Bij Fietstochten is Porei genezend en verzachtend m Doorzitten en Zonnebrand NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 28 JULI 1926 DAG-AGENDA. 16—28 Juli. Dagelijks samenkomst van ,Jeruel" in de tent a. d. Lammermarkt bij de Molen, 's middags drie en 's av. acht uur. Oegstgeé&t. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2G Juli tot en met Zondag 1 Aug. waar genomen door de apotheek van ten heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. erfdienstbaarheden of andere zakelij ke rechten, noodig voor verbreeding van de Potterstraat te Utrecht; 4. wijziging van de wet van 22 Mei 1845 op de invordering van 's Rijks di recte belastingen; 5* wijziging cn aanvulling der wet van 3 April 1922, houdende opheffing van een gecteelte der stichtingen als be doeld in art. 11 der wet van 5 Maart 1852; 6. verhooging van het Vile hoofd stuk B der Staatsbegrooting voor 1920 uitkeering aan E. G. Wentink). 7. goedkeiudng van den onderhand- schen verkoop aan de gemeente Leeuwarden van de aan het Blokhuis- plan te Leeuwarden gelegen oppervlak te, kadastraal bekend aldaar, sectie B nummer 3161; Dé bovengenoemde wetsontwerpen worden z. h. st. aangenomen. Wijziging Marmebegrooting. Aan de orde is het ontwerp wijzi ging van het Vie hoofdstuk der Staats begrooting voor 1926 (verschillende on derwerpen;. Be heer VAN WASSENAAR VAN CATWIJCK (C.-H.) zal den Minister van Marine a.i. gaarne bij dit wetsont werp steunen. - Hij vraagt eenter met betrekking- tot de aanstelling van een raad-advi seur of de personeelsbelangen wel. voldoende kunnen worden behartigd, wanneer één man voor de door den mi nister bedoelde taak wordt aangewe zen. Wat de verplaatsing der matrozen- opleiding van Gorcum naar Vlüsmgen betreft, zou spr. den minister in over weging willen geven, nog een; na te gaan, of het niet beter is in plaats van een wachtschip voor de huisvesting dekjonge schepelingen een opleidings schip te kiezen, dat in vredestijd in de eerste plaats wordt bemand dior per sonen met opleidings-aangelegenlie- den bekend en daarvoor bestemd fn oorlogstijd zou voor deze hui vv «sting dsn een wachtschip kunnen kiezen. De heer DE MURALT (V.B.) wijst er op, dat, terwijl de Nederlandsche v'oot in oorlogstijd vrijwel niet buitengaats zal komen haar taak is voorname lijk kustverdediging in Indië de eer ste plicht onzer marine juist is, uit te rukken naar de toegangen tot'den Ar chipel. Spreker verklaart een sterk voor stander van de vereeniging van de de partementen van Oorlog en Marine en van de splitsing der Marine te zijn. Wat de verplaatssing der matrozen opleiding naar Vlissingen aangaat, de ze juicht spreker ten zeerste toe. Tege lijker tijd geeft hij den minister in overweging van de zes marine-stand plaatsen er een drietal op te ruimen en alleen Den Helder, Amsterdam en Vlis singen te handhaven. Hij acht het een groot voordeel, dat te Vlissingen jonge schepelingen te zamen worden gebracht met tevreden oudere schepelingen. Spreker refe reert zich verder aan het oordeel van de geestelijke verzorgers, die in deze overplaatsing geenerlei gevaar voor de moraliteit der jonge matrozen zien. Spreker vraagt den minister of het waar is, dat, wanneer de opleiding der matrozen van Gorcum naar Vlissingen wordt overgeplaatst, hierdoor een paar honderd menschen, die hun broodje aan de werf te Hellevoetsluis verdi3* nen, in hun bestaan zullen worden ge troffen. Zoo ja, dan zullen die men schen op andere wijze moeten woeden geholpen. De overplaatsing mag echter niet worden uitgesteld, daar zij is in het be lang van de marine en daar zij een be zuinigingsmaatregel is. Mevrouw POTHUIS—SMIT (S. D. A. P.) wil gaarne erkennen, dat de over plaatsing der matrozenopleiding een bezuiniging beteekent. Zij hecht aan de betoogen omtrent de verbetering van de moreele voorwaarden bij de vloot weinig waarde. Wanneer zij ziet, hoe onlangs te Kiel de Nederland sche matrozen hebben huis gehouuen toen daar een paar Nederlandsche ma rineschepen zijn ontvangen, dan ge looft zij, dat het maar beter ware de vloot te liquideeren. Verd'er constateert spreekster, dat bij ditzelfde wetsontwerp ruim twee mlllioen aangevraagd wordt als eerste tormijn voor den aanbouw van twe torpedojagers. Aangezien dit in tegen- overgestelden zin is van wat haar par tij beoogt, zal de fractie van spreekster om deze reden haar stem aan dit wets ontwerp onthouden. De heer VAN EMDEN (V.D.) zegt, dat de Vrijz.-dem. fractie tegen dit oat werp bezwaar heeft omdat er ruim twee millioen in wordt aangevraagd voor den bouw van twee torpedojagers Wat vermogen deze vraagt spreker tegen 80 millioen, zooals de groote mogendheden deze kunnen aanschaf fen? In- de plaats van het geweld moet het, Recht treden, betoogt spreker. In dit verband herinnert spreker aan 'net Ga'iöLii.h-Bulgaarsch incident van RECLAME eenige jaren geleden. Griekenland was in zijn eischen gekrenkt en had, toen het niet op ijd saisfactie kreeg, zijn troepen reeds op Bulgaarsch grondge bied gezet. Bulgarije, in plaats van zijn troepen hiertegenover te stellen deed een beroep op den Volkenbond en clit instituut heeft Bulgarije gehuldigd omdat het niet naar de wapens had ge grepen. Griekenland werd genood zaakt Vijn troepen terug te nemen en zoo boekte het Recht een overwinning, dank zij den Volkenbond. De heer DE MURALT: En heeft Bul garije daarop zijn leger afgeschaft? De heer VAN EMDEN betoogt, dat we de leer van de kwade trouw niet mogen continueeren. De Minister van Marine a.i., de heer LAMBOOY, antwoordt den heer Van Wassenaar van Catwijck, dat in be langrijke personeelszaken toch steeds liet advies van de marine-autoriteiten wordt ingewonnen, zoodat ten deze dc raad-adviseur niet zal worden over belast. Spreker is dankbaar dat in deze ver gadering geen stem is opgegaan om op de Westêr-Schelde een marine-station te vestigen. Op de vraag of het mogelijk is, het Wachtschip op te heffen, antwoordt spreker dat hij zooveel mogelijk zal gaan in de richting van beperking van personeel, dat niet voor de opleiding noodig is. De opleiding der matrozen is te Vlis singen beter op haar plaatss dan te Gorcum. Een vlagofficier verzekerde spreker, dat Gorcum nooit door een minister-zeeofficier zou zijn gekozen. Spreker wil zooveel mogelijk bezui niging, doch met behoud van een be hoorlijk peil van leger en vloot. Tot nationale ontwapening zal hij niet medewerken. Voor Indië is een be hoorlijke vloot onmisbaar voor de ver- zékering onzer veiligheid en de be scherming onzer groote belangen al daar. De kwèstie-Helle voetsluis staat los van de zaak-Vlissingen. De hëer RINK (V.B.) is tegen de over plaatsing der opleiding, doch zal uit anderen hoofde voor het ontwerp stam men. Het wetsontwerp, in stemming ge bracht, wordt met 22 tegen 13 stem men aangenomen. (Tegen de vrijzinnig- en sociaal-de mocraten). BUITENLAND. HET KABINET-POINCARé. De regeeringsverklaring. De zitting van de Fransche Kamer werd gistermiddag geopend door den voorzitter Pèret, die een korte toe spraak hield, en een beroep op de va derlandsliefde' der afgevaardigden deed om vruchtbaar werk te leveren, teneinde het land uit zijn moeilijkhe den te redden. Daarop nam Poincaré het woord om de regeeringsverklaring voor te lezen. De regeeringsverklaring constateert, dat het kabinet gevormd werd in een geest van nationale verzoening om aan den financieelen toestand bet hoofd te bieden. Het zal kunen gebeuren, dat zich later kwesties voordoen ten aan zien van welke de ministers van opi nie verschillen, maar op het oogenblik zijn ze het volkomen eens over de noodzakelijkheid en de urgentie van en de middelen tot de financieele red ding. De regeering is er volstrekt van overtuigd,, dat het mogelijk is, met spoed den toestand der financiën te verbeteren en den koers van den franc te verhoogen in samenwerking met de Kamers. Het aan het parlement voorgelegde wetsontwerp heeft ten doel aan de on voldoendheid der inkomsten een einde te maken en definitief de nieuwe geva ren van inflatie te bezweren door over schotten en belangrijke bezuinigingen. Behalve vermeerdering der inkomsten door indirete belastingen, zal een bil lijk deel van het bezit door directe be lastingen worden gevorderd; een ge deelte daarvan zal dienen om jaarlijks de amortisatiekas^ voor de aflossing der bons de défense te hulp te komen. De regeering zal het parlement vra gen door vrijwillige beperking de de batten te,bekorten. Deze eerste krachtsinspanning zal worden aangevuld door maatregolen welke ten doel hebben het vertrouwen van liet publiek te handhaven, nauw keurig alle verbintenissen van den Staat na te komen, de productie vai^ moederland en koloniën aan te moe digen. De volken wier schuldenaren wij zijn ten aanzien van welke Frankrijk het vaste voornemen heeft zich ten volle van zijn verplichtingen te kwij ten, hebben er evenveel belang bij als wij, dat voor alles een einde worde ge maakt aan de monetaire crisis. Dooi* al haar krachten te vereenigen, zal Frankrijk zich redden, zooals het reeds in ernstiger en smartelijker uren deed. Alle interpellaties verdaagd. Tijdens de voorlezing werd Poincaré voortdurend gestoord door interrup ties der communisten. Zoo riep Cachin o a. dat het een onheil voor den staat beteekent dat Poincaré weer aan liet hoofd staat. Verscheidene communis tische afgevaardigden moesten tot de orde worden geroepen. Op de tribunes bleef het echter rustig. Na de rede van Poincaré deelde de voorzitter mede, «dat vijf interpellaties waren ingediend en vroeg de regee ring te willen mededeelen, of zij deze interpellaties terstond wil beantwoor den. Poincaré stelde daarop onmiddel lijk voor, de behandeling der interpel laties te verdagen. Over dit punt ontspon zich een le vendig debat. De woordvoerder der communisten verlangde, dat het debat over den politieken toestand terstond zou plaats vinden. Op grond van het verscherpte reglement van orde onder brak de voorzitter deze redevoering. Dc socialistische afgevaardigde Com pere Morel sloot zich bij de motie der communisten aan, om het debat ter stond te laten plaats hebben en lichtte tevens de door hem ingediende inter pellatie over de verhooging van den broodpi'ijs toe. Poincaré verklaarde nogmaals, dat de regeering uitstel van de behande ling wenscht en hierbij de kwestie van vertrouwen stelt. Daarop werd het voorstel der regeering tot verdaging met 390 stemmen voor en 131 tegen aangenomen. Na de stemming werd de zitting voor enkele minuten onderbroken. Na de heropening van de zitting werd eerst de uitslag van de eerste stemming bekend gemaakt, waarop Poincaré de door zijn kabinet uitge werkte financieele plannen indiende.' Een voorlezing daarvan vond niet plaats. De plannen werden terstond naar de financieele commissie verwezen. Op grond van het reglement der Ka mer stelde Poincaré voor, dat de finan cieele ontwerpen volgens de spoed-me- thode als dringende aangelegenheden zullen worden behandeld. De zitting werd daarop nogmaals onderbroken, teneinde den fracties ge legenheid te geven afzonderlijk te be raadslagen. Na deze stemming werd gedebat teerd over de werkzaamheden der fi nancieele commissie en over den da tum voor het begin van het algemeene debat over de financieele voorstellen der regeering. De socialistische afge vaardigde Léon Blum stelde voor, dat het debat zoo spoedig mogelijk zal wor den gehouden, waarop Poincaré ver klaarde, dat hij bereid is zich reeds Vrijdag a.s. beschikbaar te houden voor bet algemeen debat in de Kamer, De zitting werd daarop om kwart over zes gesloten. De Kamer zal Vrijdag weer bijeen komen voor bet debat over. de finan cieele ontwerpen waarover intussclien door de financieele commissie van de Kamer beraadslaagd zal zijn. In den Senaat, werd de regeerings verklaring voorgelezen door den vice- president van het kabinet Barthou. De voorlezing werd onder grooten bijval aangehoord. De zitting werd terstond na de voorlezing opgeheven. De stemming over de motie van vertrouwen. De motie van vertrouwen in de re geering werd door de Kamer met 358 tegen 131 stemmen aangenomen. Van de Kamerleden, die voor de re geering stemden, behooren 30 tot d'e republikeinsche socialisten, 75 tot de socialistische radicalen, 40 tot de radi cale linkerpartij, 15 tot de onafhanke lijke linkerpartij; 30 tot de links-repu blikeinen, 35 tot de democratisch re publikeinsche Unie, en een 20-tal tot de onafhfankeiijken. Tegen stemden 22 communisten, 3 socialistische communisten, 97 socia listen, 3 socfcaliStische radicalen. Een 50-tal onthielden zich van stemming en een 30-tal was afwezig. HET BRITSCHE MIJNCONFLICT. Cook blijft op zijn stuk staan. Cook heeft Maandagavond te BIox- wich een rede gehouden, waarin hij zeide, dat zijn collega's, gelijk gemold, den tijd thans gekomen achten, om de arbeiders in de mijnvelden te raad plegen. Daarom zal Vrijdag a.s. een conferentie van gedelegeerden plaats hebben. Ik waarschuw de pers, zeide Cook, niet te denken, dat dit een bewijs van zwakte is. Wij zullen onze positie on der de oogen zien, niet om den strijd op te geven, doch om de arbeiders in staat te stellen, hun meening kenbaar te maken over de leiders. Wij zijn in oorlog, en wanneer het oorlog is, moet men steeds overwegen, welke wapenen gebruikt dienen te worden Verder deelde Cook mede, dat de 4 bestuursleden van de federatie ver klaard hebben, nimmer de regeering of de mijneigenaars te willen ontmoe ten om een overeenkomst te bespre ken, zoolang het voorstel om langer te werken, gehandhaafd bleef. Indien do arbeiders wel langer zouden willen arbeiden, zou hij liever aftreden dan deze instructie uitvoeren Op voorwaarde, dat die mijneigena ren en de regeering de mijnen wilden openzetten op de oude voorwaarden, was hij bereid, het geheele toonstelsel te herzien en een nieuwe overeen komst aan te gaan Indien de strijd zou worden voortgezet, zpu hij maatrege len nemen om het aanvoeren van steenkolen uit het buitenland te doen ophouden Cook deed verder een aanval op het vakvereenigingscongres Hij verklaar de, dat de mijnwerkers later onder de oogen zullen zien, of zij aangesloten wenschen te blijven bij een lichaam, dat hun niet gesteund heeft in den strijd. De Lagerhuisdebatten inzake het Mijnconflict. Lloyd George vestigde gistermiddag in het Lagerhuis d!e aandacht op den toestand van den rampzaligen strijd, die nog steeds in de mijngebieden ge streden wordt. In zijn antwoord verklaarde de Premier, dat bij de gedane voorstel len op den voorgrond is geplaatst, dat onmiddellijke werkhervatting zou plaats hebben en wel op de voorwaar den, bestaande voor de stopzetting der mijnbedrijven, een en ander voor een periode, niet langer dan vier maanden. De Regeering zoxi finan cieelen steun verstrekken. Toen spr. verklaarde, dat de rehea ring geen subsidie- kon verstrekken, stelden de vertegenwoordigers der Ker ken een leening voor, waarop de regee ring om verschillende reden t* evenmin kon ingaan. Spr. licht dit uitvoerig toa Voortgaande zegt spr., dat de regee ring heeft aangeboden, uitvoering ta geven aan alle adviezen van het Mijn- rapport om toch maar den vrede te ver krijgen, niettegenstaande vele dier ad- *viezen zeer laaKbaar waren. Deze aanbid ding leed schipbreuk. In weerwil hier van heeft de regeering het nog dezei rfEgen tot v#t wordende ontwerp inge- uiend, waarbij uitvoering wordt gegeven aan alle conclusies van het rapport, die een legislatieve actie vragen, met uit zondering van twee, die niet in staat z^jn ook maar de minste verandering in den bgstaanden toestand teweeg te bren gen. Beide partijen in het mijnconflict hadden met de regeering kunnen sa menwerken om haar te helpen bij het voorbereiden van de inwerkingstelling der conclusies van het rapport, doch zij hebben geweigerd. Het is derhalve vooi de regeering verre van aangenaam te moeten hcoren, dat zij tekort zou heb ben geschoten bij het interpreteeren van de aanbevelingen der ccmmissia Wat het subsiüie betreft, zegt sprn dat niet-vooitzetw.ng der desbetreffende onderhandelingen in den weg staat. Wat tenslotte de reorganisatie van do. de mijnen aangaat, kan spr. niet inzien, waarom het Tribunaal niet zon traenten te overwegen, wat de waarschijnlijke 'uit werking zou zijn van de economische posiiie van de mijnindustrie, van de vei schillende reorganisatieplannen, beli chaamd in het regeeringsontwerp en van oen arbeid der onderscheidene com missies, die in het leven zijn geroepen. „Strenge koude". Londenaren, die eergisteren verze kerden, dat het zoo koud was als met Kerstmis, bleken zich niet aan over drijving te hebben schuldig gemaakt, daar het om twee uur 's middags 54 graden was, d.w.z. dezelfde tempera tuur als op 29 December 1.1In Hampstead was het om twaalf uur 's middags 51 gr. en in tal van huizen brandde het haardvuur. Terwijl het weer in vrijwel geheel Engeland en Ierland goed was, had Londen een Ware zondvloed te dooiv staan. Tegen den avond bedroeg de re genval over geheel Londen., twintig millioen ton. De werkloosheid in Buitschland. In arbeiderskringen is men volgens de Vorwarts met het program der rijksregeering tot productieve werk verschaffing niet tevreden. Als er haast achter de uitvoering wer.l gezet, zou dat anders zijn, doch tot dusver is sléchts geconfereerd en gereleka- kaveltl en is er niets gebeurd. De bondsstaten hebben zich nu in „beginsel" met het programma ver- eenigd en tot belooning daarvan twee vertegenwoordigers in de „ministeri- al-raden-commissie" gekregen, maar van vermeerderde werkverschaffing heeft nog geen werklooze iéts gemerkt Dan heeft de gemeente Berlijn de hand krachtiger aan den ploeg gesla gen door dadelijk 30 millioen mark voor openbare werken beschikbaar te stellen. Dat het euvel van de werkloosheid zal verdwijnen, als het regeeringspro- gram voortvarend wordt toegepast, ge looft de Vorwarts overigens niet. Het is ontstaan uit een verkeerde douane- en handelspolitiek en verergerd door de opdrijving van het prijspeil tenge volge van allerlei overeenkomsten tus- schen ondernemers, kartellen, trust enz. Om het te verhelpen is overgang tot een gezonde economische politiek noodig. Hoe door en door ongezond de toe stand is, blijkt het best in het bouw vak, want er loopt een leger bouwvak arbeiders leeg, terwijl honderdduizen den tevergeefs naar een woning zoe- ken. Waar is het door de regeering aangekondigde woningbouwprogram vraagt het blad, en betoogt dat bet in de eerste plaats noodig zal zijn aan te sturen op een prijsverlaging der bouw stoffen, die thans zoo duur zijn, dat een loonend bouwbedrijf de huren zoo hoog moet. stellen, dat ze voor den kleinen man onbetaalbaar zijn. Verder heeft het blad gehoord, dat het in het voornemen ligt de uitgetrok ken werkloozen naar de openbare ar menzorg te verwijzen en het waar- schuwt daartegen met nadruk. ,,Dt rijksregeering moet toch beseffen dat haar onvoldoende program, ook ais Iret flink wordt aangepakt, slechts een klein deel van de werkloozen arbeid kan verschaffen. Daarom dient hel onvoorwaardelijk aangevuld te wor den met een verlenging van den tijd gedurende welken de werkloozen recht hebben op onderstand." Diplomatiek incident. Dezer dagen heeft zich in een Roe- meenschen trein een zeer pijnlijk inci dent voorgedaan. De Amerikaansche gezant te Boeka rest Culberton bevond zich o-p reis naai Besarabië om zich daar op de hoogte te stellen van den toestand des lands en d'e zeden en gewoonten der bewoners Een secretaris van het Departement van Buitenlandsche Zaken vergezelde hem, om hem onderweg van voorlichting te dienen. Wegens de groote hitte verliet de gezant zijn coupe om plaats te nemen i nde zijgang van den wagen. Hij schoof een portierraam open en raakte daarbij den elleboog van een Romeensch offi cier aan, die juist 'op dat oogenblik in degang passeerde. Deze, een ritmeester, sloeg, zonde? een woord te zeggen, den gezant op het gezicht. De Bcekarester pers tracht deze kwea tie een weinig te vergceilijken en voegt eraan toe, dat middelwijï de departe menten van Buitenlandsche Zaken en Oorlog een streng onderzoek gelast hebben. Belgische regeeringscrisis vermeden. De Belgische senaat heeft gisteren het wetsontwerp behandeld tot ratifi catie van de conventie van Washington betreffende den 8-uren-dag. Oud-minister Segers (katholiek') ver dedigde een amendement; dat deze con ventie in België slechts zou worclen toegepast, als "dit ook in andere landen het geval zou zijn. De socialisten pro testeerden daartegen en Vandervelde gaf in een interruptie te kennen, dat indien, dit amendement mocht worden aangenomen, de socialisten zich uit da regeering zouden terugtrekken. De stemming over het wetsontwerp is tot heden uitgesteld. Het bewuste amendement zal "worden ingetrokken^ teneinde een regeringscrisis tie vermij- -'lïlsÉltó! KORTE BERICHÏEK. Abessynië heeft zich tot den Vol kenbond gewend inzake de onderhan delingen tusschen Italië en Engeland over dit land. Op 19 Juli bedroeg het aantal werkloozen in Engeland 1.631.300 of 12.894 minder dan de vorige weck, maar 409.388 meer dan in dezelfde week van 1925. De gemengde commissie voor het Belgische mijnbedrijf heeft in haar gistermiddag gehouden zitting beslo ten, met ingang van 1 Augustus de loonen der mijnwerkers met 5 procent té verhoogen. Henry de Jouvenel treedt af als Hooge Commissaris van Syrië; een ge neraal worclt zijn opvolger. Gisteren is weer een koninklijk besluit ter kennis van het Lagerhuis gebracht, waarbij de speciale bevoegd heden van de regeering weer voor een maand verlengd worden. Blijkens een mededeeling door den burgemeester van Brussel in den raad- gedaan, sluit de begrooting van Brussel-stad over 1925 met een batig saldo van 3 millioen frank. uTl^DE^QM^EVlNG. ZQETEKWOUDE. Gemeenteraad Hedenmorgen kwam do gemeente raad onder leiding van uen burge meester, den heer P. Wap, in openbare zitting bijeen. Weth. Compter was door ongesteld heid, de heer de Graaf door bezigheden verhinderd. Na de opening werden de notulen der vergadering van 16 Juni gelezen en goedgekeurd. 1. Ingekomen stukken. Ged. S'taten berichten de goedkeu ring van verschillende raadsbesluiten. Zoeterwoude zal in 1926 f438.36 moe ten bijdragen in de kosten van den keuringsdienst van waren. Volgens het verslag van dezen dienst hadden in 1925 te Z. 194-9 onderzoeken plaats, met slechts drie afkeuringen. Van den heer Meyer was een aan vrage ingekomen om een subsidie van f200 voor den naai- en knipcursus rin het Patronaatsgebouw aan den H. Rijndijk. In handen van B. en W. ge steld 2. B. en W. bieden den raad de ge meenterekening over 1925 aan, die sluit als volgt: Gewone rekening. Ontvangsteii f 127.315.69^. Uitgaven f 116. 542.56. Batig saldo f 10.863. Kapitaaldienst. Ontvangsten f 186855.24. Uitgaven f 155.005.78. Ratig saldo f31.849.46. Totaal van het batig saldo f 42.712,65 h. De rekening werd voer onderzoek in handen gesteld van een commissie, be staande uit de heeren L. Onderwater, J. v. Leeuwen en H. J. v. d Krogt. De begrooting voor 1927 zal door de heeren J. C. Stadhouder, J. de Graaf en H. F. Noordman worden nagezien. 3. Beschikbaarstelling van gelden voor de aanstelling van een tweeden vollen ambtenaar ter secretarie B. en W. stellen voor om in verband met de vermeerderde werkzaamheden eep. 2en ambtenaar te benoemen op 'n aanvangsalaris van f 1000 met 2-jaar- lijksche verhoogingen van f50 tot een maximum van f1200. De heer Starrenburg verzette zich echter tegen het voorstel. Vóór de annexatie, toen de gemeente nog grooter was, werd de administratie

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2