Nerveus en* Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 5 JULI 1928 DE AARDBEVING TEN NOORDEN VAN PADANG. Pl.m. 200 dooden, w.o. één Europeaan. De schade minstens een paar millloen. Van den Gouverneur-Generaal van Ned. Incli; z(jn onder dagteekening van i Juli i.l. op het Departement van Ko loniën ae volgende telegrafische bench ten ontvangen nopens de ramp in de Pa dangsche Bovenlanden. Het eerste telegram is aangeboden te Buitenzorg en luidt: „Resident gisteren van tournee Boven landen terug, seint Padang Pandjang zoo goed als geneel verwoest, alle steenen gebouwen geheel of gedeeltelijk inge stort en meeste houten gebouwen uit verband gerukt en onbewoonbaar. Daar opruimingswerk zeer langzaam vordert, en meeste lijken onder puinhoopen be dolven, kan juiste aantal dooden nog niet opgeven. Echter vermoedelijk tus- schen ioo en 200 man, waaronder van platteland in verband dag groote Passar. Een Europeaan, militair assistent-apo theker Smith gedood. Behoudens militair kampement, dat ook heeft geleden, alle gouvernementsgebouwen geheel of ge deeltelijk vernield, (Jok militaire wcnin gen buiten kampement. Weg Aneiklooi belangrijk beschadigd an versperd, waar door eenige maanden verkeersstremming Beschadiging spoorbaan niet ernstig; bij voldoend werkvolk kan treinenloop Pa- dang-Padangpandjang binnen esiiige da gen hervat. Treinverkeer Solok-Sawah Loento heeft plaats met overstappen. Auto communicatie Padangpandjang Fort de Koek via Zijweg, gewonden langs deze route naar Hospitaal Fort de Koek vervoerd. langs denzelfden weg geschiedt aanvoer levensmiddelen Ook is Fort de Koek van Padang per auto bereikbaar via Manindjau en iia- •toer. Van Assistent-lteeident Solok be richt ontvangen, dat meeste steenen win kels Passar Solok verwoest met 13 doo den en 3 gewonden. Van gouvernements steenen gebouwen muren gescheurd. Assistent-Kesidentswo ning en Pasang Grahan onbewoonbaar. Assistent-Resident van Sawah Loento seinde geen ernstige beschadigingen; meeste ravage binnenlands» h Bestuurs- kantoor en weringen Assistent Resiuent onderwijzer en onderwijzeressen. Geen persoonl^ne ongelukken en in de mij nen niets bijzonders. Te lort van nei Gapelie verschillende beschadigingen, ook buiten hoofdplaats. Gevangenis in gestort. Voorzoover bekend enkele doo den. Te Fort de Koek en omgeving schade toegebracht aan steenen ,wonm gen, waarvan verscheidene ingestort, aantal dooden Alaai 34 en verscneidene gewonden. Enkele andere ressorten mel den tmaterieeie schade. In Korintji wer den alochte lichte schokken waargeno men. Behalve voornoemde Smith geen Europeanen verongelukt. Ik zal nader seinen of Europeanen gewond". (Get.) F.OCK. Het tw&de telegram, aangeboden te Bandoeng, luidt: „Resident seint nader tot dusver niets vernomen betreffende ernstige ongeluk ken aan andere Europeanen overkomen. Totale aantal dooden Soloksche 33 en ernstige gewonden 3. Materieele schade ramp nog niet te schatten, doch zal min stens een paar millioen beloopen. (Get.) FOGK. .Volgens een Aneta-telegrain bedraagt het aantal dooden tot dusver 198, waar onder de reeds gemelde Europeaan Schmidt, 70.000 menschen in de afdee- ling Padang Pandjang zijn vrijwel al les kwijt. Millioenen zijn noodig. Het bestuur doet het- mogelijke voor hulp verleening en heelt de levensmiddelen dustributie geregeld. Volgens Ingekomen Aneta-telegram men zijn ook over heel Java lichte aard schokken gevoeld. GEMENGD NIEUWS. Treurig familiedrama. Aan. den overkant van het IJ in de Berbel- risstraat te Amsterdam, heeft een vrouw, vermoedelijk in een viaag van. waanzin, haar 4-jarig kind geworgd. De vrouw deed daarna een mislukte poging tot zelfmoord. Dour den Ge neeskundigen Dienst is zij naar het iWilhelminagasthuis overgebracht. Over dit treurig ongeval wordt nog het volgende gemeld: De politie van het bureau .Volewijks- park kreeg gisteravond bericht van, een aan de Noordzijde wonenden me dicus, dat een knaapje van vijl jaar, geworgd was aangetroffen in het be nedenhuis van perceel Berberisstraat no. 27. Het gevolg was, dat de inspecteur iVan Loo er Iiean ging en inderdaad het knaapje, dat Dirk van der Kolla heet, op z 11 bedje in levenloozen toe stand aantrok Ook werd de moeder van het ventje gevonden. Zij lag op een ander bed en was ernstig verwond. Zij had eenige steken in de buikstreek, die ze, naar ze nog verklaarde, zicb zeil met een beitel had toegebracht. In .verband met de/e misdaad werd de justitie gewaarschuwd, en na eenigein jtijcl kwam de substituut-officier mr. Massink, benevens de commissaris van het bureau Volewijkspark, de heer v. Soest. N adat de wonden van de vrouw ver bonden waren, werd haar een verloo- pig verb -r afgenomen. Zij verklaarde, dat ze dood wilde en daarom zichzelf ide steken met een beitel had .toege bracht. Het kind had zij van het leven beroofd. De vrouw, die bovendien in hyperv nervensen toestand verkeerde, werd «oor een der autobrancards van den .Geneeskundigen Denen naar het .Wil hetminagastliuis overgebracht. Later transporteerde men daar ook het lijkje lieen w.i.ira n te zien was. aai de dood reeds geruimen tijd geleden was in getreden. Meer opheldering kwam van de zjj- RECLAME. Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten dee van v. d. Kolk zelf. Ook deze peit- soon die 30 jaar oud is, was totaal overspannen. Hij vertelde, dat Dirk af komstig was van het eerste huwelijk van zijn vrouw, welke verbintenis door scheiding ontbonden was verklaard. De zenuwachtige toestand, waarin hij en zijn vrouw den laatsten tijd had den verkeerd, sproot hoofdzakelijk voort uit het feit, dat hij geen werk kon vinden. Hedenmorgen was de man gekal meerd en nu kreeg men een meer aaneengeschakeld verhaal te hooren. Zoo vertelde hij, dat Dirk Donderdagj- avonü om zes uur naar bed was go- bracht; hij en zijn vrouw hadden zich om tien uur ter" ruste begeven. Den volgenden morgen om acht uur wilde hij het kind, als gewoonlijk, naar de bewaarschool brengen, 'Hij hen», tierde zich aan zijn vrouw te hebben gevraagd: Moet Dikkie niet naar school! Zijn vrouw antwoordde niefl- op: Dikkie slaapt en blijft voor goed iJaarna vertelde zij, dat zij, 'in een plotselinge opwelling een paktouw, waaraan zij een lus had gemaalkt, om den hals van het kind had gedaan en het toen geworgd had. Dit heelt s nachts plaats gevonden. Aan het slot van deze verschrikkelijke bekentenis smeekte zij haai' man er geen rucht baarheid aan te geven en aan dit ver zoek heeft hij voldaan. Hij heeft met dit verschrikkelijke geheim eenigen tijd rondgekropen, 'doch tegen den avond thuis komend, bemerkte hij, dat de vrouw getracht had, de hand aan zichzelf te slaan, Hij verwijderde het touw van den hals van het ventje en borg dit op in zijn gereedschapskist. Daarna verzocht hij een dokter te komen, die natuurlijk oogenblikkelijk de politie waarschuw de. De man werd na dit verhaal, waarin feen afwijkende mededeelingen voor- wamen, op vrije voeten gesteld. Hjjj' vond onderdak bij familie. De vrouw is vrij ernstig; een nadea' verhoor mag haar nog niet worden af- igenomen. 1 Samen uit. Een caféhouder te Amsterdam was met een kennis van hem op stap geweest. Samen hadden ze verschillende café's bezocht en ook een autoritje gemaakt. Op een gege ven oogenblik bemerkte de caféhou der, dat hij zijn gouden horloge kwijt was. Hij beslc*t, aangifte te doen bij de politie. Met hun beiden gingen ze naar het politiebureau 00 den Bergt singel. Daar nam men het tweetal, dat niet meer heelemaal helder was, eens goed waar en op een gegeven oogenblik kwam het gestolen horloge uit den zak van dealcennis te voor schijn. C Aangezien deze bezwoer niet te we ten, hoe het in zijn bezit was gekomen en dit ook wel waarschijnlijk leek, het men hem gaan. Het tweetal is daarop vreegzaam naar huis gestevend. Auto-ongeluk. Vrijdagavond is een auto, welke van den Übachbargi kwam, gegrepet door een vrachtauto De bestuurder van de luxeauto kon het stuur met meer houden en rted te- geu een huis. Tuascheu-het huis en de auto geraakte een voorbijganger, een GA-jarige man uit .Voerendaal, be klemd. De ongelukkige werd zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij aan zijn verwondingen oven leed. De beide auto's werden ernstig' beschadigd. Een brutale oplichtster. 11 Een Duitsche joinge dame, bij familie te Bussum als hulp in de huishouding in betrekking getreden, wist door haar prettig en beschaafd optreden aller harten te winnen. Zij vertelde een pre dikantsdochter uit Coblemz te zijn, ze was verloofd met een candidaat in de rechten en dan had ze nog een zus(- ter met een ongelukkige liefde, dia al eens de hand aan zicbzelve had wil len slaan. Zoo voorbereid, was het de Duitsche huisgenoote niet moeilijk na een paar dagen de familie te doen geloöven, dat ze bericht ontvangen had van het overlijden dier zuster, dia dood uit den Rijn was opgehaald. Diep mee levend met dit treurige geval, gaf de familie het meisje verlof, haar over leden zuster de laatste eer te bewijzen, en, waar de rouwkieur in het Rijnland lila was, trof 'tzoo bijzonder, dat mep vrouw een lila mantelcostuum en hoed kon leenen. Als reispenning kreeg het meisje f40 mee, en mijnheer kocht haar een kaartje 2e klasse naar C<j- blenz. Eerst tqen er verscheidene dat gen verloopen waren zonder bericht, stelde men de politie van het gebeurde in kennis. En bij het daarna ingestelde onderzoek bleek, dat de familie het slaohtofier was geworden van een be- kende Duitsche oplichtster. Men zij gewaarschuwd. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Adri aan Floris, z.v. J. C. Muller en J. van der Bent. Hendrikus Adrianus Cornells, z.v. J. H. G. E. Wouters eu J. Janssen Maria, d.v. C. van den Oever en W. van der Niek Dirkje, d.v. H. Zomerveld en _W. Hoek. Ondertrouwd: P. de Vries en M. de Beet. Getrouwd: H. van Beeien en G. Vlie land. W. F. Broers en A. Verdoes. Overleden: Ketje van der Nagel, 49 jaar, echtg. van C. Voojjs. Cornells Geer vliet, 73 jaar, echtg, van A. Ouwehand. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Adria nus Theodorus, z.v. Adrianus Engel en Margaretha van den Broek. Charles, z.v. Marinus Heynes en Charlotte Isabella Francina Agnes van Bergem. Gehuwd: Jacobus Josephus Ludlage, jm. 27 jaar eu Alida Johanna van aer Meer/ji 23 jaar. Door de Rijks- en gemeentepolitie zijn gedurende de maand Juni 56 precee sen-verhaal opgemaakt, waaronder de meeste wegens overtreding van art. 460 van het Wetboek van Strafrecht. Gevestigd gedurende de maand Juni: G. L. M. van der Hoorn van Ginneken. P. Schuilenburg van Haarlemmermeer. A. M. van der Wissen van Den Haag. M. A. van der Ploeg van Woubrugge. J. M. Borst van Woubrugge. W. Ml van der Veer van Buitenzorg. H. A. Jan maat van Amsterdam. Wed. S. Ligthart van Nieuwveen. J. H. Zandvliet van Wou brugge. H. E. van dar Stam van Haar lemmermeer. G. A. van der Zon van Lei derdorp. J. ,W. van der Meer van Bever wijk. A. C. Witteman van Leiderdorp. Th. H. Witteman van Leiderdorp. J. E. Elstgeest van Uithoorn. Vertrokken: A. C. Bredarode naar Nijmegen. W. G. Hoogenboom naar Koudekerk. P. R, Does wil K naar Voorschoten. A. P. van der Velden naar Noo.d-Amer.ka. P. J. Egmona naai' Woubrugge. Tn. Groen in 't Woud naar Woubrugge. A. van dat Hulst naar Alphan aan den Rijn. B. J. van Graas en gezin naar Leimuiden. W. ide Lange naar Leiden. J. C. Hoogen boom naar Warmond. J. Th. van aer Poel naar Bodegraven. J. J. Rietbergen naar Den Haag. P. Olyerhoek naar Haar lemmermeer. M. G. Schakenbos naar Voorschoten. J. C. van Rijn naar Zoeter- meer. C. G. J. Heemskerk naar Den Haag. OUD-ADE. Vrijdagmiddag is de lier van de brug bjj de woning van den beer C. van Haastrecht alhier stuk gereden met een hooiwagen van den veehv>ader P. B. al hier. Het ongeval is te wh ten aan het op hol slaan van het voor den wagen ge spannen p^ard. Verdere ongevallen kwa men niet voor. VALKENBURG. Burgerlijke stand. Geboren: Reina, d.v. P. Vis en C. A. Es veld, Willem, z.v. P. Kort en A. Rhflnsburger. Jacobus, z, v. J. Slootweg en D. Poetmus. Anna, d.v. P. Noort en P. van der Perk. RIJNSBURG. Burgerlijke stand. Geboren: AreEa, d.v. W. van Egmond en M. Vianen. Cor nells, z.v. P. van Beekum en A. PeeL Willv en Catharina Johanna, d.v. J. H. Glasbergen en H. de Moon. Ondertrouwd: W. F. de Vrome, im. 34 jaar te Smilde en A. 0. van aer Zwam, jd. 27 jaar. J. van den Eijkel, 47 jaar, te Voorschoten, wedr. van J van Leeuwen èn Leichie Bravenboer. 42 jaar, te Rotterdam. H. Heemskerk, jm. 22 jaar en W. J. Bouwmeester, jd. 22 jaar, te Noordwijkerhout. NOÜRDWIJK. Zondagmorgen ongeveer 8 uur, wera alhier op 'het strand in bewiiste- loozen toestand aangetroffen de 24-ja rige machinist Henry Ham el ton, van beroep machinist en afkomstig uit Re- val in Rusland. Voor IJmuiden is hij van een stoomboot gesprongen. Hij zwom Zaterdagavond nog over een afstand van 8 uur in de richting van Noord wijk. daar hij in de verte een licht zag branden, de vuurtoren van Noord wijk aan Zee. Hij had onder zijn arm een plank, waar hij van tijd tot tijd op rustte. Om derweg heeft hjj zjjn schoenen uitgetrok ken en ook zijn jas, waarin een be langrijk bedrag aan geld aanwezig was Van vermoeienis uitgeput trof men hem op het strand aan. Op advies van Dr. Hermanides is hiQ door de Noordwjjksche reddingsbrigade naai- het St. Jeroensgesticht overge bracht. Op den middag kwam hij tot bewust zijn. Asylen voor melaatschen. Dr. Cachrane heeft door Engelsch- Indië, Siam, Borneo en de Philippijl- iien een reis gemaakt met het doel om de Zending ten behoeve van de mQ- laatschen nader te leeren kennen. Hij wilde oen Christelijlcen arbeid onder de melaatschen bestudeeren, om te we ten hoe de geneeskundige zijde van dat werk het best kan georganiseerd worden, om ten volle voordeel te trek ken van de resultaten der laatste we tenschappelijke onderzoekingen ten op< zichte van de behandeling van de me>- laatschheid. Dr. Cachrane bracht twjpe maanHen door bij de school van Tropische Ge neeskunde, te Calcutta, waar Dr. Muir de onderzoekingen voortzet: door Sir Leonard Rogers, speciaal ten opzichte van de behandeling met chauXmograai- olie. Veertig van de tachtig asylen voor lepralijders in Engelsch Indie wérden door hem bezocht. Te Puruliat is het oeroentage sterfgevallen van £0 hac 8 gebracht. In deze kolonie van me laatschen evenals te Dickpali schijnt genoemde olie genezing te hebben gebracht, speciaal bij kinderen. Dr. .Cochrane betoogt, dat het nooi- dig is dat in alle Indische provin ciën hospitalen worden gesticht, waar patiënten die in het eerste stadium; der krank te verkeeren, kunnen behan deld worden. Het Britsohe fonds voor hulp aan de melaatschen wil cursussen organiseeren yoor doctoren, om hen. beter pp de hoogte te brengen van de herkenning van de symptomen der ieerste verschijnselen van de met- laatschheiü. Daar moet mede gepaard gaan pnderwij's- ui de gezondheidsleer, want gelijk bij de tuoerculose, is de zorg voor den algemeenen gezondneids toestand van den lijder even belangt- rijk als eene bijzondere benanctelingj tot bestrijding van de ziekte. Al kan melaatsciuieid genezen worden, wan neer man er vroeg bij is, toch zullen er asylen noodig blijven voor hen bijj welke ,de ziekte diep is ingeworteld .ehi ook voor heai, die, al is de melaatsch heid bij hen als het ware uitgewoed, toch zoo verminkt zijn, dat zij niet voor zich zeiven kunnen zorgen. Na het bezoeken van Britsoh Noordt- Bomeo, begaf zich Dr. Cochrane naar de Philip pijnen. Op het eiland Cuiiol vond hij volgens zijn oordeel de beste kolonie melaatschen. Het is daar een goed georganiseerde gpmeenscnap van 6000 zielen. In sommige gevallen mo gen daar tusschen melaatschen huwe lijken gesloten worden, ofschoon de kinderen, ,die uit die huwelijken voort komen afgezonderd worden, opdat det- ze pok niet; melaatsch worden'. Ieder doet daar zijn eigen werk en drijft zijn boerderij of winkel. Alleen de me dische en administratieve staf mag het eiland verlaten. De bestrijding van de melaatschheid in het eerste stadium had daar met zulk goed gevolg plaats, dat ia weinige jaren een duizendtal melaatschen ais genezen naar huis kon den gezonden worden. Een bezoek aan China, waar men het aantal, melaatschen op een millioen schat, moest uitgesteld worden, om den gedesorganiseerde». toestand waar in dit land verkeert I r"~ Land- en Tuinbouw. Nederlandsen© koeien in Frankrijk. Aan de vermaardheid van de Neder- landsche zwartbonte koe als onover troffen melkgeefster is in Frankrijk opnieuw steun geleverd, aldus bericht onze rijkslandhouwconsulent te Parijs. Van de runderen, welker opbrengsten in 1925 dooi* de controlevereeniging te Quesnoy (Nord) zijn gecontro leerd, behoorden de achttien dieren met de hoogste productiecijfers tot het zwartbonte Nederlandse he ras. Eerste was een jonge tweede kalfskoe, welke in 300 dagen 9060 k.g. melk en 261 k.g. boter heeft geproduceerd. Houdt men rekening met de verhooging van 11 pet welke aan de dieren in hun tweede l&ctatieperiode wordt toegestaan, zoo komt men tot een opbrengst van 10-.057 k.g. melk en 290 k.g. boter, de hoogste opbrengst, gebaseerd op een geregelde officieele controle, welke tot nu toe in Frankrijk werd geconstateerd. De koe, welke van de 18 voren vermelde de laagste opbrengst had, gaf in 300 da gen 5880 k.g. melk en 186 k.g. boter. Van de levensvatbaarheid van het zwartbonte Nederlandsche veeslag en de uitnemende verzorging, welke het bij den Franschen fokker daar geniet, Sijn deze uitkomsten een nieuw bewijs. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordeJjJkJieid dar Officieren van geestelijk welzijn. Mijnheel' de Redacteur, Van bevriende zijde werd mij dezer dagen ter lezing gegeven een no. van de N. L. C. opdat ik even zou Jezen een driestar, gewijd aan de geestelijke verzorging der Militairen in Indië zoo wel als in Nederland. Na lezing van die driestar heb ik direct gezegd: och, het gaat dien schrijver gelijk zoovele menschen, zij oordeelen over wat zij niet kennen! Van het leven in de kazerne en „on der dienst" in 't algemeen weet bij blijkbaar niet veel af. Hoeveel „zwak ke broeders' daar zoo goed ais te gron de gaan is dien schrijver zeker niet be kend! U schrijft dat de Militairen hier te lan'de toch overal genoeg naar de kerk kunnen gaan! Daar hebt u wel gelijk in maar weet u ook of zij gaan? De legerpredikant zal nooit op Zondag in de kazerne ko men, of 't moest in een kamp zijn; hij komt in de week onder diensttijd, om „der zwakken" wille, die het 't meest noodig hebben I Die nog wel naar de samenkomst met den legerpredikant willen, als zij er maar kunnen heen gaan zonder geplaagd te worden of voor „fijne" gescholden! Gaat het on der diensttijd, dan kan zoon „vrees achtige" zich verdedigen met: „ik ga toch liever een uurtje naar dan domi nee luisteren, dan exerceeren of zoo iets!" Dat i9 ook zoo, zegt de onver schillige, je hebt gelijk, ik ga ook mee! Zie, nu komt die „zwakke br." zal ik maar zeggen, onder 't gekiankl Dat ie goed voor hem. Het Woord van God is krachtig en levend. 'tLegt juist bij die zwakken beslag op hart en gewe ten! 't Werkt remmend tegon het ge vaarlijk afglijden. Evengoed als he.t vertroostend kan werken, voor wie bet in de kazerne te kwaad kreeg! Zelfs zij die anders om godsdienst zich wei nig bekommeren, hebben mij wel toe gegeven: „het kan nooit kwaad, dat de jongens 'teens hooren wat u en de andere legerpredikanten verkondigen. Ai was het alleen maar om hen togen zedelijk verval te helpen!" En wie op de hoogte is zal dit oordeel onder schrijven. 't Is goed voor hen. Weet u. schrijver van die driestar wel, dat zeer veie Mili airen, hoe trouw zij als bur ger-jongens ook mee ter kerke gingf n, zoolang zij onder de wapenen ziin, bij na niet meer een kerk bezoeken! Nog niet direct uit onverschilligheid maar dooi' samenloop van allerlei om standigheden. Meermalen heh ik uit den mond van een, overigens lang geen onverschil lige Militair gehoord: ,Jk weet niet boe 'tis, maar 'tis de waarheid: ik boor, zog lang ik onder dienst beo, het Woord anders niet dan hier in de cau- tine, ais u hier komt spreken!" Er zijn er ook, die het tegen mij royaal uit spraken: „ik heb nog nooit een kerk bezouic, nog nooit een van binnen ge zien; en van den Bijbel nog nimmer iets gehoorJ voordat ik bier kwam Hier echter ontbreek ik haast niet. ik moet al wacht hebben of ziek zijn. Ik mag wel graag bier komen, 't Is voor mij alles nieuw; maar meezingen, dat moet u mij niet kwalijk nemen, dat kan ik niet; die wijzen zijn mij totaal onbekend!" Nog nooit hooren zingen bijv. Ps. 25. 42, 84, enz. enz. Nu ieert ons de ervaring (en ik weet dat ook anderen die er acht op sloegen, dit eveneens hebben waargenomen) „de waarheid legt beslag op hart en ge weten! Zij werkt remmend tegen af glijden; evengoed als weor-aanhaiend, optrekkend die reeds tamelijk af ge- zakt waren i Maar Lat ik er niet meer \an schrij ven, ik zou den schijn op mij laden te prceken voor eigen parochie. Ik geloof echter wel te mogen aannemeu dat u als schrijver van die driestar niet on genegen Kult zijn zelf eens nader ken^ nis te nemen van het werk der leger^ predikantfin om in staat te zijn srook met kennis van zaken over te kunnen schrijven. Welnu, a.s. Dinsdag 6 Juli heb ik begroetingssamenkomst in de Can tine van de kazerne der Veld-Artil- lerie in Leiden om 11 uur voorm. tot ongeveer 12 uur. Bij dezen noodig ik u, als schrijver van de driestar, vriendelijk uit, die be groetingssamenkomst (geen eigenlijke godsdienstoefening) bij te wonen, dan kunt u zelf eens hooren en vernemen hoe er in de kazerne, onder de Militai ren gewerkt wordt. Indien u aan de wacht bij de poort zegt, dat u gekomen zijt om de samenkomst van den leger predikant bij te wonen, dan zal men u den weg wei wijzen of er u beengelei den. Ik hoop u daar te zien en stel mij' oök verder gaarhe beschikbaar, als u 't wenscht, alle inlichtingen of uiteen zetting van onzen omvangrijken ar beid te geven, die u zal kunnen dienen oui later eens te schrijven met meer kennis van zaken over de geestelijk© verzorging onzer Militairen, dan u in bovenaangegeven driestar hebt kun nen doen. U duide mij dit niet tea kwade, de waarheid te dienen is ook uw beginsel, gelijk bet mijne. Hoogachtend Met vr. gr. De legerpredikant, F. G. PETERSEN. Wij komen hierop nader terug. R*> dactie). LICHAAMSOEFENING. K orfbal. ïon,ego IPernix I: 29. Pernix IITonego II: 51. Door de groote overwinning verover de Pernix I het kampioenschap der, eerste klasse C.K.B. afdeeling Noord. En ook Pernix is tot nu toe ongesla gen. Erg verheffend was het schouw- werd gegeven. Te wenschen ware bet, dat er nu eens flink werd opgetreden tegen Tonego. Het tweede twaalftal gaf goed partij, maar door groote onvolledigheid kwam er van het spel niet veel terecht. Pernix I speelt a.s. Zaterdag haar laat sten competitie-wedstrijd tegen V.E.O. te Voorburg. PernLx II is al klaar. Waarschijnlijk zal na den zomer de strijd om het landskampioenschap ge speeld worden. Scheepstij dingen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK, Rott. v. d. Pacilickust 2-7 te Sa» Fretacisco. MAASDAM, Rott. en Antw. n. New j Orleans, pass. 3-7 VTissingen. NIEUW AMSTERDAM, v. New York n. Rott. wordt 5-7 te Plymouth verw. VEENDAM, Rott. n. New York 2 (7.40 T.m.) 130 mijl Z.O. van Valentia. DINTELDIJK, 3 v. Rott. n. Vancouver. WESTERDIJjK, 3 v. Rott. n. Galveston. LEERDAM, R dam n. N.-Orleans 2 te Havana. BURGERLIJK, 3 v. R'dam te N.-Or- MAASDAM, R'dam n. N.-Orleang 3 v. Boulogne. SYOOMV. MIJ. NEDERLAND. GROTIUS (thuisr.) p. 2 Pertm. BENGKALIS (uitr.) 1 van Padang. KRAKATAU (uitr.) 1 van Medan. KARIMATA (uitr.) p. 2 Gibraltar. MANOERAN, 3 v. A dam n. N. Orleans SUMATRA (ultt.) p. 2 (10.14 v.m.) Bea- i chy Head. KON. HOLLANDSCHE LLOXD. FLANDRIA 4 v. B.-Ayres te A'dam. ALGENIB (gech.) v. v. A'dam n. Antw» ROTTERDAMS'JHE LLOXD. 1 KEDOE (thuisr.) pass. 3-7 Point de Galle. tri SLAMAT (thuisr.) 2-7 v. Marseille. TOSARI (thuisr.) Zondagochtend te Rott. verwacht. MADIOEN (thuisr.) 2 van Medan. BENNEKOM, 1 van Talcahuano 1c Corral. BOLLAND-Ar RIKA-LIJN. BLOMMERRSDIJK (uitr 'J 10 Mossel-,, baai. SPlUN'GFt Nli-.N it! V Algoaiv baai. BATJAN (i:i r I u. 1 Dom.

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 6