NIEUWE LEIOSCHE COURANT VAN VRIJDAG 2 JULI 1926 DAG-AGENDA. Zaterdag i Juli 1926. 's Midd. drie uur. Rijn- en Scliiekanaal (Tusschen zweminrichting en Cronesteijn) zwem wedstrijd en reddingsdemonstraties. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags geopend. den melkwagen, bestaande uit twee gevulde koperen bussen melk, een 300- tal eieren plus tien Literflesschen met melk en eenige fleschjes room vrijwel geheel verloren. De tram werd bestuurd door Job. E. De dames J. A. Pino Post en J. Meijer zijn geslaagd, voor bet examen Acte L.O. Onze stadgenoot B. N. A. God'dijn is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen Nij^erheidsacte N III (leeraar bouwkundig teekenen en bouwmateri alen). Gevonden voorwerpen. Huissleutels, kraanplug, gymnastiek schoen, rijwielbelastmgplaa.je in etui, fijwielbeiastingplaatje aan ijzerdraad je, paar wittte kyiderwanijes, ledige ac Itentasch, portefeuille van B. M. Vree burg, zilveren rozenkrans, voetbal, zak etui, dame9taschje me: inhoud, reis zak inhoudende Handdoek, neten kot fer inhoudende voe:balschoenen enz. zilveren armband, rozenkrans in etui, duo-kussen, lorgnet, por:emonnaie met inhoud, portemonhaie inhoudende post zegels, roode zakdoel^ pluchen kinder mutsje, portefeuille van E. van Iter- son, pantoffel, rozenkrans, tramabon- jnemern van C. Nauta, zilveren dames- horloge aan gebrand zilveren armband .zilveren armbana gemerkt Guidemond R.K. Kerkboekje, regenjas, bankbil jet d f 10,horlogeketting, witte vrouwenzak inhoudende pormmonnaie en zakdoek, pak spijkers, leesboekje, zakmes, alpaccca beursje,me: inhoud, zilveren damesarmbandnanuge, étui met schrijfbehoeften, pakje inhouden de ledig damestaschje enz., jongens- ïet, vulpenhouder, damesparapiuie, combinatietang, padvinders mes, roode reticule inhoudende portemon.iaie, nik kelen lucifersdoosje gemerkt I. v. d. V pakje inhoudende Z kinderschoentjes •enz:, scliaar, lap stof, doos inhouden de reepen chocolade, rol platen, kinder schoentje, regenmantel, gouden ring met steen, kmdertaschje innoudende zakdoek enz., doublé damesarmband- horloge, eenige stukjes schocoiade'en een leesboekje, stootkussen van een bootje, portemonaie van A. F. A. R. [Vos de Wael, paaiy gymuas.iekiCh.oei inen met dito broek eh riem, bruine da messchoen, kindermantêltje, horloge aan lederen armband, reiszak inliou Idende fototoestel enz., Gevonden in de Openbare Leeszaal „Reuvens": Bankbilejt t 10,(gevonden m ieen boek, lietweilkl op 1 91viei j.l. is uit geleend). Gevonden in de Electrische Tram ^Stadslijn). .Rood kinderjasje, pakje vogelen zaad, portemonaie met inhoud, na gelknipper, gouciicleurig damestaschje inhoudende portemonnaie. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen ten polittibureele almer el- ken werkdag, behalve Donderdag en JYrijdag tusschen 1 en| '6 uur n.m. BINNENLAND. De classificatie van de gemeenten. Het Kamerlid de beer Moller heeft aan den minister van financiën de vol gende vragen gesteld: Is de Regeering bereid, indien zij de classificatie bedoeld in de Bezoldigings besluiten, in ieder geval wil handhaven ten spoedigste te zorgen voor behoor lijk wetenschappelijke statistieken van de levensduurte in de verschillende ge meenten, zoodat op juiste gronden dat classificatiestelsel wordt opgebouwd? Acht de Regeering het billijk en con sequent, dat de militairen en de bur gerlijke ambtenaren op verschillende wijze worden behandeld, zoodat de eeae categorie wel, de andere niet, in verschillende salarisklassen wordt in gedeeld? Zoo ja, op welke gronden? De Maatschappij. Naar gemeld wordt, is tusschen den uitgever van het Chr. Sociaal-Econo misch weekblad De Maatschappij en het bestuur van het Chr. Nat. Vakver bond een overeenkomst aangegaan, waabij o.m. de benoeming van de Re dactie van De Maatschappij in handen van het dagelijksch bestuur van het C. N. V. is gelegd. Het dagelijksch bestuur van het C. N. V. benoemde als verantwoordelijk hoofdredacteur zijn secretaris, den heer H. Amelink, en als algemeen re dacteur, met de dagelijksche leiding van het blad belast, den beer Jlir. Dr. A. M. C. Sandberg, van 's-Gravenhage. Deze overeenkomst treedt 1 October a.s. in werking. In verband hiermee zal de per 1 Juli afloopende jaarganf van De Gids, het maandelijksch orgaan van C. N. V. tot 1 October worden voortgezet. De leden van de bij het C. N. V. aangesloten or ganisaties, die abonné zijn op De Maat schappij, zullen dan De Gids als bij lage van dit blad ontvangen. Voor an deren blijft De Gids afzonderlijk ver krijgbaar. Over den voor De Maatschappij nieuw intredenden toestand schrijft De Gids die juist heden uitkwam, in een hoofd artikel (van de hand van den heer H. Amelink): „De nieuwe redactie hoopt, dat het haar gelukken mag, van De Maatschap pij een Christelijk-Sociaal economisch weekblad van beteekenis te maken.' get blad zal geen geprononceerd arbei derskarakter dragen. Het moet het blad zijn, waar Christen-werkgevers, -middenstanders en -arbeiders, mits zij de Christelijk- sociale beweging wil len dienen en de doorwerking der Chris telijk-sociale beginselen willen helpen bevorderen, elkander vinden. Wij ho pen tal van medewerkers uit allerlei krfng voor het blad te behouden of te vinden." Een rondvlucht over Nedérland. Gisteren is de Luit.-vlieger Eiker bout van bet Marinekamp De Kooy be gonnen een rondvlucht over Neder land te maken, om aldus te trachten per dag een zoo groot mogelijk traject af te leggen. Hiervoor maakte hij ge bruik van een onzer nieuwste en snel ste militaire vliegtuigen, de Fokker C 5 met Lorraine Dietrich motor 450 pk. 30 Juni vertrok Luit. Eikerbout en als tweede piloot Veenstra om 's mor gens kwart voor vier van bet vlieg kamp De Kooy en keerde' er zes uur later weer terug om een nieuwen voor raad benzine in te nenïen. Even later vertrok hij weer en 's avonds werd bet vliegkamp De Kooy weer bereikt. In het geheel werden afgelegd 2400 K.M. in 15 uur. - D© bedoeling van deze rondvlucht was, de volgehde: In Marinekringen had men het plan opgevat, de nieuwe door Marine aangeschafte Dornier Wall-vliegbooten het volgende jaar van Nederland naar Indië over te vliegen. Door sommigen werd hiertegen be zwaar gemaakt als zouden onze vlie gers niet in staat zijn, in een dag de grootste etappe op dien tocht van 1800 K.M. af te leggen. De schitterende prestatie van den vlieger Eikerbout heeft hiermede ech ter het tegendeel bewezen door op één dag zelfs 2400 K.M. af te leggen. Weeldeverieringsbelasting. Het kunstlievend genootschap Pic- tura te Groningen heeft aan de Twee- de Kamér een adres gezonden, waarin erop gewezen wordt, dat in het wets ontwerp tot heffing yan een weelde- verteringsbelasting wordt voorgesteld, 'vele artikelen van kunstnijverheid, o.a. aardewerk, meubelen met snijwerk of beedhouwwerk ^versierd, met de hand gemaakte kanten, gobelins, enz. met een heffing van 10 pet. van den ver koopsprijs te belasten. Adressant meent, dat hierdoor vele kunstenaars en kunstnijveren in hun bestaan ernstig wprden bedreigd* en verzoekt daarom aan de Kamer, voor werpen v. nijverheidskunst niet of al thans zoo min mogelijk, in de weelde- verteringsbelasting te betrekken. Bijzondere vrijwilligers. Naar gemeld wordt, ligt het in .de bedoeling om eerlang aan het hoóqi van de verbanden en korpsen van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm, vpor zoover dit nog niet bet geval is, reserve hoofd- en subalterne officieren (zoo mogelijk gewezen actieve officie ren) aan te stellen tot commandant. Vlielands noodtoestand. Naar gemeld wordt, heeft de minis ter Van financiën in verband met deu financieelen nood-toestand waarin ue gemeente Vlieland verkeert, aan Ged. Staten van Noord-Holland opgedragen de gemeente voorloopig met een be drag van f 5000 te steunen. Werklooze kantoor- en winkel bedienden. De Algemeene Nederlandsclië bond van Handels- en Kantoorbedienden, beeft zich indertijd tot den voorzitter van den Raad van Ministers gewend met een adres over de oudere bedien den.. Geconstatoprd werd, dat deze in bel bedrijf als regel geen plaats meer zul len kunnen krijgen en verzocht wari maatregelen te nemen dat door ver üs- conteering der aan hen te verstreken ondersteuning, een sommetje voor hen beschikbaar zou worden gesteld, ten einde hen in de gelegenheid te stellen een zelfstandig bestaan te vinden, of als filiaalhouder enz. op te treden Minister De Geer deelt den B >ad nu mede, dat de Regeering tot haai leed wezen den gevraagden steun aiet, kan verleenen. De reden daarvan ligt in de cosequenties ten opzichte van andere groepen, die wegens maatschappelijke en economische veranderingen zijn achterop geraakt, welke consequenties door de Regeering niet zouden kunnen worden aanvaard. De inrichting van een school. De raad der gemeente Hengelo heeft onlangs medewerking geweigerd met betrekking tot het aanbrengen van bl ik semafleiders op de van de Ver. tot stichting en instandhouding van scho len met den bijbel aldaar, uitgaande bijz. school voor gewoon 1. o. in een der buurtschappen. Het bestuur der Ver- eeniging ging van deze beslissing in beroep bij Gëd. Staten. Dit college heeft thans, met vernieti ging van het betrekkelijk raadsbesluit beslist, dat door den raad alsnog de gevraagde medewerking wordt ver leend, op grond dat het aanbrengen van bliksemafleiders is te beschouwen als een verandering in de inrichting van het gebouw der school in den zin van art. 72, lid 1 der L.O.-wet 1920. BUITENLAND. DE FINANCIEELE TOESTAND IN FRANKRIJK. In de Fransche Kamer is het giste ren herhaaldelijk tot opgewonden too- rleelen tusschen de socialisten en Cail- laux gekomen. Caillaux toonde zich zeer ongedul dig over den langen duur der debatten eD riep, toen het den socialisten geluk te een voorstel te doen aannemen, vol gens hetwelk de omzetbelasting niet? van toepassing zal zijn op de coöpera tieve vercenigingen nijdig uit: gij kunt aannemen jvat ge wilt, doch ik maak er u opmerkzaam op, dat het in geen geval een wet wordt. Daarop begon Caillaux een gesprek met enkele van zijn collega's. Toen de rapporteur verder wilde gaan, riep de voorzitter: laat den minister van finan ciën toch zijn interessante besprekin gen voortzetten, waarop Caillaux ten antwoord gaf: heb ik niet het recht, met mijn collega's te spreken. Ik sta natuurlijk ter beschikking van de Ka- mor. De vóorzitter constateerde daar op, dat de zitting weer hervat was. In parlementaire kringen wordt al gemeen aangenomen, dat de regeering a.s. Dinsdag bij de stemming in de min derheid zal blijven, daar er thans ook rechts een strooming tegen de ratifi catie van de schuldovereenkomst van Washington is, waardoor de grond slag der financieele plannen van Cail laux aan bet wankelen wordt gebracht Reeds wordt de vraag besproken, wie de opvolger van Briand zal zijn. i Een B.T.A.-telegram uit Parijs meldt De aanvullende credieten, betrekking hebbende op 1925 werden aangenomen, na herhaaldelijk achtereenvolgens in den senaat en de Kamer in behande ling te zijn geweest. In de couloirs van Paleis Bourbon en Luxembourg is men van oordeel, dat de atmosfeer onweersachtiè is ge bleven en dat het ministerie bij bet eerste het beste incident kan struike len. DE STAKING IN DE ENGELSGHE MIJNEN. De hardnekkigheid waarmede de op positie zich weert bjj de debatten over de nieuwe mijnwet blijkt wel uit bet feit, dat de discussie over de eerste clausule zes uur in beslag beeft geno men, vóór de eind-motie werd aange nomen. Bij de discussie over de tweede clau sule verklaarde Westwood (labour): deze wet kan gelden als een moorde naarsdaad. De clausule, welke bepaalt, dat de wet voor den duur van vijf jaar inwer king zal blijven, werd met 271 tegen 132 stemmen aangenomen. Na hernieuwden tegenstand der op positie is de wet tot invoering van den achturendag in de mijnen in tweede le zing aangenomen. De debatten over de derde lezing vangen beden aan. In het Lagerhuis heeft de minister van arbeid meegedeeld, dat het bedrag dat gedurende de algemeene staking aan loon verloren is gegaan, tusschen de 14 a 16 millioen pond sterling wordt geraamd. De arbeiderspartij heeft besloten, 'n mot'ie van wantrouwen'tegen de re geering in te dienen wegens haar hou ding in bet kolenconflict. Het Spaansche Koningspaar in .Engeland. De Koning en de Koningin van Span je, die een niet-officieel bezoek aan Engeland brengen, zijn Woensdagavond te Londen aangekomen. De ontvangst, van het vorstelijk paar was geestdrif tig. Uit Madrid worden geruchten ge seind volgens welke de verloving van den" Prins van Wales met de oudste dochter van den Spaanschen Koning binnenkort te verwachten zal zijn. EEN ANTI-MONARCHISTISCH CGM- PLOT. Talrijke arrestaties. Voor zijn vertrek naar Engeland is het Spaansche Koningspaar aan een groot gevaar ontsnapt. De „Oeuvre" publiceert een telegram uit Hendaye, meldend, dat meer dan 400 militairen in verband met de ge beurtenissen in Spanje zijn gearres teerd. Onder de gearresteerden bevindt zich ook Melquido Alvarez, oud-minis- ter-president. Volgens berichten van de Spaansche grens heeft het militaire complot groo teren omvang aangenomen dan aan vankelijk werd verondersteld. Volgens de „Oeuvre" is ook de lei der der Spaansche liberalen graaf Ro- manones inderdaad bij bet complot be trokken. Deze wist evenwel tijdig per auto de Fransche grens te berei ken en vertoeft thans in een badplaats in de Pyreneeën op Fransch gebied. Verder wordt gemeld, dat tot nu toe ruim 400 militaire personen in hech tenis zijn genomen, terwijl dagelijks nog nieuwe arrestaties nlaats hebben. Dezer dagen is de dochter van gene raal Lugue te Madrid in hechtenis ge nomen zonder dat de reden voor de arrestatie bekend werd gemaakt. NOG EEN COMPLOT. Beruchte moordenaars gearresteerd. Naar de „Matin" meldt, heeft de Fransche politie te Parijs een complot ontdekt tegen de Spaansche souverei- nen. Vijf personen, afkomstig uit Argen tinië, die begin Mei te Cherbourg wa ren geland, waren aan de politie ge signaleerd. Gemeld werd, dat zij van de reis van den koningnaar Parijs gebruik wilden maken, om een aan slag op zijn leven te plegen. Twee hunner werden ontdekt in een familiepension, waar zij onder een val schen naam verblijf hielden. Bij onderzoek ontdekte de politie, dat een der gearresteerden, Ascado was een van de moordenaars van dén aarts bisschop van Saragossa (deze moord had plaats begin Juni 1923.) Zijn compagnon was de anarchist Bonaventure Duretti, beiden Spanja.ar den. Zij waren gewapend en boden bij hun arrestatie heftigen weerstand. Ascado was in het bezit van een wis sel van 1000 pesos, betaalbaar op de Italiaansche bank te Parijs en van een koopbewjjs van een auto. Bij inspectie van de kamer, waar deze gasten logeerden, vond men nog een drietal karabijnen en 240 patronen. Beiden hebben bekend,' dat zij naar Parijs gekomen waren, om den koning van Spanje te dooden. Ascado bekende ook, dat bij de moor denaar was van den aartsbisschop van Saragossa. Ondervraagd over de herkomst van de 1000 pesos verklaarde hij, dat hij en zijn compagnon dit geld in Argentinië door sparen hadden bijeengekregen. De medeplichtigen zijn nog niét-gevon den. Servië en Italië. De Skoepstjina heeft onder heftige aanvallen van de oppositie bet verdrag met Italië aangenomen en is daarna op i'eces gegaan. De regeering beeft de' nationalisti sche organisaties in Slowenië die voortgingen met gewapende anti-itali- aanscbe uitspattingen, ontbonden ver klaard. Het communisme in Bulgarije. Naar de Reichspost verneemt uit So fia, hebben sterke- communistische ben den ,zich in verschillende plaatsen van Bulgarije aan rooverijen schuldig ge maakt, waarbij zij herhaaldelijk mei •de gendarmerie slaags raakten. Het heeft er allen schijn van, dat zij allen aan eenzelfde centrale leiding gekoot- zam?n. Aardbeving in Californië. Een lichte aardbeving, echter sterk genoeg om gebouwen te kraken en, rui ten te breken, is Dinsdag langs de kust van Zuid-Californië gevoeld, van San-, ta Barbara af in Zuidelijke richting, juist op den dag, dat een jaar geleden de zakenwijk van Santa Barbara ver woest werd. De gevolgen van de aardbeving in Egypte. Volgens officieel© opgaven zijn bij de aardbeving van j.l. Zaterdag in E- gypte 110 personen gedood en *70 ge wond. Er werden 4236 huizen geheel of gedeeltelijk vernield en 74 moskeeën beschadigd. KORTE BERICHTEN zijn maatregelen getroffen om 15 Tuh onderhandelingen te openen ter oijlegging van het langdurige ge schil, dat geleid heeft tot de sta king en den boycot van buitenland-» sche schepen. Alan Cobham is te Napels ge land, na een tocht van 1200 mijl, ae eerste etape van zijki reis van 26.000 mijl naar (Australië neen en terug. In 'net proces tegen de bewerkers van de legerrevolutie te Anoona, waar bij een luitenant gedood werd, zijn twee aangeklaagden tot 20 jaar tucht huisstraf, een (tot 1 jaar, een tot 8 jaar en een ander tot 4 jaar veroordealid. De drie andere beklaagden werden vrijgesproken. De Russische revolutionaire Raad heeft besloten Sebastopel te be houden als basis voor de Zwarte zee- vloot en daarom de stad aanzienlijk te versterken. Gisteren was het 10 jaar geleden dat de eerste slag aan de Somme be gon. De bladeen publiceerden in ver band- daarmede beschrijvingen van dien vreeselijken strijd. Spanje en Frankrijk zijn het bij na eens gewórden waarheen. Abd'el Krim zal worden verbannen. Het gaat nu nog t,usschen Senegal, Madagas car en Guadeloupe. Het Mohamedaansche z.g.n. hei lig tapijt dat van Egyte op weg was* naar Medina wordt weer terug ge bracht naar Egypte. Het Russische hof van appèl in belastingzaken heeft bepaald, dat Ame rikaanscne belastingschuldigen bij het opmaken van hun belastbaar inkomen oorlogsleenigen van de keizerlijk Rus sische regeering als kwade posten mo gen aftrekken. De Amerikaansche Senaa tlieelt de z.g. coöperatieve marktwet aan^e- momen, welke een cre'diet van 2o0 'duizend dollar toestaat voor het ves tigen aan het departement van land-, bouw van eeo bureau van advies en inlichting voor coöperatieve boeren bonden. Jeremias Smith, de Amerikaan sche oeconoom, die onlangs de reor ganisatie van de Hongaarsche finan ciën voltooid heeft, heeft Dinsdag1 ge- Weiegerd een cheque van 100,009 dol lar voor zijn tweejarige bezigheid te aanvaarden en het geld voor lietdadi ge doelendienjaestemd. v De opperbevelhebber der Russii Ische vlóot, Soff, is te Sebastopel aan gekomen, in verband met de muit earij op de vloot. De staat van beleg werd afgekondigd en de beklaagde leer ling-matrozen zullen voor den krijgs-t raad worden gedaagd. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE. Mej. Houwaard. Jqdelijk onderwjj- ïéres aan een der Herv. Scholen alhier, is benoemd tot assistente aan de Herv. school te Oosthem (Fr.). -Naar wq vernemen, zal de heer N. v. Beelen, organist van de oude kerk alhier, tijdens het badseizoen een vier tal orgelconcerten geven in bovenge noemd gebouw. Dat dit zeer op prijs wordt gesteld, blijkt uit het groote getal aanwezigen bij dergelijke concerten. Ter afwisseling zal ook solozang ten gehoore worden ge bracht. KATWIJK AAN Z.EH RUN. Gisteravond hield de veihngvereen. „Bloembollenteelt" haar jaarvergadering in hotel „De Roskam". De Voorzitter, de heer Jac. Wasse naar, opende de vergadering, waarna de heer Grimbergen, secretaris, de no-, talen voorlas. Vervolgens het jaarverslag. In alle opzichten bleek de vereemging in 1925 zeer gunstig te hebben gewerkt. Voor de kweekers was 1925 een bij uitzondering gunstig iaar. Be wensch wordt uitgesproken, aat ook 1926 zoo moge zijn, al zijn de voorteekens niet fcoo gunstig als in 1925. De voorzitter memoreerde, dat 5 Mei LI. de vereeniging 10 jaar bestond. Met den wensch, aat nog vele iaren op den ingeslagen weg voortgewerkt mege wor den, sloot de vergadering zich geheel aan. Dan doet de Administrateur finan cieel verslag. Er zijn 6 veilingen ge houden, waar geveild is voor een bedrag van f 160.407,97. Hiervan is contant betaald f 41.210,41. Contant is aan de leden uitbetaald f 26.731.64, tusschen- tijcls f 35.126,50, per 1 Mei f95.491.30. Het veilingpercentage was dit jaar buitengewoon laag, nil. 31/1 pet. De winst- en verliesrekening geeft aan de som van f 7331,56, waarin het batig saldo over 1925 is opgenomen, groot f 397>79- De Voorzitter deelde mede, dat alle posten door de debiteuren zijn betaald geworden. Een exploitatierekening is den leden toegezonden. De rekening wordt goedgekeurd en de administrateur dank gezegd vcor zijn goed werk. Daar na doet de administrateur, tevens pen uingmeester, verslag der huishoudelij ke uitgaven de vereeniging betreffende. Mgt net batig saldo van vorige jaren is èr' op heden een reserve van f 1379.3°V2. Ook deze rekening krijgt de goedkeuring der vergadering. Dan kbmen in bespreking de verschil lende veilingaangelegenheden. Tot bestuuisleden-ve.liiigmeesters wor den herkozen de heeren Jac. Wassenaar Voorzitter; J. v. d. Perk en C. Korpels hoek. Tot keurmeesters worden herbenoemd de heeren J. v. d. Perk en H. W. Grim bergen. Tot afslager de heer W. v. Egmond. De salarissen worden vastge steld als vorig jaar. Dp contributie wordt bepaald op f 0,50, de entree op f 2,59. Aangedrongen wordt door het be stuur op goeüe sorteering, omdat dit de kracht is eener veiling. De koopers moe ten steeds af kunnen op hetgeen de keurmeesters aangeven.Ook mogen er nimmer tekorten voorkomen. Besloten wordt als bergplaats te hu ren de schuur,* die hierv. reeds eenige jaren in gebruik was, toen van den heer G. v. d. Perk, thans in eigendom van den heer De Vries. Tevens is er nog gelegenheid bij eventueel 'plaatsgebrek in de schuur der steenbakkerij. Deze zal alleen benut worden, als er veel aanvoer komt. Echter zal een veiling nimmer de 1200 nummers te boven mo gen gaan. De eerste veiling zal bij voldoende opgave, plaats hebben op iaterdag 10 Juli a.s. Opgaven hiervoor kunnen de leden doen by den secretaris tot Maan dagavond 10 uur. Hiervan zal per ad vertentie in dit blad mededeshng wor den gedaan. Het contract met de Boe renleenbank voor vervroegde uitbetaling zal weer afgesloten worden, Beialingen zullen dan reeds vanaf 15 SeptemDer kunnen plaats hebben. Een voorstel van een der leden om voor ophouden der bollen geen veilingkosten ta berekenen vond geen steun. Up een vraag, of het veilingpercentage nu reeds kan wor den vasigestelu en wei definitief kou het bestuur .niet bevest.gend antwoorden. Trouwens een ledenvergadering heeft altijd het recht het percentage vast te stellen, waaraan een mintterneid z.eh heeft te onderwerpen. De aandacht wordt nog gevestigd op de wenschelijkheitl om vooral goed ma teriaal te georuiken. Hierna sloot ae voorziter de ver gadering met dank voor de opkomst, Woensdag had de aangejeondig de landvernuruig plaats van landerij en van de Leidscne jJuiuvacer-JVLaait fe'chappij Er was veel oeiaagsieliingl vail de zijde der huurders eu er wer den zeer nooge prijzen feDoden, som mige perceeku gingen lelto meer dan 1UU pCt. hooger dan bij de vorige verhuring dier perceeler. Mogelijk dat de droog ie die Di) de vorige vernuring] Jreersciue en de vóchtge zomer van heeden er invloed -op feu ben. Ook is het niet uitgesloten, dit de prachtige Bitumen weg dia in „ce. Mient" langs deze landerijen ligt, ei waardoor het yervoer der producten en de meststof fen vergemakkelijkt wordt, de prijzen helpen verhoogen. Üt algemeene in druk is echter dat de prijzen te hoog zijn. 1 voorhoit. Onze dorpsgenoot D. H. H., die bij vonnis ,der Arr. Reihtbank te 's-Gra venhage veroordeeld was itot een ge vangenisstraf van tvee jaar (bloem* bollendietstalj heeft van dit vonnis ap pel aangeteekend. alphen aan den rijn. Vóór het eindeximen van de Chr, H. .B S. zjjn geslaagl: G. van Kleef, J. Munting en J. C. Westerbrink, al hier: J. H. Klomp, e Aarlanderveen: G. E. van Beek en f. van der Mazel te Bodegraven, L. Blik te Wilnis en J. G. Zwart le Nieuwven. Twee candidaten Terden afgewezen. h30rdwiji aan zee. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 en nam. 5 uur, Da. F.- G. Hospers. Voorm. H Doop. Goref. Kerk. Voorn. 10 en nam. juut, Da. Koers. noord wis binnen. Predikbeurten Ned. Herv. Gem. Voorm. 10 uur, Da. van Haaf ten. Geref. Kerk. Voorn. 10 en nam. 5 u., Da. Ploos van Amset aarlanderveen. Predikbeurten Geref. Kerk. V.m. 10.30 uur, preeklaen, nam. 7*3° uur,

Nieuwe Leidsche Courant | 1926 | | pagina 2