener nieuwe overeenkomst met de gemeente Leiden, inzake de levering van electrisehen stroom aan dezer ge meente. Aangenomen. 2. Voorstel van B. en W. tot het be noemen van commissiën inzake hooi- broei. In antwoord op een vraag van den heer den Hertog deelde de Voorzitter hierbii mede, dat het in de ^bedoeling ligt om direct na de benoemingen ae commissieleden uit te noodigen voor 'n conferentie ten gemeentehuize, tenein de de werkzaamheden eens te bespre ken. Benoemd werden hierna overeen komstig «ie voordracht van B. en W* Voor district I G. van der Meer, J. D. van den Akkei en M. van Zwieten. Voor district II: H. C. E. Ivroft, M. A. Hoogendijk ea C. van der Stoel. Voor district Hl: W. J. den Hertog, C. van Gaaien ea J. Th. Verkleij. Voor district IV,: B. van Zwieten, J. Bun nik en VA Kwakernaak. Voor district .V: W. Bol, J. J. R. Iiuijbén en J. van Leeuwen Dzn. 3. Voorstel van B. en W. om mede werking te verleenen voor de bestra- - ting van de speelplaats van de Bijzon dere school in Den Hoorn en het aan schaffen van nieuwe banken in dis school. Voor de verbetering van de speeL plaats zal i 561,90, voor de aanschaf-

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2