OERZOH NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 17 JULI 192B Ea ulo-Programma. Wal es vanavond te booten Is. IJA VEJMTKY, 1600 M. 4.20 Concert. 6.35 Kinderuurtje. 7.20 Tijusein, weerbericht, nieuws 7.45 Pianocomposities. 8.Lezing. 8.20 Concert. 9. So Weerbericht, nieuws. 10.20 Zang en muziek. HILVERSUM, 1050 M. 4.30 Concert. 6.30 Handeiscursus. 7.Politiebericht. 7.4S Persberichten. 8.10 V.A.R.A.-omroep. 10.Persberichten. 10.15 Muziek. KöN IÜS WUSTERH., 1300 M. 8.50 Tooneel. Daarna nieuws. 10.50 Muziek. PAKIJS (Radio-Paris), 17.50 M. 5.05 Concert. i 4.:. 1 5.55 Persberichten. 8.20 Koersen en Havasberichten. 8.50 Concert. ZONDAG 18 JULI. HILVERSUM, 1050 M. 5.Uitzending van den Kerkdienst uit de Ned, Herv. Kerk te Hil versum. Voorganger: De heer J. Valk. Tekst: Gen. 45:4a. kende Middellandkanaal zal worden voltooid. Tenslotte zal het wegennet belangrijk verbeterd en uitgebreid worden, waarbij echter bet initiatief hoofdzakelijk aan de gemeenten zal worden overgelaten. De voor al deze werkzaamheden be- noodigde gelden zal de rijksregeering zich verschaffen door de uitgifte van een groote binnenlandscbe leening, waarover thans reeds door den minis ter van Financiën met do leiden ie Duitsche banken wordt onderhandeld. 'Aanvankelijk was men voornemens, een bedrag van 200 millioen mark te emitteeren, maar daar de bankiers eenstemmig verklaarden, dat de geld markt op het oogenblik in staat is, be langrijk grootere be dragen te absor- beeren, is bet niet onmogelijk, dat het ministerie van Financiën zal besliten tot de uitgitfe van een grootere lee- ning. Weer godsdiensttroebelen te Calcutta To Calucutta hebben dezer dagen weer ernstige rolletjes plaats gehad, waarbij tien personen, 8 Hindoes en 2 Mohammedanen werden gedood en ongeveer 50 personen gewond. Verder zijn 50 personen, meest Mohammeda nen gearresteerd. Twee politio-agen- ten zijn naar het ziekenhuis ovérge- bracht. De troebelen waren ook thans weer het gevolg van een Hindoe-processie; deze werd in Juni uitgesteld. Bij de moskee werd deze processie door een menigte Mohammedanen tot stilstand gedwongen. Bij deze moskee kon de politie het volk nog verspreiden, m'aar hij de andere slaagde zij daarin niet. tiet gevecht dat door Mohammedanen werd uitgelokt, was weldra in vollen gang, met het hierboven gemelde ge volg. Een nader bericht uit Calcutta meldt dat ten gevolge van de bedoel de ongeregeldheden 107 perso nen naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht waarvan er acht zijn overleden. Zestig personen- meest Mohamme danen, zijn gearresteerd. Politie en soldaten patrouilleeren in de onrusti ge wijken. De Duitsche kerk in Fazijs. De gedurende den oorlog in beslag •genomen Duitsche Evangelische Kerk in Parijs (Rue Blanche) welke sindsdien voor bureau werd gebruikt, is dezer dagen na lange onderhandelingen weel teruggegeven voor haar oorspronkelij» J:en dienst. Den i4en Juni nam het Duitsche ge zantschap het gebouw in ontvangst- De Vereeniging, die vroeger het go- bouw in bezit had, is inmiddels sinaa Jang verdwenen. "Waarschijnlijk zal nu het op^erbe stuur der Duitsch-Evangelische Kerk de bezitster, worden. De reis om de wereld in den kortst mogelijken tijd. De twee Amerikanen Wells en Evans die de reis om de wereld in den kortst mogelijken tijd wilden doen, zijn te New-York teruggekeerd Zij hebben die reis in 28 dagep en 14 Ys uur vol bracht. Het bestaande record 35 dagen was in 1913 zonder vliegtuigen ge maakt. Hoe Raspoetin gedood werd. Reeds meermalen werden mededee- lingen van min of meer authentieken aard gedaan omtrent den dood van den geheimzinnigen monnik die de keizerlijke familie van Rusland al9 on der hypnose had weten te houden. De vroegere Fransche gezant in Rus land, Paleologue, heeft indertijd de bijzonderheden van deze tragedie, als volgt in de Revue de9 Deux Mondes verhaald. Om met. Raspoetin tot een einde te komen heeft men hem achter elkaar drie doses cyaankali, waarvan elke dosis op zich zelf voldoende vyai, om iemand op slag dood te doen neer vallen, laten drinken. Deze poging tot vergiftiging mislukte echter,' waarop prins Youssoupoff den gehaten mon nik neerschoot; hij was intU99chen nog niet dood, waarop men hem in de Newa verdronk. Daar cyaankali als een volstrekt doodelijk vergif wordt beschouwd, heeft men langen tijd het eerste ge deelte van dit relaas van het drama als een legende beschouwd. In bet jongste bullitin van de Parijsche Aca demie van Wetenschappen heeft ech ter professor Violle een studie over de vergiftige werking van cyaanka- lium gepubliceerd, waardoor de be trouwbaarheid der lezing van den heer Paleologue ten zeerste wordt ver sterkt De heer Violle toont namelijk aan, dat het voldoende is, dieren met een sterke dosis glucose in te enten om ze immuun te maken tegen het ef fect van cyaankalium bij een dosi9 zelfs die doodelijk wordt geacht. Kende Raspoetin deze eigenschap van glucose en heeft hij, onderricht van het gevaar dat hij liep, zich op die wijze tegen den aanslag kunnen vrij waren? Of hebben zijn moordenaars, door achteenvolgens driemaal het ver gif in glazen met suikerwater toe te dienen, him slachtoffer tegelijkertijd het eenige tegengif toegereikt dat hem redden kon? Het raadselachtig wezen, dat Ras poetin was, heêft het geheim meege nomen in de wateren van de Newa. Maar van den sluier der legende, die om zijn tragi9chen dood werd gewe ven, heeft thans de wetenschap een tipje opgelicht. KORTE BERICHTEN. iDe Wurtómbergsche Landbis* schop en bisschop van Rottenburg, Dr. Paul Wilhelm von Keppler, schrij ver van ,,Meer vreugde", is gistermor gen in den leeftijd van 74 jaar over leden. De Fransch-Russische onderhan delingen over de schuldenregeling zijn voorloopig gestaakt. De Japansche regeering bereidt een nieuwe kerkelijke wetgeving voor, volgens welke voortaan ane religies door den Staat zullen worden erkend, te weten: het Schintoisme, het Boedd hisme en het Christendom. De Kroatische boerenpartij heeft Nikitsj, den Joego-Slaviscnen minis ter van bosch. en mijnwezen, uit de partij gezet. Raditjs heeft ook bij den koning dringend op de ontbinding van de skoep.tsjina aangedrongen. De Duitsche rijkspresident heeft op voorstel van den rijkskanselier den iOud-minister Dr. Bell (centrum jbe- noemd tot rijksminister van justitie, tevens belast met het departement van het bezette gebied ad interim. Het definitieve resultaat van het Duitsche referendum is thans bekend. Het aantal stemgerechtigden bedroeg 89.785.950. Er namen 15.599.797 per- sonen aan de stemming deel. Ongeldig waren 585.908 stemmen. „Ja" stemden 14.455.184 personen; „neen" 385.710. UIT DÉ OMGEVING. OEaSTOSES?. —Tegen D. H„ J. C. H„ G. J. li en J. J. is procesverbaal opgemaakt terzake overtreding arbeidswet. Er waren kinderen beneden 14 jaar aan het bollenpellen en personen'be neden 18 jaar zonder arbeidskaart. Met zwemmen den onparlementai ren weg bewandelen is evenmin ge- wenscht. Dat ondervonden B. J. v. H., C. v. D., J. B., en J. S., allen te Lei den, die zich te water hadden begeven binnen den afstand van 100 M. van den openbaren weg en deswege werden ver- baliseerd. Door B. en W. is aan da firma H. Raoyakkcrs en J Kamsteeg vergun ning verleend tot het oprichten en in werking stellen van een auto-reparatie inrichting en benzinepomp-installatie met ondergrondsch reservoir en twee bovengrondsche aftapinrichtingen. Het geheel verrijst in de Geversstraat en deze bij uitstek prachtige en moder ne inrichting, waarmede minstens 45.000 gulden aan bouwkosten is gemoeid, ia een aanwinst voor de gemeente en ge tuigt van ondernemingsgeest van de exploitanten. SASSENHEIM. Predikbeurten. Geref. Kerk. V.m. 10 uur en nam. 5 uur, Doopsbed., Ds. J, W. van Ree, van Schiedam LISSE. Burgerlijke stand. Geboren: Chris tiaan, z.v. G. Balkenende en M. A. Boogaard. Leendert, z.v. J. Vermeij en J. 4, Schouten.. Catharina, d-v. W. F Braam en J. Meijers. Anna Anneke Hen tlrika, d.v. J. Veldhuijzen van Zanten en E. J. Elfring. Petrus Theodorus, 2, v. D. Beijk en M. van Diemen. Neeltje^ d.v. A. Koppenaal en T. J. Overweel Hugo Jacobus Cornell, z.v. J. Th. da Vrcsjmen en C. C. v. Graven. Johannes, z.v. J. Engel en J. Noë. Overleden: Jeltje Eisenga, 6 mnd. Hermina Fijpenbroek, eciug. van W, H. Brusse, 60 jaren. Wilhelmus Aurianus Jacobus Bruijnen, 23 jaar. Gehuwd: Wi P. Keravliet, en M. 1L Annaert. KATWIJK AAM DEN BUK. De toestand van de 1.3-iarige KI v. d. O., die Donderdagavond van een brik afviel, aan den Zeeweg, doordat het krat openviel, is later van dien aard gebleken ,dat zij naar het Academisch ziekenhuis te Leiden moest worden vet voerd. De 20-jarige v. d. W. uit Noord wijk reed op den weg van Katwijk naar Noordwp, terhoogte van den Drie sprong achter een auto en kwam bij het uithalen dezer auto achter den béton nen rand der weg. Hij bleef de fiets niet meester en viel met zijn fiets, toen op hetzelfde OQgenblik van de andere richting een auto kwam aanrijden. Hiermede kwam hij goodanig in bot sing, dat hij een lichte hersenschudding opliep. Hi) is later naar huis vervoerd. Het is dezer dagen in den tuin bouw tamelijk slecht gesteld. Vooral het artikel vroege aardappelen is zoo laag in prijs, dat de teelt hiervan aan de tuinders grooté verliezen geeft. Men doet zeer langzaam aan met het rooien doch de prijs gaat hierdoor nog niet in de hoogte. 'Het aanbod is schijnbaar te Ëroot voor het binnenland en net buiten md vraagt hét product niet. Met de peen was het begin dezei week ook slecht. Thans is er weer eeni ge verbetering, al steekt de prijs niet uit. De omzet is beduidend lager dan het vorige jaar. Uitslag examen H. B. S. met 5- jarigen cursus aan het St. Willebror- dus-College alhier. Er waren 8 candi daten. Geslaagd 8. H. Bajetto, Den Haag. H. Bertrams, Bussum, A. Coster, Den Haag. J. van Geen,Wijk bp Duurstede. H. van Gent Noordwijk. G. van Lanschot, 's Herto genbosch. F. van der Lugt, Rotterdam F. van Waesberghe, Hulst. (Zeeland; Aan het reeds medegedeelde be treffende de nieuwe verkeersregeling voor deze gemeente zij nog toegevoegd dat door B. en W. voor bepaalde geval len ontheffing voor deze verordening kan worden verleend. Zoo komt het vooi dat b.v. personen, in de Groote Steeg wonende, volgens het nieuwe voorschriit met een auto hun woning niet zouden kunnen bereiken. Dan kan ontheffing worden gevraagd. Anderen zouden, om vanaf den Wassenaarschen weg in us Karnemelkbuurt te komen, een groe ten omrit moeten maken, Ook in zoo'n geval \fordt natuurlijk rilheid gevraagd en gegeven. De regeling is voornamelijk bedoeld voor het doorgaande verkeer. En waai hier geen maximumsnelheid bestaat, is een dergelijke regeling zeker gewensehi Freaikbeurien. Ned. Herv. Gem Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Boliee. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 en nam. 6 uur, Ds. Meijering. KATWIJK AAM ZEE. Vanwege de Commissie vooi Strand-Evangelisatie, zullen weder sa tnenkomsten op het strand worden ge organiseerd. Dinsdagavond te 7.30 uur zal de eer ste samenkomst worden gehouden. Sprekers zijn dan Ds. Nauta, alliiei en Dr. 0. N. Impeta uit Kampea Donderdagmiddag 4 uur Ds. de Bruin .Van Apeldoorn en Ds. Simons van Gouui Als werkloozen zijn aan het Bureau gemeld: 4 visschers, i opperman, 2 ar beiders en 1 straatmaker, te zamen 8 personen. RIJNSBURB. Groote aanvoer is er thans van bijna alle soorten snijbloemen. Veel te groeit gerekend naar de vraag. De prijzen zijn voor de meeste soor ten zoo laag, dat ze voor de kweekers groote verliezen geven. Betaald wordt b.v.: Godesia, gep. 4;' 65, Margrieten 1921, Korenbloemen 12—14, Kopgodesia 110140, Dahla- a's 180210, Centoria 1020, Anjers 1—20, Astremeria8 140150, Gladio lus Halley 120140, Pink 120135 Frins of Wales 140150, Wilbrink 00 136 cent. De handel is zeer traag. Thans blijkt ons, dat niet de heen S. maar mej. M. Kort alhier deze week een kind uit de Vliet redde. Mej. Kort sprong onversaagd te. wa ter, waardoor het kind, dat geheel on der water en in den wagen vasigebonueii •zat, kon worden gered. NOORDWIJK. Gisteravond gaf het fanfaremuziek corps een uitvoering op het Lindenplein Een groot aantal stukken werden ten beste gegeven. Onder leiding van den Inspecteur van Politie werd de orde gehandhaafd. Tegen een tweetal personen werd pro ces-verbaal opgemaakt, daar zij gedu rende het spelen niet bleven staan. Een volgende maal Kopen we meer stilte van de toeschouwers te mogen verwachten. -Tengevolge van een defect aan de motorwagen kwam gisterenavond de tram van 10.45 in Noordwjjk met on geveer 30 minuten te laat aan. Vele "reizigers misten bierdoor de aansluiting in Leiden. De werkzaamheden aan den Goo weg zjjn gisteren beëindigd, zoodat Noordwfjk zich verbeugen mag in het b,£ zit van een paar hoofdwegen, die aan alle eischen voldoen. Gisteren werd alhier onder leiding van den heer C. v. d. Broek, kapelmees ter der Haarlemsche Haxmonie, weder om een bezoek gebracht. Vele toeschouwers hoorden aandach tig de muziek aan. NOORDWIJK AAN ZEE. Donderdag en Vrjjdag werd ons dorp be2ocht door de patiënten van En degeest en Voorgeest te Oegstgeest. Voorzien van proviand en versnaperin gen brachten zjj den middag op het strand door. Dat zjj genoten hebben, laat zich be grijpen. HAZERSWOUDE t— Predikbeurten. Ned. Herv. Gem Voorm. 10.30 en nam. 7.30 uur, Da Luuring. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 en nam 7.30 uur, Ds. Gispen. Tot eersten ambtenaar ter ge meentesecretarie alhier i3 benoemd de heer C. F. Smeets, thans ambtenaar ten secretarie te Posterholt. (L.). Een beladen auto van de papier fabriek van den heer L. uit Waddinx- veen, op weg naar Sassenheim -tot het uitvoeren van een bestelling, geraakte aan de Roemer alhier te water. Pei- eoonljjke ongelukken kwamen gelukkig niet voor, alleen materieele schade was bet gevolg. Aan de Chr. Kweekschool te Lei den werd uit onze gemeente bevorderd tot de tweede klasse Mej. C. Bol. Tot de derde klasse de heeren C. v. Pij len, J. B. van Wieringen en mej. U Wille, en tot de vierde klasse de hee ren C. W. Oppelaar en W. van Pijlen. HAZERSWOUDE (Rijodijk). Tot iste ambtenaar ter secretarie alhier is benoemd de heer C. F. Smeets ambtenaar ter secretarie te Posterhoek ZOETERWOUDE. De loting voor de Militaire lich ting 1927 zal plaats hebben in de ge hoorzaal te Leiden op 13 Augustus a.s. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Johan nes, z.v. J. C. van der Stad en A. v. d.'Koppel. Caroliha, Josephina, d.v. C van der Stelt, en T. van Dragt. Ondertrouwd: Andries van Os, 21 j en Sabina Tienstra, 18 j. Jan Bastiaan, dp Laat, 25 i. en Geertje de Vries, 21 j. Getrouwd: Johannes Cornelia Hilger- som, 2 7j. en Geertrui Theodora Huijs mans, 24 j. Fredrik Sauer, 33 j. en Jan na Griekspoor, 24 j. Jacob van Huizen, 32 j. en Wilhelmina Kamp, 22 j. Eldert Eikelenboom, 30 j. en Grietje Kodde, 21 jaar. GEMENGD NIEUWS. Het ongeluk bij Kij'kduin. Onder de gemeente rs-Gravenzande is gisteren aangespoeld het lijk van den 18.jarigen J. B. uit Rotterdam, die Zondag bij een poging tot redding van een meisje, G. G., eveneens uit Rot terdam, verdronk. Zooa.s ga en weet, is ook het meisje verdronken. Het lijk van den jongen is door zijn familiele den herkend. Noodlottige Schietpartij'. Terwijl duizenden op de been wa ren naar de theaters begon de New- Yorksche politie Donderdagavond een schietpartij tegen ee.i stra'atrcover. Zeven personen, waaronder drie vrou wen werden gewond. Zes.en.dertig uur tevoren werden bij het oude Madison Square-gebouw een vier.al personen neergeschoten bij een pogi.ig om gede tineerden die naar de gevangenis ver den overgebracht te bevrijden, ;W| a a r d e lo o ze schilder ij e n. Tegen twee New-Yorksche ex porteurs, die kisten met vo'gens hun opgaven kostbare sch;lderijen hadden verzonden, is een aanklacht iaged end, daar zij verwacht worden em poging te hebben gedaan om het schip, waar mede de ie sten werden vervoerd, te doen stranden. Het is gebleken, dat de kisten slechts waardelcoze schil derijen bevatten. De warmte en de wijn'. Toen een familie te Rouen m de ine Martainville Woensdag aan tafel zat. floten haar plotseling ko r<-v om da ooren. Haar overbuurman, een 65-ja- rige, schoot beurtelings u;t zijn raam een erevolver en een geweer af. De familie waarschuwde dadelijk de politie, die een onderzoek bi] den ou den heer ging instellen. „Wat", riep deze uit, „het is.vandaag den 14en Juli ik heb dus het recht te schieten." ik ben bezig de Bastile- te nemen". In derdaad was de man getooid met een bloedroods sjerp en met eenvuurroo de anjer in het knoopsgat. De goedmoedige agenten begrepen dat de warmte en een paar goede flesschen wijn den man naar het hoofd gestegen waren. Zij wisten hem te be wegen, zijn wapens at te geven en rustig te gaan slapen. De scnietpartij had gelukkig niemand gedeerd. Geheimzinnige misdaad. 1 In het hoofdreservoir der waterleiding van Athene zijn de lijken van twee sol- Idaten gevonden. Men heeft hier te doen met een misdaad, waarvan de drijf veeren neg niet bekend zijn. Be grijpelijkerwijs heeft het ber.cht onder de bevolking groote opwinding ver oorzaakt. Laatste Berichten. Ernstig ongeluk. Hedenochtend is onder de gemeente Borculo een ernstig- ongeluk gebeuri, dat aan twree menschen het leven heeft gekost. Een vrouw zag bij de boerderij Kor- negoor een kpe liggen en liep er op at. Toen zij in aanraking kwam met bet prikkeldraad, viel zij tot ontsteltenis van haar man, die in de nabijheid stond, dood neer. Haar man snelde toe om hulp te bieden, maar ook hij on derging, toen bij het prikkeldraad aan raakte, hetzelfde lot. Het blijkt, dat een draad, die een der electrische palen overeind moest houden, door verzakking van zulk een paal in aanraking is gekomen met bet prikkeldraad; daardoor is de electri sche stroom op het prikkeldraad afge vloeid. De vrouw bad vermoedelijk niet bemerkt, dat de koe door het con tact met het prikkeldraad ook gedood was. TELEGRAMMEN. (Draadlooss dicaatj BERLIJN, 17 Juli. (V.D.j Uit Bel grado wordt aan de Beriijnsche bladen gemeld: vele deelen van Joego-Slavië hebben opnieuw van groote overstroo- mingen te leiden. Er kan van een ramp gesproken worden. Een' wolk breuk gepaard gaande met een vreese- lijken hagelslag heeft het dorp Rugovo in Montenegro geteisterd. 40 perso nen werden gedood en 20 ernstig ge wond. Duizenden stuks vee zijn ver dronken. RABAT, 17 Juli. (V.D.J De Fran, schen veroverden het front Faberd en jukten verder naar het noorden op. Zij .MAANDAG. EXTRA /O REDUKTIE zuiverden de vallei. Dne belangrijke Stammen hebben zich onderworpen. ROME, 17 Juli. (V.D. Mussolini heeft een commissie ingesteld, be staande uit vooraanstaande bankiers, idustrieelen, politici, economen om te onderzoeken, op welke wijze de tus- schenhandel kan worden uitgeschakeld en de levensbehoeften voor de arbei ders tegen den laagst moge.ijken prijs! kunnen worden verstrekt. Mussolini beeft de commissie ver zocht, voor 25 Juli a.s. rapport te wil len uitbrengen, in een vergadering der commissie, welke gisteren in tegen woordigheid van Muss olim werd ge houden, werd beskxen in de industrl- ëele districten winkels te openen waar de arbeiders goedkoop lev en o m d delen en kleeding zuilen kunnen krijgen. MARKTBERICHTEN. 11) Juli. Ons Jttelaiiy. Ma f O.öü2, Andijvie f 1-40—3, Pieterselie f 3.804.20, Selderij f 1.20—3, Persikcn f 12—28, Rabarber f 1.10—3, Komkom mer f 7.1012, .Bloemkool i y.1015.80, Uien f 4.405.10, alles per 100 stuks; Aardapelen f 6.808, Postelein i 47, Heerenboonen f 5572, SnijDoonen f 66—88, Doppers f 12—19, Tuinboonen f 35, alles per 100 K.G. KoütmECüt. Biücmkoo. f 714, idem 11 f 24.50, Sla i ïu.oü1.80, An dijvie i o.502.uU, komkommer f 4—9, Kroten f 3.2Ö5, Selderij i 2.208, Wortelen f 11—16, ailes per 100 stuks. Snijboonen f Gö70, Meerboonen f 60 —68,Doppers f 1233, Spinazie f 610 Postelein f 58, Aardappelen f 47, Aardbeien f 48Gü, alles per 100 K.G. Perziken f0.07—0.32 per stuk. LEIDEN, 12 tot en met 17 JuliTurf- rnarkt. Lange turf 360000; f 78.50. LEIDEN, 17 Juli, Boter, prima fabr. boter f 1.85, goede fahr.bober f 1.85 1.95, prima boerenboter f 1.701.80, alles per K.G. Aangevoerd 2/3 4/G vaten wegende 2140 K.G. Handel matig. LEIDEN, 17 Juli. Eieren. Totale aan voer 9G7ü stuks. Kipeieren f 5.956.90, Eendeneieren f 4.G55.80, alien por 100 stuks. Handel vlug. KATWIJK, 16 Juli. Veiling. Due oi York p. kist van 25 K.G. f 0.701.40. idem drielingen p. k. van 25 K.G. f 0.4G 0.50^ Peen per 100 bos f 6.4011.10. Aanvoer 600 maal 25 K.G. gr. aardap pelen, 80 maal 25 K.G. drielingen, 4800 bos peen. Telegrafisch Weerbericht Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 17 Juli 1926 medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. Iloogtse barometerstand 766.9 Yar mouth. Laagste barometerstand 747.7 Sey- disfjord. Verwacllting: Aanvankelijk zwakke, veranderlijke wind, later uit Z. rich tingen, licht tot half bewolkt, droog weer, later iets warmer. Barometerstand» De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur 17.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl." WATERTEMPERATUUR. Voorm. 8 uur 20 gr. C. 's Middags 12 uur 21 gr. C. Leidsche Zweminrichting H. Rijndijk. Voorm. 8 uur 22 gr. C. 's Middag9 12 uur 22Y» gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag 17 Juli 1926 9.42 n.m. Wisselnoteeringen. (Amsterdam.) Berlijn 59.24 Londen 12.10 New-York2.48% Parijs 6.05 Brussel »r. 5.99 Zürich "t 48.22Yt Rome ...•••.••i 8.421/» Oslo 54.55 Kopenhagen 66.00 Stockholm 66.80 Weenen 35.177» Praag 7,37 Madrid 39.20

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 3